Antikvariát Františka Samoty - úvodní strana.
Podrobné informace o Antikvariátu Františka Samoty.
Katalog s možností přímé objednávky knih, grafiky, rukopisů, ...
Katalog s možností přímé objednávky knih, grafiky, rukopisů, ...
Formulář pro přímou objednávku nabídkového listu.
Formulář pro přímou objednávku nabídkového listu.
Objekt tohoto měsíce.
Objekt tohoto měsíce.


Nabídkový list č. 115
Literatura 19. století - Knihy s podpisy autorů - Biliofilie - Česká meziválečná avantgarda.


Literatura 19. století

1. DEMUTH, Joseph: VOLLSTÄNDIGSTES VERDEUTSCHENDES UND ERKLÄRENDES FREMDWÖRTER - BUCH. Der deutschen Schrift- und Umgangssprache, mit Bezeichnung der richtigen Aussprache, Betonung, Abstammung, Rechtschreibung und Bildung der Wörter, so wie erklärendes Wörterbuch aller in der deutschen Sprache gebräuchlichen Wörter der Asthetik, Musik, Technik, Schifffahrtskunde, Botanik, Naturwissenschaft, Kriegswissenschaft, Eigennamen ec.
Herausgegeben von H. F. Pardatscher.
Brünn, Carl Winiker, 1853.
8°, 876 str. Vaz. dob. pkž.
Jazyk německý. - Vazba dobová polokožená hnědá, zlacený popis v bohatě zdobeném rokokovém rámci, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, drobné kožené rohy. - Vazba se znaky běžného používání a ve velmi dobrém stavu, číslo evidenční na přední předsádce, podpis vlastníka s datem na titulním listu, knižní blok průběžně ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
Cena: 6300,- Kč

2. EVANGELJ PO SV. MATEVŽU. Poleg grškega izvirnika.
Přel. A. Reichard.
Na Dunaji, A. Holzhausen, 1870.
16°, 72 str. Vaz. dob. cpl.
Jazyk slovinský. - Velmi dobrý stav.
Cena: 100,- Kč

3. JEDLIČKA, Otakar: JOSEF JUNGMANN. Obraz jeho života a působení.
Praha, Jan Otto, 1873.
8°, 47 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná červená. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika odstínech hnědé barvy, plátěné rohy, mramorovaná ořízka. - Velmi dobrý stav.
Cena: 190,- Kč

4. MALÝ, Jakub: DOPISOVATEL. Navedení ke spisování listů a psaní všeho druhu, s bohatou sbírkou nejrozmanitějších vzorů.
Praha, I. L. Kober, 1869.
8°, 376 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědá, desky potaženy mramorovaným papírem několika tónů fialové a hnědé. - Vazba ve velmi dobrém stavu. Na přední předsádce a přídeští podpisy dvou studentů hospodářské školy v Ivančicích, dat. 1885 a 1895. V knižním bloku místy skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Cena: 480,- Kč

5. ( NEYRAGUET, D. )
COMPENDIUM THEOLOGIAE MORALIS. Sancti A.-M. de Ligorio, Auctore D. Neyraguet,... Complectens tum Theologiae Moralis, tum operis cui titulus Homo Apostolicus, etc., substantiam solamque auctoris doctrinam, meliori ordine digestam, servatis quantum fieri potuit, ipsius textus verbis.
Tornaci, J. Casterman, 1841.
8°, 2 sv. Vaz. dob. pkž.
Sv. 1. COMPENDIUM I. 418 str.
Sv. 2. COMPENDIUM II. Str. 419 - 797.
Vazba dobová polokožená hnědá, zlacený popis a ozdobné viněty na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem několika tónů zelené, černé a červené. Menší kožené rohy. - Velmi dobrý stav.
Cena: 600,- Kč
Prodáno

6. PRAWDA, František: POWÍDKY Z KRAJE.
Praha, Jaroslav Pospíšil, 1851.
8°, konlovut 2 sv. Vaz. dob. pkž.
Swazek prwní. 128 str.
Swazek druhý. 126 str.
Vazba dobová polokožená hnědá, desky potaženy mramorovaným papírem hnědé, červené a zelené barvy, větší kožené rohy. - Papír na obou deskách vazby se znaky značného použití. Číslo evidenční a jméno slepotiskem na přední předsádce, knižní blok průběžně místy mírně ušpiněn, zejm. kol. titulních listů obou dílů.
Cena: 2600,- Kč

7. ( SAPHIR, Moritz Gottlieb )
FLIEGENDES ALBUM FÜR ERNSTE UND HEITERE DECLAMATION VON M. G. SAPHIR.
Leipzig, Wöller, 1875. 5. Miniatur Aufl.
16°, 446 str. [+16]. Vaz. pův. cpl.
Jazyk německý. - Vazba původní celoplátěná, hnědá, bohatě zdobená slepotiskem a zlacením, zlacené ořízky. - Velmi dobrý stav.
Cena: 450,- Kč

8. ( UHLAND, Ludwig )
GEDICHTE VON LUDWIG UHLAND.
Stuttgart a Tübingen, Cotta'scher Verlag, 1845. Nové vyd.
16°, 515 str. [+16]. Vaz. pův. cpl.
Jazyk německý. - Vazba původní celoplátěná, tmavě hnědá, bohatě zdobená zlacením ve hřbetu a přední desce, zlacená horní ořízka. - Vazba se znaky použití, zejména v rozích, knižní blok se skvrnami od vlhkého skladování, několik listů uvolněno, podpis z datem na titulní straně. Dobrý stav.
Cena: 300,- Kč

9. WACKERNAGEL, Wilhelm: AUSWAHL DEUTSCHER GEDICHTE FÜR HÖHERE SCHULEN.
Berlin, Duncker und Humblot , 1836. 2. přeprac. vyd.
8°, 520 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená hnědá, zlacený popis a ozdobné horizontální linky na hřbetu, desky potaženy hnědým papírem světlejšího tónu, kožené rohy, červené ořízky. - Papír na obou deskách téměř odstraněn běžným používáním. Na přední předsádce zdařilá dívčí kresba perem, dat. 1936, dále kresba a přípis tužkoua přípis perem, oba rohy listu odstraněny, horní odstřižen, dolní odtržen. Na zadní předsádce celostr. dekorativní dívčí kresba tužkou. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
Cena: 950,- Kč

10. ZÁKLADOWÉ MAUDROSTI A OPATRNOSTI, ČILI PRAWIDLO WEZDEJŠÍHO ŽIWOTA.
Z kněh hlubokých mudrcůw wybráno, a nyní ze čtyř starých rukopisů českých po pilném porownání z nowu wydáno od Františka S. Bezděky, ... S předmluwau od Pawla Jos. Šafaříka.
Sest. František Bezděka Serafínský, předml. Pavel Josef Šafařík.
Praha, Calve´ské knihkupectví, 1844.
8°, 16 str. předml. a 164 str. Vaz. dob. pkž.
Novější převazba do dobových polokožených desek. Vazba polokožená černá, desky potaženy mramorovaným papírem několika tónů hnědé a modré, drobné kožené rohy, barvené ořízky. - Dvě knihovnická a čísla evidenční na titulní straně. Skvrna od inkoustu nebo barvy s částečným otiskem prstu na titulu a třetí straně předmluvy. Zbývající část knižního bloku čistá. Vazba ve velmi dobrém stavu.
Cena: 600,- Kč


Knihy s podpisy autorů - Biliofilie - Česká meziválečná avantgarda

11. BIEBL, Konstantin: S LODÍ JEŽ DOVÁŽÍ ČAJ A KÁVU.
Poesie 1926-1927.
Typografická montáž Karel Teige.
Praha, Jan Fromek, 1928. 2. vyd.
8°, 63 str. Pův. brož.
Odeon, sv. 37. - Na přední straně obálky skvrny od vlhkého skladování, v dolní části hřbetu asi 10 mm natržena, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
Cena: 12.000,- Kč
Prodáno

12. BIEBL, Konstantin: ZLOM.
Kniha veršů 1923 - 1928. Nové vydání.
Barevné typografické montáže, obálka a typografická úprava Karel Teige.
Praha, Jan Fromek, 1928.
8°, 64 str. Pův. brož.
Odeon, sv. 46. - Na přední straně obálky skvrny od vlhkého skladování, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
Cena: 18.000,- Kč
Prodáno

13. BROD, Max: TYCHO BRAHES WEG ZU GOTT.
Předml. Stefan Zweig.
Berlin, Deutsche Buch-Gemeinschaft, bez data vyd. [1927].
8°, 261 str. Vaz. pův. pkž.
Jazyk německý. - Podpis autora na titulním listu. - První vydání. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 3600,- Kč

14. ( ERBEN, Karel Jaromír )
KYTICE Z BÁSNÍ KARLA JAROMÍRA ERBENA.
Text upr. Milan Svoboda, vazba L. Bradáč dle návrhu V. H. Brunnera.
Praha, Spolek českých bibliofilů, 1911.
16°, 220 str. a 16 str. doslov. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
Velmi dobrý stav.
Cena: 1000,- Kč

15. GIDE, André: NÁVRAT ZE SOVĚTSKÉHO SVAZU.
Přel. a dosl. naps. Boh. Mathesius, graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1936. 5. vyd.
8°, 73 str. Vaz. pův. cpl.
Obzory, sv. 10. - Podpis autora na listu z kalendáře nalepen před titulní stranu. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
Cena: 1000,- Kč

16. HOFFMEISTER, Adolf: ABECEDA LÁSKY. Verše.
Praha, Svoboda, bez data vyd. [1926].
16°, 89 str. Pův. brož.
Mladí autoři, sv. 14. - První vydání. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
Cena: 950,- Kč
Prodáno

17. HOLÍK, Miloš: MAGAZIN ZTŘEŠTĚNÉHO ŽURNALISTY.
Obálka a typografická úprava Jaromír Lhotský, ilustr. Richard Zemánek.
Brno, Joža Jícha, 1930.
8°, 45 str., Pův. brož.
Obálka a knižní blok se znaky pouze běžného použití, jen o něco horší než téměř intaktní.
Cena: 2200,- Kč
Prodáno

18. ( CHALOUPKA, Josef )
JOSEF CHALOUPKA. POSLEDNÍ MELODIE. Verše z pozůstalosti.
Vybr. a předml. naps. František Götz, přebal, vaz. a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1938.
8°, 104 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Generace, sv. 14. - Téměř intaktní.
Cena: 900,- Kč

19. KAFKA, František: PROMĚNA.
Přel. L. Vrána a František Pastor, ilustr. Otto Coster.
Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1929.
8°, 82 str. Pův. brož.
Dobré dílo, sv. 99. - Jeden ze 150 přednostních exemplářů na velínu chamois. - Obálka se znaky pouze mírného použití a ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní. - První české vydání. První ilustrace Proměny Otty Coestera.
Cena: 5500,- Kč

20. KLIČKA, Benjamin: MUŽ, KTERÝ CHTĚL ABCDE.
Ilustr., obálka a návrh vazby Josef Čapek, graf. úpr. Jan Vaníček.
Praha, Družstevní práce, 1928.
8°, 66 str. Vaz. pův. nakl. cpl. s veváz. obálkou.
Živé Knihy B, sv. 9. - První vydání. - Dedikace autora na patitulu. - Jako nové.
Cena: 1600,- Kč
Prodáno

21. ( KISCH, Egon Ervin )
EGON ERWIN KISCH BEEHRT SICH DARZUBIETEN: PARADIES AMERIKA.
Berlin, Erich Reiss, 1930.
8°, 347 str. Vaz. pův. cpl.
Jazyk německý. - Podpis autora na titulním listu. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 3900,- Kč

22. ( NEUMANN, Stanislav Kostka )
S. K. NEUMANN. BÁSNĚ.
Uspoř. Josef Hora a Jaroslav Seifert, předml. Josef Hora, ilustr.. František Tichý.
Praha, Družstevní práce, 1928.
8°, 148 str. Pův. brož.
Generace, sv. 2. - Dva podpisy autora. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
Cena: 600,- Kč

23. NEUŽIL, František: PŘED NEDÉLÍ. Básně.
Obálka Klaudius Bechný.
Brno, St. Kočí, 1928.
8°, 44 str. Pův. brož.
Jeden z šestiset číslovaných exemplářů. - Autorův podpis před titulem. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Cena: 300,- Kč

24. NEUŽIL, František: SVĚTLO Z GALILEJE. Lyrika.
Pův. lept a tři viněty Jan Konůpek.
Nový Jičín, Kryl a Scotti, 1929.
8°, 50 str. Vaz. pův. pap.
Jeden z padesáti přednostních exemplářů na ručním papíru van Gelder. - Autorova dedikace Klaudiu Bechnému před frontispisem, celostr. lept ve front. sign. ilustrátorem. - Obálka mírně poškozena v horní části hřbetu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 1200,- Kč

25. PLEVA, Josef Věromír: PĚT.
Obálka, ilustr. a graf. úpr. Rudolf Puchýř.
Brno, Joža Jícha, 1930.
8°, 48 str., Pův. brož.
V textu 5 celostr. čb. reprodukcí. - Obálka se znaky použití dle vyobrazení - přední a zadní strana několikát na obvodu a v ohybech natržena, knižní blok průběžně téměř intaktní.
Cena: 1800,- Kč
Prodáno

26. SEIFERT, Jaroslav: NA VLNÁCH TSF.
Obálka a typo Karel Teige.
Praha, Václav Petr, 1925.
8°, 68 str. Pův. brož.
Host, sv. 1. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
Cena: 3300,- Kč Prodáno

27. ( SUK, Josef - KŘIČKA, Petr )
V NOVÝ ŽIVOT. Pochodová hymna sokolstva.
Obálka František Zelenka.
Praha, Hudební Matice Umělecké besedy, 1932.
8°, dvoulist s notovým zápisem a textem písně.
H.M. 518. - Téměř intaktní stav.
Cena: 800,- Kč
Prodáno

28. ŠALDA, František Xaver: BOJE O ZÍTŘEK.
Meditace a rapsodie. 1898 - 1904.
Praha, Volné směry, 1905.
8°, 222 str. Vaz. dob. pkž.
Jeden z padesáti přednostních exemplářů na ručním papíru. - Vazba dobová polokožená, hnědá. Červený štítek se zlaceným popisem na hřbetu a dvojité horizontální linky v horní i dolní části, desky potaženy plátnem tmavějšího tónu hnědé, kožené rohy, červené ořízky. - Vazba ve velmi dobrém stavu, číslo evidenční a podpis s datem před titulem, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
Cena: 2000,- Kč

29. ŠČIPAČOV, Stěpan: SLOKY LÁSKY.
Přel. Ladislav Fikar, ilustr., předsádky a vaz. Max Švabinský, typo Method Kaláb.
Praha, Svět sovětů, 1959.
8°, 97 str., 9 celostr. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ckž.
Jeden z 500. nečíslovaných přednostních exemplářů. - Litografie ve front. podepsána výtvarníkem. - Jako nové. - Přiložena korespondence mezi národním podnikem Kniha a vydavatelstvím Svět sovětů. Svět sovětů žádá nadřízený orgán aby vyřídil dvě objednávky, mj. 2 výtisky národnímu umělci Maxi Švabinskému, když celý náklad již byl předán státní knižní distribuci, a to podle platných nařízení a hospodářské smlouvy. Druhým dopisem nakladatelsví vysvětluje objednateli, proč výtisky nemá. Dva strojopisy formátu A4 s razítky a podpisy.
Cena: 1800,- Kč

30. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: KILIMA-NDŽARO LÁSKY.
Básnické fantasie z let 1926-28.
Obálka a dvě čb. kresby Josef Šíma.
Praha, Štorch-Marien, 1928.
8°, 51 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 199. - Jeden z padesáti přednostních exemplářů na japanu, bez podpisu autora. - Přední strana obálky téměř intaktní, ve hřbetu se znaky pouze nepatrného použití, zadní starna obálky mírně ušpiněna běžnou manipulací, v dolním rohu asi 5 mm natrženo. Knižní blok průběžně intaktní až téměř intaktní.
Cena: 4.200,- Kč
Prodáno

Technická podpora.