Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


23 SLOVENSKÝCH A SLOVÁCKÝCH PÍSNÍ. Pro mužský čtverozpěv upravil Bohumír Pokorný.
Brno - Příbor, František Drdácký, 1912. 3. vyd.
8° podél, 61 str. Pův. brož.
Obálka v horní a dolní části hřbetu mírně poškozena, knižní blok intaktní.
<Kód: LU10022> Cena: 140,- Kč.
ACTA MUSEI MORAVIAE. ETHNOGRAPHICA. X. 1975 - 1976.
Uspoř. Ludvík Kunz.
Brno, Moravské muzeum, 1976.
8°, 83 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: LU41300> Cena: 95,- Kč
BARTOŠ, Fr. - JANÁČEK, Lev: KYTICE Z NÁRODNÍCH PÍSNÍ MORAVSKÝCH, SLOVENSKÝCH I ČESKÝCH.
Telč, Emil Šolc, 1901. 3. vyd.
8°, 257 str., 12 str. text a rejstřík na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: LU67042> Cena: 460,- Kč
( BARTOŠ, František - KAŠPAR, Adolf )
KYTICE Z LIDOVÉHO BÁSNICTVA. Našim dětem uvil František Bartoš.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Olomouc, Prombergr, 1920. 4. vyd.
4°, 158 str. Vaz. pův. cpl.
V textu množství barevných celostranných a menších ilustrací. - Vazba se znaky mírného použití ve vnějších rozích. Na titulní straně rkp. datum 1924, knižní blok místy pouze nepatrně ušpiněn běžnou manipulací, převážně téměř intaktní.
<Kód: LU36291> Cena: 290,- Kč
DVOŘÁČEK, Karel: STARÁ PÍSEŇ. Zkazky a lidová vyprávění.
Sest. Alois Sivek, ilustr. Jan Provazník.
Ostrava, Profil, 1967.
8°, 141 str., 6 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Sedmikvítek, sv. 7. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU55930> Cena: 80,- Kč
( ERBEN, Karel Jaromír )
KAREL JAROMÍR ERBEN. PROSTONÁRODNÍ PÍSNĚ A ŘÍKADLA.
Typo, vaz. a přebal Jindřich Štýrský, s ilustr. M. Alše, V. Barvitia, A. Dvořáka, P. Maixnera, J. Mánesa, L. Marolda, J. Prouska, G. Schulze, J. Schwaigra, K. Svobody a A Waldhausena.
Praha, Evropský literární klub, 1937.
4°, 454 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal, již značně poškozen, přiložen. Vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: LU13872> Cena: 390,- Kč
( ERBEN, Karel Jaromír )
KAREL JAROMÍR ERBEN. PROSTONÁRODNÍ PÍSNĚ A ŘÍKADLA.
Typo, vaz. a přebal Jindřich Štýrský, s ilustr. M. Alše, V. Barvitia, A. Dvořáka, P. Maixnera, J. Mánesa, L. Marolda, J. Prouska, G. Schulze, J. Schwaigra, K. Svobody a A Waldhausena.
Praha, Evropský literární klub, 1937.
4°, 454 str. Vaz. pův. cpl.
Přebal chybí, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU13665> Cena: 240,- Kč
FROLEC, Václav: VÁNOCE V ČESKÉ KULTUŘE.
Přebal a typo Miloslav Fulín.
Praha, Vyšehrad, 1989. 2. vyd.
8°, 439 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 48 bar. čb. vyobr. - Jako nové.
<Kód: LU69028> Cena: 180,- Kč
FROLEC, Václav - VAŘEKA, Josef: LIDOVÁ ARCHITEKTURA. Encyklopedie.
Graf. úpr., přebal a vaz. Vladimír Endl.
Praha a Bratislava, SNTL a Alfa, 1983. 1. vyd.
4°, 359 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 452 kreseb a fotografií. - Intaktní stav.
<Kód: LU56363> Cena: 660,- Kč
( KILIANOVÁ, Eva )
O STŘÍBRNÉ PODKOVĚ. Pověsti z jižní a jihozápadní Moravy.
Sest. Eva Kilianová, vypravují Eva Kilianová, Josef St. Menšík a Václav Richter, doslov Oldřich Sirovátka, ilustr. Vlasta Baránková, graf. úpr. Jan Jordán.
Brno, Blok, 1986. 1. vyd.
8°, 93 str. Vaz. pův. lamino.
V textu množství bar. celostr. ilustrací. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU32651> Cena: 80,- Kč
( KOBZÁŇ, Jan )
O ZBOJNÍKOCH A O POKLADOCH Z MORAVSKÉHO VALAŠSKA.
Dle podání lidu napsal a obrázky nakreslil i do dřeva vyryl Jan Kobzáň.
Praha, B. Kočí, 1927.
4°, 111 str. Vaz. pův. ppl.
Umělecké snahy, sv. 315. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: LU52873> Cena: 950,- Kč
KRKOŠKOVÁ, Marie: ROZPRÁVKY.
Doslov František Jílek, přebal a vaz. Václav Sivko, typo Antonín Dvořák.
Praha, Československý spisovatel, 1950.
8°, 205 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Svět, výběrová řada. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní. - Lidové rozprávky z jihočeských Blat.
<Kód: LU34629> Cena: 490,- Kč

KUBA, Ludvík: SLOVANSTVO VE SVÝCH ZPĚVECH. Sborník písní všech národů slovanských s původními texty a českými překlady.
PÍSNĚ RUSKÉ: I.Maloruské. II. Velkoruské. III. Běloruské.
Přel. J. V. Bohuslav.
Praha, Hudební matice Umělecké besedy, 1922. 2. vyd.
4°, 2 sv. Vaz. dob. cpl.
1. Sv. 191 str.
2. Sv. Str. 193 - 402.
Vazby dobové, celoplátěné červené, zlacený popis na hřbetech, na předních deskách v ozdobném černém rámci. - Vazby ve velmi dobrém stavu, knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: LU61532> Cena: 540,- Kč

KYNČL, Rudolf: SLOVÁCKÁ POHÁDKA.
Ilustr. Vladimír Babula.
Uherský Brod, Lidová tvorba, 1941.
8°, 31 str. Pův. seš.
Téměř intaktní stav.
<Kód: LU58532> Cena: 190,- Kč
LANDSFELD, Heřman: LIDOVÉ HRNČÍŘSTVÍ A DŽBÁNKÁŘSTVÍ.
Besedy o řemesle džbánkářském, hrnčířském a kamnářském.
Přebal a vaz. Zdeněk Rossmann.
Praha, Orbis, 1950. 1. vyd.
8°, 341 str., 68 čb. a 4 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Delta. - Množství čb. vyobr. v textu. - Přebal čistý, mírně poškozen v horní části hřbetu, na okraji horní části přední strany vytrženo asi 10 x 30 mm. Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: LU11241> Cena: 1200,- Kč
( MALÁ-VIDLÁKOVÁ, Alžběta )
POVĚSTI Z HORÁCKA-DOLÁCKA. (Doplněk vlastivědné čítanky "Horáci-Doláci").
Sebrala a napsala Alžběta Malá - Vidláková.
Moravský Krumlov, vl. nákl., 1932.
8°, 178 str., 2 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, drobné hnědé skvrny od vlhkého skladování na několika prvních a posledních stranách. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU38167> Cena: 290,- Kč
MALÁTOVÁ - DIVOKÁ, Jiřina: HORÁCKÝ KROJ Z TELČSKA, DAČICKA A TŘEŠŤSKA.
I. Ženský kroj.

Vzory výšivek nakreslili Miroslav Rychetský a Ivan Straka, foto. P. Sedláček, Š. Hanuš, J. Vávra a J. Lauschmann, graf. úpr. Jaroslav Kameník.
Praha a Jihlava, Ústav pro kulturně výchovnou činnost a OKS, 1983. 1. vyd.
8° podél, 47 str. text a 12 rozkl. listů vzorníku výšivek a střihů v pův. pap. obálce.
Text intaktní, vzorníky téměř intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU31718> Cena: 520,- Kč

MALOVANÝ KRAJ. Ročník 5, číslo 1-2.
Měsíčník pro národopis a lidovýchovu Slovácka.
Red. F. Mkulecký, V. Rezek a J. Konečný.
Břeclav, Oblastní vedení Slováckých krůžků, 1950.
4°, 23 str. Pův. pap. ob.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU16335> Cena: 20,- Kč

MELMIKOVÁ - PAPOUŠKOVÁ, Naděžda: PUTOVÁNÍ ZA LIDOVÝM UMĚNÍM.
Kresby a graf. úprava Alois Moravec.
Praha, Čin, 1941.
4°, 394 str., 82 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba i knižník blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU14968> Cena: 350,- Kč

PANÍ PÁNA ZABILA. Výbor z polských balad.
Sestavila, přeložila a doslov napsala Vlasta Dvořáčková, vazba a titulní list Sylvie Vodáková, graf. úpr. Martin Dyrynk.
Praha, Mladá fronta, 1986. 1. vyd.
16°, 152 str. Vaz. pův. pap. s ochr. folií.
Květy poezie, sv. 158. - Jako nové.
<Kód: LU35118> Cena: 160,- Kč

PÍSNĚ MOJE, PÍSNĚ . . .
Výběr ze slovenské lidové poezie.
Sest. Andrej Melicherčík, ilustr. přebal a vaz. Ľudovít Fulla, graf. úpr. Milan Kovář.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 174 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slovenská knihovna, sv. 30. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU19624> Cena: 110,- Kč

PLICKA, Karel - VOLF, František: ČESKÝ ROK V POHÁDKÁCH, PÍSNÍCH, HRÁCH A TANCÍCH, ŘÍKADLECH A HÁDANKÁCH. Léto.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, Odeon, 1979. 2. vyd.
8°, 423 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 442. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: LU14144> Cena: 100,- Kč

PLICKA, Karel - VOLF, František: ČESKÝ ROK V POHÁDKÁCH, PÍSNÍCH, HRÁCH A TANCÍCH, ŘÍKADLECH A HÁDANKÁCH.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, Družstevní práce a SNKLHU, 1944 - 1960. 1. vyd.
8°, 4 svazky.
Sv. 1. JARO. 369 str. Vaz. pův. cpl. s veváz. přebalem.
Vaz. ve hřbetu ze znaky mírného použit. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. LÉTO. 416 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
Sv. 3. PODZIM. 427 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
Sv. 4. ZIMA. 429 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU8139> Cena: 320,- Kč

PLICKA, Karel - VOLF, František: ČESKÝ ROK V POHÁDKÁCH, PÍSNÍCH, HRÁCH A TANCÍCH, ŘÍKADLECH A HÁDANKÁCH.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, Družstevní práce a SNKLHU, 1948 - 1960.
8°, 4 svazky. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. JARO. 369 str. 2. vyd.
Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 2. LÉTO. 416 str. 1. vyd.
Přebal se znaky mírného použití. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 3. PODZIM. 427 str. 1. vyd.
Přebal se znaky mírného použití. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 4. ZIMA. 429 str. 1. vyd.
Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU41543> Cena: 440,- Kč
SALICHOVÁ, Helena: SLEZSKÉ BAJKY.
Přebal a ilustr. Helena Salichová, graf. úpr. Václav Beránek.
Ostrava, Krajské nakladatelství, 1958.
8°, 129 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. celostr. a menších ilustr. - Přebal se znaky použití, zejm. v horní a dolní části hřbetu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU6392> Cena: 360,- Kč
SELSKÉ ČILI SOUSEDSKÉ HRY ČESKÉHO BAROKA.
Uspoř., úvod. studie a pozn. Zdeněk Kalista, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1942.
8°, 217 str., 3 čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 9. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU18065> Cena: 290,- Kč
( STRÁNECKÁ, Františka )
POHÁDKY Z MORAVY. Sebrala Františka Stránecká.
Praha, František Šrom, 1868.
8°, 54 str. Vaz. pův. pap.
Podpis vlastníka na přední straně obálky, obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav. - Autorčin knižní debut a první vydání Pohádek z Moravy. Kniha byla vydána editorským přispěním K. J. Erbena. Mezi lety 1860 až 1874 bydlela F.S. v Uherském Hradišti, kde se věnovala sbírání pohádek, pořekadel, hádanek a dětských her. Tímto bylo započato její literární působení. Národopisná orientace na lid Horácka a Slovácka pronikla i do její beletristické tvorby. J. Herben ji v r. 1880 nazval moravskou Boženou Němcovou.
Františka Stránecká, vl. jm. Všetečková, provdaná Kerschnerová, nar. 1839 ve Velkém Meziříčí, zemřela r. 1888 v Brně. Autorka povídek, zejm. z venkovského života na Slovácku, Horácku a na Vysočině. Sběratelka, etnografka, ...
<Kód: LU51955> Cena: 9.500,- Kč
SVOBODOVÁ, Vlasta: O HORÁCKÝCH LIDOVÝCH TKANINÁCH.
Obálka Alexandra Martínková, fotografie v textu a bar. příl. Jiří Svoboda a Vlasta Svobodová.
Nové město na Moravě, Horácké muzeum, 1965.
8°, 17 str., 3 bar. tab. na příl. Pův. sešit.
Intaktní stav.
<Kód: LU41141> Cena: 130,- Kč
SVOBODOVÁ, Vlasta: O HORÁCKÝCH VÝŠIVKÁCH.
Obálka a graf. úpr. Alexandra Martínková, fotografie v textu a bar. příl. Miloš Budík a Anna Sedláková.
Nové město na Moravě, Horácké muzeum, 1967.
8°, 31 str., 3 bar. tab. na příl. Pův. sešit.
Intaktní stav.
<Kód: LU41142> Cena: 160,- Kč
ŠEVELA, Martin: U ŽŮDRA.
Fotografie J. Fiala, K. Prášil, V. Pirek, J. Štěpánek a O. Krejčí.
Brno, Petrov, 1943. 1. vyd.
8°, 117 str. [+17]. Vaz. pův. ppl.
V textu množství barevných a černobílých fotografií, reprodukovaných technikou hlubotisku. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: LU31052> Cena: 420,- Kč

( ŠKOLNÍ PRÁCE VEŘEJNÉ ŠKOLY UMĚLECKÝCH ŘEMESEL V BRNĚ )
NEURČENÝ AUTOR.
HANÁCKÝ KROJ.
Hanácká kordula vzadu. Hanácká kordula vpředu. Výšivka k hanácké košilce. Výšivka k pasu hanácké sukně.
Kombinovaná technika na pap. 330 x 245.
Kresba tuší na pap. 330 x 245.
Dvojlist, karton s adj. průsvitným pap. a detaily s popisem.
Bez data [30. léta], bez signatury.
<Kód: LU24352> Cena: 650,- Kč

( ŠKOLNÍ PRÁCE VEŘEJNÉ ŠKOLY UMĚLECKÝCH ŘEMESEL V BRNĚ )

NEURČENÝ AUTOR.
KROJ HUCULSKÝ.
Kresba tuší na pap. 330 x 245.
Kresba tužkou kolorovaná pastelem na pap. 83 x 165.
Kresba tužkou kolorovaná pastelem na pap. 265 x 100.
Trojlist, karton s adj. průsvitným pap. a detaily s popisem.
Bez data [30. léta], bez signatury.
<Kód: LU24353> Cena: 450,- Kč

( ŠKOLNÍ PRÁCE VEŘEJNÉ ŠKOLY UMĚLECKÝCH ŘEMESEL V BRNĚ )
NEURČENÝ AUTOR.
KYJOVSKÝ KROJ.
Střed kyjovské zástěry. Roh kyjovského obojku.
Kombinovaná technika na pap. 330 x 245.
Kresba tuší a akvarelem na pap. 330 x 245.
Dvojlist, karton s adj. průsvitným pap. a detaily s popisem.
Bez data [30. léta], bez signatury.
<Kód: LU24355> Cena: 650,- Kč

( ŠKOLNÍ PRÁCE VEŘEJNÉ ŠKOLY UMĚLECKÝCH ŘEMESEL V BRNĚ )
NEURČENÝ AUTOR.
UH. HRADIŠŤSKÝ KROJ.
Motiv "Kadrle". Motiv trháčku "Na husí vajce". Motiv trháčku "Na trnku".
Kombinovaná technika na pap. 330 x 240.
Kresba tuší na pap. 330 x 240.
Dvojlist, karton s adj. průsvitným pap. a detaily s popisem.
Bez data [30. léta], bez signatury.
<Kód: LU24359> Cena: 650,- Kč
( ŠKOLNÍ PRÁCE VEŘEJNÉ ŠKOLY UMĚLECKÝCH ŘEMESEL V BRNĚ )
NEURČENÝ AUTOR.
UH. HRADIŠŤSKÝ KROJ.
Motivy vzorů na rukávcích.
Kombinovaná technika na pap. 330 x 240.
Kresba tuší na pap. 330 x 240.
Dvojlist, karton s adj. průsvitným pap. a detaily s popisem.
Bez data [30. léta], bez signatury.
<Kód: LU24360> Cena: 650,- Kč
ŠPALÍČEK NÁRODNÍCH PÍSNÍ A ŘÍKADEL.
Zpěvník pro 1 hlas s doprovodem kytary, harmoniky nebo klavíru.
Harmonisoval a upravil Jan Seidl.
Praha - Brno, Melantrich a Pazdírek, 1939. 2. vyd.
8°, 123 str. Vaz. pův. pap.
Melpa, sv. 130. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU53052> Cena: 85,- Kč
ŠPALÍČEK NÁRODNÍCH PÍSNÍ A ŘÍKADEL.
Zpěvník pro 1 hlas s doprovodem kytary, harmoniky nebo klavíru. I. díl.
Harmonisovali a upravili Karel Reiner a Jan Seidel.
Praha, Melantrich, 1948. 5. vyd.
8°, 123 str. Vaz. pův. pap.
Melpa, sv. 130. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU70097> Cena: 35,- Kč
ŠPALÍČEK NÁRODNÍCH PÍSNÍ A ŘÍKADEL.
Zpěvník pro 1 hlas s doprovodem kytary, harmoniky nebo klavíru. II. díl.
Harmonisoval a upravil Jan Seidl.
Praha - Brno, Melantrich a Oldřich Pazdírek, 1939. 2. vyd.
8°, 158 str. Vaz. pův. pap.
Melpa, sv. 140. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU53053> Cena: 95,- Kč
ŠULOVÁ, Anežka: OBR NA ŠOŠOLE. Pověsti ze severní Moravy.
Dialektem psaný text převyprávěla Eva Kilianová, doslov Oldřich Sirovátka, ilustr., přebal a vaz. Alois Mikulka, graf. úpr. Viktor Šafář.
Ostrava, Krajské nakladatelství, 1964. 1. vyd.
8°, 157 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Zadní strana přebalu natržena a zdařile restaurována, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: LU61072> Cena: 450,- Kč
ŠVÁCHA, Vladimír: NÁRODNÍ HONIČKY ČESKOSLOVANSKÉ.
Praha, Dědictví Komenského, 1912.
8°, 160 str. Pův. brož.
Spisy Dědictví Komenského, sv. 128. Příležitostné vzdělávací spisy Dědictví Komenského, sv. 1 - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: LU26937> Cena: 850,- Kč
TAJEMNÉ ZRCÁDKO. Výbor japonských pohádek.
Sest. Petr Denk, ilustr. Miroslav Netík.
Praha a Brno, Ústřední učitelské nakladatelství a knihkupectví, 1942.
4°, nestr. [16]. Pův. seš.
Knihovna Vlaštovičky, sv. 11. - Velmi dobrý stav. - Staré národní pohádky z Japonska.
<Kód: LU26333> Cena: 220,- Kč
TICHÝ, František: KYTICE Z ČESKÉ A SLOVENSKÉ DUCHOVNÍ LYRIKY LIDOVÉ.
Titulní list V. H. Bruner.
Praha, Ladislav Kuncíř, 1931.
8°, 153 str. Pův. brož.
Národní knihovna, sv. 7. - Obálka se znaky použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU21136> Cena: 110,- Kč
UHLÍŘ, Jiří: TŘEBÍČSKÉ BETLÉMÁŘSTVÍ.
Graf. úpr. Vlastimil Toman.
Třebíč, OKCR a ZMM, 1965.
4°, nestr. [16]. Pův. seš.
Publikace ZMM, sv. 21, řada katalogy a průvodce č. 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU41534> Cena: 110,- Kč

UKRAJINA ZPÍVÁ. Anthologie ukrajinské lidové písně.
Přel. Marie Mařanová a Jan Vladislav, uspoř. Orest Zilynskyj a Jan Vladislav, ilustr. Michal Romberg.
Praha, Družstevní práce, 1950.
8°, 399 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slunovrat, sv. 36. - Vazba i knižní blok intaktní, přebal se znaky mírného použití.
<Kód: LU26419> Cena: 160,- Kč

UKRAJINA ZPÍVÁ. Anthologie ukrajinské lidové písně.
Přel. Marie Mařanová a Jan Vladislav, uspoř. Orest Zilynskyj a Jan Vladislav, ilustr. Michal Romberg.
Praha, Družstevní práce, 1950.
8°, 399 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Slunovrat, sv. 36. - Rkp. dedikace na patitulu. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: LU63144> Cena: 50,- Kč

UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Karel Fabel.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1981.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 84 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU45632> Cena: 440,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Karel Fabel.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1982.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 84 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Obálky místy se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU45633> Cena: 380,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Karel Fabel.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1983.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 84 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Obálky místy se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: LU45634> Cena: 380,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Karel Fabel.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1984.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 84 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU45635> Cena: 440,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Pavel Hrach.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1987.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 84 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Velmi dobrý stav..
<Kód: LU45637> Cena: 460,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla.
Graf. úpr. Milada Hrachová.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1988.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 96 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU45638> Cena: 440,- Kč
UMĚNÍ A ŘEMESLA.
Graf. úpr. Milada Hrachová.
Praha, Ústředí lidové umělecké výroby, 1990.
8° podél, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. 84 str.
Sv. 2. 84 str.
Sv. 3. 84 str.
Sv. 4. 96 str.
V textu množství bar. a čb. ilustr. - Velmi dobrý stav..
<Kód: LU45639> Cena: 410,- Kč
VACLÍK, Vladimír: LIDOVÉ BETLÉMY V ČECHÁCH A NA MORAVĚ.
Přebal a graf. úpr. Jiří Blažek.
Praha, Vyšehrad, 1988.
8°, 124 str., 48 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: LU26463> Cena: 95,- Kč
VÁCLAVEK, Bedřich - SMETANA, Robert: ČESKÝ NÁRODNÍ ZPĚVNÍK. Písně české společnosti 19. století.
Přebal a graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, Svoboda, 1949. 2. dopl. vyd.
8°, 468 str., 22 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Sebrané spisy Bedřicha Václavka, sv. 8. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU56125> Cena: 330,- Kč
VONDRUŠKOVÁ, Alena - VONDRUŠKA, Vlastimil:
TRADICE LIDOVÉ TVORBY. Lidová hmotná kultura v Čechách a na Moravě.
Fotografie Jaroslav Jeřábek, Jan Kašpar a Dagmar Landová, kresby Hana Zpěváková-Sokoltová a Ivan Zpěvák, graf. úpr., obálka a vaz. Jiří Blažek.
Praha, Artia, 1988.
4°, 191 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: LU13690> Cena: 260,- Kč
VONDRUŠKOVÁ, Alena - VONDRUŠKA, Vlastimil:
TRADICE LIDOVÉ TVORBY. Lidová hmotná kultura v Čechách a na Moravě.
Fotografie Jaroslav Jeřábek, Jan Kašpar a Dagmar Landová, kresby Hana Zpěváková-Sokoltová a Ivan Zpěvák, graf. úpr., obálka a vaz. Jiří Blažek.
Praha, Artia, 1988.
4°, 191 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: LU33488> Cena: 330,- Kč
VONIČKA LIDOVÉ POEZIE.
Uspořádal Oldřich Vyhlídal, ilustr. přebal, vaz. a typo Sylvie Vodáková.
Praha, Československý spisovatel, 1975. 1. vyd.
8°, 115 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská prémie Klubu přátel poezie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU34191> Cena: 40,- Kč

VONIČKA LIDOVÉ POEZIE.
Uspořádal Oldřich Vyhlídal, ilustr. přebal, vaz. a typo Sylvie Vodáková.
Praha, Československý spisovatel, 1975. 1. vyd.
8°, 115 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská prémie Klubu přátel poezie. - Téměř intaktní stav.
<Kód: LU13883> Cena: 65,- Kč
VÝBOR ČESKOSLOVANSKÉ POESIE LIDOVÉ.
Uspoř. Emerich Čech.
Praha, J. Otto, nedat. [1898].
16°, 118 str. Vazba dobová, potažena mramorovaným papírem.
Množství skvrn od vlhkého skladování. Dobrý stav.
<Kód: LU53066> Cena: 160,- Kč
( WENIG, Adolf )
MORAVSKOSLEZSKÉ POVĚSTI. Vypravuje Adolf Wenig. Kresby Josefa Weniga.
Praha, L. Mazáč, 1933.
4°, 214 str. Vaz. pův. cpl.
Vazba původní celoplátěná červená, zlacený popis na hřbetu a přední desce. - Velmi dobrý stav.
<Kód: LU13192> Cena: 290,- Kč
ZAORÁLEK, Jaroslav: LIDOVÁ RČENÍ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Fr. Borový, 1947. 1. vyd.
8°, 741 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU27925>> Cena: 120,- Kč
ZÍBRT Čeněk: PIVO V PÍSNÍCH LIDOVÝCH A ZNÁRODNĚLÝCH.
Praha, Otakar Zachar, 1909.
8°, 401 str. Pův. brož.
Příloha časopisu sládek, ročník 3. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: LU42993> Cena: 680,- Kč Rezervováno
Technická podpora.