Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


ATLANTI DRŽÍ NEBE. Okudžava, Vysockij, Vizbor, Gorodnickij, Jakuševová, Dolinová, Kim, Dikštejn, Hachverdjan, Bačurin, Dolskij, Kljačkin, Kukin, Jegorov, Almazov, Luferov, Vachňuk. Výběr z tvorby sovětských písničkářů.
Sest., předml. a text Milan Tokár, přel. Milan Dvořák a Helena Franková, přebal, vaz. a graf. úpr. Michal Houba.
Praha, LN, 1989. 1. vyd.
8°, 158 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PS61175> Cena: 40,- Kč
( BALEJ, František )
FRANTIŠEK BALEJ: PŘEKLADY PÍSNÍ.
Uspoř. J. S. Machar.
Kladno, J. Šnajdr, 1926.
8°, 98 str. Vaz. pův. pap.
Spisy Františka Baleje, sv. 5. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS68754> Cena: 80,- Kč
BÁSNÍKŮV ROK.
33 básníků píše na okraj dne. Sborníček satiry a ironie na rok 1936.
Sest. Vincy Schwarz, úvod Vladislav Vančura, ilustr. Franta Bidlo, graf. úpr. a přebal Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1936.
8°, 60 str. Pův. brož. s přebalem.
Slunovrat, sv. 17. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS13017> Cena: 450,- Kč
ČAPEK, Karel: FRANCOUZSKÁ POEZIE NOVÉ DOBY.
Sest. Miroslav Halík, předmluva Vítězslav Nezval, front. Helena Květová, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964.
8°, 302 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS33481> Cena: 95,- Kč

ČAPEK, Karel: FRANCOUZSKÁ POEZIE NOVÉ DOBY.
Doslov Vítězslav Nezval, sest. Miroslav Halík, typo Clara Istlerová.
Praha, Československý spisovatel, 1981.
8°, 231 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS33482> Cena: 90,- Kč

ČESKÁ POEZIE DVACÁTÉHO STOLETÍ.
Sest. Milan Blahynka, přebal, vaz. a typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 635 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS42819> Cena: 95,- Kč
ČESKÁ POEZIE DVACÁTÉHO STOLETÍ.
Sest. Milan Blahynka, přebal, vaz. a typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 635 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS42821> Cena: 135,- Kč
ČESKÁ POEZIE DVACÁTÉHO STOLETÍ.
Sest. Milan Blahynka, přebal, vaz. a typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 635 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS60060> Cena: 80,- Kč
ČESKOSLOVENSKÉ BÁSNICTVÍ NOVĚJŠÍ DOBY.
Uspoř. Josef Ošmera.
Praha, Státní nakladatelství, 1938.
8°, 343 str. Vaz. pův. cpl.
Několik knihovnických razítek, číslo evidenční na titulu, průběžně pouze mírně ušpiněno. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS13316> Cena: 60,- Kč
ČESKOSLOVENSKÝ PODZIM 1938.
Výbor z poesie 1938 uspoř. S. K. Neumann a Fr. Jungmann, kresby I. Ludevít, obálka Jiří Friml.
Praha, Pavel Prokop, 1939.
8°, 117 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Lidová knihovna, sv. 38. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS47119> Cena: 155,- Kč
ČTVEROZVUK.
František Taufer, Bedřich Beneš-Buchlovan, Vojtěch Martínek, Adolf Veselý.
Brno, Moravské Kolo spisovatelů, 1926.
8°, 157 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PS9120> Cena: 280,- Kč
DUBROVNICKÁ RENESANČNÍ POEZIE.
Sest., předml. a pozn. Milada Nedvědová, přel. Josef Hiršal, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 125 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 341. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS10049> Cena: 130,- Kč
DUHOVÉ MOSTY. Výbor ze světové poezie XIX. století.
Sest. Jarmila Urbánková, přebal a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Albatros, 1973. 1. vyd.
8°, 239 str., 9 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
KMČ. - V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS26901> Cena: 90,- Kč
DUHOVÉ MOSTY. Výbor ze světové poezie XIX. století.
Sest. Jarmila Urbánková, přebal a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Albatros, 1973. 1. vyd.
8°, 239 str., 9 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
KMČ. - V textu množství čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS43719> Cena: 120,- Kč
DVANÁCT VĚKŮ.
Vybral Emanuel Frynta, iniciály Zdeněk Sklenář, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spis., 1971.
8°, nestr. Seš. v pův. obálce.
Klub přátel poezie, prémie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS23471> Cena: 40,- Kč

DVANÁCT VĚKŮ.
Vybral Emanuel Frynta, iniciály Zdeněk Sklenář, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spis., 1971.
8°, nestr. Seš. v pův. obálce.
Klub přátel poezie, prémie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS41319> Cena: 45,- Kč

EDDA. Bohatýrské písně.
Přel. Emil Walter, ilustr., přebal a vaz. Antonín Strnadel.
Praha, ELK, 1942.
4°, 194 str., 12 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Číslo evidenční před patitulem, podpis vlastníka před titulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS11026> Cena: 295,- Kč
FRANCOUZSKÝ SYMBOLISMUS.
Uspoř. sest. a přel. Vladimír Mikeš, předml. Jan O. Fischer, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1974. 1. vyd.
8°, 131 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS12582> Cena: 125,- Kč
HLASY BÁSNÍKŮ FRANCOUZSKÉHO JAZYKA. (1902 - 1980).
Vybral a přel. Vladimír Brett, graf. úpr., přebal a vaz. Milan Hegar.
Praha, Melantrich, 1982. 1. vyd.
8°, 148 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Hlasy poezie, sv. 114. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS13116> Cena: 280,- Kč

HLASY V KRAJINĚ. Šest básnických autografů.
Ilustr. a graf. úpr. Věra Krumphanzlová.
Praha, Československý spisovatel, 1971.
8°, nestr. [30]. Volné listy v pův. pap. obálce.
Klub přátel poezie, neprodejný tisk. - Intaktní stav.
<Kód: PS59006> Cena: 55,- Kč

HOMÉRSKÉ HYMNY. VÁLKA ŽAB A MYŠÍ.
Přel. Otakar Smrčka, předml. Růžena Dostálová-Jeništová, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 159 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 199. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS10052> Cena: 60,- Kč
CHLÉB POESIE. Čítanka z Oranienburgu.
Uspoř. Josef Strnadel.
Moravská Ostrava a Praha, Josef Lukasík, 1945.
8°, 109 str. Pův. brož.
Stolístek, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS55083> Cena: 95,- Kč
CHRYSANTÉMY. Starokorejská lyrika.
Přel., sest., předml. a pozn. Oldřich Vyhlídal a Nam Gi Dok, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, 190 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 175. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS57089> Cena: 65,- Kč
CHRYSANTÉMY. Starokorejská lyrika.
Přel., sest., předml. a pozn. Oldřich Vyhlídal a Nam Gi Dok, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, 190 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 175. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS11231> Cena: 90,- Kč
KUPTE SI ŠTĚSTÍ V BAZARU. Česká poezie 20. století ve znamení humoru.
Sest., úvod. text a doslov Karel Sýs a Jiří Žáček, ilustr. Vladimír Renčín, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1983. 1. vyd.
8°, 340 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, členská prémie 22. roč. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS14337> Cena: 80,- Kč

PŘED HRADBAMI NOCI. Almanach českých básníků Obce spisovatelů.
Uspoř. Vladimír Stibor, ilustr. a obálka Alena Stiborová.
Bez uvedení nakladatelských údajů, 2004.
8°, 126 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: PS61359> Cena: 50,- Kč

LÁSKA V PÍSNÍCH Z CELÉHO SVĚTA.
Uspoř. Jaroslav Seifert, front. a obálka Václav Mašek.
Praha, Družstevní práce, 1940.
8°, 342 str. Vaz. dobová, soukromá. Bílá imitace kůže s barevnou kresbou na před. desce, zlacený popis na hřbetu, červená hor. ořízka.
Nesmrtelní, sv. 25. - Dedikace před frontispisem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS38379> Cena: 90,- Kč

LÁSKA V PÍSNÍCH Z CELÉHO SVĚTA.
Uspoř. Jaroslav Seifert, front. a vaz. Václav Mašek.
Praha, Družstevní práce, 1940.
8°, 342 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Nesmrtelní, sv. 25. - Vazba i knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: PS29640> Cena: 90,- Kč

LYRICKÉ KONFRONTACE.
Výbor z překladů O. F. Bablera ze světové poezie 20. století.
Sest. a předml. Josef Suchý, medailony o autorech Dušan Karpatský, ilustr. Jiří John, typo Jan Jiskra.
Praha, Odeon, 1986. 1. vyd.
8°, 178 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS41320> Cena: 390,- Kč
MAGNETICKÁ POLE.
Uspoř., esej a vyobr. vybral Jan Tomeš, přebal, vaz. a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd.
8°, 154 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, roč. 7, sv. 4, základní řada. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS12536> Cena: 120,- Kč
MAGNETICKÁ POLE.
Uspoř., esej a vyobr. vybral Jan Tomeš, přebal, vaz. a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd.
8°, 154 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, roč. 7, sv. 4, základní řada. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní, mikrodeska intaktní.
<Kód: PS15378> Cena: 145,- Kč
( MATHESIUS, Bohumil )
NOVÉ ZPĚVY STARÉ ČÍNY. Parafráze staré čínské poesie.
Parafráze Bohuslav Mathesius.
Praha, Melantrich, 1942. 3. vyd.
8°, 50 str. Vaz. dob. pkž.
Poesie, sv. 44. - Vazba dobová polokožená světlehnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy papírem ve světlejším tónu hnědé, kožené rohy. - Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS37624> Cena: 150,- Kč
( MATHESIUS, Bohumil )
ZPĚVY STARÉ ČÍNY. Parafráze staré čínské poesie.
Parafráze Bohuslav Mathesius, doslov Jaroslav Průšek a Bohumil Mathesius.
Praha, Melantrich, 1946. 6. vyd.
8°, 92 str. Vaz. dob. pkž.
Poesie, sv. 33. - Vazba dobová polokožená světlehnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy papírem ve světlejším tónu hnědé, kožené rohy. - Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS37625> Cena: 165,- Kč

( MATHESIUS, Bohumil )
ZPĚVY STARÉ ČÍNY. Souborné vydání překladů, parafrází a ohlasů čínské poezie.
Sest. Jiří Franěk, ilustr. Zdeněk Sklenář.
Praha, Československý spisovatel, 1988.
8°, 322 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS16163> Cena: 145,- Kč

MAXIMUM POEZIE. Francouzští básníci poslední doby.
Výbor uspoř. Aleš Pohorský, fotografie Barbara Hucková.
Praha, Československý spisovatel, 1990.
8°, 256 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS18954> Cena: 80,- Kč

MELANCHOLIE. Básně dynastie sungské 960 - 1277 po Kristu.
Přel. Vladimír Holan, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdenek Seydl.
Praha, Borový, 1948. 1. vyd.
8°, 173 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PS50440> Cena: 250,- Kč
MLADÉ VÍNO. Almanach nových jmen poezie.
Sest. Josef Brukner a Miroslav Florian, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Praha, Československý spisovatel, 1961. 1. vyd.
8°, 89 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochrannou folií.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 5. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS25423> Cena: 145,- Kč

MÚSÁIOS, HÉRÓ A LEANDROS.
Přel. Julie Nováková, ilustr. Zdeněk Mézl, graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1974.
8°, 61 str. Pův. brož. s přebalem.
Antická knihovna, členská prémie. - Intaktní stav.
<Kód: PS53622> Cena: 45,- Kč

NÁVŠTĚVY. II.
Překlady z německé, skandinavské, polské, japonské a čínské lyriky.
Přel. Emanuel z Lešehradu, obálka a graf. úpr. Jindřich Štýrský.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1932.
8°, 195 str. Pův. brož.
Nová bibliotéka, sv. 42. - Vlastnické razítko před patitulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS54903> Cena: 220,- Kč

NEJSTARŠÍ ŘECKÁ LYRIKA.
Přel. Ferdinand Stiebitz, František Novotný, Pavel Oliva, Radislav Hošek a Rudolf Mertlík, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1981. 1. vyd.
8°, 447 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 44. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS41697> Cena: 120,- Kč

NEPŘERUŠENÁ PÍSEŇ. Deset století francouzské poezie.
Sest. a přel. Gustav Francl, přebal a graf. úpr. Zdeněk Stejskal.
Praha, Vyšehrad, 1980. 1. vyd.
8°, 245 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS23072> Cena: 170,- Kč
NOC TISÍCÍ DRUHÁ.
Deset arménských básníků.
Sest. a přel. Ludmila Motalová, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 1. vyd.
8°, 156 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS47255> Cena: 90,- Kč
OBRÁZKY Z ŘECKÉHO ŽIVOTA.
Přel. Radislav Hošek, Rudolf Mertlík a Ferdinand Stiebitz.
Praha, Svoboda, 1983. 1. vyd.
8°, 458 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 48. - Přebal, vaz. i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PS41568> Cena: 130,- Kč
OSLAVUJEME BAKCHA. Anakreonská poezie.
Přeložil Vojtěch Jestřáb, graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1963. 1. vyd.
16°, 94 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 44. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS37439> Cena: 65,- Kč
OSLAVUJEME BAKCHA. Anakreonská poezie.
Přel.Vojtěch Jestřáb, graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1963. 1. vyd.
16°, 94 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 44. - Intaktní stav.
<Kód: PS3291> Cena: 95,- Kč
OSVOBOZENÉ VLASTI.
Jaroslav V. Pokorný, Marie Meisnerová, Vladimír Zavjalov.
Obálka Vladimír Meisner, graf. úpr. Václav Novotný.
Náchod, Bohuslav Chrastina, 1945. 2. vyd.
8°, 22 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená, desky potaženy mramorovaným papírem, zlacený popis na hřbetu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS716> Cena: 180,- Kč
PĚT ROMANTICKÝCH SILUET.
Výbor sest. Vladimír Mikeš, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1981.
8°, 130 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS42150> Cena: 95,- Kč

PĚVCI LÁSKY. Catullus - Tibullus - Propertius.
Přel. Otakar Smrčka a kolektiv.
Praha, Svoboda, 1973.
8°, 429 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 18. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS31105> Cena: 90,- Kč

PĚVCI LÁSKY. Catullus - Tibullus - Propertius.
Přel. Otakar Smrčka a kolektiv.
Praha, Svoboda, 1973.
8°, 429 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 18. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS32531> Cena: 80,- Kč
PÍSEŇ O LUKU. Starožidovská poezie.
Výbor uspoř., přel., a doslov napsal Vladimír Šrámek., ilustr., graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1968. 1. vyd.
16°, 95 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 83. - Číslo evidenční a podpis vlastníka před patitulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS41215> Cena: 105,- Kč

PÍSNĚ PASTVIN A LESŮ.
Přel. Václav Dědina, Rudolf Kuthan, František Novotný a Otmar Vaňorný, předml. Eva Kuťáková, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1977. 1. vyd.
8°, 440 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 37. - Přebal v horní části zadní starny natržen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PS41569> Cena: 90,- Kč

PŘERUŠENÝ RÁJ. Antologie moderní italské poezie.
Sest. a přel. Vladimír Mikeš, přebal, vaz. a typo Miloslav Fulín.
Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd.
8°, 125 str., mikrodeska a 16 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Ex libris na předním přídeští. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS56988> Cena: 120,- Kč
RŮŽE RAN. Básně německého baroku.
Sest. Vojtěch Jirát, přel. Karel Brož.
Praha, Melantrich, 1943. 2. vyd.
8°, 122 str. Pův. brož.
Poesie, sv. 47. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS49533> Cena: 130,- Kč
RŮŽE RAN. Z německé lyriky XVII. věku.
Přel. E. A. Saudek, předml. a pozn. o spisovatelích Vojtěch Jirát, doslov František Hrubín, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 125 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 203. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PS10044> Cena: 60,- Kč
SBORNÍK 1935. Poesie.
Red. Karel Jiříček, graf. úpr. Miroslav Kouřil.
Praha, J. Kohoutek, 1935.
8°, 51 str. Vaz. dob. ppl. modrá, šedomodrý škrobový papír na obou deskách, plátěné rohy.
Říjen, sv. 5. - Číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PS57426> Cena: 150,- Kč
SESTRY V KRÁSE. Výbor z nejlepších českých básní lyrických.
Uspoř. J. B. Čapek, přebal a vaz. Jaroslav Šváb, kresba ve front. Toyen, graf. úpr. Antonín Sochůrek.
Praha, Karel Voleský, 1941.
8°, 231 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS58429> Cena: 280,- Kč
SMÍCH STARÉ FRANCIE.
Výbor ze starofrancouzských povídek veršem.
Sest. a přel. Pavel Eisner, ilustr. Antonín Strnadel, graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Družstevní práce, 1948.
8°, 436 str., 10 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Nesmrtelní, sv. 32. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS21305> Cena: 130,- Kč
STAROČESKÁ LYRIKA.
Sest. Jan Vilikovský, graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1940.
8°, 206 str., 3 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS18793> Cena: 225,- Kč
ŠŤASTNÁ SETKÁNÍ. Moderní italská poezie.
Přel. Vladimír Mikeš, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Práce, 1984. 1. vyd.
8°, 239 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PS51026> Cena: 85,- Kč

TANEC ŽIVLŮ. Poesie starých Aztéků.
Výbor uspořádal a přeložil Vladimír Mikeš, ilustr. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1976.
8°, 116 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 16, sv. 6. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS48521> Cena: 125,- Kč
TANEC ŽIVLŮ. Poesie starých Aztéků.
Výbor uspořádal a přeložil Vladimír Mikeš, ilustr. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1976.
8°, 116 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 16, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS21145> Cena: 90,- Kč
TISÍC POLIBKŮ. Starořímská milostná lyrika.
Výbor uspoř. Oldřich Vyhlídal, přel. Josef Stáhlík, Otakar Smrčka, Rudolf Kuthan, Ivan Bureš a Ferdinand Stiebitz, kresby Antonín Procházka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1973.
8°, 117 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská prémie Klubu přátel poezie. - V textu množství monochrom. celostr. ilustrací. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PS69014> Cena: 50,- Kč

TY UVĚZNĚNÝ STROME...
Španělská poezie XX. století.
Výbor uspoř. a přel. Lumír Čivrný, front. Helena Květová, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 178 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 25. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS16031> Cena: 125,- Kč
UPROSTŘED EVROPY. Poselství českých básníků.
Ilustr. František Muzika.
Praha, Československý spisovatel, 1968.
8°, 37 str. Volné listy v pův. obálce.
Obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: PS4016> Cena: 45,- Kč
V PŘEKRÁSNÉM MĚSÍCI MÁJI ... Družina májová.
Sest. Miloš Pohorský.
Praha, Československý spisovatel, 1979. 1. vyd.
8°, 165 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS31617> Cena: 125,- Kč
VERŠE LÁSKY A LOUČENÍ.
Katalánská milostná poezie 14. a 15. století.
Sest. a přel. Jan Schejbal, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1976.
16°, 130 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Intaktní stav.
<Kód: PS27268> Cena: 140,- Kč
VERŠE LÁSKY A LOUČENÍ.
Katalánská milostná poezie 14. a 15. století.
Výbor sest., přel., doslov a pozn. Jan Schejbal, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd.
16°, 130 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PS38450> Cena: 70,- Kč
VERŠE NA ZEĎ. Básníkův rok 1936 - 1937. Sborníček satiry a ironie na rok 1937.
Sest. Vincy Schwarz, doslov Karel Nový, ilustr. vaz. a ob. František Bidlo, graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce.
8°, 69 str. Vaz. pův. cpl. nakl. s vevázanou obálkou.
Slunovrat, sv. 22. - Jako nové.
<Kód: PS13018> Cena: 990,- Kč
VERŠE O VÍNĚ.
Uspoř. Rudolf Mertlík, přel. H. Businská, V. Businský, O. Jiráni, R. Kuthan, M. Lukáš, R. Mertlík, F. Stiebitz a Č. Vránek, graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1969. 1. vyd.
8°, 61 str. Pův. brož. s přebalem.
Antická knihovna, členská prémie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS20778> Cena: 45,- Kč
VERŠE PSANÉ NA VODU. Starojaponská pětiverší.
Sest. a přel. Vlasta Hilská, přebásnil Bohumil Mathesius, ilustr. doprovod ze Skicáře Hoka-una, přebal a vaz. Václav Sivko, graf. úpr. Jan Wild.
Praha, Albatros, 1970.
8°, 139 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: PS44379> Cena: 100,- Kč
VERŠE PSANÉ NA VODU. Starojaponská pětiverší.
Vybrala a přel. Vlasta Hilská, přebásnil Bohumil Mathesius, ilustr.Ota Janeček, graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Albatros, 1978. 6. vyd.
8°, 86 str. Vaz. pův. cpl.
Zlatoroh. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS68911> Cena: 60,- Kč
VLÁMSKÁ LYRIKA. Výbor.
Sest. a předml. naps. Charles a Yvonne Duckertsovi, přel. Jindřich Pokorný, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 225 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 306. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PS59272> Cena: 90,- Kč

ZE VŠECH NEJKRÁSNĚJŠÍ ... Výbor veršů brněnských básníků.
Sest. Boh. Penka, front. K. Jelínek, obálka O. Vojkůvka.
Klub literatury a umění brněnské YMCY, 1936.
8°, 111 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PS8003> Cena: 290,- Kč
ZPĚV INDICKÉ DUŠE. Poesie starých posvátných textů. Parafráze Rudolfa Janíčka.
Přel. Josef Štýbr.
Praha, Symposion, 1947.
8°, 81 str. Vaz. dob. cpl. zelená.
Duše východu, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS36473> Cena: 110,- Kč
ZPĚVY NOVÉ FRANCIE.
Literární pásmo illegální francouzské poesie a prózy z let druhé světové války.
Sest. Jean Deninx, přel. Benjamin Jedlička, ilustr. František Jiroudek.
Praha, Václav Petr, 1946. 1. vyd.
8°, 65 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PS51444> Cena: 165,- Kč

ZPĚVY SLADKÉ FRANCIE.
Sest. a přel. Hanuš Jelínek, doslov Marie Majerová, přebal, vaz. a typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1967.
8°, 156 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 48. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PS46044> Cena: 65,- Kč

ZPĚVY SLADKÉ FRANCIE.
Sest. a přel. Hanuš Jelínek, doslov Marie Majerová, přebal, vaz. a typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1967.
8°, 156 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 48. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS22449> Cena: 85,- Kč

ZPĚVY SLADKÉ FRANCIE.
Sest. a přel. Hanuš Jelínek, vaz. a graf. úpr. Lucie Weisbergrová.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 166. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PS36377> Cena: 55,- Kč
ZPĚVY STARÉ ČÍNY.
Přel. Bohumil Mathesius, vaz. předsádky a pouzdro Lucie Weisbergerová.
Praha, SNKLHU, 1961.
8°, 187 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií a pap. ochr. pouzdro.
Klub čtenářů, sv. 134. - Vazba, knižní blok a folie intaktní, pouzdro ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS41315> Cena: 95,- Kč
ZPĚVY STARÉ ČÍNY.
Přebásnil Bohumil Mathesius a Jaroslav Průšek, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, Odeon, 1967.
4°, 218 str. Vaz. pův. pkž. s přebalem.
Nesmrtelní, sv. 76. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PS26535> Cena: 110,- Kč
ZPĚVY STARÉ ČÍNY.
Přel. Bohumil Mathesius, vaz. předsádky a pouzdro Lucie Weisbergerová.
Praha, SNKLHU, 1961.
8°, 187 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií a pap. ochr. pouzdro.
Klub čtenářů, sv. 134. - Jako nové.
<Kód: PS17546> Cena: 130,- Kč
ZRCADLA LÁSKY. Antologie milostné poezie.
Red. a úvod. text Josef Suchý, doslov Jiří Pavelka, ilustr. Vladimír Tesař, typo Ivan Soukup.
Brno, Blok, 1982. 1. vyd.
8°, 212 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Přebal v téměř intaktním stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PS14833> Cena: 90,- Kč
Technická podpora.