Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


( ACHMATOVOVÁ, Anna )
ANNA ACHMATOVOVÁ. MILOSTNÝ DENÍK.
Výbor uspoř. a přel. Marie Marčanová, přebal a vaz. Zdenek Seydl, front. František Peterka.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 77 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 15. - Přebal se znaky mírného použití, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ10261> Cena: 60,- Kč

ÁPRILY, Lajos: OBĚŤ ÁBELOVA.
Uspoř. Julius Bredár, přel. Zora Beránková, Míla Zadražilová a Ernesta Schilly, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 163 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 340. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ12819> Cena: 95,- Kč

ARANY, János: ZVON V PUSTĚ.
Výbor uspoř. Ladislav Hradský, přel. Kamil Bednář a Ladislav Hradský, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1957.
8°, 154 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv.153. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PZ51691> Cena: 90,- Kč

ASHBERY, John: AUTOPORTRÉT VE VYPOUKLÉM ZRCDLE.
Vybral a přel. Pavel Dominik, doslov Josef Jeřab, typo Vladimír Nárožník.
Praha, Odeon, 1989. 1. vyd.
8°, 120 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Plamen, sv. 109.. - Intaktní stav.
<Kód: PZ27077> Cena: 80,- Kč

BAGRJANOVÁ, Elisaveta: METEORITY.
Sest., přel. a doslov napsal Lumír Čivrný, graf. úpr. Václav Bláha.
Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd.
8°, 80 str. Pův. brož. s ochr. folií.
Plamen, sv. 34. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ25183> Cena: 130,- Kč

BERTRAND, Aloysius: KAŠPAR NOCI. Fantazie na způsob Rembrandta a Callota.
Přel . Josef Heyduk, předml. Jan Tomeš, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 173 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 350. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ64024> Cena: 70,- Kč
BERTRAND, Aloysius: KAŠPAR NOCI. Fantazie na způsob Rembrandta a Callota.
Přel . Josef Heyduk, doslov Zdeněk Hrbata, ilustr. Helena Wernischová.
Praha, Odeon, 1989.
8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ61176> Cena: 90,- Kč

BRANT, Sebastian - DÜRER, Albert: LOĎ BLÁZNŮ.
Přel. Josef Brukner, dřev. Albert Dürer, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1972.
8°, nestr. [22]. Pův. seš. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Přebal ve velmi dobrém stavu, sešit intaktní.
<Kód: PZ51004> Cena: 125,- Kč

( BRONIEWSKI, Wladyslaw )
WLADYSLAW BRONIEWSKI. NADĚJE.
Uspoř. a přel. Jan Pilař, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1973.
8°, 131 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 13, sv. 2. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal intaktní.
<Kód: PZ59003> Cena: 95,- Kč

BROWNINGOVÁ, Barrett Elizabeth: PLÁČ DĚTÍ. PORTUGALSKÉ SONETY.
Přel. Hana Žantovská, vaz. a ilustr. Sylvie Vodáková, graf. úpr. František Plaček.
Praha, Mladá fronta, 1973.
16°, 74 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 109. - Intaktní stav.
<Kód: PZ41587> Cena: 120,- Kč

BURNS, Robert: PÍSNĚ A BALADY.
Přel. a předml. Josef Václav Sládek, uspoř. a doslov Josef Polák, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 229 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 200. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61549> Cena: 70,- Kč

BÜRGER, August Gottfried: BALADY.
Přel. Jindřich Pokorný, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 128 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 322. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61552> Cena: 80,- Kč
CARDUCCI, Giosue: HROZNY V SLOUPOVÍ.
Přel. a předml. Zdeněk Kalista, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1967.
8°, 196 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 379. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61555> Cena: 120,- Kč
COLONNA, Vittoria: SLADKÁ HOŘKOST.
Sest., přel. a doslov naps. Jiří Pelán, ilustr. Zdenka Krejčová, graf. úpr. Aleš Krejča.
Praha, Odeon, 1976.
Kolibří vyd., 110 str. Vaz. pův. cpl. Pap. ochr. pouzdro.
Jako nové.
<Kód: PZ51005> Cena: 180,- Kč

( CVETAJEVOVÁ, Marina )
MARINA CVETAJEVOVÁ. HODINA DUŠE.
Uspoř. a přel. Jana Štroblová, fotografie Bohumil Straka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1971.
8°, 139 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 11, sv. 1. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ18247> Cena: 180,- Kč

( DANTE, Alighieri )
DANTE ALIGHIERI. NOVÝ ŽIVOT.
Sest. Jan Vladislav, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 140 str. mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 2. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu, mikrodeska intaktní.
<Kód: PZ51449> Cena: 140,- Kč

DU BELLAY, Joachim: STESKY.
Přel. Edgar Knobloch, předml. Jan Vladislav, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 164 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 326. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ58201> Cena: 90,- Kč

DŽIBRÁN, Chalíl: SLZY A ÚSMĚV.
Přel. Vlasta Hesounová, přebal, vaz. a graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, Vyšehrad, 2006.
8°, 106 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Mozaika. - Jako nové.
<Kód: PZ51006> Cena: 120,- Kč

FELDEK, Ľubomír: KRIEDOVÝ KRUH.
Ilustr. Ľudovít Hološka, graf. úpr. Ľubomír Krátky.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1970. 1. vyd.
8°, 68 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kruh milovníkov poézie, sv. 44. - V textu množství celostr. ilustr. - Intaktní stav.
<Kód: PZ31274> Cena: 220,- Kč

FUCHS, Ľudovít: KVET V ČIERNOM.
Banská Bystrica, Stredoslovenské vydavateľstvo, 1968. 1. vyd.
8°, 67 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Rozkvet, 45. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PZ18230> Cena: 190,- Kč

GAŁCZYŃSKI, Ildefons Konstanty: ZAČAROVANÁ DROŽKA.
Sest. a přel. Jan Pilař, ilustr. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel 1963. 1. vyd.
8°, 139 str. mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 3, sv. 2. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ18248> Cena: 125,- Kč

GAŁCZYŃSKI, Ildefons Konstanty: ZAČAROVANÁ DROŽKA.
Sest. a přel. Jan Pilař, ilustr. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel 1963. 1. vyd.
8°, 139 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 3, sv. 2. - Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ68052> Cena: 75,- Kč

GHATA KARPARAM (ROZBITÝ DŽBÁN). Sanskrtská báseň.
Přel. Arnošt Czech Czechenherz, ilustr. a graf. úpr. Ladislav J. Kašpar.
Praha, Vojtěch Hrách, 1944. 2. vyd.
8°, 27. Vaz. pův. pap.
Číslo evidenční na předním přídeští, podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ31811> Cena: 80,- Kč
GURGÁNÍ, Fachruddín: O LÁSCE VÍSY A RÁMÍNA.
Přel. Věra Kubíčková, ilustr. přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Troup.
Praha, Odeon, 1979.
8°, 313 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Nesmrtelní, sv. 89. - Intaktní stav.
<Kód: PZ51019> Cena: 120,- Kč

( HERDER, Johann Gottfried )
HERDERS WERKE. Kritisch durchgesehene Ausgabe mit Beifügung aller Lesarten.
Herausgegeben von Heinrich Kurz.
Leipzig, Bibliographisches Institut, ohne Jahr [1900]. Kritisch durchgesehene Ausgabe mit Beifügung aller Lesarten.
8°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand mit dekorativer Deckelprägung und goldgeprägtem Rücken, marmorierte Schnitt.
Bd. 1. S. 478. Porträt in Frontispice fehlt. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt.
Bd. 2. S. 531. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt.
<Code: PZ50079> Preis: 120,- CZK

HEVIER, Daniel: ELEKTRÓNKOVÝ KLAUN.
Ilustr. Vojtěch Kolenčík, graf. úpr. Ľubomír Krátky.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1983. 1. vyd.
8°, 105 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kruh milovníkov poézie, sv. 131. - V textu množství celostr. ilustr. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal téměř intaktní.
<Kód: PZ31275> Cena: 340,- Kč

HOMÉR: ODYSSEIA.
Přel. Vladimír Šrámek, doslov Frdinand Stiebitz, ilustr. Antonín Procházka, typo přebal a vaz. Oldřich Menhart.
Praha, Evropský literární klub, 1940.
4°, 302 str., 8 dvoustr. rozkl. ilustr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití v horní a dolní části hřbetu zdařile restaurován, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ54114> Cena: 280,- Kč
( HUGHES, Langston )
LANGSTON HUGHES. HARLEMSKÝ ZPĚVNÍK.
Výbor uspoř. a přel. Jiří Valja, doslov František Vrba, vaz. a typo Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1963. 1. vyd.
16°, 120 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 42. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ69008> Cena: 70,- Kč
( HUGO, Victor )
CHOIX DE POÉSIES DE VICTOR HUGO. ODES, BALLADES, LES ORIENTALES. VÝBOR BÁSNÍ VICTORA HUGA. Od spisovatele autorisované vydání.
Úvodní text, poznámky a slovníček Jan Herzer.
Praha, F. Šimáček, nedat. [kol. 1885].
16°, 96 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová, poloplátěná šedá, mramorovaná přední a zadní deska v barvách hnědé a žluté, větší plátěné rohy. - Velmi dobrý stav. - Francouzský text s českými poznámkami a slovníčkem.
<Kód: PZ51302> Cena: 150,- Kč
HUGO, Victor: JEN TY NÁM ZŮSTÁVÁŠ O LÁSKO.
Výbor sest. a přel. Petr Kopta.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 184 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, členská prémie. - Intaktní stav.
<Kód: PZ69017> Cena: 30,- Kč

HUGO, Victor: JEN TY NÁM ZŮSTÁVÁŠ O LÁSKO.
Výbor sest. a přel. Petr Kopta.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 184 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, členská prémie. - Jako nové.
<Kód: PZ43064> Cena: 40,- Kč

( CHAJJÁM, Omar)
ČTYŘVERŠÍ OMARA CHAJJÁMA.
Přel. Josef Štýbr.
Praha, Symposion, 1947.
8°, 153 str. Pův. brož.
Duše východu, sv. 3. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ27722> Cena: 260,- Kč

CHAMISSO, Adelbert von: GEDICHTE.
Berlin, Weidmann, 1857. 15. Ausg.
8°¨, 594 S. Orig. Ganzleiwand.
Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Code: PZ25344> Preis: 400,- CZK

ISAHAKJAN, Avetik: ABULALÁ AL MAARRÍ.
Přel. Vladimír Holan a Ludmila Motalová, doslov Ludmila Motalová, ilustr. Josef Liesler, graf. úpr. Leon Novotný.
Praha, Svět sovětů, 1966.
8°, 93 str. Vaz. pův. pap.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26493> Cena: 185,- Kč

JEFFERS, Robinson: CAWDOR.
Přel. Kamil Bednář, doslov Emilie Bednářová, ilustr. Josef Liesler, přebal, vaz. a graf. úpr.
Rostislav Vaněk.
Praha, Práce, 1979. 1. vyd.
4°, 174 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ18640> Cena: 85,- Kč

( JEFFERS, Robinson )
ROBINSON JEFFERS. BÁSNĚ Z JESTŘÁBÍ VĚŽE.
Sest. a přel Kamil Bednář, přebal, vaz.a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 124 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 1. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ49700> Cena: 85,- Kč

( JEFFERS, Robinson )
ROBINSON JEFFERS. BÁSNĚ Z JESTŘÁBÍ VĚŽE.
Sest. a přel Kamil Bednář, přebal, vaz.a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 124 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 1. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ1548> Cena: 95,- Kč

( JEFFERS, Robinson )
ROBINSON JEFFERS. BÁSNĚ Z JESTŘÁBÍ VĚŽE.
Sest. a přel Kamil Bednář, přebal, vaz.a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 124 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 1. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu, mikrodeska intaktní.
<Kód: PZ51450> Cena: 125,- Kč

( JESENIN, Alexandr Sergej )
SERGEJ JESENIN. OHEŇ JEŘABIN.
Výbor uspoř., přel. a pozn. Jan Zábrana, ilustr. a vaz. Sylvie Vodáková, typo František Plaček.
Praha, Mladá fronta, 1975. 1. vyd.
16°, 124 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 119. - Knižní blok i vazba téměř intaktní.
<Kód: PZ47941> Cena: 95,- Kč

( JESENIN, Alexandr Sergej )
SERGEJ JESENIN. Lyrika.
Výbor sest. a úvod napsal Jan Zábrana, přel. Ladislav Fikar, Emanuel Frynta, Josef Hora, Marie Marčanová, Bohumil Mathesius, Jiří Taufer, Jiří Víška a Jan Zábrana. S použitím obrazů a kreseb Marca Chagalla upr. přebal a předsádky Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel,1964. 1. vyd.
8°, 139 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 1. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ45177> Cena: 125,- Kč
( JESENIN, Alexandr Sergej )
SERGEJ JESENIN. Lyrika.
Výbor sest. a úvod napsal Jan Zábrana, přel. Ladislav Fikar, Emanuel Frynta, Josef Hora, Marie Marčanová, Bohumil Mathesius, Jiří Taufer, Jiří Víška a Jan Zábrana. S použitím obrazů a kreseb Marca Chagalla upr. přebal a předsádky Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel,1964. 1. vyd.
8°, 139 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 1. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ63026> Cena: 90,- Kč

( JESENIN, Alexandr Sergej )
SERGEJ JESENIN. RYŠAVÝ PODZIM.
Sest. a přel. Jan Zábrana, vaz. a kresby Sylvie Vodáková, graf. úpr. Martin Dyrynk.
Praha, Mladá fronta, 1984.
8°, 199 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 154. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26409> Cena: 65,- Kč
( JÓZSEF, Attila )
ATTILA JÓZSEF. S ČISTÝM SRDCEM.
Přel. Kamil Bednář, Ladislav Hradský a Vilém Závada, výbor uspoř. Jiří Szantó, předml. Petr Rákos, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 194 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 202. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ21680> Cena: 80,- Kč
( KÄSTNER, Erich )
ERICH KÄSTNER. Z MALÝCH DĚJIN.
Přel. Josef Hiršal, výbor uspoř. a doslov naps. Jitka Bodláková, vaz. a typo Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1963. 1. vyd.
16°, 145 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 46. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ69009> Cena: 70,- Kč
KIPLING, Rudyard: PÍSNĚ MUŽŮ.
Přel. Otokar Fischer, typo Method Kaláb.
Praha, Vilém Šmidt, 1947. 3. vyd.
8°, 65 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Malá veledíla, sv. 9. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PZ56319> Cena: 130,- Kč
( KOLLÁR, Jan )
SLÁVY DCERA. Báseň lyricko-epická v pěti zpěvích od Jana Kolára.
Uspoř., předml. a pozn. Jan Jakubec.
Praha, J. Otto, 1903.
8°, 605 str. Vaz. pův. cpl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ38475> Cena: 580,- Kč
( KOLLÁR, Jan )
a) SLÁVY DCERA. Lyricko - epická báseň v pěti zpěvích s přídavkem básní drobnějších od Jana Kollára.
Praha, I. L. Kober, 1862.
8°, 426 str. Vaz. dob. plkž.
Spisy Jana Kollára, díl 1. - Vazba dobová polokožená hnědá se čtyřmi vazy, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy modrým papírem, malé kožené rohy, mramorované ořízky. - Místy drobné skvrny od vlhkého skladování. Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
b) VÝKLAD ČILI PŘÍMĚTKY A VYSVĚTLÍVKY KU SLÁVY DCEŘE.
Praha, I. L. Kober, 1862.
8°, 476 str. Vaz. dob. plkž.
Spisy Jana Kollára, díl 2. - Vazba dobová polokožená hnědá se čtyřmi vazy, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy modrým papírem, malé kožené rohy, mramorované ořízky. - Místy drobné skvrny od vlhkého skladování. Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
Jan Kollár sbírku rozšířil ještě v roce 1852. Deset let po jeho smrti byla poprvé do knihy zařazena báseň Vlastenec, dříve vypouštěna z obavy před cenzurou. Proto teprve Kobrovo třetí vydání Slávy dcery z roku 1862 lze považovat za úplné a definitivní.

<Kód: PZ18042> Cena: 15.500,- Kč
( KOLLÁR, Jan )
VÝBOR Z KOLLÁROVÝCH BÁSNÍ.
Úvod a pozn. Jan Jakubec.
Praha, František Bačkovský, 1894.
8°, konvolut dílu 1 a 2. Vaz. dob. cpl.
Díl 1. 100 ZNĚLEK MILOSTNÝCH. 105 str.
Díl 2. BÁSNĚ VLASTENECKÉ. 183 str.
Vazba dobová, celoplátěná červená, bohatě zdobená slepotiskem a zlacením na hřbetu, viněta na přední desce, mramorované ořízky. - Razítka na obou titulních listech: Slovanské knihkupectví, nakladatelství a antikvariát (Bačkovský a Hach) Praha, Ječná ulice č. 19. Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ26496> Cena: 1200,- Kč
KOVÁČ, Mikuláš: O MODREJ LABUTI.
Ilustr. a vaz. Záboj Kulhavý, graf. úpr. Ľubomír Krátky.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1966. 1. vyd.
8°, 66 str. Vaz. pův. celopl. s ochr. folií.
Kruh milovníkov poézie, sv. 16. - V textu množství celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ31276> Cena: 270,- Kč
( KRASICKI, Ignacy )
IGNACY KRASICKI. VOJNA MNICHŮ A JINÉ BÁSNĚ.
Přel. Erich Sojka, sest. a předml. naps. Bořivoj Křemenák, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 201 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 214. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61558> Cena: 50,- Kč

KRAUS, Karl: MOC A BEZMOC SLOVA. Výbor z básní a epigramů.
Přel. Michaela Jacobsenová, doslov Hanuš Karlach, ilustr. Karel Hruška, vaz. a graf. úpr. Michal Burda.
Praha, Mladá fronta, 1988. 1. vyd.
8°, 127 str. Vaz. cpl. s přebalem.
Květy poezie, sv. 165. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ53802> Cena: 140,- Kč

KRČMÉRY, Štefan: KEĎ SA SLOBODA RODILA...
Verše.
Turčiansky Sv. Martin, Kníhtlačiarsky účastinársky spolok,1920.
8°, 39 str. Vaz. dob. ppl.
Zobrazí zvětení
Podpis autora na titulu dat. 31. 12. 1932. - První vydání básníkova debutu. - Vazba dobová poloplátěná olivově zelená, zlacený popis na hřbetu a přední desce. Plátno až do poloviny obou desek, ty potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ15313> Cena: 950,- Kč
KRYLOV, Ivan Andrejevič: BAJKY.
Sest. a přel. Ivan Hájek, doslov Julius Dolanský, dřev. Bohdan Lacina, typo Oldřich Menhart.
Praha, ELK, 1947.
4°, 105 str., 5 bar. celostr. ilustr. na příl. Pův. brož s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PZ24823> Cena: 190,- Kč
LAFORGUE, Jules: SÓLO LUNY.
Vybral, přeložil a doslov napsal Ivan Slavík, ilustr. a vaz. Sylvie Vodáková, typo František Plaček.
Praha, Mladá fronta, 1981.
16°, 126 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 141. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ17300> Cena: 70,- Kč
LAFORGUE, Jules: SÓLO LUNY.
Vybral, přeložil a doslov napsal Ivan Slavík, ilustr. a vaz. Sylvie Vodáková, typo František Plaček.
Praha, Mladá fronta, 1981.
16°, 126 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 141. - Jako nové.
<Kód: PZ59669> Cena: 120,- Kč
LENAU, Nikolaus: ALBIGENŠTÍ.
Přel. Vladimír Holan a Karel Čechák, předml. Jaroslav Janů, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1955.
8°, 182 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 108. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ43624> Cena: 145,- Kč
LEOPARDI, Giacomo: POESIE LUNY.
Přel. Kamil Bednář a Karel Růžička, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1961.
8°, 215 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 218. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61563> Cena: 90,- Kč

LERMONTOV, Michail Jurjevič: PÍSEŇ O CARU IVANU VASILJEVIČI, MLADÉM GARDISTOVI A SMĚLÉM KUPCI KALAŠNIKOVU.
Přel. a doslov naps. Bohumil Mathesius, graf. úpr. a obálka Jiří Bursík.
Praha, Mladá fronta, 1951.
16°, 36 str. Pův. brož.
Květy světové poezie, sv. 4. - Na hřbetu drobný pap. štítek s číslem evidenčním. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ14403> Cena: 25,- Kč
( LINDSAY, Vachel )
VACHEL LINDSAY. KONGO.
Sest. a přel. Stanislav Mareš, předml. Zdeněk Vančura, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 99 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 270. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ61564> Cena: 70,- Kč
( LONGFELLOW, Henry Wadsworth )
THE POETICAL WORKS OF HENRY WADSWORTH LONGFELLOW.
Introduction Charles Eliot Norton.
London, Melbourne and Toronto, Ward, Lock & Co. Ltd., no date [1890].
8°, 727 pp. Orig. all leather.
Orig. red all leather with spine and front cover decorated in gilt, all edges in gilt, marbled endpapers. - Fine condition.
<Code: PZ34534> Price: 2300,- CZK

LORCA, Federico García: PÍSNĚ NA ANDALUSKOU NOTU.
Přel. Lumír Čivrný, vaz. a graf. úpr. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1961. 1. vyd.
16°, 251 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 30. - Číslo evidenční perem na přední předsádce. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ19621> Cena: 120,- Kč

LORCA, Federico García: ZELENÝ VÍTR.
Výbor uspoř. a přel. Lumír Čivrný, typo Milan Hegar.
Praha, Československý spisovatel, 1969.
8°, 144 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 9, sv. 1. - Intaktní stav.
<Kód: PZ42051> Cena: 135,- Kč

LORCA, Federico García: ZELENÝ VÍTR.
Výbor uspoř. a přel. Lumír Čivrný, typo Milan Hegar.
Praha, Československý spisovatel, 1969.
8°, 144 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 9, sv. 1. - Vaz. a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ19622> Cena: 90,- Kč

LUCANUS: FARSALSKÉ POLE.
Přel. Jana Nechutová.
Praha, Svoboda, 1976.
8°, 371 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 33. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ53079> Cena: 75,- Kč
LUCANUS: FARSALSKÉ POLE.
Přel. Jana Nechutová.
Praha, Svoboda, 1976.
8°, 371 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 33. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PZ43065> Cena: 95,- Kč
LUNDKVIST, Artur: AGADIR.
Přel. J. B. Michl a Antonín Přidal, graf. úpr. a obálka Václav Bláha.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 64 str. Pův. brož. s ochr. folií.
Plamen, sv. 33. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ41303> Cena: 85,- Kč
( MATTHISSON, Friedrich von )
GEDICHTE VON FRIEDRICH VON MATTHISSON.
Zürich, Orell, Füßli und Comp., 1851. 15. Aufl.
16°, 319 S. Orig. Ganzleiwand.
Einband in sehr gut erhalten. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock etwas stockfleking.
<Code: PZ77013> Preis: 220,- CZK

MÁM DESET KONÍČKŮ. Slovenská říkadla.
Sest. Viera Švenková, přel. Hana Vrbová, ilustr. Helena Zmatlíková.
Bratislava, Mladé letá, 1984.
8° podél, nestr. [12]. Oboustranné leporelo.
Jedna nevýrazná skvrna na první straně, zbývajích 11 stran v intaktním stavu.
<Kód: PZ67422> Cena: 80,- Kč

MOKOŠ, Jozef: PRASKANIE V KRVI.
Přebal a front. Lubomír Blecha.
Banská Bystrica, Stredoslovenské vydavatěľstvo, 1962. 1. vyd.
8°, 28 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Rozkvet, sv. 15. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ31277> Cena: 690,- Kč

MORGENSTERN, Christian: ŠIBENIČNÍ PÍSNĚ.
Přel. a pozn. naps. Josef Hiršal, předml. Hugo Siebenschein, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, 129 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 162. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PZ56322> Cena: 140,- Kč
MÖRIKE: Eduard: GEDICHTE.
Herausgegeben E. von Sallwürk.
Leipzig, Philipp Reclam jun., ohne Jahr [um 1910].
8°, 224 S. Halbleiwand der Zeit.
Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Code: PZ26927> Preis: 120,- CZK
( NĚKRASOV, Nikolaj Alexejevič )
HOŘKÁ MŮZA. VÝBOR Z VERŠŮ N. A. NĚKRASOVA.
Výbor uspoř. Josef Strnadel, přel. Zdenka Bergrová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1974.
8°, 102 str., 12 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 14, sv. 3. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ26488> Cena: 125,- Kč
NIZÁMÍ, Iljás bin Júsuf: PŘÍBĚH PANICE A JINÉ BÁSNĚ.
Podle překladu Jana Rypky přebásnil Vítězslav Nezval, Jaroslav Seifert a Vladimír Holan,
doslov Jan Rypka, přebal a graf. úpr. Bronislav Malý.
Praha, Československý spisovatel, 1972.
8°, 152 str., 4 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ65040> Cena: 55,- Kč
NIZÁMÍ, Iljás bin Júsuf: PŘÍBĚH PANICE A JINÉ BÁSNĚ.
Podle překladu Jana Rypky přebásnil Vítězslav Nezval, Jaroslav Seifert a Vladimír Holan,
doslov Jan Rypka, přebal a graf. úpr. Bronislav Malý.
Praha, Československý spisovatel, 1972.
8°, 152 str., 4 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ52411> Cena: 90,- Kč

NIZÁMÍ, Iljás bin Júsuf: SEDM PRINCEZEN.
Přel. Jan Rypka, Svatopluk Kadlec, Vladimír Holan a Jaroslav Seifert, ilustr. a přebal Václav Fiala, graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Melantrich, 1952.
8°, 246 str., 16 bar. pův. litografií na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ59373> Cena: 140,- Kč

NORWID, Cyprian: ČERNÉ KVĚTY.
Uspoř. a přel. Jan Pilař, výtvarný doprovod z kreseb Cypriana Norwida, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970.
8°, 124 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 2. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ50461> Cena: 95,- Kč

NOVOMESKÝ, Laco: STAMODTIAĽ A INÉ.
Ilustr. a vaz. Václav Sivko, graf. úpr. Antonín Dvořák.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1964. 1. vyd.
8°, 68 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kruh milovníkov poézie, sv. 4. - V textu množství celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ31278> Cena: 380,- Kč

OLSON, Charles: PROFESE POEZIE.
Uspoř. a předmluvu napsal Robert Creeley, přel. Miroslav Holub, fotografie Helena Daňková, Otakar Hůrka a Ivan Rigel, typo Václav Kučera.
Praha, Československý spisovatel, 1990.
8°, 84 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Intaktní stav.
<Kód: PZ42992> Cena: 120,- Kč
OVIDIUS Naso, Publius: O LÁSCE A MILOVÁNÍ.
Přel. Rudolf Mertlík, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1969.
8°, 389 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ51008> Cena: 110,- Kč
OVIDIUS Naso, Publius: METAMORFÓZY.
Přel. Ignác Šafář, ilustr., přebal, předsádky a viněty Vladimír Gažovič, typo Lub. Krátky.
Bratislava, Tatran, 1979.
4°,325 str., 26 bar. celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Výber, sv. 41. - Text slovensky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ38761> Cena: 850,- Kč
( OVIDIUS Naso, Publius )
OVIDIUS. PÍSNĚ LÁSKY A ŽALU.
Sest. Rudolf Mertlík, přel. Rudolf Mertlík a Ivan Bureš, předml. Jiří Šotola, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd.
8°, 138 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 5, sv. 4. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu, mikrodeska intaktní.
<Kód: PZ51451> Cena: 95,- Kč
OVIDIUS Naso, Publius: UMĚNÍ MILOVATI.
Přel. Ivan Bureš, upr. Rudolf Mertlík, Ilustr., přebal, a vaz. Ota Janeček, graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 100 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Ochr. folie a přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ11660> Cena: 80,- Kč
PASTERNAK, Boris: DRUHÉ ZROZENÍ.
Sest. a přel. Luděk Kubišta, doslov Jiří Honzík, ilustr. Romana Králová, typo Václav Šimice.
Praha, Odeon, 1988.
16°, 186 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ48950> Cena: 100,- Kč
PASTERNAK, Boris: SVĚTLOHRA.
Přel. Luděk Kubišta, ilustr. Přemysl Rolčík, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Lidové nakladatelství, 1979. 1. vyd.
8°, 147 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ18234> Cena: 70,- Kč
PASTERNAK, Boris: SVĚTLOHRA.
Přel. Luděk Kubišta, ilustr. Přemysl Rolčík, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Lidové nakladatelství, 1979. 1. vyd.
8°, 147 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ48953> Cena: 110,- Kč

POE, Allan Edgar: HAVRAN A JINÉ BÁSNĚ.
Přel. Jaroslav Vrchlický.
Praha, Bursík & Kohout, bez data vyd. [1890].
8°, 69 str. Sešité listy.
Exemplář je zapsán na přiloženém účtu Nakladatelství J. Otto, z 5. července 1916, jako "brož." a "poslední výtisk", účet pak opatřen razítkem inf. o velkém zdražení knihařské výroby, vazeb a desek po dobu válečnou. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně v téměř intaktním až velmi dobrém stavu, přiložený účet jako nový.
<Kód: PZ56433> Cena: 350,- Kč Rezervováno

PROPERTIUS, Sextus Aurelius: ELEGIE.
Přel., uspoř. a doslov naps. Vladimír Šrámek, graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1962.
16°, 103 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 36. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26500> Cena: 70,- Kč
PROPERTIUS, Sextus Aurelius: ELEGIE.
Přel. Rudolf Mertlík, doslov Ferdinand Stiebitz, obálka a graf. úpr. František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1945.
8°, 296 str. Pův. brož.
Pantheon, druhá řada, sv. 11. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ10027> Cena: 90,- Kč
PROPERTIUS, Sextus Aurelius: ELEGIE.
Přel. Rudolf Mertlík, doslov Ferdinand Stiebitz, obálka a graf. úpr. František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1945.
8°, 296 str. Pův. brož.
Pantheon, druhá řada, sv. 11. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ20749> Cena: 125,- Kč
PROPERTIUS, Sextus Aurelius: ELEGIE.
Přel. Rudolf Mertlík, doslov Ferdinand Stiebitz, obálka a graf. úpr. František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1945.
8°, 296 str. Pův. brož.
Pantheon, druhá řada, sv. 11. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ61071> Cena: 130,- Kč

PUŠKIN, Alexandr Sergejevič: ARION. Výbor z lyriky.
Sest. Antonín Brousek, přel. Kamil Bednář, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vítězslav Nezval, ... graf. upr. s použitím Puškinových kreseb Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1965.
8°, 154 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 5, sv. 5. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ24824> Cena: 95,- Kč

PUŠKIN, Alexandr Sergejevič: ARION. Výbor z lyriky.
Sest. Antonín Brousek, přel. Kamil Bednář, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vítězslav Nezval, ... graf. upr. s použitím Puškinových kreseb Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1965.
8°, 154 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 5, sv. 5. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ18349> Cena: 85,- Kč

( PUŠKIN, Alexandr Sergejevič )
ALEXANDR SERGEJEVIČ PUŠKIN. MĚDĚNÝ JEZDEC A JINÉ BÁSNĚ.
Výbor uspoř. Vladimír Janovic, přel. Zdenka Brgrová, Prtr Křička, Vítězslav Nezval a Kamil Bednář, ilustr. Alexandr Kravčenko a Michel Romberg, graf. úpr., přebal a vaz. Jiří Rathouský.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 1. vyd.
8°, 85 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ21015> Cena: 60,- Kč

RICTUS, Jehan: POEZIE.
Přel. Jindřich Hořejší, doslov Laco Novomeský, ilustr. Jiří Altman, graf. úpr. a přebal Bronislav Malý.
Praha, Československý spisovatel, 1973.
8°, 75 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, malá řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26328> Cena: 85,- Kč
RICTUS, Jehan: POESIE.
Přel. Jindřich Hořejší, ilustr. A. Steinlein, obálka a graf. úpr. Toyen.
Praha, Odeon, 1946.
8°, 79 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ70037> Cena: 260,- Kč

RICTUS, Jehan: POESIE.
Přel. Jindřich Hořejší, ilustr. A. Steinlein, obálka a graf. úpr. Toyen.
Praha, Odeon, 1946.
8°, 79 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ46056> Cena: 290,- Kč

RILKE, Maria Rainer: MŮJ DOMOV.
Čtyři cykly veršů: Praha - Nálady - Děje a postavy - Lid a země.
Přel. Miloš Kareš, dřevoryt ve front. a 4 viněty Ferdiš Duša.
Praha, Orbis, 1942. 2. vyd.
8°, 91 str. Pův. brož.
Rukopisná dedikace perem na patitulu, obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ18348> Cena: 160,- Kč
RILKE, Maria Rainer: RŮŽE OKNA.
Přel. Vladimír Holan, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1937.
8°, 48 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ10033> Cena: 150,- Kč
( RIMBAUD, Arthur )
ARTHUR RIMBAUD. JÁ JE NĚKDO JINÝ.
Sest. a úvod. studie Lumír Čivrný, verše přel. Vítězslav Nezval, graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1962. 1. vyd.
8°, 155 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 2, sv. 3. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal téměř intaktní.
<Kód: PZ11233> Cena: 140,- Kč

( RIMBAUD, Arthur )
ARTHUR RIMBAUD. JÁ JE NĚKDO JINÝ.
Sest. a úvod. studie Lumír Čivrný, verše přel. Vítězslav Nezval, graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1962. 1. vyd.
8°, 155 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 2, sv. 3. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ54981> Cena: 165,- Kč

( RITSOS, Jannis )
SONÁTA MĚSÍČNÍHO SVITU A MENŠÍ BÁSNĚ.
Výbor z Výpovědi a Kamenného času přel. a doslov naps. Adolf Kroupa, sest. ve spol. s aut. Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Melantrich, 1976. 1. vyd.
8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Poesie, sv. 86. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ11889> Cena: 80,- Kč
( RONSARD, Pierre de )
PIERE DE RONSARD. LÁSKY A JINÉ VERŠE.
Přel. Vladimír Holan a Alena Hartmanová, výbor uspoř. a předml. naps. Josef Kopal, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1956.
8°, 154 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 131. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PZ52007> Cena: 50,- Kč
RONSARD, Pierre de: SONETY HELENĚ.
Přel. Gustav Francl, ediční značka, vaz. a typo Karel Svolinský.
Praha, Symposion, 1948.
8°, 61 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Kentaur, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ27443> Cena: 80,- Kč
SACHS, Hans: BLÁZNI V LÁZNI.
Sest. a přel. Ivan Wernisch, doslov Jiří Veselý, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd.
16°, 114 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ42993> Cena: 130,- Kč
( SAPHIR, Moritz Gottlieb )
FLIEGENDES ALBUM FÜR ERNSTE UND HEITERE DECLAMATION VON M. G. SAPHIR.
Leipzig, Wöller, 1875. 5. Miniatur Aufl.
16°, 446 S. [+16]. Orig. Ganzleiwand.
Sehr gut erhalten. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock etwas stockfleking.
<Code: PZ77015> Preis: 450,- CZK
( SCOTT, Walter )
THE POETICAL WORKS OF SIR WALTER SCOTT.
Complete in two volumes.
Leipzig, Bernhard Tauchnitz, 1861.
8°, 2 vol. Contemporary half leather.
Vol. 1. 460 pp.
Vol. 2. 440 pp.
Collection of British Authors, vol. 545, 546. - Contemporary brown half leather with marbled boards, spine decorated in gilt, marbled edges. - Ownership signatures with date on title-page.Very good condition.
<Code: PZ36763> Cena: 690,- CZK
SENGHOR, Léopold Sédar: ZPĚVY STÍNU.
Přel. J. Francl a A. Kroupa, vaz. a ediční značka Karel Svolinský, přebal Ivan Martin.
Praha, Symposion, 1947.
8°, 75 str., 1 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Kentaur, sv. 5 - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ53796> Cena: 125,- Kč

SHAKESPEARE, William: SONETY.
Přel. a doslov naps. Jan Vladislav, graf. úpr. Josef Hochman.
Praha, Mladá fronta, 1970.
8°, 154 str. Pův. brož. s přebalem.
Prémiový sv. pro členy 8. roč. Máje. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ34535> Cena: 60,- Kč

( SHAKESPEARE, William )
WILLIAM SHAKESPEARE. DVOJÍ MAJESTÁT.
Uspoř. Antonín Přidal, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 119 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ58440> Cena: 80,- Kč
STAFF, Leopold: LABUŤ A LYRA.
Přel., sest. a předml. naps. Jiří Pilař, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1960.
8°, 244 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 240. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní téměř intaktní.
<Kód: PZ51692> Cena: 65,- Kč
STAFF, Leopold: TRAGICKÁ FALANGA.
Přeložil a doslov napsal Jaroslav Závada, typo Vladimír Stejskal.
Praha, Vilém Šmidt, 1948. 1. vyd.
8°, 67 str. Pův. brož.
Klenba, sv. 7. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26697> Cena: 190,- Kč
( STRITTMATTEROVÁ, Eva )
EVA STRITTMATTEROVÁ. POMÍJIVÝ AUTOPORTRÉT.
Sest. František Hrdlička a Václav Maidl, přel. František Hrdlička, doslov Hanuš Karlach, typo Vladimír Nárožník.
Praha, Odeon, 1988. 1. vyd.
8°, 132 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Plamen, sv. 105. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PZ31533> Cena: 190,- Kč

TOKMAKOVOVÁ, Irina - CPIN, Štefan: KIKIRIKÍ.
Přel. Jiří V. Svoboda.
Bratislava, Mladé letá, 1988.
8° podél, nestr. [12]. Pův. leporelo.
Leporela. - Intaktní stav.
<Kód: PZ13815> Cena: 90,- Kč

TÓTH, Árpád: OD SRDCE K SRDCI.
Přel. Kamil Bednář a Ladislav Hradský, uspoř. a doslov naps. Zuzana Adamová, graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1961. 1. vyd.
16°, 119 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 31. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ68059> Cena: 80,- Kč
TUWIM, Julian: TANČÍCÍ SOKRATES.
Sest. a přel. Jan Pilař, ilustr. Adolf Hoffmeister, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel 1966. 1. vyd.
8°, 153 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 6, sv. 2. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ41314> Cena: 95,- Kč

TVARDOVSKIJ, Alexandr: LYRIKA.
Uspoř. a přel. Hana Vrbová, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1961.
8°, 137 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ52742> Cena: 65,- Kč

TVARDOVSKIJ, Alexandr: OKNO DO VĚČNOSTI.
Uspoř. a přel. Miroslav Florian a Václav Jelínek, ilustr. Jaroslav Zelenka, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Faigl.
Praha, Lidové nakladatelství, 1973. 1. vyd.
8°, 60 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ26457> Cena: 45,- Kč
( ŤUTČEV, Fjodor Ivanovič )
FJODOR IVANOVIČ ŤUTČEV. VLNOBITÍ.
Vybral a přel. Jiří Mulač, předml. Jiří Honzík, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1960.
8°, 135 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 234. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ67051> Cena: 70,- Kč

( UHLAND, Ludwig )
GEDICHTE VON LUDWIG UHLAND.
Stuttgart a Tübingen, Cotta'scher Verlag, 1845. Neueste Aufl.
16°, 515. S. [+16]. Orig. Ganzleiwand.
Einband leicht beriebenvorderer, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock etwas stockfleking. Sehr gut erhalten.
<Code: PZ77016> Preis: 350,- CZK

( UPDIKE, John )
JOHN UPDIKE. DOMÁCÍ BIOGRAF. Výbor z veršů.
Vybral, přel. a rozhovor s autorem Pavel Šrut.
Praha, Československý spisovatel, 1988. 1. vyd.
8°, 168 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ61184> Cena: 95,- Kč
VÁLEK, Miroslav: MILOVANIE V HUSEJ KOŽI.
Ilustr. a vaz. rudolf Fila, graf. úpr. Ľubomír Krátky.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1965. 1. vyd.
8°, 77 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kruh milovníkov poézie, sv. 10. - V textu množství celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ18235> Cena: 330,- Kč
VERHAEREN, Émile: ŽÁRNÉ CHORÁLY.
Výbor uspoř. a přel. Jiří Konůpek.
Praha, Mladá fronta, 1960. 1. vyd.
8°, 128 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 17. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ16822> Cena: 85,- Kč
( VERLAINE, Paul )
PAUL VERLAINE. CHOIX DE POÉSIES.
Préface de François Coppée. En frontispice un beau portrait de Verlaine par Eugene Carriere.
Paris. Bilbliothéque Charpentier, 1927.
8°, 360 pp. Reliure trois-quart, de l'époque.
Trés bon.
<Code: PZ62870> Prix: 280,- CZK
( VILLON, Francois )
JÁ, FRANCOIS VILLON.
Sest. a úvod. studie Jozef Felix, přel. Otokar Fischer, graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 127 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 4. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PZ54982> Cena: 100,- Kč
VOZNĚSENSKIJ, Andrej: STÍN ZVUKU.
Sest. a přel. Václav Daněk, kresba na obálce Zdenek Seydl, typo Bronislav Malý.
Praha, Československý spisovatel, 1972. 1. vyd.
8°, 159 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ21484> Cena: 60,- Kč
WHITMAN, Walt: DEMOKRACIE, ŽENO MÁ! Výbor ze Stébel trávy.
Sest. a přel. Pavel Eisner.
Praha, Podroužek, 1945.
4°, 181 str. Pův. brož.
Číslo evidenční na patitulu, podpis vlastníka na titulu, hnědá skvrna na dvou stranách obsahu a v tiráži. Pokud by nebylo těchto poškození, byl by stav zapsán jako téměř intaktní.
<Kód: PZ70079> Cena: 330,- Kč
WHITMAN, Walt: ZPÍVÁM O SOBĚ.
Přel. Ivan Skála, jako ilustrací použito výřezů z grafik Albína Brunovského.
Praha, Československý spisovatel, 1983.
8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ43740> Cena: 95,- Kč

WITKOJC, Mina: ERFURTSKÉ VZPOMÍNKY.
Přel. Zora Beránková, Doslov L. N. Zvěřina, obálka Alois Moravec, typo Josef Lachout.
Praha, Miroslav Stejskal, 1947. 1. vyd.
8°, 28 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk SLIK. - Částěčně nerozřezáno. Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PZ68134> Cena: 190,- Kč

( YEATS, William Butler )
W. B. YEATS. SLOVA SNAD PRO HUDBU.
Přel. Jiří Valja, výbor uspoř. Jiří Levý, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 137 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 265. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PZ34536> Cena: 90,- Kč Rezervováno

ŽÁRY, Štefan: MÚZA OBLIEHA TRÓJU.
Ilustr. a vaz. Orest Dubay, graf. úpr. Ľubomír Krátky.
Bratislava, Slovenský spisovatěľ, 1965. 1. vyd.
8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kruh milovníkov poézie, sv. 6. - V textu množství celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PZ31280> Cena: 330,- Kč

( ŽUPANČIČ, Oton )
OTON ŽUPANČIČ. ÚSVITY A BOUŘE.
Sest. a předml. naps. Oton Berkopec, přel. Josef Hiršal, Josef Hora, Petr Kopta, Luděk Kubišta, Jarmila Urbánková a Vilém Závada, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1962.
8°, 139 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 276. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PZ52008> Cena: 60,- Kč
Technická podpora.