|
Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.
|
|
APOLOGIA. Neb Obrana ode mne Karla staršího z Žerotína
ku panu Jiříkovi z Hodic 1606.
Vyškov na Moravě, Obzina, 1939.
8°, 43 str. Vaz. pův. pap.
Exemplář číslo 281 z 333 výtisků na ručním losínském papíře. - Vazba téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BIB66913> Cena: 2700,- Kč Rezervováno
|
|
|
|
|
( BEDNÁŘ, Kamil )
MED A HOŘEC. Parafráze Kamila Bednáře z latinské poesie XVI. stol. v Čechách.
Přel. a studii naps. Věra Studená, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Václav Petr, 1942.
8°, 61 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Lyrika, sv. 4. - Přebal, vazba a knižní blok se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: PC66916> Cena: 20,- Kč
|
|
CARREL, Alexis: ČLOVĚK, TVOR NEZNÁMÝ.
Přel. Vladimír Tůma.
Praha, Julius Albert, 1948. 3. vyd.
8°, 257 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená tmavě hnědá, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu s pěti vazy, desky potaženy světlehnědým plátnem, hnědá horní ořízka. Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN66924> Cena: 420,- Kč
|
DANEŠ, Karel - DOMIN, J. V.: DVOJÍM RÁJEM. CESTA NA JÁVU A DO AUSTRÁLIE.
Praha, Otto, bez data vyd.
8°, 2 sv. Vaz. dob., ppl.
Sv. 1. Cesta na Jávu a po Jávě.
Str. 539, 1 mapa a 10 bar. a cb. vyobr. na příl.
Sv. 2. Cesta po Austrálii a na Ceylon.
Str. 796, 1 rozkl. mapa a 14 bar. a cb. vyobr. na příl.
Vazby ve velmi dobrém stavu, knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: HMZ66945> Cena: 480,- Kč Rezervováno
|
HREJSA, Ferdinand: DĚJINY KŘESŤANSTVÍ V ČESKOSLOVENSKU.
Praha, Husova českosl. evangelická fakulta bohoslovecká, 1947-50.
8°, 6 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Doba předhusitská. 322 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 1. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, text místy podtržen obyčejnou, červenou a modrou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Hus a husitství. (Čechové v zápasu o ryzí křesťanství). 368 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 2. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, text místy podtržen perem. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Rokycana, Husitský král. Počátky Jednoty bratrské. (Čechové dospívají k ryzímu křesťanství). 278 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 4. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, knižní blok částečně nerozřezán, text ojediněle podtržen perem. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Za krále Vladislava a Ludvíka. Před světovou reformací a za reformace. 365 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 6. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu, text ojediněle podtržen červenou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Za Ferdinanda I. (1526-1564) Počátky protireformace. 429 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 9. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu, knižní blok částečně nerozřezán. Velmi dobrý stav.
Sv. 6. Za krále Maxmiliána II. 1564-1576. (Česká konfese). 399 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 14. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok částečně nerozřezán. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN66928> Cena: 1200,- Kč
|
KADEŘÁVEK, Eugen: JE-LI SPOR MEZI VĚDOU A VÍROU?
Praha, vl.nákl., 1914.
8°, 68 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, rukopisná poznámka a knihovnické razítko na titulu, str. 2 až 68 ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN66929> Cena: 120,- Kč
|
SÉNANCOUR, Etiene Pivert de: KNIHA O LÁSCE.
Dle prvopočátečných zákonů a zvyklostí moderních společností.
Přel. František Linhart a Josef Helm, předmluva Fr. de Nion.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1912.
8°, 127 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, ročník 10, sv. 8 a 9. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV66953> Cena: 230,- Kč
|
SLOVENSKÉ PÍSNĚ Z UHERSKOBRODSKA.
Sebral a sestavil Ferdinand Tomek, vysvětlivky Jiří Horák.
Vlastním nákladem v generální komisi u Antonína Tomka v Olomouci, bez data vyd. [1926].
8°, 105 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU66960> Cena: 950,- Kč Rezervováno
|
ÚLEHLA, Vladimír: ZÁHADA SMRTI. Úvaha biologova.
Obálka Jaroslav Šváb, graf. úpr. František Ketzek.
Praha, Alois Svoboda, 1945. 1. vyd.
8°, 124 str. Pův. brož.
Průhledy, sv. 1. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN66941> Cena: 90,- Kč
|
ZAVADIL, A.: OBRÁZKY ZE ŠVÝCARSKA. Havlíčekhaus v Brixenu. Poznámky.
Praha, Josef Pelcl, 1911.
8°, 40 str. Pův. brož.
Chvilky, č. 3. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: SV66957> Cena: 55,- Kč
|
|