|
Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.
Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.
|
II. BIENÁLE TVORBY MLADÝCH VÝTVARNÍKŮ JIHOMORAVSKÉHO KRAJE.
Text Zdeněk Čubrda, graf. úpr. Dagmar Kučerová.
Brno, katalog výstavy, krajská org. SČVU, bez data vyd. [1983].
8°, nestr. [36]. Pův. sešit.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU13269> Cena: 90,- Kč
|
12 POHLEDNIC REPRODUKCÍ GRAFICKÝCH LISTŮ STARÉ PRAHY.
Praha, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, bez data vyd.
8 volných listů - barevných pohlednic v pův. pap. obálce.
Pouze 8 z 12 pohlednic: T. F. Šimon: Průhled branou Mostecké věže. Kluziště pod Karlovým mostem. J. C. Vondrouš: Staroměstské náměstí. Stretti-Zamponi: Karlův most. Hradčany s vltavského nábřeží. Malostranské náměstí. Viktor Stretti: K večeru na Vltavě. Zelný trh. - Obálka ve velmi dobrém stavu, pohlednice intaktní.
<Kód: VUU31625> Cena: 80,- Kč
|
XIX. SJEZD PŘÁTEL GRAFIKY A KRÁSNÉ KNIHY.
DÍLO PODNIK ČFVU, KLUB PŘÁTEL VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V PRAZE. SEKCE GRAFIKY A KRÁSNÉ KNIHY KPVU, POBOČKY V BRNĚ VÁS ZVE NA XIX. SJEZD PŘÁTEL GRAFIKY A KRÁSNÉ KNIHY.
Brno, KPVU, 1981.
8°, dvoulist s textem na vnitřních stranách.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU17431> Cena: 20,- Kč
|
100 LET VÝTVARNÉ MORAVY.
Text Helena Kusáková a Ivo Krsek, obálka Oldřich Šimáček. Olomouc, katalog výstavy v Domě umění, 26. červen - 26. srpen 1948.
8°, nestr. [32]. Pův. seš.
V textu 14 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14832> Cena: 160,- Kč
|
AHLENSTIEL - ENGEL, Elisabeth: ARABISCHE KUNST.
Breslau, Hirt, 1923.
8°, 112 S. Orig. Pap.
Jedermans Bücherei. - Im Text. 50 Abb. und 17 Taf. - Text auf einige Plätze unterzeichnet. Sehr gut erhalten.
<Kód: VUU56447> Preis: 290,- CZK
|
|
( ALEŠ, Mikoláš )
ALŠOVY LISTY MILOSTNÉ.
Uspoř. Emanuel Svoboda, typo Oldřich Menhart.
Praha, Sfinx, 1941. 4°, 193 str., 14 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Zlatá studně, sv. 1. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU41287> Cena: 55,- Kč
|
|
( ALEŠ, Mikoláš )
ALŠOVY LISTY MILOSTNÉ.
Uspoř. Emanuel Svoboda, typo Oldřich Menhart. Praha, Sfinx, 1941. 4°, 193 str., 14 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Zlatá studně, sv. 1. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU24156> Cena: 140,- Kč
|
|
( ALEŠ, Mikoláš )
MIKOLÁŠ ALEŠ. MALÍŘSKÁ TVORBA.
Uspoř. a úvodní studii napsal Jaroslav Pěšina, graf. úpr. Oldřich Menhart. Praha, SNKLHU, 1954. 1. vyd. 4°, 115 str., 86 čb. a 18 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dílo Mikoláše Alše, sv. 4. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU66412> Cena: 130,- Kč
|
|
ALTNER, Manfred: HEINZ LOHMAR.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1981.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Intakter.
<Code: VUU18204> Preis: 50,- CZK
|
|
AMERICKÁ GRAFIKA.
Výstavní katalog, bez uvedení místa, nakladatele, bez data vyd. [80. léta].
4°, nestr. [36]. Pův. sešit.
V textu množství celostr. bar. i čb. reprodukcí. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU18009> Cena: 90,- Kč
|
AMERICKÉ MALÍŘSTVÍ PO ROCE 1945.
The Disappearance and Reappearance of the Image.
Úvodní text John W. McCoubrey a Ruth Kaufmann.
Washington, Smithsonian Institution, 1969.
4°, 84 str. Pův. sešit.
Výstavní katalog. - V textu množství čb. a bar. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU18010> Cena: 90,- Kč
|
|
ANDERT, A. - JURA, J.: LINOŘEZ, DŘEVORYT A SVĚTLOTISK.
S návodem ku rámování obrázků. Veškeré obrázky v tomto dílku vyryty do dřeva v domácí dílně dle návodu této příručky.
Ruda nad Moravou, J. V. Mangl, 1927.
8°, 27 str., 26 tab., plakát 470 x 300 mm na příl. Pův. brož.
Knihovna zábavného umění, sv. 9. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok a přílohy intaktní.
<Kód: VUU13106> Cena: 950,- Kč
|
|
ANTIKENABTEILUNG IM ALBERTINUM.
Text Heiner Protzmann und Martin Rauschüssel.
Dresden, Staatliche Kunstsammlugen, 1978. 5 Aufl.
8°, 30 S. Orig. Heft.
Intakter.
<Code: VUU52147> Preis: 50,- CZK
|
|
ARCHITEKTURA V ČESKÉM NÁRODNÍM DĚDICTVÍ.
Text Ivan Borkovský, František Kavka, Alois Kubíček, Dobroslav Líbal, Ladislav Machoň, Augusta Müllerová, Emanuel Poche, Karel Prager, Rudolf Turek, Jaroslav Vajdiš a Zdeněk Wirth. Graf. úpr., vaz. a přebal Augusta a Ladislav Machoňovi.
Praha, SNKLU, 1961.
4°, [ 12 str. ] Oddíl první. Str. 13 - 26 str. Oddíl druhý. Str. 27 - 42. Oddíl třetí. Str. 43 - 228. Oddíl čtvrtý. Str. 229 - 840. Reprodukce 940 fotografií technikou hlubotisku. Oddíl pátý. Str. 841 - 850. Resumé a rejstříky. Str. 851 - 876.
Vaz. pův. celopl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Architektura, sv. 10. - V oddílu 2., 3. a 5. v textu 281 vyobr., z toho 37 reprodukcí fotografií hlubotiskem a 8 plánů barevným ofsetem. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31682> Cena: 1900,- Kč
|
ARNDT, Johannes: DEUTSCHE BILDSCHNITZER UND MALER UM 1500.
Leipzig, Bibliographisches Institut, 1941.
8°, 40 S. mit 40 sw. Taf. im Anhang. Orig. Pap. mit Umschlag.
Meyers Bild-Bändchen. - Mit sw. Abb. im Text. - Umschlag und Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU47933> Preis: 260,- CZK
|
|
|
ARPINO, Giovanni - LECALDANO, Paolo: REMBRANDT.
Souborné malířské dílo.
Přel. Dagmar a František X. Halasovi, graf. úpr. Václav Rein.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
4°, 143 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 68. - V textu 64 bar. celostr. a 773 menších čb. reprodukcí. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU58379> Cena: 210,- Kč
|
ARTIERI, Giovanni - VALLIEROVÁ, Dora: HENRI ROUSSEAU.
Souborné malířské dílo.
Přel. Dagmar a František X. Halasovi, graf. úpr. Václav Rein.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd.
4°, 126 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 66. - V textu 64 bar. celostr. a 332 menších čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU11849> Cena: 190,- Kč
|
BAUCH, Jan: ČÍM JSEM ŽIL.
Graf. úpr., přebal a vaz. Milan Hegar, fotografie Pavel Paul.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd.
8°, 111 str., 24 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12600> Cena: 170,- Kč
|
( BEETZ, Friedrich )
MÄNNERSPIEGEL. Drei Bilder von Albrecht Dürer, der katholischen Männerwelt zur Betrachtung dargeboten von Friedrich Beetz.
Freiburg, Herdersche Verlgsbuchhandlung, 1910.
8°, 27 S. mit 3 sw. Taf. im Anhang. Orig. Pap.
Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU66276> Preis: 100,- CZK
|
BERGNER, Heinrich: DAS BAROCKE ROM.
Leipzig, Seemann, 1914.
8°, 132 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Berühmte Kunststätten, No. 40. - Mit 162 sw. Abb. im Text. - Einband intakter. Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: VUU62541> Preis: 290,- CZK
|
BERGNER, Heinrich: ROM IM MITTELALTER.
Leipzig, Seemann, 1913.
8°, 140 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Berühmte Kunststätten, No. 39. - Mit 160 sw. Abb. im Text. - Einband intakter. Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: VUU62542> Preis: 280,- CZK
|
|
|
BIDLOVA ČÍTANKA.
Sest. Vladimír Thiele, předmluva Arsen Pohribný, vaz. a graf. úpr. Stanislav Kohout.
Praha, SNKLHU, 1959. 1. vyd.
8°, 502 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Klub čtenářů, sv. 113. - Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU63501> Cena: 90,- Kč
|
( BIENÁLE )
XI. BIENÁLE UŽITÉ GRAFIKY BRNO 1984. Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky. International Exhibition of Illustration and Editorial Art.
Úvod Jiří Hlušička.
Brno, Moravská galérie, 1984.
8°, 351 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU35871> Cena: 180,- Kč
|
|
( BIENÁLE )
XII. BIENÁLE UŽITÉ GRAFIKY BRNO 1986. Mezinárodní výstava propagační grafiky a plakátu. International Exhibition of Advertising and Poster Design.
Úvod Jiří Hlušička.
Brno, Moravská galérie, 1986.
8°, 376 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU35872> Cena: 180,- Kč
|
( BIENÁLE )
XV. BIENÁLE UŽITÉ GRAFIKY BRNO 1992. Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky. International Exhibition of Illustration and Editorial Art.
Úvod Jaroslav Kačer.
Brno, Moravská galerie, 1992.
8°, 304 str. Vaz. pův. lamino.
V textu množství vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU35873> Cena: 190,- Kč
|
( BIENÁLE )
XVII. BIENÁLE BRNO '96. Ilustrace, typografie a písmo v knihách, časopisech a novinách. Illustration, typography and type in books, magazines and newspapers.
Úvod Jaroslav Kačer.
Brno, Moravská galerie, 1996.
8°, 216 str. Pův. brož.
V textu množství vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU35874> Cena: 240,- Kč
|
BIENÁLE BRNO '90. XIV. bienále užité grafiky.
Úvod Jaroslav Kačer, graf. úpr. Jan Rajlich ml., přebal Pavel Hrach.
Brno, Moravská galerie, 1990.
8°, 351 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU35876> Cena: 135,- Kč
|
BIENÁLE BRNO '90. XIV. bienále užité grafiky.
Úvod Jaroslav Kačer, graf. úpr. Jan Rajlich ml., přebal Pavel Hrach.
Brno, Moravská galerie, 1990.
8°, 351 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU35879> Cena: 85,- Kč
|
( BIENÁLE )
MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA PLAKÁTU A PROPAGAČNÍ GRAFIKY. IV. Bienále užité grafiky Brno 1970.
Předml. Jiří Hlušička, přebal a graf. úpr. Viktor Šafář.
Brno, Moravská galerie, 1970.
8°, 245 str., 13 tab. rekl. příl. Pův. brož. s přebalem.
Směr, sv. 47. - V textu množství čb. a bar. reprodukcí. - Přebal téměř intaktní, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU43062> Cena: 360,- Kč
|
( BIENÁLE )
MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA PLAKÁTU A PROPAGAČNÍ GRAFIKY. VI. Bienále užité grafiky Brno 1974.
Předml. Jiří Hlušička, přebal Jiří Rathouský, graf. úpr. Viktor Šafář.
Brno, Moravská galerie, 1974.
8°, 326 str., 9 tab. rekl. příl. Pův. brož. s přebalem.
Směr, sv. 75. - V textu množství čb. reprodukcí. - Přebal a obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok intaktní. - Zvláštní příloha Pablo Neruda: Óda na typografii, přel. Adolf Kroupa, ilustr. Jiří Hadlač, typo Viktor Šafář. 8°, 15 str., pův. seš. - Jako nové.
<Kód: VUU43063> Cena: 440,- Kč
|
BIRGUS, Vladimír - BRANNÝ, Antonín: FRANTIŠEK DRTIKOL.
Typo Milan Jaroš.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 145 str. Pův. brož.
Fotografie. - Intaktní stav.
<Kód: VUU13661> Cena: 650,- Kč
|
|
BIRNBAUM, Vojtěch: ROMÁNSKÁ RENESANCE KONCEM STŘEDOVĚKU.
Praha, Jan Štenc, 1924.
8°, 46 str. Vaz. pův. pap.
V textu 21 čb. vyobr. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU69007> Cena: 270,- Kč
|
|
BIRNBAUMOVÁ, Alžběta - ČERNÁ, Věra: OPUŠTĚNÁ PALETA.
Sborník malířů, kteří odešli předčasně.
Graf. úpr. Bohumil Němec.
Praha, F. Topič, 1942.
8°, 77 str., 58 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Pův. brož. s přebalem.
Propagujeme umění, sv. 2. - Přebal se znaky mírného použití, zejm. na okrajích, menší hnědá skvrna na zadní str. Knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU56910> Cena: 95,- Kč
|
( BÍLEK, František )
BÁSNÍK A SOCHAŘ.
Dopisy Julia Zeyera a Františka Bílka z let 1896-1901.
Uspoř., úvod. studie, pozn. a doslov J. R. Marek.
Praha, Za svobodu, 1948. 1. vyd.
8°, 232 str., 42 čb vyobr. a 4 faksimile na příl. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Za svobodu, řada 3, sv. 1. - Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU58403> Cena: 290,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: FERDINAND BROKOF.
Fotografie Josef Ehm, graf. úpr. Pavel Šváb.
Praha, Odeon, 1986. 2. dopl. vyd.
4°, 326 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České dějiny, sv. 64. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU19512> Cena: 650,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: FERDINAND MAXMILIÁN BROKOF.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd. 4°, 54 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 7. - V textu 39 čb. vyobrazení. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU26191> Cena: 95,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: MICHELANGELO.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1975. 1. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 14. - V textu 45 černobílých a barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU16339> Cena: 95,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: MICHELANGELO.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1975. 1. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 14. - V textu 45 černobílých a barevných reprodukcí. - Téměř ntaktní stav.
<Kód: VUU32214> Cena: 80,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: RAFFAEL.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 25. - V textu 45 černobílých a barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU50415> Cena: 65,- Kč
|
BLAŽÍČEK, Oldřich: RAFFAEL.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 25. - V textu 45 černobílých a barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU25811> Cena: 95,- Kč
|
|
BOČEK, Jaroslav: JIŘÍ TRNKA. Historie díla a jeho tvůrce.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Antonín Koleda.
Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd.
8°, 292 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
České dějiny, sv. 33. - V textu množství bar. a čb. vyobr. - Jako nové.
<Kód: VUU15205> Cena: 990,- Kč
|
BÖHM, F. X.: BARVA V TEORII A V PRASI.
Soustavy barevné, barevná terminologie, harmonie a disharmonie, různé techniky malířeské, metodika nauky o barvě.
Předml. Rudolf Pros.
Praha, Jednota čsl. matematiků a fysiků, 1932.
8°, 255 str., 5 str. bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
V textu množství čb. vyobr. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU65045> Cena: 450,- Kč
|
BOEHN, Max von: LORENZO BERNINI SEINE ZEIT, SEIN LEBEN SEIN WERK.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1912.
4°, 110 S., 6 Tonbilder. Orig. Pap.
Künstler-Monographien. Liebhaber-Ausgaben, No. 105. - Mit 78 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU66413> Preis: 390,- CZK
|
|
|
BOHNEMANN, August Friedrich: GRUNDIß DER KUNSTGESCHICHTE.
Leipzig, Hirt, 1906. 2. Aufl.
8°, 320 S. mit 1 farb. lith. Orig. Ganzleiwand.
Einband und Buchblock in sehr gut erhalten.
<Code: VUU47938> Preis: 550,- CZK
|
|
BOMBE,
Walter: PERUGIA.
Leipzig, E. A. Seemann, 1914.
8°, 204 S. Orig. Ganzleiwand.
Berühmte Kunststätten, Bd. 60. - Im Text 109 Abbildungen. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU6990> Preis: 490,- CZK
|
|
BORSKÁ, Ilona: PŘÍBĚH STARŠÍHO BRATRA. Vyprávění o Josefu Čapkovi.
Graf. úpr. Miloslav Fulín. Praha, Albatros, 1987. 1. vyd.
8°, 352 str., 33 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Životopisy, sv. 23. - V textu množství čb. reprodukcí a vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14798> Cena: 270,- Kč
|
|
BORCHERT, P.: BUNTPAPIERKUNST IM ARBEITSUNTERRICHT.
Leipzig und Berlin, B. G. Teubner, 1922. 2. Aufl.
8°, 46 S., 2 farb. Taf. im Anhang. Orig. broschiert.
Mit 22 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten. Buchblock intakter.
<Code: VUU38122> Preis: 110,- CZK
|
|
( BOUDA, Cyril )
CYRIL BOUDA. TVÁŘ NAŠICH MĚST. 16 hlubotiskových reprodukcí.
Úvod. text Pavel Nauman.
Praha, V. Poláček, bez data vyd. [pol. 40. let].
16 volných listů - pohlednic, pův. pap. obálka.
Obálka ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem téměř intaktní, pohlednice jako nové.
<Kód: VUU58513> Cena: 320,- Kč
|
|
BRABCOVÁ, Jana: LUDĚK MAROLD.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 25. - V textu 47 barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU41518> Cena: 110,- Kč
|
|
BRABCOVÁ, Jana: LUDĚK MAROLD.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 25. - V textu 47 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU68013> Cena: 95,- Kč
|
|
BRANIŠ, Josef: OBRAZY Z DĚJIN JIHOČESKÉHO UMĚNÍ.
Kresba na obálce, na přední desce vazby a ve frontispisu Fr. Zuman.
Praha, A. B. Černý, 1909.
8°, 99 str. Vaz. dob. cpl.
V textu 23 čb. vyobr. - Vazba dobová celoplátěná světle hnědá s vevázanou obálkou. Zlacený popis na hřbetu a přední desce, vyobrazení na přední desce vazby, široká textilní záložka. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU41144> Cena: 1200,- Kč
|
BRAUNOVÁ, Alena: KOUZLO KERAMIKY A PORCELÁNU.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Janský, fotografie Vojtěch Obereigner.
Praha, Práce, 1985. 2. rozš. vyd.
8°, 454 str., 32 str. bar. a 32 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Delfín. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU63091> Cena: 330,- Kč
|
|
BRAUTLACHT, Erich: LAND AM NIEDERRHEIN. 47 Bilder mit einführendem Text.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 47 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU60729> Preis: 160,- CZK
|
|
BREDT, E. W.: CHODOWIECKI, ZWISCHEN ROKOKO UND ROMANTIK.
München, Hugo Schmidt, ohne Jahr [1915-18].
8°, 95 S. Orig. Pap.
Im Text 76 Abbildungen. - Einband in Sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VUU6999> Preis: 220,- CZK
|
BRIKCIUS, Eugen: VYLOŽENÍ UMĚLCI.
Kunsthistorické pohádky.
Obálka Vladimír Nárožník.
Praha, Inverze, 1991.
8°, 130 str. Vaz. pův pap. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61145> Cena: 80,- Kč
|
BROSMAN, Bedřich: PŘÍRUČKA ČESKOSLOVESNKÉHO LEPENKÁŘE.
Stručný, metodický postup lepenkářských prací pro domov a školu.
Prostějov, J. F. Buček, bez data vyd. [1920].
8° podél, 85 str., 30 čb. tab. a 3 tab. se vzorky bar. pap. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, přední str. oddělena od knižního bloku, přílohy i knižní blok v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU18322> Cena: 290,- Kč
|
|
BRUNNEN.
Mit einem Vorwort von Götz Gode.
Dresden, Sachsenverlag, 1958.
8°, 13 S. mit 48 sw. Abb. im Anhang. Orig. broschiert mit Umschlag.
Unsere schöne Heimat. - Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU19322> Preis: 130,- CZK
|
BURCKHARDT, Jacob: GESCHICHTE DER RENAISSANCE IN ITALIEN.
Stuttgart, Ebner & Seubert, 1878. 2. Aufl.
8°, 414 S. Zeit Halbleder, Rücken vergoldet.
Geschichte der neueren Baukunst, Bd. 1. - Mit 221 Illustrationen in Holzschnitt im Text. -Unterschrift auf Titelblatt.Text auf einige Plätze unterzeichnet. Rücken leicht abgeschürft. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU25294> Preis: 990,- CZK
|
CABANNE, Pierre: KNIHA O VELKÝCH SBĚRATELÍCH.
Přel. a pozn. naps. Oskar Reidl, doslov, výběr ilustr. a rejstřík František Šubert, přebal, vaz. a graf. úpr. Soňa a Jaromír Valouškovi.
Praha, Odeon, 1971. 1. vyd.
8°, 262 str., 36 čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 304. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU64036> Cena: 80,- Kč
|
CALICE, Rudolf: DREI TAUSENDJÄHRIGE STÄDTE. Rothenburg, Dinkelsbühl, Nördlingen.
Text Karl Scheffler.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 45 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU60736> Preis: 160,- CZK
|
|
CECHNER, Antonín: SLOHY STAVEBNÍ. Se 270 vyobrazeními.
Praha, I. L. Kober, 1908. 3. přeprac. a dopl. vyd.
4°, 254 str., 1 bar. tab. na příl. Vaz. pův. cpl.
Vazba se znaky mírného použití v horní a dolní části hřbetu, v dolním rohu přední desky větší poškození, v dolním rohu zadní desky plátno na dvou místech sedřeno, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU43415> Cena: 570,- Kč
|
( CÉZANNE, Paul )
PAUL CÉZANNE. KRESBY.
Text Jiří Siblík, graf. úpr. přebal a vaz. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1969. 1. vyd.
4°, 34 str. úvod. text, 66 čb. reprodukcí a 32 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Mistři světové kresby, sv. 9. - Jako nové.
<Kód: VUU36522> Cena: 540,- Kč
|
( CÉZANNE, Paul )
PAUL CÉZANNE. ZEICHNUNGEN UND AQUARELLE.
Text Jiří Siblík, Übersetzung Herta Sowinski, graphische Gestaltung, Umschlag und Einband Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1971. 1. Aulf.
4°, 34 S. Vorspann, 66 sw. und 32 farb. Bildwiedergabe im Anhang. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Intakter.
<Code: VUU36519> Cena: 350,- CZK
|
|
CIGÁNEK, Jan: ÚVOD DO SOCIOLOGIE UMĚNÍ.
Přebal Jaroslav Fišer, graf. úpr. František Němec. Praha, Obelisk, 1972.
8°, 300 str., 34 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Orientace, sv. 9. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU10110> Cena: 280,- Kč
|
|
CÍSAŘOVSKÝ, Josef: MILOSLAV HOLÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1959. 1. vyd. 4°, 48 str., 6 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 23. - V textu 43 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51346> Cena: 85,- Kč
|
CÍSAŘOVSKÝ, Josef: PORTRÉTNÍ UMĚNÍ MAXE ŠVABINSKÉHO.
Skizza k portrétu Maxe Švabinského.
Graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, SNKLHU, 1954. 1. vyd.
4°, 131 str. text, 167 monochrom. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Současné umění, sv. 12. - V textu 107 reprodukcí. - Vyobrazení v textu i na přílohách reprodukována technikou hlubotisku. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU21643> Cena: 390,- Kč
|
COHN-WIENER, Ernst: DIE ENTWICKLUNGSGESCHICHTE DER STILE IN DER BILDENENDEN KUNST. Zweiter Band: Von der Renaissance bis zur Gegenwart.
Leipzig und Berlin, Teubner, 1917. 2. Aufl.
8°, 103 S. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Aus Natur und Geisteswelt. Sammlung wissenschaftlich-gemeinverständlichen Darstellungen, Bd. 318. - 42 s/w Abb. im Text.- Einband in sehr gut erhalten, Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: VUU16679> Preis: 90,- CZK
|
|
CORNETTE, A. H.: LA PEINTURE A L'EXPOSITION D'ART FLAMAND ANCIEN A ANVERS 1930.
Bruxelles & Paris, Librairie Nationale d'Art et d'Historie, 1930.
4°, 24 p., 40 illustrations hors texte. Brochure originale.
Trés bon.
<Code: VUU23583> Prix: 120,- CZK
|
|
CRANE, Walter: DIE GRUNDLAGEN DER ZEICHNUNG.
Berlin und Leipzig, Hermann Seemann Nachfolger, ohne Jahr. 5 Aufl.
8°, 398 S. Zeit Halbleiwand.
Einband leicht abgeschürft. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Drei Stempels. Papier etwas stockflecking. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU14412> Preis: 1200,- CZK
|
ČADÍK, Jindřich: ANTICKÉ SKLO.
Průvodce výstavou v Národním muzeu v Praze.
Fotografie z negativů Josefa Ehma, graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, NM, 1970.
8°, 28 str. text, 18 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU27913>> Cena: 170,- Kč
|
|
( ČAPEK, Josef )
DVOJÍ OSUD. Dopisy Josefa Čapka, které v letech 1910-1918 posílal své budoucí ženě Jarmile Pospíšilové.
Sest. Jaroslav Dostál, Jiří Opelík, Jaroslav Slavík, výtvarný doprovod z díla Josefa Čapka, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd.
8°, 332 str., 48 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence, dokumenty, sv. 63. - Intaktní stav.
<Kód: VUU58613> Cena: 380,- Kč
|
( ČAPEK, Josef )
DVOJÍ OSUD. Dopisy Josefa Čapka, které v letech 1910-1918 posílal své budoucí ženě Jarmile Pospíšilové.
Sest. Jaroslav Dostál, Jiří Opelík, Jaroslav Slavík, výtvarný doprovod z díla Josefa Čapka, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd.
8°, 332 str., 48 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence, dokumenty, sv. 63. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58373> Cena: 330,- Kč
|
ČERNOBÍLÉ ROKY.
Dějiny ČSSR v kresbách českých a slovenských malířů.
Uspoř. Václav Sivko a Jiří Brabec, předml. Karel Šiktanc, obálka s použitím kresby V. H. Brunnera, návrh vaz. Václav Sivko, graf. úpr. Antonín Dvořák a Václav Sivko. Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd.
8°, 180 str. Vaz. pův. cpl. přebalem.
Prémie knihovny Máj. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU32543> Cena: 65,- Kč
|
ČERVENEC 1986 V NÁPRSTKOVĚ MUZEU V PRAZE.
Čínská řezba v laku. Výstavka měsíce.
Praha, Národní muzeum, 1986.
8°, 7 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU51441> Cena: 10,- Kč
|
ČESKÁ KRAJINA XIX. STOLETÍ.
Výstava v Domě umění města Brna červenec - září 1952.
Úvod. text Vladimír Novotný.
Brno, ÚNV, 1952.
8°, 16 str., 11 čb. reprodukcí na příl. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU57096> Cena: 20,- Kč
|
|
ČESKÁ MALBA GOTICKÁ. Deskové malířství 1350 - 1450.
Hl. red. a úvodní text naps. Antonín Matějček, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1938.
Folio, 177 str. text, 276 bar. a čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU15283> Cena: 460,- Kč
|
|
ČESKÁ MALBA GOTICKÁ. Deskové malířství 1350 - 1450.
Hl. red. a úvodní text naps. Antonín Matějček, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1938.
Folio, 177 str. text, 276 bar. a čb. repro na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba i knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU51006> Cena: 650,- Kč
|
ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE. Ročník 16.
Hl. red. Jaroslav Spousta, graf. úpr. František Skořepa.
Praha, Orbis, 1965.
4°, 12 čísel, 488 str. 12. sešitů v pův. pap. obálkách.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63092> Cena: 240,- Kč
|
ČEŠTÍ KLASIKOVÉ 19. STOLETÍ.
Předmluva Vladimír Novotný, redakce a úprava Karel Šourek. Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1948. 2. vyd.
8°, 17 str. text, 73 čb. vyobr. 20 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Malíři a sochaři Umělecké besedy, sv. 14. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU59412> Cena: 180,- Kč
|
ČEŠTÍ KLASIKOVÉ 19. STOLETÍ.
Předmluva Vladimír Novotný, redakce a úprava Karel Šourek.
Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1948. 2. vyd.
8°, 17 str. text, 73 čb. vyobr. 20 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Malíři a sochaři Umělecké besedy, sv. 14. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51443> Cena: 120,- Kč
|
|
ČLENSKÁ VÝSTAVA SČSVU 1962 BRNO.
Úvod. text Helena Kusáková, graf. úpr. Jiří Šindler, fotografie Rudolf Štursa a Vilém Reichmann.
Brno, SČSVU, katalog výstavy v Domu umění a Domu Pánů z Kunštátu,1962.
8°, nestr. [24]. Pův. seš.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU43416> Cena: 120,- Kč
|
DADA 1916 - 1966. Dokumenty mezinárodního hnutí Dada.
Sest. a úvod napsal Hans Richter.
München, Goethe - Institut, 1969.
8°, 104 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU26940> Cena: 1100,- Kč
|
DAR NEJVZÁCNĚJŠÍ.
K poctě českého architypografa M. Daniela Adama z Veleslavína.
Red. Alois Caletka, Eduard Kvasnička a Vlad. M. Strojil, obálka, front. a iniciály Karel Svolinský.
Přerov, Typografia, 1947.
4°, 216 str., 1 bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Sborník přerovské pobočky Vzdělávacího spolku Typografia k padesátému výročí časopisu Typografia a k otevření výstavy čs. knihy ve dnech 4. až 26. října 1947. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU64016> Cena: 350,- Kč
|
|
DARIA, Sophie: LE CORBUSIER SOCIOLOG URBANISMU.
Přel. Eva Formanová, doslov Otakar Nový, graf. úpr., přel a vaz. Bohumil Vančura.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 190 str., 17 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal a vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU61531> Cena: 290,- Kč
|
|
( DAUMIER, Honoré )
HONORÉ DAUMIER. 12 FARBIGE GEMÄLDEREPRODUKTIONEN. 4 EINFARBIGE TAFELN.
Herausgegeben
von Arno Naumann.
Berlin, Henschelverlag, 1963.
4°, 46 S. Orig. broschiert.
Welt der Kunst. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU26661> Preis: 90,- CZK
|
( DAUMIER, Honoré )
TILKOVSKÝ, Vojtech: DAUMIER.
Bratislava, Tvar, 1951. 1. vyd.
8°, 131 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Knižnica výtvarného umenia, sv. 5. - Slovenský jazyk. - V textu 90 čb. a bar. reprodukcí, černobílé reprodukovány technikou hlubotisku. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU17437> Cena: 45,- Kč
|
( DAVID, Libor )
LIBOR DAVID.
Fotografie Slavoj David, text Jiří Hlušička.
Katalog výstavy na zahradě Moravské galerie v Brně, duben 1967.
8° podél, rozkl. trojlist.
V textu 4 čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU11856> Cena: 80,- Kč
|
|
DENKZEICHNEN AUF GRUNDLAGE DES TYPENZEICHNENS.
Eine Folge von Uebungsbeispielen für Kursleiter und Lehrerbildner sowie zum Selbstunterricht im Denkzeichnen.
Herausgegeben Seinig-Charlottenburg.
Leipzig, Prag und Wien, Haase, 1921. 2. verb. u. verm. Aufl.
8°, 34 S. Text u. 57 S. sw. Abb. Orig. broschiert.
Schriften zur Lehrerfortbildung, nr. 5. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU18248> Preis: 290,- CZK
|
EIN DEUTSCHER ALTAR DES TILMAN RIEMENSCHNEIDER. Rothenburg, Dinkelsbühl, Nördlingen..
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 32 S. Orig. Pap. ohne Umschlag.
Mit 31 sw. Abb. im Text. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU60737> Preis: 50,- CZK
|
( DILLINGER, Petr )
PETR DILLINGER. PRÁCE. 9 hlubotiskových reprodukcí.
Praha, Rudolf Kmoch, bez data vyd.
9 volných listů - pohlednic, pův. pap. obálka.
Obálka téměř intaktní, tab. s textem intaktní, pohlednice jako nové.
<Kód: VUU61737> Cena: 80,- Kč
|
DOBA POBĚLOHORSKÁ V DÍLECH ČESKÝCH MALÍŘŮ.
Úvodní text Josef Petráň a František Dvořák, obálka Antonín Hachle. Praha, SPN, 1957. 1. vyd. 4°, 20 str. úvodní text, 17 tab. s 29 vyobr. Volné listy v pův. pap. obálce.
Obrazové soubory. - Chybí tabule s vyobr. č. 16, razítko na přední vnitřní straně obálky. Tabule i textová část intaktní.
<Kód: VUU13122> Cena: 10,- Kč
|
DOHMANN, Albrecht: PIETER BRUEGEL d. Ä.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1980.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Intakter.
<Code: VUU18209> Preis: 50,- CZK
|
|
DOHNALOVÁ, Marie: ALFRED JUSTITZ.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 41. - V textu 47 barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU26942> Cena: 180,- Kč
|
DOHNALOVÁ, Marie: ALFRED JUSTITZ.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 41. - V textu 47 barevných reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU25812> Cena: 210,- Kč
|
DOMSCHEIT, Margarete: HUGO VAN DER GOES.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1976.
8°, 31 S., 15 Abb. [8 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU68017> Preis: 50,- CZK
|
DRESDNER, Albert: SCHWEDISCHE UND NORWEGISCHE KUNST SEIT DER RENAISSANCE.
Breslau, Ferdinand Hirt, 1924.
8°, 152 S. Orig. Halbleiwand.
Jedermanns Bücherei. - Mit 36 sw. Abb. im Text. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU56022> Preis: 210,- CZK
|
DŮM UMĚLCŮ V HODONÍNĚ. Dílo architekta Ant. Blažka.
Text Jan Andrys a Ant. Blažek, graf. úpr. Ant. Blažek.
Hodonín, Sdružení výtvarných umělců moravských, 1936.
4°, nestr. Pův. brož.
Obálka a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU58611> Cena: 390,- Kč
|
( DVORSKÝ, Bohumír )
KOTALÍK, Jiří: BOHUMÍR DVORSKÝ. Pět kapitol o jeho životě a obrazech.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Vladimír Šmerda.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd.
8°, 60 str. text a 116 bar. a čb. reprodukcí. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umělecké profily, sv. 1. - V textu 10 celostr. čb. vyobr. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU56347> Cena: 95,- Kč
|
DVOŘÁK, František: CYRIL BOUDA.
Soupis grafického díla Cyrila Boudy od roku 1948 do roku 1960.
Graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Hollar, bez data vyd. [1960].
4°, 12 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Příloha sborníku grafického umění Hollar, roč. 31, č. 3. - V textu a na obálce 4 čb. dřev. a 2 pův. celostr. litografie. - V první litografii otvor o průměru asi 3 mm, zbývající část téměř intaktní.
<Kód: VUU41570> Cena: 170,- Kč
|
EFFENBERGER, Vratislav: VÝTVARNÉ PROJEVY SURREALISMU.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Roman Erben.
Praha, Odeon, 1969. 1. vyd.
8°, 241 str., 164 čb. a 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence, dokumenty, sv. 47. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU51411> Cena: 1100,- Kč
|
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ NOVÉ DOBY. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Hana Stašková, Hana Knížková, Jarmila Jelínková a Eva Formanová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jindřich Šťastný.
Praha, Odeon, 1974. 1. vyd.
4°, 470 str., 50 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Světové dějiny, sv. 52. - V textu 1172 čb. vyobr. - Jako nové.
<Kód: VUU62163> Cena: 490,- Kč
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ NOVÉ DOBY. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Hana Stašková, Hana Knížková, Jarmila Jelínková a Eva Formanová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jindřich Šťastný.
Praha, Odeon, 1974. 1. vyd.
4°, 470 str., 50 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 52. - V textu 1172 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu s pouze nepatrnými stopami použití, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU21550> Cena: 380,- Kč
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ NOVÉ DOBY. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Hana Stašková, Hana Knížková, Jarmila Jelínková a Eva Formanová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jindřich Šťastný.
Praha, Odeon, 1974. 1. vyd.
4°, 470 str., 50 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 52. - V textu 1172 čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU68014> Cena: 290,- Kč
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ RENESANCE A BAROKU. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Jitka Hamzová, Libuše Macková, Jarmila Jelínková a Hana Stašková, přebal, vaz. a graf. úpr. Jindřich Šťastný.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd.
4°, 475 str., 45 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 43. - V textu 1166 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu s pouze nepatrnými stopami použití, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU21551> Cena: 380,- Kč
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ RENESANCE A BAROKU. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Jitka Hamzová, Libuše Macková, Jarmila Jelínková a Hana Stašková, přebal, vaz. a graf. úpr. Jindřich Šťastný.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd.
4°, 475 str., 45 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 43. - V textu 1166 čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU68016> Cena: 290,- Kč
|
|
ENCYKLOPEDIE UMĚNÍ STŘEDOVĚKU. Umění a lidstvo Larousse.
Přel. Edgar Knobloch, Vladimír Mikeš a Jiří Pechar, přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Ficenec.
Praha, Odeon, 1969. 1. vyd.
4°, 470 str., 36 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 34. - V textu 1046 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu s pouze nepatrnými stopami použití, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU21553> Cena: 380,- Kč
|
FAURE, Elie: DĚJINY UMĚNÍ.
Přel. O. T. Kunstovný, typo Jindra Vichnar.
Praha, Štorch-Marien, 1927-28.
8°, 3 sv. Vaz. pův. pkž.
Sv. 1. DÍL. I. UMĚNÍ STAROVĚKÉ. Prehistorie. Egypt. Starověká Asie. Řecko. Řím. 263 str.
Knihovna naučných spisů Aventina, sv. 6. - Téměř intaktní stav.
Sv. 2. DÍL. II. UMĚNÍ STŘEDOVĚKÉ. Indie. Čína. Japonsko. Kraje tropické. Byzance a islam. Křesťanství. Gotika. 309 str., 4 rozkl. tab. na příl.
Knihovna naučných spisů Aventina, sv. 7. - Téměř intaktní stav.
Sv. 3. DÍL. III. UMĚNÍ RENAISSANČNÍ. Benátky. Florencie. Řím. Flandry. Francie. Německo. 305 str., 2 rozkl. tab. na příl.
Knihovna naučných spisů Aventina, sv. 8. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU63099> Cena: 460,- Kč
|
|
FEIST,
H. Peter: RENOIR.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1976.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU18222> Preis: 50,- CZK
|
|
FEIST, Ursula: NICOLAS POUSSIN.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1973.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag sehr gut erhalten. Buchblock intakter.
<Code: VUU18225> Preis: 50,- CZK
|
FIALA, Vlastimil: ANDRÉ DERAIN.
Obálka a graf. úpr. Miloš Hrbas.
Praha, SNKLU, 1962.
8°, 58 str., 64 čb. a 8 bar. vyobr. na příl. [hlubotisk]. Pův. brož.
Současné světové umění, sv. 11. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26813> Cena: 125,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: HENRI MATISSE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 6. - V textu 38 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU63757> Cena: 120,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: HENRI MATISSE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 6. - V textu 38 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26943> Cena: 85,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: HENRI MATISSE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 6. - V textu 38 bar. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63093> Cena: 90,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: HENRI MATISSE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 6. - V textu 38 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU50581> Cena: 95,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: IMPRESIONISMUS.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, NČSVU, 1967. 2. přeprac. vyd. 8° podél, 39 str. a 24 bar. a 64 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ismy, sv. 1. Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15028> Cena: 90,- Kč
|
|
FIALA, Vlastimil: IMPRESIONISMUS.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, NČSVU, 1967. 2. přeprac. vyd. 8° podél, 39 str. a 24 bar. a 64 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ismy, sv. 1. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU33655> Cena: 110,- Kč
|
|
FIALOVÁ, Vlasta: ZACHARIÁŠ SOLÍN, TISKAŘ KRALICKÉ BIBLE.
Typo František Kalivoda. Brno, Výzkumný ústav polygrafický, 1968.
8°, 61 str. Volné listy v pův. pap. rozkl. obálce.
Příloha časopisu Typografia, roč. 70, č. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU70440> Cena: 160,- Kč
|
FILIPI, Josef Jaroslav: LINOLEOVÉ TISKY VE ŠKOLE.
S 19 obrázky v tekstu, 2 tabulkami a 4 původními tisky.
Praha, Pedagogické rozhledy, bez data vyd. [1915].
8°, 15 str., 4 pův. bar. celostr. linoryty na příl. Pův. sešit.
Zvláštní otisk z Pedagogických rozhledů roč. 23. Příloha k Věstníku D.K. 1915-16, č. 6. - V textu množství čb. reprodukcí. - Razítko vlastníka na obálce a na první straně. Text teméř intaktní, grafické přílohy intaktní.
<Kód: VUU17439> Cena: 580,- Kč
|
( FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ, Marie )
SOUBOR VÁNOČNÍCH POHLEDNIC M. FISCHEROVÉ-KVĚCHOVÉ.
Praha, Česká katolická Charita, bez data vyd. [80. léta].
15 volných listů - barevných pohlednic v pův. pap. rozkl. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: VUU41572> Cena: 150,- Kč
|
|
FORMÁNEK, Václav: JOSEF LADA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 8°, 65 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 22. - V textu 45 bar. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU25313> Cena: 190,- Kč
|
|
FOTOGRAFIE 64.
Odborná revue výtvarné a užité fotografie. Ročník 8. Číslo 1, 2, 3, 4.
Red. Václav Jírů, graf. úpr. Miloš Hrbas.
Praha, Orbis, 1964.
4°, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Číslo 1. Str. 83.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 84.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 84.
Obálka poškozena v dolní části hřbetu, knižní blok intaktní.
Sv. 4. Číslo 4. Str. 84.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku.
<Kód: VUU66946> Cena: 240,- Kč
|
FRANKENSTEINOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ. Dílo 1924 - 1948.
Přebal, vaz. a typo Method Kaláb.
Praha, Orbis, 1950. 1. vyd.
8°, 323 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
V textu 1. bar. a 189 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU65980> Cena: 440,- Kč
|
FREDERIX, Pierre: GOYA.
Paris, L'Artisan du Livre, 1928. 7e édition.
8°, 167 p., 24 illustrations hors-texte. Reliure toile, bleu, de l'époque.
Trés bon.
<Code: VUU38770> Prix: 340,- CZK
|
FRIEDL, H. - L. M. K. CAPELLER: PAPIERSCHNITT.
München, Verlag Kultur und Natur - F. J. Voller, ohne Jahr. 1. Aufl.
8°, nichtpaginiert. [22 S.] Orig. Heft.
Technische Jugend Bücherei, Nr. 9. - Im Text 24 Abb. [1 farb.]. - Unterschrift auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU28411> Preis: 270,- CZK
|
FROMENTIN, Eugene: STAŘÍ MISTŘI.
Přel. Dagmar Malá, doslov Jaromír Neumann, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar. Praha, SNKLHU, 1957. 1. vyd. 8°, 298 str., 71 vyobr. [1 bar.] na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence, dokumenty, sv. 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU47248> Cena: 240,- Kč
|
|
FUNKE, Jaromír: FOTOGRAFIE.
Úvodní studie Ludvík Souček, výběr fotografií Dagmar Hochová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Balcar.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd.
8°, 32 str. Pův. sešit.
Klub čtenářů, sv. 282. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal v horní části hřbetu a obou rozích se znaky pouze mírného použití.
<Kód: VUU19619> Cena: 950,- Kč
|
( GAJDOŠ, Rudolf )
RUDOLF GAJDOŠ. Výtvarné práce z let 1933 - 1973.
Úvod. text Jaromír Tomeček a Milena Horňanská, přebal, typo a graf. úpr. Jarmil Klecker.
Výst. kat., Regionální muzeum v Mikulově, červenec - srpen 1973.
8°, nestr. [192]. Pův. brož s přebalem.
V textu 359 čb. a bar. reprodukcí.- Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU60033>> Cena: 140,- Kč
|
( GAUGUIN, Paul )
PAUL GAUGUIN. 12 FARBIGE GEMÄLDEREPRODUKTIONEN. 4 EINFARBIGE TAF.
Herausgegeben von Kuno Mittelstädt.
Berlin, Henschelverlag, 1963. 3. Aufl.
4°, 46 S. Orig. Karton mit Umschlag.
Welt der Kunst. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU56349> Preis: 30,- CZK
|
|
GERSZIOVÁ, Teréz: DVĚ STOLETÍ NIZOZEMSKÉ KRESBY. V ybraná díla mistrů 16. a 17. století.
Přel. Miloslava Neumannová, přebal, vaz. a graf. úpr. Eliška Konopiská.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd.
4°, 33 str. úvod. text, 64. bar. a 18 čb. reprodukcí a 64 str. doprovodníý text. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: VUU14833> Cena: 220,- Kč
|
|
GESTOSO Y PEREZ, Jose: MUSEO DE PINTURAS DE SEVILLA.
Barcelona, J. Thomas, no date [1922].
8°, 27 p., 48 b/w plates. Paperback original.
El Arte en Espana, no. 19. - Text in English, French and Spanish. - Cover in very good condition, Textblock intact.
<Code: VUU51799> Price: 250,- CZK
|
( GIACOMETTI, Alberto )
ALBERTO GIACOMETTI. GRANDE FEMME, II.
Text Sophie Curtil.
Paris, Centre Georges Pompidou, 1989.
8°, non pag. [30]. Reliure originale.
Atelier des Enfants et Musee National d'art moderne. Collection L'Art en jeu. - Intact.
<Code: VUU26200> Prix: 220,- CZK
|
GOČÁR, Jiří: OD PYRAMID K PANELŮM.
Obálka Miroslav Váša, typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd.
8°, 103 str., 40 čb. rozkl. vyobr. na příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 22. - Obálka se znaky mírného použití, zejména v horní a dolní části hřbetu. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12603> Cena: 90,- Kč
|
GOČÁR, Jiří: OD PYRAMID K PANELŮM.
Obálka Miroslav Váša, typo Zdenek Seydl. Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd. 8°, 103 str., 40 čb. rozkl. vyobr. na příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 22. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU24167> Cena: 155,- Kč
|
|
GOTISCHE KIRCHEN.
Mit einem Vorwort von Georg Pilz.
Dresden, Sachsenverlag, 1957.
8°, 12 S. mit 48 sw. Abb. im Anhang. Orig. broschiert mit Umschlag.
Unsere schöne Heimat. - Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU19316> Preis: 130,- CZK
|
( GRADMANN, Erwin )
SPANISCHE MEISTERZEICHNUNGEN.
Einführung und Auswahl von Erwin Gradmann.
Frankfurt, Prestel, 1939.
8°, 27 S. mit 40 sw. Abb. im Anhang. Orig. Pap.
Rücken mit Fehlstück.Text auf einige Plätze unterzeichnet. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU36503> Preis: 160,- CZK
|
|
GRAFICKÝ OBZOR. Časopis moravských knihtiskařů a přátel grafiky. Ročník VI.
Brno, Grafický klub pro Moravu, 1926.
4°, 164 str. 8 sešitů v pův. obálkách.
Množství příloh. - Číslo 5 chybí, číslo 2 a dvojčíslo 7 - 8 má poškozenou obálku.
<Kód: VUU53233> Cena: 220,- Kč
|
GRAFICKÝ OBZOR. Časopis moravských knihtiskařů a přátel grafiky. Ročník VII.
Brno, Grafický klub pro Moravu, 1927.
4°, 164 str. 9 sešitů v pův. obálkách.
Množství příloh. - Obálky místy se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU53234> Cena: 450,- Kč
|
GRAFNETTER, Václav: VOLNÉ CVIKY A PÍSMO.
Polná, vl. nákl., 1936.
8°, dvojlist s titulem, 97 tab., 3 tab. rekl. příl. Volné listy v pův. pap. obálce s chlopněmi.
Obálka ve velmi dobrém stavu, tabule průběžně intaktní až téměř intaktní.
<Kód: VUU68145> Cena: 990,- Kč
|
|
GRIECHISCHE VASEN. Aus dem Lindenau-Museum zu Altenburg.
Phot. Walter Danz, Einführung und Erläuterungen Franz Schmidt.
Leipzig, Prisma, 1961. 1. Aufl.
8°, 48 S. Orig. Halbleiwand.
Die Schatzkammer, Bd. 5. - Mit 32 sw. Taf. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU55592> Preis: 130,- CZK
|
|
GRONAU, Georg: TIZIAN. Geisteshelden. (Führende Geister).
Berlin,
Ernst Hofmann & Co., 1900.
8°, 262 S. mit 1 Abb. im Anhang und Porträt in Frontispice. Orig. Ganzleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU6153> Preis: 450,- CZK
|
|
GRIMM, Herman: LEBEN MICHELANGELOS.
Berlin und Stuttgart, Spemann, 1909. 14. Aufl.
8°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. S. 500.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
Bd. 2. S. 504.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VUU52199> Preis: 440,- CZK
|
GRUBE, Ernst: ISLÁMSKÉ UMĚNÍ.
Přel. Klement Benda, doslov Lubor Hájek.
Praha, Artia, 1973.
4°, 201 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umění světa. - V textu 105 bar. a 101 čb. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU32524> Cena: 220,- Kč
|
( GRUND, Norbert )
NORBERT GRUND 1717 - 1767.
Výstava u příležitosti životních výročí malířových.
Sest. a úvod. text Jan Kříž a Pavel Preiss, graf. úpr. Bohumil Vančura.
Výst. kat. Národní galerie a Museum hlavního města Prahy, září 1967 - duben 1968.
8°, nestr. [ 48 ]. Pův. sešit s přebalem.
V textu 16 čb. reprodukcí, na přebalu 1 bar. - Přebal téměř intaktní, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU27914>> Cena: 40,- Kč
|
GUDIOL, José: GOYA, 1746 - 1828.
Přel. Jan Schejbal, graf. úpr. Ludmila Zapletalová.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
4°, 2 svazky. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Sv. 1. GOYA I. 383 str.
Sv. 2. GOYA II. 414 str.
Světové umění, sv. 76 a 77. - V textu 109 bar. a 628 čb. reprodukcí. - Přebaly téměř intaktní, vazby a knižní bloky intaktní.
<Kód: VUU68003> Cena: 960,- Kč
|
|
GUDIOL, José: VELÁZQUEZ 1599 - 1660.
Přel. Libuše Prokopová, přebal, vaz. a graf. úpr Ludmila Zapletalová.
Praha, Odeon, 1978. 1. vyd.
4°, 328 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 63. - V textu 243 černobílých a barevných reprodukcí. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU68031> Cena: 340,- Kč
|
|
HAACK, Friedrich: DIE KUNST XIX. JAHRHUNDERTS.
Esslingen, Paul Neff, 1913. 4., des Gesamtwerkes 15. Aufl.
4°, 632 S., 33 farb. Taf. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Grundriss der Kunstgeschichte, Bd. 5. - Mit 453 sw. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU55225> Preis: 950,- CZK
|
HAACK, Friedrich: M. V. SCHWIND.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1924. 6., verb. Aufl.
4°, 168 S., 10 farb. Abb. im Anhang. Orig. Leinen.
Künstler-Monographien. Liebhaber-Ausgaben, No. 31. - Mit 170 sw. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU13722> Cena: 220,- CZK
|
HAEDEKE, Hanns-Ulrich: ZINN.
Zentren der Zinngießerkunst von der Antike bis zum Jugendstil.
Leipzig, Koehler & Amelang, 1974. 2. Aufl.
8°, 242 S. Orig. Glanzfolienpappband.
Im Text 94 Abb. - Einband fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU17314> Preis: 240,- CZK
|
HALASOVÁ, Dagmar: BOHUSLAV REYNEK.
Graf. úpr. Daniel Klepáček.
Brno, Petrov, 1992. 1. vyd.
8°, 126 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 58 bar. reprodukcí. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU63244> Cena: 480,- Kč
|
HALASOVÁ, Libuše: ANTONÍN PROCHÁZKA.
Přebal a graf. úpr. F. J. Müller.
Praha, Vydavatelství ministerstva informací, 1949. 1. vyd.
8°, 65 str., 22 celostr. čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Pův. brož. s přebalem.
Knižnice národních umělců československých. - V textu množství čb. reprodukcí a vyobrazení. - Přebal se znaky použití na hranici velmi dobrého stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU11208> Cena: 130,- Kč
|
|
|
HÁLOVÁ-JAHODOVÁ, Cecílie: BRNO, STAVEBNÍ A UMĚLECKÝ VÝVOJ MĚSTA.
|
Vazba a graf. úpr. Emanuel Hrbek.
Praha, Pražské nakladatelství V. Poláčka, 1947. 1. vyd.
4°, 370 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
|
|
|
Umělecké památky, třetí řada, sv. 3. - V textu množství čb. vyobr. - Dedikace autorky a iniciály P.V. na patitulu. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU65051> Cena: 950,- Kč
|
HAMANOVÁ, Pavlína: Z DĚJIN KNIŽNÍ VAZBY.
Od nejstarších dob do konce XIX. stol.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1959. 1. vyd.
8°, 275 str., 8 bar. a 161 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Lidová umělecká výroba a řemeslo. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU66278> Cena: 640,- Kč
|
( HANDBUCH DER KUNSTWISSENSCHAFT )
DIE BAUKUNST DES 17. UND 18. JAHRHUNDERTS.
Wildpark - Postdam, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion, ohne Jahr.
4°, 2 Bde. Orig. Halbleiwand.
Bd. 1. BRICKMANN, Albert: BAUKUNST DES 17. UND 18. JAHRHUNDERTS IN DEN ROMANISCHEN LÄNDERN. 328 S., 15 Taf. im Anhang. 5. Aufl.
Mit 328 Abb. im Text. - Fast intakter.
Bd. 2. WACKERNAGEL, Martin: BAUKUNST DES 17. UND 18. JAHRHUNDERTS IN DEN GERMANISCHEN LÄNDERN. 221 S., 9 Taf. im Anhang. 4. Aufl.
Mit 169 Abb. im Text. - Fast intakter.
<Code: VUU12402> Preis: 1800,- CZK
|
( HANDBUCH DER KUNSTWISSENSCHAFT )
BAUM, Julius: DIE MALEREI UND PLASTIK DES MITTELALTERS II. Deutschland, Frankreich und Britannien.
Wildpark - Postdam, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion, 1930.
4°, 391 S., 23 Taf. [7 farb.] im Anhang. Orig. Halbleiwand.
Mit 421 Abb. im Text. - Fast intakter.
<Code: VUU12403> Preis: 990,- CZK
|
|
( HANDBUCH DER KUNSTWISSENSCHAFT )
DÜLBERG, Franz: NIEDERLÄNDISCHE MALEREI DER SPÄTGOTIK UND RENAISSANCE.
Wildpark - Postdam, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion, 1929.
4°, 177 S., 10 Taf. [9 farb.] im Anhang. Orig. Halbleiwand.
Mit 134 Abb. im Text. - Fast intakter.
<Code: VUU12404> Preis: 990,- CZK
|
|
( HANDBUCH DER KUNSTWISSENSCHAFT )
KÜMMEL, Otto: DIE KUNST CHINAS, JAPANS UND KOREAS.
Wildpark - Postdam, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion, 1929.
4°, 198 S., 12 Taf. [8 farb.] Taf. im Anhang. Orig. Halbleiwand.
Mit 191 Abb. im Text. - Fast intakter.
<Code: VUU12405> Preis: 1050,- CZK
|
( HALLA, Jan )
HISTORICKO-VLASTIVĚDNÝ KROUŽEK ZK ROH ADAMOVSKÝCH STROJÍREN, NÁRODNÍ PODNIK, ADAMOV VÁS SRDEČNĚ ZVE NA ZAHÁJENÍ VÝSTAVY JAN HALLA GRAFIKA - KRESBY, TAPISERIE ART PROTIS.
|
Dvojlist 158 x 210 mm, uprostřed přeloženo.
Podpis Jana Hally.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU31362> Cena: 100,- Kč
|
|
|
HANSON, Lawrence a Elisabeth: UROZENÝ DIVOCH. Život Paula Gauguina.
Přel. Zdeněk Urbánek. Praha, Odeon, 1967. 2. vyd. 8°, 336 str., 20 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život a umění, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14801> Cena: 80,- Kč
|
HANSON, Lawrence a Elisabeth: UROZENÝ DIVOCH. Život Paula Gauguina.
Přel. Zdeněk Urbánek.
Praha, Odeon, 1967. 2. vyd.
8°, 336 str., 20 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život a umění, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63094> Cena: 70,- Kč
|
|
HARTMANN, Antonín: VOJTA SAPÍK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 44 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 14. - V textu 40 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51347> Cena: 80,- Kč
|
HARTMANN, Petr: OTA JANEČEK.
Fotografie Vladimír Soukup, přebal, vaz. a graf. úpr. Felix Šejna.
Praha, Pressfoto, 1973. 1. vyd. 8°, 211 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
75 bar. a čb. vyobr. v obrazové části, 13 čb. vyobr. v textu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU70016> Cena: 160,- Kč
|
|
HASALOVÁ, Věra: BOŘIVOJ ŽUFAN.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd. 4°, 48 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 10. - V textu 43 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51348> Cena: 90,- Kč
|
HAŠA, Jindřich: MODERNÍ PÍSMO OZDOBNÉ A REFORMA PSANÍ.
Příspěvek k vyučování v činné škole.
Třebíč, J. F. Kubeš, 1914.
8°, 54 str. Pův. brož.
V textu 51 čb. vyobr. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně velmi dobrý až téměř intaktní.
<Kód: VUU17440> Cena: 440,- Kč
|
HECKEL, Adolf: DIE WIES. Ein Meisterwerk des Deutschen Rokoko.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 37 sw. Abb. im Text. - - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU24860> Preis: 160,- CZK
|
HEJZLAR, Gabriel: ETRUSKOVÉ A JEJICH VÝTVARNÁ PRÁCE.
Praha, SPN, 1969. 1. vyd.
4°, 189 str. Pův. brož.
Učební texty vysokých škol, Univerzita J. Ev. Purkyně v Brně, pro posluchače fakulty filosofické. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU37620> Cena: 60,- Kč
|
HERAKLITH RUNDSCHAU. BAUWESEN, Monatsschrift Neuzeitliches. Jahrgäng 4.
Herausgegeben von den Heraklith-Werken, Radentheim, Kärnten.
Radenthein, Selbstverlag d. Öst.-Amerik. Magnesit AG, 1932-33.
4°, 7 Hefte mit orig. Umschlag.
1 Heft. Nummer 3. 8 S.
Stempel auf Umschlag.
2 Heft. Nummer 4. 8 S.
Stempel auf Umschlag.
3 Heft. Nummer 7. 8 S.
4 Heft. Nummer 8. 8 S.
5 Heft. Nummer 9. 8 S.
6 Heft. Nummer 10. 8 S.
7 Heft. Nummer 12. 8 S.
Sehr
gut erhalten.
<Code: VUU15329> Preis: 600,- CZK
|
HERAKLITH RUNDSCHAU. BAUWESEN, Monatsschrift Neuzeitliches. Jahrgäng 5.
Herausgegeben von den Heraklith-Werken, Radentheim, Kärnten.
Radenthein, Selbstverlag d. Öst.-Amerik. Magnesit AG, 1933.
4°, 2 Hefte mit orig. Umschlag.
1 Heft. Nummer 2. 8 S.
2 Heft. Nummer 6. 8 S.
Sehr
gut erhalten.
<Code: VUU15330> Preis: 120,- CZK
|
|
HERAKLITH RUNDSCHAU. BAUWESEN, Monatsschrift Neuzeitliches. Jahrgäng 6.
Herausgegeben von den Heraklith-Werken, Radentheim, Kärnten.
Radenthein, Selbstverlag d. Öst.-Amerik. Magnesit AG, 1934.
4°, 1 Hefte mit orig. Umschlag.
1 Heft. Nummer 6. 8 S.
Sehr
gut erhalten.
<Code: VUU15331> Preis: 50,- CZK
|
HERAKLITH RUNDSCHAU. BAUWESEN, Monatsschrift Neuzeitliches. Jahrgäng 7.
Herausgegeben von den Heraklith-Werken, Radentheim, Kärnten.
Radenthein, Selbstverlag d. Öst.-Amerik. Magnesit AG, 1935-36.
4°, 7 Hefte mit orig. Umschlag.
1 Heft. Nummer 2. 8 S.
2 Heft. Nummer 5. 8 S.
3 Heft. Nummer 6. 8 S.
4 Heft. Nummer 7. 8 S.
5 Heft. Nummer 10. 8 S.
6 Heft. Nummer 11. 8 S.
7 Heft. Nummer 12. 8 S.
Sehr
gut erhalten.
<Code: VUU15332> Preis: 600,- CZK
|
HERAKLITH RUNDSCHAU. BAUWESEN, Monatsschrift Neuzeitliches. Jahrgäng 8.
Herausgegeben von den Heraklith-Werken, Radentheim, Kärnten.
Radenthein, Selbstverlag d. Öst.-Amerik. Magnesit AG, 1936-37.
4°, 5 Hefte mit orig. Umschlag.
1 Heft. Nummer 1. 8 S.
2 Heft. Nummer 2. 8 S.
3 Heft. Nummer 3. 8 S.
4 Heft. Nummer 5. 8 S.
5 Heft. Nummer 11. 8 S.
Sehr
gut erhalten.
<Code: VUU15333> Preis: 290,- CZK
|
HERAKLITHOVÉ ROZHLEDY.
Heraklithové závody 1. února 1931.
4°, 8 str. Pův. sešit.
Dříve napříč přeloženo, razítko vlastníka v pravém horním rohu před. str. obálky.
<Kód: VUU51644> Cena: 50,- Kč
|
|
HERAKLITHOVÉ ROZHLEDY. Ročník 2. Číslo 2.
Heraklithové závody, 1932.
4°, 8 str. Pův. sešit.
Dříve napříč přeloženo, razítko vlastníka v pravém dolním rohu zad. str. obálky.
<Kód: VUU51645> Cena: 60,- Kč
|
HERAKLITHOVÉ ROZHLEDY. ČASOPIS NOVODOBÉ STAVEBNICTVÍ. Roč. 3. Čís. 1.
Heraklithové závody, 1933.
4°, 8 str. Pův. sešit.
Dříve napříč přeloženo.
<Kód: VUU51646> Cena: 60,- Kč
|
|
HERBE, Gottfried - KLIWAN, Karl - PETZEL, Rudolf:
PAPIERARBEITEN. KARTONARBEITEN.
Bearbeitet Rudolf Petzel.
Wien, A. Pichlers Witwe & Sohn, 1922.
8°, 22 S. Orig. broschiert.
Arbeitsunterricht in der Einheitschule, Heft 2. - Mit 148 Abb. im Text. - Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU10031> Preis: 330,- CZK
|
|
HERBE, Gottfried - KLIWAN, Karl - PETZEL, Rudolf:
PAPPARBEITEN. BUNTPAPIER - ERZEUGUNG.
Bearbeitet Rudolf Petzel und Karl Kliwan.
Wien, A. Pichlers Witwe & Sohn, 1922.
8°, 30 S. Orig. broschiert.
Arbeitsunterricht in der Einheitschule, Heft 5. - Mit 145 Abb. im Text. - Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU10032> Preis: 330,- CZK
|
|
( HERČÍK, Josef )
JOSE HERČÍK. Známková tvorba a grafika.
Úvod. text Simeona Hošková, graf. úpr. Jaroslav Zelík.
Výstavní katalog, Adamov u Brna, Výstavní síň KDJF, 1980.
8°, 20 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Podpis výtvarníka na přední straně obálky. - V textu a na obálce 16 černobílých reprodukcí. - Přiložen plakát výstavy, 600 x 420 mm, signováno Josefem Herčíkem. - Katalog i plakát v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU11869> Cena: 300,- Kč
|
HERITES, J.: DRAHOKAMY A KAMENY V KLENOTNICTVÍ POUŽÍVANÉ.
Praha, Zemské společenstvo zlatníků, stříbrníků a klenotníků v Čechách, 1943.
8°, 49 str., 4 bar. a 4 čb. tab. na příl. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU51412> Cena: 170,- Kč
|
|
HEROUT, Jaroslav: SLABIKÁŘ NÁVŠTĚVNÍKŮ PAMÁTEK.
Obálka, kresby a graf. úpr. Antonín Kryl.
Středisko státní památkové péče a ochrany přírody Středočeského kraje a Propagační tvorba Praha, 1980. 2. dopl. vyd.
8°, 317 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU56467> Cena: 85,- Kč
|
|
HEROUT, Jaroslav: STALETÍ KOLEM NÁS. Přehled stavebních slohů.
Kresby, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Rudolf Mader.
Praha, Orbis, 1963. 2., dopl. vyd.
8°, 236 str., 44 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kultura kolem nás. - Množství vyobr. v textu. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU43288> Cena: 170,- Kč
|
|
HÉGR, Miloslav: TECHNIKA MALÍŘSKÉHO UMĚNÍ. Poznámky o materiálu a technice malby pastelem, akvarelem, gouachí, temperou, olejem a nástěnné.
Graf. úpr. Karel Šourek.
Praha, Umělecká beseda, 1941. 2. vyd.
8°, 158 str., 12 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU13195> Cena: 230,- Kč
|
|
HILDEBRANDT, Edmund: MICHELANGELO.
Eine Einführung in das Verständnis seiner Werke.
Leipzig und Berlin, Teubner, 1913.
8°, 108 S. Orig. Ganzleiwand.
Natur und Geisteswelt, Bd. 392. - Mit 43 sw. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU50146> Preis: 190,- CZK
|
HLAVÁČEK, Zdeněk: VLADIMÍR SYCHRA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1956. 1. vyd. 4°, 48 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 4. - V textu 41 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34812> Cena: 95,- Kč
|
|
( HLAVICA, Emil )
HELENKA K MRŠTÍKOVĚ POHÁDCE MÁJE.
Pohlednice 150 x 106 mm. Bez data [před rokem 1949].
Podpis sochaře na přední straně, na zadní straně razítko: "Komité pro povznesení Mrštíkovy Pohádky Máje, Brno 12".
|
Pohlednice 1145 x 102 mm.
Na zadní straně razítko: "Myslivna Pod Komorou, Pohádka máje".
|
|
|
Fotografie 124 x 88 mm.
Na zadní straně razítko: "Komité pro povznesení Mrštíkovy Pohádky Máje, Brno 12".
Fotografie 142 x 94 mm.
Na zadní straně razítko: "Myslivna Pod Komorou, Pohádka máje".
<Kód: VUU24763> Cena: 440,- Kč
|
( HLAVICA, František )
Přání všech, kdož ho milovali, zůstalo nevyslyšeno. Opustil své nejdražšší, přátele a známé náš drahý bratr a strýc, pan František Hlavica, řádný profesor Vysoké školy technické v Brně, akad. malíř, v ranních hodinách dne 16. července 1952, ...
Úmrtní oznámení 250 x 168 mm. Na Vsetíně dne 16. července 1952.
Dříve přeloženo podél i napříč. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63502>> Cena: 100,- Kč
|
HLAVSA, Václav - VANČURA, Jiří: MALÁ STRANA / MENŠÍ MĚSTO PRAŽSKÉ.
Vaz., přebal a graf. úpr. Pavel Šváb.
Praha, SNTL, 1983. 1. vyd. 4°, 311 str., 14 rozkl. vyobr. a 1 mapa na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU27049> Cena: 360,- Kč
|
HLUŠIČKA, Jiří: ČESKÉ MODERNÍ MALÍŘSTVÍ V MORAVSKÉ GALERII V BRNĚ.
II. (období 1920-1950). Katalog malířských děl uvedeného období.
Bar. fotografie Oldřich Staněk, čb. Alena Urbánková, medailony umělců Bronislava Gabrielová, přebal, a graf. úpr. Jan Rajlich.
Brno, Moravská galerie a Blok, 1989. 1. vyd.
4°, 427 str. Volné archy, přebal přiložen.
V textu 272 bar. a čb. reprodukcí, celostr. a menších. - Přední strana přebalu oddělena, obě části se znaky použití, volné archy průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: VUU54689> Cena: 170,- Kč
|
|
( HOFFMEISTER, Adolf )
ŠALDA A ČESKÁ LITERATURA. 7 karikatur, které nakreslil Adolf Hoffmeister.
Praha, Kmen, 1934.
8°, nestr. [14]. Pův. sešit.
Neprodejný tisk Kmene, sv. 10, věnovaný účastníkům přednášky F. X. Šaldy O české próze. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU61562> Cena: 70,- Kč
|
( HOLBEIN, Hans )
HANS HOLBEIN MLADŠÍ. KRESBY.
Úvodní text František Dvořák, graf. úpr., přebal a vaz. Aleš Krejča.
Praha, Odeon, 1976. 2., přepr. vyd.
4°, 146 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Mistři světové kresby, sv. 13. - Intaktní stav.
<Kód: VUU51356> Cena: 330,- Kč
|
HOLEŠOVSKÝ, František: ČEŠTÍ ILUSTRÁTOŘI V SOUČASNÉ KNIZE PRO DĚTI A MLÁDEŽ.
Graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 455 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: VUU59520> Cena: 220,- Kč
|
|
HOLEŠOVSKÝ, František: TVÁR A REČ ILUSTRÁCIE PRE DĚTI.
|
Z českého rukopisu přel. Viera Švenková, vaz. Štefan Mocko, typo Michal Mihalík.
Bratislava, Mladé letá, 1971. 1. vyd.
8°,195 str. Vaz. pův. lamino.
|
|
|
Dedikace autora před patitulem. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU69113> Cena: 650,- Kč
|
( HOLLAR, Václav )
WENCESLAUS HOLLAR BOHEMUS.
Text Vladimír Denkstein, typo Hana Blažejová. Praha, Odeon, bez data vyd. [1977].
4°, jen 6 volných listů s osmi reprodukcemi. Pův. pap. obálka.
Mistři světové kresby. - Tabule s reprodukcemi téměř intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU70022> Cena: 20,- Kč
|
|
HOLLAR. Sborník grafického umění. Ročník XVIII, svazek 4.
Praha, Sdružení českých umělců-grafiků Hollar, 1942.
4°, str. 97 - 128. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, zejména ve hřbetu - zde, v dolní části, neumělý pokus o restaurování. Dobrý stav.
<Kód: VUU26539> Cena: 70,- Kč
|
|
HOLLAR. Sborník grafického umění. Ročník XIX, svazek 1.
Praha, Sdružení českých umělců-grafiků Hollar, 1943.
4°, 36 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26540> Cena: 95,- Kč
|
|
HOLLAR. Sborník grafického umění. Ročník XIX, svazek 2.
Praha, Sdružení českých umělců-grafiků Hollar, 1943.
4°, str. 37 - 68. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26541> Cena: 95,- Kč
|
HOMOLKA, Jaromír: MAJSTER PAVOL Z LEVOČE.
Hlavný oltár v kostole sv. Jakuba.
Graf. úpr., vaz. a přebal Milan Hegar.
Bratislava, Tatran, 1973. 3. vyd.
4°, 53 str. text, 121 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Text slovensky, německy, anglicky a rusky. - Jedna drobná trhlina na zadní straně přebalu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU63095> Cena: 590,- Kč
|
|
HOMOLKA, Jaromír: MAJSTER PAVOL Z LEVOČE.
Hlavný oltár v kostole sv. Jakuba.
Graf. úpr., vaz. a přebal Milan Hegar.
Bratislava, Tatran, 1973. 3. vyd. 4°, 53 str. text, 121 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Text slovensky, německy, anglicky a rusky. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU14967> Cena: 660,- Kč
|
HOŠKOVÁ, Simeona: MLADÁ KRESBA.
Obálka a graf. úpr. Miroslav Pechánek.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd.
8°, 71 str. Pův. brož.
Soudobé české umění. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU62304> Cena: 170,- Kč
|
|
HNÍKOVÁ-MALÁ, Dagmar: JEAN - DOMINIQUE INGRES.
Graf. úpr., přebal a vaz. Milan Hegar. Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd. 8°, 78 str. text, 87 čb. a 6 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 22. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26662> Cena: 380,- Kč
|
HRUBÝ, Karel Otto: BRNO.
Uspoř. Vladimír Hrouzek, verše Oldřich Mikulášek, graf. úpr., přebal a vaz. Viktor Šafář.
Brno, Krajské nakladatelsví, 1961. 1. vyd. 4°, nestr. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dedikace uspořadatele před titulním listem, dat. 1961. - Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU54629> Cena: 180,- Kč
|
CHAGALL. Kunstmappe Skira.
Geneve, Albert Skira, 1996.
4°, Text 3 S. und 6 Farbenreproduktionen. Orig. Mappe.
Mappe in sehr gut erhalten. Reproduktionen und Text intakter.
<Kód: VUU18636> Preis: 120,- Kč
|
( CHATRNÝ, Dalibor )
DALIBOR CHATRNÝ / KRESBY-PROJEKTY.
Předml. Jiří Valoch.
Kat. výst. na nádvoří MKS SKN, Brno, 29. 5. - 14. 6. 1985.
8°, nestr. Volné listy [8] v pův. pap. obálce.
Podpis výtvarníka. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU12667> Cena: 280,- Kč
|
|
CHYNSKÝ, Čeněk: TISÍC LET STAVITELSKÉHO UMĚNÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH.
Graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1946. 1. vyd.
8°, 40 str., 48 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU20361> Cena: 190,- Kč
|
CHYNSKÝ, Čeněk: ZA PAMÁTKAMI STARÉ PRAHY.
Přebal a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1948. 2. vyd.
8°, 147 str., 48 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU18643> Cena: 270,- Kč
|
( ISTLER, Josef )
JOSEF ISTLER.
Úvod. Jan Kříž.
Výst. kat., Muzeum v Písku, listopad - prosinec 1962.
8°, nestr. [8], 16 čb. reprodukcí na příl. Pův. seš. v pův. pap. rozkl. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU36384>> Cena: 270,- Kč
|
JANEČEK. JIROUDEK. KAVAN. PADERLÍK. WIELGUS.
[Výstava mladé generace J.U.V. a Mánesa]
Katalog výstavy, Ostrava, Dům umění, 18. - 30. února [10. března], 1948.
8°, 5 dvoulistů s textem a čb. reprodukcí. Volné listy v pův. pap. obálce s chlopní.
Obálka ve velmi dobrém stavu, volné dvoulisty intaktní.
<Kód: VUU41188> Cena: 550,- Kč
|
|
JANSON, H. W. - JANSONOVÁ Dora Jane: CESTY MALÍŘSKÉHO UMĚNÍ.
Přehled vývoje malířství od pravěku do současnosti.
Přel. Klement Benda.
Praha, Odeon, 1969. 8°, 261 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 36. - V textu 213 bar. a čb. vyobr. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU33656> Cena: 160,- Kč
|
( JÁGR, Bohuš )
NAŠE KRAJINA V DŘEVORYTECH, DŘEVOŘEZECH A LINORYTECH AKADEMICKÉHO MALÍŘE - GRAFIKA BOHUŠE JÁGRA.
Text Bohumír Kafka, graf. úpr. Jaroslav Zelík.
Výstavní katalog, Adamov u Brna, Výstavní síň KDJF, 1973.
8°, nestr. [12]. Volné listy v pův. pap. obálce.
Podpis Bohuše Jágra na str. 5. - Podpis Vlasty Fialové a Zdeňka Kampfa na str. 7. - V textu a na obálce 8 černobílých reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
Přiloženo:
WEIMANN, Josef Mojmír: MÍSTA VZPOMÍNÁNÍ. Bohuši Jágrovi.
8°, dvoulist, strojopis s textem na 4 str.
Podpis autora na první straně, tiráž zast. textem: "Tento cyklus pěti básní v japonském slohu vznikl pod dojmem obrazů z lesů, hvozdů a pralesů, na výstavě Bohuše Jágra v Brněnském Domě pánů z Kunštátu. - Básně byly napsány v neděli dne 22. 1. 1978. J.M.W.
<Kód: VUU31004> Cena: 800,- Kč
Josef Mojmír Weimann (nar. 13. dubna 1912 v Brně)
Publicista, pedagog, básník, prozaik, ... Publikoval v denním tisku a v časopisech (Lidová demokracie, Lidové noviny, Brněnský večerník ,Host do domu, Listy Památníku Petra Bezruče,Vlastivědný věstník moravský atd.)
Bohuslav Jágr (nar. 3. července 1907 v Brně, zemřel 27. března 1996 v Brně)
Malíř, sochař, řezbář, grafik. Studoval u Petra Dillingera na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně. Zastoupen ve sbírkách Galerie Muzea města Brna, NG v Praze, ...
Zdeněk Kampf (nar. 20.září 1920 v Jaroměřicích nad Rokytnou, zemřel 12.ledna 1987 v Brně)
Herec. Národní divadlo v Brně (1943–1987), Městské divadlo mladých v Brně (1952–1954), spolupracoval s brněnským rozhlasem. Partner Vlasty Fialové, sňatek r. 1953.
Vlasta Fialová (nar. 20. ledna 1928 v Brně, zemřela 13.ledna 1998 v Brně)
Herečka. Divadlo, film, rozhlas. Partnerka Zdeňka Kampfa, sňatek r. 1953.
|
( JENÍČEK, Jiří )
CHRÁM SV. VÍTA V OBRAZECH JIŘÍHO JENÍČKA.
Snímky z let 1942 - 1946.
Úvod. text Jan Čep, výtv. rozbor Rudolf Rouček.
Praha, Univerzum, 1947. 1. vyd.
4°,39 str., 122 str. reprodukcí fotografií na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU21721> Cena: 450,- Kč
|
JENÍČEK, Jiří: PRAHA JASEM OKŘÍDLENÁ.
Předml. Jaroslav Seifert, obálka a graf. úpr. Eduard Hofman.
Praha, Čsl. filmové nakl., 1948. 1. vyd.
8°, nestr. [ 6 str. text a 64 celostr. reprodukcí fotografií ]. Pův. brož.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU20780> Cena: 330,- Kč
|
|
JEUNE AVANT-GARDE TCHÉCOSLOVAQUE.
Dlouhy. Medek. Nepras. Vesely. Vozniak.
Préface Jan Kriz et Frantisek Smejkal.
Paris, Galerie Lambert, Exposition du 5 Novembre au 4 Decembre 1965.
8° longitudinal, non pag. [8]. Brochure originale.
5 illustrations dans le texte. - Quasi-intact.
<Code: VUU12618> Cena: 1000,- CZK
|
|
JEVIŠTNÍ VÝTVARNICTVÍ 1945-1960.
Red. Jan Grossman, Vladimír Jindra, Radislav Matušík a Věra Ptáčková, obálka a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Divadelní ústav, 1960.
8° podél, nestr. [44]. Pův. brož.
Přiložen seznam vystavených prací, Brno, Dům umění, 1960. Nestr. [30]. Pův. seš.
V textu výstavního katalogu množství čb. vyobr. - Obálka katalogu téměř intaktní, knižní blok intaktní, seznam vystavených prací jako nový.
<Kód: VUU58912> Cena: 260,- Kč
|
JIRÁNEK, Miloš: JOSEF MANES.
Praha, S. V. U. Mánes, 1909.
8°, 34 str., 24 vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Zlatoroh, sv. 1. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU31081> Cena: 180,- Kč
|
|
JIŘÍK, F. X.: SOBĚSLAV PINKAS.
Praha, Jan Štenc, 1925.
8°, 80 str., 50 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Intaktní stav.
<Kód: VUU53612> Cena: 240,- Kč
|
( JOHN, Jiří )
JIŘÍ JOHN. Obrazy a grafika.
Kat. výst., Gottwaldov, Dům umění, 22. 11. 1988 - 5. 2. 1989.
8° podél, nestr. Pův. seš.
V textu 20 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU56712> Cena: 160,- Kč
|
|
( JOSEPH, David )
GESCHICHTE DER BAUKUNST VOM ALTERUM BIS ZUR NEUZEIT. EIN HANBUCH VON DR. D. JOSEPH, ...
Berlin und New York, Bruno Hessling, 1902.
4°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. 426 S.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
Bd. 2. S. 427 - 911.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code:VUU18458> Preis: 1800,- CZK
|
|
KADEŘÁVEK, František: PERSPEKTIVA.
Příručka pro architekty, malíře a přátele umění.
Přel. Prokop Voskovec, předml. Ludvík Kundera, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Jan Štenc, 1922.
8°, 109 str., 31 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU69014> Cena: 450,- Kč
|
( KAEMMEL, Otto - SCHMIDT, O. E. )
ROM UND DIE CAMPAGNA VON O. KAMMEL. Vierte Auflage, bearbeitet von O. E. Schmidt. Mit 160 Abb., nach photographischen Aufnahmen, 4 Gemälden von Hans Busse und 2 Aquarellen von Curt Agthe sowie einer farbigen Karte.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1925.
4°, 214 S., mit 6 farb. u. sw. Abb. und 1 farb. Karte im Anhang. Orig. Halbleinen, ohne Umschlag.
Monographien zur Erdkunde, No. 12. - Mit 154 sw. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter. Karte in sehr gutem Zustand.
<Code: VUU65055> Preis: 240,- CZK
|
KALISTA, Zdeněk: TVÁŘ BAROKA.
Poznámky, které zabloudily na okraj života, skicář problémů a odpovědí.
Závěrečná stať Jaroslav Opat.
München, Karel Jadrný, 1982.
8°, 257 str., 6 čb. reprodukcí na příl. Pův. brož.
Arkýř, sv. 6. - Exilové vydání. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU58386> Cena: 350,- Kč
|
KALIVODA, František: BRNO, MĚSTO PRÁCE A POKROKU.
Exkurze československým veletržním městem.
Sest., uspoř., přebal, vaz. a graf. úpr. František Kalivoda.
Brno, Blok, 1966. 1. vyd.
4°, 256 str., 20 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Neprodejná účelová publikace MNV v Brně. - V textu množství bar. a čb. vyobr., často rozkl. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: VUU58909> Cena: 1200,- Kč
|
|
KANDERTOVÁ, Olga - KLÁPŠTOVÁ, Kateřina: INDIÁNSKÉ KULTURY SEVERNÍ A JIŽNÍ AMERIKY VE SBÍRKÁCH NÁPRSTKOVA MUZEA. Průvodce ke stálé výstavě.
Fotografie Věra Jislová a Jan Pícha.
Praha, Národní muzeum, 1983.
8°, 69 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12183> Cena: 80,- Kč
|
|
KAPUSTA, Jan: JOSEF MATIČKA - SEN O LITOMYŠLI.
Přebal a graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Hradec Králové, Kruh, 1972. 1. vyd. 8° podél, 94 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 94 bar. a čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU6995> Cena: 130,- Kč
|
KAREL IV.
Soubor 12 pohlednic.
Fotografie Karel Neubert, úvodní text Jiří Burián, graf. úpr. Jiří Skácel.
Praha, Pressfoto, bez data vyd. 1. vyd.
8°, nestr. text [24] a 12 volných listů - barevných pohlednic v pův. pap. rozkl. obálce.
Text i reprodukce intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU63758> Cena: 65,- Kč
|
KARLÍKOVÁ, Ludmila: ANTONÍN HUDEČEK.
Typo Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 29. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU60430> Cena: 145,- Kč
|
KATALOG OBRAZÁRNY SPOLEČNOSTI VLASTENECKÝCH PŘÁTEL UMĚNÍ V ČECHÁCH V DOMĚ UMĚLCŮ RUDOLFINUM V PRAZE.
Předml. Pavel Bergner.
Praha, Společnost vlasteneckých přátel umění v Čechách, 1912.
8°, 376 str., 15 str. úvod. text a 48 str. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU31246> Cena: 480,- Kč
|
KAUŠITZ, Josef: SE ŠVABINSKÝM O GRAFICE.
Ilustr., přebal a vaz. Max Švabinský
Praha, SPN, 1959. 1. vyd.
4°, 69 str., 33 celostr. čb. reprodukcí na pří. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU23088> Cena: 280,- Kč
|
KIDSON, Peter: ROMÁNSKÉ A GOTICKÉ UMĚNÍ.
Přel. Jana Solperová, doslov Jiří Kropáček.
Praha, Artia, Pallas, 1973. 4°, 198 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umění světa. - V textu 102 bar. a 108 čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU62534> Cena: 140,- Kč
|
KIDSON, Peter: STREDOVEKÉ UMENIE.
Do slovenčiny přeložila Anna Škorupová.
Bratislava, Pallas, 1974. 4°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umenie sveta. - Množství barevných a černobílých vyobrazení v textu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58615> Cena: 120,- Kč
|
KIDSON, Peter: STREDOVEKÉ UMENIE.
Do slovenčiny přeložila Anna Škorupová.
Bratislava, Pallas, 1974.
4°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umenie sveta. - Množství barevných a černobílých vyobrazení v textu. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU61147> Cena: 95,- Kč
|
KIENER, Hans: ITALIENISCHE KUNST VOM XV. BIS XVIII. JAHRHUNDERT.
1. Band: Die Frührenaissance in Mittel-Italien.
Breslau, Ferdinand Hirt, 1925.
8°, 140 S. Orig. Pap.
Jedermanns Bücherei. - Mit 17 Skizzen, 56 Abb. im Text. - Einband fast intakter, Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: VUU58251> Preis: 90,- CZK
|
|
KNAPP, Fritz: PERUGINO.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1926. 2. Aufl.
4°, 145 S., mit 136 Abb., darunter farb. 16 Taf. Orig. Halbleiwand.
Künstler-Monographien, Bd. 87. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU53106> Preis: 240,- CZK
|
|
KNEIDL, Pravoslav: Z HISTORIE EVROPSKÉ KNIHY.
Po stopách knih, knihtisku a knihoven.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Pošmourný.
Praha, Svoboda, 1989. 1. vyd.
4°, 143 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členské knižnice, prémie. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU68081> Cena: 75,- Kč
|
KNEIDL, Pravoslav: Z HISTORIE EVROPSKÉ KNIHY.
Po stopách knih, knihtisku a knihoven.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Pošmourný.
Praha, Svoboda, 1989. 1. vyd. 4°, 143 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členské knižnice, prémie. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU28184> Cena: 90,- Kč
|
|
KNIHAŘ. Časopis pro knihaře, ozdobníky, kartonážníky, pouzdraře, linkovače a příbuzné živnosti. Ročník 37, 38, 39 a 40.
Hl. red. Robert Šáda, Václav Stehlík a Jan Hakl.
Praha, Jednota společenstev knihařů a příbuzných živností v Čechách a na Moravě, Svaz řemesel kožedělných, odbor knihařů a Svaz. čs. živnostnictva, 1946 - 1949.
4°, konvolut čtyř ročníků. Vaz. dob. cpl. hnědá, zlac. popis na hřbetu.
Roč. 37. Str. 175.
Roč. 38. Str. 191.
Roč. 39. Str. 111.
Roč. 40. Str. 79.
Vazba dobová celoplátěná hnědá, zlacený popis na hřbetu. - Vazba téměř intaktní, obálky jsou průběžně vevázány, razítko na přední straně obálky čísla 4 a ročníku 40, odtržen dolní rožek zadní strany obálky posledního čísla, text ojediněle podtržen červenou tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU62166> Cena: 1200,- Kč
|
|
KNÍŽÁK, Milan: BEZ DŮVODU.
Ilustr. Milan Knížák.
Praha, Litera, 1996. 1. vyd.
8°, 256 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: VUU48560> Cena: 290,- Kč
|
( KODYM, Jiří )
JIŘÍ KODYM. Práce z let 1964 - 1966.
Úvodní text Hana Kadeřávková.
Výstavní katalog, Náchod, Malá galerie ZK ROH Tepna, 1967.
8°, dvojlist s textem a reprodukcí na čtyřech stranách.
Celostr. reprodukce sign. výtvarníkem, v textové části perem opravena chyba v datech o výstavách. - Několik poznámek v seznamu vystavených prací, jedna modře, další tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU18587> Cena: 20,- Kč
|
|
KOCH, Herbert: RÖMISCHE KUNST.
Breslau, Ferdinand Hirt, 1925.
8°, 136 S. Orig. Pap.
Jedermanns Bücherei. - Mit 44 sw. Abb. im Text. - Text auf einige Plätze unterzeichnet. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU50099> Preis: 210,- CZK
|
( KOLÁŘ, Jiří )
HOMMAGE A JIŘÍ KOLÁŘ. Tagebuch 1968.
Výst. kat. Kunsthalle Nürnberg, 15. Juni - 19. August 1984.
4°, 173 str., 65 bar. a čb. celostr. vyobr. Pův. brož.
Ex. č. 288 z 1000 výt. - Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU50417> Cena: 2200,- Kč
|
( KOMÁREK, Vladimír )
VLADIMÍR KOMÁREK. Mlčení s věcmi.
Úvodní text Miroslav Kudrna, graf. úpr. Jan Rajlich.
Výstavní katalog, Brno, ČFVU, kat. výst. v Galerii Jaroslava Krále, |
|
|
22. 3. 1977 - 24. 4. 1977 a v Městském muzeu v Lomnici nad Popelkou, 1. 5. - 5. 6. 1977.
8°, 12 str., seznam vystavených prací na příl. Pův. sešit., rozkl. pap. ob.
Podpis výtvarníka na přední záložce obálky. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU18588> Cena: 290,- Kč
|
( KOMENSKÝ, Jan Amos )
JANA AMOSE KOMENSKÉHO HROB V NAARDENU.
Red. Bohumil Hübschmann.
Praha, Společnost architektů, 1937.
4°, 32 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU24159> Cena: 240,- Kč
|
|
( KONDAPANENI, Olga )
OLGA KONDAPANENI. Embossing a kresby.
Předml. Miroslav Kudrna, graf. úpr. D. Ondráčková.
Praha, Videopress MON a Výstavnictví Praha, 1982.
4°, 11 str. Pův. sešit.
Výstavní katalog. Přiložena pozvánka na vernisáž výstavy v Kabinetu umění, Kniha n. p. Brno, 4. - 19. březen 1982. Množství vyobrazení v textu. Podpis výtvarnice před titulním listem. - Obálka téměř intaktní, text intaktní.
<Kód: VUU50413> Cena: 80,- Kč
|
KONŮPEK, Jan: ŽIVOT V UMĚNÍ.
Obálka a typo Josef Sonberg, ilustr. Jan Konůpek.
Praha, Jan Pohořelý, 1947. 1. vyd.
8°, 103 str. Pův. brož.
Slovo, sv. 6. - Obálka se znaky pouze nepatrého použití, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: VUU68004> Cena: 290,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: JAN PREISLER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 7. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU60432> Cena: 120,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: JAN PREISLER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 7. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15914> Cena: 100,- Kč
|
KOTALÍK, Jiří: JAN PREISLER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 7. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU58394> Cena: 80,- Kč
|
KOTALÍK, Jiří: JAN PREISLER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 7. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU60738> Cena: 85,- Kč
|
KOTALÍK, Jiří: JAN PREISLER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 7. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU57627> Cena: 180,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: VÁCLAV ŠPÁLA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1972. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 30. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU52927> Cena: 180,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: VÁCLAV ŠPÁLA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1972. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 30. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15915> Cena: 130,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: VÁCLAV ŠPÁLA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1972. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 30. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU32217> Cena: 240,- Kč
|
|
KOTALÍK, Jiří: VOJTĚCH TITTELBACH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1959. 1. vyd. 4°, 48 str., 7 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 27. - V textu 37 čb. reprodukcí. - Přebal v horní části hřbetu poškozen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34813> Cena: 80,- Kč
|
KOVÁRNA, František: LUDVÍK KUBA.
Ilustr. Michal Brix, typo Jan Solpera. Praha, Štěpán, 1935.
8°, 29 str., 21 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Galerie, sv. 5. - V textu množství barevných a černobílých reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15836> Cena: 190,- Kč
|
KOVÁRNA, František: SOUČASNÉ MALÍŘSTVÍ. 62 obrazů.
Praha, Orbis, 1932.
8°, 196 str., 62 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
ARS, sv. 12. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU56911> Cena: 190,- Kč
|
KOZÁK, Bohumír: POKLADY PRAŽSKÉ ARCHITEKTURY.
Úvodní text František Kožík, přebal, vaz. a graf. úpr. Radmila Kunová.
Praha, Orbis, 1965. 1. vyd.
8°, úvod. text 30 str., 61 vyobr. a 61 str. uměleckohistorický text na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Pragensia. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU28966> Cena: 170,- Kč
|
KOZEL, Václav: STRUČNÁ NAUKA O BARVÁCH A JICH HARMONII. S 13 obrázky.
Praha, Fr. A. Urbánek, 1909. 2. vyd.
8°, 70 str. Pův. brož.
Urbánkova Obecná knihovna učitelská, sv. 14. - Obálka se znaky mírného použití, razítko na přední str., knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU13735> Cena: 80,- Kč
|
|
KÖRTE, Werner: DAS FREIBURGER MÜNSTER.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 48 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU56451> Preis: 160,- CZK
|
KRAJÍČEK + URBAN. LEVOU ZADNÍ.
Olomouc, VO ZUŠ, 1998.
8°, dvoulist s textem na čtyřech stranách.
Intaktní stav.
<Kód: VUU14453> Cena: 5,- Kč
|
|
( KRÁL, Jaroslav )
JAROSLAV KRÁL. Životní dílo.
Úvod. text Albert Kutal, graf. Jaroslav Kačer.
Katalog výstavy v Domě umění města Brna, Galerii výtvarných umění v Ostravě, Oblastní galerii výtvarného umění v Gottwaldově a v Galerii Vysočiny v Jihlavě.
Dům umění města Brna, 1964.
8°, 36 str. Pův. sešit.
Sv. 31/DU/1964. - V textu 7 bar. a čb. reprodukcí. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU62713> Cena: 90,- Kč
|
|
( KREMLIČKA, Rudolf )
RUDOLF KREMLIČKA, MALÍŘSKÉ KONFESE.
Uspoř. J. L. Nerad a Dušan Šindelář, typo Zd. Seydl, obálka J. Balcar. Praha, Československý spisovatel, 1959.
8°, 81 str., 4 čb. reprodukce na příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 13. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU18333> Cena: 140,- Kč
|
|
( KREMLIČKA, Rudolf )
RUDOLF KREMLIČKA, MALÍŘSKÉ KONFESE.
Uspoř. J. L. Nerad a Dušan Šindelář, typo Zd. Seydl, obálka J. Balcar.
Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd.
8°, 81 str., 4 čb. reprodukce na příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 13. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26944> Cena: 55,- Kč
|
( KREMLIČKA, Rudolf )
RUDOLF KREMLIČKA, MALÍŘSKÉ KONFESE.
Uspoř. J. L. Nerad a Dušan Šindelář, typo Zd. Seydl, obálka J. Balcar. Praha, Československý spisovatel, 1959.
8°, 81 str., 4 čb. reprodukce na příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 13. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU35085> Cena: 85,- Kč
|
( KRISTOFORI, Jan )
JAN KRISTOFORI. VALMAGGIA. Disegni. Dessins. Zeichnungen. Drawings.
Pfäffikon, Galerie Krause, 1979.
8°, nestr. [5 str. text a 71 repro kreseb]. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: VUU48564> Cena: 150,- Kč
|
( KRISTOFORI, Jan )
JAN KRISTOFORI. VALMAGGIA. Disegni. Dessins. Zeichnungen. Drawings.
Pfäffikon, Galerie Krause, 1979.
4°, úvodní text a 71 reprodukcí na pap. 298 x 210 mm. Volné listy v pův. kazetě s překlápěcím víkem.
Reprodukce jako nové, kazeta téměř intaktní.
<Kód: VUU48565> Cena: 700,- Kč
|
KRSEK, Ivo: CLAUDE MONET.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 27. - V textu 45 bar. a 1 čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU22080> Cena: 80,- Kč
|
KRSEK, Ivo: CLAUDE MONET.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 27. - V textu 45 bar. a 1 čb. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU5193> Cena: 110,- Kč
|
KRSEK, Ivo: PETRUS PAULUS RUBENS.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1990. 1. vyd. 8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 44. - V textu 49 bar. a 19 čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU17432> Cena: 110,- Kč
|
KRSEK, Ivo: PETRUS PAULUS RUBENS.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1990. 1. vyd.
8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 44. - V textu 49 bar. a 19 čb. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU28970> Cena: 130,- Kč
|
KRSEK, Ivo: TIZIAN.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1976. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 17. - V textu 43 bar. a 2 čb. reprodukce. - Intaktní stav.
<Kód: VUU19465> Cena: 95,- Kč
|
( KUBA, Ludvík )
OBRÁZKY ZE ZÁPADNÍ SASKÉ HORNÍ LUŽICE.
Bez. místa a data vyd.
8° podél, 60 bar. reprodukcí adjustovaných na tenkém kartonu. Ve hřbetu svázáno bar. tkanicí.
Obálka ve velmi dobrém stavu, reprodukce intaktní.
<Kód: VUU26344> Cena: 800,- Kč
|
|
( KUBA, Ludvík )
MALÍŘSKÉ DÍLO LUDVÍKA KUBY.
Katalog k výstavě pořádané k umělcovým 90. narozeninám.
Úvod. text Jiří Kotalík, graf. úpr. František Hudeček.
Praha, ÚSČSVU, bez data vyd. [1953].
4°, nestr. Pův. sešit.
V textu 17 bar. a čb. celostr. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU51010> Cena: 160,- Kč
|
KUBA, Ludvík: ZASCHLÁ PALETA. Paměti.
Graf. úpr., přebal a vaz. Milan Hegar. Praha, SNKLHU, 1958. 2. vyd. 8°, 366 str., 32 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence, dokumenty, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26601> Cena: 290,- Kč
|
( KUBAŠTA, Vojtěch )
STARÁ PRAHA VE 12 POHLEDECH VOJTĚCHA KUBAŠTY.
Obálka Vojtěch Kubašta.
Praha, Č. A. T, bez data vyd.
12 pohlednic 147 x 104 mm v pův. pap. obálce.
Pohlednice intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU61025> Cena: 330,- Kč
1. Dóm sv. Víta.
2. Hradčanské náměstí.
3. Loreta.
4. Strahov.
5. Hradčanská rampa.
6. Chrám sv. Mikuláše.
7. Malostranské věže.
8. Novoměstské věže.
9. Staroměstské náměstí.
10. Prašná brána.
11. Ungelt.
12. Na Slovanech.
|
KUBÍČEK, Alois: BETLÉMSKÁ KAPLE.
Graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, SNKLHU, 1953. 1. vyd.
8°, 82 str., 13 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Architektura, sv. 7. - V textu množství čb. vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU54734> Cena: 280,- Kč
|
|
( KUBÍN, Otakar )
PAMÁTNÍK ZASLOUŽILÉHO UMĚLCE OTAKARA KUBÍNA (1883 - 1969) BOSKOVICE.
Stálá expozice obrazů ze sbírek Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea v Boskovicích a Oblastní galerie výtvarného umění v Gottwaldově.
Úvod. text Jana Šálková a Jaroslav Bránský, graf. úpr. Felix Šejna.
Praha, Národní galerie, bez data vyd. [1983].
8°, 36 str. Pův. sešit s přebalem.
Výstavy, sv. 58. - V textu 16 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU70039> Cena: 80,- Kč
|
|
( KUBÍN, Otakar )
SIBLÍK, Jiří: OTAKAR KUBÍN.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Šmerda. Praha, Odeon, 1980. 1. vyd. 4°, 167 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umělecké profily, sv. 15. - V textu 108 celostranných, barevných a černobílých reprodukcí a vyobrazení. Intaktní stav.
<Kód: VUU53036> Cena: 390,- Kč
|
KUCHYNKA, Rudolf: MÁNESOVY PRAPORY.
Praha, Jan Štenc, 1921.
8°, 75 str. Vaz. pův. pap.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU53793> Cena: 180,- Kč
|
|
KUTAL, Albert: ANDREA MANTEGNA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 52 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 21. - V textu 41 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34814> Cena: 80,- Kč
|
KVĚT, Jan: DÍLO ALOISE JIRÁSKA V ČESKÉ ILUSTRACI.
Graf. úpr. Stanislav Kohout.
Praha, Orbis, 1953. 1. vyd. 4°, 93 str., 7 bar. a 160 čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České dějiny, sv. 6. - Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU19513> Cena: 90,- Kč
|
( LACINA, Bohdan )
MORAVSKÁ GALERIE V BRNĚ DOVOLUJE SI VÁS POZVAT NA BESEDU NA VÝSTAVĚ MALÍŘE BOHDANA LACINY, ...
|
Dvojlist 150 x 215 mm, uprostřed přeloženo.
Podpis Bodana Laciny.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU31363> Cena: 200,- Kč
|
|
|
|
LADA, Josef: KRONIKA MÉHO ŽIVOTA.
Ilustr. a graf. úpr. Josef Lada.
Praha, Československý spisovatel, 1954. 3. vyd.
4°, 389 str., 20 celostr. bar. reprodukcí a 4 čb. fotografie na příl. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená, desky potaženy hnědým plátnem. - Přebal není vevázán, vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU41386> Cena: 380,- Kč
|
( LADA, Josef )
VESELÉ KRESBY JOSEFA LADY.
Přebal, vazba a 202 kreseb Josef Lada, předml. Zdena Ančík.
Praha, Družstevní práce, 1949. 1. vyd.
8°, 205 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Živé knihy A, sv. 249. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU70015> Cena: 140,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: GEORGES BRAQUE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 94 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 28. - V textu 1 čb. a 45 bar. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU12748> Cena: 160,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: GEORGES BRAQUE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 94 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 28. - V textu 1 čb. a 45 bar. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU35086> Cena: 120,- Kč
|
|
LAMAČ, Miroslav: HANUŠ SCHWAIGER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, SNKLHU, 1957. 1. vyd.
4°, 112 str. text, 302 čb. a 8 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České dějiny, sv. 24. - V textu 47 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU18056> Cena: 660,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: JAN ZRZAVÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Šmerda. Praha, Odeon, 1980. 1. vyd. 4°, 229 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umělecké profily, sv. 11. - V textu 184 celostr., barevných a černobílých reprodukcí - Jako nové.
<Kód: VUU51186> Cena: 650,- Kč
|
|
LAMAČ, Miroslav: JOSEF MÁNES.
Graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, Orbis, 1952. 1. vyd. 8°, 74 str., 83 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Malé monografie, sv. 1. Reprodukce zhotoveny technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61423> Cena: 190,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: JOSEF MÁNES.
Graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, Orbis, 1952. 1. vyd. 8°, 74 str., 83 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Malé monografie, sv. 1. Reprodukce zhotoveny technikou hlubotisku. - Intaktní stav.
<Kód: VUU51249> Cena: 330,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: JOSEF MÁNES.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Kotík. Praha, NČVU, 1956. 1. vyd. 8°, 237 str., 100 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umění lidu, sv. 2. - V textu 70 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15729> Cena: 240,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: JOSEF MÁNES.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Kotík.
Praha, NČVU, 1956. 1. vyd. 8°, 237 str., 100 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umění lidu, sv. 2. - V textu 70 čb. reprodukcí. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU32218> Cena: 330,- Kč
|
|
LAMAČ, Miroslav: PAUL KLEE.
Praha, SNKLU, 1965. 1. vyd. 4°, 56 str., 50bar. a 14 čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 27. - Přebal se znaky použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU59425> Cena: 125,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: VINCENT VAN GOGH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1966. 1. vyd. 8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 5. - V textu 43 barevných reprodukcí - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15916> Cena: 95,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: VINCENT VAN GOGH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1966. 1. vyd.
8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 5. - V textu 43 barevných reprodukcí - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU54117> Cena: 80,- Kč
|
LAMAČ, Miroslav: VINCENT VAN GOGH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1966. 1. vyd. 8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 5. - V textu 43 barevných reprodukcí - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU32219> Cena: 140,- Kč
|
|
LAMBERT, Élie: L´ART GOTHIQUE EN ESPAGNE AUX XIIe ET XIIIe SIÉCLES.
Quarante huit planches hors texte. 125 dessins dans le texte.
Paris, Henri Laurens, 1931.
4°, 314 p. 48 illustrations hors texte. Reliure demi-peau, de l'époque.
125 illustrations dans le texte. - Trés bon.
<Code: VUU51246> Prix: 1900,- CZK
|
LANGPAUL, Ladislav: CHVILKY S JANEM ZRZAVÝM.
Přebal a typo Miroslav Habr.
Praha, Melantrich, 1978. 1. vyd.
8°, 129 str., 32 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61149> Cena: 50,- Kč
|
LAROUSSE ENCYCLOPEDIA OF MYTHOLOGY.
Edited by Felix Guirand. Introduction by Robert Graves. Translation by Richard Aldington Delano Ames.
United States of America, New York, 1959.
4°, 500 pp., 8 pp. Introduktion, 8 color plates. Paperback original.
Numerous monochrome text illustrations. - Very good condition.
<Code: VUU51430> Price: 520,- CZK
|
( LASÁK, Oldřich )
K ŠEDESÁTÝM NAROZENINÁM OLDŘICHA LASÁKA.
Text E. Skula a Zdeněk Šmíd, graf. úpr. a litografie ve front. Oldřich Lasák.
Prostějov, Klub přátel umění Beseda, 1948.
8°, 33 str. Pův. brož.
Členská prémie Klubu přátel umění Beseda. - Nerozřezáno. Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU20362> Cena: 150,- Kč
|
|
LASÁK, Oldřich: Z MALÍŘOVA ZÁPISNÍKU.
Vzpomínkové črty na malíře, sochaře a literáty.
Ilustr. a graf. úpr. Oldřich Lasák.
Olomouc, Promberg, 1946. 1. vyd.
8°, 140 str. Pův. brož.
Obálka v dolní části přední strany natržena. Knižní blok převážně nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: VUU21350> Cena: 90,- Kč
|
LASSAIGNE, Jacques - MINERVINOVÁ, Fiorella: DEGAS. Souborné malířské dílo.
Přel. Jaroslava Janderová, graf. úpr. Václav Rein.
Praha, Odeon, 1985. 1. vyd. 4°, 150 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová umění, sv. 91. - V textu 65 bar. a 1300 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU25316> Cena: 220,- Kč
|
LAUDA, L.: STAVITELSKÉ SLOHY. Tabulky s textem. Díl II.
Praha, Šolc a Šimáček, 1929.
4°, 84 str. Pův. brož.
V textu 53 tab. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU54696> Cena: 240,- Kč
|
LAURIN, Carl G.: SWEDEN THROUGH THE ARTIST¨S EYE. Second Edition.
Stockholm, P.A. Norstedt & Soner, 1920.
4°, 62 pp. Orig. all-cloth. Without dust jacket.
Numerous bw and colour text reproductions by Carl Larsson, Reinhold Norstedt, Albert Engstrom and others. - Binding and Textblock in very good condition.
<Code: VUU65059> Price: 230,- CZK
|
|
LAUTS, Jan: DOMENICO GHIRLANDAJO.
Wien, Anton Schroll & Co., ohne Jahr [1943].
4°, 58 S. Text, 3 farb. und 112 sw. Abb. im Anhang. Orig. Halbleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU53100> Preis: 190,- CZK
|
LE TARGAT, Francois: MARC CHAGALL.
Přel. Jitka Hamzová, závěrečná studie Jan Tomeš, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová. Praha, Odeon, 1987. 1. vyd. 4°, 140 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 102. - V textu 152 barevných reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU36939> Cena: 480,- Kč
|
LEONARDO DA VINCI.
A. Dživelegov, V. Graščenkov, V. P. Zubov a V. Lazarev.
Hl. red. I. J. Kovačevič, přel. Benjamín Mikloš a Ladislav Saučin.
Bratislava, Tvar, 1952. 1. vyd.
8°, 28 str., 27 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Vyobrazení na obálce a na přílohách reprodukována technikou hlubotisku. - Přebal se znaky mírného použití.Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63760> Cena: 40,- Kč
|
LEPSZY, Leonard: KRAKAU.
Leipzig, Seemann, 1906.
8°, 142 S. Orig. Kart.
Berühmte Kunststätten, Nr. 36. - Mit 120 sw. Abb. im Text. - Einband etwas berieben. Text auf einige Plätze unterzeichnet. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU62822> Preis: 90,- CZK
|
|
LEURS, Stan: ALTE BAUKUNST IN FLANDERN.
Überset. Georg Goyert.
Jena, Eugen Diederichs Verlag, 1942.
8°, 61 S. mit 24 sw. Abb. im Anhang. Orig. broschiert mit Umschlag.
Umschlag in sehr gut erhalten. Buchblock intakter.
<Code: VUU38126> Cena: 180,- CZK
|
( LHOTÁK, Kamil )
KAMIL LHOTÁK. Obrazy z let 1939 - 1959.
Úvod. text František Dvořák, přebal a graf. úpr. Václav Pátek.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd.
8°, nestr. [ 32 str., 1 bar. 32 čb. reprodukcí ]. Pův. brož. s přebalem.
Současné profily, sv. 12. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU36385> Cena: 380,- Kč
|
LÍBAL, Dobroslav: PRAŽSKÉ GOTICKÉ KOSTELY.
Typo Karel Kryl.
Praha, Antonín Kovanda, 1946.
8°, 134 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, zadní, bílá str. ušpiněna, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: VUU38170> Cena: 180,- Kč
|
LORIŠ, Jan: MAX ŠVABINSKÝ. Náčrt k monografii.
Graf. úpr. a vaz. Petr Dillinger.
Praha, Václav Poláček, 1949. 1. vyd.
8°, 177 str., 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Doby, postavy a díla, řada 2., sv. 5. - V textu 83 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní..
<Kód: VUU65982> Cena: 400,- Kč
|
LÜBKE, Wilhelm: DIE KUNST DER BAROCKZEIT UND DES ROKOKO.
Vollständig neu bearbeit von Max Semrau.
Stuttgart, Paul Neff, 1905. 12. Aufl.
4°, 435 S., 5 farb. Taf. [ 1 lith.], 2 Heliogr. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Grundriss der Kunstgeschichte, Bd. 4. - Mit 385 sw. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU55223> Preis:1100,- CZK
|
|
LÜDECKE, Heinz: GRÜNEWALD.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1971.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU18230> Preis: 50,- CZK
|
|
LÜTHGEN, Eugen: BELGISCHE BAUDENKMÄLER.
Leipzig, Insel, 1915.
8°, 95 S. mit 96 sw. Abb. im Anhang. Orig. Halbleiwand ohne Umschlag.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: VUU17455> Preis: 290,- CZK
|
LÜTZELER, Heinrich: BRÄUTLICHE PAARE.
Freiburg im Breisgau, Herder, 1941. 2. Aufl.
8°, 8 S. Text, 25 sw. und farb. Abb. im Anhang. Orig. Pap. ohne Umschlag.
Bilderkreis, Bd. 6. - Einband iund Buchblock intakter.
<Code: VUU58917> Cena: 50,- CZK
|
LÜTZELER, Heinrich: JUNGE MÄDCHEN.
Freiburg im Breisgau, Herder, 1941. 2. Aufl.
8°, 8 S. Text, 25 sw. und farb. Abb. im Anhang. Orig. Pap. ohne Umschlag.
Bilderkreis, Bd. 5. - Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU58918> Cena: 50,- CZK
|
LÜTZELER, Heinrich: SNOUBENCI.
Přel. Václav Renč. Freiburg im Breisgau, Herder, 1942.
8°, 7 str. text, 25 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. kart. bez přebalu.
Živé umění, sv. 4. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU38760> Cena: 65,- Kč
|
LÜTZELER, Heinrich: DAS TIER UND DER MENSCH.
Freiburg im Breisgau, Herder, 1940. 2. Aufl.
8°, 8 S. Text, 25 sw. und farb. Abb. im Anhang. Orig. Pap. ohne Umschlag.
Bilderkreis, Bd. 9. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU58921> Cena: 45,- CZK
|
LYRICKÝ A IMAGINATIVNÍ KUBISMUS 1926 - 1935. Obrazy a plastiky.
Úvodní text František Šmejkal, graf. úpr. Jiří Stejskal.
Výstavní katalog, Brno, Dům umění, 1983.
8°, nestr. [36]. Pův. sešit.
V textu 26 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU39263> Cena: 225,- Kč
|
|
MACKOVÁ, Libuše: ZÁMEK KAČINA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1956. 1. vyd. 4°, 44 str., 1 rozkl. plán na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 2. - V textu 56 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU61353> Cena: 145,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: CAMILLE COROT.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 31. - V textu 45 bar. a čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU16533> Cena: 80,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: CAMILLE COROT.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 31. - V textu 45 bar. a čb. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU24178> Cena: 95,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: CAMILLE COROT.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd.
8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 31. - V textu 45 bar. a čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58390> Cena: 60,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: JOSEF MÁNES.
Graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd.
8°, 69 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ed. Malá galerie, sv. 9. - V textu 45 reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU58391> Cena: 60,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: JOSEF MÁNES.
Graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd. 8°, 69 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ed. Malá galerie, sv. 9. - V textu 45 reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU33658> Cena: 55,- Kč
|
MACKOVÁ, Olga: JOSEF MÁNES.
Graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd. 8°, 69 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ed. Malá galerie, sv. 9. - V textu 45 reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU24179> Cena: 75,- Kč
|
|
MACKOVÁ, Olga: OTAKAR LEBEDA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd. 4°, 56 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 8. - V textu 49 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51349> Cena: 90,- Kč
|
|
MACKOVÁ, Olga: REMBRANDT.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1993. 1. vyd.
8°, 93 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 51. - V textu 34 bar. a 21 čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU58399> Cena: 90,- Kč
|
|
MACH, Bedřich: DĚJINY STAVITELSTVÍ.
Praha, I. L. Kober, 1923. 2. vyd. 8°, 284 str., 160 str. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž. hnědá, zlac. popis na hřbetu, desky potaženy mramor. pap. v několika tónech hnědé, větší kožené rohy.
Vazba uvolněna, text místy podtržen perem, knižní blok místy ušpiněn. Dobrý stav.
<Kód: VUU61354> Cena: 110,- Kč
|
|
MACH, Bedřich: PŘÍRUČNÍ KNIHA DĚJIN UMĚNÍ.
Malířství. Sochařství. Stavitelství. Hudba. S četnými původními illustracemi.
Praha, I. L. Kober, 1900.
8°, 273 str. Vaz. pův. cpl.
V textu 194 čb. vyobr. - Vazba se znaky mírného použití v horní a dolní části hřbetu a v rozích, na str. 2 rkp. pozn. tužkou, zbývající část knižního bloku průběžně intaktní až téměř intaktní.
<Kód: VUU43419> Cena: 420,- Kč
|
MALIVA, Josef: MUCHOVA SLOVANSKÁ EPOPEJ.
Katalog vystaveného díla.
Fotografie Vl. Buček a Jaroslav Petrů, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1968.
8°, nestr. [28]. Sešit s pův. pap. rozkl. obálkou.
Přední str. obálky chybí. Knižní blok je v intaktním stavu.
<Kód: VUU24523> Cena: 10,- Kč
|
( MALÝ, František )
FRANTIŠEK MALÝ. Užitá tvorba.
Graf. úpr. Jiří Stejskal.
Výstavní katalog, Brno, Dům umění, 4. 5 - 1. 6. 1980.
8°, nestr. [12]. Pův. sešit.
V textu 7 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU51822> Cena: 50,- Kč
|
MATARASSO, Henri - PETITFILS, Pierre: ŽIVOT RIMBAUDŮV.
Přel. a doslov napsal Lumír Čivrný, úvod Jean Cocteau, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdenek Ziegler. Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 8°, 176 str., 32 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život a umění, sv. 20. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU39014> Cena: 125,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: A. SLAVÍČEK.
Praha, Jan Štenc, 1921.
8°, 45 str. Vaz. pův. pap.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU14805> Cena: 190,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: CESTY UMĚNÍ.
Uspoř. Jaroslav Pěšina, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd. 8°, 329 str., 109 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58012> Cena: 320,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: DĚJINY UMĚNÍ V OBRYSECH.
Graf. úpr. a vaz. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1951. 2. vyd. 4°, 548 str., 20 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
V textu 925 čb. vyobr. - Na patitulu přípis: "Vánoce 1984", vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU61103> Cena: 380,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: DĚJINY UMĚNÍ V OBRYSECH.
Graf. úpr. a vaz. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1951. 2. vyd. 4°, 548 str., 20 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
V textu 925 čb. vyobr. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU54983> Cena: 440,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: DĚJINY UMĚNÍ V OBRYSECH.
Graf. úpr. a vaz. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1958. 3. vyd. 4°, 546 str., 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Světové dějiny, sv. 16. - V textu 901 čb. vyobr. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU51187> Cena: 490,- Kč
|
MATĚJČEK, Antonín: GALERIE V RUDOLFINĚ.
Praha, S. V. U. Mánes, 1913.
8°, 183 str. Vaz. pův. pap.
Zlatoroh, sv. 19 - 21. - V textu 1 bar. a 108 čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58977> Cena: 160,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: JAN PREISLER.
Graf. úpr. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1950. 1. vyd.
4°, 118 str. text, 257 čb. a 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU21647> Cena: 480,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: OLDŘICH BLAŽÍČEK.
Graf. úpr. Cyril Bouda.
Praha, Česká grafická unie, 1941. 4°, 33 str. a 94 celostr. čb. a bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU48207> Cena: 290,- Kč
|
|
MATĚJČEK, Antonín: UMĚNÍ STARÉHO ŘECKA.
Praha, Jan Laichter, 1914.
8°, 61 str., 64 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Žeň z literatur, sv. 50. - Podpis vlastníka perem na přední straně obálky, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU58913> Cena: 220,- Kč
|
MATOUŠEK, Miroslav - KUNDERA, Ludvík: VODA KÁMEN DŘEVO.
Obálka Ivan Kyncl.
Ždár nad Sázavou, Impreso plus, 1996.
8°, nestr. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: VUU56136> Cena: 80,- Kč
|
MAYER, August: GOTIK IN SPANIEN.
Leipzig, Klinkhardt & Biermann, 1928.
4°, 299 S., 155 Abb. im Text. Orig. Halbleiwand.
Handbücher der Kunstgeschichte. - Einband und Buchblock in sehr gud erhalten.
<Code: VUU45009> Preis: 580,- CZK
|
MÁ VLAST. Česká krajina v díle našich malířů.
Uspoř. a úvod naps. Jan Květ, předml. Josef Hora.
Praha, Orbis, 1941. 4°, 41 str. text, 210 čb. a 17 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14806> Cena: 220,- Kč
|
( MÁNES, Josef )
DÍLO JOSEFA MÁNESA.
Praha, Štenc, 1920 - 1927.
4°, 3 sv. Vaz. dob. pperg.
Sv. 1. MATĚJČEK, Antonín: JOSEFA MÁNESA NÁRODNÍ PÍSNĚ.
38 str. textu, 56 čb. vyobr. na příl.
Sv. 2. ŽÁKAVEC, František: LID ČESKOSLOVENSKÝ.
335 str., 255 vyobr. v textu, 11 bar. vyobr. na příl.
Sv. 3. MATĚJČEK, Antonín: RUKOPIS KRÁLOVÉDVORSKÝ.
112 str., 20 vyobr. v textu, 85 vyobr. na příl.
Vazba jednotná, dobová, bílý polopergamen, zlacené věcné názvy na hřbetu, desky potaženy modrošedým papírem. Kartonová ochranná pouzdra, potažená barveným mačkaným papírem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU17946> Cena: 3900,- Kč
|
( MÁNES, Josef )
DÍLO JOSEFA MÁNESA.
Praha, Jan Štenc, 1920 - 1940.
4°, 4 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. MATĚJČEK, Antonín: JOSEFA MÁNESA NÁRODNÍ PÍSNĚ.
38 str. textu, 56 čb. vyobr. na příl.
Sv. 2. ŽÁKAVEC, František: LID ČESKOSLOVENSKÝ.
335 str., 255 vyobr. v textu, 11 bar. vyobr. na příl.
Sv. 3. MATĚJČEK, Antonín: RUKOPIS KRÁLOVÉDVORSKÝ.
112 str., 20 vyobr. v textu, 85 vyobr. na příl.
Sv. 4. LORIŠ, Jan: ORLOJ.
163 str., 20 vyobr. v textu, 85 vyobr. na příl.
Vazby ve velmi dobrém až intaktním stavu, knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: VUU38171> Cena: 1680,- Kč
|
|
( MÁNES, Josef )
JOSEF MÁNES 1820 - 1871.
Katalog výstavy v Jízdárně Přažského hradu.
Úvodní text Jiří Kotalík, graf. úpr. Jaroslav Krouz. Praha, Národní galerie, 1971. 8°, úvodní text 51 str., text 92 str., 366 čb. a bar. reprodukcí, 3 str. dodatky na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Katalogy, sv. 5. - Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU66199> Cena: 170,- Kč
|
( MÁNES, Josef )
JOSEF MÁNES. MEDAILONY Z ORLOJE.
Praha, Orbis, bez data vyd.
12 volných listů - barevných pohlednic.
Medailony reprodukovány technikou hlubotisku. - Intaktní stav.
<Kód: VUU41389> Cena: 240,- Kč
|
|
|
( MÁNES, Josef )
ZEMI MILOVANÉ... Mánesův odkaz národu.
Uspořádal a úvod napsal František Kovárna.
Praha, Orbis, 1940. 4°, 39 str. text, 119 čb. a bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU50221> Cena: 90,- Kč
|
|
MELNIKOVÁ-PAPOUŠKOVÁ, N.: JULIE W. MEZEROVÁ.
Red. Štěpán Jež.
Praha, Česká grafická unie, 1943.
8°, 60 str. Pův. brož.
Galerie, sv. 15. - V textu 9 bar. a 28 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU25192> Cena: 140,- Kč
|
MENCL, Václav - POCHE, Emanuel: VZPOMÍNKY NA PRAHU.
Graf. úpr. Antonín Kodeda, přebal a vaz. Zdeňka Brosingerová, fotografie Josef Ehm, Josef Sudek, Illek a Paul, Václav Mencl, Jan Štenc a Zdeněk Feyfar.
Praha, Orbis, 1954. 2. dopl. vyd.
8°, 209 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 100 reprodukcí fotografií. Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU25824> Cena: 170,- Kč
|
|
MESNIL, Jacques: RAPHAËL 1483 - 1520.
Photo Braun.
Paris, Braun & Cie, non daté [1939].
8°, non pag. Brochure originale.
Les Maitres. - 60 illustrations en héliogravures dans le texte et hors-texte. - Textes en deutsches, francais et anglais. - A l'état neuf.
<Code: VUU62081> Prix: 280,- CZK
|
METZGER, Rainer - WALTHER, Ingo: VINCENT VAN GOGH 1853 - 1890. Život a dílo.
Přel. Blanka Pscheidtová, doslov Jiří Vaněk, obálka a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Slovart, 1999.
4°, 256 str. Vaz. pův. lamino s přebalem.
V textu množství celostr. a menších bar. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU68054> Cena: 520,- Kč
|
( MILLET, Jean Francois )
JEAN FRANCOIS MILLET. Ein Künstlerleben in Briefen.
Herausgegeben von Hanns Wolff.
Leipzig, Voigtländers Verlag, ohne Jahr [um 1915].
8°. 132 S. mi 6 Abb. Orig. Papier.
Voigtländers Quellenbücher, Bd. 64. - Umschlag in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VUU58331> Preis: 240,- CZK
|
|
( MILÉN, Eduard )
EDUARD MILÉN. KNIŽNÍ GRAFIKA.
Text Zdeněk Čubrda.
Výst. kat., Brno, Kabinet umění, n.p. Kniha, 10. - 27. 2. 1981.
8°, rozkl trojlist.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU14327> Cena: 40,- Kč
|
|
( MILÉN, Eduard )
VÝSTAVA, VÝTVARNÉ DÍLO EDUARDA MILÉNA.
Úvod. text Igor Zhoř, graf. úpr. Eduard Milén.
Dům umění města Brna, 1964.
8° podél, nestr. [28]. Volné listy v původní papírové obálce s přebalem.
V textu 16 celostr. bar. a čb. reprodukcí a několik meších. - Obálka a volné listy téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU32033> Cena: 80,- Kč
|
|
MÍČKO, Miroslav: PAUL CÉZANNE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 8. - V textu 45 bar. a čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15917> Cena: 95,- Kč
|
MÍČKO, Miroslav: PAUL CÉZANNE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1970. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 8. - V textu 45 bar. a čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU31679> Cena: 110,- Kč
|
|
MÍČKO, Miroslav: V. V. NOVÁK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1959. 1. vyd. 4°, 44 str., 7 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 22. - V textu 42 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34815> Cena: 90,- Kč
|
MODE, Heinz: THE WOMAN IN INDIAN ART.
Transl. from German Marianne Herzfeld.
Leipzig, Edition Leipzig, 1971. 2. ed.
4°, 51 pp., 115 bw and color plates. Orig. all-cloth, dust wrapper, slipcase.
Numerous bw text illustrations. - As new.
<Code: VUU62305> Cena: 360,- CZK
|
( MORAVEC, Alois )
SVAZ ČESKOSLOVENSKÝCH VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ SKUPINA ČESKOSLOVENSKÝCH UMĚLCŮ GRAFIKŮ HOLLAR ZVE VÁS NA ZAHÁJENÍ VÝSTAVY GRAFIKY ALOISE MORAVCE PŘEHLEDU DÍLA K UMĚLCOVÝM ŠEDESÁTINÁM V PÁTEK DNE 6. ÚNORA 1959 VE VÝSTAVNÍCH SÍNÍCH HOLLARA.
|
Dvojlist 150 x 210 mm, uprostřed přeloženo.
Podpis Aloise Moravce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU31364> Cena: 200,- Kč
|
|
|
|
( MORSTADT, Vincenc )
Z PRAŽSKÝCH KRESEB VINCENCE MORSTADTA. 18 hlubotiskových reprodukcí.
Praha, Václav Poláček, bez data vyd.
18 pohlednic 104 x 148 mm a dvojlist s úvod. textem v pův. pap. obálce.
Pohlednice intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
1. Staroměstská radnice v Praze. Kol. r. 1825.
2. Karmelitská ulice na Malé Straně. Kol. r. 1830.
3. Staroměstská mostecká věž v Praze. Kol. r. 1824.
4. Pražský Hrad s Jelením příkopem. Kol. r. 1830.
5. Týnský chrám v Praze. Kol. r. 1826.
6. Pohled s bývalé Koňské brány na Václavském náměstí. Kol. r. 1930.
7. Vyšehrad a Petřín. Kol. r. 1835.
8. U Křížovníků. Kol. r. 1830.
9. Rytířská ulice a Stavovské divadlo v letech 1823-1859. Kol. r. 1830.
10. Příkopy s Prašnou branou.
11. Horní část Malostranského náměstí. Kol. r. 1830.
12. Svatojiřské náměstí s dómem sv. Víta. Kol. r. 1820-30.
13. Hradčany a Malá Strana. Kol. r. 1835.
14. Kostel sv. Jindřich se zvonicí v Praze. R. 1826.
15. Loretánské náměstí na Hradčanech. Kol. r. 1830.
16. Pražský Hrad s Petřína. Kol. r. 1828.
17. Úvoz na Hradčanech.
18. Clam-Gallasův palác ve Staré Praze. Kol. r. 1825.
<Kód: VUU15918> Cena: 350,- Kč
|
|
MÖHLE, Hans: ADAM ELSHEIMER. Ein deutscher Malerpoet in Rom.
Heimbücher der Kunst. Herausgegeben von Friedrich Winkler.
Burg b. Magdeburg, August Hopfer 1940.
8°, 52 S. mit 33 Abb im Text. Orig. Papier ohne Umschlag.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: VUU66423> Preis: 110,- CZK
|
|
MRÁZ, Bohumír: FERNAND LÉGER.
Graf. úpr. přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1979.
8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 21. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU54131> Cena: 85,- Kč
|
MRÁZ, Bohumír: FERNAND LÉGER.
Graf. úpr. přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1979.
8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 21. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU66459> Cena: 65,- Kč
|
|
MRÁZ, Bohumír: FRANCOUZŠTÍ IMPRESIONISTÉ. Kresby.
Graf. úpr., přebal a vaz. Václav Ševčík. Praha, Odeon, 1984. 1. vyd. 4°, 205 str., 56 čb. a 32 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Mistři světové kresby, sv. 17. - V textu 13 vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU18462> Cena: 330,- Kč
|
|
MRKVIČKA, Otakar: HLEDÁNÍ A ZÁPASY.
Předml. Jiří Kotalík, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Kreuziger.
Praha, Mladá fronta, 1963. 2. dopl. vyd. 8°, 179 str., 64 čb. a 4. bar. vyobr. na příl. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU25318> Cena: 190,- Kč
|
|
( MUCHA, Alfons )
ALFONS MUCHA.
Red. Sarah Muchová, úvodní text Ronald F. Lipp. Aut. textů Victor Arwas, Anna Dvořáková, Jan Mlčoch a Petr Wittlich, graf. úpr. Roger Kohn Design.
Praha, Slovart, 2006.
4°, 159 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: VUU61306> Cena: 180,- Kč
|
( MUCHA, Alfons )
ALFONS MUCHA. SLOVANSKÁ EPOPEJ. Soubor 17 pohlednic.
Fotografie Dalibor Kusák, úvodní text Dobroslav Kotek, graf. úpr. Jiří Skácel.
Praha, ČTK-Pressfoto, bez data vyd. [1979]. 3. vyd.
17 volných listů - barevných pohlednic, nestr. úvodní text, pův. pap. obálka.
Obálka i pohlednice v intaktním stavu. - Zbývajíci tři do souboru dvaceti obrazů jsou reprodukovány na barevné rozkládací obálce, a to včetně názvu na vnitřní straně.
<Kód: VUU51587> Cena: 120,- Kč
|
( MUCHA, Alfons )
ALFONS MUCHA. SLOVANSKÁ EPOPEJ. Stálá výstava zámek - Moravský Krumlov.
Graf. úpr. Josef Starošík.
Městský národní výbor v Moravském Krumlově, KNV v Brně a ONV Znojmo, 1975.
8°, 35 str., 8 str. text a 1 rozkl. tab. na příl. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU15284> Cena: 40,- Kč
|
( MUCHA, Alfons )
ALFONS MUCHA - SOUBOR UŽITÉ GRAFIKY. Katalog výstavy.
Text Emil Minář, foto Petr Kříž, typo Bohuslav Blažej.
Roztoky u Prahy, Středočeské muzeum, 1980.
8°, nestr. [96]. Pův. brož.
Množství bar. a čb. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU11941> Cena: 80,- Kč
|
THE MULTIGRAPH BOOK. A brief description of The Multigraph, the way it works, and how it saves printing - costs or produces more at the same cost.
Cleveland, Ohio, U.S.A., The American Multigraph Sales Co., 1912.
8°, 28 pp. Orig. paperback.
Cover in very good condition, Textblock intact.
<Code: VUU67051> Price: 550,- CZK
|
( MUSELÍK, Roman )
ROMAN MUSELÍK. Fotografie. Potrfolio.
Úvod Bronislava Gabrielová, graf. úpr. Roman Muselík.
Olomouc, Galerie pod podloubím, 1988.
8°, 20 vol. listů v pův. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: VUU24517> Cena: 140,- Kč
|
|
( MYSLBEK, Josef Václav)
J. V. MYSLBEK.
Fotografie Josef Ehm, text Vojtěch Volavka, graf. úpr. E. Purghart. Praha, V. Neubert a synové, 1942. 4°, 125 str. text, 200 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Kořeny, sv. 2. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu, přebal chybí.
<Kód: VUU24181> Cena: 125,- Kč
|
|
( MYSLBEK, Josef Václav)
J. V. MYSLBEK.
Fotografie Josef Ehm, text Vojtěch Volavka, graf. úpr. E. Purghart.
Praha, V. Neubert a synové, 1942.
4°, 125 str. text, 200 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Kořeny, sv. 2. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Knižní blok i obálka téměř intaktní.
<Kód: VUU11942> Cena: 270,- Kč
|
MŽYKOVÁ, Marie: VOJTĚCH HYNAIS.
Graf. úpr. přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1990.
8°, 108 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 43. - V textu 47 barevných a 6 černobílých reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU6397> Cena: 190,- Kč
|
|
NARDINI, Bruno: LEONARDO DA VINCI.
Přel. Anna Škorupová a Viliam Turčány, přebal a vaz. Pavol Blažo, graf. úpr. René Murat.
Bratislava, Tatran, 1990. 2. vyd. 4°, 299 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jazyk slovenský. - V textu množství bar. vyobr. - Jako nové.
<Kód: VUU52151> Cena: 125,- Kč
|
NÁRODNÍ
GALERIE V PRAZE. Díl I. Sbírka starého evropského umění. Sbírka starého
českého umění.
Uspoř.
Jiří Kotalík, graf. úpr., přebal a vaz. Jiří Rathouský.
Praha,
Odeon, 1984. 1. vyd. 4°, 332 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: VUU19228> Cena: 150,- Kč
|
|
NÁŠ SMĚR. Měsíčník pro výchovu kreslením a tvořivou prací. Ročník 13.
Red. Zdeněk Louda.
Praha, Václa Zívr, 1926 - 1927.
4°, 8 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 32 str., 3 bar. a 6 čb. reprodukcí na příl.
Hnědé skvrny od str. 27 až na zadní str. obálky. Zbytek čísla ve velmi dobrém stavu.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 33 - 64, 4 bar. reprodukce na příl.
Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 3-4. Str. 65 - 112, 3 čb. reprodukce na příl.
Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Číslo 5. Str. 113 - 144, 2 čb. reprodukce na příl.
Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 6. Str. 145 - 176.
Velmi dobrý stav.
Sv. 6. Číslo 7. Str. 177 - 212, 1 bar. reprodukce na příl.
Téměř intaktní stav.
Sv. 7. Číslo 8-9. Str. 213 - 260, 2 bar. reprodukce na příl.
Velmi dobrý stav.
Sv. 8. Číslo 10. Str. 261 - 286.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU58619> Cena: 800,- Kč
|
|
NEUBERT, Karel - ROYT, Jan: POKLADY PRAŽSKÝCH UMĚLECKÝCH SBÍREK.
Sest. Tomáš Glückauf, obálka a graf. úpr. Vladislav Najbrt.
Praha, Grafoprint, 1992.
4°, 191 str. Pův. brož.
V textu množství bar. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU66460> Cena: 45,- Kč
|
NEUMANN, Jaromír: AUGUSTE RENOIR.
Graf. úpr. přebal a vaz. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1963. 1. vyd. 8°, 85 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 2. - V textu 48 bar. a 7 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU53423> Cena: 60,- Kč
|
|
NEUMANN, Jaromír: CARAVAGGIO.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd. 4°, 56 str., 2 bar. rozkl. reprodukce na pří. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 9. - V textu 41 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51351> Cena: 85,- Kč
|
NEUMANN, Jaromír: ČESKÝ BAROK.
Graf. úpr., přebal a vaz. Bohumil Vančura.
Praha, Odeon, 1974. 2. vyd., přeprac. a rozš.
8°, 315 str., 360 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
České dějiny, sv. 49. - Přebal téměř ntaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU51478> Cena: 850,- Kč
|
|
NEUMANN, Jaromír: ČESKÝ BAROK.
Graf. úpr., přebal a vaz. Bohumil Vančura.
Praha, Odeon, 1974. 2. vyd., přeprac. a rozš.
8°, 315 str., 360 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
České dějiny, sv. 49. - Jako nové.
<Kód: VUU51479> Cena: 1200,- Kč
|
|
NEUMANN, Jaromír: PIETER BRUEGEL.
Graf. úpr. přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1975. 2. vyd. 8°, 84 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 4. - V textu 46 bar. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU31683> Cena: 145,- Kč
|
|
NEZVAL, Vítězslav: ANTONÍN SLAVÍČEK.
Katalog k reprodukcím sest. Jan Slavíček a Jiřina Vydrová, graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, Orbis, 1952. 1. vyd.
4°, 47 str. text, 112 čb. a 20 bar. celostr. reprodukcí. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České dějiny, sv. 5. - Přebal se znaky pouze mírného použití, zejm. v horní části hřbetu a v rozích, vazba intaktní, rkp. dedikace na přední předsádce, zbývající část knižního bloku intaktní.
<Kód: VUU50103> Cena: 290,- Kč
|
|
NIKODEM, Viktor: BEDŘICH VANÍČEK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 40 str., 3 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 15. - V textu 40 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51352> Cena: 80,- Kč
|
NOVÁK, Arne: PRAHA BAROKNÍ.
Praha, S. V. U. Mánes, 1915.
8°, 39 str., 26 vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Zlatoroh, sv. 3. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU68055> Cena: 190,- Kč
|
|
NOVÁK, Luděk: RUDOLF KREMLIČKA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, SNKLU, 1964. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 3. - V textu 45 bar. a 1 čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU35013> Cena: 80,- Kč
|
NOVÁK, Luděk: RUDOLF KREMLIČKA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, SNKLU, 1964. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 3. - V textu 45 bar. a 1 čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU5194> Cena: 95,- Kč
|
|
NOVÉ SMĚRY. Revue výtvarné výchovy. Ročník 3.
Red. Zdeněk Louda.
Praha, Aventinum, 1929 - 1930.
4°, 10 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 16 str.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 17 - 32.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 33 - 48.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 4. Číslo 4. Str. 49 - 64.
V textu množství čb. vyobr. - Dolní roh zadní strany obálky utržen, zbývající část obálky i textu téměř intaktní.
Sv. 5. Číslo 5. Str. 65 - 80.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 6. Číslo 6. Str. 81 - 96.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
Sv. 7. Číslo 7. Str. 97 - 112.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 8. Číslo 8. Str. 113 - 124.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 9. Číslo 9. Str. 125 - 130, příloha Nových směrů roč. 3, str. 1 - 14.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 10. Číslo 10. Str. 131 - 142.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU9481> Cena: 990,- Kč
|
|
NOVÉ SMĚRY. Revue výtvarné výchovy. Ročník 4.
Red. Z. Louda, J. Kittrich a J. Hrubý.
Praha, Aventinum, 1930 - 31.
4°, 10 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 20 str.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 21 - 36.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 37 - 52.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 4. Číslo 4. Str. 53 - 60, příloha Nových směrů roč. 4, str. 15 - 22.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 5. Číslo 5. Str. 61 - 76.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 6. Číslo 6. Str. 77 - 92.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 7. Číslo 7. Str. 93 - 94, příloha Nových směrů roč. 4, str. 23 - 36.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 8. Číslo 8. Str. 95 - 110.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 9. Číslo 9. Str. 111 - 112, příloha Nových směrů roč. 4, str. 37 - 50.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 10. Číslo 10. Str. 113 - 124, dvoubar. pův. linoryt na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU9482> Cena: 1300,- Kč
|
|
NOVÉ SMĚRY. Měsíčník pro výtvarnou výchovu. Ročník 5.
Red. Zd. Louda, a Jos. Hrubý.
Praha, Aventinum, 1931 - 32.
4°, 10 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 16 str.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 17 - 32.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 33 - 36, příloha Nových směrů roč. 5, str. 51 - 62.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 4. Číslo 4-5. Str. 37 - 60.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 5. Číslo 6. Str. 61 - 76.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 6. Číslo 7-8. Str. 77 - 108.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
Sv. 7. Číslo 9-10. Str. 109 - 137, 2 linoryty na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU9483> Cena: 1100,- Kč
|
NOVOTNÝ, Antonín: GRAFICKÉ POHLEDY PRAHY 1493 - 1850. Zmizelá Praha 6.
Red. E. Poche, graf. úpr. Vilém Ambrosi.
Praha, Václav Poláček, 1945. 2. vyd.
8°, 2 svazky.
Umělecké památky, řada 2, sv. 7.
Sv. 1. 87 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok intaktní.
Sv. 2. 13 reprodukcí grafických listů. Volné listy v pův. pap. obálce s chlopněmi.
Grafické listy reprodukovány technikou hlubotisku. - Obálka se znaky mírného použití, volné listy téměř intaktní.
<Kód: VUU41290> Cena: 440,- Kč
|
NOVOTNÝ, Antonín: GRAFICKÉ POHLEDY PRAHY 1493 - 1850. Zmizelá Praha 6.
Red. E. Poche, graf. úpr. Vilém Ambrosi.
Praha, Václav Poláček, 1946. 2. vyd.
8°, 87 str., 13 rozkl. reprodukcí graf. listů na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Umělecké památky, řada 2, sv. 7. - V textu 13 vyobr. - Grafické listy reprodukovány technikou hlubotisku. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU20363> Cena: 550,- Kč
|
NOVOTNÝ, Antonín: PRAŽSKÉ CECHOVNÍ TRUHLICE A KOROUHVE.
Fotografie Josef Seget, graf. úpr. Petr Tučný. Praha, Václav Poláček, 1944.
8°, 30 str. text, 52 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Umělecké památky, řada 1., sv. 20. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU16390> Cena: 170,- Kč
|
|
|
NOVOTNÝ, Vladimír: DÍTĚ V UMĚNÍ VÝTVARNÉM. Duše a tvář dítěte v malířství a sochařství.
Praha, Orbis, 1941. 4°, 24 str. text, 218 str. čb. a 16 str. bar. vyobr. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU32999> Cena: 140,- Kč
|
NOVOTNÝ, Vladimír: DÍTĚ V UMĚNÍ VÝTVARNÉM. Duše a tvář dítěte v malířství a sochařství.
Praha, Orbis, 1941.
4°, 24 str. text, 218 str. čb. a 16 str. bar. vyobr. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU56352> Cena: 85,- Kč
|
OBRAZÁRNA PRAŽSKÉHO HRADU.
Soubor 12 pohlednic.
Fotografie Josef Ehm, úvodní text Jaromír Neumann, graf. úpr. Miroslav Němeček.
Praha, Pressfoto, bez data vyd.
8°, nestr. text [19] a 6 volných listů - barevných pohlednic v pův. pap. rozkl. obálce.
Text i reprodukce i obálka intaktní. Chybí šest pohlednic.
<Kód: VUU69550> Cena: 10,- Kč
|
|
OPELÍK, Jiří: JOSEF ČAPEK.
Přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Melantrich, 1980. 1. vyd. 8°, 361 str., 46 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Odkazy, sv. 58. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU2703> Cena: 270,- Kč
|
|
( OPIZ, Georg Emanuel )
GEORG EMANUEL OPIZ. Ein Zeichner der Leipziger Messe. 1974 neu herausgegeben vom Leipziger Messeamt im 25.Jahr des Bestehens der Deutschen Demokratischen Republik.
Leipzig. Eigenverlag Leipziger Messeamt, 1974.
4°, 1 Textblatt und 12 Farbenreproduktionen in Passepart. Orig. Mappe.
Mappe etwas schmutzig. Reproduktionen intakter.
<Kód: VUU70045> Cena: 120,- CZK
|
|
OSBORN, Max: LUDWIG RICHTER.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1911. 4. Aufl.
4°, 32 S., 4 farb. Abb. im Anhang. Orig. Pap.
Volksbücher, Nr. 18. - Mit 27 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU44374> Preis: 160,- CZK
|
PADRTA, Jiří: GEORGES BRAQUE.
Obálka a graf. úpr. Miloš Hrbas. Praha, SNKLU, 1964. 8°, 56 str., 64 čb. a 8 bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Současné světové umění, sv. 15. - Vyobr. na příl. reprodukována technikou hlubotisku. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU24182> Cena: 125,- Kč
|
|
PADRTA, Jiří: KAREL BOHÁČEK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 44 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 9. - V textu 41 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34816> Cena: 85,- Kč
|
PAPIRIÁL ´90.
J. Hampl, S. Klimeš, J. Látal, E. Ovčáček, J. Činčera, J.H. Kocman, J. Kudlička, A. Matasová, K. Pichler, K. Štenclová.
Předml. Ivo Janoušek.
Katalog výstavy, Praha, Chodovská tvrz, 25. 4. - 20. 5. 1990.
4°, nestr. [28]. Pův. sešit.
V textu 10 čb. celostr. vyobr. - Jako nové.
<Kód: VUU40972> Cena: 100,- Kč
|
|
PARTHENÓNSKÝ VLYS.
Fotografie a sest. obrazové části Werner a Bedřich Formanové, kresby Miloslav Troup, úvodní text Jiří Frel. Praha, SNKLHU, 1959. 1. vyd. 8°, 53 str., úvodní text nestr. [19]. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové dějiny, sv. 18. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU36262> Cena: 190,- Kč
|
PASTOR, Ludwig von: DIE STADT ROM ZU ENDE DER RENAISSANCE.
Freiburg im Breisgau, Herder, 1916.
8°, 135 S. mit 1 Plan im Anhang. Orig. Pap.
Mit 102 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VUU55411> Preis: 580,- CZK
|
PATER, Walter: RENAISSANCE.
Studie o umění výtvarném a poesii.
Přel. Jan Reichmann, výzdoba Jar. Benda. Praha, S.V.U. Manes, 1913.
8°, 151 str. Pův. brož.
Dráhy a cíle, sv. 9. - Obálka se znaky použití, přední i zadní strana obálky oddělena, knižní blok je čistý, ve velmi dobrém stavu, vhodné k převazbě.
<Kód: VUU33000> Cena: 80,- Kč
|
|
PATER, Walter: RENAISSANCE. Studie o umění výtvarném a poezii.
Přel. a úvod napsal Jan Reichmann, ed. pozn. Květoslava Komárková, přebal Jiřina Vaclová, typo Markéta Pučoková.
Olomouc, Votobia, 1996.
8°, 195 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU11965> Cena: 120,- Kč
|
|
PAULI, Gustav: GAINSBOROUGH.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1909. 2. Aufl.
4°, 105 S., 1 farb. Abb. im Anhang. Orig. Pap.
Künstler-Monographien. Liebhaber-Ausgaben, No. 71. - Mit 80 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU27727> Preis: 240,- CZK
|
PAVEL, Jakub: PRAHA MĚSTO UMĚLECKÝCH PAMÁTEK.
Praha, Státní ústav památkové péče a ochrany přírody, 1960.
8°, 76 str., 38 str. čb.vyobr. a rozkl. mapa na příl. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU58620> Cena: 270,- Kč
|
PAVEL, Jakub - WITTLICH, Petr:
DĚJINY UMĚNÍ V ČESKOSLOVENSKU. Stavitelství, sochařství, malířství.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín. Praha, Práce, 1978. 2. vyd. 8°, 269 str., 301 čb. a 20 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kotva. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU23265> Cena: 290,- Kč
|
PAVEL, Jakub - WITTLICH, Petr:
DĚJINY UMĚNÍ V ČESKOSLOVENSKU. Stavitelství, sochařství, malířství.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Práce, 1971. 1. vyd. 8°, 236 str., 140 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kotva, sv. 2. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61657> Cena: 125,- Kč
|
|
PAVEL, Jakub - WITTLICH, Petr:
DĚJINY UMĚNÍ V ČESKOSLOVENSKU. Stavitelství, sochařství, malířství.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský. Praha, Práce, 1971. 1. vyd. 8°, 236 str., 140 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kotva, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU52109> Cena: 185,- Kč
|
PAVEL, Jakub - WITTLICH, Petr:
DĚJINY UMĚNÍ V ČESKOSLOVENSKU. Stavitelství, sochařství, malířství.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Práce, 1971. 1. vyd.
8°, 236 str., 140 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Kotva, sv. 2. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU58975> Cena: 50,- Kč
|
PEČÍRKA, Jaromír: ANTONÍN PROCHÁZKA.
Myšlenky z úvah Antonína Procházky o umění vybral Boh. Macák, typo Karel Svolinský.
Olomouc, Skupina olomouckých výtvarníků, 1945.
8°, 25 str., 37 bar. a čb. reprodukcí a vyobr. na příl. Pův. brož.
Profily výtvarníků, sv. 1. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU26329> Cena: 90,- Kč
|
PEČÍRKA, Jaromír: JOSEF MÁNES A MORAVA. Několik lidí kolem Mánesa.
Ilustr Karel Svolinský, graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Radhošť, 1939.
16°, 40 str. Pův. brož.
Celý náklad knihy byl od 17. listopadu 1939 do roku 1946 uložen v Průmyslové tiskárně. Teprve po sedmi letech subskribentům rozeslán. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15031> Cena: 190,- Kč
|
PEČÍRKA, Jaromír: LEONARDO DA VINCI.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1975. 8°, 77 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 13. - V textu 38 bar. a 9 čb. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU53015> Cena: 95,- Kč
|
PEČÍRKA, Jaromír: LEONARDO DA VINCI.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1975. 8°, 77 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 13. - V textu 38 bar. a 9 čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26472> Cena: 75,- Kč
|
|
PELANT, Emanuel K.: DEKORATIVNÍ KOMPOSICE. Pravidla krásna v uměleckém průmyslu se zvláštním zřetelem pro školy odborné a řemeslnické pokračovacího oboru truhlářského. S 69 vyobrazeními.
Království České, Vodňany, Dřevo, 1906.
8°, 115 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 69 čb. vyobr. - Podpis vlastníka v pravém horním rohu obálky, obálka se znaky použití, zejména ve hřbetu, razítko vlastníka v pravém horním rohu titulní strany, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: VUU17441> Cena: 390,- Kč
|
( PELC, Antonín )
OBRAZY A SKUTEČNOST. Napsal a devíti kresbami vyzdobil Antonín Pelc.
Graf. úpr. Felix Šejna.
Praha, NČSVU, 1960.
8°, 20 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Vyznání, sv. 4. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
<Kód: VUU13823> Cena: 90,- Kč
|
|
PERRUCHOT, Henri: CÉZANNŮV ŽIVOT.
Přel. František Zvěřina a Petr Kopta.
Praha, Mladá fronta, 1965.
8°, 342 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 71. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU56444> Cena: 80,- Kč
|
|
PERRUCHOT, Henri: CÉZANNŮV ŽIVOT.
Přel. František Zvěřina a Petr Kopta.
Praha, Mladá fronta, 1965.
8°, 342 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 71. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU33001> Cena: 45,- Kč
|
PERRUCHOT, Henri: CÉZANNŮV ŽIVOT.
Přel. František Zvěřina a Petr Kopta.
Praha, Mladá fronta, 1965.
8°, 342 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 71. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU9432> Cena: 60,- Kč
|
PERRUCHOT, Henri: ŽIVOT TOULOUSE-LAUTRECA.
Přel. Jarmila a Vlastimil Fiala, graf. úpr., přebal a vaz. Jan Kotík.
Praha, NČSVU, 1963. 2. rozš. vyd. 8°, 226 str., 18 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU56428> Cena: 60,- Kč
|
PERRUCHOT, Henri: ŽIVOT TOULOUSE-LAUTRECA.
Přel. Jarmila a Vlastimil Fiala, graf. úpr., přebal a vaz. Jan Kotík.
Praha, NČSVU, 1963. 2. rozš. vyd.
8°, 226 str., 18 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU40372> Cena: 10,- Kč
|
PETROVÁ, Eva: FERNAND LÉGER.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1968.
8°, 209 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 18. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU29638> Cena: 65,- Kč
|
PETROVÁ, Eva: FERNAND LÉGER.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1968.
8°, 209 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 18. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU18349> Cena: 55,- Kč
|
PETROVÁ, Eva: NICOLAS POUSSIN.
Praha, Odeon, 1987. 1. vyd.
8°, 86 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 38. - V textu 47 bar. a čb. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU12016> Cena: 85,- Kč
|
PETROVÁ, Eva: PICASSO V ČESKOSLOVENSKU.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Odeon, 1981. 4°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová umění, sv. 75. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU26411> Cena: 290,- Kč
|
PETROVÁ, Eva: PICASSO V ČESKOSLOVENSKU.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský. Praha, Odeon, 1981. 4°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová umění, sv. 75. - Intaktní stav.
<Kód: VUU59418> Cena: 330,- Kč
|
|
PĚŠINA, Jaroslav: MISTR LITOMĚŘICKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 48 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 16. - V textu 37 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34817> Cena: 95,- Kč
|
PĚŠINA, Jaroslav: MISTR VYŠEBRODSKÉHO CYKLU.
Fotografie Prokop Paul, graf. úpr., přebal a vaz. Bohumil Vančura.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
4°, 262 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České dějiny, sv. 55. - Intaktní stav.
<Kód: VUU14847 Cena: 320,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 2.
Přel. Jiří Pechar, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1982. 2. vyd.
4°, 334 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 71. - V textu 403 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52633> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 3.
Přel. Libuše Macková, Hana Stašková a Jan Schejbal, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1983. 2. vyd.
4°, 333 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 83. - V textu 436 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52634> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 4.
Přel. Libuše Macková, Hana Stašková a Jan Schejbal, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1983. 2. vyd.
4°, 332 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 79. - V textu 405 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52635> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 5.
Přel. Jiří Pechar, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1984. 2. vyd.
4°, 317 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 82. - V textu 308 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52636> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 6.
Přel. Jiří Pechar, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1982. 2. vyd.
4°, 348 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 83. - V textu 332 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52637> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 7.
Přel. a pasáž o čes. umění naps. Miloslava Neumannová, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1985. 2. vyd.
4°, 348 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 84. - V textu 301 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52638> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 8.
Přel. Dagmar a F. X. Halasovi, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1985. 2. vyd.
4°, 364 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 85. - V textu 348 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52639> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 9.
Přel. Miloslava Neumannová, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1986. 2. vyd.
4°, 334 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 90. - V textu 325 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52640> Cena: 390,- Kč
|
PIJOAN, José: DĚJINY UMĚNÍ 10.
Přel. Jiří Pechar, přebal, vaz. a graf. úpr. Ludmila Zapletalová, rejstř. Josef Hobzek.
Praha, Odeon, 1986. 2. vyd.
4°, 300 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 92. - V textu 286 vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU52641> Cena: 390,- Kč
|
PIPER, John: BRITISH ROMANTIC ARTISTS.
Ed. W. J. Turner.
London, William Collins, 1946.
8°, 47 pp., 8 colour plates. Orig. Binding of papier boards with dust wrapper.
Britain in Pictures, No. 34. - 28 b/w text reproductions. - Very good condition.
<Code: VUU56429> Price: 440,- CZK
|
PLANISCIG, L. - KRIS, E.: KATALOG DER SAMMLUNGEN FÜR PLASTIK UND KUNSTGEWERBE.
Wien, Kunsthistorisches Museum, 1935.
8°, 170 S. mit 84 sw. Abb. im Anhang. Orig. Pap.
Führer durch die Kunsthistorischen Sammlungen in Wien hareusgegeben vom Verein der Museumsfreude, Heft 27. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU38127> Cena: 90,- CZK
|
( PLEVA, Bohuslav - PUCHÝŘ, Rudolf )
BOHUSLAV PLEVA. Vazačské dílo.
RUDOLF PUCHÝŘ. Karikatury.
Úvod. text a graf. úpr. Jiří Šebek.
Katalog výstavy, Nové Město na Moravě, Horácké Muzeum, září - říjen 1968.
8°, 20 str., seznamy vystavených prací na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU51413> Cena: 90,- Kč
|
( PLICKA, Karel )
PRAHA VE FOTOGRAFII KARLA PLICKY.
Úvod. text Zdeněk Wirth, graf. úpr. Jaroslav Vodrážka.
Praha, Česká grafická Unie, 1940.
4°, 208 reprodukcí fotografií. Vaz. pův. ppl. s přebalem, kart. ochr. pouzdro.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Intaktní stav.
<Kód: VUU21722> Cena: 990,- Kč
|
|
( PLICKA, Karel )
PRAHA VE FOTOGRAFII KARLA PLICKY.
Úvod. text Zdeněk Wirth, graf. úpr. Jaroslav Vodrážka.
Praha, Česká grafická Unie, 1940. 4°, 208 reprodukcí fotografií. Vaz. pův. ppl. s přebalem, kart. ochr. pouzdro.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU37471> Cena: 720,- Kč
|
( PLICKA, Karel )
PRAHA VE FOTOGRAFII KARLA PLICKY.
Úvod. text Zdeněk Wirth, graf. úpr. Jaroslav Vodrážka.
Praha, Česká grafická Unie, 1940. 4°, 208 reprodukcí fotografií. Vaz. pův. ppl. s přebalem, kart. ochr. pouzdro.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU18645> Cena: 440,- Kč
|
PODLAHA, Antonín: ILLUSTROVANÝ KATALOG POKLADU CHRÁMU SV. VÍTA V PRAZE.
Praha, Metropolitní kapitula, 1905.
8°, 24 str. Pův. brož.
V textu 55 čb. vyobrazení. Obálka se znaky mírného použití, v horní části podpis vlastníka, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU54396> Cena: 50,- Kč
|
|
POHRIBNÝ, Arsen: JAN TRAMPOTA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1959. 1. vyd. 4°, 48 str., 7 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 29. - V textu 43 čb. reprodukcí. - Přebal v dolní části hřbetu asi 2 cm natržen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51353> Cena: 90,- Kč
|
POCHE, Emanuel - MAREŠOVÁ, Sylva: FRANTIŠEK KYSELA.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1956. 1. vyd.
4°, 44 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 6. - V textu 44 čb. reprodukcí. - Přebal v horní části hřbetu mírně poškozen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU57628> Cena: 290,- Kč
|
POCHE, Emanuel - EHM, Josef: ČECHY. UMĚLECKÉ PAMÁTKY.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Felix Šejna.
Praha, Pressfoto, 1982.
8°, 97 str., 80 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Má vlast, řada c, sv. 15. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU18737> Cena: 40,- Kč
|
POJSL, Miloslav: VELEHRAD. Stavební památky bývalého cisterciáckého kláštera.
Obálka a graf. úpr. Miroslav Střelec, fotografie a kresby Vladimír Hyblík, Ladislav Chvalkovský, Jan Pojsl, Miloslav Pojsl, Olga Hilmerová a Čestmír Šíla.
Brno, Muzejní a vlastivědná společnost, 1990. 1. vyd.
8°, 246 str., Pův. brož. s přebalem.
Vlastivědná knihovna moravská, sv. 65. - V textu množství celostranných a menších vyobrazení, černobílých i barevných. - Přebal téměř intaktní, obálka a knižní blok jako nové.
<Kód: VUU56484> Cena: 240,- Kč
|
POLO BENITO, José: LA CATEDRAL DE TOLEDO MUSEO.
Barcelona, J. Thomas, no date [1928].
8°, 28 p., 48 b/w plates. Paperback original.
El Arte en Espana, no. 26. - Text in English, French and Spanish. - Cover in good condition, Textblock very good.
<Code: VUU51804> Price: 90,- CZK
|
|
POPP, Hermann: DIE ARCHITEKTUR DER BAROCK UND ROKOKOZEIT IN DEUTSCHLAND UND DER SCHWEIZ.
Stuttgart, Juluis Hoffmann, 1913.
4°, 13 S. Text, 286 S. mit 454 sw. Abb. Orig. Ganzleiwand.
Bauformen-Bibliothek, Bd. 7. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU18463> Preis: 1800,- CZK
|
PRAHL, Roman: EDOUARD MANET.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1991. 1. vyd.
8°, 104 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 45. - V textu 46 bar. a 20 čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU58420> Cena: 145,- Kč
|
PRECLÍK, Vladimír: DŘEVĚNÁ KNÍŽKA.
Doslov Jiří Hlušička, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Melantrich, 1988. 1. vyd.
8°, 323 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU51357> Cena: 110,- Kč
|
|
PRECLÍK,
Vladimír: TIŠE SE PŘEMÍSTŇOVATI. Výlety do sochařského kraje.
Ilustr.
Vladimír Preclík, typogr. úpr. Rostislav Vaněk.
Hradec
Králové, Kruh, 1989. 1. vyd.
8°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi
dobrý stav.
<Kód: VUU68019> Cena: 180,- Kč
|
PRECLÍK,
Vladimír: TIŠE SE PŘEMÍSTŇOVATI. Výlety do sochařského kraje.
Ilustr.
Vladimír Preclík, typogr. úpr. Rostislav Vaněk.
Hradec
Králové, Kruh, 1989. 1. vyd. 8°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi
dobrý stav.
<Kód: VUU12754> Cena: 220,- Kč
|
PROŠEK, Josef: KUKS.
Úvod a texty k fotografiím Zdeněk Pilař, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Pressfoto, 1977. 1. vyd. 8° podél, 124 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Má vlast, řada B, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31506> Cena: 195,- Kč
|
RABAS, Václav: CESTOU. Stati a zápisy.
Uspoř. Jiří Kotalík, graf. úpr Jaroslav Krouze. Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1958. 1. vyd. 8°, 173 str., 32 čb., 2 bar. reprodukce a 2 faksimile rkp. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vzpomínky a úvahy, sv. 1. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU13859> Cena: 85,- Kč
|
RADA, Vlastimil: ČESKÉ JARO.
Praha, Československá ústav zahraniční, bez data vyd. [přel. 40. a 50. let].
11 volných listů - barevných pohlednic, pův. pap. obálka.
Umělecké pohlednice Československého ústavu zahraničního, 11. - Obálka ve velmi dobrém stavu, pohlednice intaktní.
<Kód: VUU41540> Cena: 100,- Kč
|
RACHLÍK, František: NÁRODNÍ UMĚLEC VÁCLAV ŠPÁLA.
Přebal a graf. úpr. F. J. Müller.
Praha, SNKLHU, 1955. 8°, 109 str. Pův. brož. s přebalem.
Knižnice národních umělců československých. - V textu množství bar. a čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU43721> Cena: 90,- Kč
|
( RAJLICH, Jan )
JAN RAJLICH.
Užitá grafika, plakáty, typografie, grafický design, výběr z tvorby 1963 - 1988.
České Budějovice, SVK. Kat. výstavy v Krajském stř. státní památkové péče a ochrany přírody, listopad - prosinec 1988.
8°, 32 str. Pův. seš. s obálkou.
Intaktní stav.
<Kód: VUU66462> Cena: 50,- Kč
|
RAJLICH, Jan: PŘISTŘIŽENÁ KŘÍDLA.
Přebal a vaz. Jan Rajlich, graf. úpr. Jan Rajlich ml.
Brno, CERM, 2005.
8°, 400 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: VUU69337> Cena: 290,- Kč
|
|
RAMBOUSEK, Jan: AKVAREL.
Přebal, vazba a grafická úprava Jan Rambousek.
Praha, Pražské nakladatelství, 1949. 2. vyd.
8°, 95 str., 48 čb. celostr. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Škola umění a řemesel, sv. 1. - V textu 8 barevných reprodukcí a množství černobílých instruktážních kreseb. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU49510> Cena: 550,- Kč
|
RAMBOUSEK, Jan: DŘEVOŘEZ, DŘEVORYT A PŘÍBUZNÉ TECHNIKY.
Přebal, vazba a grafická úprava Jan Rambousek.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd.
8°, 206 str., 11 reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umění lidu, sv. 4. - V textu 119 čb. vyobr. a reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU49523> Cena: 650,- Kč
|
|
RAMBOUSEK, Jan: LITOGRAFIE A OFSET.
Přebal, vazba a grafická úprava Jan Rambousek.
Praha, Pražské nakladatelství, 1948. 1. vyd.
8°, 221 str., 53 bar. a čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Škola umění a řemesel, sv. 3. - V textu 8 barevných reprodukcí a množství černobílých instruktážních kreseb. - V textu 12 černobílých instruktážních kreseb. Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU49529> Cena: 900,- Kč
|
REIMANN, Arnold: GEMÄLDE UND IHRE MEISTER, DIE UNSERE JUGEND KENNEN SOLLTE. Mit erklärenden Texten berufener Führer und Freunde der Jugend sowie einem Geleitwort ...
Berlin, Richard Bong, ohne Jahr [1921].
8°, 354 S. mit 40 Abb. [8 farb.] Orig. Ganzleiwand.
Bongs Jugend-bücherei. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU52153> Preis: 120,- CZK
|
REITHAROVÁ, Eva: ADOLF KOSÁREK.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 32. - V textu 45 bar. a 2 čb. reprodukce. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU58412> Cena: 90,- Kč
|
REITHAROVÁ, Eva: ADOLF KOSÁREK.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 32. - V textu 45 bar. a 2 čb. reprodukce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU51011> Cena: 130,- Kč
|
|
RENOIR, Jean: RENOIR.
Přel. Věra Smetanová, doslov Miroslav Míčko, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 374 str., 16 str. bar. a 18 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU41289> Cena: 80,- Kč
|
RENOIR, Jean: RENOIR.
Přel. Věra Smetanová, doslov Miroslav Míčko, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 8°, 374 str., 16 str. bar. a 18 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU38773> Cena: 120,- Kč
|
( REPIN, I. J. )
DER GROSSE RUSSISCHE MALER I. J. REPIN VON A. A. FJODOROV - DAWYDOW.
Stenogramm eines öffentlichen Vortrages der Unionsgesellschaft zur Verbreitung politischer und wissenschaftlicher Kenntnisse in Moskau.
Leipzig, Urania,1955.
8°, 39 S. Orig. Heft.
Vorträge zur Verbreitung wissenschaftlicher Kenntnisse, No. 79. - Mit 7 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU10392> Preis: 65,- CZK
|
|
( REYNEK, Bohuslav )
BOHUSLAV REYNEK. Grafika, kresby.
Úvodní text Nina Dvořáková, graf. úpr. Jiří Stejskal.
Výstavní katalog, Brno, Dům umění, 1985.
8°, nestr. [17]. Pův. sešit.
V textu 12 čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU49835> Cena: 180,- Kč
|
|
REYNOLD, Donald Martin: ARCHITECTURE OF NEW YORK CITY.
Histories and Views of Important Structures, Sites, and Symbols.
New York - London, Collier Books, 1988.
4°, 339 pp. Orig. paperback.
Very good condition.
<Code: VUU70046> Price: 290,- CZK
|
RIEHL, Hans: DER DOM ZU GURK.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr [1930].
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 44 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU24866> Preis: 160,- CZK
|
ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ. Ročník 11.
Ilustr. a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Spolek faktorů knihtiskáren, 1928.
8°, 284 str., 49 čb. vyobr. na příl., 82 str. reklamní příl. Vaz. pův. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12351> Cena: 190,- Kč
|
ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ. Ročník 11.
Ilustr. a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Spolek faktorů knihtiskáren, 1928.
8°, 284 str., 49 čb. vyobr. na příl., 82 str. reklamní příl. Vaz. pův. cpl.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU57629> Cena: 280,- Kč
|
ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ.
Graf. úpr. Emil Kotrba.
Praha, Spolek faktorů knihtiskáren, 1931. 8°, 287 str., 37 čb., 1 rokl. a 20 bar. vyobr. na příl., 66 str. reklamní příl. a adresář. Vaz. pův. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU41651> Cena: 270,- Kč
|
|
ROHDE, Eelisabeth: PERGAMON. Burgberk und Altar.
Berlin, Henschelverlag, 1964. 3 Aufl.
8°, 112 S., 3 sw. Taf. und 1 farb. Karte im Anhang. Orig. Halbleiwand mit Umschlag.
Staatliche Museen zu Berlin Antiken-Sammlung. - 58 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Kód: VUU32680> Preis: 90,- CZK
|
ROLEČEK, Jaromír: PRAHA DÍLO STALETÍ.
Fotografie Ferd. Bučina, Ed. Horn, Jar. Pacovský, O. Straka, J. Zeman.
Presidium hlavního města Prahy, 1948. 1. vyd.
8°, 14 str. text a 111 vyobr. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU61086> Cena:190,- Kč
|
ROUART, Denis - ORIENTIOVÁ, Sandra: EDOUARD MANET. Souborné malířské dílo.
Přel. Libuše Macková, graf. úpr. Václav Rein. Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 4°, 125 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 81. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU19009> Cena: 380,- Kč
|
ROUART, Denis - STEFANOVIČ, Momčilo: DEGAS A RENOIR. Neznámá díla.
Přel. Věra Smetanová.
Praha, SNKLU, 1964. 1. vyd.
4°, 30 str. text, 111 str. a 74 bar. a čb. reprodukcí. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Světové dějiny, sv. 26. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU63096> Cena: 450,- Kč
|
RUSINA, Ivan: RENESANČNÁ A BAROKOVÁ PLASTIKA V BRATISLAVE.
Fotografie Pavol Breier a Josef Ptáček, typo Karol Rosmány.
Bratislava, Tatran, 1983. 1. vyd.
4°, 159 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jazyk slovenský. - Pamiatky Bratislavy, sv. 8. - Čtyř řádková dedikace na titulním listu. - Přebal, vazba i knižní blok jako nové.
<Kód: VUU63097> Cena: 330,- Kč
|
( RŮŽEK, Miroslav )
MIROSLAV RŮŽEK. FOTOGRAFIE.
Katalog výstavy.
Text Yveta Kosmanová.
Břeclav, DK ROH, 1986.
8°, úvodní text a 8 reprodukcí v pův. pap. rozkl. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU70018> Cena: 75,- Kč
|
( RŮŽEK, Miroslav )
MIROSLAV RŮŽEK. FOTOGRAFIE.
Katalog výstavy.
Text Yveta Kosmanová.
Břeclav, DK ROH, 1986.
8°, úvodní text a 8 reprodukcí v pův. pap. rozkl. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: VUU70017> Cena: 90,- Kč
|
SABARSKY, Serge: EGON SCHIELE.
Předml. Gerwald Sonnberger.
Český Krumlov, Egon Schiele Art Centrum, 2000.
4°, 167 str. Pův. brož.
V textu množství čb. fotografií a barevných reprodukcí. Text česky, něm. a angl.- Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU41189> Cena: 390,- Kč
|
SALAČ, A. L.: SLEZSKÉ JAŘMO. Album čtyřiceti obrazů.
Předml. Fr. Roman Jirman.
Plzeň, Česká Ročenka, 1925. 2. vyd.
8°, 14 str. úvodní text, 1 bar. vyobr. a 40 tab. s čb. vyobr. adjust. na pap. 230 x 155 mm
s vybranými texty Slezských písní Petra Bezruče. Pův. pap. rozkl. obálka.
Umělecké snahy, sv. 1. - Rozkládací obálka se znaky použití, zejména v ohybech a v rozích, obálka textu ve velmi dobrém stavu, blok intaktní, tabule s vyobrazeními průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: VUU62167> Cena: 270,- Kč
|
SAMEK, Bohumil: UMĚLECKÉ PAMÁTKY MORAVY A SLEZSKA 1. [A-I].
Přebal a vaz. Josef Týfa, graf. úpr. Daniela Šebánková.
Praha, Academia, 1994. 1. vyd.
4°, 655 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 645 čb. foto vyobr. a 197 kreseb. - Jako nové.
<Kód: VUU41192> Cena: 270,- Kč
|
( SANTI, Raffaelo )
RAFFAEL. Der Maler reiner Schönheit.
Gewählt und eingeleitet von S. Aschner.
München, Hugo Schmidt, 1920.
8°, 107 S. Orig. Pap.
Mit 72 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU21354> Preis: 160,- CZK
|
SBĚRATELSTVÍ.
Sest. Helena Brožová, Jiří Cirkl, Olga Drahotová, Jan Rous a Lubomír Slavíček, ilustr. Jiří Brázda, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Svoboda, 1983. 1. vyd. 4°, 160 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU59419> Cena: 90,- Kč
|
SEDLÁK, Jan: PAUL GAUGUIN.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 19. - V textu 43 barevných a 3 černobílé reprodukce. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: VUU60333> Cena: 150,- Kč
|
|
SEDLÁK, Jan: PAUL GAUGUIN.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 19. - V textu 43 barevných a 3 černobílé reprodukce. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU58414> Cena: 90,- Kč
|
SEDLÁŘ, Jaroslav: BOHDAN LACINA.
Fotografie Jaroslav Sedlář, graf. úpr., přebal a vaz. František Herman.
Brno, Univerzita J. E. Purkyně,1980. 1. vyd.
8°, 405 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Spisy filozofické fakulty, č. 215. - 16 bar. vyobr. a 208 čb. vyobr. v obrazové části i v textu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU48567> Cena: 880,- Kč
|
SEMRAU, Max: DIE KUNST DER RENAISSANCE IN ITALIEN UND IM NORDEN.
Esslingen, Paul Neff, 1920. 4., des Gesamtwerkes 15. Aufl.
4°, 594 S., 20 farb. Taf. Orig. Ganzleiwand.
Grundriss der Kunstgeschichte, Bd. 3. - Mit 549 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU55224> Preis: 850,- CZK
|
|
SCHARFE, Siegfried: KIRCHENRÄUME DES DEUTSCHES DORFES. 47 Bilder mit einführendem Text.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 48 S. Orig. Pap. mit Umschlag.
Mit 47 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Einband und Buchblock intakter.
<Code: VUU60739> Preis: 160,- CZK
|
SCHARFE, Siegfried: MICHAEL PACHER'S ALTAR VON ST. WOLFGANG. Mit 31 meist farbigen Bildern.
Königstein im Taunus und Leipzig, K. R. Langewiesche - Verlag der Eiserne Hammer, ohne Jahr.
8°, 32 S. Orig. Pap. ohne Umschlag.
Mit 32 sw. und farb. Abb. im Text. - Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: VUU60740> Preis: 60,- CZK
|
SCHLÜTER, Andreas: DAS DENKMAL DES GROSSEN KURFÜRSTEN IN BERLIN.
Berlin, Verlag Gebr. Mann, ohne Jahr.
8°, 31 S., 16 schwarzweiss Abb. Orig. Heft.
Sehr gut erhalten.
<Code: VUU38004> Preis: 40,- CZK
|
|
SCHMIDT, Diether: PIERO DELLA FRANCESCA.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1979.
8°, 31 S., 15 Abb. [8 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Intakter.
<Code: VUU18239> Preis: 50,- CZK
|
|
SCHMITZ, Hermann: DIE GOTIK IM DEUTSCHEN KUNST UND GEISTESLEBEN.
Berlin, Verlag für Kunstwissenschaft, 1921.
8°, 260 S. Orig. Halbleiwand, ohne Umschlag.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: VUU69001> Preis: 450,- CZK
|
SCHNECK, Adolf: DER STUHL. Alte und neue Typen aus verschiedenen Ländern in Konstruktion, Ansichten und Maßzeichnungen.
Stuttgart, Julius Hoffmann, 1930. 2. Aufl.
4°, 60 S. mit 1 sw. Taf. im Anhang. Orig. broschiert mit Umschlag.
Das Möbel als Gerauchsgegenstand, Band 3. - Mit 137 sw. Abb. im Text. - Umschlag in sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VUU61099> Preis: 1400,- CZK
|
|
SCHUBERT, Otto: GESCHICHTE DES BAROCK IN SPANIEN.
Esslingen, Paul Neff, 1908.
4°, 424 S., 1 sw. Doppeltafel im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Geschichte der neueren Baukunst, Bd. 8. - Mit 292 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU32681> Preis: 560,- CZK
|
SCHUBRING, Paul: LUCA DELLA ROBBIA UND SEINE FAMILIE.
Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1921. 2. Aufl.
4°, 154 S., 13 mehrfarbige Einschaltbilder. Orig. Pap.
Künstler-Monographien. Liebhaber-Ausgaben, No. 74. - Mit 157 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU60031> Preis: 290,- CZK
|
( SKRBEK, Jaroslav )
STARÁ PRAHA V LEPTECH JAROSLAVA SKRBKA.
Text Antonín Novotný, přebal Karel Pekárek.
Praha, Orbis, 1949. 1. vyd. 8°, 17 str. text, 95 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU36524> Cena: 440,- Kč
|
( SLAVÍČEK, Antonín )
ANTONÍN SLAVÍČEK, DOPISY.
Předmluva Vítězslav Nezval, graf. úpr. Milan Hegar. Praha, SNKLHU, 1954. 1. vyd. 8°, 167 str., 44 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Paměti, korespondence a dokumenty, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU34507>> Cena: 290,- Kč
|
( SLAVÍČEK, Antonín ).
ANTONÍN SLAVÍČEK. Životní dílo 1870 - 1910.
Sest. M. Hovorková a J. Zemina, graf. úpr. Kačer.
Výst. kat. Dům umění města Brna, leden - březen 1962.
8°, 31 str., 16 čb. vyobr. a seznam vyst. prací na příl. Pův. seš. s přebalem.
Podpis Václava Viléma Štěcha na titulu. Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU56082> Cena: 330,- Kč
|
SLIVKA, Martin: KAROL PLICKA - BÁSNIK OBRAZU.
Typo Jaroslav Cheben.
Bratislava, Osveta, 1982. 1. vyd.
8° podél, 243 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Fotografická a filmová tvorba, sv. 1. - Titulní list chybí, v textu několik knihovnických razítek. Dobrý stav.
<Kód: VUU51449> Cena: 60,- Kč
|
SOCHA A MĚSTO. Liberec 1969.
Text Jiří Moulis, Hana Seifertová a Ludmila Vachtová, přebal a graf. úpr. Milan Janáček.
Kat. výst, Liberec, 2. červenec až 30. září 1969.
8° podél, 114 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
V textu množství čb. vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61151> Cena: 330,- Kč
|
SOUBOR DESETI POZVÁNEK NA VÝSTAVY.
1. František Bílkovský, Adamov u Brna, 1973.
Dvojlist podél, 105 x 150 mm, text na str. 2 a 3, jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
2. Václav Bláha, Brno, Malá galerie Čs. spisovatele, 1979.
Kartička 210 x 100 mm s textem na jedné straně.
Rkp. pozn. v horní části a podtržené datum vernisáže.
3. Zdeňka Burgetová, Brno, Malá galerie Čs. spisovatele, 1983.
Dvojlist, 210 x 100 mm, text na str. 1 a 3, jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
4. Vladimír Komárek, Brno, Dům pánů z Kunštátu, 1988.
Dvojlist podél, 105 x 150 mm, text na str. 2 a 3, jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
5. Kamil Lhoták, Olomouc, Vlastivědné muzeum, 1982.
Dvojlist podél, 150 x 105 mm, text na str. 3, jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
6. Vincenc Makovský, Brno, MG, 1970.
Dvojlist, 210 x 105 mm, text na str. 1, 2 a 3, jedno čb. vyobr.
Intaktní.
7. Jarmila Mařanová, Brno, Malá galerie Čs. spisovatele, 1974.
Dvojlist, 105 x 150 mm, text na str. 2 a 3.
Intaktní.
8. Nora Musarová, Brno, Kabinet umění, 1985.
Dvojlist, 210 x 100 mm, text na str. 3., jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
9. Miloš Slezák, Adamov u Brna, 1983.
Dvojlist, 150 x 105 mm, text na str. 3, jedna čb. reprodukce.
Intaktní.
10. Antonín Vojtek, Brno, Malá galerie Čs. spisovatele, 1982.
Dvojlist, 210 x 100 mm, text na str. 3, jedna bar. reprodukce.
Intaktní.
<Kód: VUU19870> Cena: 100,- Kč
|
SOUČASNÍ FRANCOUZŠTÍ MALÍŘI. [Katalog výstavy].
Úvodní text André Lejard.
Praha, Svaz československých výtvarných umělců, bez data vyd. [1966].
8°, nestr. [12], dvojlist se soupisem vystavených prací na příl. Pův. sešit.
V textu a na obálce 1 mochrom. a 9 čb. reprodukcí. - Text francouzsky a česky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU30691> Cena: 60,- Kč
|
|
SOUKUPOVÁ, Věra: JAROSLAV ČERMÁK.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 23. - V textu 44 barevných a 2 černobílé reprodukce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU63098> Cena: 120,- Kč
|
|
SOUKUPOVÁ, Věra: JAROSLAV ČERMÁK.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 23. - V textu 44 barevných a 2 černobílé reprodukce. - Intaktní stav.
<Kód: VUU15919> Cena: 150,- Kč
|
SOUKUPOVÁ, Věra: JAROSLAV ČERMÁK.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 23. - V textu 44 barevných a 2 černobílé reprodukce. - Jako nové.
<Kód: VUU49712> Cena: 180,- Kč
|
|
SPÁČIL, Jindřich: ŠVABINSKÉHO NOKTURNO. Esej k fotografiím Rudolfa Smahela z posledního Mistrova léta na počátku září 1960.
Kresby Maxe Švabinského z let 1944 a 1945, fotografie Rudolf Smahel.
Kroměříž, Výbor pro přípravu oslav 100. výročí narození Maxe Švabinského, 1973.
8°, nestr. [30]. Pův. seš. s přebalem.
Na obálce jedna, v textu 8 celostr. reprodukcí čb. fotografií. - Přebal ve velmi dobrém stavu, seš. téměř ntaktní.
<Kód: VUU6761> Cena: 95,- Kč
|
SPIELMANN, Petr - ZHOŘ, Igor: ŠKOLA VIDĚNÍ I. Kresba.
Graf. úpr. Pavel Navrátil.
Výstavní katalog Národní galerie v Praze a Domu umění města Brna, únor-březen 1961.
8°, nestr. [24], seznam vyst. prací na příl. [16 str.]. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU27916>> Cena: 70,- Kč
|
|
SPURNÝ, Jan: JAN KUTÁLEK.
Fotografie Karel Neubert, Zdeněk Voženílek a Ferdinand Bučina, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1987. 8°, 219 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství barevných celostr. fotografií. - Intaktní stav.
<Kód: VUU33528> Cena: 740,- Kč
|
( SPURNÝ, Miloš )
MORAVSKÉ KRAJINY MILOŠE SPURNÉHO.
Graf. úpr. Rostislav Pospíšil.
Brno, Ulita, 1994. 4° podél, 136 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky nepatrného použití, knižní blok a vazna intaktní.
<Kód: VUU10202> Cena: 90,- Kč
|
STÁTNÍ ZÁMEK SLAVKOV. Obrazárna.
Sest. a úvod. studii naps. Miloš Stehlík, fotografie J. Secký, graf. úpr. V. Švalbach.
Praha, Orbis, 1971.
8°, text nestr. [8] a 12 bar. fotografií. Pův. pap. rozkl. ob.
Obálka s fotografiemi na vnějších stranách. - Text a fotografie jako nové, obálka téměř intaktní.
<Kód: VUU18644> Cena: 55,- Kč
|
STEFAN, Oldřich - KOZÁK, Bohumír: MLUVA PRAŽSKÉ ARCHITEKTURY.
Praha, Orbis, 1962. 8°, 138 str., 57 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Pragensia. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU66463> Cena: 70,- Kč
|
|
STEHLÍKOVÁ, Blanka: ČESKÁ KRAJINA.
Obálka, pouzdro a graf. úpr. Vladimír Nárožník, bar. reprodukce Gabriel Urbánek, Jiří Hampl a fotografická dílna NG.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd.
16°, textová část 63 str., obrazová část 25 bar. pohlednic s reprodukcemi. Pův. pap. rozkl. pouzdro.
Klub čtenářů, sv. 528. - Pouzdro téměř intaktní, textová část i pohlednice jako nové.
<Kód: VUU31626> Cena: 150,- Kč
|
STEINMANN, Ernst: ROM IN DER RENAISSANCE. Von Nikolaus V. bis auf Leo X.
Leipzig, Seemann, 1902. 2. verb. u. verm. Aufl.
8°, 214 S. Orig. Kart.
Berühmte Kunststätten, Nr. 3. - Mit 159 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: VUU62823> Preis: 190,- CZK
|
( STEKLÍK, Jan )
JAN STEKLÍK. Kresby - hry.
Text Jiří Valoch.
Výstavní katalog, Blansko, OKS, 1978.
8°, nestr. [8]. Volné listy v pův. pap. obálce.
K cyklu přednášek o výtvarném umění mladé generace. - Intaktní stav.
<Kód: VUU39265> Cena: 90,- Kč
|
STIEHLER, Georg: FORMEN IN TON UND PASTILINA.
Herausgegeben Franz Wurzinger.
Leipzig, Dürr, 1912.
8°, 88 S., 12 sw. Taf. im Anhang. Orig. broschiert.
Moderner Werkunterricht. - Im text 50 Abb. - Umschlag sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VUU70120> Preis: 800,- CZK
|
( STRNADEL, Antonín )
ANTONÍN STRNADEL, ILUSTRACE, KRESBY A DEKORATIVNÍ KOMPOZICE.
Výstavní katalog. Gottwaldov, Dům umění, květen - červenec 1970.
8°, 18 str. Pův. sešit.
Intaktní stav.
<Kód: VUU33002> Cena: 80,- Kč
|
|
( STRNADEL, Martin )
MARTIN STRNADEL.
Úvod Jan M. Tomeš, graf. úpr. Pavel Petr, fotografie Ludvík Vondrášek a Václav Jukl.
Praha, Armádní výtvarné studio, 1987.
8°, nestr. [13]. Pův. seš.
V textu 5 bar. a 6 čb. reprodukcí. - Výstavní katalog? - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU38021> Cena: 10,- Kč
|
STRONG, Donald: ANTICKÉ UMENIE.
Přel. Martin Fridrichovský. Bratislava, Pallas, 1970. 4°, 183 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Umenie sveta. - V textu 220 bar. a čb. vyobr. Text slovensky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU36014> Cena: 120,- Kč
|
SUDEK, Josef - ROUČEK, Rudolf: PRAŽSKÝ HRAD. Výtvarné dílo století.
Graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, Sfinx Bohumil Janda, 1945.
4°, 252 str. [text 24 str.,152 reprodukcí fotografií a informační aparát], 2 plány na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem a kart. ochr. pouzdro.
Zlatá studně, sv. 2. Nové cíle, sv. 919. - Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Vazba i knižní blok jako nové, přebal v horní části hřbetu pouze nepatrně poškozen a v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU41146> Cena: 2800,- Kč
|
SUIDA, Wilhelm: GENUA.
Leipzig., Seemann, 1906.
8°, 205 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Berühmte Kunststätten, No. 33. - Im Text 143 sw. Abb. - Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: VUU66425> Preis: 360,- CZK
|
SUTTON, Keith: PABLO PICASSO.
Přel. Jan Caha, graf. úpr. Josef Ficenc. Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 4°, 37 str., 48 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 31. - V textu 7 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU17962> Cena: 90,- Kč
|
SUTTON, Keith: PABLO PICASSO.
Přel. Jan Caha, graf. úpr. Josef Ficenc. Praha, Odeon, 1968. 1. vyd. 4°, 37 str., 48 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světové umění, sv. 31. - V textu 7 čb. reprodukcí. - Přebal se znaky použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU66464> Cena: 55,- Kč
|
SVOBODA, Emanuel: MIKOLÁŠ ALEŠ NA MORAVĚ A SLOVENSKU.
Graf. úpr. J. Baruch.
Brno, Klub výtvarných umělců Aleš, 1929. 8°, 214 str. Vaz. pův. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU50210> Cena: 180,- Kč
|
( SVOBODA, Jindřich )
KNIŽNÍ VAZBY JINDŘICHA SVOBODY. 50 let výtvarné práce.
Text Dagmar Halasová, graf. úpr. Jiří Šindler, mramorovaný papír přebalu Jindřich Svoboda, fotografie Alena Urbánková a Oldřich Staněk.
Brno, katalog výstavy v Moravská galerii, září - říjen 1977.
8°, 47 str text, 60 str.čb. vyobr. na příl. Pův. brož s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU63260> Cena: 290,- Kč
|
|
SVRČEK, J. B.: F. X. ŠALDY BOJE A ZÁPASY O VÝTVARNÉ UMĚNÍ.
Obálka František Muzika.
Praha, Melantrich, 1947. 1. vyd.
8°, 290 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU53920> Cena: 190,- Kč
|
|
SVRČEK, J. B.: LINKA PROCHÁZKOVÁ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1960. 1. vyd. 4°, 40 str., 6 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 28. - V textu 32 čb. reprodukcí. - Přebal v horní části hřbetu natržen asi 3 cm, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34818> Cena: 110,- Kč
|
ŠABOUK, Sáva: UMĚNÍ, SYSTÉM, ODRAZ.
Obálka a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Horizont, 1973. 1. vyd.
8°, 144 str., 26 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Malá moderní encyklopedie, sv. 76. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU11883> Cena: 60,- Kč
|
( ŠIMORDA, Miroslav )
MIROSLAV ŠIMORDA. Výběr z malířské tvorby. Výstavní katalog.
Typograf. úpr. Jan Rajlich.
Hodonín, Galerie výtvarného umění 8. 6 - 17. 7. 1988 a Dům umění mesta Brna 1989.
8° podél, nestr., 20 bar. a čb. repro. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU69027> Cena: 45,- Kč
|
|
ŠINDELÁŘ, Dušan: KAREL LIDICKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 44 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 17. - V textu 38 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34819> Cena: 90,- Kč
|
|
( ŠÍPEK, Bořek )
BOŘEK ŠÍPEK.
Blízkost dálky - architektura a design.
The Nearness of Far - Architekture and Design.
Předmluva Helena Koenigsmarková a Alexander von Vegesack, přel. Mel Byars, Kozo Fujimoto, Milena Lamarová a Ruy Niimi, fotografie Gert von Bassewitz, Léon Gulikers, Erwin Olaf a Tono Stano.
Amsterdam, Steltman, 1993.
4°, 192 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vydáno k výstavě v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu, 11. března - 2. května, 1993. Text česky, anglicky a částečně japonsky. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU61009> Cena: 450,- Kč
|
( ŠKAROHLÍD, Jaroslav ).
JAROSLAV ŠKAROHLÍD. KRESBA - GRAFIKA - KOMBINOVANÉ TECHNIKY.
Text Jan Skácel a Jiřina Hockeová, graf. úpr. Jiří Stejskal.
Výstavní katalog, Brno, Dům pánů z Kunštátu, Kabinet grafiky, 1985.
8°, nestr. [12]. Pův. sešit.
V textu 10 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU24183> Cena: 70,- Kč
|
( ŠKAROHLÍD, Jaroslav)
JAROSLAV ŠKAROHLÍD. Oleje, koláže, grafika.
Úvodní text Helena Kusáková, graf. úpr. Vlasta Baránková.
Výstavní katalog, Brno, Galerie Pod krokodýlem - Stará radnice, nedat. [1971].
8°, nestr. [15]. Sešit v pův. pap. obálce s chlopní.
Podpis výtvarníka. - V textu 4 reprodukce. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU18591> Cena: 240,- Kč
|
|
|
|
( ŠKRÉTA, Karel )
KAREL ŠKRÉTA. 1610 - 1674.
Soubor 12 reprodukcí.
Fotografie Josef Ehm, úvodní text Jaromír Neumann, graf. úpr. Jiří Veškrna. Praha, Pressfoto, bez data vyd. 3. vyd.
8°, nestr. text [12] a 12 volných listů - barevných reprodukcí v pův. pap. rozkl. obálce.
Umění, sv. 2. - Text i reprodukce intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU63762> Cena: 90,- Kč
|
ŠPAŇHEL, Jakub: AKTY A LUSTRY. 24. 10. - 25. 11. 2007. Dům umění Opava.
Výstavní katalog, úvodní text Jiří Fiedor.
Opava, Dům umění, 2007.
8°, rozkl. trojlist s textem, sedmi barevnými reprodukcemi a fotografiemi.
Intaktní stav.
<Kód: VUU63503>> Cena: 20,- Kč
|
|
ŠTECH, V. V.: DONATELLO.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1956. 1. vyd. 4°, 56 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 5. - V textu 39 čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU61355> Cena: 95,- Kč
|
ŠTECH, V. V.: PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ.
Fotografie Josef Seget, graf. úpr. Petr Tučný. Praha, Václav Poláček, 1943.
8°, 2 svazky. Pův. brož.
Sv. 1. 7 str. text, 40 str. čb. vyobr. na příl. 2. opr. vyd.
Sv. 2. 16 str. text, 40 str. čb. vyobr. na příl. 1. vyd.
Umělecké památky, řada 1., sv. 18 a 19. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU66441> Cena: 290,- Kč
|
|
|
ŠTĚCH, Václav Vilém: ZA PLOTEM DOMOVA. Druhý díl vzpomínek.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 194 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU6399> Cena: 65,- Kč
|
( ŠTOLFA, Miroslav )
MIROSLAV ŠTOLFA. Obrazy 1981 - 1983.
Úvodní text Igor Zhoř.
Výstavní katalog, Praha, ČSAV, 1982.
8°, rozkl. trojlist.
V textu 2 čb. reprodukce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU39266> Cena: 40,- Kč
|
( ŠTURSA, Jan )
ZE SOCHAŘSKÉHO DÍLA JANA ŠTURSY. Výstava k 50. výročí úmrtí umělce.
Text Helena Knozová-Kusáková, foto M. Matoušek a A. Urbánková.
Nové Město na Moravě, Horácká galerie, 1975.
4°, nestr. [54]. Pův. brož. s přebalem.
Katalogy HG, sv. 46. - V textu 36 čb. reprodukcí a vyobr. Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU51042> Cena: 190,- Kč
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
ČESKÉ PÍSEMNICTVÍ V DÍLE MAXE ŠVABINSKÉHO.
Výstava k 85. umělcovým narozeninám.
Sest. Zuzana Švabinská a Ludvík Páleníček, úvod. text. Ludvík Páleníček.
Praha - Strahov, Památník národního písemnictví, září-říjen 1958.
8°, 21 str., 8 čb. celostr. reprodukcí na příl. Pův. brož.
Katalogy Památníku národního písemnictví, sv. 4. Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU23615> Cena: 140,- Kč
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
KRESBY A GRAFIKA MAXE ŠVABINSKÉHO.
203. výstava Spolku výtvarných umělců.
Úvod. text. Albert Kutal.
Katalog výstavy v Brně, Pavilon Aleš, 8. 4. - 7. 5. 1944.
8°, 24 str., dodatek k seznamu vyst. prací na příl. Pův. seš.
V textu množství čb. reprodukcí. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU58915> Cena: 90,- Kč
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
MAX ŠVABINSKÝ. 1873 - 1962.
Uspoř. Miloslav Racek, Taťána Bulionová, a Zuzana Švabinská, úvod. text Jiří Kotalík, Ludvík Páleníček, Vladimír Silovský a Miloslav Holý, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Katalog výst. v Kroměříži 1973, Jízdárna Pražského hradu 1973 -74.
8°, 26 a 65 str. text, 12 bar. a 122 čb. reprodukcí. Pův. brož.
Katalogy, sv. 10. - Rkp. a podepsaný přípis Zuzany Švabinské - Vejrychové (1912-2004), adoptivní dcery Maxe Švabinského, na titulu. Rkp. šestiřádkový přípis vlastníka na str. 9 a jeden řádek na záložce zadní str. obálky. Obálka mírně uspiněna, zejm. na zadní straně.
|
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU16182> Cena: 240,- Kč
|
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
MAX ŠVABINSKÝ. Malby, kresby, grafika.
Sest. a úvod. text naps. Ludvík Páleníček.
Katalog výst. ve Žďáru nad Sázavou, Horácký umělecký salón, červen - září 1962.
8°, 15 str., 8 čb. reprodukcí a seznam vystavených prací na příl. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU53613> Cena: 130,- Kč
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
MAX ŠVABINSKÝ. NEBE. RÁJ NA ZEMI. MYTHUS. Výstava grafik.
Úvod. text. Arthur Novák.
Katalog výst. v Praze, síň Hollara, 17. 9. - 17. 10. 1943.
8°, 15 str., 4 čb. reprodukce na příl . Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12361> Cena: 120,- Kč
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
MAX ŠVABINSKÝ. Výstava grafických prací z let 1948 - 1958.
Sest. Zuzana Švabinská a Ludvík Páleníček.
Katalog výst. Karlovy Vary, Galerie umění, 1958.
8°, nestr. [16]. Pův. seš.
V textu 6 čb. celostr. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12362> Cena: 90,- Kč
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
NÁRODNÍ UMĚLEC MAX ŠVABINSKÝ. Nová grafika a kresby.
Sest. Zuzana Švabinská, předml. František Dvořák, graf. úpr. Metod Kaláb.
Katalog výst. v Praze, Galerie na Karlově náměstí, 28. 6. - 28. 7. 1960.
8°, nestr. [18]. Pův. seš.
V textu 8 čb. celostr. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU54987> Cena: 100,- Kč
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
NÁRODNÍ UMĚLEC MAX ŠVABINSKÝ. Nová grafika a kresby.
Sest. Zuzana Švabinská, předml. František Dvořák, graf. úpr. Metod Kaláb.
Katalog výst. v Praze, Galerie na Karlově náměstí, 28. 6. - 28. 7. 1960.
8°, nestr. [18]. Pův. seš.
V textu 8 čb. celostr. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU14280> Cena: 160,- Kč
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
NÁRODNÍ UMĚLEC MAX ŠVABINSKÝ. Výstava monumentálních děl a grafiky.
Text Ludvík Páleníček.
Gottwaldov, Krajská galerie, Kroměříž - zámek, 17. srpen - 31. říjen 1958.
8°, 19 str., 16 čb. celostr. reprodukcí na příl. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU14279> Cena: 135,- Kč
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
PAMÁTNÍK MAXE ŠVABINSKÉHO V KROMĚŘÍŽI.
Stálá expozice z umělcova díla v rámci Muzea Kroměřížska.
Úvod. text. Jiří Kotalík a Ludvík Páleníček, graf. úpr. Václav Ševčík.
Praha, Národní galerie, 1980.
8°, 80 str. Pův. brož.
Katalogy, sv. 19. - V textu 8 bar. a 50 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU61152> Cena: 90,- Kč
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
SOUBOR TŘÍ EXEMPLÁŘŮ KNIHY.
ŠVABINSKÝ, Max: PŘÍRODU OBDIVUJ . . .
Ilustr. Max Švabinský, graf. úpr. Felix Šejna.
Praha, NČSVU, 1958.
8°, 26 str. Volné listy v pův. pap. ob.
Vyznání, sv. 2. - Podpisy autora před patituly, poslední datován pět dnů před smrtí. - V textu 23 kreseb. - Rozkládací obálky v téměř intaktním a intaktním stavu, volné listy intaktní.
<Kód: VUU41392> Cena: 2900,- Kč
|
|
|
( ŠVABINSKÝ, Max )
VÝSTAVA NÁRODNÍHO UMĚLCE MAXE ŠVABINSKÉHO.
Karlovy Vary, Krajská galerie, 5. - 26. dubna 1953.
8°, nestr. [12]. Pův. seš.
V textu a na obálce 5 čb. celostr. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14281> Cena: 65,- Kč
|
ŠVADLENKA, Bohuslav: OBRÁZKY Z DĚJIN VÝTVARNÉHO UMĚNÍ.
Předmluva Záboj Marek, ilustr. Bohuslav Švadlenka, obálka Jan Šprachta.
Praha, Neubert, 1947.
8°, 95 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU46334> Cena: 140,- Kč
|
|
(
ŠVÁB, Jaroslav )
IDEOGRAM V KNIZE JAROSLAVA ŠVÁBA.
Samostatný výst. katalog - součástí výstavy Grafická a knižní tvorba v Domě pánů z Kunštátu v Brně, 1972.
Složený
list 290 x 210 mm.
Podpis autora, dat. 28. 5. 1972. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU12668> Cena: 190,- Kč
|
(
ŠVÁB, Jaroslav )
JAROSLAV ŠVÁB. Grafická a knižní tvorba 1929 - 1966.
Výstavní
katalog. Výstavní síň Fronta v Praze, květen 1966.
8°,
nestr. [16]. Pův. seš.
Podpis
autora, dat. 2. 4. 1967. - Intaktní
stav.
<Kód: VUU12669> Cena: 330,- Kč
|
(
ŠVÁB, Jaroslav )
JAROSLAV ŠVÁB. Volná grafika a grafický plakát.
Výstavní
katalog. Výstavní síň Fronta v Praze, říjen 1971.
8°,
nestr. [8]. Pův. seš.
Podpis
autora, dat. 28. 5. 1972. - Velmi
dobrý stav.
<Kód: VUU12670> Cena: 240,- Kč
|
|
( ŠVENGSBÍR, Jiří )
PRAHA JIŘÍHO ŠVENGSBÍRA. 27 černobílých a 91 barevných ocelorytin Jiřího Švengsbíra.
Úvod Ilja Hurník, text Mojmír Horyna, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Panorama, 1984. 1. vyd.
4°, 218 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Pragensia. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU54712> Cena: 220,- Kč
|
|
TAINE, Hippolite: FILOSOFIE UMĚNÍ.
Přel. a úvod. naps. O. Sýkora.
Praha, Josef Pelcl, 1913.
8°, 543 str. Vaz. dob. pkž.
Knihovna Rozhledů, sv. 1. - Vazba dobová polokožená hnědá, viněta a popis slepotiskem na hřbetu se čtyřmi vazy, desky potaženy papírem abstraktního vzoru a několika tónů hnědé, větší kožené rohy, ořízky barvené hnědou. - Vazba se znaky nepatrného použití, podpis vlastníka na titulu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU31530> Cena: 1800,- Kč
|
TAINE, Hippolyte: STUDIE O DĚJINÁCH A UMĚNÍ.
Sest. a přel. Vladimír Mikeš, předmluva Ludvík Svoboda, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Šmerda. Praha, Odeon, 1978. 8°, 388 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Estetická knihovna, sv. 8. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU19002> Cena: 550,- Kč
|
TÁBORSKÝ, František: IVAN MEŠTROVIĆ. Kniha o jeho životě a díle. S 25 vyobrazeními.
Praha, Orbis, 1933.
8°, 23 str. text a 24. celostr. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
V textu 1 celostr. čb. vyobr. - Obálka téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: VUU58919> Cena: 390,- Kč
|
TECCHI, Bonaventura: WACKENRODER (1922 - 1923).
Přel. Milan Bartošek.
Praha, Plamja, 1933.
8°, 131 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, v dolní a horní části hřbetu poškoženo. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU55204> Cena: 165,- Kč
|
TEISSIG, Karel - HRDINA, Ivan:
O KRESBĚ. Základy kreslířských technik.
Praha, Mladá fronta, 1982. 2. vyd. 8° podél, 152 str., 32 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. lamino.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU36208> Cena: 80,- Kč
|
( TICHÝ, František )
CIRKUS A VARIETÉ FRANTIŠKA TICHÉHO.
Sest. František Dvořák, obálka a graf. úpr. Zdenek Seydl. Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 77 str. Vaz. pův. pap.
Klub čtenářů, sv. 248. - V textu množství barevných a černobílých vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31245> Cena: 35,- Kč
|
|
( TICHÝ, František )
CIRKUS A VARIETÉ FRANTIŠKA TICHÉHO.
Sest. František Dvořák, obálka a graf. úpr. Zdenek Seydl.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 77 str. Vaz. pův. pap.
Klub čtenářů, sv. 248. - V textu množství barevných a černobílých vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU21351> Cena: 30,- Kč
|
|
( TICHÝ, František )
CIRKUS A VARIETÉ FRANTIŠKA TICHÉHO.
Sest. František Dvořák, obálka a graf. úpr. Zdenek Seydl.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 77 str. Vaz. pův. pap.
Klub čtenářů, sv. 248. - V textu množství barevných a černobílých vyobrazení. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU50024> Cena: 45,- Kč
|
( TICHÝ, František )
NEZVAL, Vítězslav - TICHÝ, František: KŮŇ A TANEČNICE.
Sest. Milan Blahynka a František Dvořák, graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, SNKLU, 1962. 1. vyd.
8°, nestr. Pův. brož. s přebalem.
Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stavu.
<Kód: VUU21014> Cena: 80,- Kč
|
( TICHÝ, František )
TOMEŠ, Jan: FRANTIŠEK TICHÝ. Malířské dílo.
Graf. úpr. a vaz. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd. 4°, 283 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
České dějiny, sv. 50. - V textu 55 barevných a 440 černobílých reprodukcí. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU51188> Cena: 660,- Kč |
|
( TICHÝ, František )
TOMEŠ, Jan: FRANTIŠEK TICHÝ. Malířské dílo.
Graf. úpr. a vaz. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd. 4°, 283 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
České dějiny, sv. 50. - V textu 55 barevných a 440 černobílých reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU14968> Cena: 750,- Kč
|
( TOMAN, Oldřich )
OLDŘICH TOMAN. Kresby.
Úvodní text Nina Dvořáková, graf. úpr. Jiří Stejskal.
Výstavní katalog, Brno, Galerie mladých, 1976.
8°, nestr. [12]. Pův. sešit.
V textu 8 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU39267> Cena: 145,- Kč
|
|
TOMEŠ, Jan: ANTONÍN CHITTUSSI.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd. 8°, 76 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 20. - V textu 38 bar. a 3 čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU25320> Cena: 180,- Kč
|
TOMEŠ, Jan: ANTONÍN SLAVÍČEK.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1973. 1. vyd. 8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 12. - V textu 45 bar. a 3 čb. reprodukce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU29858> Cena: 125,- Kč
|
|
|
TOMEŠ, Jan: BOHUMÍR DVORSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1958. 1. vyd. 4°, 44 str., 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 18. - V textu 39 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51354> Cena: 85,- Kč
|
|
TOMEŠ, Jan: JAN SLAVÍČEK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd. 4°, 52 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 11. - V textu 47 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51355> Cena: 95,- Kč
|
TOMEŠ, Jan: JAN SLAVÍČEK.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1957. 1. vyd.
4°, 52 str., 2 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 11. - V textu 47 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní intaktní.
<Kód: VUU11210> Cena: 110,- Kč
|
|
|
TOMEŠ, Jan: JOSEF BROŽ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1960. 1. vyd. 4°, 48 str., 5 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 30. - V textu 37 čb. reprodukcí. - Přebal v horní i dolní části hřbetu natržen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34820> Cena: 80,- Kč
|
TOMEŠ, Jan: OSKAR KOKOSCHKA.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 93 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 40. - V textu 51 bar. a 3 čb. reprodukce. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU58427> Cena: 125,- Kč
|
|
TOMEŠ, Jan: PAUL GAUGUIN.
Obálka a graf. úpr. Miloš Hrbas.
Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd.
8°, 46 str. text, 8 bar. a 59 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Současné světové umění, sv. 14. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU26809> Cena: 140,- Kč
|
TORMO Y MONZÓ, Elías: RIBERA EN EL MUSEO DEL PRADO.
Barcelona, J. Thomas, no date [1927].
8°, 39 p., 48 b/w plates. Paperback original.
El Arte en Espana, no. 21. - Text in English, French and Spanish. - Cover in very good condition, Textblock intact.
<Code: VUU51817> Price: 230,- CZK
|
TOŽIČKA, Bohumil: METHODIKA PSANÍ VE ŠKOLE OBECNÉ. (Latinka).
Praha, ZÚSJUKČ, 1909.
8°, 127 str. Vaz. pův. pap.
Naše škola, ročník 5, číslo 2. - Obálka i knižní blok se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: VUU10259> Cena: 120,- Kč
|
|
( TRAMPOTA, Jan )
JAN TRAMPOTA. Obrazy a kresby z let 1905 - 1942. Výstava ke 100. výročí narození.
Text Jiří Zemánek.
Ostrava, Severomoravská galerie výt. umění, kat. výst. v Orlické galerii v Rychnově nad Kněžnou, 28. dubna - 18. června 1989.
4°, nestr. [52]. Pův. seš. s přebalem.
V textu a na přebalu 58 čb. a bar. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU50421> Cena: 100,- Kč
|
( TRNKA, Jiří ).
ČARODĚJ. Šest národních umělců o sedmém.
Kresby Jiří Trnka, graf. úpr. Lumír Ševčík. Praha, Albatros, 1987.
8°, 51 str. Volné archy v pův. obálce.
Neprodejný tisk pro práci s knihou v KMČ. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31826> Cena: 120,- Kč
|
|
( TŮMA, Stanislav ).
STANISLAV TŮMA. FOTOGRAFIE 1980-1985.
Graf. úpr. Jiří Stejskal, úvodní text Antonín Dufek.
Výstavní katalog, Brno, Dům pánů z Kunštátu, Kabinet fotografie Jaromíra Funka, 1985.
8°, nestr. [8]. Pův. sešit.
V textu 7 reprodukcí fotografií. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU56810> Cena: 75,- Kč
|
TYPOGRAFIA.
Odborný časopis českých polygrafů a typografů. Ročník 99, č. 1076 [ 1/96 ].
Šéfredaktor Vladislav Najbrt.
Praha, Kolegium Typografie, 1996.
4°, 18 str., rozkl. reklamní tisk na příl. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU69028> Cena: 45,- Kč
|
TYPOGRAFIA.
Odborný časopis českých polygrafů a typografů. Ročník 99, č. 1077 [ 2/96 ].
Šéfredaktor Vladislav Najbrt.
Praha, Kolegium Typografie, 1996.
4°, 24 str., rozkl. reklamní tisk na příl. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU69029> Cena: 45,- Kč
|
TYPOGRAFIA.
Odborný časopis českých polygrafů a typografů. Ročník 99, č. 1078 [ 3/96 ].
Šéfredaktor Vladislav Najbrt.
Praha, Kolegium Typografie, 1996.
4°, 25 str., rozkl. reklamní tisk na příl. Pův. sešit.
Intaktní stav.
<Kód: VUU69030> Cena: 60,- Kč
|
|
TYPOGRAFIA.
Odborný časopis českých polygrafů a typografů. Ročník 100, č. 1079 [ 1/97 ].
Šéfredaktor Vladislav Najbrt.
Praha, Kolegium Typografie, 1997.
4°, 25 str., rozkl. reklamní tisk na příl. Pův. sešit.
Intaktní stav.
<Kód: VUU69032> Cena: 60,- Kč
|
TYPOGRAFIA.
Odborný časopis českých polygrafů a typografů. Ročník 100, č. 1079 [ 1/97 ].
Šéfredaktor Vladislav Najbrt.
Praha, Kolegium Typografie, 1997.
4°, 25 str., rozkl. reklamní tisk na příl. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU15338> Cena: 45,- Kč
|
UDRŽAL, Pavel - DAVID, Stanislav: ŘEZBÁŘSTVÍ.
Vaz. Miroslav Houska.
Praha, SNTL, 1984. 1. vyd.
8°, 182 str. Vaz. pův. lamino.
Polytechnická knižnice, 3. řada Udělejte si sami, sv. 95. - V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU54120> Cena: 190,- Kč
|
|
UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH.
Ved. red. Emanuel Poche, přebaly a vaz. Josef Týfa, graf. úpr. Petr Čech.
Praha, Academia, 1977 - 1982. 1. vyd. 4°, 4 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH 1 [A-J]. 643 str.
V textu 633 čb. vyobr. a 127 plánů. - Přebal se znaky mírného použití, zejm. v horní a dolní části hřbetu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 2. UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH 2 [K-O]. 578 str.
V textu 519 čb. vyobr. a 133 plánů. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 3. UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH 3 [P-Š]. 538 str.
V textu 576 čb. vyobr. a 145 plánů. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 4. UMĚLECKÉ PAMÁTKY ČECH 4 [T-Ž]. 636 str.
V textu 772 čb. vyobr. a 159 plánů. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU18350> Cena: 1040,- Kč
|
|
UMĚNÍ. Sborník pro českou výtvarnou práci. Svazek VIII.
Praha, Jan Štenc, 1935. 4°, 470 str. Vaz. dobová, zelená cpl., zlac. popis na hřbetu.
Obálky nejsou vevázány, vazba ve hřbetu působením světla vybledlá. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU39392> Cena: 290,- Kč
|
|
UMĚNÍ. Sborník pro českou výtvarnou práci. Svazek X.
Praha, Jan Štenc, 1936 - 1937.
4°, 488 str. 7 seš. v pův. ob.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU39394> Cena: 700,- Kč
|
UMĚNÍ. Sborník pro českou výtvarnou práci. Svazek XI.
Praha, Jan Štenc, 1937 - 1938.
4°, 584 str., 1 pův. lito. na příl. 8 seš. v pův. ob.
Na příloze původní litografie Maxe Švabinského "Satyr". - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU39395> Cena: 1200,- Kč
|
UMĚNÍ. Sborník pro českou výtvarnou práci. Svazek XIII - XVI.
Praha, Jan Štenc. 1940 - 1944.
Sv. XIII. 1940 - 1941. 432 str. 7 seš. v pův. ob. Velmi dobrý stav.
Sv. XIV. 1942 - 1943. 418 str. 6 seš. v pův. ob. Velmi dobrý stav.
Sv. XV. 1943 - 1944. 416 str. 6 seš. v pův. ob. Velmi dobrý stav.
Sv. XVI. 1944. 396 str. 5 seš. v pův. ob. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU39396> Cena: 2300,- Kč
|
|
UMĚNÍ DNEŠKA. Sborník pro výtvarnou práci a uměleckou výchovu. Ročník 3.
Red. Jan Loriš, ob. a graf. úpr. R. Landra.
Praha, SVP, 1945 - 146.
4°, 3 sv. Pův. brož. s přebalem.
Seš. 1. Číslo 1 - 2. 104 str., 1 bar. reprodukce na příl.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
Seš. 2. Číslo 3. Str. 105 - 184., 1 bar. reprodukce na příl.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
Seš. 3. Číslo 4. Str. 185 - 271., 1 bar. reprodukce a obsah 3. roč. na příl.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51014> Cena: 480,- Kč
|
UMĚNÍ A UMĚLCI NA DVOŘE RUDOLFA II. 16 neotypií originálů v soukromém majetku. Slovní doprovod prof. Dr. Karla Chytila.
Praha, Krasoumná jednota, 1920.
8°, 26 str. text a 16 celostr. reprodukcí na příl. Pův. brož.
Členská prémie Krasoumné Jednoty. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU56336> Cena: 320,- Kč
|
UMĚNÍ NĚMECKÉ SPOLKOVÉ REPUBLIKY. KUNST DER BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND.
Katalog výstavy, Praha 17. 2. - 19. 3. 1967, Brno 30. 3. - 30. 4. 1967, Bratislava 12. 5. - 11. 6. 1967. Bez nakl. údajů.
8°, nestr. [40 str. text, 92 str. bar. a čb. reprodukce]. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU36017> Cena: 250,- Kč
|
UMĚNÍ V ČECHÁCH XVII. A XVIII. STOLETÍ.
Pražské baroko 1600 - 1800.
Výst. katalog. Valdštejnský palác a palác Zemského zastupitelstva, květen -září 1938.
8°, 140 str., 16 str čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU13799> Cena: 260,- Kč
|
|
UPOMÍNKOVÝ LIST 6. SJEZDU LITERÁRNÍCH KROUŽKŮ KLUBU MLADÝCH ČTENÁŘŮ V KROMĚŘÍŽI 22. 3. ´84.
Graf. úpr. Břetislav Dadák.
Praha, Okresní knihovna, 1984.
8°, rozkl. trojlist s textem na šesti stranách.
Text na téma historie knižní vazby přetištěn ze Sborníku referátů z odborného semináře k problematice umělecké knižní vazby a přísp. prof. Jindřicha Svobody. - Jako nové.
<Kód: VUU59529> Cena: 50,- Kč
|
( ÚPRKA, Joža )
JOŽA UPRKA. Z POUTI U SVATÉHO ANTONÍČKA.
Úvodní František Kretz.
Kroměříž, Josef Pithart, bez data vyd.
4°, nestr. [titul, 5 str. text a 15 bar. reprodukcí adjustovaných na tenkém kartonu s textem]. Pův. pap. obálka, ve hřbetu svázáno tkanicí.
Skvrna od vody v horní části přední strany obálky, titulní strany a sedmi stran úvod. textu. Reprodukce jsou v intaktním stavu.
<Kód: VUU62537> Cena: 330,- Kč
|
VASARI, Giorgio: ŽIVOTY NEJVÝZNAČNĚJŠÍCH MALÍŘŮ, SOCHAŘŮ A ARCHITEKTŮ. ( II ).
Přel. a uspoř. Pavel Preiss, přebal, vaz. a graf. úpr. Aleš Krejča.
Praha, Odeon, 1977. 8°, 390 str., 71 vyobr. a rejstříky na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31684> Cena: 225,- Kč
|
|
VASARI, Giorgio: ŽIVOTOPISY UMĚLCŮ. GIOVANI CIMABUE. GIOTTO. BUONAMICO BUFFALMACCO. SANDRO BOTTICELLI.
Přel. František Petr.
Praha, Otto Girgal, bez data vyd.
8°, 64 str. Pův. brož.
Částečně nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU41141> Cena: 55,- Kč
|
|
|
VERSCHAEVE, Cyriel: DIE ALTFLÄMISCHEN MEISTER.
Übersetz von Georg Goyert.
Jena, Eugen Diederichs Verlag, 1942.
8°, 95 S. mit 12 sw. Abb. im Anhang. Orig. broschiert mit Umschlag.
Umschlag in sehr gut erhalten. Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: VUU38129> Preis: 120,- CZK
|
VLČEK, Pavel a kol.: UMĚLECKÉ PAMÁTKY PRAHY. STARÉ MĚSTO, JOSEFOV.
Přebal a vaz. Eva Kalenská, graf. úpr. Petr Čech.
Praha, Academia, 1996. 1. vyd.
4°, 639 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. foto vyobr. a kreseb. - Jako nové.
<Kód: VUU41195> Cena: 360,- Kč
|
VLČEK, Tomáš: HONORÉ DAUMIER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 22. - V textu 43 bar. a 3 čb. reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU35016> Cena: 110,- Kč
|
VLČEK, Tomáš: HONORÉ DAUMIER.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1981. 8°, 80 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 22. - V textu 43 bar. a 3 čb. reprodukcí. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU62538> Cena: 65,- Kč
|
VLK, Miloslav: UMĚLECKÉ SBÍRKY A EXPOZICE VE STŘEDOČESKÉM KRAJI.
Turistickou část zpracoval Ivo Hejl, obálka a typo Miloslav Disman, skica tras Jiří Hedánek, bar. foto Miroslav Fořt a Helena Machálková.
Praha, Středočeské nakladatelství a knihkupectví, 1984. 1. vyd.
8°, 259 str., 16 str. bar. vyobr. a rozkl. mapa na příl. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU66181> Cena: 90,- Kč
|
VOGEL, Julius: TOTENINSEL UND FRÜHLINGSHYMNE.
München, F. Bruckmann, ohne Jahr [1920]. 3. Aufl.
8°, 30 S., 6 S. sw. Abb. im Anhang. Orig. pap.
Sehr gut erhalten.
<Code: VUU31284> Preis: 40,- CZK
|
( VOJTEK, Antonín )
ANTONÍN
VOJTEK MALÍŘ JIŽNÍ MORAVY.
Břeclav, vl. nákl., 1994. 8° podél, 141 str., 24 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU19640> Cena: 45,- Kč
|
VOLLARD, Ambroise: VZPOMÍNKY OBCHODNÍKA S OBRAZY.
Přel. Jarmila Fialová a Věra Smetanová, úvod Miroslav Míčko, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, NČVU, 1965. 2. vyd.
8°, 241 str., 12 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. vyobr. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU67440> Cena: 50,- Kč
|
|
VOLAVKA, Vojtěch: KAREL PURKYNĚ.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, SNKLU, 1962. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 1. - V textu 46 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU32221> Cena: 70,- Kč
|
VOLAVKA, Vojtěch: MALÍŘSTVÍ DEVATENÁCTÉHO STOLETÍ.
Umění národního obrození I.
Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1948. 2. vyd.
8°, 71 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Cesta k umění - průvodce po dějinách národního umění. - Přebal se znaky mírného použití, obálka a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU31003> Cena: 90,- Kč
|
VOLAVKA, Vojtěch: MALÍŘSTVÍ DEVATENÁCTÉHO STOLETÍ.
Umění národního obrození I.
Praha, Výtvarný odbor Umělecké besedy, 1941.
8°, 71 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Cesta k umění - průvodce po dějinách národního umění. - Přebal se znaky mírného použití, obálka a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: VUU56027> Cena: 130,- Kč
|
VOLAVKA, Vojtěch: PRAHA. Tvář a minulost, kultura a umění.
Předml. Jan Masaryk, typo, graf. úpr. vaz., a přebal Bedřich Forman a Josef Tröster, titulní list Josef Kaplický.
Praha, Jaroslav Podroužek, 1948. 1. vyd.
4°, 593 str., 141 čb. vyobr. a 6 rozkl. plánů na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
V textu 404 čb. vyobr. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: VUU58911> Cena: 750,- Kč
|
VOLAVKOVÁ, Hana: HIERONYMUS BOSCH.
Graf. úpr., přebal a vaz. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1973. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 2. - V textu 43 barevných reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU15921> Cena: 190,- Kč
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 16. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU19472> Cena: 160,- Kč
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 16. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU61424> Cena: 90,- Kč
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 16. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VUU32222> Cena: 130,- Kč
|
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 16. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Intaktní stav.
<Kód: VUU28972> Cena: 140,- Kč
|
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 16. - V textu 45 barevných reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: VUU49716> Cena: 180,- Kč
|
VOLAVKOVÁ, Hana: MIKOLÁŠ ALEŠ.
Typo Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1984. 1. vyd. 8°, 76 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 26. - V textu 46 bar. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU53417> Cena: 60,- Kč
|
VOLAVKOVÁ,
Hana: MIKOLÁŠ ALEŠ. KRESBY A NÁVRHY.
Graf. úpr., přebal a vaz. Julius Hauf.
Praha, Odeon, 1975. 1. vyd. 4°, 299 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dílo Mikoláše Alše, sv. 10. - V textu 345 černobílých a 29 barevných vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU7195> Cena: 170,- Kč
|
|
VOLAVKOVÁ, Hana: VIKTOR BARVITIUS.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, NČSVU, 1959. 1. vyd. 4°, 48 str., 4 bar. reprodukce na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Nové prameny, sv. 26. - V textu 39 čb. reprodukcí. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU34821> Cena: 95,- Kč
|
|
DAS VOLKSBUCH VOM ST.STEPHANSDOM IN WIEN. Zusammengestellt aus dem Abbildungsmaterial des 23. Bandes der Österreichischen Kunsttopographie "Geschichte und Beschreibung des St. Stephansdomes in Wien" mit einem Geleitwort von Sr. Eminenz Kardinal Dr. Innitzer.
Baden bei Wien, R. M. Rohrer, ohne Jahr [1933].
4°, 8 S., 16. Taf. im Anhang. Orig. broschiert.
Umschlag in sehr gut erhalten, Stempel auf Titelblatt und vorderer Innendeckel, Buchblock in sehr gut erhalten.
<Code: VUU68033> Preis: 210,- CZK
|
( VONEŠ, Ludvík )
LUDVÍK VONEŠ. Katalog výstavy.
Úvod František Dvořák, graf. úpr. Jan Rajlich.
Brno, Dům Pánů z Kunštátu, 1970.
8°, nestr. [6 str. text, 10 čb. vyobr. na příl.]. Pův. sešit.
|
|
|
|
Dedikace výtvarníka. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU14273> Cena: 150,- Kč
|
VOPAŘIL,
Josef: ČESKÝ ARCHITEKT A MECENÁŠ JOSEF HLÁVKA. Osobnost,
doba, dílo a odkaz.
Praha,
Nadání J., M. a Z. Hlávkových, 1974.
8°,
32 str. Pův. sešit.
Velmi
dobrý stav.
<Kód: VUU69035> Cena: 65,- Kč
|
( VOSOLSOBE, Tomáš )
TOMÁŠ VOSOLSOBĚ. Katalog zu den Ausstellungen.
Text Vlastimil Tětiva.
Kunst- und Museumsverein zu Ibbenbüren e. V., Oktober 1997 und Kunstfreunde Ahrensburg e. V., Juni 1998.
4°, nestr. Pův. brož.
V textu 27 bar. a 10 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU54999> Cena: 180,- Kč
|
|
VRÁNA, St. - KONVIČKA, Vl.: KRESLENÍ V 1. - 5. ŠKOLNÍM ROCE.
Brno, Vydavatelský odbor Ústředního spolku jednot učitelských, 1931.
8°, 163 str. Pův. brož.
Nové cesty, edice pokusné školy ve Zlíně, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU13191> Cena: 180,- Kč
|
VÝSTAVA MORAVSKÝCH VÝTVARNÍKŮ.
Úvod. text J. B. Svrček, graf. úpr. Josef Kadula.
Brno, katalog výstavy v Domě umění, 6. září - 11. října 1959.
8° podél, 30 str. Pův. seš.
V textu 13 čb. reprodukcí. - Obálka mírně ušpiněna, skvrna na přední str. pronikající až str. 7. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU65337> Cena: 20,- Kč
|
|
VÝSTAVA MORAVSKÝCH VÝTVARNÍKŮ.
Úvod. text J. B. Svrček, graf. úpr. Josef Kadula.
Brno, katalog výstavy v Domě umění, 6. září - 11. října 1959.
8° podél, 30 str. Pův. seš.
V textu 13 čb. reprodukcí. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU64021> Cena: 90,- Kč
|
VÝSTAVA OBRAZŮ A PLASTIK MORAVSKÝCH KRAJSKÝCH STŘEDISEK SČSVU.
Úvod. text J. B. Svrček.
Ostrava, katalog výstavy v Domě umění, 30. 4 - 30. 5. 1954.
8°, nestr. [28]. Pův. seš.
V textu 17 čb. reprodukcí. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU65338> Cena: 50,- Kč
|
WAGNER, Otto: MODERNÍ ARCHITEKTURA.
Přel. Vlad. Zákrejs.
Praha, Jan Laichter, 1910.
8°, 94 str., 15 str. text a 18 vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Umění a řemesla, sv. 3. - Vazba téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: VUU61312> Cena: 1600,- Kč
|
WALTHER, Angelo: GIORGIONE.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1979.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU18256> Preis: 50,- CZK
|
|
|
WALTHER, Angelo: TIZIAN.
Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1979.
8°, 31 S., 15 Abb. [7 farb.] Orig. Heft.
Maler und Werk. - Umschlag fast intakter. Buchblock intakter.
<Code: VUU18291> Preis: 50,- CZK
|
( WARHOL, Andy )
WARHOL. TEN LIZES. (10 FOIS LIZ).
Text Franette Guerin-Fermigier et Richard Nicolas.
Paris, Centre Georges Pompidou, 1990.
8°, non pag. [32]. Reliure originale.
Atelier des Enfants et Musee National d'art moderne. Collection L'Art en jeu. - A l'état neuf.
<Code: VUU26201> Prix: 240,- CZK
|
|
WELLNER, K.: KRESLENÍ LIDSKÉ HLAVY. S úvodem o plastické anatomii její.
Praha, Bačkovský a Hach, bez data vyd. 2. vyd.
8°, 72 str. Pův. brož.
Knížky rychlého poučení, sv. 10. - V textu 19 čb. vyobr. - Obálka se znaky použití, přední strana oddělena, přiložena. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VUU14834> Cena: 50,- Kč
|
WELLNER, K.: PERSPEKTIVĚ SNADNO A RYCHLE.
Praha, Bačkovský, 1908.
8°, 60 str. Pův. brož.
V textu 24 čb. vyobr. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU14835> Cena: 80,- Kč
|
|
|
( WIRTH, Zdeněk )
PROCHÁZKY PRAHOU ODE DNEŠKA DO PRAVĚKU. Pět přednášek Zdeňka Wirtha.
Přel. Božena Kaupová a Jiří Konůpek.
Praha, Český rozhlas, 1939.
8°, 59 str. Vaz. dob. ppl.
Přednášky Českého rozhlasu, sv. 21. - Vaz. dobová, polopl. hnědá, zlac. popis a horizont. linky na hřbetu, desky potaženy pap. ve světlejším tónu hnědé, větší plátěné rohy, hnědá horní ořízka, textilní záložka. - Velmi
dobrý stav.
<Kód: VUU66948> Cena: 150,- Kč
|
WIRTH, Zdeněk - ŠTECH, V.V. - VOJTÍŠEK, Václav: ZMIZELÁ PRAHA. 1. Staré a Nové Město a Podskalí.
Graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Václav Poláček, 1946. 2. vyd.
8°, 181 str., 128 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Umělecké památky, řada 2, sv. 6. - Přebal a obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU20365> Cena: 360,- Kč
|
|
|
WITTLICH, Petr: ČESKÁ SECESE.
Přebal Milan Grygar, graf. úpr. a vaz. Jiří Schmidt a Stanislav Kolíbal.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
4°, 379 str., pozn., seznam vyobr., rejstřík, ... na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
České dějiny, sv. 52. - V textu 320 bar. a čb. reprodukcí a vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU56355> Cena: 850,- Kč
|
WITTLICH, Petr: ČESKÁ SECESE.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Jiří Schmidt a Stanislav Kolíbal.
Praha, Odeon, 1985. 2. vyd.
4°, 379 str., pozn., seznam vyobr., rejstřík, ... na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
České dějiny, sv. 52. - V textu 320 bar. a čb. reprodukcí a vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VUU56354> Cena: 900,- Kč
|
|
WITTLICH, Petr: ČESKÁ SECESE.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Jiří Schmidt a Stanislav Kolíbal.
Praha, Odeon, 1985. 2. vyd.
4°, 379 str., pozn., seznam vyobr., rejstřík, ... na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
České dějiny, sv. 52. - V textu 320 bar. a čb. reprodukcí a vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: VUU66279> Cena: 580,- Kč
|
WITTLICH, Petr: EDVARD MUNCH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1985. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 34. - V textu 46 bar. a 2 čb. reprodukce - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU13662> Cena: 125,- Kč
|
WITTLICH, Petr: EDVARD MUNCH.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1985. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Malá galerie, sv. 34. - V textu 46 bar. a 2 čb. reprodukce - Jako nové.
<Kód: VUU29651> Cena: 180,- Kč
|
|
WITTLICH, Petr: UMĚNÍ A ŽIVOT - DOBA SECESE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Grygar, fotografie Prokop a Alexander Paulovi.
Praha, Artia, 1987.
4°, 207 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 195 bar. a čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU54735> Cena: 450,- Kč
|
WURZBACH, Alfred von: GESCHICHTE DER HOLLÄNDISCHEN MALEREI.
Leipzig und Prag, Freytag und Tempsky, 1885.
8°, 228 S. Orig. Ganzleiwand.
Geschichte der Malerei in Einzeldarstellungen, Bd. 1, Das Wissen der Gegenwart. Deutsche Universal-Bibliothek für Gebildete, 40 Bd. - Orig. Ganzleiwand mit goldgeprägtem Rückentitel und reicher ornamentaler Blindprägung. Roter Ganzschnitt. - Im Text mit 71 sw. Abb. - Text auf einige Plätze unterzeichnet. Sehr gut erhalten.
<Code: VUU36771> Preis: 280,- CZK
|
( ZRZAVÝ, Jan )
JAN ZRZAVÝ VZPOMÍNÁ NA DOMOV, DĚTSTVÍ A MLADÁ LÉTA.
Sest. Dagmar Maxová, doslov Vladimír Fiala, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Ambrož. Praha, Svoboda, 1971. 1. vyd. 8°, 106 str., 39 čb. a 4 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Prémie členské knižnice. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU10027> Cena: 55,- Kč
|
( ZRZAVÝ, Jan )
JAN ZRZAVÝ VZPOMÍNÁ NA DOMOV, DĚTSTVÍ A MLADÁ LÉTA.
Sest. Dagmar Maxová, doslov Vladimír Fiala, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Ambrož.
Praha, Svoboda, 1971. 1. vyd.
8°, 106 str., 39 čb. a 4 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Prémie členské knižnice. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU69094> Cena: 40,- Kč
|
( ZRZAVÝ, Jan )
NOVÉ KRAJINY A ZÁTIŠÍ JANA ZRZAVÉHO.
Text Miroslav Míčko.
Praha, 55. výstava Vilímkovy galerie, březen - duben 1947.
|
|
|
8°, nestr. [16]. Přil. reprodukce fotografie výtvarníka podepsaná perem vpravo dole. Pův. sešit.
V textu 8 čb. reprodukcí. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VUU51439> Cena: 660,- Kč
|
|
|
ZYKMUND, Václav: MARC CHAGALL.
Obálka a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 64 str., 64 čb. a 8 bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Současné světové umění, sv. 21. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU56919> Cena: 180,- Kč
|
ZYKMUND, Václav: SURREALIZMUS.
Přel. Radislav Matuštík, graf. úpr., obálka a vaz. Miroslav Korčián. Bratislava, VSFVU, 1964. 1. vyd. 8°, 101 str., 56 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knižnica priateľov výtvarného umenia, sv. 2. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU21565> Cena: 160,- Kč
|
ŽÁKAVEC, František: JAN PREISLER.
Praha, Jan Štenc, 1921.
8°, 52 str. Vaz. pův. pap.
Množství černobílých reprodukcí v textu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VUU52196> Cena: 190,- Kč
|
ŽÁKAVEC, František: JAN PREISLER.
Praha, Jan Štenc, 1921.
8°, 52 str. Vaz. pův. pap.
Množství černobílých reprodukcí v textu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VUU31247> Cena: 120,- Kč
|
|