|
Bibliofilie a knižní vazba
|
1. APULEIUS, Lucius: AMOR A PSYCHE.
Přel. O. Jiráni, titulní list Karel Teige, obálka J. Ducháček.
Praha, Fromek, 1926.
8°, 98 str. Pův. brož.
Odeon, sv. 2. - Exemplář číslo 1289 z 1500 výt. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 470,- Kč Rezervováno
2. APULEIUS, Lucius: AMOR A PSYCHE.
Přel. O. Jiráni, titulní list Karel Teige, obálka J. Ducháček.
Praha, Fromek, 1926.
8°, 98 str. Vaz. dob. pkž.
Odeon, sv. 2. - Exemplář číslo 1315 z 1500 výt. - Vazba dobová, polokožená, červená. Na hřbetu se čtyřmi vazy zlacený popis a horizontální linky, desky potaženy mačkaným papírem barveným červenou, kožené rohy, zlacená horní ořízka. - Téměř intaktní stav.
Cena: 2300,- Kč
3. AUCASSIN A NICOLETTA. Starofrancouzská povídka.
Přel. a úvod. studii naps. O. F. Babler, ilustr. a graf. úpr. Petr Dillinger.
Zbraslav, Eduard Beaufort, 1947.
8°, 70 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Přednostní exemplář 72 ze 100 číslovaných výtisků. - Podpis překladatele a výtvarníka v tiráži. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
Cena: 290,- Kč
4. BENEŠ, Edvard: ŠEST LET EXILU A DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY.
Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45.
Obálka Karel Svolinský.
Praha, Orbis, 1946. 3. vyd.
8°, 486 str. Vaz. dob. pkž.
Stopami dějin. - Vazba polokožená Jan Rajman, dat. 1946. Bílá vepřovice, šedý štítek se zlaceným popisem na hřbetu s pěti vazy, zlacenými vertikálními linkami a bohatým zdobením slepotiskem. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší kožené rohy, zlacená horní ořízka, textilní záložka. Knihařova značka před zadním přídeštím. - Hřbet, patrně kouřem z krbu, mírně zahnědlý, rkp. dedikace v tiráži. Velmi dobrý stav.
Cena: 1200,- Kč
5. BOIS, Jules: SATANOVA CÍRKEV.
Přel. V. Boháč, rytiny Albert Schamoni.
Praha, bez uvedení nakl. [Marion Sováková], 1930.
8°, 147 str. Vaz. pův. pap.
Libri rari et curiosi, sv. 1. - Exemplář číslo 44 z 250 výtisků, jméno majitele není vepsáno. - V textu čtyři původní celostranné mědiryty. - Obálka, místy přesahující knižní blok až o 8 mm, na okrajích ojediněle mírně pomačkaná, knižní blok nerozřezán a intaktní.- Sáňka 2617.
Cena: 15.500,- Kč
6. DELTEIL, Joseph: DON JUAN.
Přel. Jaroslav Zaorálek, kresby Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1931.
8°, 160 str. Vaz. dob. pperg.
Symposion, sv. 51. - Exemplář číslo 12 ze 40 na papíře Van Gelder, celkem 440 výt. - Vazba dobová, hnědý pergamen, zlacený popis na hřbetu a jednoduchá horizontální linka po celé šířce přední desky. Desky potaženy plátnem barvy perganemu. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
Cena: 580,- Kč
7. FRANCE, Anatole: TRAKTÉR U KRÁLOVNY PEDAUKY. Román.
Přel. Arnošt Procházka, ilustr. a graf. úpr. Zdeněk Juna.
Žižkov, Kamilla Neumannová, 1920. 2.vyd.
8°, 197 str. Vaz. dob. ckž.
Knihy dobrých autorů, sv. 59 - 60. - Vazba dobová celokožená hnědá, bohatě zdobená slepotiskem a zlacením na hřbetu i obou deskách, zlacená horní ořízka. - Téměř intaktní stav.
Cena: 3500,- Kč
8. MAHEN, Jiří: BALADY. Básně.
Pův. bar. litografie a typo Eduard Milén.
Brno, Skupina výtvarných umělců, 1929.
4°, 65 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Ex. č. 187 ze 400 výt. na pap. Van Gelder Zonen, 5 barevných celostranných litografií výtvarníkem signováno, dedikace spisovatele na patitulu, sign. ředitele Knihtiskárny Moravské Unie v tiráži. - Obálka téměř intaktní, volné archy intaktní.
Cena: 5400,- Kč
9. ( MACHAR, Josef Svatopluk )
SPISY SVATOPLUKA MACHARA.
8°, 39 svazků.
Vazba Bedřich Fert Přerov, dobová, jednotná, celoplátěná, světle hnědá, tmavěhnědé popisy, viněty s rostlinným motivem a ozdobné linky na hřbetech a předních deskách.
Sv. 1. APOŠTOLOVÉ. (1907 - 1911).
Praha, Šimáček, 1911.
255 str. Razítko vlastníka na obálce a titulním listu.
Sv. 2. BARBAŘI. (1907 - 1911).
Praha, Šimáček, 1911.
281 str. Razítko vlastníka na titulním listu a v textu.
Sv. 3. BOŽÍ BOJOVNÍCI. Groteska.
Praha, Grosman a Svoboda, 1908. 2. vyd.
139 str. Razítko vlastníka na obálce a titulním listu.
Sv. 4. CONFERIOR... Díl I.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček 1907. 3. vyd.
199 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 5. CONFERIOR... Díl II.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček 1908. 3. vyd.
152 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 6. CONFERIOR... Díl III.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček 1909. 3. vyd.
171 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 7. ČASOVÉ KAPITOLY. (1918).
Praha, Gustav Dubský, 1920.
90 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 8. ČESKÝM ŽIVOTEM.
Praha, Grosman a Svoboda, 1912.
231 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 9. GOLGATHA. (1895 - 1901).
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1908. 3. vyd.
226 str. Portrét ve front. - Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 10. HRST BELLETRIE.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1909. 3. vyd.
180 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 11. JED Z JUDEY.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1907. 2. vyd.
236 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 12. KATOLICKÉ POVÍDKY.
Praha, Grosman a Svoboda, nedat.
8°, 257 str. Razítko vlastníka na titulní straně, na patitulu a v textu.
Sv. 13. KRAJINY, LIDÉ A NETOPÝŘI.
Praha, Grosman a Svoboda, 1910.
262 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 14. KRIMINÁL. Žito 1916. Psáno 1917-18.
Praha, Gustav Dubský, 1918.
225 str. Razítko vlastníka na obálce, na titulní straně a v textu.
Sv. 15. KRŮPĚJE. Verše z let 1906-1913.
Praha, Šimáček, 1915.
189 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 16. MACHAROVA ČÍTANKA.
Sest. J. S. Machar, úvod Jaromír Vávra.
Přerov, Radoušek, nedat. [1909].
160 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 17. MACHAR NA MORAVĚ. Kulturně literární dokumenty.
Uherské Hradiště, anonym, vlastním nákladem, 1912.
176 str. Razítko vlastníka na obálce a v textu.
Sv. 18. MARTÍNEK, V: J. S. MACHAR. Přehled jeho básnického díla.
Praha, Šimáček, 1912.
223 str., 16 vyobr. na příl., portrét ve front. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 19. NEMOCNICE (1913).
Grosman a Svoboda, 1914.
135 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 20. ON. (Psáno 1911 - 1916).
Praha, Šolc a Šimáček, nedat.
278 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 21. ONI. (Psáno 1911 - 1916).
Praha, Šolc a Šimáček, nedat.
213 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 22. PELE - MELE. 1882-1900.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1903.
139 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 23. POHANSKÉ PLAMENY.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1911.
223 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 24. PROSA Z LET 1904 - 1905.
Praha, Grosman a Svoboda, 1907.
232 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 25. PROSA Z ROKU 1906.
Praha, Grosman a Svoboda, 1907.
176 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 26. ŘÍM. Psáno 1906 - 1907.
Obálka František Kupka.
Praha, Grosman a Svoboda, 1907.
249 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 27. SATIRICON. 1903.
Obálka František Kupka.
Rokycany, Kramerius, 1904.
92 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 28. STARÁ PROSA. (1888-1891).
Praha, Šimáček, 1909. 2. vyd.
190 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 29. TRISTIUM VINDOBONA I. -XX. 1889 - 1892.
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1908. 3. vyd.
116 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 30. TŘICET ROKŮ.
Praha, Dubský, 1919.
204 str. Razítko vlastníka na obálce, na titulní straně a v textu.
Sv. 31. V ZÁŘI HELLENSKÉHO SLUNCE. (1905 - 1906).
Obálka František Kupka.
Praha, Šimáček, 1907. 2. vyd.
238 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 32. VERŠEM I PROSOU. 1904 - 1907.
Praha, Grosman a Svoboda, 1908.
200 str. Razítko vlastníka na titulní straně a v textu.
Sv. 33. VÍDEŇ.
Praha, Dubský, 1919.
240 str. Razítko vlastníka na obálce, na titulní straně a v textu.
Sv. 34. VÍDEŇSKÉ PROFILY.
Praha, Dubský, 1919.
208 str. Razítko vlastníka na obálce, na titulní straně a v textu.
Sv. 35. VTEŘINY. Listy z deníku z let 1903 - 1905.
Prača, Šimáček, 1909. 2. vyd.
146 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 36. ZDE BY MĚLY KVÉST RŮŽE... Lyrická dramata (1891 - 1894).
Praha, Šimáček, 1910. 4. vyd.
160 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 37. VÝLET NA KRYM. 1898 - 1899.
Praha, Šimáček, 1908. 2. vyd.
146 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 38. VZPOMÍNÁ SE...
Praha, Dubský, 1920.
253 str. Razítko vlastníka na obálce, na titulní straně a v textu.
Sv. 39. ŽIVOTEM ZRAZENÍ. Idyly a dramata (1911 - 1915).
Praha, Šimáček, 1915.
142 str. Razítko vlastníka na titulní straně.
Obálky jsou vevázány, 12 x František Kupka.
Cena: 11.700,- Kč
10. PRAŽÁK, František: DĚTSTVÍ MAXE ŠVABINSKÉHO.
Graf. úpr. Cyril Bouda.
Praha, Václav Petr, 1949. 1. vyd.
8°, 50 str., 13 čb. vyobr. a 1 pův. sign. litografie na příl. Volné archy v pův. pap. obálce.
Ex. č. 154 z 550 výt. na ručním maršovském papíře. - Podpis Maxe Švabinského před patitulem. - Nerozřezáno. Obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
Cena: 950,- Kč
11. ROLLAND, Romain: DOBRÝ ČLOVĚK JEŠTĚ ŽIJE.
Přel. Jaroslav Zaorálek, kresby Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1929. 2. vyd.
8°, 261 str. Vaz. dob. pperg.
Symposion, sv. 38. - Exemplář číslo 12 ze 50 na papíře Van Gelder, celkem 550 výt. - Vazba dobová, hnědý pergamen, zlacený popis na hřbetu a jednoduchá horizontální linka po celé šířce přední desky. Desky potaženy plátnem barvy perganemu. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
Cena: 540,- Kč
12. SLÁDEK, Josef Václav: SELSKÉ PÍSNĚ. NOVÉ SELSKÉ PÍSNĚ.
Dřev. Karel Minář, graf. úpr. Karel Dyrynk.
Praha, Vladimír Žikeš, 1936.
8°, 92 str. Vaz. dob. pkž.
Exemplář číslo 131 z 200. výtisků, ruční papír Vidalon. - Vazba dobová polokožená červená, zlacený popis a tři barevné kruhové body na hřbetu, desky potaženy světle červeným papírem. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Cena: 2250,- Kč
13. STENDHAL: ČERVENÝ A ČERNÝ. Kronika devatenáctého století.
Přel. Otokar Levý.
Praha, Alois Srdce, 1920.
8°, 262 str. Vaz. dob. ckž. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba dobová celokožená hnědá, slepotisk a zlacení na hřbetu se šesti vazy, slepotisk a zlacení na obou deskách, zlacená horní ořízka. - Hřbet působením světla mírně vybledlý, dedikace na patitulu. Velmi dobrý stav.
Cena: 3500,- Kč
14. VOLTAIRE: CANDIDE.
Přel. G. J. Altstern, pův. litografie Ed. Milén.
Brno, Grafický klub, 1925.
8°, 173 str. Vaz. dob. clkž.
Vazba dobová celokožená zelená, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta v ozdobném rámci na přední desce, dvojitý rámec na zadní desce, zlacená horní ořízka. - Obálka není vevázána, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 450,- Kč
15. VRBA, Jan: LYKAINION.
Ilustr. Karel Vik.
Praha a Bratislava, J. Otto, bez data vyd. [1933].
8°, 53 str., 4 pův. akvatinty na příl. Vaz. pův. ckž. Kart. ochr. pouzdro.
Exemplář číslo 12 z 30 na japanu, celkem 200 výt. - Podpis autora a výtvarníka v tiráži. - Vazba původní bílá vepřovice, červeno hnědý štítek se zlaceným popisem na hřbetu s pěti vazy a ozbobnými horizontálními linkami. Zlacená viněta v ozdobném rámci na obou deskách. Zlacená ozdobná linka na obvodu obou přídeští, zlacená horní ořízka. - Jako nové.
Cena: 6500,- Kč
16. ( WOLKER, Jiří )
DÍLO JIŘÍHO WOLKERA.
Uspoř. A. M. Píša, ilustr. M. Vořechová - Vejvodová.
Praha, Václav Petr, 1929. 4. vyd.
8°, 329 str. Vaz. dob. clkž.
Vazba dobová celokožená hnědá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu se čtyřmi vazy. Slepotisk a zlacení na přední desce. Zlacená horní ořízka. - Hřbet působením světla mírně vybledlý, dedikace před patitulem. Velmi dobrý stav.
Cena: 2200,- Kč
17. WOLKER, Jiří: POVÍDKY A POHÁDKY.
Ilustrace žáků školy M. Švabinského. Obálka a titulní list Vojtěch Tittebach, 13 pův. celostr. čb. dřevorytů Václav Tauer, Miloš Malina, Karel Jílek, Antonín Hála, Vojtěch Michal, Vladimír Sýchra, Jarosl. Nejedlý, Cyril Bouda, Vasyl Kassian, Václav Fiala a Kamil Zvelebil.
Praha, Václav Petr, 1925.
4°, 95 str. Pův. brož.
Exemplář číslo 808 z 1000 výt. - Obálka se znaky mírného použití. Razítko vlastníka před patitulem. - Velmi dobrý stav.
Cena: 1800,- Kč
18. ( ZEYER, Julius )
SPISY JULIA ZEYERA.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1902-1907.
8°, 35 svazků.
Vazba Bedřich Fert Přerov, dobová, jednotná, polokožená, světlehnědá mořená kůže do poloviny obou desek. Desky potaženy hnědočerveným plátnem. Zlacený popis, viněty a ozdobné linky na hřbetech a předních deskách. Mramorované ořízky, šité kapitálky. Knihařova značka na zadních přídeštích.
Sv. 1. ONDŘEJ ČERNYŠEV.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1902. Spisy Julia Zeyera, sv. 1.
359 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 2. NOVELLY. I.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1902. Spisy Julia Zeyera, sv. 2.
488 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 3. NOVELLY. II.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1902. Spisy Julia Zeyera, sv. 3.
351 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 4. DOBRODRUŽSTVÍ MADRÁNY.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1902. Spisy Julia Zeyera, sv. 4.
223 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 5. ČECHŮV PŘÍCHOD. GRISELDA.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 5.
196 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 6. ZAHRADA MARIANSKÁ.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 6.
172 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 7. KRISTINA ZÁZRAČNÁ A JINÉ PRÁCE.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 7.
215 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 8. FANTASTICKÉ POVÍDKY.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 8.
323 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 9. POESIE.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 9.
242 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 10. GOMPAČI A KOMURASAKI. Žaponský román.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 10.
148 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 11. KRONIKA O SVATÉM BRANDANU. Báseň.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 11.
100 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 12. ROKOKO. SESTRA PASKALINA. Legenda.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 12.
129 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 13. STRATONIKA A JINÉ POVÍDKY.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1903. Spisy Julia Zeyera, sv. 13.
358 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 14. ROMÁN O VĚRNÉM PŘÁTELSTVÍ AMISE A AMILA.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1904. Spisy Julia Zeyera, sv. 14.
378 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 15. Z LETOPISŮ LÁSKY. Řada I. a II.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1904. Spisy Julia Zeyera, sv. 15.
219 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 16. Z LETOPISŮ LÁSKY. Řada III. a IV.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1904. Spisy Julia Zeyera, sv. 16.
240 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 17. JAN MARIA PLOJHAR. Díl první.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1904. Spisy Julia Zeyera, sv. 17.
211 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 18. JAN MARIA PLOJHAR. Díl druhý.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 18.
231 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 19. KAROLINSKÁ EPOPEJA. I.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 19.
591 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 20. KAROLINSKÁ EPOPEJA. II.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 20.
226 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 21. BÁJE ŠOŠANY.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 21.
184 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 22. OSSIANŮV NÁVRAT A JINÉ BÁSNĚ.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 22.
128 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 23. DRAMATICKÁ DÍLA. I.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 23.
300 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 24. TŘI LEGENDY O KRUCIFIXU. DŮM U TONOUCÍ HVĚZDY. Z pamětí neznámého.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 24.
234 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 25. DRAMATICKÁ DÍLA. II.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 25.
203 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 26. VYŠEHRAD. Kruh epických básní.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 26.
234 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 27. DRAMATICKÁ DÍLA. III.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 27.
253 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 28. DRAMATICKÁ DÍLA. IV.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 28.
133 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 29. MAELDUNOVA VÝPRAVA.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 29.
140 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 30. OBNOVENÉ OBRAZY. I.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 30.
367 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 31. OBNOVENÉ OBRAZY. II.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 31.
242 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 32. OBNOVENÉ OBRAZY. III.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1906. Spisy Julia Zeyera, sv. 32.
276 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 33. NOVÉ BÁSNĚ.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1907. Spisy Julia Zeyera, sv. 33.
131 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 34. OSTATNÍ PROZA.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1907. Spisy Julia Zeyera, sv. 34.
351 str. Několik razítek vlastníka.
Sv. 35. VOBORNÍK, Jan: JULIUS ZEYER. Se dvěma podobiznami.
Praha, Česká grafická společnost Unie, 1905. Spisy Julia Zeyera, sv. 35.
302 str., 2 vyobr. Julia Zeyera na příl. Několik razítek vlastníka.
Ve všech svazcích několik vlastnických razítek. Stav vazeb a knižních bloků je téměř intaktní.
Cena: 35.000,- Kč
19. ČESKOSLOVENSKÝ KRESLÍŘ. Měsíčník pro výtvarnou výchovu. Ročník 1 - 7.
Ročník 1.
Hl. red. Zdeněk Louda.
Praha, SN, 1932 - 1933.
4°, 6 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 20 str., 1 bar. vyobr. a Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Text intaktní, obálka téměř intaktní.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 21 - 40, Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 41 - 80, 2 bar. vyobr. a Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Text a vyobr. intaktní, obálka téměř intaktní.
Seš. 4. Číslo 5-6. Str. 81 - 116, Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Obálka i text téměř intaktní.
Seš. 5. Číslo 7-8. Str. 117 - 156, 1 bar. vyobr. a Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Obálka i text téměř intaktní.
Seš. 6. Číslo 9-10. Str. 157 - 184, Rozhled, kronika, informace, zprávy na příl.
Téměř intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr. - Příl. Rozhled, kronika, informace, zprávy celkem v ročníku 55 str.
Ročník 2.
Hl. red. Zdeněk Louda.
Praha, SN, 1933 - 1934.
4°, 7 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 20 str., Anketa, rozhled,... na příl.
Text intaktní, obálka téměř intaktní.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 21 - 36, Anketa, rozhled,... na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 37 - 68, 1 bar. vyobr. a Anketa, rozhled,... na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 5. Str. 69 - 84, Anketa, rozhled,... na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 5. Číslo 6-7. Str. 85 - 116, 1 bar. vyobr. a Anketa, rozhled,... na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 8. Str. 117 - 132, Anketa, rozhled,... na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 7. Číslo 9-10. Str. 133 - 160, 1 bar. vyobr. a Anketa, rozhled,... na příl.
V dolním rohu hřbetní části mírně poškozeno. Velmi dobrý stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr. - Příl. Anketa, rozhled,... celkem v ročníku 78 str.
Ročník 3.
Hl. red. Zdeněk Louda a Bořivoj Hnátek, obálka a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, SN, 1934 - 1935.
4°, 7 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 28 str.
Téměř intaktní stav.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 29 - 52, 1 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 53 - 100, 1 čb. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 5. Str. 101 - 124.
V horní části obálky až po str. 111 asi 1 cm natrženo. Velmi dobrý stav.
Seš. 5. Číslo 6-7. Str. 125 - 172, 1 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 8. Str. 173 - 196.
Téměř intaktní stav.
Seš. 7. Číslo 9-10. Str. 197 - 240.
Téměř intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr.
Ročník 4.
Hl. red. Zdeněk Louda a Bořivoj Hnátek, obálka a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, SN, 1935 - 1936.
4°, 6 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 28 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 29 - 52.
Téměř intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 53 - 100, 1 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 5. Str. 101 - 128.
Téměř intaktní stav.
Seš. 5. Číslo 6-7. Str. 129 - 172, 2 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 8-9-10. Str. 173 - 240.
Téměř intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr.
Ročník 5.
Hl. red. Zdeněk Louda a Bořivoj Hnátek, obálka a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, SN, 1936 - 1937.
4°, 7 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 28 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 29 - 52, 2 čb. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 53 - 100, 1 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 5. Str. 101 - 124, 2 bar. vyobr. na příl.
Téměř intaktní stav.
Seš. 5. Číslo 6-7. Str. 125 - 172.
Téměř intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 8. Str. 173 - 196.
Téměř intaktní stav.
Seš. 7. Číslo 9-10. Str. 197 - 240.
Téměř intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr.
Ročník 6.
Hl. red. Zdeněk Louda a Bořivoj Hnátek, obálka a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, SN, 1937 - 1938.
4°, 8 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 28 str.
Téměř intaktní stav.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 29 - 52.
Intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3. Str. 53 - 76, 4 bar. vyobr. na příl.
Intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 4. Str. 77 - 100
Intaktní stav.
Seš. 5. Číslo 5. Str. 101 - 124.
Intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 6. Str. 125 - 148.
Intaktní stav.
Seš. 7. Číslo 7-8. Str. 149 - 196, 4 čb. vyobr. na příl.
Intaktní stav.
Seš. 8. Číslo 9-10. Str. 197 - 240.
Téměř intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr.
Ročník 7.
Hl. red. Zdeněk Louda a Bořivoj Hnátek, obálka a graf. úpr. A. Tschinkel.
Praha, SN, 1938 - 1939.
4°, 6 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 28 str.
Téměř intaktní stav.
Seš. 2. Číslo 2. Str. 29 - 52.
Intaktní stav.
Seš. 3. Číslo 3-4. Str. 53 - 84.
Intaktní stav.
Seš. 4. Číslo 5-6. Str. 85 - 116.
Téměř intaktní stav.
Seš. 5. Číslo 7. Str. 117 - 132.
Intaktní stav.
Seš. 6. Číslo 8-9. Str. 133 - 176.
Intaktní stav.
V textu všech čísel množství čb. vyobr.
Cena: 14.000,- Kč
20. HÁLOVÁ-JAHODOVÁ, Cecílie: BRNO, STAVEBNÍ A UMĚLECKÝ VÝVOJ MĚSTA.
Vazba a graf. úpr. Emanuel Hrbek.Praha, Pražské nakladatelství V. Poláčka, 1947. 1. vyd.
4°, 370 str. Vaz. pův. polopl. bez přebalu.
Umělecké památky, třetí řada, sv. 3. - V textu množství čb. vyobr. - Dedikace autorky a iniciály P.V. na patitulu: "V hluboké oddanosti a přátelství Hálová". - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
Cena: 950,- Kč
21. CHYNSKÝ, Čeněk: TISÍC LET STAVITELSKÉHO UMĚNÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH.
Graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1946. 1. vyd.
8°, 40 str., 48 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 190,- Kč
22. JENÍČEK, Jiří: PRAHA JASEM OKŘÍDLENÁ.
Předml. Jaroslav Seifert, obálka a graf. úpr. Eduard Hofman.
Praha, Čsl. filmové nakl., 1948. 1. vyd.
8°, nestr. [ 6 str. text a 64 celostr. reprodukcí fotografií]. Pův. brož.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 360,- Kč
23. ( JENÍČEK, Jiří )
CHRÁM SV. VÍTA V OBRAZECH JIŘÍHO JENÍČKA. Snímky z let 1942 - 1946.
Úvod. text Jan Čep, výtv. rozbor Rudolf Rouček.
Praha, Univerzum, 1947. 1. vyd.
4°,39 str., 122 str. reprodukcí fotografií na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
Cena: 450,- Kč
24. KONŮPEK, Jan: ŽIVOT V UMĚNÍ.
Obálka a typo Josef Sonberg, ilustr. Jan Konůpek.
Praha, Jan Pohořelý, 1947. 1. vyd.
8°, 103 str. Pův. brož.
Slovo, sv. 6. - Obálka se znaky pouze nepatrého použití, knižní blok nerozřezán a intaktní.
Cena: 210,- Kč
25. ( LASÁK, Oldřich )
K ŠEDESÁTÝM NAROZENINÁM OLDŘICHA LASÁKA.
Text E. Skula a Zdeněk Šmíd, graf. úpr. a litografie ve front. Oldřich Lasák.
Prostějov, Klub přátel umění Beseda, 1948.
8°, 33 str. Pův. brož.
Členská prémie Klubu přátel umění Beseda. - Nerozřezáno. Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 150,- Kč
26. ( LHOTÁK, Kamil )
KAMIL LHOTÁK. Obrazy z let 1939 - 1959.
Úvod. text František Dvořák, přebal a graf. úpr. Václav Pátek.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd.
8°, nestr. [ 32 str., 1 bar. 32 čb. reprodukcí ]. Pův. brož. s přebalem.
Současné profily, sv. 12. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
Cena: 390,- Kč
27. MELNIKOVÁ-PAPOUŠKOVÁ, N.: JULIE W. MEZEROVÁ.
Red. Štěpán Jež.
Praha, Česká grafická unie, 1943.
8°, 60 str. Pův. brož.
Galerie, sv. 15. - V textu 9 bar. a 28 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
Cena: 140,- Kč
28. ( NĚMEC Karel )
Z CYKLU DŘEVORYTŮ KARLA NĚMCE KE CTI A CHVÁLE BACCHA, MARTA A PANÍ VENUŠE.
Red. Mirko Rosenbaum, úvod. text a graf. úpr. Jiří Šebek.
Nové Město na Moravě, 1969.
8°, 25 str. Volné listy v pův. obálce a přebalu.
V textu, na obálce a na přebalu 10 dřevorytů vytištěných z původních štočků. - Přebal se znaky mírného použití, obálka, text a reprodukce intaktní.
Cena: 190,- Kč
29. NOVOTNÝ, Antonín: GRAFICKÉ POHLEDY PRAHY 1493 - 1850. Zmizelá Praha 6.
Red. E. Poche, graf. úpr. Vilém Ambrosi.
Praha, Václav Poláček, 1946. 2. vyd.
8°, 87 str., 13 rozkl. reprodukcí graf. listů na příl. Vaz. pův. polopl. s přebalem.
Umělecké památky, řada 2, sv. 7. - V textu 13 vyobr. - Grafické listy reprodukovány technikou hlubotisku. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
Cena: 550,- Kč
30. PALLADIO, Andrea: ČTYŘI KNIHY O ARCHITEKRUŘE.
Přel. Libuše Macková, doslov Miroslav Korecký, graf. úpr., přebal a vaz. Miloš Hrbas.
Praha, SNKLHU, 1958. 1. vyd.
8°, 467 str., 38 vyobr. na příl. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Architektura, sv. 14. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Cena: 690,- Kč
31. ( PLICKA, Karel )
PRAHA VE FOTOGRAFII KARLA PLICKY.
Úvod. text Zdeněk Wirth, graf. úpr. Jaroslav Vodrážka.
Praha, Česká grafická Unie, 1947. 3. vyd.
4°, 208 reprodukcí fotografií. Vaz. pův. polopl. s přebalem.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Intaktní stav.
Cena: 850,- Kč
32. ŠTECH, V. V.: ITALSKÁ RENESANĆNÍ PLASTIKA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Miloš Hrbas.
Praha, SNKLHU, 1960. 1. vyd.
8°, 306 str., 434 čb. vyobr. na příl. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 15. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Cena: 490,- Kč
33. SUDEK, Josef - ROUČEK, Rudolf: PRAŽSKÝ HRAD. Výtvarné dílo století.
Graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, Sfinx Bohumil Janda, 1945.
4°, 252 str. [text 24 str.,152 reprodukcí fotografií a informační aparát], 2 plány na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem a kart. ochr. pouzdro.
Zlatá studně, sv. 2. Nové cíle, sv. 919. - Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Vazba i knižní blok intaktní, přebal nepatrně poškozen v horní části hřbetu a v pravém dolním rohu přední strany a v téměř intaktním stavu.
Cena: 2200,- Kč Rezervováno
34. SUDEK, Josef - ROUČEK, Rudolf: PRAŽSKÝ HRAD. Výtvarné dílo století.
Graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, Sfinx Bohumil Janda, 1945.
4°, 252 str. [text 24 str.,152 reprodukcí fotografií a informační aparát], 2 plány na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem a kart. ochr. pouzdro.
Zlatá studně, sv. 2. Nové cíle, sv. 919. - Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Vazba i knižní blok jako nové, přebal v horní části hřbetu pouze nepatrně poškozen a v téměř intaktním stavu.
Cena: 2600,- Kč
35. VOLAVKA, Vojtěch: PRAHA. Tvář a minulost, kultura a umění.
Předml. Jan Masaryk, typo, graf. úpr. vaz., a přebal Bedřich Forman a Josef Tröster, titulní list Josef Kaplický.
Praha, Jaroslav Podroužek, 1948. 1. vyd.
4°, 593 str., 141 čb. vyobr. a 6 rozkl. plánů na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
V textu 404 čb. vyobr. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok jako nové.
Cena: 590,- Kč
36. WIRTH, Zdeněk - ŠTECH, V.V. - VOJTÍŠEK, Václav: ZMIZELÁ PRAHA. 1. Staré a Nové Město a Podskalí.
Graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Václav Poláček, 1946. 2. vyd.
8°, 181 str., 128 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Umělecké památky, řada 2, sv. 6. - Přebal a obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 360,- Kč
37. ( ZRZAVÝ, Jan )
NOVÉ KRAJINY A ZÁTIŠÍ JANA ZRZAVÉHO.
Text Miroslav Míčko.
Praha, 55. výstava Vilímkovy galerie, březen - duben 1947.
8°, nestr. [16]. Přil. reprodukce fotografie výtvarníka podepsaná perem vpravo dole. Pův. sešit.
V textu 8 čb. reprodukcí. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
Cena: 650,- Kč
38. ŽÁKAVEC, František: JAN PREISLER.
Praha, Jan Štenc, 1921.
8°, 52 str. Vaz. pův. pap.
Množství černobílých reprodukcí v textu. - Vazba nepatrně uspiněna, exlibris na předním přídeští. Velmi dobrý stav.
Cena: 110,- Kč
|
Česká literatura devatenáctého století
|
39. ALBUM. Sbírka nápisů do pamětní knihy.
Sest. Fr. A. Hora.
Praha, Jaroslav Pospíšil, 1863. 2. vyd.
16°, 129 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová, poloplátěná, černá, zlacené iniciály A. F. na přední desce, mramorovaná ořízka. - Soubor 461 citátů a seznam autorů. V textu několik poznámek a vpisků. Na zadním přídeští perem příprava kryptogramu. Na předním přídeští tužkou přípis: "Puzrlata.Vezmi 12 lotů." - Vazba mírně uvolněna a odřená. Velmi dobrý stav.
Cena: 650,- Kč
40. ATLAS ROSTLIN.
80 tabulí barvotiskových, na kterých jest vyobrazeno 459 druhů rostlin u nás divoce rostoucích nebo pěstovaných. Slovný výklad do kterého jest vloženo 337 rytin napsal Jan John.
Praha, I. L. Kober, 1898.
4°, 163 str., 80 tab. na příl.
Vazba dobová polokožená, hnědá, ve hřbetu bohatě zdobená slepotiskem a zlacením. Desky potaženy zeleným plátnem, kožené rohy. Mramorované ořízky, šité kapitálky. Rukopisné popisky u jednotlivých tabulí. Text latinsky, česky a německy, červeným, černým a modrým inkoustem na pap. 25 x 250 mm. Vlepeno vždy tak, aby popisek překrýval spodní bílý okraj tabule. Velmi pečlivě provedeno.
Kožené části vazby místy mírně odřené. Velmi dobrý stav.
Cena: 3300,- Kč
41. (ČELAKOVSKÝ, František Ladislav)
FR. LAD. ČELAKOVSKÉHO SEBRANÉ SPISY. Spisův básnických knihy šestery.
Praha, I. L. Kober, 1871.
8°, 467 str. Vaz. pův. cpl.
Národní bibliotéka, sv. 9. - Vazba původní celoplátěná červená, zlacený popis na hřbetu a přední desce, ozdobné rámce slepotiskem na obou deskách, zlacené ořízky. - Drobné skvrny od vlhkého skladování. Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Cena: 2200,- Kč
42. ( ČELAKOVSKÝ, František Ladislav )
FRANTIŠKA LADISLAWA ČELAKOWSKÉHO SPISŮW BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY.
Praha, České museum, 1847.
8°, 404 str. Vaz. dobová ppl. s vevázanou obálkou.
Nowočeská bibliothéka, sv. 8. - Místy skvrny způsobené vlhkým skladováním, název na obálce podtržen perem, vazba se znaky mírného použití. Dobrý stav.
Cena: 3500,- Kč
43. ( FRYČAJ, Tomáš )
ZRCADLO VÝBORNÉHO SEDLSKÉHO OBCOVÁNÍ PŘEDSTAVUJÍCÍ ŽIVOT A PŘÍBĚHY ROZŠAFNÉHO MUŽE A POLNÍHO HOSPODÁŘE FRANTIŠKA WAWÁKA, TEHDEJŠÍHO RYCHTÁŘE DĚDINY MILČIC NA CYS. KRÁL. KOMORNÍM PANSTVÍ PODĚBRADU V ČECHÁCH. K vzdělání mravního a i časně oblažujícího prospěchu, všech, zvláště pak sedláků moravských. Svobodně z němčiny na prostou moravsko-slovanskou řeč přeložil - a s mnohými poučujícími, vlastně jeho vlastence se týkajícími přídavkami, jakož, ... Tomáš Fryčaj, kněz.
Brno, Jiří Gastl, 1807.
8°, 210 str. [+22, 4 str.]. Vaz. dobová pap.
Přivázáno:
ZRCADLO VÝBORNÉHO SEDLSKÉHO ŽIVOTA. Obhajující povinnosti sedlského občana, jakožto člověka, k Bohu, sobě a bližnímu svému, pak i oné jakožto křesťanského manžela. Od kněze Tomáše Fryčaje. Díl druhý.
Brno, Jiří Gastl, 1808. Str. 281.
Přivázáno:
ZRCADLO VÝBORNÉHO SEDLSKÉHO ŽIVOTA. Obhajující povinnosti sedlského občana, jakožto otce, domácího hospodáře, souseda, stavu občanskému, Vrchnosti a všelikým představeným poddaného, pak i povinnosti vesnického Rychtáře. Od kněze Tomáše Fryčaje. Díl třetí.
Brno, Jiří Gastl, 1808. Str. 350. [+14 str.].
Vlastnické razítko na titulu prvního díla, místy poškozeno červotočem, vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Cena: 6500,- Kč
44. ( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
SEBRANÉ SPISY KARLA HAVLÍČKA. Svazek I.
Předmluva a ediční poznámka Vácslav Zelený.
Praha, Svatobor, 1870.
8°, 240 str. [+12]. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová celoplátěná temně fialová, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, na obou deskách ozdobné rámce slepotiskem, mramorované ořízky, textilní záložka. - Místy skvrny způsobené kyselostí papíru.Velmi dobrý stav.
Cena: 2200,- Kč
45. ( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
SEBRANÉ SPISY KARLA HAVLÍČKA. Svazek I.
Předmluva a ediční poznámka Vácslav Zelený.
Praha, Svatobor, 1870.
8°, 240 str. [+12]. Vaz. ppl.
Vazba z počátku 19. století, poloplátěná hnědá, zlacený popis na hřbetu, zlacené horitontální linky, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech zelené, hnědé a šedé, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Podpis a drobné vlastnické razítko v horní části titulu, místy skvrny způsobené kyselostí papíru, poslední list se dvěmi trhlinami ve hřbetní části uprostřed. Velmi dobrý stav.
Cena: 1250,- Kč
46. HRDLIČKA, Kašpar, Melichar: ŘEČI PASTÝŘSKÉ K LIDU KŘESŤANSKÉMU.
Díl 2, 3, 4, 5.
Praha, Bohumil Haas a Josef Kraus, 1807-1821.
8°, 4 svazky. Vazba dobová, celokožená hnědá, ve hřbetu zdobená. Červený a světle hnědý štítek s popisem, ozdobné linky, tlačítka, zlacení.
Sv. 1. Díl II. 474 str.
Vazba místy mírně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Díl III. 514 str.
Vazba místy nepatrně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Díl IV. 583 str., portrét autora, rytina G. Döblera, ve front.
Vazba místy nepatrně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Díl V. 757 str.
Vazba místy mírně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Cena: 2400,- Kč
47. HÝBL, Jan: ROZMANITOSTI. Sbírka všeho užitečného a obveselujícího k zšlechtění srdce, vybroušení rozumu a obveselení mysli. N.
Praha, Bohumil Ház, 1818.
8°, 94 str. Vaz. dob. pkž.
Přivázáno:
HÝBL, Jan: ROZMANITOSTI. Sbírka všeho užitečného a obveselujícího k zšlechtění srdce, vybroušení rozumu a obveselení mysli. II.
Praha, Fetterle z Wildenbrunu, 1918.
Str. 96.
Vazba dobová polokožená tmavěhnědá, zlacený popis, viněty s rostlinným motivem a trojitými linkami na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, červené a modré, menší kožené rohy. - Vazba se znaky mírného použití, knižní blok zdařile restaurován v prvním díle na str. 87 až 94, dále na titulu druhého díla.
Cena: 600,- Kč
48. KROK.
Weřegný spis wšenaučný pro Wzdělance Národu Česko - Slowanského.
Praha, Jan Swatopluk Presl, 1821 - 1828.
8°, 4 svazky. Vaz. pův. pap.
Sv. 1. Djl prwnj. Částka druhá.
Praha, Jan Swatopluk Presl, 1821.
8°, 164 str. Vaz. pův. pap.
Dobové rkp. římské číslice díl - částka na hřbetu. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Djl prwnj. Částka čtwrtá.
Praha, Jan Swatopluk Presl, 1823.
8°, 160 str., 3 tab. na příl. [2 rozkl.]. Vaz. pův. pap.
Dobové rkp. římské číslice díl - částka na hřbetu. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Djl druhý. Částka druhá.
Praha, Jan Swatopluk Presl, 1827.
8°, str. 162 - 320. Vaz. pův. pap.
Dobové rkp. římské číslice díl - částka na hřbetu. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Djl druhý. Částka třetj.
Praha, Jan Swatopluk Presl, 1828.
8°, str. 321 - 480. Vaz. pův. pap.
Dobové rkp. římské číslice díl - částka na hřbetu. Velmi dobrý stav.
Cena: 24.000,- Kč
Soubor čtyř svazků, z nichž jeden každý je tak zvanou částkou. Po čtyřech byly spojovány v díly. Vycházely nepravidelně, v půlročních až několikaletých intervalech, od roku 1821 až 1840. Vydáno bylo 13 částek v nákladu do tří set výtisků. Časopis Krok vznikl z iniciativy J. Jungmanna, A.Jungmanna, J. S. Presla, J. E. Purkyně aj. Zakladatelé vycházeli z programu budování české národní vědy, zejména vytváření českého odborného názvosloví. Název periodika je symbolický, převzatý z národní mytologie. Vznikl tak časopis všestranného obsahu, mimo jiné se zabýval též českou prózou, básnictvím a překladatelstvím. V prvních svazcích jsou poezie, humanitní vědy a přírodní vědy v rovnováze. Poezie, články o literatuře a společenské vědy mají dokonce privilegované místo na prvních stranách, později ale převážily přírodní vědy. Příznačným rysem Kroku je jeho slovanská orientace.
49. MÁJ. Jarní almanah na rok 1860. Ročník III.
Red. Vítězslav Hálek.
8°, 442 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná světlehnědá, desky potaženy mramorovaným papírem ve žluté a hnědé barvě, mramorované ořízky. - Chybí podobizna Františka Palackého ve frontispisu, místy skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
Cena: 550,- Kč
50. PÍSEŇ K NEJSVĚTĚJŠÍ OBĚTI MŠE SVATÉ, NA VÝBORNÉ MELODIE PANA MICHALA HAIDN, VYTAŽENÁ Z KATOLICKÉHO KANCIONÁLU, ...
Brno, Jan Jiří Gastl, 1822.
8°, nestr. [5]. Vaz. pův. pap.
Intaktní stav.
Cena: 950,- Kč
51. SWERDLING, Jan: POVINNOSTI MANŽELŮ, RODIČŮ, HOSPODÁŘŮ A PODDANÝCH KŘESTANSKÝCH. Z písma svatého vytažené, ...Dárek k domácímu vzdělání pro ty, jenž v stav manželský vstupují.
Brno, Tratzler, 1827.
8°, 174 str. Vaz. dob. pap.
Razítk ovlastníka na titulu, přední předsádka, titul a str. 1 - 13 poškozena v dolním rohu červotočem, titulní strana mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
Cena: 1650,- Kč
52. TOMEK, Wácslaw Wladiwoj: DĚJE KRÁLOWSTWÍ ČESKÉHO.
Čtwrté pooprawené wydání.
Praha, František Řiwnáč, 1876.
8°, 361 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová, poloplátěná hnědá. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy střední velikosti.Vazba se znaky mírného použití, zejména papírové části obou desek. Místy, zejména na ořízkách a okrajích listů, skvrny od vzdušné vlhkosti. Velmi dobrý stav.
Cena: 990,- Kč
53. VELIŠSKÝ, František: ŽIVOT ŘEKŮV A ŘÍMANŮV.
Praha, vl. nákl., 1876.
8°, 519 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená s pěti vazy, tmavě hnědá, desky potaženy černým papírem, menší kožené rohy, mramorované ořízky. - V textu množství čb. vyobr. - Vazba se znaky použití, v textu místy drobné skvrny zbůsobené kyselostí papíru nebo vlhkým skladováním. Velmi dobrý stav.
Cena: 390,- Kč
54. ( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
BREVÍŘ MODERNÍHO ČLOVĚKA. Básně Jaroslava Vrchlického. (1889-1891).
Praha, J. Otto, 1892.
8°, 144 str. Vaz. pův. cpl.
Salonní biblitéka, sv. 76. - První vydání. - Vazba původní nakladatelská celoplátěná, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
Cena: 950,- Kč
55. ( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
DUCH A SVĚT. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, J. Otto, 1878.
8°, 145 str. Vaz. dob. ppl.
Salonní biblitéka, sv. 4. - První vydání. - Vazba dobová poloplátěná hnědočervená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy tmavě zeleným papírem abstraktního plastického vzoru, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
Cena: 2200,- Kč
56. ( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
É MORTA. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, J. Otto, 1989.
16°, 31 str. Vaz. pův. cpl.
První vydání. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
Cena: 830,- Kč
57. ( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
HUDBA V DUŠI. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, František Šimáček, 1886.
16°, 164 str. Vaz. pův. cpl.
Kabinetní knihovna, sv. 10. - První vydání. - Vazba původní nakladatelská celoplátěná červená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, zlacený věcný název v ozdobném rámci na přední desce, zlacené ořízky. - Podpis vlastníka na titulu, zlacení na přední desce již značně setřené. Velmi dobrý stav.
Cena: 1850,- Kč
58. ( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
SATANELA. Báseň Jaroslava Vrchlického. (Psáno r. 1874).
Praha, J. Otto, nedat. [1898].
16°, 47 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná červená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, ozdobné rámce slepotiskem na obou deskách, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulu, vlastnické razítko na str. 3, 25 a 47. S odhlédnutím od popsaných razítek a podpisu je knižní blok i vazba téměř intaktní.
Cena: 950,- Kč
59. VROUCNÉ VZDECHY K PÁNU JEŽÍŠI A PANNĚ MARII.
Kniha modlitební a povzbuzující pro katolíky všech stavů k spojení se slavným spasitelem a jeho nebeskou matkou, od kněze světského.
Vimberk, J. Steinbrener, bez data vyd. [80. - 90. léta 19. stol.].
16°, 352 str., ocelorytina ve frontispisu. Vaz. pap., zdob. slepotiskem a obou deskách, žlutá ořízka, mosazná spona.
Velmi dobrý stav.
Cena: 220,- Kč
60. ZIMA, Stanislav: Z POHÁRU MLÁDÍ. Znělky.
Pardubice, F. & V. Hoblík, 1884.
8°, 171 str. Vaz. dob. ppl.
První vydání. - Vazba dobová, poloplátěná hnědočervená. Zlacený popis a horizont. linky na hřbetu, desky potaženy bar. pap. s rostlinným motivem, plátěné rohy, zlacená horní ořízka, šité kapitálky. Místy skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
Cena: 390,- Kč |