|
Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.
Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.
|
BEDNÁŘ, Jaroslav: RODNÝ STŮL.
Obálka Karel Vodák, doslov Vilém Závada.
Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd.
8°, 49 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC65003> Cena: 80,- Kč
|
BEDNÁŘ, Jaroslav: RODNÝ STŮL.
Obálka Karel Vodák, doslov Vilém Závada.
Praha, Československý spisovatel, 1959. 1. vyd.
8°, 49 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: PC26072> Cena: 110,- Kč
|
BEDNÁŘ, Kamil: DĚJINY SRDCE. Výbor básní z let 1946 - 1956.
Přebal, vaz. a typo Josef Kaplický. Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 8°, 149 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 175. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC53020> Cena: 120,- Kč
|
|
( BEDNÁŘ, Kamil )
MED A HOŘEC. Parafráze Kamila Bednáře z latinské poesie XVI. stol. v Čechách.
Přel. a studii naps. Věra Studená, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1942.
8°, 61 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Lyrika, sv. 4. - Přebal, vazba a knižní blok se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: PC35021> Cena: 20,- Kč
|
BEDNÁŘ, Kamil: PRAVDA SVĚTA.
Obálka a graf. úpr. Václav Sivko.
Praha, Fr. Borový, 1948. 1. vyd.
8°, 90 str. Pův. brož.
České básně, sv. 83. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC27441> Cena: 95,- Kč
|
BEDNÁŘOVÁ, Jana: NĚŽNOSTMI ZRAZENÁ.
Ilustr. Milan Brandejs, graf. úpr. Jana Matásková.
Hradec Králové, Kruh, 1990. 1. vyd.
8°, 115 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Prostor, poezie. - Intaktní stav.
<Kód: PC61090> Cena: 80,- Kč
|
BERNATSKÝ, Ladislav: VĚČNÁ KVĚTENSTVÍ.
Obálka Antonín Jero. Brno, Moravská knihovna, 1941.
8°, 60 str. Pův. brož.
|
|
|
Zpěvy domova, sv. 7. - Podpis autora na patitulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18951> Cena: 180,- Kč
|
|
( BEZRUČ, Petr )
SLEZSKÉ PÍSNĚ.
Brno, Nový lid, 1920.
8°, 127 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití běžnou manipulací, zejména v horní a dolní části hřbetu, razítko vlastníka na přední straně a na titulu, knižní blok průběžně ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: PC11207> Cena: 190,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: STUŽKONOSKA MODRÁ.
Ilustr. a přebal Max Švabinský, typo Method Kaláb.
Praha, Československý spisovatel, 1952.
8°, 26 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Černobílé a barevné ilustrace reprodukovány technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC64761> Cena: 85,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: STUŽKONOSKA MODRÁ.
Graf. úpr. O. Petr.
Brno, bez nakladatelských údajů, 1932. 8°, 26 str. Vaz. pův. ppl. Vazba oranžová, desky potaženy černým papírem, zlacený a modrý popis na přední desce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC28150> Cena: 90,- Kč
|
|
BEZRUČ, Petr: STUŽKONOSKA MODRÁ.
Ilustr. a přebal Max Švabinský, typo Method Kaláb.
Praha, Československý spisovatel, 1952. 8°, 26 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Černobílé a barevné ilustrace reprodukovány technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC28149> Cena: 95,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: STUŽKONOSKA MODRÁ.
Ilustr. a přebal Max Švabinský, typo Method Kaláb.
Praha, Československý spisovatel, 1952. 8°, 26 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
|
|
|
Černobílé a barevné ilustrace reprodukovány technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC28147> Cena: 480,- Kč
|
BĚLECKÝ, Old. : Ó, JAK KRÁSNÁ JSI ... Nálady a vzpomínky k 28. X.
Frontispis a obálka František Hlavica.
Brno, soukromý tisk k 28. říjnu 1948.
8°, 87 str. Pův. brož.
Dedikace autora, dat. 24. 12. 1959, na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC49067> Cena: 120,- Kč
|
( BIEBL, Konstantin )
KONSTANTIN BIEBL. NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA.
Výbor sest. Jiří Taufer, přebal, vaz., předsádky a graf. úpr. Jaroslav Fišer.
Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd.
8°, 133 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 8, sv. 2. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu, mikrodeska intaktní.
<Kód: PC51447> Cena: 120,- Kč
|
( BIEBL, Konstantin )
KONSTANTIN BIEBL. NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA.
Výbor sest. Jiří Taufer, přebal, vaz., předsádky a graf. úpr. Jaroslav Fišer.
Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd.
8°, 133 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 8, sv. 2. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC68131> Cena: 90,- Kč
|
( BIEBL, Konstantin )
KONSTANTIN BIEBL. ZRCADLO ČASU.
Výbor sest. Vladimír Justl, ilustr. Pavel Sukdolák, typo Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1985. 1. vyd. 8°, 162 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 545. - V textu množství bar. celostr. ilustr. Jako nové.
<Kód: PC15913> Cena: 135,- Kč
|
BOCHOŘÁK, Klement: PROUDĚNÍ.
Ilustr. Jarmila Halámková, graf. úpr. Oldřich Hlavsa. Praha, Práce, 1971. 1. vyd.
8°, 85 str. Pův. brož. s přebalem.
Klín, sv. 6. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC46027> Cena: 280,- Kč
|
BOCHOŘÁK, Klement: SNÁŘ A PLANETÁŘ. Básně.
Obálka a sedum pův. litografií Eduard Milén.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1944. 1. vyd.
8°, 119 str., 7 litografií na příl. Pův. brož.
Obálka místy mírně ušpiněna, knižní blok čistý. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC63002> Cena: 240,- Kč
|
|
BOCHOŘÁK, Klement: ZÁPISNÍK. Básně.
Přebal, vaz. front. a pův. litografie Petr Dillinger.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1943. 1. vyd. 8°, 61 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
V textu 4 bar. litografie, z toho 3 celostr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, knižní blok a vazba téměř intaktní.
<Kód: PC27324> Cena: 170,- Kč
|
BRANISLAV, František: KRÁSNÁ LÁSKA.
Ilustr. a graf. úpr. Josef Paukert. Praha, Československý spisovatel, 1952. 1. vyd.
8°, 84 str. Pův. brož.
České básně, sv. 115. - Nerozřezáno, obálka se znaky nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC57090> Cena: 60,- Kč
|
BRANISLAV, František: TIŠE VÍM.
Výbor uspoř. Vilém Kún, ilustr. Helena Wernischová. Praha, Práce, 1979. 1. vyd. 8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kamarád. - V textu množství celostranných vyobrazení. - Intaktní stav.
<Kód: PC2119> Cena: 75,- Kč
|
BRANISLAV,
František: VEČER U STUDNY.
Přebal Zdenek Seydl, front. František Peterka.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 3. vyd.
8°, 54 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 14. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC10267> Cena: 60,- Kč
|
BRANISLAV,
František: VEČER U STUDNY.
Přebal Zdenek Seydl, front. František Peterka.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 3. vyd.
8°, 54 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 14. - Velmi
dobrý stav.
<Kód: PC18637> Cena: 80,- Kč
|
BRANISLAV, František: VĚČNÁ ZEMĚ.
Praha, Družstevní práce, 1939. 8°, 67 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slunovrat, sv. 26. - První vydání. - Drobné skvrny na předsádkách, dedikace za titulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC49726> Cena: 180,- Kč
|
BŘEZINA, Otokar: BÁSNICKÉ SPISY.
Typo Karel Svolinský.
Praha, Spolek výtvarných umělců Mánes, 1929.
8°, 5 sv. Pův. brož.
Sv. 1. TAJEMNÉ DÁLKY. 52 str.
Téměř intaktní stav.
Sv. 2. SVÍTÁNÍ NA ZÁPADĚ. 40 str.
Téměř intaktní stav.
Sv. 3. VĚTRY OD PÓLŮ. 42 str.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
Sv. 4. STAVITELÉ CHRÁMU. 50 str.
Téměř intaktní stav.
Sv. 5. RUCE. 48 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC22122> Cena: 1000,- Kč Rezervováno
|
|
CIPR, Josef: VENKOVSKÁ POŠTA. (Lidé, věci a krajiny)
Obálka a frontispis Petr Dillinger.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1929.
8°, 98 str. Pův. brož.
První vydání. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PC58906> Cena: 90,- Kč
|
( ČAPEK, Karel )
SEMD ROZHLÁSKŮ KARLA ČAPKA.
Sest. Miroslav Halík, ilustr. a obálka Otakar Mrkvička.
Praha, Fr. Borový, 1946.
4°, 22 str. Pův. seš.
Soukromý tisk k vánocům. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC41362> Cena: 190,- Kč
|
ČAPEK, Karel: VZRUŠENÉ TANCE.
Uspoř. a pozn. Miroslav Halík, ilustr., obálka a graf. úpr. Eduard Milén. Praha, Fr. Borový, 1946.
8°, 29 str. Pův. brož.
Obálka i knižní blok intaktní.
<Kód: PC41811> Cena: 370,- Kč
|
( ČELAKOVSKÝ, František Ladislav )
FR. LAD. ČELAKOVSKÉHO SEBRANÉ SPISY. Spisův básnických knihy šestery.
Praha, I. L. Kober, 1871.
8°, 467 str. Vaz. pův. cpl.
Národní bibliotéka, sv. 9. - Ve frontispisu původní kalotypie nebo fotografie na albuminovém papíře - portrét F. L.Čalakovského. - Vazba původní celoplátěná červená, zlacený popis na hřbetu a přední desce, ozdobné rámce slepotiskem na obou deskách, zlacené ořízky. - Drobné skvrny od vlhkého skladování. Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC20772> Cena: 2800,- Kč
Kalotypie a fotografie albuminovým procesem jsou historické fotografické techniky. Kalotypie byla používána souběžně s daguerotypií od roku 1840. Albuminový proces byl v praxi rozšířen až po roce 1855.
|
( ČELAKOVSKÝ, František Ladislav )
FRANTIŠKA LADISLAWA ČELAKOWSKÉHO SPISŮW BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY.
Praha, České museum, 1847.
8°, 404 str. Vaz. dob. ppl.
Nowočeská bibliothéka, sv. 8. - Vazba dobová poloplátěná černá, desky potaženy bar. papírem několika tónů zelené a fialové, plátěné rohy. - Vazba se znaky mírného použití, zejm. ve hřbetu, papírové části opotřebené běžným používáním, z plátěných rohů zbyla jen torza, avšak plátno bylo aplikováno až na dokončené desky, knihařská lepenka tedy není obnažena. - Název na vevázané obálce podtržen perem, v knižním bloku místy historické poznámky tužkou, místy skvrny, patrně vzniklé vlhkým skladováním nebo kyselostí papíru.
<Kód: PC51906> Cena: 4500,- Kč
|
|
ČELAKOVSKÝ, F. L.: OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH.
Praha, Jindřich Bačkovský, 1937.
8°, 55 str. Pův. brož.
Jindřicha Bačkovského československá národní četba, sv. 25. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC65320> Cena: 40,- Kč
|
|
ČELAKOVSKÝ, František Ladislav:
OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH. OHLAS PÍSNÍ ČESKÝCH.
Uspoř. Karel Dvořák.
Praha, Orbis, 1949.
8°, 156 str. Vaz. dob. ppl.
Národní knihovna, sv. 1. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mačkaným barveným papírem několika tónů hnědé, větší plátěné rohy, žluté ořízky. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: PC51620> Cena: 140,- Kč
|
( ČELAKOVSKÝ, František Ladislav )
SEBRANÉ SPISY F. L. ČELAKOVSKÉHO.
Sestavil a úvody napsal Jan Jakubec.
Praha, Jan Laichter, 1913 - 1916.
8°, 2 svazky. Vaz. dob. cpl.
Sv. 1. SPISŮ BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY. Řada 1. Smíšené básně. Ohlas písní ruských. Ohlas písní českých. 375 str., [+68 str. úvod].
Sv. 2. SPISŮ BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY. Řada 2. Růže stolistá. Epigrammy. Anthologie. 415 str., [+58 str. úvod].
Čeští spisovatelé 19. století. - Vazby dobové jednotné, celoplátěné, olivově zelené, zlacené popisy a horizontální linky na hřbetech, zlacené popisy na předních deskách. - Vazby téměř intaktní, knižní bloky intaktní.
<Kód: PC45189> Cena: 660,- Kč
|
|
( ČELAKOVSKÝ, František Ladislav )
SEBRANÉ SPISY F. L. ČELAKOVSKÉHO.
Sestavil a úvody napsal Jan Jakubec.
Praha, Jan Laichter, 1913 - 1916.
8°, 2 svazky. Pův. brož.
Sv. 1. SPISŮ BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY. Řada 1. Smíšené básně. Ohlas písní ruských. Ohlas písní českých. 375 str., [+68 str. úvod].
Sv. 2. SPISŮ BÁSNICKÝCH KNIHY ŠESTERY. Řada 2. Růže stolistá. Epigrammy. Anthologie. 415 str., [+58 str. úvod].
Čeští spisovatelé 19. století. - Přebaly chybí, čísla evidenční na předním přídeští, podpis vlastníka na titulech obou svazků. Obálky a knižní bloky ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC18218> Cena: 330,- Kč
|
ČERNÍK, Michal: DALEKO STÍN, DALEKO SAD.
Ilustr. Pavel Major, typo Clara Istlerová.
Praha, Československý spisovatel, 1979. 1. vyd.
8°, 61 str. Vaz. pův. pap.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC36375> Cena: 85,- Kč
|
DEML, Jakub: CESTOU DO BETLÉMA.
Ilustr., obálka a graf. úpr. Marcel Nekvinda a František Svoboda.
Brno, JOTA & ARCA JIMFA, 1990.
8°, 10 str. Volné archy v pův. pap. ob.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC60304> Cena: 60,- Kč
|
DEML, Jakub: MOJI PŘÁTELÉ.
Obálka Marie Rosa Junová, graf. úpr. Gertruda Grubrová.
Tasov, M. R. Junová, 1947. 6. vyd.
8°, 43 str. Pův. brož.
Reprint exilového nakladatelství Rozmluvy v Anglii, bez data vyd. [1987]. S připojenou stránkou textu z 8. 12. 1959. - Jako nové.
<Kód: PC59329> Cena: 250,- Kč
|
DEML, Jakub: ŠTEDRÝ DEN.
Ilustr. a obálka Jaroslav Šerých.
Brno, JOTA & ARCA JIMFA, 1991. 2. vyd.
8°, 10 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: PC54483> Cena: 120,- Kč
|
DIVIŠ, Ivan: UMBRIANA.
Přebal, vaz. a typo Lucie Weissbergrová, front. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd.
8°, 65 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 29. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC38139> Cena: 380,- Kč
|
|
DVOŘÁČKOVÁ, Vlasta: VĚTRNÝ DEN.
Přebal, vaz. a typo Josef Kaplický.
Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 8°, 59 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 166. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC35826> Cena: 170,- Kč
|
|
DYK, Viktor: ANEBO A JINÉ BÁSNĚ.
Sest. Zina Trochtová a Vladimír Justl, doslov Štěpán Vlašín.
Praha, Českosloveský spisovatel, 1980. 8°, 228 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Národní knihovna, sv. 98. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC26455> Cena: 80,- Kč
|
|
DYK,
Viktor: DEVÁTÁ VLNA.
Ilustr.
a graf. úpr. Antonín Burka.
Česká
Třebová, František Lukavský, 1933.
8°,
106 str. Pův. brož.
Nerozřezáno.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18638> Cena: 140,- Kč
|
( DYK, Viktor )
VIKTOR DYK. OPUSTÍŠ-LI MNE...
Sest. Vilém Závada a Jiří Opelík, foto Bohumil Straka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1973. 1. vyd. 8°, 119 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 13, sv. 1. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC1541> Cena: 95,- Kč
|
( DYK, Viktor )
VIKTOR DYK. PROMENÁDA DIOGENOVA.
Výbor poezie uspoř. Jaroslav Med, ilustr. Jitka Walterová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1990. 1. vyd. 8°, 264 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC51033> Cena: 135,- Kč
|
( DYK, Viktor )
VIKTOR DYK. PROMENÁDA DIOGENOVA.
Výbor poezie uspoř. Jaroslav Med, ilustr. Jitka Walterová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1990. 1. vyd.
8°, 264 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC61178> Cena: 95,- Kč
|
|
ERBEN, Karel Jaromír: KYTICE.
Uspoř. a doslov naps. Antonín Grund.
Praha, Orbis, 1949.
8°, 175 str. Vaz. dob. ppl.
Národní knihovna, sv. 3. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mačkaným barveným papírem několika tónů hnědé, větší plátěné rohy, žluté ořízky. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC36194> Cena: 110,- Kč
|
|
( ERBEN, Karel Jaromír )
KAREL JAROMÍR ERBEN. MATEŘÍ DOUŠKY.
Sest. Antonín Přidal, úvod. esej Jan Skácel, foto Bohumil Straka, typo Hana a Bohuslav Blažejovi.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 126 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 9, sv. 4. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC34133> Cena: 95,- Kč
|
|
FEDERER, Alan: HARLEKÝNOVY MILIÓNY.
Ilustr., obálka a typo zdeněk Brdlík.
Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd.
8°, 84 str., 3 bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Mladé cesty, sv. 25. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: PC18219> Cena: 450,- Kč
|
FIALA, Vlastimil: PROCHÁZKY SE SYNEM.
Přebal, vaz. a typo Josef Kaplický. Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd. 8°, 97 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 169. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC25820> Cena: 140,- Kč
|
FISCHL, Viktor: HEBREJSKÉ MELODIE.
Praha, Melantrich, 1936.
8°, 54 str. Pův. brož.
Poesie, sv. 20. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC63917> Cena: 360,- Kč
|
FLORIAN, Miroslav: HVĚZDNÁ RÉVA.
Uspoř. Bohumil Svozil, ilustr. Cyril Bouda, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Práce, 1975. 1. vyd.
8°, 143 str. Pův. brož. s přebalem.
Klín, sv. 16. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC45052> Cena: 95,- Kč
|
FLORIAN, Miroslav: INICIÁLY.
Typo Clara Istlerová.
Praha, Československý spisovatel, 1974. 2. vyd. 8°, 55 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC14993> Cena: 55,- Kč
|
|
FLORIAN, Miroslav: LETOKRUH.
Ilustr. Miloslav Jágr, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Albatros, 1986.
8°, 31 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
KMČ, prémie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC18639> Cena: 20,- Kč
|
FLORIAN, Miroslav: TICHÁ POŠTA.
Přebal, vaz. a typo Lucie Weisbergrová, front. Vladimír Tesař. Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 8°, 52 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 31. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC15999> Cena: 90,- Kč
|
GAJDOŠ, Adolf: ŠLÉPĚJ.
Obálka a frontispis František Malý. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1941.
8°, 46 str. Pův. brož.
Nová knihovna MKS, sv. 9. - První vydání. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41005> Cena: 190,- Kč
|
HABŘINA, Rajmund: VĚZEŇ ZA DRÁTY.
Ilustr. a přebal Jaroslav Tajer.
Praha, Klub Kounicových kolejí, 1946. 2. vyd.
8°, 104 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Pečeť, sv. 4. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC35022> Cena: 90,- Kč Rezervováno
|
|
( HALAS, František )
FRANTIŠEK HALAS. HLAD.
Uspoř. Ludvík Kundera, ilustr. Zdeňka Rusová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd.
8°, 156 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 6, sv. 4. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC21504> Cena: 90,- Kč
|
|
( HALAS, František )
FRANTIŠEK HALAS. HLAD.
Uspoř. Ludvík Kundera, ilustr. Zdeňka Rusová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd.
8°, 156 str. mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 6, sv. 4. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu, mikrodeska intaktní.
<Kód: PC51448> Cena: 120,- Kč
|
|
HALAS, František: HLAS DOMOVA.
Ilustr. Vladimír Tesař, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1979. 1. vyd. 8°, 74 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 439. V textu množství bar. celostr. ilustr. - Vazba a knižní blok jako nové, přebal v téměř intaktním stavu.
<Kód: PC25900> Cena: 95,- Kč
|
HALAS, František: HLAS DOMOVA.
Ilustr. Vladimír Tesař, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1979. 1. vyd.
8°, 74 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 439. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Intaktní stav.
<Kód: PC11096> Cena: 80,- Kč
|
HALAS, František: JÁ SE TAM VRÁTÍM ...
Ilustr. Jan Jůzl, typo Antonín Dvořák.
Havlíčkův Brod, Krajské nakladatelství, 1957. 8°, 28 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vysočina, sv. 8. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC26322> Cena: 240,- Kč
|
|
HALAS, František: LADĚNÍ.
Obálka Josef Hochman.
Praha, Fr. Borový, 1942.
8°, 106 str. Pův. brož.
České básně, sv. 54. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC21012> Cena: 290,- Kč
|
HALAS, František: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ.
Graf. úpr. J. Hochman.
Praha, Fr. Borový, 1940. 8°, 47 str. Vaz. pův. ppl. Kart. ochr. pouzdro.
České básně, sv. 39. - První vydání. - Jako nové.
<Kód: PC31688> Cena: 330,- Kč
|
HALAS, František: NAŠE PANÍ BOŽENA NĚMCOVÁ.
Graf. úpr. J. Hochman. Praha, Fr. Borový, 1940. 3. vyd. 8°, 47 str. Vaz. pův. ppl. Kart. ochr. pouzdro.
České básně, sv. 39. - Intaktní stav.
<Kód: PC53388> Cena: 260,- Kč
|
|
HALAS, František: POTOPA. HLAD.
Uspoř. Jindřich Chalupecký, přebal, vaz., ilustr. a graf. úpr. Dana Puchnarová.
Brno, Blok, 1965. 1. vyd.
8°, 94 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC22455> Cena: 300,- Kč
|
HALAS, František: STARÉ ŽENY.
Praha, Fr. Borový, 1936. 8°, 35 str. Vaz. pův. cpl. Kart. ochr. pouzdro.
České básně, sv. 12. - Ex-libris, lept Ctibora Šťastného, na předním přídeští. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC53389> Cena: 290,- Kč
|
|
HALAS, František: V ŘADĚ.
Obálka a graf. úpr. Jiří Bursík. Praha, Fr, Borový 1948.
8°, 88 str. Pův. brož.
České básně, sv. 84. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41214> Cena: 160,- Kč
|
HÁLEK, Vítězslav: VEČERNÍ PÍSNĚ.
Ilustr. a typo Karel Svolinský. Praha, Vilém Šmidt, 1941.
8°, 60 str. Pův. brož.
Ratolest, sv. 7. - Nerozřezáno. Intaktní stav.
<Kód: PC21706> Cena: 95,- Kč
|
HÁLEK, Vítězslav: VEČERNÍ PÍSNĚ.
Praha, Vltava, 1939. 16°, 81 str. Vaz. pův. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC13813> Cena: 60,- Kč
|
HÁLEK, Vítězslav: VEČERNÍ PÍSNĚ.
Doslov Zdeněk Kožmín, přebal a vaz. Lucie Weisbergrová.
Praha, SPN, 1957. 8°, 91 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC24773> Cena: 40,- Kč
|
|
HÁLEK, Vítězslav: VEČERNÍ PÍSNĚ. Výbor.
Kresba na vazbě Božena Kremláčková, v textu kresby neznámého aut. z dřívějších vyd., typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1973. Kolibří vyd., 73 str. Vaz. pův. cpl. Ochr. pap. pouzdro.
Prstýnek. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, pouzdro ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC52148> Cena: 45,- Kč
|
( HÁLEK, Vítězslav )
VÝBOR ZE SPISŮ VÍTĚZSLAVA HÁLKA.
Obálka a ilustr. Otakar Mrkvička.
Praha, Umělecká beseda, 1923.
8°, 96 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC57082> Cena: 160,- Kč
|
|
HANUŠ, Stanislav: HOUSLE A RUKA.
Praha, Melantrich, 1934.
8°, 50 str. Pův. brož.
Poesie, sv. 8. - První vydání. - Obálka s nepatrnými znaky použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC67044> Cena: 190,- Kč
|
HANZLÍK, Josef: ČERNÝ KOLOTOČ.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl, front. Helena Květová.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 72 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 20. Knižní blok a vazba téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC29624> Cena: 110,- Kč
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ. BÁSNĚ.
Uspoř. Marie Řepková, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 8°, 183 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slunovrat, básnická řada, sv. 9. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC31742> Cena: 50,- Kč
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ. BÁSNICKÉ DÍLO.
Sest. Jaromír Bělič, ilustr. Adolf Hoffmeister, Ota Janeček, Antonín Pelc, Zdenek Seydl a Jiří Trnka, graf. úpr., přebal a vaz. Zdeněk Sklenář. Praha, SNKLU, 1962. 8°, 260 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 158. - Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC53404> Cena: 80,- Kč
|
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ. BÁSNICKÉ DÍLO.
Sest. Jaromír Bělič, ilustr. Adolf Hoffmeister, Ota Janeček, Antonín Pelc, Zdenek Seydl a Jiří Trnka, graf. úpr., přebal a vaz. Zdeněk Sklenář. Praha, SNKLU, 1962. 8°, 260 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 158. - Přebal se znaky pouze mírného použití. Téměř intaktní stav.
<Kód: PC43281> Cena: 125,- Kč
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ. MOJE PÍSEŇ.
Sest. Josef Rumler, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1971. 8°, 121 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 11, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC53405> Cena: 95,- Kč
|
|
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ. MOJE PÍSEŇ.
Sest. Josef Rumler, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1971. 1. vyd. 8°, 121 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 11, sv. 4. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC1543> Cena: 65,- Kč
|
( HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel )
KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ: STOKRÁT PLIVNI DO MOŘE.
Vybrali a uspoř. Jiří Korejčík a Alexandr Stich, ilustr. Jiří Šalamoun, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1990. 8°, 320 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond, roč. 13, sv. 3. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC33061> Cena: 85,- Kč
|
HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel: KŘEST SVATÉHO VLADIMÍRA. Legenda z historie ruské. EPIGRAMY. Výbor.
Sest. doslov napsal Jiří Skalička, přebal a vaz. Zdenek Sklenář, graf. úpr. Karel Soldát. Praha, SPN, 1956. 1. vyd. 8°, 76 str. Vaz. pův. ppl., s přebalem.
Mimočítanková četba. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC23827> Cena: 35,- Kč
|
|
( HEYDUK, Adolf )
ADOLF HEYDUK. KAM PÍSEŇ ZALETÍ.
Výbor uspoř. J. P. Lang, úvodní text Ladislav Stehlík, typo, přebal a vaz. Oldřich Menhart.
Praha, ELK, 1947.
8°, 198 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Národní klenotnice, sv. 28. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC72184> Cena: 360,- Kč
|
( HEYDUK, Adolf )
OBRÁZKY. Básně od Adolfa Heyduka.
Red. Jan Neruda.
Praha, Ed. Valečka, 1888.
16°, 65 str. Vaz. pův. ppl.
Poetické besedy, sv. 36. - Vazba se znaky mírného použití, přední přídeští titulní list a obsah mírně ušpiněn, zbývající část knižního bloku téměř intaktní.
<Kód: PC65392> Cena: 290,- Kč
|
( HEYDUK, Adolf )
PÍSEŇ O BITVĚ U KRESSENBRUNNU. Báseň Adolfa Heyduka. Se životopisem spisovatelovým a s podobiznou.
Pozn. Jan V. Novák.
Praha, B. Stýblo, 1888.
8°, 67 str. Vaz. pův. cpl.
Bibliotheka mláže studující, serie 1, číslo 1. - Vazba původní celoplátěná červená, bohatě zdobená. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC65393> Cena: 580,- Kč
|
HOLAN, Vladimír: BOLEST. Verše z let 1949-1955.
Uspoř. a pozn. naps. Vladimír Justl, přebal, typo a vaz. Lucie Weissbergerová, front. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 8°, 165 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 28. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC6747> Cena: 260,- Kč
|
|
HOLAN, Vladimír: DÍK SOVĚTSKÉMU SVAZU. Báseň.
Graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Fr. Borový, 1945. 1. vyd.
8°, 21 str. Sešité archy vloženy v pův. pap. obálce.
Obálka téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PC52830> Cena: 60,- Kč
|
HOLAN, Vladimír: NA SOTNÁCH.
Přebal a typo Josef Týfa, kresba na přebalu František Tichý. Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd.
8°, 203 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 44. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC38745> Cena: 290,- Kč
|
HOLAN, Vladimír: TEREZKA PLANETOVÁ.
Frontispis a obálka František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1944. 2. vyd.
8°, 39 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: PC1545> Cena: 330,- Kč |
|
HOLAN, Vladimír: TEREZKA PLANETOVÁ.
Obálka a typo Josef Kaplický. Praha, Československý spisovatel, 1956.
8°, 38 str. Pův. brož.
České básně, sv. 154. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC22824> Cena: 75,- Kč
|
( HOLAN, Vladimír )
VLADIMÍR HOLAN. NOČNÍ HLÍDKA SRDCE.
Sest. Vladimír Justl, úvod Miloš Vacík, ilustr. František Tichý, foto Bohumil Straka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 131 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. , sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC51642> Cena: 90,- Kč
|
( HOLAN, Vladimír )
VLADIMÍR HOLAN. NOČNÍ HLÍDKA SRDCE.
Sest. Vladimír Justl, úvod Miloš Vacík, ilustr. František Tichý, foto Bohumil Straka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd. 8°, 131 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. , sv. 3. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC3870> Cena: 110,- Kč
|
HOLAN, Vladimír: ZÁŘÍ 1938.
Praha, Fr. Borový, 1938. 2. vyd.
8°, 39 str. Pův. brož.
České básně, sv. 30. - Číslo evidenční v pravém horním rohu přední strany obálky, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC54751> Cena: 260,- Kč
|
HOLUB, Miroslav: KAM TEČE KREV.
Fotografie Jan Pařík, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd. 8°, 76 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC72185> Cena: 120,- Kč
|
HOLUB, Miroslav: KAM TEČE KREV.
Fotografie Jan Pařík, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 76 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18220> Cena: 90,- Kč
|
|
HOLUB, Miroslav: SLABIKÁŘ.
Přebal, vaz. a typo Jaroslav Fišer, kresba Karel Vodák.
Praha, Československý spisovatel, 1961. 1. vyd. 8°, 94 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 207. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC72186> Cena: 330,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ČAS, BRATR MÉHO SRDCE.
Uspoř. František Hrubín, kresby Emil Filla, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd.
8°, 136 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 5,, sv. 2. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC26353> Cena: 90,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. POZDRAVY.
Uspoř. A. M. Píša, ilustr. Bohdan Lacina, přebal vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1949. 1. vyd. 8°, 102 str. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46004> Cena: 260,- Kč
|
|
HORA, Josef: MÁCHOVSKÉ VARIACE.
Ilustr. a graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, Fr. Borový, 1945.
8°, 40 str., 5 vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PC43302> Cena: 490,- Kč
|
HORA, Josef: POKUŠENÍ. Fragment.
Ilustr. a graf. úpr. Eduard Milén.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1946. 1. vyd. 8°, 101 str., 9 celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC25818> Cena: 330,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ROZKVETLÁ VĚTEV. Výbor z poezie.
Sest. Vilém Kún, ilustr. Miloslav Troup, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Práce, 1978. 1. vyd.
8° podél, 173 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC25819> Cena: 50,- Kč
|
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ROZKVETLÁ VĚTEV. Výbor z poezie.
Sest. Vilém Kún, ilustr. Miloslav Troup, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Práce, 1978. 1. vyd.
8° podél, 173 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Jako nové.
<Kód: PC63850> Cena: 80,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ŠETŘTE LÁSKOU.
Výbor uspoř. Jarmila Mourková, ilustr. Jaroslav Šerých, typo Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1984.
8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 514. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18954> Cena: 60,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ŠETŘTE LÁSKOU.
Výbor uspoř. Jarmila Mourková, ilustr. Jaroslav Šerých, typo Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1984. 8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 514. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC21481> Cena: 150,- Kč
|
( HORA, Josef )
JOSEF HORA. ŠETŘTE LÁSKOU.
Výbor uspoř. Jarmila Mourková, ilustr. Jaroslav Šerých, typo Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1984. 8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 514. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Jako nové.
<Kód: PC10868> Cena: 190,- Kč
|
|
HORA,
Josef: ZAHRADA POPELČINA.
Doslov Jiří Hájek, graf. úpr. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1961.
16°, 96 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 29. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC48213> Cena: 60,- Kč
|
HOŘEJŠÍ, Jindřich: HUDBA NA NÁMĚSTÍ.
Doslov A. M. Píša, graf. úpr. a vaz. Sylvie Vodáková. Praha, Mladá fronta, 1972. 2. vyd.
8°, 92 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 18. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC716> Cena: 95,- Kč
|
HOŘEJŠÍ,
Jindřich: KORÁLOVÝ NÁHRDELNÍK.
Kresby, graf. úpr. a vaz. Jiří Svoboda.
Praha,
SNKLU, 1961. Kolibří vyd., 78 str. Vaz. pův. ckž. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba
se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46105> Cena: 60,- Kč
|
HRUBÍN, František: CIKÁDY.
Ilustr. a obálka Miloslav Troup.
Praha, Fr. Borový, 1944. 2. vyd.
8°, 53 str. Pův. brož.
České básně, sv. 60. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC69072> Cena: 190,- Kč
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. MODRÉ HLADINY.
Výbor uspoř. Vilém Kún, ilustr. Zdeněk Slapnička, přebal, a graf. úpr. Vladimír Janský. Praha, Práce, 1984. 1. vyd. 8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kamarád. - V textu množství celostranných vyobrazení. - Jako nové.
<Kód: PC2111> Cena: 85,- Kč
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. MODRÉ HLADINY.
Výbor uspoř. Vilém Kún, ilustr. Zdeněk Slapnička, přebal, a graf. úpr. Vladimír Janský.
Praha, Práce, 1984. 1. vyd. 8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kamarád. - V textu množství celostranných vyobrazení. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC11752> Cena: 75,- Kč
|
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. MŮJ ZPĚV.
Sest. Miloš Pohorský, ilustr. V. V. Novák, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Odeon, 1980. 8°, 90 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 456. - Vazba i knižní blok jako nové, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC25922> Cena: 90,- Kč
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. MŮJ ZPĚV.
Sest. Jiří Brabec, ilustr. František Tichý, obálka, vaz., ochr. pouzdro a graf. úpr. Lucie Weisbergrová. Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd. 8°, 201 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem, pap. ochr. pouzdro.
Básnické dílo F. H., sv. 5. - Vazba, knižní blok a přebal intaktní, ochr. pouzdro téměř intaktní.
<Kód: PC28152> Cena: 120,- Kč
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. NESMÍRNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT.
Sest. Jiří Brabec, ilustr. Josef Šíma, obálka, vaz., ochr. pouzdro a graf. úpr. Jiří Blažek. Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd. 8°, 157 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem, pap. ochr. pouzdro.
Básnické dílo F. H., sv. 4. - Intaktní stav.
<Kód: PC28153> Cena: 140,- Kč
|
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN. ZEMĚ SUDIČKA.
Sest. Jiří Brabec, ilustr. Karel Svolinský, obálka, vaz., ochr. pouzdro a graf. úpr. Lucie Weisbergrová. Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd. 8°, 214 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem, pap. ochr. pouzdro.
Básnické dílo F. H., sv. 2. - Vazba, knižní blok a přebal intaktní, ochr. pouzdro téměř intaktní.
<Kód: PC28154> Cena: 120,- Kč
|
|
HRUBÍN, František: JOBOVA NOC. Báseň.
Kresby v textu a na obálce František Hudeček.
Praha, Práce, 1945.
8°, 82 str. Pův. brož.
První vydání. - V textu 6 čb. celostr. kreseb. - Číslo evidenční před patitulem, podpis vlastníka s datem na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18244> Cena: 190,- Kč
|
|
HRUBÍN, František: LÁSKY.
Přebal s kresbou Aloise Wachsmanna, vaz. a typo Josef Týfa. Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd. 8°, 116 str., 1 rozkl. tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 46. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC12382> Cena: 95,- Kč
|
|
HRUBÍN, František: OBLOHY.
Přebal s kresbou Zdenka Seydla, vaz. a typo Jaroslav Fišer. Praha, Československý spisovatel, 1960. 1. vyd. 8°, 85 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochrannou folií.
České básně, sv. 203. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC12383> Cena: 145,- Kč
|
HRUBÍN, František: ŘÍKEJTE SI SE MNOU.
Ilustr. Jiří Trnka.
Praha, Albatros, 1985. 10. vyd.
8° podél, nestr. Vaz. pův. lamino.
Intaktní stav.
<Kód: PC17433> Cena: 140,- Kč
|
HRUBÍN, František: SVIT HVĚZDY UMŘELÉ. Za Františkem Halasem.
Ilustr. Bohdan Lacina, graf. úpr. Viktor Šafář.
Brno, Blok, 1967. 1. vyd.
4°, 56 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
V textu 7 celostr. kreseb. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC54752> Cena: 190,- Kč
|
|
HRUBÍN, František: VČELÍ PLÁST.
Obálka František Tichý.
Praha, J. R. Vilímek, 1944. 3. vyd.
8°, 33 str. Pův. brož.
Tvar, sv. 2. - Nerozřezáno, knižní blok téměř intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC24517> Cena: 170,- Kč
|
HRUBÍN, František - ZMATLÍKOVÁ, Helena: HRAJEME SI CELÝ DEN.
Praha, Albatros, 1984. 2. vyd.
8° podél, nestr. [12]. Vaz. pův. pap.
Jako nové.
<Kód: PC12533> Cena: 140,- Kč
|
|
HUBÁLEK, K. O.: ŠÁRKA. Dle národní pověsti.
Česká Třebová, Okrašlovací spolek, 1910.
16°, 8 str. Pův. sešit.
Příležitostný tisk k odhalení sochy Šárky od Q. Kociána v sadech u Javorky ke 25. výročí založení Okrašlovacího spolku v České Třebové. - Intaktní stav.
<Kód: PC54978> Cena: 370,- Kč
|
HŮLKA, Alois: CHVÍLE OKOUZLENÍ.
Ilustr. Karel Valter, obálka a graf. úpr. Jiří Müller.
České Budějovice, Jihočeské nakladatelství, 1979. 1. vyd.
8°, 64 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC51370> Cena: 130,- Kč
|
( CHALOUPKA, Josef )
JOSEF CHALOUPKA. POSLEDNÍ MELODIE. Verše z pozůstalosti.
Vybr. a předml. naps. František Götz, přebal, vaz. a graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1938.
8°, 104 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Generace, sv. 14. - Téměř intaktní.
<Kód: PC10288> Cena: 950,- Kč
|
CHALUPA, Dalibor: PROMLČENÉ VÝZVY.
Brno, Moravská knihovna, 1940.
8°, 51 str. Pův. brož.
Zpěvy domova, sv. 6. - Číslo evidenční na vnitřní straně obálky, místy neuměle rozřezáno. Dobrý stav.
<Kód: PC21482> Cena: 60,- Kč
|
CHAMRÁD, Arnošt: Z NĚPŘIKRYTEJ DĚDINY. Slezske vrše. Řada druha, nezměněná.
Hrabyň, vl. nákl., 1924. 3. vyd.
8°, 60 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC19086> Cena: 90,- Kč
|
JANOVIC, Vladimír: DŮM TRAGICKÉHO BÁSNÍKA.
Doslov Vladimír Macura, typo Rostislav Vaněk, výtvarné zprac. fotografií Milan Kincl.
Praha, Československý spisovatel, 1988. 2. vyd. 8°, 139 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC25924> Cena: 135,- Kč
|
JANOVIC, Vladimír: ROMULŮV NÁŘEK.
Přebal, obálka a frontispis Vladimír Tesař, graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Svoboda, 1970. 1. vyd.
8°, 30 str. Pův. brož. s přebalem.
Syrinx. - Podpis vlastníka perem na předním přídeští, přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC16356> Cena: 120,- Kč
|
|
( JELÍNEK, Bohdan )
DÍLO BOHDANA JELÍNKA.
Uspoř., doslov a pozn. Karel Cvejn, typo, přebal a vaz. Oldřich Menhart. Praha, Československý spisovatel, 1949. 8°, 234 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Národní klenotnice, sv. 41. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC26076> Cena: 390,- Kč
|
|
JENÍK Z BRATŘIC, Jan: PÍSNĚ STARODÁVNÉ LIDU OBECNÉHO, NAMNOZE NEZBEDNÉ A POHORŠLIVÉ.
Uspoř. Karel Dvořák, ilustr. Zdeněk Mézl, typo Pavel Hrach. Praha, Československý spisovatel, 1989. 8°, 124 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Intaktní stav.
<Kód: PC28148> Cena: 135,- Kč
|
KAFKA, Bohuš: ŘEKA ZPÍVÁ.
Přebal a graf. úpr. Václav Mašek.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1947. 1. vyd.
8°, 63 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
SAD, sv. 8. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC26406> Cena: 120,- Kč
|
|
KAINAR, Josef: MOJE BLUES.
Přebal, vaz. a typo Josef Týfa, front. Eduard Hájek.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 42. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC17434> Cena: 160,- Kč
|
KAINAR, Josef: ČLOVĚKA HOŘCE MÁM RÁD.
Frontispis a ilustr. na přebalu Jaroslav Lukavský, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
|
Praha, Mladá fronta, 1959. 1. vyd.
8°, 62 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty, sv. 16. - Dedikace spisovateli Jaromíru Tomečkovi
|
|
|
na patitulu. - Přebal se znaky mírného použití, zejm. v horní a dolní části hřbetu a v rozích, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PC35079> Cena: 3800,- Kč
|
KAPOUN, Karel: VELKÉ OBJETÍ.
Obálka a typo Josef Kaplický.
Praha, Československý spisovatel, 1956. 1. vyd.
8°, 112 str. Pův. brož.
|
|
|
České básně, sv. 153. - Dedikace autora spisovateli Jaromíru Tomečkovi. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC27588> Cena: 220,- Kč
|
KARNÍK, Jan: SRDCE A OBRÁZKY Z POUTI.
Kresby a přebal Petr Dillinger.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1944. 1. vyd. 8°, 75 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC50585> Cena: 95,- Kč
|
|
KLÁŠTERSKÝ, Antonín: CHODSKÝ PÍSNĚ.
Ilustr. Marie Fischerová-Kvěchová.
Praha, Eduard Fastr, 1949. 8°, nestr. [64]. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze nepatrného použití, dedikace perem před patitulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC12371> Cena: 190,- Kč
|
|
KLÁŠTERSKÝ, Antonín: PRAŽSKÉ MOTIVY. Básně (1888-1993).
Praha, F. Šimáček, 1893.
16°, 92 str. Vaz. dob. pap.
První vydání. - Vazba dobová, potažena škrobovým papírem v několika tónech šedé a hnědé, na hřbetu černý štítek se zlacenými linkami a popisem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC3319> Cena: 490,- Kč
|
KOLÁŘ, Jiří: LIMB A JINÉ BÁSNĚ.
Ilustr. František Gross, typo a obálka Vít Obrtel.
Praha, Stýblo, 1945. 1. vyd.
8°, 96 str. Pův. brož.
Lyra, sv. 2. - Obálka téměř intaktní, číslo evidenční před patitulem, podpis vlastníka na titulu, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: PC68907> Cena: 1900,- Kč
|
KOLÁŘ, Jiří: SEDM KANTÁT.
Ilustr. František Hudeček, graf. úpr. Jan Kotík.
Praha, Družstvo Dílo přátel umění a knihy, 1945. 1. vyd.
8°, 22 str. Volné listy v původní papírové obálce s přebalem.
Přebal téměř intaktní, číslo evidenční před patitulem, podpis vlastníka na titulu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC68908> Cena: 2200,- Kč
|
|
KOLMAN CASSIUS, Jaroslav: BALADY.
Ilustr. Antonín Procházka, přebal a vaz. Josef Hochmann.
Praha, Fr. Borový, 1948. 2. rozš. vyd.
8°, 144 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 57. - Jako nové.
<Kód: PC18966> Cena: 320,- Kč
|
|
KOLMAN CASSIUS, Jaroslav: ELEGIE.
Obálka Josef Hochman, ilustr. Petr Dillinger, typo Josef Paták.
Praha, Fr. Borový, 1944. 1. vyd.
8°, 89 str. Pův. brož.
České básně, sv. 61. - Obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: PC18967> Cena: 180,- Kč
|
|
KOLMAN CASSIUS, Jaroslav: NŮŽ NA STOLE.
Obálka a graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Fr. Borový, 1947. 1. vyd.
8°, 138 str. Pův. brož.
České básně, sv. 70. - Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PC61066> Cena: 110,- Kč
|
|
KOLMAN CASSIUS, Jaroslav: PRAHA A JINÉ VERŠE.
Vaz. Eduard Milén. Praha, Fr. Borový, 1938. 8°, 55 str. Vaz. pův. cpl.
České básně, sv. 23. - Ex libris na předním přídeští. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC26480> Cena: 160,- Kč
|
|
KOLMAN CASSIUS, Jaroslav: ŽELEZNÁ KOŠILE.
Obálka a graf. úpr. Eduard Milén.
Praha, Fr. Borový, 1938. 1. vyd.
8°, 48 str. Pův. brož.
České básně, sv. 29. - Obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PC18969> Cena: 150,- Kč
|
|
KONEČNÝ, Robert: PÍSNĚ Z CELY.
Obálka a frontispis Václav Zykmund.
Brno, Klub Kounicových kolejí, 1946. 2. vyd.
8°, 36 str. Volné archy v pův. pap. obálce s přebalem.
Pečeť, sv. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC51051> Cena: 550,- Kč
|
KOTRLÁ, Iva: ÚNORA.
Obálka Pavel Büchler.
London, Rozmluvy, 1985. 1. vyd.
16°, 102 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: PC11647> Cena: 330,- Kč
|
|
KOŽÍK, František: DOBY KRÁSY.
Kresba ve front. Viktor Polášek, graf. úpr. Emil Kotrba.
Praha, Rudolf Kmoch, 1942. 1. vyd. 8°, 66 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Armida, sv. 10. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC6748> Cena: 190,- Kč
|
KOŽÍK, František: STEZKA VĚRNOSTI.
Brno, soukromý tisk, 1949.
8°, 57 str. Pův. brož.
|
|
|
První vydání. - Dedikace autora před titulem. - V tiráži ex libris majitelky, které byla kniha dedikována. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC31694> Cena: 180,- Kč
|
KOŽÍŠEK, Josef - SEKORA, Ondřej: POLÁMAL SE MRAVENEČEK.
Graf. úpr. Milada Čvančarová.
Praha, Albatros, 1994. 10. vyd.
8° podél, nestr. [12]. Pův. pap. leporelo.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC43174> Cena: 10,- Kč
|
KRYL, Karel: KNÍŠKA KARLA KRYLA.
Ilustr. Karel Kryl, přebal a vaz. Bedřich Skála.
Praha, Mladá fronta, 1990.
8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC10290> Cena: 50,- Kč
|
KŘIČKA, Petr: ŠÍPKOVÝ KEŘ. Výbor z poezie.
Výbor uspoř. Alexandra Berková, ilustr. Zdeněk Kratochvíl, kresba na přebalu V. H. Bruner, typo Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980.
8°, 95 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Jako nové.
<Kód: PC35889> Cena: 110,- Kč
|
|
KUBEŠ, Libor – KUPKA, R.: SEDM HAVRANŮ.
Brno, František Černoveský, bez data [1940] 1. vyd.
8° podél, nestr. [10]. Pův. rozkl. leporelo.
Místy ušpiněno, v rozích poškozeno, roh posleního listu s tiráží ulomen. Dobrý stav.
<Kód: PC14897> Cena: 50,- Kč
|
KULHEIM, Josef: TICHÝ ZPĚV. Verše.
Přerov, František Bartoš, 1940.
8°, 73 str. Pův. brož.
|
|
|
Dedikace autora před titulem. - Obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC70092> Cena: 250,- Kč
|
|
KUNDERA, Milan: POSLEDNÍ MÁJ.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl
Praha, Československý spisovatel, 1961. 2. opr. vyd.
8°, 28 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 1. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC69073> Cena: 170,- Kč
|
KVAPIL, Jaroslav: NA ČTYŘECH STRUNÁCH.
Čtvero knih nejrůznějších. Část první. Část druhá.
Front. Jan Konůpek a J. Bidlo, graf. úpr Method Kaláb.
Praha, Václav Tomsa, 1947. 8°, 235 a 329 str. Vaz. dob. ppl.
Souborné dílo Jaroslava Kvapila. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC27587> Cena: 120,- Kč
|
LAZECKÝ, František: HLEDÁNÍ KLÍČŮ.
Dřevoryt na obálce Jiří Altman, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1971. 1. vyd.
16°, 88 str. Pův. brož. s přebalem.
Nová poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC60139> Cena: 350,- Kč
|
LEŠEHRAD, Emanuel: BRATRSTVÍ.
Vršovice, Jan Toužimský, 1920.
8°, 32 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC38747> Cena: 140,- Kč
|
LEŠEHRAD, Emanuel: DIVOTVORNÝ SNÁŘ. Melodie.
Praha, Alois Srdce, 1935.
8°, 56 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Částečně nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41863> Cena: 120,- Kč
|
LUKEŠOVÁ, Milena: NAHEJ V TRNÍ.
Fotomontáže Štěpán Grygar, graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Albatros, 1985. 1. vyd.
8°, 60 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC61094> Cena: 60,- Kč
|
|
MACH, Bohumil: POLÍBENÍ.
Obálka, pův. dřevoryt a ilustr. Alois Rechziegel.
Praha, Nakl. Studentské knihtiskárny, 1944. 1. vyd.
8°, 13 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná červená s vevázanou obálkou. - Vazba téměř intaktní, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: PC21559> Cena: 80,- Kč
|
MACH, Josef: ŽIVOTA BĚH. Výbor z díla.
Výbor uspoř. Bohumil Svozil, ilustr Zdeněk Mézl, přebal, vaz. a typo Josef Týfa. Praha, Československý spisovatel, 1980.
8°, 126 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC38793> Cena: 85,- Kč
|
( MACHAR, Josef Svatopluk )
J. S. MACHAR / PRAVDY ZNAK.
Uspoř. a ilustr. Františka Kupky vybral Bohumil Svozil, typo Miloslav Fulín. Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd. 8°, 162 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 22, sv. 3. Téměř intaktní stav.
<Kód: PC56706> Cena: 140,- Kč
|
MACHAR, J. S.: ŽIVOTEM ZRAZENI. Idyly a dramata 1911-1915.
Praha, F. Šimáček, 1919. 3. vyd.
8°, 162 str. Vaz. dob. ppl.
Básnické dílo J. S. Machara. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis a florální viněty na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC58966> Cena: 60,- Kč
|
MARCHA, Jaroslav: STAROVĚRSKÉ PÍSNIČKY.
Obálka, frontispis a graf. úpr. Eduard Milén.
Blansko, Karel Jelínek, 1944. 1. vyd.
8°, 120 str. Pův. brož.
Podpis autora před patitulem. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC47925> Cena: 240,- Kč
|
|
|
|
MARCHA, Jaroslav: STAROVĚRSKÉ PÍSNIČKY.
Obálka, frontispis a graf. úpr. Eduard Milén.
Blansko, Karel Jelínek, 1944. 1. vyd.
8°, 120 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: PC62717> Cena: 160,- Kč
|
MARTIN, Eduard: MŮJ FAUST.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Svoboda.
Praha, Mladá fronta, 1975. 1. vyd.
8°, 65 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC23051> Cena: 160,- Kč
|
|
MARTÍNEK, Vojtěch: MONOLOGY JURY TŘANOVSKÉHO.
Obálka, ilustr. a graf. úpr. J. V. Sládek. Opava, Iskra - Ad. Tománek, 1946. 1. vyd.
8°, 46 str. Pův. brož.
Alej, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC13470> Cena: 135,- Kč
|
MATHESIUS, Bohumil: BABÍ LÉTO. Verše z pozůstalosti.
Sest. Jiří F. Franěk, úvod František Hrubín, přebal, vaz. a typo Josef Flejšar. Praha, Československý spisovatel, 1958. 1. vyd. 8°, 64 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
České básně, sv. 187. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC56730> Cena: 90,- Kč
|
|
MATHESIUS, Bohumil: LYRICKÉ INTERMEZZO. Básně.
Graf. úpr. a obálka F. J. Muller. Praha, Novina, 1940.
8°, 59 str. Pův. brož.
Studnice, sv. 8. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC56731> Cena: 90,- Kč
|
|
MAYER, Rudolf: BÁSNĚ.
Uspoř. Jožka V. Váňa, ilustr. Em. Herčík.
Brno, J. V. Váňa, 1937.
8°,120 str. Vaz. dob. ppl.
Ex. č. 228 z neurčeného počtu. - Vazba dobová poloplátěná, desky potaženy barveným škrobovým papírem. - Obálka není vevázána. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok poškozen neúplným rozřezáním, následným rozevřením a natržením několika listů poblíž hřbetu.
<Kód: PC68040> Cena: 90,- Kč
|
( MÁCHA, Karel Hynek )
KAREL HYNEK MÁCHA. Daleká pouť.
Výbor uspoř. Mojmír Otruba, úvodní esej Vilém Závada, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 1. vyd.
8°, 184 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, 16. roč., sv. 3. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC51010> Cena: 180,- Kč
|
( MÁCHA, Karel Hynek )
KAREL HYNEK MÁCHA. Jasná noc mne vzhůru vábí ...
Výbor uspoř. Josef Rumler, úvodní esej Jiří Šotola, přebal, vaz. a typo Vladimír Fuka.
Praha, Československý spisovatel, 1961. 1. vyd.
8°, 184 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 1, sv. 1. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC51011> Cena: 170,- Kč
|
|
MÁCHA, Karel Hynek: MÁJ.
Libštát, V. Hanč, 1936.
8°, 30 str. Pův. brož.
Odkaz, sv. 5. - Obálka se znaky mírného použití, zejména v horní a dolní části hřbetu a v rozích, u přední ořízky tmavý pruh vzniklý patrně působením světla. Knižní blok průběžně v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: PC59366> Cena: 530,- Kč
|
|
MÁCHA, Karel Hynek: MÁJ.
Ilustr. Vladimír Komárek, doslov Pavel Vašák.
Praha, Československý spisovatel, 1987.
8°, 61 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba knižní blok intaktní.
<Kód: PC43641> Cena: 80,- Kč
|
( MÁCHA, Karel Hynek )
MÁJ. Romantická báseň Karla Hynka Máchy.
Ilustr. Viktor Oliva.
Praha, F. Šimáček, 1894.
8°, 55 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná olivově zelená, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky mírného použití, stejně tak knižní blok. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC63918> Cena: 950,- Kč
|
MÁLKOVÁ, Jaroslava: KLEPÁNÍ NA DVEŘE.
Ilustr. Josef Jícha, graf. úpr. Jaroslav Kasl.
Západočeské nakl., 1979. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: PC25824> Cena: 120,- Kč
|
MEDEK, Rudolf: BÁSNĚ.
Výbor sest. Rudolf Medek, úvod Arne Novák.
Praha, Topičova edice, 1929.
8°, 55 str. Pův. brož.
Sbírka souvislé četby školní, sv. 72. - Razítko a číslo evidenční školní knihovny na přední straně obálky, obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC18956> Cena: 20,- Kč
|
|
MEDEK, Rudolf: ZBOROV.
Praha, Památník Odboje, 1922. 8°, 16 str., 32 str. na příl. Vaz. dobová ppl.
Vevázané přílohy v počtu 32 str. obsahují hymny, převážně slovanských národů, dále hymnu francouzskou, americkou a anglickou. Vždy text a notový zápis. Zdroj(e) neurčen. Podpis vlastníka před titulem, většina stran příloh se znaky použití. - Vazba dobová poloplátěná červená. Věcný název rkp. na hřbetu, desky potaženy škrobovým papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy. Obálka nalepena na přední desce.
<Kód: PC34605> Cena: 90,- Kč
|
MIKOLÁŠEK, David - HVÍZDAL, Josef: STOPY V KRAJINĚ.
Ilustr. Josef Hvízdal.
Brno, Knihař, 1997. 1. vyd.
8°, 77 str. Pův. brož. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: PC51951> Cena: 60,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: AGOGH.
Ilustr. František Burant, typo Milan Jaroš.
Praha, Československý spisovatel, 1989. 1. vyd.
8°, 84 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC61173> Cena: 130,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: DIVOKÉ KAČENY.
Obálka Jiří Běhounek.
Praha, Československý spisovatel, 1955. 1. vyd.
8°, 95 str. Pův. brož.
|
|
|
České básně, sv. 146. - Dedikace autora spisovateli Jaromíru Tomečkovi na patitulu. - Obálka mírně poškozena v horní části hřbetu, v horním vnějším rohu připis perem: "str.29" - knižní blok průběžně téměř intaktní, vyjímečně velmi dobrý.
<Kód: PC35106> Cena: 2200,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: DIVOKÉ KAČENY.
Doslov Jiří Hájek, vaz. a graf. úpr. Sylvie Vodáková.
Praha, Mladá fronta, 1964.
16°, 107 str. Vaz. pův. pap.
Květy poezie, sv. 50. - Vazba v horní a dolní části hřbetu nepatrně poškozena. Knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC42822> Cena: 55,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: DO POSLEDNÍHO DOUŠKU. (Výbor z veršů o víně).
Uspoř. Zdeněk Drahoš, ilustr. Vlastimil Zábranský, graf. úpr. Jan Jordán.
Brno, Blok, 1985. 1. vyd.
8°, 68 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC15377> Cena: 130,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: HOROUCÍ ZPĚVY.
Obálka Zdeněk Sklenář.
Praha, Čsl. spisovatel, 1953. 1. vyd.
8°, 65 str. Pův. brož.
|
|
|
České básně, sv. 124. - Dedikace autora spisovateli Jaromíru Tomečkovi na patitulu. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: PC35107> Cena: 1300,- Kč
|
( MIKULÁŠEK, Oldřich )
OLDŘICH MIKULÁŠEK. SÓLO PRO JEDEN DECH.
Sest. a doslov naps. Miloš Pohorský, ilustr. Karel Demel, typo Milan Jaroš.
Praha, Československý spisovatel, 1988.
8°, 262 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Přebal a vazba téměř intaktní, několik uvolněných listů.
<Kód: PC61183> Cena: 80,- Kč
|
( MIKULÁŠEK, Oldřich )
OLDŘICH MIKULÁŠEK. SVLÉKÁNÍ HADŮ.
Úvod Jan Skácel, ilustr. Arnošt Paderlík, foto Vilém Reichmann, přebal, vaz. a typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 3, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41526> Cena: 95,- Kč
|
|
( MIKULÁŠEK, Oldřich )
OLDŘICH MIKULÁŠEK. SVLÉKÁNÍ HADŮ.
Úvod Jan Skácel, ilustr. Arnošt Paderlík, foto Vilém Reichmann, přebal, vaz. a typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd. 8°, 79 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 3, sv. 4. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC1546> Cena: 130,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: PODLE PLOTU.
Graf. úpr. Jaroslav Hrubý.
Praha, Fr. Borový, 1946.
8°, 90 str. Pův. brož.
|
|
|
České básně, sv. 68. - První vydání. - Dedikace autora spisovateli Jaromíru Tomečkovi na patitulu. - Obálka se znaky pouze mírného použití a ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní, místy, méně citlivým rozřezáním archů, ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC35110> Cena: 2600,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: PULSY.
Obálka a frontispis Richard Wiesner.
Praha, Mladá fronta, Práce a Svoboda, 1947. 1. vyd.
8°, 73 str. Pův. brož.
|
|
|
Dedikace autora na titulu. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC35111> Cena: 1000,- Kč
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: PULSY.
Obálka a frontispis Richard Wiesner.
Praha, Mladá fronta, Práce a Svoboda, 1947. 1. vyd.
8°, 73 str. Pův. brož.
|
|
|
Dedikace autora na titulu. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC35112> Cena: 1000,- Kč
|
|
MIKULÁŠEK, Oldřich: TO KRÁLOVSKÉ.
Přebal, vaz. a typo Josef Týfa, front. Přemysl Rolčík.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 8°, 71 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 40. - První vydání. - Knižní blok a vazba téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC18215> Cena: 190,- Kč
|
MILOTA, Vlastimil: SCHŮZKY S TMOU.
Ilustr., graf. úpr., přebal a vaz. Miloš Slezák.
Brno, Krajské nakl., 1961. 1. vyd.
8°, 53 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
|
|
|
Réva, sv. 1. - Dedikace autora před patitulem. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC41305> Cena: 550,- Kč
|
|
NAUMAN, Jaroslav: NAŠE DĚTI.
Ilustr. Marie Fischerová-Kvěchová.
Praha, Eduard Fastr, 1941. 8°, 70 str. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC12372> Cena: 110,- Kč
|
NAUMAN, Jaroslav: PÍSNĚ MALOSTRANSKÉ.
Ilustr. Jaroslav Nauman.
Praha, J. R. Vilímek, bez data vyd. [1907].
8°, 110 str. Vaz. pův. pap.
První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC56734> Cena: 280,- Kč
|
NEČAS, Jaroslav: MOTÝL NA OKNĚ.
ilustr. a graf. úpr. Antonín Strnadel.
Praha, Admira, 1934. 1. vyd.
8°, 51 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41285> Cena: 180,- Kč
|
NECHVÁTAL, František: BEZRUČŮV HLAS.
Kresba ve front. a graf. úpr. Antonín Strnadel. Praha, ČIN, 1939.
8°, 21 str. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC49584> Cena: 55,- Kč
|
NECHVÁTAL, František: ČAS MOTÝLŮ A HVĚZD.
Ilustr. Jiřina Hartingerová.
Brno, Blok, 1982. 1. vyd. 8°, 118 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC26386> Cena: 120,- Kč
|
|
NECHVÁTAL, František: NÁŘKY NAD JOSEFEM HOROU.
Přebal, ilustr. a graf. úpr. Václav Mašek.
Praha, Melantrich, 1945.
8°, 27 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC52108> Cena: 85,- Kč
|
|
NECHVÁTAL, František: VZDECHY TRÁVY.
Kresby Josef Liesler.
Praha, Rudolf Kmoch, 1944. 1. vyd.
8°, 72 str. Pův. brož.
Armida, sv. 16. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PC6749> Cena: 230,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: BÁSNĚ I. Hřbitovní kvítí. Knihy veršů. Dodatky.
Uspoř. Felix Vodička, obálka a typo František Muzika.
Praha, Československý spisovatel, 1951.
8°, 683 str. Pův. brož.
Knihovna klasiků. Spisy Jana Nerudy, sv. 1. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PC13100> Cena: 80,- Kč
|
( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. VŠÍM JSEM BYL RÁD!
Uspoř. Vilém Závada, ilustr. Jiří Trnka, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1965. 8°, 139 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Přebal se znaky nepatrného použití.Velmi dobrý stav.
<Kód: PC32990> Cena: 125,- Kč.
|
|
NERUDA, Jan: KAM S NÍM?
Opsal a vymaloval Adolf Kašpar.
Praha, Česká grafická Unie, 1941. 2. vyd. 16°, nestr. Vaz. pův. ppl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PC6017> Cena: 190,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: LETNÍ VZPOMÍNKY.
Malostranský feuilleton. Opsal a vymaloval Adolf Kašpar.
Praha, Česká grafická Unie, 1947. 3. vyd. 16°, nestr. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC12387> Cena: 110,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: LETNÍ VZPOMÍNKY.
Malostranský feuilleton. Opsal a vymaloval Adolf Kašpar.
Praha, Česká grafická Unie, 1947. 3. vyd. 16°, nestr. Vaz. pův. cpl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PC6018> Cena: 240,- Kč
|
NERUDA, Jan: ROMANCE ŠTĚDROVEČERNÍ.
Opsal a vymaloval Adolf Kašpar.
Praha, Česká grafická Unie, 1947. 3. vyd. 16°, nestr. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC33814> Cena: 100,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: ROMANCE ŠTĚDROVEČERNÍ.
Opsal a vymaloval Adolf Kašpar.
Praha, Česká grafická unie, 1947. 3. vyd. 16°, nestr. Vaz. pův. ppl. Kart. ochr. pouzdro.
Intaktní stav.
<Kód: PC6019> Cena: 185,- Kč
|
NERUDA, Jan: ZPĚVY PÁTEČNÍ.
Praha, SN, 1948.
8°, 13 str. Pův. brož.
Česká četba, sv. 5. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav
<Kód: PC40359> Cena: 5,- Kč
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: BEZEDNÝ ROK. Básně 1938.
Obálka Josef Čapek.
Praha, František Borový, 1945.
8°, 109 str. Pův. brož.
První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC16372> Cena: 100,- Kč
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: SEDM VYBRANÝCH BÁSNÍ.
Výbor uspoř. S. K. Neumann, dřevoryty Ivo Rublič, graf. úpr. F. J. Müller. Praha, F. J. Müller, 1946. 1. vyd.
8°, 41 str. Pův. brož.
7 vybraných básní, sv. 9. - Na patitulu perem datum 12. 11. 1949. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC49801> Cena: 80,- Kč
|
( NEUMANN, Stanislav Kostka )
STANISLAV KOSTKA NEUMANN. ZPĚVY HNĚVU I LÁSKY.
Výbor uspoř. L. Špačková, úvodní esej Vilém Závada.
Praha, Československý spisovatel, 1962.
8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Klub přátel poezie, základní řada, sv. 5. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC21569> Cena: 25,- Kč
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: STAŘÍ DĚLNÍCI.
Obálka a typo Josef Hanzl.
Praha, Československý spisovatel, 1950.
8°, 39 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC26663> Cena: 25,- Kč
|
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: ZPĚVY LÁSKY A NENÁVISTI.
Výbor uspoř. Vilém Kún, ilustr. Vladimír Tesař. Praha, Práce, 1977. 1. vyd. 8°, 190 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Kamarád. - Intaktní stav.
<Kód: PC32128> Cena: 60,- Kč
|
NEZVAL, Vítězslav: SBOHEM A ŠÁTEČEK.
Typo, přebal a vaz. Sylvie Vodáková.
Praha, Československý spisovatel, 1975. 8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC25184> Cena: 45,- Kč
|
NEZVAL, Vítězslav: SBOHEM A ŠÁTEČEK.
Typo, přebal a vaz. Sylvie Vodáková. Praha, Československý spisovatel, 1975. 8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46320> Cena: 60,- Kč
|
|
NEZVAL, Vítězslav: SBOHEM A ŠÁTEČEK. Básně s cesty (1933).
Obálka Karel Teige.
Praha, Fr. Borový, 1946. 4. vyd.
8°, 203 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, zejm. v horní a dolní části hřbetu, na zadní straně odřená, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC33921> Cena: 260,- Kč
|
( NEZVAL, Vítězslav )
VÍTĚZSLAV NEZVAL. AŽ SE TI ZASTESKNE.
Sest. Milan Blahynka, ilustr Richard Fremund, typo Vladimír Nárožník.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd. 8°, 166 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 510. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC11754> Cena: 70,- Kč
|
|
( NEZVAL, Vítězslav )
VÍTĚZSLAV NEZVAL. SIGNÁLY ČASU.
Výbor sest. Milan Blahynka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1974. 1. vyd.
8°, 119 str., 25 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Klub přátel poezie. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC18247> Cena: 30,- Kč
|
NEZVAL, Vítězslav: ŠVÁBI.
Satirická báseň napsaná v červnu 1939.
Obálka a graf. úpr. František Muzika.
Praha, Svoboda, 1945.
8°, 22 str. Pův. sešit.
Plamen, sv. 2. - Číslo evidenční na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC47254> Cena: 95,- Kč
|
OPASEK, Anastáz: ŽIVOT UPŘEN DO STŘEDU. Básně z let 1968 - 1990.
Sest. Jan Šícha, fotografie ve front. Jindřich Štreit, graf. úpr. Robert V. Novák.
Praha, Documenta, 1995. 1. vyd.
8°, 317 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: PC70368> Cena: 185,- Kč
|
( ORLICKÝ, Svatopluk )
NA PRAHU ŽITOVA. Básně Svatopluka Orlického.
Praha, vl. nákl., bez data vyd. [1883].
8°, 78 str. Vaz. dob. cpl.
První vydání - Vazba dobová celoplátěná červená, bohatě zbodeno slepotiskem, zlacený popis ve dvojitém ozdobném rámci na přední desce, mramorované ořízky. - Rkp. dedikace na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC63277> Cena: 550,- Kč
|
|
( ORTEN, Jiří )
JIŘÍ ORTEN. ČEMU SE BÁSEŇ ŘÍKÁ.
Sest. Josef Kocián a Marie Křížková, úvod. esej Antonín Brousek, ilustr. Jan Kotík, foto B. Straka, přebal, vaz. a typo M. Fulín.
Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd. 8°, 138 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 7, sv. 3. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC3871> Cena: 100,- Kč
|
|
( ORTEN, Jiří )
JIŘÍ ORTEN. TISÍC NAHÝCH TRÁPENÍ.
Výbor sest. Jan Adam, ilustr. Arnošt Panderlík, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1985. 1. vyd. 8°, 149 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC29507> Cena: 145,- Kč
|
( ORTEN, Jiří )
ORTEN, Jiří: VELIKÉ STMÍVÁNÍ.
Výbor sest. Jiří Holý, ilustr. Eliška Konopiská.
Praha, Odeon, 1987. 8°, 196 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 570. - Intaktní stav.
<Kód: PC16208> Cena: 135,- Kč
|
|
( ORTEN, Jiří )
ORTEN, Jiří: VELIKÉ STMÍVÁNÍ.
Výbor sest. Jiří Holý, ilustr. Eliška Konopiská.
Praha, Odeon, 1987. 8°, 196 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 570. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC29508> Cena: 95,- Kč
|
PARMA, O.: VZDORNÉ ZPĚVY.
Ilustr. L. Grosman.
Praha, A. Srdce, 1918.
8°, 35 str. Vaz. pův. pap.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC63730> Cena: 180,- Kč
|
PAŘÍZKOVÁ, Eva - DOSTÁL, Zdeněk: SVĚTLA Z BLANKYTU. Básně.
Emil Doepler.
Přerov, František Bartoš, 1941.
8°, 37 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Archy nerozřezány a intaktní, obálka, tzv. slepá, ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC58533> Cena: 180,- Kč
|
PILAŘ, Jan: KŘÍDLOVKA JARA.
Sest. Otakar Chaloupka, ilustr. Zdeněk Brdlík, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Albatros, 1984. 1. vyd. 8°, 92 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC56817> Cena: 75,- Kč
|
PILAŘ, Jan: OTEVŘELA SE PŘEDE MNOU RŮŽE.
Front. Karel Svolinský, přebal, vaz. a graf. úpr. Sylvie Vodáková. Praha, Mladá fronta, 1961. 1. vyd. 8°, 67 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty, sv. 35. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC8451> Cena: 95,- Kč
|
PILAŘ, Jan: SNÍH. Verše.
Obálka a typo Zdenek Seydl. Praha, František Borový, 1948. 1. vyd.
8°, 84 str. Pův. brož.
České básně, sv. 79. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC16052> Cena: 120,- Kč
|
PILAŘ, Jan: ZASTAVENÍ V KRAJINÁCH.
Ilustr. Daniela Havlíčková, přebal a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Práce, 1985. 1. vyd.
8°, 115 str. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46713> Cena: 70,- Kč
|
( PILAŘ, Jan )
JAN PILAŘ. ZELENÁ RŮŽE.
Sest. Miloš Pohorský, ilustr. Ludmila Jiřincová, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1982.
8°, 157 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC34382> Cena: 280,- Kč
|
|
PIŠTORA, Jiří: MEZERY V PAMĚTI. 1966-1970.
Uspoř. Jiří Gruša, ilustr. Jan Brychta, obálka Pavel Büchler.
Londýn, Rozmluvy, 1984. 1. vyd.
16°, 85 str. Pův. brož.
Kra, sv. 1. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC51621> Cena: 400,- Kč
|
POHANKOVÁ, Jana: ŽENA NŮŠE PÍSEN KOST.
Ilustr. Jiří Jirka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1981. 1. vyd. 8°, 55 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC54744> Cena: 90,- Kč
|
|
PREISNER, Rio: KRÁLOVSKÁ CESTA. Palimpsest.
Ilustr. a obálka Jan Koblasa.
Purley, Surrey, Rozmluvy, 1989.
8°, 73 str. Pův. brož.
Rozmluvy, sv. 61. - Jako nové.
<Kód: PC31744> Cena: 65,- Kč
|
PUJMANOVÁ, Marie: VYZNÁNÍ LÁSKY.
Graf. úpr. a obálka Zdeněk Sklenář. Praha, Jan Československý spisovatel, 1949. 1. vyd.
8°, 92 str. Pův. brož.
České básně, sv. 89. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC56926> Cena: 80,- Kč
|
RENČ, Václav: SETKÁNÍ S MINOTAUREM.
Dřevoryt na obálce Jiří Altman, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
16°, 84 str. Pův. brož. s přebalem.
Nová poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC51358> Cena: 450,- Kč
|
RIEDL, Jaroslav: TVÁŘ BEZ SLZÍ.
Ilustr. František Ketzek.
Jihlava, Edice Mužnou stopou, 1941. 2. vyd.
8°, nestr. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Mužnou stopou, sv. 1. - Intaktní stav.
<Kód: PC62718> Cena: 100,- Kč
|
ŘEHÁK, Svatopluk: SPIRÁLA. Verše z let 1941 - 1961.
Ilustr., přebal a vaz. Václav Zeman.
Havlíčkův Brod, Východočeské nakladatelství, 1964. 1. vyd. 16°, 77 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC24775> Cena: 60,- Kč
|
SEDLOŇ, Michal: SILICE. Básně.
Obálka a frontispis A. Padrlík.
Praha, Práce, 1945.
8°, 51 str. Pův. brož.
Klín. - První vydání. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PC62368> Cena: 60,- Kč
|
SEDLOŇ, Michal: VZPOURA SRDCE.
Přebal, vaz. a typo Josef Kaplický.
Praha, Československý spisovatel,1956. 1.vyd. 8°, 61 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
České básně, sv. 159. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC8454> Cena: 85,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: BÝTI BÁSNÍKEM.
Ilustr. Jiří John, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1983. 1. vyd.
8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC59374> Cena: 90,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: BÝTI BÁSNÍKEM. Ilustr. Jiří John, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1984. 2. vyd.
8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18457> Cena: 60,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: BÝTI BÁSNÍKEM.
Ilustr. Jiří John, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1984. 2. vyd. 8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC51039> Cena: 70,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: JARO SBOHEM.
Obálka Josef Hochman. Praha, Fr. Borový, 1942.
8°, 158 str. Pův. brož.
České básně, sv. 53. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC41228> Cena: 180,- Kč
|
( SEIFERT, Jaroslav )
JAROSLAV SEIFERT. JEŠTĚ JEDNOU JARO.
Sest. František Hrubín, přebal, vaz., předsádky a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1961. 1. vyd. 8°, 131 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 1, sv. 2. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC1547> Cena: 115,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: KAMENNÝ MOST. Verše.
Ilustr., obálka a titulní list karel Svolinský.
Praha, Fr. Borový, 1944. 1. vyd.
4°, 66 str. Pův. brož.
Obálka mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC51251> Cena: 240,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: KONCERT NA OSTROVĚ.
Přebal, vaz. a typo Lucie Weissbergrová, front. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd.
8°, 118 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 34. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC51651> Cena: 120,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: KONCERT NA OSTROVĚ.
Přebal, vaz. a typo Lucie Weissbergrová, front. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 8°, 118 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 34. - Knižní blok a vazba téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC72188> Cena: 180,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: MALÁ ROMANCE O CTIRADOVI A ŠÁRCE.
Ilustr. a graf. úpr. Alois Moravec. Praha, Čin, 1941.
8°, nestr. Volné archy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC49352> Cena: 120,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: MAMINKA. Výbor básní.
Ilustr. Jiiří Trnka.
Praha, SNDK, 1955. 8°, 77 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: PC37471> Cena: 155,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: MAMINKA.
Uspoř. Jarmila Víšková, ilustr. Ludmila Jiřincová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1986. 8°, 200 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství bar. celostr. ilustrací - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC21016> Cena: 140,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: MAMINKA. [Výbor básní]
Ilustr. Jiří Trnka, graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Albatros, 1985. 7. vyd.
8°, 75 str. Vaz. pův. lamino.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC12854> Cena: 60,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: OSM DNÍ.
Kresby Josef Čapek, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1968. 2. vyd.
8°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce s přebalem.
Přebal a černá dvojitá obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy téměř intaktní.
<Kód: PC68909> Cena: 80,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: OSM DNÍ.
Kresby Josef Čapek, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1968. 2. vyd. 8°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC41375> Cena: 160,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: SVĚTLEM ODĚNÁ.
Graf. úpr. Evžen Novotný. Praha, Fr. Borový, 1946. 3. vyd.
8°, 85 str. Pův. brož.
České básně, sv. 47. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC70056> Cena: 95,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: VĚJÍŘ BOŽENY NĚMCOVÉ. PŘILBA HLÍNY. RUKA A PLAMEN. PÍSEŇ O VIKTORCE.
Sest. Milada Chlíbcová, doslov Miloš Pohorský, ilustr. Helena Konstantinová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 8°, 309 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC29625> Cena: 80,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: MĚSTO V SLZÁCH. SAMÁ LÁSKA. SVATEBNÍ CESTA. SLAVÍK ZPÍVÁ ŠPATNĚ. POŠTOVNÍ HOLUB.
Sest. Jarmila Víšková, doslov Miloš Pohorský, ilustr Zdeněk Mlčoch, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1989. 8°, 261 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC29626> Cena: 80,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: KOUZELNÁ OBÁLKA.
Praha, Fr. Borový, 1936. 8°, 72 str. Vaz. pův. ppl.
České básne, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC47257> Cena: 90,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: KOUZELNÁ OBÁLKA.
Praha, Fr. Borový, 1936.
8°, 72 str. Pův. brož.
České básně, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC61027> Cena: 110,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: SKLENĚNÁ KOULE.
Praha, Fr. Borový, 1938. 2. vyd.
8°, 77 str. Volné listy v pův. obálce.
České básně, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC61028> Cena: 80,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: STESK.
Obálka Eduard Milén.
Praha, Fr. Borový, 1939.
8°, 38 str. Pův. brož.
České básně, sv. 36. - První vydání. - Drobná skvrna na přední straně obálky, knižní blok částečně nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: PC35827> Cena: 120,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: STESK.
Obálka Eduard Milén.
Praha, Fr. Borový, 1939.
8°, 38 str. Pův. brož.
České básně, sv. 36. - První vydání. - Knižní blok částečně nerozřezán. Téměř intaktní stav.
<Kód: PC41816> Cena: 190,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: VŠEDNÍ DEN.
Obálka a graf. úpr. Eduard Milén.
Praha, Fr. Borový, bez data vyd. [1931].
8°, 85 str. Vaz. dob. pperg.
První vydání. - Vazba dobová, ve hřbetu bílý pergamen se zlaceným popisem, desky potaženy žlutozeleným plátnem, zlacená horní ořízka, obálka je vevázána. - Ex libris na předním přídeští. Vazba téměř intaktní, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC62369> Cena: 390,- Kč
|
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: VŠEDNÍ DEN.
Praha, Fr. Borový, 1937. 2. vyd.
8°, 69 str. Volné listy v pův. obálce.
České básně, sv. 2. - Obálka i knižní blok se znaky použití.
<Kód: PC61029> Cena: 40,- Kč
|
|
SKÁCEL, Jan: HODINA MEZI PSEM A VLKEM.
Přebal a vaz. Božena Bruderhansová, front. Jiří Hadlač.
Praha, Československý spisovatel, 1962. 1. vyd.
8°, 62 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 13. - Přebal se znaky mírného použití, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PC10295> Cena: 180,- Kč
|
SKÁLA, Ivan: ČTYŘI BÁSNĚ O SMRTI A STROM.
Kresby Denisa Wagnerová.
Praha, Československý spisovatel, 1973. 2. vyd.
16°, 101 str. Vaz. pův. ckž.
Malá edice poesie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC58930> Cena: 190,- Kč
|
SKÁLA, Ivan: MALÉ ZÁZRAKY. Výbor z milostné poezie.
Ilustr. Jiří Wielgus, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1977. 2. rozš. vyd.
Kolibří vyd., 159 str. Vaz. pův. imitace kůže, pap. ochr. pouzdro.
Jako nové.
<Kód: PC70009> Cena: 80,- Kč
|
SLABÝ, Jan Josef: ZÁPISKY SRDCE A ROZUMU. Verše.
Praha, Fond Julia Zeyera, 1933. 8°, 91 str. Vaz. dob. cpl.
|
Biblioteka Fondu Julia Zeyera, sv. 49. - Dedikace autora na titulním listu. - Vazba dobová celoplátěná modrá, bílý popis na hřbetu a přední desce. - Velmi dobrý stav.
|
|
|
<Kód: PC14027> Cena: 310,- Kč
Přiložen 8. str. strojopis básní J. J. Slabého, dle přípisu přepsáno z rukopisů autora.
|
( SLÁDEK, Josef Václav )
JOSEF VÁCLAV SLÁDEK. TICHÉ HOVORY.
Výbor z díla uspoř. Jaroslava Janáčková, ilustr. Zdenka Táborská, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1989. 1. vyd. 8°, 299 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC51040> Cena: 140,- Kč
|
|
SMĚJA, František: ZPĚV LÉTA.
Obálka Rudolf Adámek. Hrabyně, vlastním nákladem, 1932.
8°, 27 str. Pův. brož.
|
|
|
První vydání. -
Podpis autora před titulem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC48377> Cena: 330,- Kč
|
( SOVA, Antonín )
ANTONÍN SOVA. KDYŽ ONA PŘIŠLA NA MŮJ SAD. Výbor z lyriky.
Uspoř. Alexandr Stich, ilustr. Jan Preisler, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 1. vyd. 8°, 317 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. Intaktní stav.
<Kód: PC51041> Cena: 140,- Kč
|
( SOVA, Antonín )
ANTONÍN SOVA. POZDRAV BOUŘLIVÉ NOCI.
Sest. Miroslav Červenka a Josef Zika, foto Bohumil Straka, typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 131 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 2. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC3873> Cena: 95,- Kč
|
|
( SOVA, Antonín )
ANTONÍN SOVA. PRINCEZNA LYOLEJA. Výbor z milostné poezie.
Sest., upr. a doslov naps. Stanislav Zedníček, ilustr. Jan Preisler, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1975.
Kolibří vyd., 121 str. Vaz. pův. celokožená.
Prstýnek. - Dvouřádková dedikace za titulem. Vazba i knižní blok intaktní.
<Kód: PC52150> Cena: 120,- Kč
|
|
( SOVA, Antonín )
ANTONÍN SOVA. PRODLOUŽENÝ ÚŽAS.
Uspoř. a doslov naps. Miroslav Červenka, ilustr. Stanislav Kolíbal, typo Zdeněk Ziegler.
Praha, Odeon, 1989. 8°, 164 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 612. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC28188> Cena: 190,- Kč
|
( SOVA, Antonín )
ANTONÍN SOVA. PRODLOUŽENÝ ÚŽAS.
Uspoř. a doslov naps. Miroslav Červenka, ilustr. Stanislav Kolíbal, typo Zdeněk Ziegler. Praha, Odeon, 1989. 8°, 164 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 612. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC47330> Cena: 330,- Kč
|
|
SPILKA, Zdeněk: ROZHRANÍ ČASU. Verše z let 1940 - 1946.
Přebal a ilustr. Václav Mašek. Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1947. 1. vyd. 8°, 91 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
SAD. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC54237> Cena: 95,- Kč
|
SUCHÝ, Josef: DUHOVÉ KAMENY.
Typo Clara Istlerová.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 8°, 82 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
|
|
|
První vydání. - Dedikace autora na patitulu. - Knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC69012> Cena: 590,- Kč
|
SUCHÝ, Josef: VE ZNAMENÍ VAH.
Obálka, graf. úpr. a front. Jitka Vrbová.
Praha, Vyšehrad, 1970. 1. vyd.
8°, 107 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití a ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PC43377> Cena: 180,- Kč
|
SUCHÝ, Josef: ZELENÉ SOUHVĚZDÍ. Výbor z básní.
Ilustr. Jarmila Totušková, graf. úpr. Jan Jordán.
Brno, Blok, 1978. 1. vyd. 8°, 122 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
|
|
|
Dedikace autora na patitulu. - Knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC69013> Cena: 420,- Kč
|
ŠALDA, F. X.: STROM BOLESTI. Cyklus básní z roku 1920.
Dřevoryty a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Štorch-Marien, 1920.
8°, 43 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 30 - Obálka se znaky použití, zejména v dolní a horní části hřbetu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC53891> Cena: 65,- Kč
|
ŠALDA, F. X.: STROM BOLESTI. Cyklus básní z roku 1920.
Dřevoryty a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Štorch-Marien, 1920.
8°, 43 str. Vaz. dob. ppl.
Aventinum, sv. 30. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC58972> Cena: 40,- Kč
|
ŠIKTANC, Karel: ČESKÝ ORLOJ.
Ilustr. Jaroslav Šerých, přebal, vaz. a graf. úpr. Aleš Krejča.
Praha, Práce, 1990. 1. vyd.
8°, 110 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klín. - Jako nové.
<Kód: PC61174> Cena: 160,- Kč
|
ŠIKTANC, Kare: NEBOŽKA SMRT.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl, front. František Peterka.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 16. Knižní blok a vazba téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC29628> Cena: 110,- Kč
|
|
ŠNOBR, Jan: SPIRÁLA ČASU. Výbor z básní 1920-1965.
Kresba na přebalu Emanuel Frinta, graf. úpr. Jiří Schmidt, doslov Josef Rumler.
Praha, Československý spisovatel, 1971. 1. vyd. 8°, 83 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC31746> Cena: 130,- Kč
|
|
ŠOTOLA, Jiří: HVĚZDA YPSILON.
Front. Vladimír Tesař, přebal, vaz. a graf. úpr. Sylvie Vodáková. Praha, Mladá fronta, 1962. 1. vyd. 8°, 68 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty, sv. 47. - Přebal několikrát natržen. Dobrý stav.
<Kód: PC18644> Cena: 60,- Kč
|
ŠOTOLA, Jiří: POSTE RESTANTE.
Vaz., frontispis a graf. úpr. Josef Flejšar.
Praha, Mladá fronta, 1963. 1. vyd.
8°, 67 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC22829> Cena: 85,- Kč
|
ŠOTOLA, Jiří: SVĚT NÁŠ VEZDEJŠÍ. Verše 1955 - 1957.
Front. a ilustr. Václav Sivko, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, Mladá fronta, 1957. 1. vyd.
8°, 78 str. Pův. brož. s přebalem.
Číslo evidenční perem na přední předsádce.Velmi dobrý stav.
<Kód: PC19625> Cena: 170,- Kč
|
ŠRÁMEK, Fráňa: JEŠTĚ ZNÍ.
Obálka Eduard Milén. Praha, Fr. Borový, 1937. 2. vyd.
8°, 82 str. Pův brož.
Spisy F. Š., sv. 10. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC24738> Cena: 95,- Kč
|
ŠRÁMEK, Fráňa: SPLAV.
Obálka a ilustr. Karel Svolinský.
Praha, Fr. Borový, 1943.
4°, 73 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: PC41820> Cena: 280,- Kč
|
TAUFER, František: ZHUDEBNĚNÝ ŽIVOT. Básně.
Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1918.
8°, 74 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PC47139> Cena: 330,- Kč
|
TOMAN, Josef: HÁJ, KTERÝ VONÍ SKOŘICÍ.
Obálka Miroslava Tomanová.
Praha, Václav Petr, 1927.
8°, 31 str. Pův. brož.
Atom, sv. 26. - Ex. č. 268 z 500 výt. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC31747> Cena: 150,- Kč
|
TOMAN, Josef: HÁJ, KTERÝ VONÍ SKOŘICÍ.
Obálka Miroslava Tomanová.
Praha, Václav Petr, 1927.
8°, 31 str. Pův. brož.
Atom, sv. 26. - Ex. č. 133 z 500 výt. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PC62719> Cena: 190,- Kč
|
|
TOMAN, Karel: BÁSNĚ.
Sest. A. M. Píša a Rudolf Skřeček, doslov František Buriánek, přebal Miroslav Habr. Praha, Odeon, 1971. 8°, 173 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Národní knihovna, sv. 86. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC53783> Cena: 135,- Kč
|
TOMAN, Karel: BÁSNĚ. I.
Graf. úpr. V. H. Brunner.
Praha, Fr. Borový, 1918.
8°, 117 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, se znaky použití zejm. v horní a dolní části hřbetu a v rozích, knižní blok ve se znaky běžného použití, průběžně ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: PC59269> Cena: 170,- Kč
|
|
|
( TOMAN, Karel )
KAREL TOMAN. ADDIO' MECENÁŠI!
Výbor uspoř. Miroslav Florian a Miroslav Červenka, ilustr. Přemysl Rolčík, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd. 8°, 123 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 1. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC28189> Cena: 125,- Kč
|
( TOMAN, Karel )
KAREL TOMAN. ADDIO' MECENÁŠI!
Výbor uspoř. Miroslav Florian a Miroslav Červenka, ilustr. Přemysl Rolčík, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 123 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 1. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC36376> Cena: 100,- Kč
|
( TOMAN, Karel )
KAREL TOMAN. ADDIO' MECENÁŠI!
Výbor uspoř. Miroslav Florian a Miroslav Červenka, ilustr. Přemysl Rolčík, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 123 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 10, sv. 1. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: PC51012> Cena: 110,- Kč
|
|
( TOMAN, Karel )
KAREL TOMAN. HLAS HLUBIN.
Výbor uspoř. a doslov naps. Vladimír Justl, ilustr. Karel Svolinský, graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd. 8°, 123 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 488. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC28190> Cena: 95,- Kč
|
( TOMAN, Karel )
KAREL TOMAN. HLAS HLUBIN.
Výbor uspoř. a doslov naps. Vladimír Justl, ilustr. Karel Svolinský, graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd. 8°, 123 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 488. - Intaktní stav.
<Kód: PC56462> Cena: 110,- Kč
|
|
|
TOMAN, Karel: SLUNEČNÍ HODINY.
Graf. úpr. a vaz. František Kysela.
Praha, Fr. Borový, 1932.
8°, 47 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Soubor veršů 4. - Na obou přídeští nažloutlé skvrny, podpis vlastníka. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC48677> Cena: 45,- Kč
|
TOMAN, Karel: STOLETÝ KALENDÁŘ. Verše pomíchané.
Ilustr. a graf. úpr. A. Chlebeček.
Praha, Fr. Borový, 1926.
8°, 59 str. Pův. brož.
Zlatokvět, sv. 20. - Obálka se znaky pouze mírného použití, před patitul vložen list z Lidových novin 25. 2. 1937, věnovaný šedesátinám Karla Tomana. Působením novinového papíru na papír knihy došlo k změně barvy, ohraničené formáten složených novin. Knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC30676> Cena: 190,- Kč
|
TOMAN, Karel: TORSO ŽIVOTA.
Graf. úpr. a vaz. František Kysela. Praha, Fr. Borový, 1929. 8°, 58 str. Vaz. pův. cpl.
Soubor veršů Karla Tomana, sv. 2. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC36731> Cena: 65,- Kč
|
|
TURECKÝ, Petr: POMALOVANEJ PATMOS.
Ilustr. Jitka Janíková, graf. úpr. Pavel Drábek.
Třebíč, AR, 1997. 1. vyd.
8°, 122 str. Vaz. pův. pap.
Nečíslovaný exemplář. - Jako nové.
<Kód: PC43067> Cena: 250,- Kč
|
UHER, Jindřich: NEKLID.
Graf. úpr. Ivan Soukup.
Brno, Blok, 1969. 1. vyd.
4°, 40 str. Pův. brož s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC51644> Cena: 160,- Kč
|
( URBÁNKOVÁ, Jarmila )
JARMILA URBÁNKOVÁ. OZVĚNY JAR.
Výbor sest. Alexandra Berková, typo Oldřich Hlavsa, ilustr. Antonín Procházka. Praha, Československý spisovatel, 1981 1. vyd. 8°, 131 str., mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 21, sv. 4. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC27556> Cena: 125,- Kč
|
|
URBÁNKOVÁ, Jarmila: ZPÍVAJÍCÍ PTÁK. Verše z let 1957 - 1962.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl, front. Helena Květová.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 23. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: PC29630> Cena: 155,- Kč
|
URBÁNKOVÁ, Jarmila: ZPÍVAJÍCÍ PTÁK. Verše z let 1957 - 1962.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl, front. Helena Květová.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 23. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC26534> Cena: 110,- Kč
|
|
VAVŘÍK, Zdeněk: RODNÁ.
Graf. úpr. Vojta Hanč.
Praha, Družstevní práce, 1940. 8°, 47 str. Vaz. pův. cpl.
Slunovrat, sv. 27. - První vydání. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC27594> Cena: 190,- Kč
|
VESELÝ, Adolf: DŮM NADĚJE. Verše předříjnové a další.
Front. Eduard Milén.
Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1924.
8°, 120 str. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
První vydání. - Podpis autora na patitulu, podpis výtvarníka ve frontispisu. - Knižní blok jako nový, vazba téměř intaktní.
<Kód: PC12353> Cena: 460,- Kč
|
|
|
VESELÝ, Adolf: LETEC. Kniha básní z r. 1914-16.
Ilustr. L. Hladovec.
Praha, František Švejda, 1917.
8°, 47 str. Pův. brož.
Spisy Adolfa Veselého, sv. 5. - První vydání. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC54755> Cena: 340,- Kč
|
|
VESELÝ, Adolf: ON A ONA, MILENCI. Lyrika z válečných let.
|
Ilustr. Eduard Milén.
Brno, Barvič a Novotný, 1921.
8°, 81 str. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
|
|
|
|
Spisy Adolfa Veselého, sv. 7. - První vydání. - Podpis autora před patitulem. - Jako nové.
<Kód: PC27584> Cena: 580,- Kč
|
VESELÝ, Adolf: VALENTINA ČEJKY RÁJ I PEKLO.
Poválečného románu veršem část první.
Frontispis a graf. úpr. Eduard Milén.
Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1923.
8°, 50 str. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
Spisy Adolfa Veselého, sv. 9. - První vydání. - Podpis |
|
|
autora za patitulem, pův. litografie ve front. výtv. signována. - Jako nové.
<Kód: PC27585> Cena: 660,- Kč
|
VLČEK, František: HERBÁŘ.
Kresby a obálka Josef Umlášek.
Bez místa vyd., vlastním nákladem, 1948.
8°, 52 str. Pův. brož.
Dedikace autora před patitulem. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC53612> Cena: 180,- Kč
|
|
|
VLČEK,
Václav: POMNĚNKA. Praha, František Buhr, 1930.
8°,
61 str. Pův. brož.
Nová lyra, sv. 2. - Obálka
se znaky použití. Ojediněle skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
<Kód: PC40098> Cena: 85,- Kč
|
VOJKŮVKA, Alois: VALAŠSKÉ ELEGIE.
Ilustr. Karel Těšík, graf. úpr. O. Elbl.
Brno, Joža Jícha, 1941.
8°, 72 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18955> Cena: 120,- Kč
|
VOJTĚCH, Jaroslav: KLÍŠŤATA NA HARFĚ.
Nevázané myšlenky v řeči vázané. Epigramy z let 1938 - 1948.
Ilustr. a obálka Miloš Nesvadba.
Praha, Práce, 1948.
8°, 56 str. Pův. brož.
Knihovna Dikobraza. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC18645> Cena: 80,- Kč
|
VOKOLEK, Vladimír: NÁROD NA DLAŽBĚ. Básně.
Ilustr. J. J. Svoboda, graf. úpr. Vít Obrtel.
Praha, B. Stýblo, 1945. 1. vyd.
8°, 57 str. Pův. brož.
Lyra, sv. 3. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok částečně nerozřezán. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC35077> Cena: 380,- Kč Rezervováno
|
VOLESKÁ, Marta – SCHEINER, Artuš: KULIHRÁŠKOVA ABECEDA.
Praha, Gustav Voleský, bez data vyd.
4° podél, nestr. Vaz. pův. ppl.
Knižní blok uvolněn do jednotlivých listů, ty na obvodu se znaky použití, místy ušpiněno, rukopisná dedikace dedikace na titulním listu. Dobrý stav.
<Kód: PC67429> Cena: 120,- Kč
|
VOLKMAN, Alois: SILENT MUSAE.
Fotografie St. Tereba, Karel Kestnera a Jaroslav Krejčí.
Bez nakl. údajů.
8°, 11 a 16 str., 6 vyobr. na příl. Volné listy v pův. pap. rozkl. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: PC16055> Cena: 140,- Kč
|
VRBA, Jan: ZAHRADA GETSEMANSKÁ.
Básně. Verše z let 1915 - 17
Front. František Bílek.
Praha, Unie, 1918.
8°, 100 str. Vaz. pův. pap.
Perem datum na patitulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46323> Cena: 180,- Kč
|
VRBA, Josef: PLEJADY.
Obálka E. Holub.
Plzeň, Týden, 1930.
8°, 35 str. Pův. brož.
|
|
|
První vydání. -
Podpis autora před titulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46859> Cena: 225,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
BREVÍŘ MODERNÍHO ČLOVĚKA. Básně Jaroslava Vrchlického. (1889-1891).
Praha, J. Otto, 1892.
8°, 144 str. Vaz. pův. cpl.
Salonní biblitéka, sv. 76. - První vydání. - Vazba původní nakladatelská celoplátěná, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC10728> Cena: 950,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
DUCH A SVĚT. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, J. Otto, 1878.
8°, 145 str. Vaz. dob. ppl.
Salonní biblitéka, sv. 4. - První vydání. - Vazba dobová poloplátěná hnědočervená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy tmavě zeleným papírem abstraktního plastického vzoru, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC10729> Cena: 2200,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
É MORTA. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, J. Otto, 1989.
16°, 31 str. Vaz. pův. cpl.
První vydání. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC10730> Cena: 850,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
HUDBA V DUŠI. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, František Šimáček, 1886.
16°, 164 str. Vaz. pův. cpl.
Kabinetní knihovna, sv. 10. - První vydání. - Vazba původní nakladatelská celoplátěná červená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, zlacený věcný název v ozdobném rámci na přední desce, zlacené ořízky. - Podpis vlastníka na titulu, zlacení na přední desce již značně setřené. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC10731> Cena: 1850,- Kč
|
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
JAROSLAV VRCHLICKÝ. PŘED BRANAMI ELDORÁDA. Výbor z lyriky.
Výbor uspoř. Václav Stejskal, ilustr. Makéta Prachatická, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1984.
8°, 275 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal v téměř intaktním stavu.
<Kód: PC10889> Cena: 100,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
JAROSLAV VRCHLICKÝ. PŘED BRANAMI ELDORÁDA. Výbor z lyriky.
Výbor uspoř. Václav Stejskal, ilustr. Makéta Prachatická, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1984. 8°, 275 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. - Jako nové.
<Kód: PC23110> Cena: 140,- Kč
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
SATANELA. Báseň Jaroslava Vrchlického. (Psáno r. 1874).
Praha, J. Otto, nedat. [1898].
16°, 47 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná červená. Zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, ozdobné rámce slepotiskem na obou deskách, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulu, vlastnické razítko na str. 3, 25 a 47. S odhlédnutím od popsaných razítek a podpisu je knižní blok i vazba téměř intaktní.
<Kód: PC10732> Cena: 950,- Kč
|
|
( VRCHLICKÝ, Jaroslav )
STARÉ ZVĚSTI. Básně Jaroslava Vrchlického.
Praha, Eduard Valečka, 1893. 2. definitivně upr. vyd. 8°, 100 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědočervená, desky potaženy černým papírem, menší plátěné rohy, zlacený popis a vertikální linky na hřbetu, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC51624> Cena: 290,- Kč
|
|
VYHLÍDAL, Oldřich: CIRKUS. Básně Oldřicha Vyhlídala s fotografickým doporovodem Jaroslava Novotného.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1989. 2. vyd.
8°, 90 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: PC51471> Cena: 60,- Kč
|
WERNISCH, Ivan: ZIMOHRÁDEK.
Přebal, vaz. a typo Lucie Weissbergrová, front. Vladimír Tesař.
Praha, Československý spisovatel, 1965. 1. vyd. 8°, 101 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 30. - Knižní blok a vazba intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC72191> Cena: 290,- Kč
|
|
WOLKER, Jiří: BALADY.
Ilustr. Milena Šoltézová, typo Antonín Dvořák.
Praha, Československý spisovatel, 1970.
8°, 53 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC45817> Cena: 50,- Kč
|
WOLKER, Jiří: BALADY.
Graf. úpr. a dřevoryty Václav Mašek.
Praha, Václav Petr, 1940.
8°, 68 str. Vaz. pův. pkž.
V textu 11 celostranných černobílých ilustrací. - Vazba původní polokožená tmavě hnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy hnědým papírem světlejšího tónu, viněta na přední desce nakladatelská, stejná jako na přebalu a celoplátěné vazbě. Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: PC64087> Cena: 190,- Kč
|
|
( WOLKER, Jiří )
DÍLO JIŘÍHO WOLKRA.
Uspoř. Miloslav Novotný.
Praha, Václav Petr, 1935. 8°, 3 sv. Vaz. pův. cpl. Kart ochr. poudra.
Sv. 1. HOST DO DOMU. 326 str.
Sv. 2. MLADISTVÉ VERŠE A ZLOMKY BÁSNÍ. 329 str.
Sv. 3. PRÁCE PRÓZAICKÉ. 344 str.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC6024> Cena: 660,- Kč
|
( WOLKER, Jiří )
JIŘÍ WOLKER. SRDCE ŠTÍT.
Sest. a úvod. esej Miroslav Florian, graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd. 8°, 127 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 4, sv. 3. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: PC54980> Cena: 85,- Kč
|
|
( ZAHRADNÍČEK, Jan )
JAN ZAHRADNÍČEK. ČTYŘI LÉTA.
Uspoř. Bedřich Fučík, kresba na obálce Richard Fremund, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 108 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 61. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC11932> Cena: 130,- Kč
|
( ZAHRADNÍČEK, Jan )
JAN ZAHRADNÍČEK. ČTYŘI LÉTA.
Uspoř. Bedřich Fučík, kresba na obálce Richard Fremund, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 108 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 61. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC2702> Cena: 190,- Kč
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: DŮM STRACH.
Obálka Jan Brychta.
Purley, Surrey, 1986. 3. vyd. ve zmenšené úpr. pro čtenáře v Československu.
16°, 93 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: PC11649> Cena: 450,- Kč
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: KOROUHVE.
Frontispis a obálka František Tichý. Praha, Jos. R. Vilímek, 1944. 4. vyd.
8°, 78 str. Pův. brož.
Tvar, sv.1. - Intaktní stav.
<Kód: PC33498> Cena: 390,- Kč
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: POD BIČEM MILOSTNÝM.
Graf. úpr. Antoním Lískovec.
Brno, Akord, 1944. 1. vyd.
8°, 69 str. Pův. brož.
Akord, sv. 31. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC38147> Cena: 240,- Kč
|
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: POD BIČEM MILOSTNÝM.
Graf. úpr. Antoním Lískovec.
Brno, Akord, 1944. 1. vyd.
8°, 69 str. Pův. brož.
Akord, sv. 31. - Obálka se znaky pouze mírného použití, podpis vlastníka perem před patitulem. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC29509> Cena: 160,- Kč
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: STARÁ ZEMĚ. Básně z let 1940-1945.
Ilustr Václav Kovárna, graf. úpr. Břetislav Štorm.
Brno, Akord, bez data vyd. [1946]. 1. vyd.
8°, 106 str. Pův. brož.
|
|
|
Podpis autora před titulem. - V textu pět celostr. ilustr. - Obálka značně ušpiněna, knižní blok čistý a téměř intaktní.
<Kód: PC56663> Cena: 330,- Kč
|
ZATLOUKAL, Jaroslav: MORAVA.
Graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Brno - Praha, Stejskal Josef a Miroslav, 1940. 4°, 61 str. Vaz. dob. cpl.
První vydání. - Vazba dobová, celoplátěná světlehnědá, hnědý popis a horizontální linky na hřbetu, švetlehnědá horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC55719> Cena: 190,- Kč
|
ZATLOUKAL, Jaroslav: MOTÁČEK EVĚ.
Ilustrace, obálka a grafická úprava Jaroslav Lukeš. Brno, Klub Kounicových kolejí, 1946. 8°, 42 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Sedmikrásky, sv. 2. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC31204> Cena: 380,- Kč
|
ZATLOUKAL, Jaroslav: PROMĚNY.
Graf. úpr. Z. Rossmann.
Praha - Brno, Josef a Miroslav Stejskal, 1940. 3. vyd.
8°, 310 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná modrá, zlacený popis, ozdobné viněty a linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech šedé, menší plátěné rohy, žlutá horní ořízka. - Obálka není vevázána, vazba se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: PC12764> Cena: 60,- Kč
|
ZATLOUKAL, Jaroslav: VELIKÝ NÁVRAT.
Obálka, frontispis a graf. úpr. Václav Zykmund. Brno, Klub Kounicových kolejí, 1945. 1. vyd.
8°, 38 str. Volné archy v pův. pap. obálce s přebalem.
Pečeť, sv. 1. - Obálka natržena v horní části hřbetu a přední strany obálky asi 4 cm. Velmi dobrý stav.
<Kód: PC56852> Cena: 95,- Kč
|
|
ZÁVADA, Vilém: NA PRAHU.
Kresba na přebalu Vladimír Tesař, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd. 8°, 81 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 71. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: PC6751> Cena: 280,- Kč
|
( ZÁVADA, Vilém )
VILÉM ZÁVADA. KDO S BÁSNÍ ZACHÁZÍ.
Uspoř. Břetislav Štorek, ilustr. Miloslav Holý, typo Oldřich Hlavsa. Praha, Československý spisovatel, 1975. 1. vyd. 8°, 135 str., 8 vyobr. a mikrodeska na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, základní řada, roč. 15, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: PC46033> Cena: 125,- Kč
|
( ZÁVADA, Vilém )
VILÉM ZÁVADA. VE SKOŘÁPCE ZEMĚ.
Výbor poezie uspoř. Jan Adam, ilustr. Zdeněk Sklenář, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 1. vyd.
8°, 240 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, Zlatý fond poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC11097> Cena: 145,- Kč
|
ZIMA, Stanislav: Z POHÁRU MLÁDÍ. Znělky.
Pardubice, F. & V. Hoblík, 1884.
8°, 171 str. Vaz. dob. ppl.
První vydání. - Vazba dobová, poloplátěná hnědočervená. Zlacený popis a horizont. linky na hřbetu, desky potaženy bar. pap. s rostlinným motivem, plátěné rohy, zlacená horní ořízka, šité kapitálky. Místy skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
<Kód: PC20368> Cena: 370,- Kč
|
|
|
ŽÁČEK, Jiří: TEXT-APPEAL.
Ilustr. Eva Žáčková, typo Pavel Hrach.
Praha, Československý spisovatel, 1990. 2. vyd.
8°, 99 str. Pův. brož.
Obálka intaktní, z knižního bloku uvolněno asi polovina listů.
<Kód: PC61099> Cena: 5,- Kč
|
ŽIŽKOVI, Růžena a Otakar: VŮNĚ JABLKA. Básně.
Praha, Novina, 1941.
8°, 87 str. Pův. brož.
Studnice, sv. 12. - První vydání. - Téměř intaktní stav.
<Kód: PC22123> Cena: 190,- Kč
|
|