Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

100 LETÝ KALENDÁŘ.
Sest. Milan Schulz, výběr ilustrací a graf. úpr. Václav Kabát.
Praha, Mladá fronta, 1968. 1. vyd.
8°, 86 str. Pův. brož.
Máj, prémie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA15716> Cena: 65,- Kč
AFORISMY, CITÁTY, SENTENCE.
Vybral a uspoř. F. A. Šídlo, graf. úpr. Karel Vais.
Brno, Ant. Vaďura, 1947. 1. vyd.
8°, 454 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA61053> Cena: 140,- Kč
AMBROŽ, Adolf: ZLATÁ KNIHA PRAKTICKÉHO LÉKAŘSTVÍ DOMÁCÍHO.
Nestranné sestavení všech osvědčených léčebných method (Allopathie, Homeopathie, přírodní léčení podle - Bilze, Platena, Kneippa, Lahmanna, Elektrotherapie, Baunscheidtismu) s uvedením běžných domácích prostředků i léčiv farmaceutických.
Český Těšín, Karel Prochaska, bez data vyd.
4°, 316 str., rozkl. bar. model lidského těla, 31 čb. a 20 bar. tab. na příl. Vaz. pův. cpl. a kart. ochr. pouzdro.
Vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA68221> Cena: 420,- Kč
ANALOGON. Surrealismus. Psychoanalysa. Strukturalismus. Antropologie. Příčné vědy. Číslo 2.
Hl. red. Jiří Koubek, graf. úpr. Martin Stejskal.
Praha, Lidové noviny, 1990.
4°, 96 str., 40 str. na příl. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA45006> Cena: 180,- Kč Rezervováno
ANTIKA A ČESKÁ KULTURA.
Zprac. Ladislav Varcl a kol., přebal a vaz. Jiří Ledr.
Praha, Academia, 1978. 1. vyd.
8°, 575 str., 64 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA59397> Cena: 280,- Kč
BALTUS, Jan: VRÁSKY ZEMĚ.
Fotografie Jan Baltus, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín, mapky Karel Zpěvák.
Praha, Panorama, 1985. 1. vyd.
8°, 246 str., 16 str. čb. a 24 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Cesty. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA26451> Cena: 55,- Kč
BAUM, Jiří: PTACTVO VELKÉ PRAHY.
Ilustr., graf. úpr. a vaz. Zdeněk Seydl, fotografie J. V. Staněk a Zd. Vogl.
Praha, Orbis, 1954. 1. vyd.
8°, 182 str., 3 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VA36374> Cena: 90,- Kč
BECKMANNS SPORT LEXIKON A-Z.
Leipzig und Wien, Otto Beckmann, 1933.
8°, 2496 Spalten, 48 S. im Anhang. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Einband in sehr gut erhalten. Buchblock fast intakter.
<Code: VA58946> Preis: 60,- CZK
BERGIER, Jacques - PAUWELS, Louis: JITRO KOUZELNÍKŮ.
Přel. Jiří Konůpek, obálka Jiří Pošmurný.
Praha, Svoboda, 1990. 2. vyd.
8°, 491 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA31002> Cena: 80,- Kč
BOUŠKA, Jan: ZEMSKÝ MAGNETISMUS. (GEOMAGNETISMUS).
Praha, Jednota čsl. matematiků a fyziků, 1949. 1. vyd.
8°, 102 str., 4 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Cesta k vědění, sv. 39. - V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA64213> Cena: 30,- Kč
BRANALD, Adolf: ZROZENÍ VELKOMĚSTA.
Fotografie Jan Malý, přebal, vaz. a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Panorama, 1985. 1. vyd.
8°, 336 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Pragensia, sv. 8. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA15717> Cena: 145,- Kč
CALDA, Emil: MATEMATIKA PRO GYMNÁZIA. Komplexní čísla.
Obálka Miloš Jirsa.
Praha, Prometheus, 1999. 2., upr. vyd.
8°, 134 str. Pův. brož.
Učebnice pro střední školy. - Jako nové.
<Kód: VA28633> Cena: 25,- Kč
ČESKOSLOVENSKÁ VLASTIVĚDA.
Praha, Bohumil Janda, 1929-35.
4°, 8 sv. Vaz. pův. polokož. Kart. ochr. pouzdra.
Sv. 1. DÍL III. JAZYK.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
626 str., 18 čb. vyobr., bar. front. a 1 rozkl. mapa na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 2. DÍL IV. DĚJINY.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
637 str., 13 čb. vyobr. hlubotiskem a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 3. DÍL V. STÁT.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
706 str., 18 čb. vyobr., 3 bar. rozkl. mapy hlubotiskem a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 4. DÍL VI. PRÁCE.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
715 str., 18 čb. vyobr. hlubotiskem a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 5. DÍL VII. PÍSEMNICTVÍ.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
607 str., 15 čb. vyobr. a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 6. DÍL IX. TECHNIKA.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
677 str., 18 čb. vyobr. hlubotiskem, 9 str. map a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 7. DÍL X. OSVĚTA.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
649 str., 18 čb. vyobr. a bar. front. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
Sv. 8. DOPLNĚK I. Dějiny 1.
Red. Václav Dědina, typo a vaz. Jaroslav Benda.
Str. 638 - 904, 4 čb. vyobr. hlubotiskem na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: VA11021> Cena: 1600,- Kč

ČESKOSLOVENSKÉ PRALESY.
Miroslav Vyskot a kolektiv.
Praha, Academia, 1981. 1. vyd.
8°, 270 str., 135 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA13714> Cena: 440,- Kč

DAŠKOVÁ, Kveta: SLOVA ODJINUD.
Ilustr. Zdeněk Mézl, graf. úpr. Karel Vilgus.
Praha, Albatros, 1986. 1. vyd.
8°, 239 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VA43718> Cena: 80,- Kč
( DISNEY, Walt )
A MICKEY MOUSE STORY FROM A TO Z. 26 smiles.
London and Glasgow, Collins' Clear-Type press, no date [1935].
8°, no paging [28]. Orig. pap.
Illustrations printed in red and black and white. Original pictorial boards. - Ownership stamp on title page. Very good condition.
<Code: VA67904> Price: 1800,- CZK
( DISNEY, Walt )
MICKEY MOUSE FABLES.
London and Glasgow, Collins' Clear-Type press, no date [1934].
4°, no paging [32]. Orig. pap.
Illustrations printed in red and black. Original pictorial wrappers. - Ownership stamp on title page. Very good condition.
<Code: VA67905> Price: 2400,- CZK
DLOUHODOBÝ VÝROBNÍ PLÁN ZEMĚDĚLSKÝ 1951.
Praha, Ministerstvo zemědělství, 1946.
8°, 44 str., 10 čb. rozkl. map na příl. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA56457> Cena: 40,- Kč
DOCUMENTA GEIGY. Tables scientifiques.
Rédaction Konrad Diem.
Basle, Editions J. R. Geigy S. A. Départment pharmaceutique, 1963. 6e éd.
8°, 783 p. Reliure toile de l'éditeur.
Folia medica Geigy N° 1, 2, 3. - Intact.
<Code: VA14808> Prix: 50,- CZK
DOLEŽEL, Miloš: FOTOMETRIE.
Praha, Jednota čsl. matematiků a fysiků, 1949.
8°, 29 str. Pův. brož.
Brána k vědění, sv. 6. - Obálka se znaky mírného použití, podpis vlastníka na titulu. Dobrý stav.
<Kód: VA53797> Cena: 10,- Kč

DORST, Jean: OHROŽENÁ PŘÍRODA.
Přel. Mária Lexová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jitka Chladová.
Praha, Orbis, 1974.
8°, 406 str., 72 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA27080> Cena: 120,- Kč

DOŽKIN, V. V. - MAKAROV, S. V.: ZVÍŘATA BEZ DOMOVA.
Přel. Josef Šachl a Anna Staňková, ilustr. Vratislav Mazák, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloš Pozděna.
Praha, Orbis, 1975. 1. vyd.
8°, 205 str., 8 str. bar. a 24. str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Knihy o přírodě. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA56960> Cena: 75,- Kč
DRIML, Karel: ZDRAVÉ ZUBY.
Ilustr. M. Suchardová.
Praha, Čs. Červený kříž, 1926. 2. vyd.
8°, 12 str. Pův. sešit.
Příručky Dorostu Čs. Červeného kříže, sv. 9. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA10255> Cena: 5,- Kč
DULOVITS, Jenö: MEINE TECHNIK - MEINE BILDER.
Halle (Salle), Wilhelm Knapp, 1954.
8°, 195 S. Orig. Halbleiwand ohne Umschlag.
Mit 152 sw. Abb. im Text. - Einband sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: VA58312> Preis: 25,- CZK.
DUŠEK, Václav: AFORISTIKON.
Obálka a graf. úpr. Miloš Novák.
Praha, Odeon, 1996. 2. vyd.
8°, 270 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA62039> Cena: 60,- Kč.
ECKERTŮV HOSPODÁŘSKÝ KALENDÁŘ PRO ČESKOSLOVENSKÉ ROLNICTVO. 1904.
Bez nakl. údajů.
8°, 136 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Vlepeno do soukr. ochr. pap. obálky. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA16018> Cena: 95,- Kč

FACIUS, S.: DAS KUNSTLAUFEN AUF DEM EISE.
Eine durch viele Abbildungem unterftützte zweckmäßige Anleitung, ...
Leipzig, Siebert Schnurpfeil, 1921. 4. Aufl.
8°, 48 S. Orig. broschiert.
Billige Bücherei, nr. 8. - Umschlag in sehr gut erhalten. Buchblock intakter.
<Code: VA38123> Cena: 220,- CZK

FANDERLIK, Velen: SKAUTSKÁ PRAKSE.
Kresby V. Fanderlik, J. Grus, K. Kučera, E. Škarda a J. Štefan.
Brno, Klen, 1946.
8°, 32 str., 1 tab. na příl. Pův. seš.
Hoch, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA13123> Cena: 190,- Kč
FAULMANN, Carl: STENOGRAFISCHE UNTERRICHTSBRIEFE.
Allgemein verständlicher Unterricht in 48 Lectionen für das Selbststudium der Stenografie nach Gabelsberger's System.
Wien, Pest und Leipzig, Hartleben, ohne Jahr [um 1900]. 3. wohlfeile Volks-Ausgabe.
4°, Lieferung 1-12, 384 S. Orig. zerlegbar Mappe.
Sehr gut erhalten.
<Code: VA63848> Preis: 690,- CZK
GRYGAR, Jiří - HORSKÝ, Zdeněk - MAYER, Pavel: VESMÍR.
Předmluva Luboš Perek, kresby Ervín Urban a Vladimír Novák, foto Josef Kohout, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Mladá fronta, 1979. 1. vyd.
4°, 462 str., 79 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Orbis pictus, sv. 1. - V textu množství čb. a bar. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA12675> Cena: 340,- Kč
HALLIBURTON, Richard: KRÁLOVSKOU CESTOU ZA ROMANTIKOU.
Přel. Jiří a Slávka Poberovi, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1971.
8°, 310 str., 12 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA59243> Cena: 70,- Kč
HALLIBURTON, Richard: LÉTAJÍCÍ KOBEREC.
Přel. Jiří a Slávka Poberovi, přebal Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1971.
8°, 333 str. Pův. brož. s přebalem.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA59244> Cena: 80,- Kč
HANZÁK, J.: ŽIVOT A DÍLO CH. DARWINA.
Praha, Osvěta, 1952.
8°, 13 str. Pův. sešit.
Přednášky pro osvětové besedy, sv. 68. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA25336> Cena: 5,- Kč
HEIMERAN, Ernst: TROSTBÜCHLEIN IN ALLEN LEBENSLAGEN. 350 tröstliche Anekdoten, Gedichte, Sinnsprüche aus deutschen Schriften. Mit zwei Tafeln nach Kupern von Chodowiecki.
München, Heimeran, ohne Jahr [1938].
8°, 125 S. 2 sw. Abb. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Sehr gut erhalten.
<Code: VA11874> Cena: 60,- CZK
HERDERS KONVERSATIONS - LEXIKON.
Dritte Auflage. Reich illustriert durch Textabbildungen, Tafeln und Karten.
Freiburg im Breisgau, Herdersche Verlagshandlung, 1902 -1910.
4°, 9 Bde. Orig. Halbleder.
Bd. 1.  A - Bonaparte. 1740 Spalten, 513 Abb.
Bd. 2.  Bonar - Eldorado. 1758 Spalten, 570 Abb.
Bd. 3.  Elea - Gyulay. 1818 Spalten, 900 Abb.
Bd. 4.  H - kombattanten. 1790 Spalten, 820 Abb.
Bd. 5.  Kombination - Mira. 1790 Spalten, 840 Abb.
Bd. 6.  Mirabeau - Pompeji. 1714 Spalten, 900 Abb.
Bd. 7. Pompejus - Spinner. 1838 Spalten, 900 Abb.
Bd. 8.  Spinnerei - Z. 1910 Spalten, 1100 Abb.
Bd. 9.  Ergäntung Band. 1500 Spalten, 650 Abb.
Sehr gut erhalten. - Die Seiten des Lexikon haben zwei Spalten.
<Code: VA70021> Preis: 6800,- CZK
HIEKE, Karel: POKOJOVÉ ROSTLINY.
Obálka Milan Pašek, graf. úpr. Felix Šejna, ilustr. Miroslav Pinc, fotografie Zdeněk Humpál a Michal Vokřál.
Praha, SZN, 1988. 4. doplněné vyd.
8°, 414 str. Pův. brož.
V textu množství kreseb a bar. fotografií. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA63783> Cena: 45,- Kč
HOLEČEK, Jaroslav - NOHEJLOVÁ, Ivana: RYTÍŘI HLUBOKÝCH LESŮ.
Předmluva Jaromír Tomeček, graf. úpr. Radmila Kunová.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
4°, 157 str., 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA28634> Cena: 60,- Kč
HOUBY. Poznáváme, sbíráme, upravujeme.
L. V. Garibovová, M. Svrček, J. Baier.
Přel. Jan Dienstbier, ilustr. Bohumil Vančura.
Praha, Lidové nakladatelsví, 1985. 1. vyd.
8°, 302 str. Vaz. pův. lamino.
Planeta, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA9457> Cena: 75,- Kč

HOUBY. Poznáváme, sbíráme, upravujeme.
L. V. Garibovová, M. Svrček, J. Baier.
Přel. Jan Dienstbier, ilustr. Bohumil Vančura.
Praha, Lidové nakladatelsví, 1989. 2. vyd.
8°, 302 str. Vaz. pův. lamino.
Planeta, sv. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA13830> Cena: 95,- Kč

HRUBÝ, Adolf: KRMTE SPRÁVNĚ! Veselá čítanka.
Ilustr. War-ten-berg.
Praha, Pragapress, bez data vyd. [1942 - 45].
8°, 31 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA56458> Cena: 330,- Kč
CHVÁLY JIŽNÍCH ČECH.
Uspoř. Stanislav Cífka a Ludvík Pokorný, obálka a graf. úpr. Jiří Müller.
České Budějovice, Růže, 1973. 1. vyd.
8°, 147 str. Pův. brož s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA17319> Cena: 40,- Kč
JANOUŠEK, Jiří: TVÁŘE BEZ SVATOZÁŘE.
Fotografiky Miroslav Zajíc, obálka a graf. úpr. Vladimír Nagaj.
Praha, Práce, 1987. 1. vyd.
8°, 238 str. Pův. brož.
Kamarád. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VA48665> Cena: 20,- Kč
JEHLIČKA, Miloslav: LEV NIKOLAJEVIČ TOLSTOJ JAK HO VIDĚL...
Praha, Lidové nakladatelství, 1978.
8°, 336 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA11049> Cena: 40,- Kč
JOZÍFEK, O.: DVĚ GENERACE ZEITHAMMRŮ. ( Z cyklu "Česká vesnice" ).
Praha, Čas, 1901.
8°, 22 str. Pův. seš.
Knihovnička Času č. 16. - Vlastnické razítko na titulní straně. Dobrý stav.
<Kód: VA389> Cena: 40,- Kč

( KALENDÁŘ )
M. ALEŠ. 52 NÁRODNÍCH PÍSNÍ A ŘÍKADEL. KALENDÁŘ 1948.
Ilustr. Mikoláš Aleš, úvodní text J. L.
Praha, Jindřich Plichta, bez data vyd.
8°, nestr. [úvod. text a 109 str.]. Pův. kart. ob., kovová spirála.
Obálka ve velmi dobrém stavu, kalendář průběžně intaktní až téměř intaktní.
<Kód: VA63205> Cena: 170,- Kč

KAŇKA, Jiří: ŽENA A RAKOVINA.
Obálka Zdeněk Ziegler.
Praha, Avicenum, 1980. 2. vyd.
8°, 247 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA29639> Cena: 40,- Kč

KDE, KDY A JAK KNIHU NEJRADĚJI ČTU.
Sest. Vratislav Ebr, ilustr. Miloš Hlavica, typo Kristina Aschermanová.
Praha, AZ servis, 1993.
16°, nestr. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Sebr. spisy, sv. 2. - Intaktní stav.
<Kód: VA23104> Cena: 40,- Kč
KIPLING, Rudyard: OD MOŘE K MOŘI.
Přel. Dušan Zbavitel, ilustr. Zdeněk Mézl, přebal Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1974.
8°, 273 str. Pův. brož. s přebalem.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA59246> Cena: 65,- Kč
KLAPÁLEK, František: ATLAS BROUKŮ STŘEDOEVROPSKÝCH.
Praha, I. L. Kober, 1903.
4°, 2 svazky. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. ČÁSŤ PRVÁ. S dvaceti barevnými přílohami.
Str. 462, 20 bar. tab. na příl.
Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. ČÁSŤ DRUHÁ. S dvaceti osmi barevnými přílohami.
Str. 382, 28 bar. tab. na příl.
Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA24002> Cena: 3900,- Kč

KNIHA PŘÍTEL ČLOVĚKA - ČLOVĚK PŘÍTEL KNIHY.
Sestavil Mirko Ryvola, obálka s použitím kreseb Vl. Jiránka a graf. úpr. Pavel Hrach.
Praha, Lidové nakladatelství, 1989.
8° podél, 117 str. Pův. brož.
Světová četba, sv. 169. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA62047> Cena: 40,- Kč

KORBELÁŘ, Jaroslav - ENDRIS, Zdeněk - KREJČA, Jindřich: NAŠE ROSTLINY V LÉKAŘSTVÍ.
Vaz. a graf. úpr. Josef Týfa.
Praha, Avicenum, 1973. 4. rozš. a přeprac. vyd.
8°, 493 str. Vaz. pův. lamino.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA59361> Cena: 170,- Kč

KOVÁČIK, Ján: ŘEŠENÉ PŘÍKLADY Z MATEMATIKY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY.
K maturitní zkoušce. K přijímacím zkouškám na vysokou školu.
Přel. Jarmila Robová.
Praha, ASPI, 2006. 2. rozš. a dopl. vyd.
8°, 906 str. Vaz. pův. lamino.
Jako nové.
<Kód: VA60833> Cena: 390,- Kč

KOVÁTS, F. - ZSEBÖK, Z.: RÖNTGENANATOMISCHE GRUNDLAGEN DER LUNGENUNTERSUCHUNG.
Budapest, Akadémiai Kiado, 1955. 3. Aufl.
4°, 332 S. Orig. Ganzleiwand.
352 sw. und farb. Abb. im Text. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: VA30501> Preis: 50,- CZK

KŘESŤAN, Rudolf - RENČÍN, Vladimír: JAK SE DO LESA VOLÁ.
Knížka o akcích a reakcích.
Graf. úpr. Vladimír Nagaj.
Ostrava, Maja, 1992. 1. vyd.
8°, 127 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA61078> Cena: 50,- Kč
KUBÁT, Josef - HRUBÝ, Dag - PILGR, Josef: SBÍRKA ÚLOH Z MATEMATIKY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY. Maturitní minimum.
Obálka Miloš Jirsa.
Praha, Prometheus, 1996. 1. vyd.
8°, 195 str. Pův. brož.
Učebnice pro střední školy. - Jako nové.
<Kód: VA28635> Cena: 40,- Kč

KUKAL, Zdeněk: ATLANTIS VE SVĚTLE MODERNÍ VĚDY. 
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Krouz.
Praha, Academia, 1978. 1. vyd.
8°, 257 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem. 
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA60011> Cena: 85,- Kč

KYBALOVÁ, Ludmila - HERBENOVÁ, Olga - LAMAROVÁ, Milena :
OBRAZOVÁ ENCYKLOPEDIE MÓDY.
Graf. úpr. Karel Pánek.
Praha, Artia, 1973. 1. vyd.
8°, 623 str., 41 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
V textu 995 čb. vyobr. - Přebal, vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA41592> Cena: 840,- Kč

LANGE, Harald: SIERRA LEONE.
Přel. Josef Poláček, obálka Zdeňka Vydrová.
Praha, Panorama, 1986. 1. vyd.
8°, 211 str., 48 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA59247> Cena: 65,- Kč
LASSAR-COHN: CHEMIE V DENNÍM ŽIVOTĚ.
Přel. Richard Kauders, předml. Bohuslav Brauner.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [1902].
8°, 301 str. Vaz. dob. ppl.
V textu 31 čb. vyobr. - Vazba dobová poloplátěná hnědočervená až do jedná třetiny obou desek, desky potaženy papírem v několika tónech hnědé a zelené, větší plátěné rohy, mramorované ořízky.- Velmi dobrý stav.
<Kód: VA51709> Cena: 230,- Kč
LAVOLLE, L. N.: STOPA V POUŠTI.
Přel. Vojtěch Zamarovský, přebal, vaz. předsádky a graf. úpr. Lumír Ševčík, ilustr. Otakar Pok.
Praha, SNDK, 1967.
8° podél, 122 str., 4 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VA54413> Cena: 65,- Kč
LITERATURA O BRNĚ Z LET 1801 - 1979.
Soupis publikací a článků.
Zprac. Jaromír Kubíček a kol., přebal a vaz. Jan Jordán.
Brno, Státní vědecká knihovna a Archiv města Brna, 1980. 1. vyd.
8°, 500 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Bibliografie a prameny k vývoji Moravy, sv. 7. Bibliografie města Brna, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA58423> Cena: 440,- Kč

MÁLEK, Prokop: SONDY POD POVRCH LÉKAŘSKÉ VĚDY.
Vaz. Václav Rytina.
Praha, Avicenum, 1983. 1. vyd.
8°, 362 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. lamino.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA34607> Cena: 60,- Kč
MALINA, Jaroslav a Renata: OBDIVUHODNÝ ČLOVĚK. Úvahy o lidské tvořivosti.
Ilustr. Vladimír Renčín a Adolf Born.
Ostrava, Profil, 1991. 1. vyd.
8°, 230 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: VA56959> Cena: 95,- Kč
MANSFELD, Bedřich: VÝŽIVA NA NOVÝCH CESTÁCH.
Kapitoly národního zdravý, života a práce.
Praha, Melantrich, 1946.
8°, 34 str. Pův. sešit.
Zdroj poučení, sv. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA11097> Cena: 20,- Kč

MATTHIOLI, Ondřej Petr - HÁJEK Z HÁJKU, Tadeáš: HERBÁŘ, JINAK BYLINÁŘ, VELMI UŽITEČNÝ.
Sest. Jan Janko a Eva Bužgová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1982.
4°, 333 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA54984> Cena: 540,- Kč

MEYERS GROSES KONVERSATIONS LEXIKON.
Ein Nachschlagewerk des allgemeinen Wissens.
Sechste, gänglich neubearbeitete und vermehrte Auflage. Mit mehr als 16,800 Abbildungen im Text und auf 1522 Bildertafeln, karten und Plänen sovie 160 Textbeilagen.
Leipzig und Wien, Bibliographisches Institut, 1908-9.
8°, 20 Bd. [A bis Z]. Halblederbände der Zeit, mit Jugentstil-Rückenvergoldung.
Sehr gut erhalten.
<Code: VA32676> Cena: 6600,- CZK
MIČÁNKOVÁ, Marie - LEJNAR, Jan: LÉČIVÉ ROSTLINY III. Lidový receptář léčivých rostlin.
Obálka, titulní list a ilustr. Jaroslava Běhounková, graf. úpr. Alena Nováková.
Praha, Svépomoc, 1990. dotisk 1. vyd.
8°, 155 str. Pův. brož.
V textu množství čb. ilustrací. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA63786> Cena: 40,- Kč

MÍR. Kalendář pro český lid. L. P. 1906.
Praha, Křesťanský spolek mladíků v Čechách a Betanie.
8°, 94 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Vlepeno do soukr. ochr. pap. obálky. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA16021> Cena: 80,- Kč

MUZEUM. Sborník Muzea Kroměřížska.
Hl. red. Jiří Stránský, graf. úpr. Šárka Hromková.
Kroměříž, Muzeum Kroměřížska, 1999.
8°, 112 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VA14450> Cena: 80,- Kč
NAMLOUVÁNÍ.
Vybral, uspoř. a úvod. text Jan Krůta, ilustr. Miroslav Barták, Stanislav Holý, Jan Hrubý, Vladimír Jiránek, Václav Johanus, Dušan Pálka, Vladimír Renčín, Jiří Slíva, Jiří Vaněk a Jan Vyčítal. Obálka a graf. úpr. Karel Divina a Vladimír Nagaj.
Praha, Práce, 1985. 1. vyd.
8°, 255 str. Pův. brož.
Kamarád. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA61079> Cena: 25,- Kč
NEMETH, Věslav - POHL, Tomáš: VZORY SMLUV V PODNIKÁNÍ A OBCHODĚ.
Ostrava, Sagit, 1995. 3. vyd.
8°, 149 str. Pův. brož.
Skvrna na str. 148, 149, v tiráži a na zadní str. obálky. Dobrý stav.
<Kód: VA561> Cena: 20,- Kč

PAMÁTNÍK SVĚTOZORA NA OSMÝ SLET VŠESOKOLSKÝ 1926.
4°, 103 str., 1 rozkl. tab. na příl. Vaz. dobová, polopl. červenohnědá, plátěné rohy, mramorované ořízky.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA17816> Cena: 120,- Kč

( PANÝREK - DRNEC )
PANÝRKŮV PŘÍRODOZPYT PRO MĚŠŤANSKÉ ŠKOLY CHLAPECKÉ I DÍVČÍ. Třetí stupeň.
Přepracoval Josef Drnec.
Praha, Česká grafická unie, 1924. Vyd. 11. , opr.
8°, 126 str., Vaz. pův. ppl.
Přední i zadní deska ušpiněna, v textu místy mírně ušpiněno, chybí příloha. Dobrý stav.
<Kód: VA60580> Cena: 70,- Kč
PARKINSON, C. Northcote: NOVÉ ZÁKONY PROFESORA PARKINSONA. Parkinsonovy zákony. Po stopách pokroku. Podmínky úspěchu. Možnosti neúspěchu. Zákony paní Parkinsonové.
Sest, a přel. Zdeněk Dráb, ilustr. Vladimír Jiránek, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Vácha.
Praha, Mladá fronta, 1984. 1. vyd.
8°, 211 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA11089> Cena: 80,- Kč
PASEKŮV KRATOCHVILNÝ ASTROLOGICKÝ KALENDÁŘ.
Uspoř. Ivan Beránek a Jana Kašová, vaz. a graf. úpr. Eva Dušejovská.
Praha, Paseka, 1990. 1. vyd.
8°, 173 str. Vaz. pův. lamino.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA47325> Cena: 60,- Kč
PAVELKA, Jiří - POSPÍŠIL, Ivo: SLOVNÍK EPOCH, SMĚRŮ, SKUPIN A MANIFESTŮ.
Obálka Dana Bleyová.
Brno, Georetown, 1993.
8°, 290 str. Pův. brož.
Co nás spojuje, sv. 1. - Přední strana obálky pokrčená, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA58420> Cena: 110,- Kč
PECINA, Pavel: KAPESNÍ ATLAS CHRÁNĚNÝCH A OHROŽENÝCH ŽIVOČICHŮ.
Kresby Alena Čepická, fotografie Miloš Homoláč.
Praha, SPN, 1988. 3. vyd.
8°, 219 str. Vaz. pův. lamino.
Obrazové atlasy. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA38020> Cena: 80,- Kč
PILÁT, Albert - UŠÁK, Otto: ATLAS ROSTLIN.
Praha, SPN, 1953.
8°, 81 str. text a 120 volných tab. s bar. vyobr. a jednostr. tiskem. Pův. cpl. desky s chlopněmi.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA17458> Cena: 95,- Kč
PILNÁČKOVA ABECEDA. J.
Autor textu a ilustrátor neuveden.
Reklamní tisk, Josef Pilnáček, továrna na mýdla, Hradec Králové, bez data vyd.
Dvojlist 135 x 95 mm.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA16358> Cena: 20,- Kč
PILNÁČKOVA ABECEDA. P.
Autor textu a ilustrátor neuveden.
Reklamní tisk, Josef Pilnáček, továrna na mýdla, Hradec Králové, bez data vyd.
Dvojlist 135 x 95 mm.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA16359> Cena: 20,- Kč
PILNÁČKOVA ABECEDA. Z.
Autor textu a ilustrátor neuveden.
Reklamní tisk, Josef Pilnáček, továrna na mýdla, Hradec Králové, bez data vyd.
Dvojlist 135 x 95 mm.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA16360> Cena: 20,- Kč

POLÁK, Josef: STŘEDOŠKOLSKÁ MATEMATIKA V ÚLOHÁCH. I. II.
Vaz. Karel Horák.
Praha, Prometheus, 1999 a 2006. 1. a 2. vyd.
8°, 2 svazky. Vaz. pův. lamino.
Sv. 1. STŘEDOŠKOLSKÁ MATEMATIKA V ÚLOHÁCH. I. 371 str.
Sv. 2. STŘEDOŠKOLSKÁ MATEMATIKA V ÚLOHÁCH. II. 626 str.
Jako nové.
<Kód: VA60836> Cena: 330,- Kč
POLÍVKA, František: KLÍČ K URČOVÁNÍ ROSTLIN, VYSKYTUJÍCÍCH SE U NÁS NEJČASTĚJI. Dodatkem k rostlinopisu pro nižší střední školy.
Předml. Jos. Otruba.
Olomouc, Promberger, 1935. 16. vyd.
8°, 328 str. Pův. brož., cpl. obálka.
V textu 654 čb. vyobr. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA51710> Cena: 90,- Kč
POZŮSTALOST JANA DUKÁTA. Archívní katalog.
Zprac. Marie Vojtíšková, fotografie Jaroslav Sršeň.
Česká Lípa, Okresní archiv, 1976.
8°, 203str., 13 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Edice inventářů, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA118> Cena: 85,- Kč
PŘÍRODA. Illustrovaný měsíčník přírodovědecký. Ročník IX. S 5 přílohami a 140 obrazci v textu.
Red. Jan Kranich, Ed. Babák, Vl. Novák.
Moravská Ostrava, Jan Kranich, 1910-11.
8°, 380 str., 5 čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Přivázáno:
PŘÍRODA A ŠKOLA.
Časopis pro vyučování přírodovědné. Ročník IX. S 8 přílohami a 32 obrazci v textu.

Red. Jan Kranich.
Moravská Ostrava, Jan Kranich, 1910-11.
Str. 168, 8 čb. vyobr. na příl.
Vazba dobová polokožená černá, zlacený popis a ozdoné horizontání linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší kožené rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky pouze mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VA24003> Cena: 990,- Kč
PŘÍRODOPIS ŽIVOČIŠSTVA.
Otakar Štěpánek, Josef Mařan, Jan Obenberger, Ferdinand Prantl, ilustr. A. Pospíšil, přebal, vaz. a graf. úpr. Valdemar Ungermann.
Praha, Orbis, 1956-57. 1. vyd.
8°, 3 svazky. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. PŘÍRODOPIS ŽIVOČIŠSTVA. Díl I.
Str. 519, 2 bar. vyobr. na příl.
V textu 519 čb. vyobr.- Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 2. PŘÍRODOPIS ŽIVOČIŠSTVA. Díl II.
Str. 519, 3 bar. vyobr. na příl.
V textu 382 čb. vyobr.- Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 3. PŘÍRODOPIS ŽIVOČIŠSTVA. Díl III.
Str. 396, 1 bar. vyobr. a 1 rozkl. bar. mapa na příl.
V textu 239 čb. vyobr.- Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA11927> Cena: 360,- Kč
PYTLÍK, Radko: ČESKÝ KRESLENÝ HUMOR XX. STOLETÍ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Bohuslav Blažej.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 158 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, členská prémie. - Intaktní stav.
<Kód: VA62779> Cena: 25,- Kč

RADOST. Veselý kalendář na rok 1912.
Praha, Th. Venta, 1911.
8°, 107 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Přední a zadní str. obálky oddělena od knižního bloku, v textu místy pozn. tužkou. Dobrý stav.
<Kód: VA16025> Cena: 40,- Kč

RODINNÝ KALENDÁŘ NOVÉHO LIDU NA ROK 1916. Čítanka pro náš lid.
Upr. Vojtěch Martínek.
Brno, Nový lid, 1915.
8°, 103 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, ojediněle poznámky v textu. Dobrý stav.
<Kód: VA13187> Cena: 40,- Kč

RODINNÝ KALENDÁŘ NOVÉHO LIDU NA ROK 1917. Čítanka pro náš lid.
Upr. Antonín Pavlíček.
Brno, Nový lid, 1916.
8°, 104 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, ojediněle poznámky v textu. Dobrý stav.
<Kód: VA13188> Cena: 40,- Kč

RODINNÝ KALENDÁŘ NOVÉHO LIDU NA ROK 1918. Čítanka pro náš lid.
Upr. Antonín Pavlíček.
Brno, Nový lid, 1917.
8°, 146 str., seznam výročních trhů a reklamní příl. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, ojediněle poznámky v textu. Dobrý stav.
<Kód: VA13189> Cena: 40,- Kč

SEDLISKÁ, Božena - WALTER, Vilém - HUMPÁL, Zdeněk: RŮŽE.
Vaz. František Adámek.
Praha, SZN, 1989. 1. vyd. Ed. Rostlinná výroba, řada 100 nejkrásnějších.
8°, 281 str. Vaz. pův. lamino.
V textu 100 bar. fotografií, a množství kreseb. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA63789> Cena: 120,- Kč
SCHWEITZER, Albert: LIDÉ V PRALESÍCH.
Přel. Marie Škrachová a Pavla Stuchlíková.
Praha, Orbis, 1935.
8°, 270 str., 8 čb. vyobr. na příl. Vaz. dobová šedomodrá, desky potaženy pap. v několika tónech šedé, plátěné rohy.
V Evropě a za oceánem, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA56438> Cena: 155,- Kč
SKAUT - JUNÁK. Ročník 31.
Šéfred. Jan Šimáně.
Praha, Mladá fronta, září 1968 - březen 1969.
4°, číslo 1 - 14., dvojčísla v rozsahu 31 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná zelená, na hřbetu černý a bílý popis se zlacenou horizontální linkou, černý popis na přední desce. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: VA69029> Cena: 380,- Kč
SOUKUP, Jan: MODERNÍ VÝROBA LIKÉRŮ.
Praha, I. L. Kober, bez data vyd. [1941].
8°, 249 str. Pův. brož.
Věděním k blahobytu, sv. 67. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA33521> Cena: 80,- Kč Rezervováno
STARÝ, Karel: ZÁBAVY PŘÍRODOPISNÉ K PROSPĚCHU MLÁDEŽE. Se 62 obrázky.
Praha, František Bačkovský, 1904. 2. vyd.
8°, 265 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná zelená, desky potaženy papírem abstraktního vzoru a několika tónů zelené, šedé a červené, drobné plátěné rohy, zlacený věcný název na hřbetu, mramorované ořázky. - Vazba se znaky pouze mírného použití, číslo evidenční na titulu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA11492> Cena: 95,- Kč
SUCHÝ, Bohumil: NAUKA O TKANINÁCH.
Učebnice. Příručka pro industriální učitelky.
Prostějov, J. F. Buček, bez data vyd.
8°, 59 str. Pův. brož.
Přední a zadní str. obálky oddělena od knižního bloku.
<Kód: VA21425> Cena: 60,- Kč
SVRČEK, Mirko - VANČURA, Bohumil: HOUBY.
Graf. úpr. Aleš Krejča.
Praha, Artia, 1988. 2. vyd.
4°, 306 str. Vaz. pův. cpl s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA11051> Cena: 220,- Kč

TIECK, Heinrich: TROST BEI GOETHE.
Ein Buch des Trostes, der Freude, der Liebe, der Lebenskunst und des guten Glücks.
Wien, Scheuermann, 1939.
8°, 89 S. 13 sw. Abb. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: VA11875> Cena: 90,- CZK

TYRŠOVÁ, Renata: O VKUSU V ÚPRAVĚ DOMOVA A ODĚVU. Několik kapitol umělecko-výchovných.
Mladá Boleslav, Karel Vačlena, bez data vyd. [1923].
8°, 64 str. Vaz. dob. ppl.
Knihovna Lady, sv. 2. - První vydání. - Intaktní stav.
Přivázáno:

RATH, Antonín: LÉČIVÉ ROSTLINY.
Mladá Boleslav, Karel Vačlena, bez data vyd.
8°, 214 str.
Knihovna Lady, sv. 1. - Intaktní stav.
Vazba dobová poloplátěná hnědá, plátno až do jedné třetiny obou desek, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu. Desky potaženy mačkaným papírem, barveným v několika tónech hnědé, velké plátěné rohy. Slepotisk s florálními motivy na hřbetu, obou deskách a na rozích. - Intaktní stav.
<Kód: VA55979> Cena: 440,- Kč
URBAN, Jan - HANUŠ, Josef: PŘÍRODOPIS PRO MĚŠŤANSKÉ ŠKOLY. Se zřetelem k jevům a potřebám životním jakož i dějinám lidské vzdělanosti. Díl 2. Nejdůležitější skupiny přírodnin.
Praha, I. L. Kober, 1925.
8°, 182 str. Vaz. pův. polopl.
Vaz. se znaky použití, v textu četné skvrny a poznámky. Dobrý stav
<Kód: VA25199> Cena: 10,- Kč

URBAN, Zdeněk: STOLETÍ ČESKÉHO KALENDÁŘE.
Ilustr. Zdeněk Mézl, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Mladá fronta, 1987. 1. vyd.
4°, 168 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská knižnice, prémie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: VA18735> Cena: 55,- Kč

URBAN, Zdeněk: STOLETÍ ČESKÉHO KALENDÁŘE.
Ilustr. Zdeněk Mézl, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Mladá fronta, 1987. 1. vyd.
4°, 168 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Prémie Členské knižnice. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: VA31311> Cena: 80,- Kč
VANĚK, Vlastimil - STODOLA, Jiří: VODNÍ A VLKOMILNÉ ROSTLINY.
Vaz. František Adámek.
Praha, SZN, 1987. 1. vyd.
8°, 305 str. Vaz. pův. lamino.
Rostlinná výroba, řada 100 nejkrásnějších. - V textu 100 barevných fotografií, a množství kreseb. - Téměř intaktní stav.
<Kód: VA63791> Cena: 95,- Kč
VELKÝ SLOVANSKÝ KALENDÁŘ NA OBYČEJNÝ ROK 1915. S obrazem titulním a mnoha jinými vyobrazeními.
Praha, Otto, 1914.
8°, 156 str., 1 rozkl. vyobr. na příl., množství reklamních příloh a seznam výročních trhů. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, ojediněle poznámky v textu. Dobrý stav.
<Kód: VA13190> Cena: 40,- Kč
VESELÁ ČÍTANKA. Půl kopy podařených humoresek, taškařic i črt.
Pro školní četbu upravil prof. F. Slabý. Autografoval V. Písecký.
Praha, Těsnopis, bez data vyd.
8°, 32 str. Pův. brož.
Knihovna čs. těsnopisu. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA10260> Cena: 20,- Kč
VINCHON, Jean: UMĚLECKÉ PROJEVY CHOROMYSLNÝCH.
S 37 obrazy výtvarné a 10 doklady básnické činnosti choromyslných.
Přel., pozn. a obrazy doplnil Eugen Markalous, předml. O. Janota.
Praha, Orbis, 1931.
8°, 83 str., 10 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
ARS, sv. 11. - V textu množství čb. vyobr. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: VA30658> Cena: 650,- Kč
VOKNO. Agónie a extáze. Číslo 30.
Praha, Sdružení na podporu vydávání časopisů, bez data vyd.
4°, 212 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: VA14268> Cena: 120,- Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA SPOLKU KNIHTISKAŘŮ A PÍSMOLIJCŮ MORAVSKÝCH ZA SPRÁVNÍ ROK 1913 - 1917.
Brno, Typografia, 1914 - 1918.
8°, konvolut. Vaz. dob. polopl.
Rok 1913 Str. 78, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1914 Str. 68, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1915 Str. 65, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1916 Str. 66, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1917 Str. 70, účetní uzávěrka na příl.
Exlibris na předním přídeští, vlastnická razítka na titl. str. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA52733> Cena: 650,- Kč
VÝROČNÍ ZPRÁVA SPOLKU KNIHTISKAŘŮ A PÍSMOLIJCŮ MORAVSKÝCH ZA SPRÁVNÍ ROK 1918 - 1922.
Brno, Typografia a Rovnost, 1919 - 1923.
8°, konvolut. Vaz. dob. polopl.
Rok 1918 Str. 69, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1919 Str. 70, účetní uzávěrka na příl.
Rok 1920 Str. 88.
Rok 1921 Str. 96.
Rok 1922 Str. 104.
Exlibris na předním přídeští, vlastnická razítka na titl. str. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA52734> Cena: 650,- Kč
WELLS, H. G. - HUXLEY, J. - WELLS, G. P.: VĚDA O ŽIVOTĚ.
Souhrn současných vědomostí o životě a jeho možnostech.
Přel. Em. Vajtauer, graf. úpr. A. Chlebeček.
Praha, Fr. Borový, 1931 -32.
4°, 3 svazky. Vaz. dob. pkž.
Sv. 1. DÍL PRVNÍ. S 206 vyobrazeními v textu a 10 barevnými přílohami.
Str. 330, 10 bar. vyobr. na příl.
Vazba se znaky mírného použití, přebal není vevázán, knižní blok intaktní.
Sv. 2. DÍL DRUHÝ. S 238 vyobrazeními v textu a 10 barevnými přílohami.
Str. 331 - 634, 10 bar. vyobr. na příl.
Vazba se znaky mírného použití, přebal není vevázán, knižní blok intaktní.
Sv. 3. DÍL TŘETÍ. S 321 vyobrazeními v textu a 13 barevnými přílohami.
Str. 635 - 1087, 13 bar. vyobr. na příl.
Vazba se znaky mírného použití, přebal není vevázán, knižní blok intaktní.
Knihy dalekých obzorů, s. 10, 11 a 12. - Vazby dobové jednotné, polokožené, modré, zlacené popisy, horizontální linky a viněty na hřbetech, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší kožené rohy.
<Kód: VA24004> Cena: 1600,- Kč
( WINTER, Jiří )
NEPRAKTA 929 X.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Práce, 1984. 1. vyd.
8°, 269 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA54793> Cena: 50,- Kč
ZÁBAVNÉ A POUČNÉ ČTENÍ.
Olomouc, Živnostenský závod tiskařský a vydavatelský, 1934.
8°, 208 str., 14 str. reklamní přílohy. Pův. brož.
Obálka a knižní blok se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA33003> Cena: 50,- Kč

ZDRAVÍ - SÍLA - KRÁSA.
Tělocvičný večer Tělocvičné jednoty Sokol v Žižkově 26. prosince 1913.
Předml. A. Očenášek.
Žižkov, Tělocvičná jednota, 1913.
8° podél, 16 str. Pův. seš.
Obálka mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
<Kód: VA51399> Cena: 110,- Kč

ZNEUZNANÍ EDISONI. Kukátko do říše vědy, techniky a pokroku.
Text sest. Jiří Cirkl, ilustr. Václav Kabát a Milan Kopřiva, typo Milan Kopřiva.
Praha, Svoboda, 1979. 1. vyd.
4°, 144 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská knižnice, prémie. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: VA55982> Cena: 90,- Kč
ŽIVÉ PRAMENY. Karlovy Vary očima básníků a spisovatelů.
Uspoř. Karel Fron, fotografie Vladimír Radechovský, obálka Václav Bezděch, graf. úpr. Vladimír Škopek.
Plzeň, Krajské nakladatelství, 1962.
8°, 149 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: VA17325> Cena: 40,- Kč
Technická podpora.