Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

2. POLOLETNÍ SJEZD OKRESNÍHO NÁRODNÍHO VÝBORU V HUSTOPEČÍCH, KONANÝ 30. PROSINCE 1947 V ŽIDLOCHOVICÍCH.
Hustopeče, ONV, bez data vyd.
8°, 63 str., 1 rozkl. čb. mapa na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV10312> Cena: 60,- Kč

ALBUM. Sbírka nápisů do pamětní knihy.
Sest. Fr. A. Hora.
Praha, Jaroslav Pospíšil, 1863. 2. vyd.
16°, 129 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová, poloplátěná, černá, zlacené iniciály A. F. na přední desce, mramorovaná ořízka. - Soubor 461 citátů a seznam autorů. V textu několik poznámek a vpisků. Na zadním přídeští perem příprava kryptogramu. Na předním přídeští tužkou přípis: "Puzrlata.Vezmi 12 lotů." - Vazba mírně uvolněna a odřená. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV20766> Cena: 650,- Kč

ARTEMIDÓROS: SNÁŘ.
Přel. Radislav Hošek, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1974. 1. vyd.
8°, 333 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 26. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV36949> Cena: 90,- Kč

BENEŠ, Edvard: DEMOKRACIE DNES A ZÍTRA.
Obálka František Tichý.
Praha, ČIN, 1946. 2. vyd.
8°, 349 str., 1 repro fotografie na příl. Pův. brož.
Obálka i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV51316> Cena: 180,- Kč

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ. BOJ O MÍR A BEZPEČNOST STÁTU. Československá zahraniční politika v projevech ministra dra Ed. Beneše 1924 - 33.
Předml. J. Papoušek a Kamil Krofta.
Praha, Orbis, 1934.
8°, 832 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knihovnické razítko na titulu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV57641> Cena: 90,- Kč

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ: PAMĚTI. Část II., svazek 1.
Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství.
Typo Karel Svolinský.
Praha, Orbis, 1947.
8°, 517 str., 24 str. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Stopami dějin. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba dobová polokožená s pěti vazy, desky potaženy světlehnědým papírem. Přebal není vevázán, vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV41378> Cena: 330,- Kč

BEBEŠ, Edvard: NOVÁ SLOVANSKÁ POLITIKA.
Obálka a frontispis Mario Stretti.
Praha, Vladimír Žikeš, 1946. 1. vyd.
8°, 59 str. Pův. brož. s ochr. folií.
Obálka v horní části hřbetu mírně poškozena a ve velmi dobrém stavu, podpis vlastníka před patitulem, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV63114> Cena: 80,- Kč
BENEŠ, Edvard: PROBLÉM ALKOHOLOVÉ VÝROBY A ABSTINENCE.
Statistická data Státní úřad statistický, diagramy V. K. Barvínek, front. J. Vaic, obálka Miloš Vačura.
Praha, Čsl. abstinentní svaz, 1947.
8°, 141 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV61093> Cena: 130,- Kč

BENEŠ, Edvard: SVĚTOVÁ KRISE. KONTINUITA PRÁVA A NOVÉ PRÁVO REVOLUČNÍ. Projev na právnické fakultě Karlovy university při slavnostní promoci na doktora práv h. c.
Graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Právnické nakl. V. Linhart, 1946. 1. vyd.
8°, 40 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV56833> Cena: 60,- Kč

BENEŠ, Edvard: SVĚTOVÁ KRISE. KONTINUITA PRÁVA A NOVÉ PRÁVO REVOLUČNÍ. Projev na právnické fakultě Karlovy university při slavnostní promoci na doktora práv h. c.
Graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Právnické nakl. V. Linhart, 1946. 1. vyd.
8°, 40 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: SV41586> Cena: 140,- Kč

BENEŠ, Edvard: SVĚTOVÁ VÁLKA A NAŠE REVOLUCE.
Vzpomínky a úvahy z bojů za svobodu národa.
Praha, Orbis a Čin, 1928-1929.
8°, 2. sv. Vaz. pův. nakl. cpl. Kart. ochr. pouzdro.
Sv. I. 537 str.
Sv. II. 612 str.
Vazby ve velmi dobrém stavu, knižní bloky intaktní.
<Kód: SV69015> Cena: 180,- Kč

BENEŠ, Vojta: MASARYK V REVOLUCI.
Praha, Česká grafická Unie, 1948. 2. vyd.
8°, 128 str., 36 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Nové obzory, sv. 25. - Vazba dobová polokožená hnědočervená, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech červené a hnědé, kůže na předních hranách obou desek. - Vazba se znaky nepatrného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV62897> Cena: 200,- Kč
BLACKMAR, Frank W. - GILLIN, John Lewis: ZÁKLADY SOCIOLOGIE.
Přel. F. Fajfr, E. K. Škrachová a V. K. Škrach.
Praha, Orbis, 1929.
8°, 533 str. Pův. brož.
Sociologická knihovna, větší řada, sv. 2. - Obálka se znaky použití, zejména v dolní a horní části hřbetu, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV36907> Cena: 165,- Kč
BOHÁČ, A.: NÁRODNÍ STÁT A SVĚTOVÝ MÍR. O zásady nového míru.
Praha, Melantrich, 1946.
8°, 93 str. Pův. seš.
Zdroj poučení, sv. 1. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV16002> Cena: 90,- Kč
( BOŘEK-DOHALSKÝ, Zdeněk )
OPUŠTĚNÝ STŮL. Výbor z novinářských článků Zdeňka Bořka-Dohalského.
Předmluva Ferdinand Peroutka, uspoř. a doslov Miroslav Halík, obálka Milan Hegar.
Praha, Fr. Borový, 1947. 1. vyd.
8°, 307 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: SV61055> Cena: 330,- Kč

BÖLSCHE, W.: ŽIVOT LÁSKY V PŘÍRODĚ. Dějiny vývoje lásky.
Přel. a upr. A. Starý.
Praha, Jos. Vilímek, 1924.
8°, 3 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl l. 236 str.
Sv. 2. Díl lI. 252 str.
Sv. 3. Díl lII. 245 str.
Vazba původní nakladatelská celoplátěná, bohatě zdobená slepotiskem s florálním motivem na hřbetu a obou deskách, barveno světle hnědou a olivově zelenou. - Knižní bloky a vazby téměř intaktní.
<Kód: SV21137> Cena: 390,- Kč

BRODA, R. - DEUTSCH, J.: MEZINÁRODNÍ PROLETARIÁT.
Sociálně psychologická studie.
Přel. Ivan Tryzna.
Plzeň, K. Pelant, 1914.
8°, 137 str. Vaz. pův. pap.
Život, roč. 1, č. 3. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV31520> Cena: 360,- Kč

CICERO, Marcus Tullius: DVĚ ROZMLUVY.
Přel. Jan Reiniš, předml. Jan Pečírka, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1960.
8°, 146 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 244. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: SV10036> Cena: 60,- Kč
CICERO, Marcus Tullius: O POVINNOSTECH.
Přel. Jaroslav Ludvíkovský.
Praha, Svoboda, 1970.
8°, 193 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV10037> Cena: 85,- Kč
CICERO, Marcus Tullius: TUSKULSKÉ HOVORY.
Přel. Václav Bahník, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1976.
8°, 433 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 32. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV10038> Cena: 110,- Kč
CO DALY NAŠE ZEMĚ EVROPĚ A LIDSTVU. Od slovanských věrozvěstů k národnímu obrození.
Úvod a red. Vilém Mathesius, typo, přebal a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, Evropský literární klub, 1939.
4°, 230 str., 12 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Dedikace perem na titulu. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stravu.
<Kód: SV25817> Cena: 100,- Kč

CO DALY NAŠE ZEMĚ EVROPĚ A LIDSTVU. Od slovanských věrozvěstů k národnímu obrození. Obrozený národ a jeho země na foru evropském a světovém.
Úvod a red. Vilém Mathesius, typo, přebal a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, Sfinx, 1940. 2. vyd.
4°, 426 str., 23 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Nové cíle, sv. 843. - Podpis vlastníka perem na titulu. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stravu.
<Kód: SV46035> Cena: 190,- Kč

CONGRESS. VS. 17. XI. 1939 - 1945. Program of the meeting of welcome at the New Town - Hall, November the 26th 1945.
Title-page M. Chlad.
Brno, Vlast. Pinkas, 1945.
8°, 14 pp. Orig. pap.
Intact.
<Code: SV52116> Price: 350,- CZK
ČAPEK, J. B.: Z KULTURNÍCH DĚJIN ČESKÝCH XVII. A XVIII. STOLETÍ.
Praha, Pokrok, 1940.
8°, 62 str. Pův. brož.
Knihovna Pokroku, sv. 166. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV35886> Cena: 65,- Kč
ČÁDOVA ETIKA INDIVIDUÁLNÍ.
Sest. František Šeracký.
Praha, Dědictví Komenského, 1920.
8°, 251 str. Vaz. dob. ppl.
Encyklopedická knihovna, sv. 19. Spisů Dědictví Komenského, sv. 190. - Vazba dobová, poloplátěná hnědá. Zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem, plátěné rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV29115> Cena: 280,- Kč

( ČAPEK, Karel )
KAREL ČAPEK. O UMĚNÍ A KULTUŘE III.
Sest. Emanuel Macek a Miloš Pohorský, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1986.
8°, 907 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy Karla Čapka, sv. 19. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: SV51244> Cena: 60,- Kč

( ČAPEK, Karel )
KAREL ČAPEK. RATOLEST A VAVŘÍN.
Uspoř. Miroslav Halík, ilustr. Karel Čapek, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva a Karel Divina.
Praha, Melantrich, 1970. 2. doplněné vyd.
8°, 142 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV70092> Cena: 80,- Kč

ČERMÁK, J.: NĚMCI V MALÉ ASII.
Dráha bagdadská v mezinárodní politice.
Praha, Josef Pelcl, 1911.
8°, 32 str. Pův. brož.
Chvilky. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV26314> Cena: 60,- Kč

ČIN. Týdeník pro kulturní a jiné veřejné otázky. Ročník 6.
Red. Marie Majerová.
Praha, Čin, 1934.
8°, 51 seš. Číslo 1 - 52. 1224 str. Pův. pap. obálky.
Jednotlivá čísla v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: SV23491> Cena: 240,- Kč
ČIN. List pro kulturní a jiné veřejné otázky. Ročník 10.
Red. Bohumil Přikryl.
Praha, Čin, 1938.
8°, čís. 1 - 20, 319 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová, poloplátěná modrá, desky potaženy škrobovým papírem v několika tónech modré, menší plátěné rohy, modrá horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV35294> Cena: 190,- Kč
ČINNOST ONV V HUSTOPEČÍCH ZA ROK 1946.
Hustopeče, ONV, bez data vyd.
8°, 27 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV10314> Cena: 40,- Kč
ČLOVĚK A LIDSKÁ PRÁVA. Dokumenty k lidským právům.
Sest. Jana Kohnová, obálka a graf. úpr. Josef Týfa.
Praha, Horizont, 1969. 1. vyd.
8°, 102 str. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV18966> Cena: 20,- Kč
DENIS, Arnošt: VÁLKA. Příčiny přímé a vzdálené - Otrávený národ - Smlouva.
Přel. Emilian Barthell.
Praha, Vydavatelské družstvo socialistických listů, 1919.
4°, 232 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná olivově zelená, zacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy zeleným papírem světlejšího tónu, plátěné rohy. Vazba ve velmi dobrém stavu, obálka není vevázána, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV53227> Cena: 140,- Kč
DEVATENÁCTÉ STOLETÍ SLOVEM I OBRAZEM. Dějiny politické a kulturní.
Red. Jan Klecanda.
Praha, J. R. Vilímek, bez data vyd. [1905].
4°, 2 sv. Vaz. dob. ppl.
Sv. 1. Díl. 1. Svazek prvý. Národové a státy. Doba Napoleonova. Éra Metternichova. Evropská revoluce. Východní otázka. Národnostní vývoj Evropy. 616 str., 6 rozkl. vyobr. na příl.
Sv. 2. Díl. 1. Svazek druhý. Národové a státy. Na západní polokouli. Pád druhého císařství. Třetí republika po válce. Německo po válce. Italie na konci století. Slovanská válka na východě. Balkán po válce. Rusko po válce. Sociální proudy. Nová doba Rakousko-Uherska. Čína a Japan. Školství v devatenáctém století. Literární proudy ve století XIX. Hudba ve století XIX. Str. 617 - 1134, 2 rozkl. bar. a čb. vyobr., 12 str. čb. vyobr., 3 bar. rozkl. mapy, na příl.
Vazby dobové poloplátěné modré, bílý popis a ozdobné horizontální linky na hřbetech, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší plátěné rohy, mramorvané ořízky.V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV41780> Cena: 2200,- Kč
( DOBROVOLNÝ, B. )
NÁRODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ.
Sest. B. Dobrovolný.
Praha, vl. nákl., 1938. 5. vyd.
8°, 64 str., 16 str. bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Učebné texty, sv. 15. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: SV18006> Cena: 90,- Kč
DOPIS ČESKÉ MÍROVÉ RADY PEDAGOGŮM A ŠKOLSKÝM PRACOVNÍKŮM.
Praha, Česká mírová rada, 1969.
8°, volný dvojlist s textem na 3. str.
Komunistický tisk z počátku normalizačního procesu, bizardního až šíleného obsahu. - Napříč přeloženo. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV68920> Cena: 20,- Kč

DOSTOJEWSKI, F. M.: POLITISCHE SCHRIFTEN. Mit einer Einleitung von Dmitri Mereschkowski.
München, Piper, 1920.
8°, 509 S. Orig. Ganzleiwand.
Sämtliche Werke, Bd. 13. - Sehr gut erhalten.
<Code: SV52149> Preis: 160,- CZK

DVORSKÝ, J.: SPINOZA. Slavný a neohrožený filosof státního demokratismu.
Předml. Josef Tvrdý.
Hranice nad Bečvou, vlastním nákladem, bez data vyd. [1932].
8°, 151 str., 2 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV56323> Cena: 390,- Kč
EHRHARD, Albert: VÝCHODNÍ CÍRKEVNÍ OTÁZKA A ÚKOL RAKOUSKA PŘI JEJÍM ŘEŠENÍ.
Přel. Karel Bor. Kašpar.
Praha, V. Kotrba, 1902.
8°, 85 str. Pův. brož. s přebalem.
Vzdělávací knihovna katolická, sv. 27. - Přebal, obálka a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV63914> Cena: 130,- Kč
ENGLIŠ, Karel: NÁRODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ.
Pro účely nejvyšších stupňů středních škol.
Praha, Orbis, 1940.
8°, 304 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV17267> Cena: 190,- Kč

( ENGLIŠ, Karel )
ŘEČ, KTEROU PRONESL J. M. REKTOR UNIVERSITY KARLOVY PROFESOR DOKTOR KAREL ENGLIŠ PŘI SVÉ INSTALACI DNE 9. PROSINCE 1947. A. Přednáška: Nástin hospodářských soustav. B. Poselství k akademické mládeži.
Praha, bez nakl. údajů, 1947.
8°, 22 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV35272> Cena: 80,- Kč

EPIŠTOLY SDRUŽENÝCH ORGANIZACÍ NÁRODNÍHO ODBOJE.
Praha, Výbor sdružených organisací Čs. národního odboje z obou válek, 1945.
8°, 29 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV24874> Cena: 60,- Kč

FARSKÝ, Karel: STÁT A CÍRKEV.
Poměr státu českého k církvi římské od prvopočátku až do roku 1924.
Praha, vl. nákl., 1924.
8°, 372 str. Vaz. pův. pap.
Otisk článků uveřejňovaných v r. 1923 - 1924, v časopise CČS "Českém zápase". - Vazba se znaky mírného použití, číslo evidenční v horní části přední desky. Podpis vlastníka a číslo evidenční na titulní straně, zbývající část knižního bloku téměř intaktní.
<Kód: SV61094> Cena: 190,- Kč

FEIERABEND, Karel Ladislav: POLITICKÉ VZPOMÍNKY.
Uspoř. Magda Bilíková, předml. Pavel Tigrid, přebal, vaz. a graf. úpr. Boris Mysliveček.
Brno, Atlantis, 1994. 2. upr. vyd.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. POLITICKÉ VZPOMÍNKY I. Str. 475.
Jako nové.
Sv. 1. POLITICKÉ VZPOMÍNKY II. Str. 367, 8 str. čb. vyobr. na příl.
Jako nové.
<Kód: SV61053> Cena: 180,- Kč

FOERSTER, Friedrich Wilhelm.: POHLAVNÍ MRAVOUKA A VÝCHOVA.
Přel. Ad. Urbánek.
Hradec Králové, Bohdan Melichar, 1908.
8°, 134 str. Pův. brož.
Melicharova bibliotéka, sv. 5. - Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV38013> Cena: 390,- Kč

FUSEK, J.: ORGANISACE A ČINNOST OKRESNÍCH NÁRODNÍCH VÝBORŮ.
Předml. Pavel Levit.
Praha, Státní tiskárna, bez data vyd. [1946].
8°, 104 str. Pův. brož.
Příručky pro národní výbory, sv. 5. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV9477> Cena: 20,- Kč

GIORDANI, Igino: OD HORDY K ŘÁDU.
Přel. Jan Brechensbauer, obálka Stanislav Ulman, graf. úpr. J. Kapek.
Praha, V. Kotrba, 1948. 1. vyd.
8°, 218 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV63720> Cena: 440,- Kč
GRENZ, J. Stanley: ÚVOD DO POSTMODERNISMU.
Přel. Alena Koželuhová, obálka Július Nagy.
Praha, Návrat domů, 1997.
8°, 199 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: SV63106> Cena: 80,- Kč

GRIMMELSHAUSEN: DOBRODRUHOVY PAMĚTI.
Upr. Jiří Vičar.
Praha, Josef Pelcl, 1916.
8°, 48 str. Pův. brož.
Chvilky, č. 111-112. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV26317> Cena: 45,- Kč

HÁJEK, Zdeněk: DEMOGRAFIE BRNA.
Předml. Vladimír Srb, obálka Jaromír Jarkovský.
Praha, Academia, 1973. 1. vyd.
8°, 113 str., 1 čb. rozkl. plán na příl. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní, příloha intaktní.
<Kód: SV13177> Cena: 120,- Kč
HAJŠMAN, Jan: DR. EDVAED BENEŠ. HLUBINA BEZPEČNOSTI.
Obálka a graf. úpr. F. Příhoda.
Praha, F. Šmíd, 1947.
4°, 50 str. Volné listy v pův. pap. obálce s chlopněmi.
Tympanon, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV19004> Cena: 120,- Kč
HAVLÍČEK. Časopis šířící pravdu v lidu.
Praha, Vydavatelství Volné Myšlenky, ročník 14,1925.
8°, konvolut. Vaz. dob. ppl.
Číslo 15, 15 str.
Číslo 14, 15 str.
Číslo 17, 15 str.
Číslo 18, 15 str.
Číslo 19, 15 str.
Číslo 20, 15 str.
Číslo 21, 15 str.
Číslo 22, 15 str.
Číslo 23, 15 str.
Číslo 24, 15 str.
Číslo 25, 15 str.
Číslo 26, 15 str.
Číslo 27, 15 str.
Číslo 28, 15 str.
Vazba dobová poloplátěná, vínově červená, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech šedé, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV17268> Cena: 100,- Kč
HAVLÍČEK. Sborník šířící pravdu lidu.
Praha, Vydavatelství Volné Myšlenky, 1924 - 1925.
8°, konvolut. Pův. brož.
Číslo 4, ročník 14, 15 str.
Číslo 30, ročník 14, 15 str.
Číslo 29, ročník 14, 15 str.
Číslo 41, ročník 13, 15 str.
Číslo 50, ročník 13, 15 str.
Číslo 6, ročník 14, 15 str.
Číslo 7, ročník 14, 15 str.
Číslo 8, ročník 14, 15 str.
Číslo 9, ročník 14, 15 str.
Číslo 10, ročník 14, 15 str.
Číslo 11, ročník 14, 15 str.
Číslo 12, ročník 14, 15 str.
Číslo 13, ročník 14, 15 str.
Číslo 31, ročník 14, 15 str.
Nerozřezáno. Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV41575> Cena: 120,- Kč
HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel: EPIŠTOLY KUTNOHORSKÉ.
Red. Richard Fischer.
Olomouc, Pokrokový politický spolek pro Moravu, bez data vyd. [1906].
8°, 103 str. Pův. brož.
Pokrokové epištoly, roč. 1, sv. 1. - Obálka poškozena v horní a dolní části hřbetu, několik hnědých skvrn na přední a zadní straně, knižní blok průběžně ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: SV14356> Cena: 45,- Kč
HEIDEN, Konrad: EVROPSKÝ OSUD. Dav a země. Konec je na dohled. Chleba je dost. Dálka a svoboda. Cizinci. Dělníci. Duch a stroj. Diktatura. Produktivní národ. Zeměkoule kořistí. Válka třicetiletá. Candide a Prometheus.
Přel. František Šelepa, graf. úpr. přebal a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1938..
8°, 177 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Atom, sv. 89. - Intaktní stav.
<Kód: SV55607> Cena: 330,- Kč

HERBEN, Jan: KAREL HAVLÍČEK.
Praha, Státní nakl., 1921.
8°, 62 str. Pův. brož.
Občanská knihovna, sv. 19-20. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV62464> Cena: 40,- Kč

HERBEN, Jan: MASARYKŮV RODINNÝ ŽIVOT.
Typo Karel Král.
Praha, Fr. Borový, 1948. 13. vyd.
8°, 88 str. Vaz. dob. cpl.
Obálka není vevázána. Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV36724> Cena: 45,- Kč
HERBEN, Jan: MASARYKŮV RODINNÝ ŽIVOT.
Přebal a vaz. Václav Sivko, typo Karel Král.
Praha, Fr. Borový, 1948. 13. vyd.
8°, 88 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV59317> Cena: 100,- Kč

HERBEN, Jan: POSLEDNÍ POHÁDKA. K 70. narozeninám presidenta Masaryka.
Praha, SN, bez data vyd. [1920].
8°, 16 str. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV52150> Cena: 40,- Kč

HEROUT, Alois: TĚSNOPISNÁ UČEBNICE PODLE ČSL. SOUSTAVY MIKULÍKOVY - HEROUTOVY PRO ŠKOLY MĚŠŤANSKÉ.
Praha, A. Mikulík a Herout, 1931. 3 opr. vyd.
8°, 59 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14329> Cena: 20,- Kč
HOFBAUEROVÁ-HEYROVSKÁ, Klára: MEZI VĚDCI A UMĚLCI.
Přebal Jan Mácha.
Praha, J. R. Vilímek, 1947.
8°, 456 str., 33 vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Knihy osudů, sv. 21. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV41294> Cena: 260,- Kč
HONZÍK, Karel: CO JE ŽIVOTNÍ SLOH.
Obálka Miroslav Váša, typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1958.
8°, 101 str., 6 jednobar. vyobr. na rozkl. příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 5. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV36520> Cena: 100,- Kč
HONZÍK, Karel: CO JE ŽIVOTNÍ SLOH.
Obálka Miroslav Váša, typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1958.
8°, 101 str., 6 jednobar. vyobr. na rozkl. příl. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 5. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV10877> Cena: 140,- Kč
HOSTINSKÝ, Otakar: UMĚNÍ A SPOLEČNOST.
Praha, Jan Laichter, 1941.
8°, 166 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem, kart. ochr. pouzdro.
Otázky a názory, sv. 79. - Číslo evidenční na patitulu, podpis vlastníka na titulu. S odhlédnutím od popsaných poškození je knižní blok, přebal a vazba v intaktním stavu.
<Kód: SV55698> Cena: 160,- Kč
HROMÁDKA, Josef Lukl: DOSTOJEVSKIJ A MASARYK.
Obálka a graf. úpr. F. J. Müller.
Praha, YMCA, 1931.
8°, 63 str. Pův. brož.
Křesťanská Revue, sv. 5. - Podpis vlastníka na přední straně obálky a patitulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN68924> Cena: 190,- Kč
HROMÁDKA, Josef Lukl: MEZI VÝCHODEM A ZÁPADEM.
Obálka Václav Karel.
Praha, Kalich, 1946. 1. vyd.
8°, 94 str. Pův. brož.
Obálka nepatrně ušpiněna, štítek s číslem evidenčním na zadní straně. Dobrý stav.
<Kód: SV28235> Cena: 85,- Kč
HUBBARD, Elbert: A LITTLE JOURNEY TO THE HOME OF JOHN B. STETSON.
New York, Roycrofters, 1911.
8°, 32 pp. with 3 bw. illustr. Orig. vol.
Very good condition.
<Code: SV51633> Price: 850,- CZK
HUMPOLÍK, Antonín: JACÍ JSME PO VÁLCE. Referát pro předvolební debatní večer osvětové rady.
Brno, Zemská osvětová rada, 1946.
8°, 7 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV16006> Cena: 30,- Kč

HUMPOLÍK, Antonín: PRVNÍ HODINA OBČANSKÉ NAUKY A VÝCHOVY. Myšlenkový a mravní podklad nového předmětu na školách obecných a měšťanských.
Brno, Vydavatelský odbor Ústředního spolku učitelského na Moravě a ve Slezsku, 1922.
8°, 15 str. Nerozřezaný arch.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV13186> Cena: 10,- Kč

HUSITSKÉ MANIFESTY.
Sest., upr., přel., pozn., vysvětlivky a předml. Amadeo Molnár, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1980.
8°, 262 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 495. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, v předmluvě označeny pasáže zvýrazňovačem, zbývající část knižního bloku intaktní.
<Kód: SV63915> Cena: 90,- Kč
CHALUPNÝ, Emanuel: KAREL HAVLÍČEK.
Praha, S. V. U. Mánes, 1911.
8°, 71 str., 1 rozkl. faksimile mapy, 9 rozkl. rkp., 2 kreseb a 9 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Zlatoroh, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV58971> Cena: 190,- Kč
CHALUPNÝ, Emanuel: LITERÁRNÍ HISTORIE A SOCIOLOGIE.
Ilustr. Jan Konůpek, typo Josef Sonberg.
Praha, Jan Pohořelý, 1943. 1. vyd.
8°, 28 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Přátelství, sv. 10. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné archy průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: SV64222> Cena: 120,- Kč
CHALUPNÝ, Emanuel: LITERÁRNÍ HISTORIE A SOCIOLOGIE.
Ilustr. Jan Konůpek, typo Josef Sonberg.
Praha, Jan Pohořelý, 1943. 1. vyd.
8°, 28 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Přátelství, sv. 10. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné archy intaktní.
<Kód: SV65406> Cena: 140,- Kč
CHALUPNÝ, Emanuel: PŘEDNÍ TVŮRCOVÉ NÁRODNÍHO PROGRAMU: JUNGMANN, HAVLÍČEK, TYRŠ, MASARYK.
Praha, Československá obec sokolská, 1921.
8°, 101 str. Vaz. dob. ppl.
Tyršův sborník, sv. 4. - Vazba dobová poloplátěná černá, desky potaženy papírem v několika tónech hnědé, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Obálka nalepena na přední desce vazby, na hřbetu bílý papírový štítek, číslo evidenční na titulu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV54007> Cena: 170,- Kč

CHALUPNÝ, Emanuel: SOCIOLOGIE. Díl. čtvrtý Skladba (Statika). II. Nauka o výtvorech a činnostech kulturních. Sv. 3. Sociální činnost (práce, hra, sport, tanec, zábava).
Praha, vl. nákl., 1941.
8°, 315 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV31501> Cena: 230,- Kč

CHCEME PRÁVNÍ ŘÁD.
Brno, Čsl. strana národně socialistická a Melantrich, bez data vyd. [1945 - 46].
8°, nestr. [ 5 ]. Volné listy v pův. pap. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV31028> Cena: 10,- Kč

JANDÍK, Stanislav: T. G. M. V LÁNECH.
Graf. úpr. Miloš Endler.
Praha, Za svobodu, 1946.
4°, 197 str., 122 vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Za svobodu, sv. 1. - Vyobr. reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV36777> Cena: 80,- Kč

JANOUT, Josef: LIDOVÁ ( KLERIKÁLNÍ ) STRANA VE SVĚTLE PRAVDY.
Čítanka, potřebná k poučení pro všechny třídy a stavy ku nastávajícím volbám do Národního shromáždění.
Praha, vl. nákl., 1925. Po konfiskaci opravené vydání.
4°, 112 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV13274> Cena: 850,- Kč
JEDNOTOU SLOVANSTVA K MÍRU. Ročenka SOPVP 1948.
Red. Vojtěch Holeček, Miloš Vacík, obr. příl. Josef Rýpar, obálka a graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, SOPVP, 1947. 1. vyd.
4°, 308 str., 16 str. jednobar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV31521> Cena: 990,- Kč
KISCH, Egon Ervín: PŮL STOLETÍ ZUŘIVÝM REPORTÉREM.
Přel. Jarmila Haasová-Nečasová, předml. Evžen Paloncy, přebal, vaz. a typo Pavel Šváb.
Praha, Svoboda, 1985.
8°, 303 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV8144> Cena: 80,- Kč

KLAS. Obrázkový časopis pro mládež. Ročník 1. Číslo 1.
Red. Pavel Sula a Josef Ledr.
Praha, Říšský svaz uč. měšť. škol, 1922.
4°, 16 str. Pův. sešit.
Obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: SV48626> Cena: 5,- Kč
KLAS. Obrázkový časopis pro mládež. Ročník 6. Číslo 1.
Red. Pavel Sula.
Praha, Říšský svaz uč. měšť. škol, 1927.
4°, 16 str. Pův. sešit.
Obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: SV48627> Cena: 5,- Kč
KLEIN, Ota: ŽIVOTNÍ STYL A MODERNÍ CIVILIZACE.
Uspoř. Radovan Richta, Irena Dubská a Jan Orlický, obálka a graf. úpr. Nina Roháčová.
Praha, Symposium, 1969.
8°, 165 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna Doby, sv. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV62899> Cena: 120,- Kč
KNIHOVNA JAKO INSTITUCE NÁRODNÍ. Anketa o veřejných knihovnách.
Uspoř. Spolek veřejných obecních knihovníků, předmluva Jiří Mahen.
Spolek veřejných knihovníků, 1928.
8°, 150 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV52419> Cena: 470,- Kč
KOMENSKÝ, Amos Jan: LEGES ILLUSTRIS GYMNASII LESNENSIS. - DIDACTICA DISSERTATIO. - DIOGENES CYNICUS REDIVIVUS. - ABRAHAMUS PATRIARCHA. - REGULAE VITAE. LINGUARUM METHODUS NOVISSIMA.
Hl. red. Jan Kvačala, uspoř. Jan V. Novák.
Brno, Ústřední spolek jednot učitelských na Moravě, 1911.
8°, 356 str. Vaz. pův. ppl. modrá.
Veškerých Spisů Jana Amosa Komenského, sv. 6. - Text latinský, informační aparát a poznámky česky. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV31849> Cena: 380,- Kč

KOMENSKÝ, Amos Jan: PROBLEMATA MISCELLANEA. - SYLLOGE QUAESTIONUM CONTRO -VERSARUM. -THEATRUM UNIVERITATIS RERUM. -PHYSICAE SYNOPSIS. PANSOPHIAE PRODROMUS. -CONATUUM PANSOPHICORUM DILUCIDATIO. - FABER FORTUNAE.
Hl. red. Jan Kvačala, uspoř. Josef Reber a Jan V. Novák.
Brno, Ústřední spolek jednot učitelských na Moravě, 1914.
8°, 492 str. Vaz. pův. ppl. modrá.
Veškerých Spisů Jana Amosa Komenského, sv. 1. - Text latinský, informační aparát a poznámky česky. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV31850> Cena: 380,- Kč

KOMENSKÝ, Amos Jan: DE STUDII PANSOPHICI IMPEDIMENTIS. - LABORUM SCHOLASTICORUM IN ILLUSTRI PATAKINO GYMNASIO CONTINUATIO. - VYDÁNÍ SPISU FORTIOVA A ERASMOVA. - FORTIUS REDIVIVUS. - PRAECEPTA MORUM. -LEGES SCHOLAE BENE ORDINATAE. - SCHOLA LUDUS. - CORONIS.
Hl. red. Jan Kvačala, uspoř. Josef Reber.
Brno, Ústřední spolek jednot učitelských na Moravě, 1915.
8°, 489 str. Vaz. pův. ppl. modrá.
Veškerých Spisů Jana Amosa Komenského, sv. 9. - Text latinský, informační aparát a poznámky česky. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV31851> Cena: 380,- Kč

KOSATÍK, Pavel: FERDINAND PEROUTKA. Pozdější život (1938 - 1978).
Typo Luboš Šedivý.
Praha a Litomyšl, Paseka, 2000. 1. vyd.
8°, 315 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV51946> Cena: 210,- Kč

KROFTA, Kamil: DIE DEUTSCHEN IN BÖHMEN.
Mit einem Vorwort von Götz Gode.
Prag, Orbis, 1924.
8°, 55 S. Orig. broschiert.
Politische Bücherei, Bd. 1. - Sehr gut erhalten.
<Code: SV60402> Preis: 90,- CZK

KULTURA. Szkice. Opowiadania. Sprawozdania. La Culture. Revue mensuelle. Nr. 253. Październik - Octobre 1968. Zeszyt specjalny poświęcony wydarzeniom w Czechosłowacji.
Red. Jerzy Giedroyc.
Paris, Institut Litteraire, 1968.
8°, 224 p. Orig. broché.
Trés bon.
<Code: SV68756> Price: 550,- CZK

LAVELEYE, Émile de: VLÁDA V DEMOKRACII.
Přel. V. Čermák a V. Ertl.
Praha, Josef Pelcl, 1897.
8°, 2 sv. Vaz. dob. cpl.
Sv. 1. Díl první. 437 str.
Sv. 2. Díl druhý. 498 str.
Knihovna Rozhledů, sv. 19. - Vazba jednotná, dobová celoplátěná tmavě hnědá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu. - Ve hřbetech změna barvy působením světla. - Knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: SV68922> Cena: 1800,- Kč
LENZ, Antonín: SOCIALISMUS V DĚJINÁCH LIDSTVA A JEHO POVAHA A CÍRKEV KATOLICKÁ JEDINĚ SCHOPNÁ KU ŘEŠENÍ SOCIÁLNÍ OTÁZKY.
Praha, G. Francl, 1893.
8°, 391 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná olivově zelená se zaoblenými rohy, zlacený popis na hřbetu, šedá horní ořízka, plátěná textilní záložka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV31240> Cena: 530,- Kč
LETEM SVĚTEM. Zvláštní vydání. Nad rakví velkého nesmrtelného.
Red. R. Štechmiler.
Praha, Letem světem, 18. září 1937.
8°, 30 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV68923> Cena: 100,- Kč
LISTY HETÉR.
Přel. Václav Bahník, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1970.
8°, 230 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 8. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV31241> Cena: 70,- Kč
LISTY HETÉR.
Přel. Václav Bahník, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1970.
8°, 230 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 8. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV21561> Cena: 75,- Kč

LISTY HETÉR.
Přel. Václav Bahník, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1970.
8°, 230 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 8. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV012602> Cena: 85,- Kč
LONDÝNSKÉ ZPRÁVY. Číslo 1.
Londýn, bez uvedení nakladatele a roku vyd. [1943].
8°, 8 str. Volné listy.
Místy skvrny. Dobrý stav.
<Kód: SV14418> Cena: 120,- Kč
LONDÝNSKÉ ZPRÁVY.
Londýn, bez uvedení nakladatele a roku vyd. [1944].
8°, 12 str. Pův. seš.
Přední strana obálky natržena, místy skvrny. Dobrý stav.
<Kód: SV14419> Cena: 90,- Kč
LOSKOT, František: PAVEL Z TARSU. Myslitel a dobyvatel.
Praha, Vydavatelství Volné Myšlenky československé, 1924.
8°, 90 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná modrá. Desky potaženy škrobovým papírem v několika tónech modré, plátěné rohy. - Číslo evidenční před titulem, podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV18965> Cena: 175,- Kč

LÖW, David: VÁLKA ZAČALA MNICHOVEM.
Předmluva Jan Masaryk.
Londýn, Nová Evropa, 1945.
8° podél, 64 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV46038> Cena: 390,- Kč

LUCRETIUS CARUS, Titus: O PŘÍRODĚ.
Přel. Julie Nováková.
Praha, Svoboda, 1971.
8°, 272 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 12. - Na přední straně přebalu vytržen v dolní části malý kousek ve tvaru rovnostr. trojúhelníku o straně 1 cm. Knižní blok a vazba intaktní.
<Kód: SV58125> Cena: 70,- Kč

LUDWIG, Emil: DUCH A ČIN. Rozmluvy s Masarykem.
Z rukopisu přel. F.K a V.K.Š.
Praha, Čin, 1935. 4. vyd.
8°, 255 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Tvůrcové a díla, řada 1., sv. 2. - Přebal mírně poškozen v horní a dolní části hřbetu a v rozích, vazba intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: SV69017> Cena: 180,- Kč

LUDWIG, Emil: DUCH A ČIN. Rozmluvy s Masarykem.
Red. překladu Vasil K. Škrach, graf. úpr. a vaz. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1937. 7. vyd.
8°, 235 str., 10 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pkž.
Svět, Nová řada, sv. 23. - Přebal chybí, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: SV54988> Cena: 280,- Kč

( LUDWIG, Emil )
MUSSOLINIS GESPRÄCHE MIT EMIL LUDWIG.
Berlin, Wien und Leipzig, Paul Zsolnay ohne Jahr [1932].
8°, 231 S., 8 Taf. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Erstausgabe. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: SV60388> Preis: 420,- CZK
MACEK, Josef: CESTY SEBEVZDĚLÁNÍ. Něco ze zkušeností žáka a učitele.
Obálka graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Jan Laichter, 1943.
8°, 91 str. Pův. brož.
Ukoly dneška, řada 3, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV53624> Cena: 130,- Kč

( MAREŠ, František )
VĚDECKÉ METHODY REALISMU, ZVLÁŠTĚ V OTÁZCE RUKOPISŮ.
Podle své přednášky ve schůzi Mladé Generace Nár. Dem. dne 16. března 1927 upravil a doplnil Dr. F. Mareš, ...
Praha, Tisková komise Mladé Generace Čsl. Nár. Demokracie, 1927.
8°, 58 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová, celoplátěná vínově červená se zaoblenými rohy. - Obálka není vevázána, knižní blok i vazba v téměř intaktním stavu.
<Kód: SV38144> Cena: 190,- Kč

( MASARYK, Jan )
ÚSMĚVY JANA MASARYKA.
Sest. Vladimír Thiele, ilustr. Ladislav Rada a Jaroslav Kándl, obálka a typo Miroslav Habr.
Praha, Melantrich, 1969.
8°, 252 str. Pův. brož.
Humor do kapsy, sv. 1. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV41576> Cena: 65,- Kč
MASARYK, Jan: VOLÁ LONDÝN.
Předmluva Josef Kopta, přebal Jos. Hochman.
Praha a Londýn, Práce a Lincolns - Prager, 1948. 3. vyd.
8°, 322 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Tvář století, sv. 4. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV52087> Cena: 140,- Kč
MASARYK, Jan: VOLÁ LONDÝN.
Předmluva Josef Kopta, obálka Jos. Hochman.
Praha a Londýn, Práce a Lincolns - Prager, 1946. 3. vyd.
8°, 311 str. Pův. brož.
Tvář století, sv. 4. - Podpis vlastníka s datem na titulu. Obálka i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV52088> Cena: 160,- Kč

( MASARYK, T. G. )
DESORGANISACE MLADOČESKÉ STRANY. ORGANISUJME SE KU PRÁCI! Od prof. T. G. Masaryka.
Praha, Čas, bez data vyd. [kol. 1903].
8°, 62 str. Pův. brož.
Knihovnička Času, sv. 28. - Obálka se znaky mírného použití, na přední straně podpis vlastníka. Odstavce v textu místy označeny obyčejnou tužkou.
<Kód: SV65332> Cena: 160,- Kč.
( MASARYK, T. G. )
MASARYK NA MORAVĚ A NA SLOVENSKU. Popis první cesty presidentovy, jeho řeči, jeho slavnostní uvítání a hlasy časopisů.
Uspoř. K. J. Obrátil.
Brno, Otakar Sobek, 1921.
8°, 134 str. Vaz. dob. cpl.
Přivázáno:
MASARYK ČÍTANKA. S podobiznou T. G. Masaryka.
Sest. a pozn. K. J. Obrátil.
Brno, Otakar Sobek, 1925. 5. vyd. Str. 158.
Sobkova sbírka dobré četby lidové, sv. 1.
Přivázáno:
JIRÁSKOVA ČÍTANKA. S podobiznou Al. Jirásek.
Sest. a úvod. text K. J. Obrátil.
Brno, Otakar Sobek, 1925. 2. vyd. Str. 158.
Sobkova sbírka dobré četby lidové, sv. 1.
Vazba dobová celoplátěná luxusní, červenohnědá, zlacený popis, horizontální linky a viněta na hřbetu, mramorované ořízky. - Vazba téměř intakní, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: SV64404> Cena: 300,- Kč

MASARYK, T. G.: NÁRODNOSTNÍ FILOSOFIE DOBY NOVĚJŠÍ.
Praha, Vydavatelské a tiskové družstvo Mladých proudů, 1919.
8°, 40 str. Pův. seš.
Mladé proudy, sv. 2. - Knihovnické razítko na titulu, velmi dobrý stav.
<Kód: SV14822> Cena: 20,- Kč

MASARYK, T. G.: OTÁZKA SOCIÁLNÍ. Základy marxismu filisofické a sociologické. Svazek druhý.
Praha, Čin, 1948. 7. vyd.
8°, 469 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy T.G.M., sv. 7. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba intaktní, menší hnedá skvrna na dolní ořízce, zbývající části knižního bloku intaktní.
<Kód: SV70044> Cena: 40,- Kč
( MASARYK, T. G. )
POSELSTVÍ PRESIDENTA REPUBLIKY DR. T. G. MASARYKA K 28. ŘÍJNU 1928.
Praha, Státní nakl., 1928.
8°, 24 str. Pův. brož.
Občanská knihovna, sv. 82. - Projev T. G. M. k členům předsednictva poslanecké sněmovny a senátu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV61038> Cena: 85,- Kč.
MASARYK, T. G.: SEBEVRAŽDA HROMADNÝM JEVEM SPOLEČENSKÝM MODERNÍ OSVĚTY.
Red. V. K. Škrach.
Praha, Čin, 1926.
8°, 284 str. Vaz. pův. cpl.
Spisy T.G.M., sv. 1. - Vazba i knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: SV11938> Cena: 390,- Kč
MASARYK, T. G.: SEBEVRAŽDA HROMADNÝM JEVEM SPOLEČENSKÝM MODERNÍ OSVĚTY.
Praha, Jan Laichter, 1904.
8°, 351 str. Vaz. pův. cpl.
Otázky a názory, sv. 11. - První české vydání. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV9028> Cena: 990,- Kč
MASARYK, T. G: SLOVANSKÉ PROBLÉMY.
Sest. Adolf Černý.
Praha, SN, 1928.
8°, 192 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého, roč. 6, sv. 1. Sbírka spisů poučných, sv. 26. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV56324> Cena: 95,- Kč
( MASARYK, T. G. )
SVĚTOVÁ REVOLUCE ZA VÁLKY A VE VÁLCE 1914 - 1918.
Vzpomíná a uvažuje T. G. Masaryk
Praha, Orbis a Čin, 1925.
8°, 650 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV6048> Cena: 85,- Kč
( MASARYK, T. G. )
SVĚTOVÁ REVOLUCE ZA VÁLKY A VE VÁLCE 1914 - 1918.
Vzpomíná a uvažuje T. G. Masaryk.
Praha, Orbis a Čin, 1925.
8°, 650 str. Vaz. pův. cpl.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV34637> Cena: 190,- Kč
( MASARYK, T. G )
T. G. MASARYK: ČESKÁ OTÁZKA. O NAŠÍ NYNĚJŠÍ KRISI. JAN HUS.
Uspoř. Zdeněk Franta.
Praha, SN, 1924.
8°, 404 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého, roč. 3, sv. 1-2. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV64058> Cena: 120,- Kč

( MASARYKOVÁ, Charlotta )
CHARLOTTA G. MASARYKOVÁ. LISTY DO VĚZENÍ.
Předml. A. G. Masaryková, přel. a doslov naps. Vincenc Svoboda, přebal a litografie ve front. Mario Stretti, graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Vladimír Žikeš, 1948. 2. vyd., dotisk.
8°, 107 str. Pův. brož s přebalem.
Rkp. přípis "Vánoce 1948" na patitulu. Velmi dobrý stav
<Kód: SV62722> Cena: 180,- Kč

MASARYKOVOU STOPOU. Ročník 1.
Měsíčník Masarykovy československé společnosti.
Red. Václav Stratil, graf. úpr. Ferda Štábla a Vlad. Mlčák.
Hodonín, Masarykova čsl. spol., 1947.
4°, 9 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 16 str.
Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 17 - 32.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 33 - 48.
Intaktní stav.
Sv. 4. Číslo 4. Str. 49 - 64.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 5-6. Str. 65 - 96.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Sv. 6. Číslo 7. Str. 99 - 112.
Velmi dobrý stav.
Sv. 7. Číslo 8. Str. 113 - 128.
Téměř intaktní stav.
Sv. 8. Číslo 9-10. Str. 129 - 160.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48621> Cena: 680,- Kč

MASARYKOVOU STOPOU. Ročník 2.
Měsíčník Masarykovy československé společnosti.
Red. Ctibor Buday, graf. úpr. Ferda Štábla a Vlad. Mlčák.
Hodonín, Masarykova čsl. spol., 1948.
4°, 7 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 16 str.
Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 17 - 32.
Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 4. Str. 49 - 64.
Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Číslo 5. Str. 65 - 80.
Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 6. Str. 81 - 96.
Velmi dobrý stav.
Sv. 6. Číslo 7-8. Str. 97 - 112.
Velmi dobrý stav.
Sv. 7. Číslo 9-10. Str. 113 - 128.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV48622> Cena: 100,- Kč
MASARYKOVOU STOPOU. Ročník 3.
Měsíčník Masarykovy československé společnosti.
Red. Václav Stratil, graf. úpr. Ferda Štábla a Vlad. Mlčák.
Hodonín, Masarykova čsl. spol., 1947.
4°, 9 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1-2. 16 str.
Téměř intaktní stav.
Sv. 2. Číslo 3-4. Str. 17 - 32.
Téměř intaktní stav.
Sv. 3. Číslo 5-6. Str. 33 - 48.
Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Číslo 7-8. Str. 49 - 64.
Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 9-10. Str. 65 - 80.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48623> Cena: 590,- Kč

MATERNA, Josef: MINULOSŤ A PRÍTOMNOSŤ SLOVENSKÝCH AUTONOMISTOV.
Karikatura Andreje Hlinky na obálce Žák.
Bratislava, Slovenské kníhkupectvo, 1923.
8°, 57 str. Pův. brož.
Obálka místy poškozena, zejm. v horní a dolní části hřbetu a v rozích. Razítko a jednoslovný přípis vlastníka na titulu, knižní blok mírně poškozen nárazem v dolním rohu hřbetu.
<Kód: SV61054> Cena: 130,- Kč

MATHEWS, W.: PROSPÍVÁNÍ VE SVĚTĚ.
Přel. Jan Váňa.
Praha, Knihtiskárna Edv. Grégra, 1899.
8°, 124 str. Vaz. dob. pkž.
Matice lidu, roč. 33, č. 4. - Vazba dobová polokožená, ve hřbetu zlaceno, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV44053> Cena: 140,- Kč
MATIEGKA, J.: PŮVOD A POČÁTKY LIDSTVA.
Praha, SN, 1924.
8°, 159 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého, roč. 2, sv. 5. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV53230> Cena: 80,- Kč
MAUCLAIR, Camille: KOUZLO LÁSKY.
Přel. Věra Urbánková.
Praha, Jan Laichter, 1926.
8°, 173 str. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 61. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV17274> Cena: 90,- Kč
MAUCLAIR, Camille: KOUZLO LÁSKY.
Přel. Věra Urbánková.
Praha, Jan Laichter, 1926.
8°, 173 str. Vaz. dob. cpl.
Otázky a názory, sv. 61. - Vazba dobová celoplátěná světle hnědá. Zlacený popis na hřbetu a viněta na přední desce. - Vazba mírně ušpiněna, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV54176> Cena: 95,- Kč
MÁJOVÝ LIST 1946.
Red. Jan Hájek, Karel Nekula, František Klátil a Bohuslav Šantrůček, typo Karel Starý.
Praha, Československá strana národně socialistická, 1946.
Folio, nestr. [24]. Volné listy v pův. pap. ob.
Přední strana obálky natržena, stav volných listů průběžně velmi dobrý až téměř intaktní.
<Kód: SV63217> Cena: 40,- Kč

MLADÝ SVĚT. Časopis pro děti.
Red. František Pražák.
Brno, Ústřední spolek učitelský na Moravě a ve Slezsku, 1923, číslo 6.
8°, 95 str. Pův. sešit.
Obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: SV16022> Cena: 10,- Kč

MLADÝ SVĚT.
Týdenní noviny pro mládež. Ročník 3.
Hl. red. Alois Majer.
Praha, SN, 1931- 1932.
Folio, číslo 1 - 35 a 37 - 40. Volné listy.
Přeloženo podél i napříč, číslo 1 se znaky mírného použití, dále průběžně téměř intaktní až velmi dobrý stav.
<Kód: SV6049> Cena: 120,- Kč
MORICE, Charles: O MODERNÍCH PODMÍNKÁCH KRÁSY.
Úvahy z ethiky a sociologie umělecké.
Přel. Marie Marie Majerová a F. X. Šalda.
Praha, Grosman a Svoboda, bez data vyd. [1909].
8°, 158 str. Pův. brož.
Slunečnice. - Obálka ve velmi dobrém stavu, podpis vlastníka na titulu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV42138> Cena: 225,- Kč
( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. ČESKÁ SPOLEČNOST I.
Uspoř. Josef Polák, obálka František Muzika, typo Josef Paták.
Praha, Československý spisovatel, 1951. 1. vyd.
8°, 417 str., 16 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Kritická knihovna, sv. 21. - Obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a intaktní. - Vybrané Nerudovy stati o životě politickém, spolkovém a soukromém.
<Kód: SV66058> Cena: 220,- Kč
NIEBUHR, Reihold: SYNOVÉ SVĚTLA A SYNOVÉ TMY. Kritika a ospravedlnění demokracie.
Přel. Jan Miřejovský, doslov J. L. Hromádka, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Jan Laichter, 1947. 1. vyd.
8°, 234 str. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 84. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV54011> Cena: 160,- Kč
NIVA. Příloha Nového Lidu.
Red. Fr. V. Pokorný.
Praha, Fr. V. Pokorný, 1926.
8°, 12 seš. Číslo 1 - 12. Str. 189. Pův. pap. obálky.
Jednotlivá čísla ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV9029> Cena: 120,- Kč
NIVA. Příloha Nového Lidu.
Red. Fr. V. Pokorný.
Praha, Fr. V. Pokorný, 1927.
8°, 12 seš. Číslo 1 - 12. Str. 187. Pův. pap. obálky.
Jednotlivá čísla v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: SV9030> Cena: 180,- Kč
NIVA. Příloha Nového Lidu.
Red. Fr. V. Pokorný.
Praha, Fr. V. Pokorný, 1928.
8°, 12 seš. Číslo 1 - 12. Str. 175. Pův. pap. obálky.
Jednotlivá čísla v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: SV9031> Cena: 180,- Kč
NOVÁ PŘÍTOMNOST. Nezávislý měsíčník. Ročník 1. Číslo 1.
Hl. red. Miroslav Holub, graf. úpr. Jiří Glaube a Šárka Klomínková.
Praha, Nadace M. J. Stránského, 1995.
4°, 28 str. Seš. v pův. pap. ob.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV65989> Cena: 45,- Kč
NOVÁK, Rudolf: PŘI PRVNÍM KROKU DO OSVOBOZENÉ VLASTI.
Praha, Československý legionář, 1919. Příloha časopisu Čskoslovenský legionář.
8°, 47 str. Pův. brož.
Místy skvrny od vlhkého skladování, obálka se znaky mírného použití. Dobrý stav.
<Kód: SV25338> Cena: 80,- Kč

NOVÁKOVÁ, Teréza: ZE ŽENSKÉHO HNUTÍ.
Praha, J. R. Vilímek, bez data vyd. [1912].
8°, 364 str. Vaz. dob. pkž.
První vydání. - Vazba dobová, polokožená, světlehnědá. Na hřbetu s pěti vazy hnědočervený štítek se zlaceným popisem, desky potaženy barevným papírem rostlinného motivu, kožené rohy, zlacená horní ořízka. - Vazba se znaky pouze mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: SV58329> Cena: 2200,- Kč

NOVOTNÝ, František: O PLATONOVI.
Obálky Jaroslav Benda, graf. úpr. Method Kaláb, kresby v záhlaví kapitol Prokop Laichter.
Praha, Jan Laiter, 1948 - 49. 1. vyd.
8°, 22 sešitů v pův. obálkách.
Díl první. Život. Seš. 1 - 8, číslo 1 - 11, 318 str., 8 čb. vyobr. na příl.
Díl druhý. Dílo. Seš. 9 - 16, číslo 12 - 27, 498 str., 8 čb. vyobr. na příl.
Díl třetí. Filosofie. Seš. 17 - 22, číslo 28 - 46, 622 str.
Výbor nejlepších spisů poučných, roč. 38 a 39, sv. 77. - Obálky jednotlivých sešitů průběžně velmi dobré až intaktní, knižní bloky převážně nerozřezány a průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: FN68926> Cena: 1400,- Kč
NOVOTNÝ, Jan O.: 14. ZÁŘÍ. + T.G.M.
Brno, Zemská osvětová rada, 1946.
8°, 11 str. Pův. sešit.
Tisk pro potřebu místních osvětových rad. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV36191> Cena: 40,- Kč
NOVOTNÝ, Jan O.: NÁRODNÍ POVSTÁNÍ NA SLOVENSKU.
Návrh programu k oslavě 29. srpna.
Brno, Zemská osvětová rada, 1946.
8°, 15 str. Pův. sešit.
Tisk pro potřebu místních osvětových rad. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV36192> Cena: 40,- Kč

ODČIŇUJEME BÍLOU HORU.
Proslovy z manifestace na Bílé hoře dne 1. července 1945.
Praha, Orbis, 1945. 1. vyd.
8°, 29 str. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV26078> Cena: 160,- Kč

OPAT, Jaroslav: FILOZOF A POLITIK T. G. MASARYK 1882 - 1893. (Příspěvek k životopisu).
Přebal, vaz. a graf. úpr. Vlasta Machová.
Praha, Melantrich, 1990.
8°, 469 str., 21 str. čb. vyobr. a faksimile rukopisů na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: SV54414> Cena: 95,- Kč

OPLETAL, Josef Alois: ŘÍM. Malý komentář ke spisu Macharovu "Řím".
Brno, Benediktinská knihtiskárna, 1910.
8°, 278 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV63295> Cena: 690,- Kč

OPOČENSKÝ, J.: ZROZENÍ NAŠEHO STÁTU.
Praha, SN, 1928.
8°, 194 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého, roč. 5, sv. 5. Sbírka spisů poučných, sv. 25. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV52731> Cena: 160,- Kč

OSVĚTA.
Listy pro rozhled v umění, vědě a politice. Ročník XXI. Díl II.
Redaktor a vydavatel Vácslav Vlček.
Praha, František Šimáček, 1891.
8°, Str. 575 - 1150. Vaz. dob. ppl..
Vazba dobová poloplátěná hnědočervená, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy hnědým pap., plátěné rohy, hnědá horní ořízka.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV53572> Cena: 220,- Kč
OZVĚNY DOMOVA I SVĚTA. V upomínku na X. všesokolský slet v Praze. Úplný přehled všech slavnostních dnů.
Hl. red. H. Nováková-Bílá.
Praha, Politika, 1938.
Folio, nestr. [16]. Volné listy v pův. pap. ob.
Zvláštní upomínkové číslo na 10. všesokolský slet v Praze. - Jednobarevné fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV64781> Cena: 80,- Kč
OZVĚNY DOMOVA I SVĚTA. Zvlaštní vydání.
Hl. red. H. Nováková-Bílá.
Praha, Politika, 1938.
Folio, nestr. [20]. Volné listy v pův. pap. ob.
Zvláštní číslo Ozvěn, vydané u příležitosti 10. všesokolského sletu. - Jednobarevné fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Průběžně téměř intaktní až velmi dobrý stav.
<Kód: SV64782> Cena: 140,- Kč

PELANT, Karel: AMERIKA JAKÁ JE VSKUTKU.
Moravská Ostrava, Perout, 1919. 131 str.
Přivázáno:
PELANT, Karel: AMERIKA JAKÁ JE VSKUTKU II.
Moravská Ostrava, Perout, 1920. 159 str.
Vazba poloplátěná dobová, nepatrně odřená. Nažloutlé skvrny v textu. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV55756> Cena: 480,- Kč

PENÍŽEK, Josef: Z MÝCH PAMĚTÍ. Z let 1878 - 1918. Svazek I. Drobné črty.
Praha, Pražská akciová tiskárna, 1922.
8°, 192 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis a stříbřené viněty na hřbetu, desky potaženy papírem ve dvou tónech hnědé, větší plátěné rohy, textilní záložka. - Číslo evidenční na titulu.Velmi dobrý stav.
<Kód: SV49491> Cena: 330,- Kč

PERGLER, Karel: AMERICKÁ VLÁDNÍ SOUSTAVA.
Praha, J. Otto, 1930.
8°, 161 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1847-1853. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48924> Cena: 170,- Kč

PEROUTKA, Ferdinand: BUDOVÁNÍ STÁTU.
Vaz. a graf. úpr. pavel Štefan.
Praha, Lidové noviny, 1991. 3. vyd.
8°, 4 sv. Vaz. pův. ckž.
Sv. 1. BUDOVÁNÍ STÁTU I. 1918-1919. Str. 442.
Jako nové.
Sv. 2. BUDOVÁNÍ STÁTU II. 1919. Str. 443 - 877.
Jako nové.
Sv. 3. BUDOVÁNÍ STÁTU III. 1920. Str. 878 - 1349, 4 čb. vyobr. na příl.
Jako nové.
Sv. 4. BUDOVÁNÍ STÁTU IV. 1921, 1922, 1923. Str. 1350 - 1851.
Jako nové.
<Kód: SV65066> Cena: 800,- Kč
( PEROUTKA, Ferdinand )
FERDINAND PEROUTKA. DENÍKY. DOPISY. VZPOMÍNKY.
Uspoř. Slávka Peroutková, úvod Jiří Kovtun, přebal a graf. úpr. Pavel Štefan.
Praha, Lidové noviny, 1995.
8°, 320 str. Vaz. pův. lamino s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV51947> Cena: 170,- Kč
PHILIPE, Charles-Louis: MATKA A DÍTĚ.
Přeložil Daďa Chaloupka, předmluva Jarmil Krecar.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1909.
8°, 96 str. Vaz. dob. cpl., tmavěmodrá.
Moderní bibliotéka, ročník 10, sv. 7. - Obálka není vevázána. Dobrý stav.
<Kód: SV45403> Cena: 65,- Kč

PLATON: OBRANA SOKRATOVA.
Přeložil a poznámky i doslov napsal Jaroslav Ludvíkovský, vazba předsádky, pouzdro a graf. úpr. Zdeněk Chotěnovský.
Praha, Odeon, 1971.
Kolibří vyd., 102 str. Vaz. pův. cpl. s pap. pouzdrem.
Vazba a knižní blok intaktní, pouzdro se znaky pouze nepatrného použití.
<Kód: SV24772> Cena: 120,- Kč

PLODEK, František: CESTA K BLAHOBYTU.
Kostec nad Orlicí, K. Šeda, 1935. 2. vyd.
8°, 136 str. Pův. brož.
Nerozřezáno, knižní blok intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV26079> Cena: 290,- Kč

PLÚTARCHOS: O LÁSCE A PŘÁTELSTVÍ.
Přel. Václav Bahník a Zdeněk K. Vysoký.
Praha, Svoboda, 1987.
8°, 355 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 56. - Téměř intaktní stav.
<Kód: SV14156> Cena: 120,- Kč
POHANKA, František: T. G. MASARYK NAŠÍM POLITICKÝM VYCHOVATELEM.
Brno, Zemská osvětová rada, 1948.
8°, 11 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV10258> Cena: 60,- Kč
POLÁČEK, Václav: NAKLADATEL PÍŠE SYNOVI.
Dvacet pět listů o poslání a práci nakladatele a knihkupce.
Kresba František Tichý, graf. úpr. Bohumil Němec.
Praha, Svaz knihkupců a nakladatelů, 1941.
8°, 140 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14336> Cena: 330,- Kč

POLITIKA. Ročník 1.
Hl. red. Alois Svoboda, graf. úpr. Jaroslav Kadlec.
Praha, Rudé právo, 1968.
4°, 8 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 4. 48 str.
Obálka se znaky použití. Velmi dobrý stav.
Seš. 2. Číslo 5. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 3. Číslo 6. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 4. Číslo 7. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 5. Číslo 8. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 6. Číslo 9. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 7. Číslo 10. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 8. Číslo 11. 48 str.
Velmi dobrý stav. - Legendární týdeník, vycházel nepravidelně, 7 čísel nebylo v r. 1968 vůbec distribuováno, 22. dubna 1969 zakázán předsednictvem ÚV KSČ.
<Kód: SV53187> Cena: 240,- Kč

POLITIKA. Ročník 2.
Hl. red. Alois Svoboda, graf. úpr. Vladimír Benetka.
Praha, Rudé právo, 1969.
4°, 5 sešitů. Pův. pap. ob.
Seš. 1. Číslo 1. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 2. Číslo 2. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 3. Číslo 3. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 4. Číslo 4. 48 str.
Velmi dobrý stav.
Seš. 5. Číslo 5. 48 str.
Velmi dobrý stav. - Legendární týdeník, vycházel nepravidelně, 22. dubna 1969 zakázán předsednictvem ÚV KSČ.
<Kód: SV53188> Cena: 150,- Kč

PROGLAS. Měsíčník pro politiku a kulturu.
Ročník I. č. 1.
Brno, Atlantis, 1990.
8°, 128 str. Vaz. pův. pap.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14907> Cena: 50,- Kč
PROGRAM C. K. VYŠŠÍHO GYMNASIA SLOVANSKÉHO V BRNĚ NA KONCI ŠKOL. ROKU 1869/70.
Brno, slovanské gymnázium, 1870.
8°, 61 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV65407> Cena: 330,- Kč
PROGRAM C. K. VYŠŠÍHO GYMNASIA SLOVANSKÉHO V BRNĚ NA KONCI ŠKOL. ROKU 1870/71.
Brno, slovanské gymnázium, 1871.
8°, 48 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV65410> Cena: 290,- Kč
PROGRAM VLÁDY NÁRODNÍ FRONTY ČECHŮ A SLOVÁKŮ PŘIJATÝ NA PRVÉ SCHŮZI VLÁDY DNE 5. DUBNA 1945 V KOŠICÍCH.
Bratislava, bez uvedení nakladatele, 1945.
8°, 23 str. Pův. seš.
Místy skvrny od vlhkého skladování, text místy podtržen červenou tužkou. Dobrý stav
<Kód: SV60108> Cena: 40,- Kč
PROGRAM VLÁDY NÁRODNÍ FRONTY ČECHŮ A SLOVÁKŮ PŘIJATÝ NA PRVÉ SCHŮZI VLÁDY DNE 5. DUBNA 1945 V KOŠICÍCH.
Bratislava, bez uvedení nakladatele, 1945.
8°, 23 str. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV24877> Cena: 80,- Kč

PRŮŠEK, Jaroslav: TROJÍ UČENÍ O SPOLEČNOSTI V ČÍNĚ.
Praha, Václav Petr, 1940.
8°, 34 str. Pův. brož.
Svazky úvah a studií, č. 22. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV63141> Cena: 130,- Kč

PUTOVNÍ SAMOSPRÁVNÝ KURS 1932 - 3.
Židlochovice, Okresní osvětový sbor, 1932.
8°, 20 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV18252> Cena: 10,- Kč
PUTOVNÍ SAMOSPRÁVNÝ KURS 1932 - 3.
Židlochovice, Okresní osvětový sbor, 1932.
8°, 20 str. Pův. seš.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV65411> Cena: 20,- Kč
QUICK, R. H. : VYCHVATELŠTÍ REFORMÁTOŘI.
Přel. Břetislav Foustka.
Královské Vinohrady, Jan Laichter, 1897.
8°, 415 str. Pův. brož.
Laichterův výbor nejlepších spisů poučných, sv. 5. - Obálka se znaky použití, dobové razítko knihkupce na titulní straně, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: SV53231> Cena: 290,- Kč

RADOST. Obrázkový časopis pro nejmladší členy Dorostu Československého Červeného kříže. Ročník 3. Číslo 1.
Red. Ant. Kovaříková a Ferd. Krch.
Praha, Čsl. Červený kříž, bez data vyd.
8°, 15 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV16024> Cena: 5,- Kč
REPORTÉR. Týdeník pro politiku, kulturu a sport. Ročník 3.
Hl. red. Stanislav Budín a Adolf Hradecký.
Praha, Svaz čs. novinářů, 1968.
4°, 8 seš. Číslo 28, 37, 38, 39, 42, 43, 45, 46. Pův. pap. ob.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48363> Cena: 80,- Kč

REPORTÉR. Týdeník pro politiku, kulturu a sport. Ročník 4.
Hl. red. Stanislav Budín a Adolf Hradecký, Jiří Ruml.
Praha, Svaz čs. novinářů, 1969.
4°, 13 seš. Číslo 2 až 5, 8, 9, 11 až 16 a č. 19. Pův. pap. ob.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48364> Cena: 130,- Kč

REPORTÉROVA ROČENKA 1968.
Hl. red. Vladimír Nepraš, graf. úpr. Stanislav Habašta a Slávka Hrušáková.
Praha, Čs. novinář.
4°, 95 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48365> Cena: 60,- Kč
REYL, František: SOCIOLOGIE V POLITICE.
Praha, ČAT, 1924.
8°, 411 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná olivově zelená, zlacený popis na hřbetu, tmavě šedá horní ořízka, červená textilní záložka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV16244> Cena: 340,- Kč

REYL, František: ÚKOLY SOCIÁLNÍ POLITIKY.
Hradec Králové, Politické družstvo tiskové, 1909.
8°, 320 str. Vaz. pův. cpl.
Knihovna obnovy, sv. 12. - Vazba původní celoplátěná modrozelená se zaoblenými rohy. Zlacený popis na hřbetu, šedá horní ořízka, červená textilní záložka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV38018> Cena: 330,- Kč

REZKOVÁ, Františka - NEJEDLÝ, J. K.: ČÍM SI DĚTI RÁDY HRAJÍ.
Se zvláštním zřetelem k zaměstnání ve školkách.
Text Františka Rezková, ilustrace Jos. K. Nejedlý.
Praha, Rudolf Storch, 1909.
4°, 3 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Sešit I. Stavění z 8 krychlí.
16 str., 7 bar. tab. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Sešit II. Stavění z 8 hranolů.
27 str., 7 bar. tab. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Sešit III. Stavění ze 4 krychlí a 4 hranolů. Stavění z 8 krychlí a 8 hranolů.
32 str., 7 bar. tab. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV43210> Cena: 3900,- Kč
RIESMAN, David - GLAZER, Nathan - DENNEY, Reuel: OSAMĚLÝ DAV.
Studie o změnách amerického charakteru. Zkrácené vydání s novým dodatkem autora.
Přel. Igor Hájek a Marcela Mašková, doslov Irena Dubská, obálka a graf. úpr. Josef Týfa.
Praha, Mladá fronta, 1968.
8°, 365 str. Pův. brož.
Ypsilon, sv. 4. - Několik drobných poškození ve hřbetu obálky, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV62901> Cena: 125,- Kč
RUDÉ KVĚTY.
Illustrovaný lidový měsíčník pro zábavu a poučení. Ročník 2, 3, 4, 5, 6.
Red. F. V. Krejčí a Ant. Macek
Praha, Tiskové družstvo čsl. strany sociálně demokratické, 1902 - 1906.
4°, 5 sv. Vaz. dob. ppl.
Sv. 1. 191 str.
Sv. 2. 191 str.
Sv. 3. 191 str.
Sv. 4. 191 str.
Sv. 5. 191 str.
Vazba dobová poloplátěná červená, zlacený věcný název a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy, mramorované ořízky. - Několik vlastnických razítek. Velmi dobrý stav. - Básněmi a prózou přispívali soudobí čeští aut. Jiří Mahen, A. Macek, J. S. Machar, Rudolf Těsnohlídek, Fráňa Šrámek, Foltýn, Marie Majerová,... Ze zahraničních soudobých aut. William Butler Yets, Edmondo de Amicis, ...
Tzv. články poučné obsahují, mimo politických komentářů a reportáží s dokumentárními fotografiemi, také informace o literatuře a umění, filozofii,...
Bohatě ilustrováno. Satirické kresby Františka Kupky, Foltýna, Františka Gelnera,... a zahraničních autorů, množství reprodukcí děl soudobých výtvarníků, například Vojtěcha Preissiga, Maxe Švabinského, Hanuše Schwaigera, Mikoláše Alše, Joži Úprky, opět Fr. Kupky, ... Množství secesních, často původních vinět, ušlechtilá grafická úprava.
<Kód: SV65413> Cena: 5800,- Kč
ŘÁDY A INSTRUKCE OKRESNÍHO ZASTUPITELSTVA ZBRASLAVSKÉHO.
Zbraslav, Okresní výbor, bez data vyd. [1890].
8°, 38 str. Pův. brož.
Přední strana obálky oddělena a přiložena, obálka ušpiněna, text průběžně místy podtržen červenou a obyčejnou tužkou, průběžně poznámky tužkou.
<Kód: SV11044> Cena: 80,- Kč

SATIRICKÉ ŽÍHAVKY. Otisk z časopisu Rašple.
Brno, Fr. Komprda, 1902. 2. vyd.
16°, 23 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV53626> Cena: 120,- Kč

SATIRICKÉ ŽÍHAVKY. Otisk z časopisu Rašple.
Brno, Fr. Komprda, 1902.
16°, 23 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV53627> Cena: 190,- Kč

SBORNÍK MASARYKOVY AKADEMIE PRÁCE. Sešit 1.
Red. B. Tolman.
Praha, Masarykova Akademie práce, 1926.
8°, 52 str. Pův. seš.
V textu ojediněle poznámky tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV26412> Cena: 40,- Kč
SBORNÍK VZPOMÍNEK NA TOMÁŠE GARRIGUA MASARYKA.
Red. Prokop Maxa a Lev Sychrava, příspěvky Ljubomír Davidovič, Etienne Fournol, Stevan Hadžič, Wickham Steed, Emil Vandervelde, Stanislav Čeček, Zdeněk Fierlinger, Milan Getting, Gustav Habrman, Jozef Škultéty, Jiří Sedmík, ...
Praha, Československá obec legionářská a Svaz národního osvobození, 1930.
8°, 337 str. Vaz. pův. cpl.
Na titulu razítko "VYSLANECTVÍ REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ V LONDÝNĚ" a číslo evidenční. Napříč razítkem podpis Jaroslava Císaře. V textu množství pozn. tužkou. - Velmi dobrý stav.
Na titulu razítko "VYSLANECTVÍ REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ V LONDÝNĚ" a číslo evidenční. Napříč razítkem podpis Jaroslava Císaře. V textu množství pozn. tužkou. - Velmi dobrý stav.
Zobraz zvěten.
<Kód: SV58013> Cena: 830,- Kč
Jaroslav Císař (1894 - 1983). Osobní tajemník T.G.M. v letech 1918 - 1920, poté první legační tajemník československého vyslanectví v Londýně až do roku 1927, od mnichovského diktátu opět v odboji v Londýně, v únoru 1945 jmenován velvyslaneckým radou s titulem vyslance na československém velvyslanectví v Londýně, v lednu 1948 v Praze na ministerstvu zahraničních věcí, po únorovém převratu odjel do Skotska.
SÉNANCOUR, Etiene Pivert de: KNIHA O LÁSCE.
Dle prvopočátečných zákonů a zvyklostí moderních společností.
Přel. František Linhart a Josef Helm, předmluva Fr. de Nion.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1912.
8°, 127 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, ročník 10, sv. 8 a 9. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV66953> Cena: 230,- Kč
SIMART, Maurice: MODERNÍ ČLOVĚK A JEHO SVĚT.
Přel. Živan Vodseďálek, předmluva Ferdinand Brunot.
Praha, Orbis, 1934.
8°, 203 str. Pův. brož.
Perspektivy, sv. 4. - Přední a zadní strana obálky oddělena, ve hřbetu poškozeno. Dobrý stav.
<Kód: SV13860> Cena: 60,- Kč
SOUKUP, F. A.: TYRŠOVA IDEA NÁRODNÍ ARMÁDY.
Praha, Svaz československého důstojnictva, 1936. 2. vyd.
8°, 153 str. Vaz. pův. cpl.
Knihovna Svazu čs. důstojnictva, sv. 9. Naše armáda, sv. 5. - Intaktní stav.
<Kód: SV54010> Cena: 180,- Kč
SPOLEČNÁ KANDIDÁTNÍ LISTINA NÁRODNÍ FRONTY PRO VOLBY DO PROZATÍMNÍHO NÁRODNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ.
Praha, ST, 1945.
4°, 8 str. Volné listy s textem i na obálce.
Přeloženo napříč. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14271> Cena: 200,- Kč
SPOLEČNÁ KANDIDÁTNÍ LISTINA STRAN NÁRODNÍ FRONTY (KOMUNISTICKÁ STRANA ČESKOSLOVENSKA, ČSL. STRANA SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÁ, ČSL. STRANA NÁRODNĚ SOCIALISTICKÁ, ČSL. STRANA LIDOVÁ) PRO VOLBU ČLENŮ DO ZEMSKÉHO NÁRODNÍHO VÝBORU MORAVSKOSLEZSKÉHO.
Bez místa a data vyd. [1945].
4°, nestr. Dvojlist s textem na 4 str.
Přeloženo napříč. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14277> Cena: 80,- Kč
STLOUKAL, Karel: BÍLÁ HORA A STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ.
Praha, Státní nakl., 1921.
8°, 46 str. Pův. brož.
Občanská knihovna, sv. 16. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV59266> Cena: 55,- Kč
( STRÁNSKÝ, Jaroslav )
VÝKLAD MINISTRA ŠKOLSTVÍ A OSVĚTY DRA JAROSLAVA STRÁNSKÉHO V KULTURNÍM VÝBORU ÚSTAVODÁRNÉHO NÁRODNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ DNE 29 LEDNA 1947.
Bez nakl. údajů.
8°, 54 str. Pův. sešit.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: SV16337> Cena: 20,- Kč
STRÁNSKÝ, Pavel: O STÁTĚ ČESKÉM.
Přel. Bohumil Ryba.
Praha, Sfinx, 1946.
8°, 326 str., 8 repro soudobých rytin na příl. Pův. brož.
Sůl země, sv. 1. Nové cíle, sv. 978. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: SV12855> Cena: 290,- Kč
SVĚDECTVÍ. Revue pro politiku a kulturu. Ročník 23. Číslo 89 a 90.
Uspoř. a hl. red. Pavel Tigrid, obálka a typo Josef Hanzl.
Praha, Melantrich, 1990.
8°, 480 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV24175> Cena: 120,- Kč
SVĚDECTVÍ. Revue pro politiku a kulturu. Ročník 23. Číslo 91.
Uspoř. a hl. red. Pavel Tigrid, obálka a typo Josef Hanzl.
Praha, Melantrich, 1990.
8°, 304 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV24176> Cena: 120,- Kč
SYNOVÉ SLÁVY - OBĚTI ILUZÍ. Z pozdních římských panegyriků.
Přel. Jan Burian a Bohumila Mouchová, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1977.
8°, 345 str., 2 čb. rozkl. mapy na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 38. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV26373> Cena: 85,- Kč
SYNOVÉ SLÁVY - OBĚTI ILUZÍ. Z pozdních římských panegyriků.
Přel. Jan Burian a Bohumila Mouchová, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1977. 1. vyd.
8°, 345 str., 2 čb. rozkl. mapy na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 38. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV41571> Cena: 100,- Kč
ŠÍDLO, A. F.: KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ.
Bez místa vyd. [Přerov], vl. nákl., bez data vyd. [1921].
8°, 64 str. Pův. brož.
Lekníny č. 1. - Dedikace autora na patitulu, dat. 30. 9. 1921. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV68076> Cena: 60,- Kč

ŠKOLNÍ ŘÁD PRO ŠKOLY PRŮMYSLOVÉ A ODBORNÉ.
Praha, Státní ústav pro učebné pomůcky škol průmyslových a odborných, 1927.
8°, 16 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV31032> Cena: 5,- Kč

ŠTECH, Karel: MASARYK VYCHOVATEL.
Praha, Svaz národního osvobození, 1925.
8°, 55 str. Pův. brož.
Knihovna Svazu národního osvobození, sv. 15. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok půběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: SV43697> Cena: 90,- Kč

THON, Jan: KNIHOVNÍCI A KNIHOMILOVÉ.
Obálka a graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Václav Petr, 1947. 1. vyd.
8°, 137 str., 8 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV58628> Cena: 330,- Kč

TOBOLKA, Zdeněk Václav: FRANTIŠEK PALACKÝ JAKO POLITIK A HISTORIK.
Praha, Studentský sborník, 1898.
8°, 94 str. Pův. brož.
Sborník časových úvah o věcech veřejných, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV16246> Cena: 290,- Kč
TOUC,J. S.: O TROCNOVSKÉM HRDINOVI.
Ilustr. Fr. Vrobel.
Brno, Ústřední spolek učitelský na Moravě, 1924.
8°, 34 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV69022> Cena: 30,- Kč
TRAUB, Hugo: NAŠE POLITICKÉ DĚJINY V 19. STOLETÍ.
Praha, SN, 1926.
8°, 155 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého. Sbírka spisů poučných, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV18213> Cena: 140,- Kč

TŘI PROJEVY NÁRODA ČESKÉHO.
1. Projev českých spisovatelů.
2. Prohlášení poslanců z 30. května 1917.
3. Tříkrálová deklarace generálního sněmu českého.
Praha, B. Kočí, 1918.
8°, 20 str. Pův. sešit.
Jméno majitele na přední str. obálky. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV70155> Cena: 90,- Kč

TŘI ROKY V RAKOUSKÉ ARMÁDĚ. Vypravuje voják.
Brno, A. Burian, 1905.
8°, 40 str. Pův. brož.
Knižní blok téměř intaktní, obálka se znaky pouze mírného použití, na přední str. razítko majitele.
"V brožuře této má býti podán obraz života mladíků, kteří z vůle boží a moci zákona vyvoleni jsou, tři roky svého mládí položiti na oltář vlasti" . Pod heslem "Pryč s militarismem!" obsahuje tisk zprávy o nelidském týrání vojáků.
<Kód: SV37243> Cena: 350,- Kč

TYRŠ.
Věstník žup Jana Máchala, Krále Jiřího a Slovácké. Zprávy ze župy Jana Máchala.
Red. Jos. Soušek a A. Diviš.
Brno, Sokolská župa Jana Máchala, 1937.
8°, 11 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 23 str.
Obálka se znaky mírného použití, jméno vlastníka perem na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Číslo 2. 23 str.
Jméno vlastníka perem na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 3. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Číslo 4. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 5. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 6. Číslo 6. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 7. Číslo 7-8. 23 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 8. Číslo 9. 23 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 9. Číslo 10. 23 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 10. Číslo 11. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Intaktní stav.
Sv. 11. Číslo 12. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Intaktní stav.
<Kód: SV48624> Cena: 240,- Kč
TYRŠ.
Věstník žup Jana Máchala, Krále Jiřího a Slovácké. Zprávy ze župy Jana Máchala.
Red. Jos. Soušek a A. Diviš.
Brno, Sokolská župa Jana Máchala, 1938.
8°, 9 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 2. 27 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Číslo 3. 31 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 4. 31 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 4. Číslo 5. 31 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 5. Číslo 6. 31 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 6. Číslo 7-8. 21 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 7. Číslo 9. 20 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 8. Číslo 9. 20 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 9. Číslo 10-11. 19 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Téměř intaktní stav.
Sv. 10. Číslo 12. 23 str.
Jméno vlastníka tužkou na obálce. Obálka se znaky nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV48625> Cena: 110,- Kč
TYRŠ, Miroslav: NÁŠ ÚKOL, SMĚR A CÍL. (1871).
Doplnil a sestavil Karel Domorázek.
Královské Vinohrady, Ludvík Bradáč, 1918.
8°, 50 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená, temně šedozelená kůže na hřbetu a zlacený popis, desky potaženy mačkaným vrstveným papírem v několika tónech hnědé. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV55610> Cena: 165,- Kč

UHLHORN, G.: SVĚT BEZ LÁSKY. Obraz starověké filantropie.
Přel. Rudolf Secký.
Praha, Josef Pelcl, 1912.
8°, 24 str. Pův. brož.
Chvilky, č. 75. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV41544> Cena: 45,- Kč

UHLÍŘ, František: TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO.
Předml. Hubert Ripka, přebal, vaz. Jaroslav Šváb.
Moravská Ostrava a Praha, J. Lukasík, 1946. 1. vyd.
8°, 365 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 73. čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba intaktní, razítko vlastníka na předním přídeští, knižní blok intaktní.
<Kód: SV18007> Cena: 470,- Kč
ÚŘEDNÍ VĚSTNÍK MINISTERSTVA ŽELEZNIC REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ.
Zvláštní vydání ze dne 7. března 1930.
Text ministr železnic Rudolf Mlčoch.
Bez místa vydání.
4°, 4 str. Volný dvoulist.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV59322> Cena: 100,- Kč
ÚSTAVA REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ.
Praha, SN, 1936.
8°, 31 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, podpis vlastníka na titulu.
<Kód: SV16379> Cena: 20,- Kč
VACA, Josef: BUDOVATELSKÝ PROGRAM GOTTWALDOVY VLÁDY.
Brno, Zemská osvětová rada, 1946.
8°, 15 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV31034> Cena: 55,- Kč
VAŠEK, Bedřich: RODINA DVACÁTÉHO STOLETÍ.
Olomouc, Matice cyrilometodějská, 1924.
8°, 259 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná hnědá se zaoblenými rohy, černý kožený štítek se zlaceným popisem na hřbetu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV38022> Cena: 340,- Kč
VAŠEK, Bedřich: SPRAVEDLNOST V ŽIVOTĚ HOSPODÁŘSKÉM.
Praha, ČAT, 1931.
8°, 460 str. Vaz. dob. ppl.
Křesťanská sociologie, sv. 2. - Vazba dobová poloplátěná černá, zlacený popis, jednoduché horizontální linky a viněta na hřbetu, desky potaženy černým papírem, větší plátěné rohy, červená horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV15334> Cena: 180,- Kč
VENCOVSKÝ, František: KAREL ENGLIŠ.
Přebal a graf. úpr. Jan Jordán.
Brno a Boskovice, Nadace Universitas Masarykiana, Moravské zemské muzeum a Albert, 1993. 1. vyd.
8°, 164 str., 24 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Osobnosti. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: SV10047> Cena: 80,- Kč
VĚSTNÍK MINISTERSTVA ŽELEZNIC REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ.
Zvláštní vydání ze dne 7. března 1935.
Úvodní text ministr železnic Rudolf Bechyně.
Bez místa vydání.
4°, 4 str. Volný dvoulist.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV59323> Cena: 100,- Kč
VILINSKÝ, S. Valerij: DUCH RUSKÉ CÍRKVE.
Praha, Ladislav Kuncíř, 1930.
8°, 434 str. Pův. brož.
Akord, sv. 7. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV70078> Cena: 120,- Kč
VRBA, Jan: ZLATÝ KLÍČEK.
Ilustr. František Vrobel.
Praha, L. Mazáč, 1938. 2. vyd.
8°, 171 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV41833> Cena: 90,- Kč

VŠEM. Skautský časopis.
Red. Jos Liščar.
Slezská Ostrava, 20 klub Old scouts, 1926.
8°, 27 str. a reklamní přílohy. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV49489> Cena: 40,- Kč

VÝVOJ JIHOMORAVSKÉHO KRAJE V LETECH 1961 - 1968.
Hl. red. Rudolf Suchánek.
Brno, Jihomoravský KNV, 1970.
4°, 402 str., 117 čb. vyobr. [4 rozkl.] na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: SV56562> Cena: 360,- Kč
VZDĚLAVATEL.
Měsíčník pro výchovu a informace pracovníků Čs. strany nár. socialistické.
Red. František Matouš, obálka Karel Starý.
Praha, Čs. strana národně socialistická, 1946.
8°, 10 seš. [368 str. a příl.]. Pův. pap. ob.
Celý ročník, měsíčník nevycházel o prázdninách. - Jednotlivá čísla ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: SV23495> Cena: 220,- Kč
VZDĚLAVATEL.
Měsíčník pro výchovu a informace pracovníků Čs. strany nár. socialistické.
Red. František Matouš, obálka Karel Starý.
Praha, Čs. strana národně socialistická, 1947.
8°, 10 seš. [360 str. a příl.]. Pův. pap. ob.
Celý ročník, měsíčník nevycházel o prázdninách. - Jednotlivá čísla ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: SV23496> Cena: 280,- Kč
VZDĚLAVATEL.
Měsíčník pro výchovu a informace pracovníků Čs. strany nár. socialistické. Číslo 1. vydáno pro leden 1948.
Red. František Matouš, obálka Karel Starý.
Praha, Čs. strana národně socialistická, 1948.
8°, 32 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV23497> Cena: 50,- Kč

VZKŘÍŠENÍ. Noviny sokolské mládeže. Ročník 14. Číslo 1.
Red. Eduard Navrátil.
Praha, Československá Obec Sokolská, 1927.
4°, 19 str. Pův. pap. obálka.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14970> Cena: 20,- Kč

VZKŘÍŠENÍ. Ročník 17.
Noviny sokolské mládeže.
Red. Josef Otava a Vladimír Müller.
Praha, Československá Obec Sokolská, 1930-1931.
4°, 9 sešitů. Pův. pap. ob.
Sv. 1. Číslo 1. 20 str.
V horní části hřbetu mírně poškozeno. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Číslo 2. Str. 21 - 36.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Číslo 3. Str. 37 - 52.
Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Číslo 4. Str. 53 - 68.
Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Číslo 5. Str. 69 - 84.
Obálka natržena v horní části přední strany a několikrát ve hřbetu. Text nerozřezán a ve velmi dobrém stavu.
Sv. 6. Číslo 6. Str. 85 - 104.
Obálka ve velmi dobrém stavu, text nerozřezán a téměř intaktní.
Sv. 7. Číslo 7. Str. 105 - 120.
Obálka ve velmi dobrém stavu, text téměř intaktní.
Sv. 8. Číslo 8. Str. 121 - 140.
Obálka ve velmi dobrém stavu, text téměř intaktní.
Sv. 9. Číslo 9. Str. 141 - 160.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV31285> Cena: 220,- Kč

WERSTADT, Jaroslav: OD "ČESKÉ OTÁZKY" K "NOVÉ EVROPĚ". Linie politického vývoje Masarykova.

Titulní výzdoba Otakar Štáfl.
Praha, Vladimír Klecanda, 1920.
8°, 46 str. Vaz. dobová papírová ve dvou tónech hnědé.
Zobraz zvěten.
Minulost a přítomnost, sv. 1. - Dedikace autora před titulem. - Knižní blok intaktní, vazba téměř intaktní.
<Kód: SV31092> Cena: 430,- Kč

WHITMAN, Walt: VYHLÍDKY DEMOKRACIE.
Přel. E. K. Škrachová, předml. F. X. Šalda.
Praha, Laichter, 1936.
8°, 157 str. Vaz. cpl. dobová.
Otázky a názory, sv. 8. - Vazba se znaky mírného použití, obálka není vevázána. Dobrý stav.
<Kód: SV36171> Cena: 190,- Kč

XENOFÓN: VZPOMÍNKY NA SÓKRATA A JINÉ SPISY.
Přel. Václav Bahník, předml. Ludvík Svoboda, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1972.
8°, 450 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 15. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV43321> Cena: 120,- Kč

ZAVADIL, A.: OBRÁZKY ZE ŠVÝCARSKA. Havlíčekhaus v Brixenu. Poznámky.
Praha, Josef Pelcl, 1911.
8°, 40 str. Pův. brož.
Chvilky, č. 3. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: SV62723> Cena: 65,- Kč
ZAVADIL, A.: OBRÁZKY ZE ŠVÝCARSKA. Havlíčekhaus v Brixenu. Poznámky.
Praha, Josef Pelcl, 1911.
8°, 40 str. Pův. brož.
Chvilky, č. 3. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV66957> Cena: 55,- Kč
ZHOŘ, Antonín:
PAMÁTNÍK K DEVADESÁTÉMU VÝROČÍ NAROZENÍ T.G.M. 1850-1940.
Obálka F. Doubrava.
Brno, ÚSJU, bez data vyd.
16°, 19 str. Pův. seš.
Intaktní stav.
<Kód: SV26413> Cena: 60,- Kč
ZPRÁVA O DOSAVADNÍ ČINNOSTI ZEMSKÉHO NÁRODNÍHO VÝBORU V BRNĚ.
Rok 1945.
Brno, ZNV, bez data vyd.
8°, 118 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: SV10320> Cena: 90,- Kč
ŽIDOVSKÁ MENŠINA V ČESKOSLOVENSKU VE DVACÁTÝCH LETECH.
Sborník přednášek z Cyklu ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze v říjnu 2002 až červnu 2003.
Uspoř. Blanka Soukupová a Marie Zahradníková, obálka Jana Žemličková, graf. úpr. Kateřina Vlčková.
Praha, Židovské muzeum, 2003.
8°, 128 str., 9 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. 
Jako nové.
<Kód: SV41844> Cena: 45,- Kč
ŽIDOVSKÁ MENŠINA V ČESKOSLOVENSKU VE TŘICÁTÝCH LETECH.
Sborník přednášek z Cyklu ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze v říjnu 2003 až červnu 2004.
Uspoř. Blanka Soukupová, Marie Zahradníková a Miloš Pojar, obálka Jana Žemličková, graf. úpr. Kateřina Vlčková.
Praha, Židovské muzeum, 2004.
8°, 122 str., 21 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. 
Jako nové.
<Kód: SV41845> Cena: 50,- Kč
ŽIVÉ HLASY. Poslání Československé strany národně socialistické.
Komentuje dr. Vratislav Bušek.
Úvodní text Karel Nekula.
Praha, ČSNS, 1945.
8°, 26 str. Pův. sešit.
Život, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: SV14417> Cena: 40,- Kč
ŽIVOT S POCHODNÍ V RUCE. Čtení o Karlu Havlíčkovi.
Uspoř. Miloslav Novotný, přebal a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Družstevní práce, 1940.
8°, 396 str., 32 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: SV31586> Cena: 190,- Kč
ŽIVOT S POCHODNÍ V RUCE. Čtení o Karlu Havlíčkovi.
Uspoř. Miloslav Novotný, přebal a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Družstevní práce, 1940.
8°, 396 str., 32 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: SV61650> Cena: 120,- Kč
Technická podpora.