Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

110 LET MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY V BRNĚ.
Předml. Libor Vykoupil, text kol. zaměstnanců DP, fotografie Oldřich Pospíšil, Karel Prášil a Jaroslav Šaur.
Brno, Dopravní podnik, 1970.
4°, 103 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ37618> Cena: 330,- Kč
150 LET MORAVSKÉHO MUZEA V BRNĚ. Katalog jubilejní výstavy 1968.
Uspoř. Zbyněk Stránský, fotografie Milan Hofer a Miloš Budík, graf. úpr. Ladislav Včelař.
Brno, Moravské muzeum, 1968.
8° podél, nestr. [122]. Pův. brož. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ56453> Cena: 120,- Kč
150 LET MORAVSKÉHO MUZEA V BRNĚ. Katalog jubilejní výstavy 1968.
Uspoř. Zbyněk Stránský, fotografie Milan Hofer a Miloš Budík, graf. úpr. Ladislav Včelař.
Brno, Moravské muzeum, 1968.
8° podél, nestr. [122]. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ13705> Cena: 60,- Kč
500 LET KNIHTISKU V BRNĚ. 1486 - 1986.
Zprac. J. Kubíček, Vladislav Dokoupil, Jan Chmelíček a Mirko Riedl, přebal Jan Rajlich.
Brno, SVK, bez data vyd.
8°, 205 str., 1 rozkl. bar. vyobr. ve front. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vlastivědná knih. mor., sv. 53. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ13242> Cena: 290,- Kč
ABC KULTURNÍCH PAMÁTEK ČESKOSLOVENSKA.
Úvod. Otakar Nový, přebal a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Panorama, 1985. 1. vyd.
8°, 678 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Encyklopedie Pyramida. - V textu 209 bar. foto, 480 znaků, 79 plánů a 7 map. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ59361> Cena: 120,- Kč
ABC KULTURNÍCH PAMÁTEK ČESKOSLOVENSKA.
Úvod. Otakar Nový, přebal a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Panorama, 1985. 1. vyd.
8°, 678 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Encyklopedie Pyramida. - V textu 209 bar. foto, 480 znaků, 79 plánů a 7 map. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: HMZ38334> Cena: 150,- Kč
AGUIRRE, Indalecio Liévano: BOLÍVAR.
Přel. Josef Hajný, doslov Josef Polišenský, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Práce, 1983. 1. vyd.
8°, 351 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ31854> Cena: 130,- Kč
AJŠMAN, Jiří: ČEŠTÍ KRÁLOVÉ. Život a vláda (1198 - 1918).
Přebal, graf. úpr. a vaz. Oldřich Hlavsa.
Plzeň, Moudrá sova, 1994. 1. vyd.
8°, 94 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ14305> Cena: 40,- Kč
( ANONYM )
ZEMĚ DOBRÁ, TO JEST ZEMĚ ČESKÁ.
Sest., slovník, vysvětlivky a pozn. Ivona Kučerová a Lucie Medová, doslov Eduard Petrů a Martin Valášek, vaz. a graf. úpr. Boris Mysliveček.
Brno, Atlantis, 1998.
8°, 335 str. Vaz. pův. lamino.
Thesaurus absconditus, sv. 1. Jako nové.
<Kód: HMZ52144> Cena: 145,- Kč
ARNOŠTOVÁ, Boženová: JAK JSME SPOLU ŽILI.
Vzpomínky ženy faráře církve českomoravské ve Lnářích.
Příbram, A. Pelz, 1942.
8°, 76 str., 1 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ68915> Cena: 330,- Kč
AUSSTELLUNG MÜNCHEN 1908. 30 Ansichten.
München, Künstler-Karten Vertrieb, ohne Jahr.
8°, Querformat, unpag. [32]. Orig. Heft.
Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: HMZ43266> Preis: 440,- CZK
( BAEDEKER, Karl )
LONDON AND ITS ENVIRONS. Handbook for travellers by Karl Baedeker. With 45 maps and plans.
Leipzig, London and New York, Karl Baedeker, 1923. 18th revised ed.
8°, 502 p. with 45 maps a. plans, with 72 p. Appendix to Baedeker's Handbook, with 7 maps a. 1 plan. Orig. red all-cloth.
Very good condition.
<Code: HMZ60322> Cena: 850,- CZK
BALETKA, Ladislav - LOUDA, Jiří: ZNAKY MĚST SEVEROMORAVSKÉHO KRAJE.
Přebal a graf. úpr. Jiří Moldřík.
Ostrava, Profil, 1980. 1. vyd.
8°, 97 str., 32 tab. bar. znaků na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ57631> Cena: 85,- Kč

BARTONĚK, Antonín: ZLATÉ MYKÉNY.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Panorama, 1983. 1. vyd.
8°, 300 str., 32 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, řada Velké civilizace. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ65603> Cena: 140,- Kč

BARTOŠ, F. M.: LIPANY.
Praha, Svaz národního osvobození, 1934. 3. vyd.
8°, 96 str. Pův. brož.
Knihovna Svazu národního osvobození, sv. 92. - Podpis vlastníka a číslo evidenční perem na přední straně obálky, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: HMZ61086> Cena: 100,- Kč

BASL, Josef - HOLUB, Karel - VLACH, Jaroslav: AUSTRALIE. AMERIKA. ASIE. EVROPA. Země a Národové. Národopis všech světa dílů. Zeměpis astronomický a fysikální.
Praha, I. L. Kober, 1911.
8°, 720 str. text a 134 str. čb. vyobr. na příl. Seš. v pův. pap. ob. vloženy do pův. nakl. desek, určených k vazbě.
Velký zeměpis všech světa dílů, díl 1, sešit 56 až 117 [komplet]. - V textu 453 černobílých vyobrazení. - Stav obálek průběžně téměř intaktní až velmi dobrý, knižní bloky průběžně téměř intaktní až velmi dobré, celoplátěné desky ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ64013> Cena: 1600,- Kč

BASS, Eduard: ČTENÍ O ROCE OSMAČTYŘICÁTÉM.
Praha, Fr. Borový, 1940.
8°, 619 str., 2 čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. ppl.
Knihy dalekých obzorů, Sbírka ilustrovaných monografií, řada 2, sv. 4. - Vazba dobová poloplátěná modrá, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech modré. Obálka není vevázána. - V textu 241 čb. vyobr. - Vazba i knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: HMZ51697> Cena: 190,- Kč

BASS, Eduard: ČTENÍ O ROCE OSMAČTYŘICÁTÉM.
Uspoř. Ladislav Khás, obálka František Muzika, typo Karel Král.
Praha, Fr. Borový, 1948. 2. opr. a rozš. vyd.
4°, 626 str., 1 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Knihy dalekých obzorů, Sbírka ilustrovaných monografií, řada 2, sv. 4. - V textu 241 čb. vyobr. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ13188> Cena: 150,- Kč

( BEDŘICH Z DONÍNA )
CESTOPIS BEDŘICHA Z DONÍNA.
Uspoř., úvod. studie a pozn. Antonín Grund, graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1940.
8°, 222 str., 10 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 3. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ13657> Cena: 330,- Kč

BELLONCIOVÁ, Maria: LUCREZIA BORGIA. Její život a její doba.
Přel. Zdeněk Kalista, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 525 str., 32 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ38743> Cena: 145,- Kč
BELLONCIOVÁ, Maria: LUCREZIA BORGIA. Její život a její doba.
Přel. Zdeněk Kalista, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1968. 1. vyd.
8°, 525 str., 32 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ32649> Cena: 120,- Kč

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ: PAMĚTI. Část II., svazek 1. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství.
Přebal a typo Karel Svolinský.
Praha, Orbis, 1947. 1. vyd.
8°, 517 str., 24 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Stopami dějin. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba i knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ69023> Cena: 120,- Kč

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ: PAMĚTI. Část II., svazek 1. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství.
Přebal a typo Karel Svolinský.
Praha, Orbis, 1947. 1. vyd.
8°, 517 str., 24 str. vyobr. na příl. Vaz. soukr. dob. cpl.
Stopami dějin. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba celoplátěná hnědá, zlacený popis a ozdobné viněty na hřbetu a přední desce. Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ20768> Cena: 90,- Kč

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ VE FOTOGRAFII. Historie velkého života.
Úvod a dopr. text F. X. Šalda, fotografie mj. František Drtikol a F. Juilien.
Praha, Orbis, 1945. Rozš. vyd. z r. 1938.
4°, 98 str. a nestr. [9] úvod. text. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ16193> Cena: 170,- Kč
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. Přiloženo několik novinových výstřižků, mj. celostr. úvodník Lidových novin z 8. června 1948, oznamující odstoupení E. B. z úřadu prezidenta republiky.

( BENEŠ, Edvard )
DR. EDVARD BENEŠ VE FOTOGRAFII. Historie velkého života.
Úvod a dopr. text F. X. Šalda, fotografie mj. František Drtikol a F. Juilien.
Praha, Orbis, 1947.
4°, 117 str. a nestr. [9] úvod. text. Pův. brož.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Rukopisná dedikace perem na přední předsádce, zadní strana obálky mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58117> Cena: 190,- Kč

BĚHOUNEK, František: FRÉDÉRIC JOLIOT - CURIE.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1965.
8°, 177 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 10. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ39065> Cena: 80,- Kč

BIČ, Miloš: PALESTINA OD PRAVĚKU KE KŘESŤANSTVÍ.
Obálky Enrico Molnár.
Praha, Husova československá evangelická fakulta bohoslovecká, 1948 - 1950.
8°, 3 sv. Pův. brož.
Sv. 1. I. Země a lid. 462 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 3. - V textu 27 str. čb. vyobr. - Obálka se znaky použití, jméno vlastníka a číslo evidenční perem před titulem, text místy podtržen obyčejnou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. II. Kult a náboženství. 395 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 10. - V textu 21 str. čb. vyobr. - Obálka se znaky použití, jméno vlastníka a číslo evidenční perem před titulem, text místy podtržen obyčejnou a červenou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. III. Řeč a písemnosti. 464 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 13. - V textu 20 str. čb. vyobr. - Obálka se znaky použití, jméno vlastníka a číslo evidenční perem před titulem, text místy podtržen obyčejnou tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ49663> Cena: 1200,- Kč
BIDLO, Jaroslav: JEDNOTA BRATRSKÁ V PRVNÍM VYHNANSTVÍ. (1572 -1586).
Praha, Královská česká společnost nauk, 1909.
8°, 208 str., předml. 16 str. a 24 str. rejstříky na příl. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová celoplátěná olivově zelená, desky potaženy mramorovaným papírem několika tónů šedé, červené a zelené, menší plátěné rohy. - Vazba se znaky mírného použití, knižní blok ojedinělě mírně ušpiněn, několik knihovnických razítek.
<Kód: HMZ14550> Cena: 330,- Kč
BILDER - ATLAS ZUR GEOGRAPHIE VON EUROPA.
Mit beschreibendem Text von Alois Geistbeck.
Leipzig a Wien, Bibliographisches Institut, 1897.
4°, 436 S. Orig. Ganzleiwand.
Unterschrift auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ34522> Preis: 850,- CZK
BISSCHOP, Eric de: POLYNÉSKÁ ZÁHADA.
Přel. Miroslav Pravda, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Novotný.
Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd.
8°, 173 str., 16 str. čb. vyobr. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kolumbus, sv. 28. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51354> Cena: 60,- Kč
BLAŽEK, Bohuslav: ŠTRAMBERK. Pojednání s 41 vyobrazeními a mapkou.
Příbor, Záložna, 1927.
8°, 79 str., 3 čb. rozkl. vyobr. a 1 bar. rozkl. mapa na příl. Pův. brož.
V textu 37 černobílých, celestranných i menších, vyobrazení. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok a přílohy intaktní.
<Kód: HMZ51355> Cena: 1250,- Kč

BORDEAUX.
Suvenýrové album.
Angouleme, A. Gilbert, bez data vyd.
16° podél, 15 pohlednic s fotografickými pohledy a perforací na odtržení,
francouzské popisky. Vaz. pův. pap.
Editions Artistiques A. G. A. - Obálka se znaky použití, podpis s datem na přední straně. Pohlednice téměř intaktní.
<Kód: HMZ16351> Cena: 80,- Kč

BOUHLER, Philipp: NAPOLEON. Hvězdná dráha genia.
Přel. Václav Fiala.
Praha, Orbis, 1944. 3. vyd.
8°, 378 str., 20 čb. vyobr. a 2 bar. plány na příl. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná modrá, desky potaženy mramorovaným papírem v několika odstínech modré. Obálka není vevázána. Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ65605> Cena: 330,- Kč

BOUZEK, Jan - HOŠEK, Radislav: ANTICKÉ ČERNOMOŘÍ.
Přebal, vaz. a předsádky Leopold Dvořák.
Praha, Svoboda, 1978. 1. vyd.
8°, 349 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ21009> Cena: 160,- Kč

BRANDL, V.: ŽIVOT JOSEFA DOBROVSKÉHO.
Brno, Matice moravská, 1883.
8°, 296 str. Vaz. dob. pkž.
Zvláštní otisk ze Sborníku Matice moravské. - Vazba dobová polokožená hnědá, zlacený popis a trojité horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, malé kožené rohy. - Vazba se znaky mírného použití, číslo evidenční a dvě knihovnická razítka na titulním listu, za titulem razítko a číslo evidenční, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ68916> Cena: 290,- Kč

BRENTJES, Burchard: ZLATÝ VĚK LIDSTVA.
Přel. Jana Součková, přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Drchal.
Praha, Orbis, 1973. 1. vyd.
8°, 232 str., 114 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - V textu množství čb. vyobr. - Přebal v horní části zadní strany natržen a úspěšně restaurován. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56837> Cena: 90,- Kč

BRETHOLZ, Bertold: MORAVSKÝ ZEMSKÝ ARCHIV.
Jeho dějiny a jeho sbírky.
Brno, Zemský výbor Markrabství Moravského, 1908.
4°, 160 str., 15 čb. a bar. tab. [5 rozkl.] na příl. Vaz. dob. pkž.
Luxusní dobová vazba, polokožená světlehnědá. Slepotisk a zlacení na hřbetu se čtyřmi vazy. Desky potaženy olivově zeleným plátnem, větší kožené rohy, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka na titulní straně, jméno a příjmení nečitelné, "vrchní ředitel spořitelny v. v." - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní, přílohy místy se znaky mírného použití, zejm. drobnými trhlinami na okrajích a v přehybech, vše způsobeno běžnou manipulací, čisté a ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ63211> Cena: 3300,- Kč

BRNO V MINULOSTI A DNES. Sborník příspěvků k dějinám a výstavbě Brna I.
Graf. úpr. Viktor Šafář, přebal Věra Fridrichová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1959. 1. vyd.
8°, 286 str., 24 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16045> Cena: 155,- Kč
BRNO V MINULOSTI A DNES. Sborník příspěvků k dějinám a výstavbě Brna II.
Přebal Věra Fridrichová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1960. 1. vyd.
8°, 371 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ65606> Cena: 95,- Kč
BRNO V MINULOSTI A DNES. Sborník příspěvků k dějinám a výstavbě Brna II.
Přebal Věra Fridrichová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1960. 1. vyd.
8°, 371 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16036> Cena: 145,- Kč
BRNO V MINULOSTI A DNES. Sborník příspěvků k dějinám a výstavbě Brna IV.
Přebal Věra Fridrichová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1962. 1. vyd.
8°, 349 str., 10 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16038> Cena: 145,- Kč
BRNO V MINULOSTI A DNES. Sborník příspěvků k dějinám a výstavbě Brna VI.
Přebal Věra Fridrichová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1964. 1. vyd.
8°, 289 str., 7 čb. vyobr. a 1 rozkl tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16039> Cena: 160,- Kč
BRONOWSKI, Jacob: VZESTUP ČLOVĚKA.
Přel. Jaroslava Davidová-Moserová, doslov Josef Wolf, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Rein.
Praha, Odeon, 1985.
8°, 205 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 536. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ10195> Cena: 65,- Kč

BRONOWSKI, Jacob: VZESTUP ČLOVĚKA.
Přel. Jaroslava Davidová-Moserová, doslov Josef Wolf, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Rein.
Praha, Odeon, 1985.
8°, 205 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 536. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ6378> Cena: 80,- Kč

BŘEZAN, Václav: ŽIVOTY POSLEDNÍCH ROŽMBERKŮ I. II.
Sest. Jaroslav Pánek, přel. Josef Hejnic a Jaroslav Pánek.
Praha, Svoboda, 1985.
4°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. 371 str.
Sv. 2. Str. 372 - 905.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ39066> Cena: 180,- Kč
BUDÍN, Stanislav: F. D. ROOSEVELT.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1965. 1. vyd.
8°, 206 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 11. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ59362> Cena: 65,- Kč
BUDÍN, Stanislav: F. D. ROOSEVELT.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1965. 1. vyd.
8°, 206 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 11. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ38336> Cena: 80,- Kč
BURIAN, Jiří - SVOBODA, Jiří: PRAŽSKÝ HRAD.
Obálka Vladimír Šmerda, fotografie J. Ehm, V. Heckel, V. Hyhlík, F. Illek, ...
Praha, Olympia, 1973. 1. vyd.
8°, 101 str. Pův. brož.
Průvodce Olympia. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ38132> Cena: 60,- Kč
CAHA, Arnošt: POVÍDKY O CHUDÉM HOCHU, KTERÝ OSVOBODIL NÁROD.
Kniha prvá: Mladá léta T. G. Masaryka.
Ilustr. Mir. Fridrich.
Brno, Dědictví Havlíčkovo, 1930.
8°, 171 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná modrá, zlacený popis a viněty na hřbetu i přední desce, modrá horní ořízka. - Obálka není vevázána, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ55969> Cena: 380,- Kč
CERAM, C. W.: BOHOVÉ HROBY A UČENCI.
Přel. Vojtěch Zamarovský, přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Ficenec.
Praha, Orbis, 1975.
8°, 407 str., 32 str. vyobr. na příl. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Fakta, stopy, svědectví. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ32521> Cena: 80,- Kč

CERAM, C. W.: PRVNÍ AMERIČAN. Tajemství předkolumbovských indiánů.
Přel. Jiří Stach, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Šmerda.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 349 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 410. - V textu množství čb. a bar. vyobrazení. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ36416> Cena: 85,- Kč

CRISLEROVÁ, Lois: V ARKTICKÝCH PUSTINÁCH.
Přel. Luba a Rudolf Pellarovi, přebal a vaz. Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1967. 1. vyd.
8°, 295 str., 61 čb. vyobr. a 1 bar. rozkl. mapa na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ40351> Cena: 10,- Kč
CVEKL, Jiří: SIGMUND FREUD.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1965. 1. vyd.
8°, 244 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ45808> Cena: 60,- Kč

ČAPEK, Karel: HOVORY S T. G. MASARYKEM. Věk mladosti.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien a Čin, 1928.
8°, 118 str. Vaz. soukr. dob. ppl.
Aventinum, sv. 201. - První vydání. - Vazba poloplátěná modrá, zlacený popis a ozdobné horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech šedé, střední plátěné rohy, mramorované ořízky. Vazba místy nepatrně odřená, jméno a příjmení vlastníka barevnou tužkou na předním a zadním přídeští.Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ68091> Cena: 270,- Kč

DANEŠ, Karel - DOMIN, J. V.: DVOJÍM RÁJEM. CESTA NA JÁVU A DO AUSTRÁLIE.
Praha, Otto, bez data vyd.
8°, 2 sv. Vaz. dob., ppl.
Sv. 1. Cesta na Jávu a po Jávě.
Str. 539, 1 mapa a 10 bar. a cb. vyobr. na příl.
Sv. 2. Cesta po Austrálii a na Ceylon.
Str. 796, 1 rozkl. mapa a 14 bar. a cb. vyobr. na příl.
Vazby ve velmi dobrém stavu, knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: HMZ66945> Cena: 480,- Kč Rezervováno
ÚLEHLA, Vladimír: ZÁHADA SMRTI. Úvaha biologova.
Obálka Jaroslav Šváb, graf. úpr. František Ketzek.
Praha, Alois Svoboda, 1945. 1. vyd.
8°, 124 str. Pův. brož.
Průhledy, sv. 1. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN66941> Cena: 90,- Kč

DANIHELOVSKÝ, E. V.: VÍTÁME VÁS V JINDŘICHOVĚ HRADCI.
Informativní příručka (průvodce).
Jindřichův Hradec, vl. nákl., 1946. 1. vyd.
8°, 44 str., 24 str. reklamní příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ6132> Cena: 220,- Kč

( DARWIN, Charles )
VLASTNÍ ŽIVOTOPIS DARWINŮV.
Přel. B. Němcová, úvod B. Němec.
Praha, J. Otto, bez data vyd.
16°, 143 str. Vaz. pův. cpl.
Světová knihovna, sv. 1111-12. - Vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ32024> Cena: 95,- Kč

DAVISON, Basil: OBJEVENÍ STARÉ AFRIKY.
Přel. František Jungwirth, přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Mladá fronta, 1962. 1. vyd.
8°, 369 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kolumbus, sv. 12. - V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51322> Cena: 60,- Kč
DEJMEK, Petr: OBNOVENÁ EVROPA. Zeměpis pro druhou třídu měšťanských škol.
Praha, SN, 1922.
8°, 126 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití. Množství skvrn v textu. Dobrý stav.
<Kód: HMZ40350> Cena: 20,- Kč
DEKAN, Ján: VELKÁ MORAVA. Doba a umění.
Úvod. Josef Poulík, fotografie Alexander Paul st. a ml., graf. úpr. I. J. Kovačevič, text do čes. jaz. přel. Anna Křemeňáková
Praha, Odeon, 1981.
4°, 258 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 185 bar. a množství čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ15374> Cena: 280,- Kč
DENIS, Arnošt: ČECHY PO BÍLÉ HOŘE.
Přel. a pozn. Jindřich Vančura.
Praha, F. Šimáček, 1911. 2. vyd.
8°, 4 sv. Vaz. dob. cpl.
Sv. 1. DÍL I. KNIHA PRVNÍ. VÍTĚZSTVÍ CÍRKVE. 327 str.
Sv. 2. DÍL I. KNIHA DRUHÁ. ABSOLUTISM KATOLICKÝ. Str. 328 - 874.
Sv. 3. DÍL II. KNIHA PRVNÍ. PROBUZENÍ. 303 str.
Sv. 4. DÍL II. KNIHA DRUHÁ. REVOLUCE A REAKCE. Str. 304 - 965.
Matice lidu. - Vazby dobové jednotné celoplátěné, tmavě hnědé, zlacený popis na hřbetech, ořízky barvené hnědou světlejšího tónu.- Plátno ve hřbetech mírně vybledlé působením světla, knižní bloky intaktní.
<Kód: HMZ30622> Cena: 680,- Kč

DENIS, Arnošt: KONEC SAMOSTATNOSTI ČESKÉ.
Přel. Jindřich Vančura.
Praha, F. Šimáček, 1909. 2. opr. vyd.
8°, 2 sv. Vaz. dob. cpl.
Sv. 1. JIŘÍ Z PODĚBRAD. JAGIELOVCI. 469 str.
Sv. 2. PRVNÍ HABSBURKOVÉ. DEFENESTRACE PRAŽSKÁ. 624 str., Arnošt Denis. Nástin životopisný. 20 str. a 1 čb. vyobr. na příl.
Matice lidu. - Vazby dobové jednotné celoplátěné, tmavě hnědé, zlacený popis na hřbetech, ořízky barvené hnědou světlejšího tónu.- Plátno ve hřbetech mírně vybledlé působením světla, knižní bloky intaktní.
<Kód: HMZ30629> Cena: 260,- Kč
DESIDERI, Ippolito: CESTA DO TIBETU.
Přel. Josef Hajný, předml., pozn. a výběr ilustr. Josef Kolmaš, mapy Vladimír Vokálek, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd.
8°, 461 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Živá díla minulosti, sv. 79. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: HMZ65976> Cena: 360,- Kč
DEUEL, Leo: SVĚDKOVÉ ČASŮ.
Přel. Jan Caha, přebal, přebal, vaz.a graf. úpr. Soňa a Jaromír Valouškovi.
Praha, Odeon, 1975. 1. vyd.
8°, 471 str., 43 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 369. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ6380> Cena: 120,- Kč
DĚJEPIS PRO MĚŠŤANSKÉ ŠKOLY. Díl III. Pro třetí třídu měšťanských škol.
A. Reitler a J. S. Touc.
Praha, Nová škola 1937.
8°, 114 str., 3 bar. rozkl. mapy na příl. Vaz. pův. ppl.
Několik razítek školní knihovny, podpis žákyně na přední předsádce, místy skvrny způsobené kyselostí papíru. Dobrý stav.
<Kód: HMZ14329> Cena: 20,- Kč

DĚJINY MĚSTA BRNA. Díl 2.
Red. Jaroslav Dřímal a Václav Peša.
Brno, Blok, 1973. 1. vyd.
8°, 378 str., 4 bar., 214 čb. vyobr., 3 rozkl. plány a 2 rozkl . tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba, knižní blok a přílohy téměř intaktní.
<Kód: HMZ61734> Cena: 180,- Kč
DĚJINY MĚSTA BRNA. Díl 2.
Red. Jaroslav Dřímal a Václav Peša.
Brno, Blok, 1973. 1. vyd.
8°, 378 str., 4 bar., 214 čb. vyobr., 3 rozkl. plány a 2 rozkl . tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba, knižní blok a přílohy téměř intaktní.
<Kód: HMZ24768> Cena: 190,- Kč

DĚJINY PRAHY V DATECH.
Sest. aut. kol. pod vedením Zdeňka Míky, znaky pražských měst a obcí Karel Liška, mapky Pavel Kubat.
Praha, Panorama, 1989. 1. vyd.
8°, 418 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ47323> Cena: 140,- Kč

DLOUHÝ, Jindřich: M. V. LOMONOSOV.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1968.
8°, 180 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 30. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ39068> Cena: 60,- Kč

DOBROVSKÝ, Josef: DĚJINY ČESKÝCH PIKARTŮ A ADAMITŮ.
Sest. a přel. a doslov napsal Rudolf Havel, typo Josef Týfa.
Praha, Odeon, 1978. 1. vyd.
16°, 112 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ13615> Cena: 180,- Kč
DOLENSKÝ, Jan: PRAHA VE SVÉ SLÁVĚ A UTRPENÍ.
Red. Frant. Páta.
Praha, Josef Hokr, bez data vyd. [1930] 3. dopl. vyd.
4°, 469 str., rozkl. tab. v front. Vaz. pův. cpl.
Naše vlast, sv. 2. - V textu množství vyobrazení, dekorativní nakladatelská vazba. - Rýha na přední desce vazby ve tvaru písmene "V" a délce strany 6 cm. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ11073> Cena: 280,- Kč
DOLENSKÝ, Jan: PRAHA VE SVÉ SLÁVĚ A UTRPENÍ.
Red. Frant. Páta.
Praha, Josef Hokr, bez data vyd. [1930] 3. dopl. vyd.
4°, 469 str., rozkl. tab. v front. Vaz. pův. cpl.
Naše vlast, sv. 2. - V textu množství vyobrazení, dekorativní nakladatelská vazba. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ25322> Cena: 440,- Kč
DOLENSKÝ, Jan - REZEK, A. - KOSINA, Jaroslav: OBRÁZKOVÉ DĚJINY NÁRODA ČESKOSLOVENSKÉHO.
Jednosvazkové lidové vydání.
Ilustr. V. Brožík, V. Černý, J. Dymych, F. Engelmülle, J. Führich, A. Häusler, F. Hetteš, S. Hudeček, V. Král, B. Kutina, Em. Laufer, A. Lhota, L. Marold, B. Roubalík, J. Sadeler, A. Seifert, H. Schüllinger, K. Svoboda, J. Thilet, J. Trenkwald, J. Vilímek, E. Zillich, ...
Praha, J. R. Vilímek, 1932.
4°, 768 str. Vaz. pův. cpl. kart. ochr. pouzdro.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ26341> Cena: 470,- Kč
DOLEŽAL, Jaromír: 80 LET T. G. MASARYKA.
Praha, SN, 1929.
8°, 199 str. Vaz. pův. cpl.
Knihy pro každého, Sbírka spisů poučných, roč. 7, sv. 1. - Vazba se znaky mírného ppužití, razítko vlastní na titulu, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ13288> Cena: 80,- Kč
DOLEŽAL, Jaromír: MASARYKOVA CESTA ŽIVOTEM. I.
Brno, Polygrafie, 1920.
8°, 119 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy papírem ve dvou tónech hnědé, menší plátěné rohy. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ34620> Cena: 160,- Kč

DURDÍK, Jan: HUSITSKÉ VOJENSTVÍ.
Kresby a výběr ilustrací Eduard Wagner, přebal Otakar Karlas, graf. úpr. Josef Hanzl.
Praha, Naše vojsko, 1952. 1. vyd.
8°, 206 str., 18 str. bar. plánů na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. kreseb a vyobr. - Přebal se znaky mírného použití, několik vlastnických razítek a rkp. dedikace na titulu.
<Kód: HMZ31304> Cena: 120,- Kč

ECKER, Juraj: DEJINY UNIVERZITNEJ KNIŽNICE V BRATISLAVE 1919 - 1985.
Red. Emil Vontorčík.
Bratislava, Univerzitná knižnica, 1994. 1. vyd.
8°, 257 str. Vaz. pův. s přebalem.
Štúdie, zborníky. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ61012> Cena: 160,- Kč
( EXPOSITION 1931 )
LES RÉSERVES NATIONALES DES ÉTATS-UNIS.
The National Parks of the United States.
Publication du Département de l' Intérieur. Exposition Internationale et Coloniale d'Outre - Mer a Paris, 1931.
4°, 64 pp. Brochure originale.
Texte Anglais et Francaise. - Nombreuses illustrations a pline page, la plupart en couleurs. - Trés bon.
<Code: HMZ62876> Prix: 450,- CZK
FIALOVÁ, Vlasta: JAN ADAM Z VÍCKOVA, MORAVSKÝ EMIGRANT A VŮDCE VALACHŮ 1620-1628.
Ilustr. František Hlavica.
Brno, Moravský legionář a Naše Valašsko, 1935. 1. vyd.
8°, 115 str. Vaz. dob. cpl.
Bojovníci za svobodu, sv. 3. - Vazba dobová celoplátěná hnědočervená, desky potaženy plátnem tmavějšího tónu, menší rohy v barvě hřbetní části. - Vazba ve velmi dobrém stavu, obálka je vevázána, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ63129> Cena: 300,- Kč

FILIP, Jan: DĚJINNÉ POČÁTKY ČESKÉHO RÁJE. Soupis pravěkých památek I. Soudní okresy Bělá pod Bezdězem, Mnichovo Hradiště, Český Dub, Turnov a Sobotka.
Předml. Jaroslav Böhm.
Praha, Státní archeologický ústav, 1947.
8°, 294 str., 72 čb. tab. a 5 rozkl. na příl. Pův. brož.
Knižní blok nerozřezán a téměř intaktní, obálka se znaky pouze mírného použití.
<Kód: HMZ26196> Cena: 660,- Kč

FLAJŠHANS, Václav: MISTR JAN ŘEČENÝ HUS Z HUSINCE. Se 78 vyobrazeními, mapkami, plány, facsimilly atd.
Praha, J. R. Vilímek, bez data vyd.
8°, 486 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba vínově červená, zlacený popis, viněta a trojité horizontální linky na hřbetu. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ38133> Cena: 440,- Kč
FLAVIUS, Josephus: GESCHICHTE DES JUDÄISCHEN KRIEGES.
Übertr. Heinrich Clementz.
Leipzig, Reclam jun., 1978.
8°, 555 S. Orig. broschiert.
Reclams Universal-Bibliothek, Bd. 359. - Sehr gut erhalten.
<Code:HMZ56025> Preis: 80,- CZK

FOUSTKA, R. N.. ŽIVOT, DÍLO A PŘÍKLAD DR. EDVARDA BENEŠE.
Přebal, typo, iniciály a graf. úpr. O. Menhart.
Praha, Práce, 1946. 2. vyd.
8°, 66 str., 16 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Podpis vlastníka na přední předsádce, knižní blok i vazba intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ41781> Cena: 110,- Kč

FREYTAG, Gustav: BILDER AUS DER DEUTSCHEN VERGANGENHEIT.
Nachwort und Ergänzungen Hans Ostwald.
Berlin, Deutsche Buch-Gemeinschaft, ohne Jahr [1925].
8°, 3 Bd. Halblederbände der Zeit mit Goldprägung am Buchrücken.
Bd. 1. Aus dem Mittelalter bis zur Besiedelung des Ostens. 812 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock fast intakter.
Bd. 2. Von der Besiedelung des Ostens bis zum Dreißigjährigen Kriege. 828 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock fast intakter.
Bd. 3. Vom Dreißigjährigen Kriege bis zur neueren Zeit. 785 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ45079> Preis: 600,- CZK

FRÖHLICHOVÁ, Zdenka: KRONIKA RYNEČKU NA STARÉM MĚSTĚ PRAŽSKÉM.
Dřevoryty Mario Stretti, typo M. Kaláb.
Praha, V. V. Rott, 1940. 1. vyd.
4°, 102 str., 20 str. čb., 3 str. bar. vyobr. a 1 rozkl. tab. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Soukromý tisk.. - Pouze mírné poškození přebalu v horní části hřbetu. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ55441> Cena: 490,- Kč
GEL, František: PŘEMOŽITEL NEVIDITELNÝCH DRAVCŮ.
Ludvík Pasteur, muž čtyřikrát nesmrtelný a jedenkrát věčný.
Doslov Ctirad John, graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1979.
8°, 400 str., 34 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl s přebalem.
KMČ. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51349> Cena: 85,- Kč
GENERÁLNÍ MAPA ZEMĚ MORAVSKOSLEZSKÉ S OKRESNÍM A SOUDNÍM ROZDĚLENÍM.
Brno, B. Komůrka, bez uvedení data vydání [druhá pol. 30. let].
Barevná rozkládací mapa, rozdělená v pruzích tak, že jednotlivé části se překlápějí shora dolů a naopak, jsou harmonikově skládány. Jednotlivými pruhy lze obvyklým způsobem listovat. Pův. polopl. desky, 280 x 180 mm, s chlopní a patentním knoflíkem. Měřítko 1: 200 000.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ55059> Cena: 1450,- Kč
GIUNTOLI, Stefano: UMĚNÍ A HISTORIE POMPEJÍ. 170 barevných fotografií, 20 vyobrazených rekonstrukcí města, jeho podoba před 2000 lety. Česká edice.
Přel. Tomáš Vrba, mapy Studio Bellandi - Giovannini - Mariani, graf. úpr. Susana Cagnacci, fotografie Antonio Biasucci, Gianni Dagli Orti, Paolo Giambone a Cesare Tonini.
Firenze, Bonechi, bez data vyd. [2008].
4°, 123 str., bar. rozkl. mapa a rozkl. tab. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ41576> Cena: 80,- Kč
GRAETZ, Heinrich: VOLKSTÜMLICHE GESCHICHTE DER JUDEN.
Wien und Berlin, R. Löwit, ohne Jahr [1923]. 10. Aufl.
8°, 3 Bde. Orig. Halbleder.
1 Bd. 609 S. [+21] mit 1 Porträt in Frontispice.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
2 Bd. 614 S. mit 1 Porträt in Frontispice.
Einband und Buchblock fast intakter.
3 Bd. 711 S. mit 1 Porträt in Frontispice.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
Orig. Halbleder mit goldgeprägtem Rückentitel.
<Code: HMZ18538> Preis: 3300,- CZK
GROH, Vladimír - HEJZLAR, Gabriel: ŽIVOT V ANTICKÉM ŘÍMĚ.
Praha, SPN, 1972. 2. vyd.
4°, 256 str. Pův. brož.
Učební texty vysokých škol, Univerzita J. Ev. Purkyně v Brně, pro posluchače fakulty filosofické. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ37619> Cena: 60,- Kč
HABŘINA, Rajmund: NADČLOVĚK A NADNÁROD. Kapitoly jen časové?
Přebal a graf. úpr. František Malý.
Brno, Klub Kounicových kolejí, 1946.
8°, 102 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Přebal vícekrát natržen, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ51628> Cena: 140,- Kč

HAGEN, Victor Wolfgang von: ŘÍŠE INKŮ
Přel. Vladimír Špinka, přebal a vaz. Rudolf Mader.
Praha, Orbis, 1963. 1. vyd.
8°, 170 str., 12 str. čb. a 4 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Poznání světa. - V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51247> Cena: 120,- Kč

HALLAM, Henry - DE LOLME, J. L.: CONSTITUTIONAL HISTORY OF ENGLAND. From Edward I. to Henry VII. THE CONSTITUTION OF ENGLAND.
London and New York, Frederick Warne and Co., no date.
8°, 362 pp. Orig. all-cloth.
Owners name and date on title page. Very good condition.
<Code: HMZ62885> Price: 190,- Kč

HALLIBURTON, Richard: TISÍC A PŮL DOBRODRUŽSTVÍ.
Sest. Vlasta Dvořáčková, přel. Jiří a Slávka Poberovi, doslov Bohuslav Šnajder, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Bláha.
Praha, Odeon, 1986.
8°, 492 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 555. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ28762> Cena: 80,- Kč

HALLIBURTON, Richard: ZA NOVÝMI SVĚTY.
Přel.Jiří a Jaroslava Poberovi, pozn. a doslov Jiří Pober, přebal Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1971. 4. vyd.
8°, 263 str. Pův. brož s přebalem.
Cesty.- Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51939> Cena: 60,- Kč

HANUŠ, Josef: PAVEL JOSEF ŠAFAŘÍK V ŽIVOTĚ I SPISÍCH.
Praha, Edvard Grégr, 1895.
8°, 208 str. Vaz. dob. pkž.
Matice lidu ročník 29, číslo 6. - Vazba dobová polokožená černá, ve hřbetu zdobena slepotiskem a zlacením, značně již setřeným, desky potaženy černým papírem, menší kožené rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58167> Cena: 390,- Kč
HARTE, Bret: CALIFORNISCHE ERZÄHLUNGEN.
Üebersetzt Wilhelm Lange.
Leipzig, Philipp Reclam jun., ohne Jahr.
16°, 88 S. Zeit Halbleiwand.
Universal Bibliothek, Nr. 1127. - Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ13143> Price: 25,- CZK
HEDIN, Sven: S HEDINEM CELÝM SVĚTEM.
Přel. J. Guth a H. Kosterka.
Praha, Vilímek, 1912.
8°, 2 sv. Vaz. dob. cpl., modrošedé.
Sv. 1. Díl I. 364 str., 15 čb. a bar. vyobr. na příl.
Sv. 2. Díl II. 457 str., 10 čb. vyobr. na příl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ23182> Cena: 480,- Kč
HELL, Joseph: DIE KULTUR DER ARABER.
Leipzig, Quelle & Meyer, 1919. 2. verbesserte Aufl.
8°, 151 S. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Wissenschaft und Bildung, No. 64. - Mit 25 sw. Abb. im Text. - Umschlag und Einband in sehr gut erhalten, Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: HMZ1710> Preis: 190,- CZK
HEMMING, John: DOBYTÍ ŘÍŠE INKŮ.
Přel. Josef Kadert, doslov Josef Polišenský, přebal, vaz.a graf. úpr. Soňa a Jaromír Valouškovi.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 442 str., 67 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 408. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ45809> Cena: 70,- Kč
HEMMING, John: DOBYTÍ ŘÍŠE INKŮ.
Přel. Josef Kadert, doslov Josef Polišenský, přebal, vaz.a graf. úpr. Soňa a Jaromír Valouškovi.
Praha, Odeon, 1977. 1. vyd.
8°, 442 str., 67 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 408. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ6381> Cena: 80,- Kč

HILLARY, Edmund: OD OCEÁNU K OBLAKŮM.
Přel. Robert Miller, doslov František Sláma.
Praha, Mladá fronta, 1982. 1. vyd.
8°, 259 str., 24 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 396. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ37234> Cena: 65,- Kč
HLAVSA, Václav - DIVIŠ, Miloš: PRAHA. Plán kulturních památek.
Praha, Ústřední správa geodézie a kartografie, 1960.
8°, 144 str., 6 str. bar. map a plánů na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ70373> Cena: 85,- Kč
HOBZEK, Josef: JOSEF PEKAŘ - NÁRODNÍ DĚJEPISEC.
Praha, Vyšehrad, bez data vyd. [1937].
8°, 30 str. Pův. brož.
Pro život, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ26075> Cena: 85,- Kč
HODÍK, Milan: PAMĚTI KOMORNÍKA CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. Skoro holá pravda o životě a konání Františka Josefa I., jak ji vídal jeho osobní komorník.
Graf. úpr. Václav Rytina, obálka Stanislav Haštaba.
Praha, Novinář, 1970.
8°, 125 str., 21 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ13246> Cena: 50,- Kč
HOHLFELD, Andreas: DEUTSCHE GESCHICHTE. 1740 - 1914.
Dresden, Thienemann, 1939.
8°, 325 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Einband in sehr gut erhalten, Stempel auf Titelblatt, Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ53775> Preis: 190,- CZK
HOLLAND.
Berlin, Grieben-Verlag, 1927.
8°, 256 str. mit 9 Karten. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Griebens Reisefürer, Bd. 98. - Umschlag und Einband in sehr gut erhalten, Unterschrift auf Titelblatt.
<Code: HMZ66419> Preis: 340,- CZK
HOLZBACHOVÁ, Mira: AMERIKA, ZEMĚ INDIÁNŮ.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Kreuzinger.
Praha, Mladá fronta, 1973. 3. vyd.
8°, 179 str., 20 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ27920>> Cena: 60,- Kč
HONZÍK, Miroslav: PRAHA 1921. Vzpomínky, fakta, dokumenty.
Ilustr. Vladimír Kladiva, typo Václav Kučera.
Praha, Svoboda, 1981.
4°, 181 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členské knižnice, prémie. -Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ70366> Cena: 60,- Kč

HORDERN, Nicholas - DRESNER, Simon - HILLMAN, Martin: NOVÝ SVĚT.
Přel. Jiří Stach, doplnil Vladimír Hulpach, typo Václav Konečný.
Praha, Albatros 1987. 1. vyd.
4°, 511 str. Vaz. pův. lamino.
V textu množství bar. a čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ17455> Cena: 130,- Kč

HORÁK, Bohuslav: DĚJINY ZEMĚPISU II. Doba velkých objevů 15. a 16. století.
Obálka Stanislav Valášek, graf. úpr. Jaroslav Hrubý.
Praha, Československá akademie věd, 1958. 1. vyd.
8°, 177 str., 12 [11 rozkl.] čb. plánů a map na příl. Pův. brož.
V textu 33. čb. vyobr. a bar. front. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok a přílohy téměř intaktní.
<Kód: HMZ13183> Cena: 320,- Kč
HOSÁK, Ladislav: O PŘEDCÍCH PRESIDENTA OSVOBODITELE T. G. MASARYKA.
Fotografie Karel Čapek.
Brno, Zemská osvětová rada, 1946.
8°, 23 str., 1 tab. na příl. Volné listy v pův. pap. obálce.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ13658> Cena: 170,- Kč
HOŠEK, Radislav: ZEMĚ BOHŮ A LIDÍ. Pohledy do řeckého dávnověku.
Přebal a vaz. Leopold Dvořák.
Praha, Svoboda, 1972. 1. vyd.
8°, 290 str., 56 čb. a 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ70367> Cena: 190,- Kč

HOŠEK, Radislav: ZEMĚ BOHŮ A LIDÍ. Pohledy do řeckého dávnověku.
Přebal a vaz. Leopold Dvořák.
Praha, Svoboda, 1972. 1. vyd.
8°, 290 str., 56 čb. a 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ5200> Cena: 120,- Kč

HRABÁK, Josef: PRŮVODCE BRNĚNSKÝMI HŘBITOVY.
Hroby význačných českých lidí.
Obálka Drahoš Hlobil.
Brno, Okresní péče o mládež pro Velké Brno, 1946.
16°, 96 str., 1 rozkl. plán na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ63922> Cena: 600,- Kč
HRADY, ZÁMKY A TVRZE V ČECHÁCH, NA MORAVĚ A VE SLEZSKU. III. Severní Čechy.
Hl. red. Zdeněk Fiala a kol., přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Týfa, erby Jiří Louda, mapy Ludvík Kopačka.
Praha, Svoboda, 1984. 1. vyd.
4°, 661 str., 48 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ40238> Cena: 295,- Kč

HRDINA, Karel: PRVNÍ POKRAČOVATELÉ KOSMOVI.
Úvod Zdeněk Fiala, doslov a pozn. Karel Hrdina, graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1950. 2. vyd.
8°, 103 str., 10 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 12. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ31749> Cena: 190,- Kč

HRDINA, Karel: PRVNÍ POKRAČOVATELÉ KOSMOVI.
Úvod Zdeněk Fiala, doslov a pozn. Karel Hrdina, graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1950. 1. vyd.
8°, 103 str., 10 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož. bez přebalu.
Odkaz minulosti české, sv. 12. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok částečně nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: HMZ31750> Cena: 155,- Kč

HROCH, Miroslav: EVROPA. HISTORICKÉ UDÁLOSTI. Datová příručka.
Praha, Mladá fronta, Naše vojsko, Smena, 1980. 2. vyd.
8°, 323 str., 32 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 344. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ46273> Cena: 95,- Kč
HRONEK, Jiří: OD PORÁŽKY K VÍTĚZSTVÍ. Český novinář v emigraci. Část druhá.
Obálka Josef Hochman.
Praha, Práce, 1947.
8°, 225 str. Pův. brož.
Tvář století, sv. 8. - Obálka téměř intaktní, knižní blok poněkud neuměle rozřezán, ale čistý a bez znaků použití.
<Kód: HMZ35827> Cena: 220,- Kč
CHAILLET, Pierre: AFRIQUE. Souvenirs et lecons.
Préface de Monseigneur Leynaud.
Paris, Dillen et Lanore, 1930.
8°, 127 pp., une carte dépliante. Reliure en demi-toile de l'époque.
Reproductions en héliogravure á la sépia dans le texte et á pleine page. - Trés bon.
<Code: HMZ32674> Prix: 320,- CZK

CHALOUPECKÝ, Václav: ARNOŠT Z PARDUBIC, PRVNÍ ARCIBISKUP PRAŽSKÝ (1346 - 1364).
Praha, Společnost přátel starožitností, 1946. 2., dopl. a rozš. vyd.
8°, 162 str., 5 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Stopami věků, č. 14-15. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ41135> Cena: 130,- Kč
CHALOUPECKÝ, Václav: FR. PALACKÝ.
Pův. litografie ve front. Max Švabinský.
Praha, S. V. U. Mánes, 1912.
8°, 195 str., 3 rozkl. faksimile rukopisu a 28 vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Zlatoroh, sv. 10 - 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58969> Cena: 280,- Kč
CHALOUPECKÝ, Václav: KNÍŽE SVATÝ VÁCLAV.
Praha, Historický klub, 1947. 1. vyd.
8°, 64 str. Pův. brož.
Zvláštní otisk z Českého Časopisu Historického XLVII. 1946. - Podpis vlastníka a číslo evidenční na přední straně obálky, v horní části zadní strany asi 2 cm natrženo. Text místy podtržen obyčejnou, červenou a modrou tužkou. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ69018> Cena: 60,- Kč
CHILDE, Gordon: NA PRAHU DĚJIN.
Přel. Vladimír Špinka, obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1966. 1. vyd.
8°, 267 str. Pův. brož.
Malá moderní encyklopedie, sv. 52. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58168> Cena: 85,- Kč
CHODSKO. Domažlice a okolí.
Text Josef Kotal, graf. úpr. František Ketzek.
Domažlice, Komise cestovního ruchu ONV, 1966.
16°, 27 str. Pův. seš.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ11472> Cena: 90,- Kč

IDEA ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU.
Red. Jan Kapras, Bohumil Němec a František Soukup.
Přebal a vaz. a typo A. V. Hrska.
Praha, Národní rada československá, 1936.
4°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. 276 str., 1 rozkl. mapa a 23 tab. na příl.
Sv. 2. 362 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ14152> Cena: 380,- Kč

IDEA ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU.
Red. Jan Kapras, Bohumil Němec a František Soukup.
Přebal a vaz. a typo A. V. Hrska.
Praha, Národní rada československá, 1936.
4°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. 276 str., 1 rozkl. mapa a 23 tab. na příl.
Sv. 2. 362 str.
Vazby a knižní bloky téměř intaktní, přebaly ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ39067> Cena: 440,- Kč
IHRMANN, Adolf - REJCHRT, Rudolf: PRAVDA O MATCE BOŽENY NĚMCOVÉ.
Fotografie Ladislav Fischer, Ludvík Mühlstein, Longín Milczarek, Josef Rabiška, ..., graf. úpr. Jiří Škopek.
Praha a Česká Skalice, Památník národního písemnictví a Muzeum Boženy Němcové, 1973. 1. vyd.
8°, 71 str., 1 rokl. rodokmen na příl. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51647> Cena: 90,- Kč

JAK STAŘÍ ČECHOVÉ POZNÁVALI SVĚT.
Výbor ze starších českých cestopisů 14. - 17. stol.
Uspoř. Zdeňka Tichá, typo Jiří Blažek.
Praha, Vyšehrad, 1986. 1. vyd.
8°, 325 str., 16 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ10196> Cena: 290,- Kč
JANÁČEK, Josef: RUDOLF II. A JEHO DOBA.
Přebal a graf. úpr. Anna Kubů.
Praha, Svoboda, 1987. 1. vyd.
8°, 568 str., 158 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ70403> Cena: 220,- Kč

JEDLIČKA, Otakar: JOSEF JUNGMANN. Obraz jeho života a působení.
Praha, Jan Otto, 1873.
8°, 47 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná červená. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika odstínech hnědé barvy, plátěné rohy, mramorovaná ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ57625> Cena: 290,- Kč

JEPSEN, Alfred: KRÁLOVSKÁ TAŽENÍ VE STARÉM ORIENTU.
Prameny k dějinám starověké Palestiny.
Přel. Jiří Prosecký, Břetislav Vachala a Jan Heller, typo Zbyněk Kočvar.
Praha, Vyšehrad, 1987.
8°, 239 str., 63 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ11753> Cena: 135,- Kč
JEPSEN, Alfred: KRÁLOVSKÁ TAŽENÍ VE STARÉM ORIENTU.
Prameny k dějinám starověké Palestiny.
Přel. Jiří Prosecký, Břetislav Vachala a Jan Heller, typo Zbyněk Kočvar.
Praha, Vyšehrad, 1987.
8°, 239 str., 63 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ27330> Cena: 110,- Kč
JUNGER, Alfons: JIŽNÍ ČECHY. Přírodovědný a zeměpisný obraz.
Praha, SN, 1945.
8°, 32 str. Vaz. dob. ppl. černá.
Několik razítek školní knihovny. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56454> Cena: 60,- Kč
( JUNGMANN, Josef )
JOSEF JUNGMANN / ZÁPISKY.
Sest. Rudolf Havel, typo Josef Týfa.
Praha, Odeon, 1973.
16°, 131 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ48020> Cena: 85,- Kč
KAREL IV. VLASTNÍ ŽIVOTOPIS. VITA KAROLI QUARTI.
Z latinského originálu přeložil Jakub Pavel, graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Odeon, 1978.
4°, 225 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Text dvojjazyčný, latinsky a česky. - V horní části zadní strany přebalu vytržen malý kousek papíru, s odhlédnutím od této závady je přebal intaktní, vazba a knižní blok jako nové, pouzdro ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ31687> Cena: 480,- Kč
KAREL IV. VLASTNÍ ŽIVOTOPIS. VITA KAROLI QUARTI.
Z latinského originálu přeložil Jakub Pavel, graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Odeon, 1978.
4°, 225 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Text dvojjazyčný, latinsky a česky. - Přebal mírně poškozen v rozích a v horní části zadní strany a ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní, pouzdro ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ15291> Cena: 320,- Kč
( KAREL ZE ŽEROTÍNA, starší )
DESET LISTŮ KARLA ST. Z ŽEROTÍNA Z LET 1578 - 1633.
Graf. úpr. Eduard Milén.
Brno, Zemská správa moravskoslezská, 1936.
4°, 83 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
V textu 17 celostr. vyobr. - Jeden z 600. nečísl. ex. - Jako nové.
<Kód: HMZ67915> Cena: 900,- Kč
KARLSBAD.
Wien, München, Salzburg, Würthle & Sohn, bez data vyd. [kol. 1905].
4° podél, 16 originálních fotografií adjustovaných na šedém papíru s jednoduchým hnědočerveným rámcem a popisem. Pův. brož.
Obálka se znaky použití. Skvrna pronikající z přední strany obálky až na čtvrtou stranu, u první fotografie na hranu bílého okraje, dále jen na papír.
<Kód: HMZ64402> Cena: 1600,- Kč

KAROLUS QUARTUS.
Sborník vědeckých prací o době, osobnosti a díle českého krále a římského císaře Karla IV.
Uspoř. Václav Vaněček, přebal, graf. úpr. a vaz. Jaroslav Příbramský.
Praha, Univerzita Karlova, 1984. 1. vyd.
4°, 509 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem, kart. ochr. pouzdro.
Jako nové. - V textu 135 bar. a čb. vyobr.
<Kód: HMZ38015> Cena: 540,- Kč

KELLER, Werner: ETRUSKOVÉ.
Přel. Radislav Hošek, doslov Václav Marek, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1975. 2. vyd.
8°, 386 str., 32 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ12635> Cena: 110,- Kč
KISCH, Egon Ervín: OBJEVY V MEXIKU.
Přel. Jarmila Haasová-Nečasová, přebal Vojtěch Tittelbach, graf. úpr. Alois Chvála.
Praha, Svoboda, 1949. 2. vyd.
8°, 214 str. Pův. brož. s přebalem.
Půl století a celý svět s Kischem. Sebraných spisů sv. 1. - Knižní blok částečně nerozřezán, přebal se znaky mírného použití, velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ61063> Cena: 140,- Kč
KLÉMENSEN, Arvid: LIDÉ JIŽNÍCH MOŘÍ. Expedice Noona Dan.
Přel. František Jungwirth, přebal a vaz. Zdeněk Ziegler.
Praha, Olympia, 1971. 1. vyd.
8°, 166 str., 24 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51013> Cena: 60,- Kč

KLENGELOVÁ - BRANDTOVÁ, Evelyn: STAROVĚKÝ BABYLÓN.
Přel. Běla Dintrová, doslov Blahoslav Hruška, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Blažek.
Praha, Vyšehrad, 1983. 1. vyd.
8°, 132 str., 86 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: HMZ41520> Cena: 90,- Kč

KLÍMA, Josef: PĚT MISEK BEZ DNA.
Fotografie Oldřich Egem, mapa Karel Zpěvák, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Panorama, 1989. 1. vyd.
8°, 113 str., 48 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Jako nové.
<Kód: HMZ61062> Cena: 90,- Kč

KLÍMA, Otakar: SLÁVA A PÁD STARÉHO ÍRÁNU.
Doslov Jiří Bečka, přebal, vaz. a graf. úpr. Soňa a Jaromír Valouškovi.
Praha, Orbis, 1977. 1. vyd.
8°, 252 str., 9 bar. a 13 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ14153> Cena: 130,- Kč
KOP, František - BARTŮNĚK, Václav - NOVOTNÝ, Antonín:
PRAHA, 600 LET CÍRKEVNÍ METROPOLÍ.
Graf. úpr. V. Kubašta.
Praha, ČAT, 1944. 1. vyd.
8°, 167 str., 2 bar. rozkl. vyobr. na příl. Pův. brož.
Nerozřezáno, na obálce drobné a nevýrazné skvrny způsobené kyselostí papíru. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ8351> Cena: 390,- Kč
KOPAL, Josef: ROMAIN ROLLAND.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964. 1. vyd.
8°, 128 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 7. - Obálka téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: HMZ32624> Cena: 90,- Kč

KOPAL, Josef: ROMAIN ROLLAND.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964. 1. vyd.
8°, 128 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 7. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ10882> Cena: 80,- Kč

KOTULOVÁ, Eva: KALENDÁŘ ANEB KNIHA O VĚČNOSTI A ČASU.
Ilistr. Jiří Běhounek a Ervín Urban, graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Svoboda, 1978. 1. vyd.
4°, 191 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. 
Prémie členské knižnice. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ58913> Cena: 60,- Kč
KOTULOVÁ, Eva: KALENDÁŘ ANEB KNIHA O VĚČNOSTI A ČASU.
Ilistr. Jiří Běhounek a Ervín Urban, graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Svoboda, 1978. 1. vyd.
4°, 191 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. 
Prémie členské knižnice. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: HMZ58914> Cena: 70,- Kč
KOŽÍK, František: CESTA KRYŠTOFA HARANTA Z POLŽIC A Z BEZDRUŽIC A NA PECCE. Z království Českého do Benátek, odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii.
Doslov Ivan Hrbek, ilustr. Zdena Táborská a Jiří Běhounek, typo Michal Houba.
Praha, Panorama, 1988. 1. vyd.
8°, 194 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ11940> Cena: 90,- Kč
KRAMER, S. N.: HISTORIE ZAČÍNÁ V SUMERU. 
Z nejstarších záznamů o projevech lidské kultury.
Přel. Josef Klíma.
Praha, SNKLU, 1965. 2. vyd.
8°, 266 str., 35. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ49158> Cena: 175,- Kč

KRAWCZUK, Aleksander: KLEOPATRA.
Přel. Josef Vlášek, přebal, vaz. a graf. úpr. Soňa a Josef Valouškovi.
Praha, Orbis, 1973. 1. vyd.
8°, 163 str., 8 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ61280> Cena: 95,- Kč

KRÁL, Josef: PO STOPÁCH TISÍCILETÉ KULTURY V OLOMOUCI.
Místopisný průvodce.
Obálka L. Polášek.
Olomouc, vl. nákl., 1940.
8°, 53 str., 20 str. reklamní přílohy. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ26327> Cena: 140,- Kč
KROFTA, Kamil: DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ.
Red. Jan Krofta, typo František Muzika.
Praha, Sfinx, Bohumil Janda, 1947.
8°, 914 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová luxusní polokožená tmavě hnědá s pěti vazy, zlaceným popisem a ozdobnými linkami na hřbetu. Desky potaženy světle hnědým plátnem, kožené rohy, hnědá horní ořízka. - Obálka není vevázána, kožené části vazby místy pouze mírně odřené, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ15288> Cena: 990,- Kč
KROFTA, Kamil: MALÉ DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ.
Text opravil a doplnil Josef Klik, přebal Boris Hanš, .
Praha, Orbis, 1947. 4. vyd.
8°, 174 str., 16 str. čb. vyobr. a 1 rozkl. dvoubar. mapa na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Naše minulost, sv. 1. - Přebal se znaky mírného použití, zejm. v horní části hřbetu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ63923> Cena: 100,- Kč
KROFTA, Kamil: O BRATRSKÉM DĚJEPISECTVÍ.
Obálka a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Jan Laichter, 1946. 1. vyd.
8°, 212 str., 8 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Výbor nejlepších spisů poučných, sv. 70, Dílo Kamila Krofty, sv. 1. - Obálka se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu, knižní blok nerozřezán, zaprášená horní ořízka.
<Kód: HMZ49666> Cena: 140,- Kč
KŘIŽOVATKY 20. STOLETÍ. Světlo na bílá místa v nejnovějších dějinách.
Vojtěch Mencl, Miloš Hájek, Milan Otáhal, Erika Kadlecová. Přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Rytina.
Praha, Naše Vojsko, 1990. 1. vyd.
8°, 399 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ26714> Cena: 95,- Kč

KŘIŽOVATKY 20. STOLETÍ. Světlo na bílá místa v nejnovějších dějinách.
Vojtěch Mencl, Miloš Hájek, Milan Otáhal, Erika Kadlecová. Přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Rytina.
Praha, Naše Vojsko, 1990. 1. vyd.
8°, 399 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: HMZ68761> Cena: 130,- Kč

KUTNÁ HORA. Město a jeho umění.
Město Kutná Hora, 1932.
Folio podél, nestr. Vaz pův. pap. ve hřbetu svázána tkanicí.
Dvacetčtyři fotografií reprodukovaných technikou hlubotisku a průvodní slovo k obrazům. Autor fotografií, graf. úpravce, autor textů, etc. neuveden. - V pravém horním rohu skvrna od vody, kt. pronikla nejvíce 10 mm do knižního bloku, text a reprodukce neporušeny. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ61735> Cena: 90,- Kč
KUHN, Alfred: DAS ALTE SPANIEN. Landschaft, Geschichte, Kunst.
Berlin, Neufeld & Henius, ohne Jahr [1925].
4°, 183 S. Mit 267 sw. Abb. im Text und im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Einband und Buchblock in sehr gut erhalten.
<Code: HMZ6097> Preis: 350,- CZK

KVĚTNOVÁ REVOLUCE.
Obrazový památník hrdinství a slávy z velkých dnů lidového povstání.
Red. Vladimír Peroutka, graf. úpr. V. Michal.
Praha, Melantrich, 1945.
Folio, nestr. Pův. seš.
Fotografie z pražského povstání. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ70082> Cena: 290,- Kč
KYNDROVÁ, Libuše: RYTMUS ČERNÉ AFRIKY. S odbíjenou v Togu.
Fotografie Dana Kyndrová.
Praha, Olympia, 1980. 1. vyd.
8°, 212 str., 48 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cestopisy. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ60214> Cena: 30,- Kč
KYNDROVÁ, Libuše: RYTMUS ČERNÉ AFRIKY. S odbíjenou v Togu.
Fotografie Dana Kyndrová.
Praha, Olympia, 1980. 1. vyd.
8°, 212 str., 48 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cestopisy. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ63855> Cena: 60,- Kč
LETÁKY Z ROKU 1848.
Uspoř., úvod a pozn. Miloslav Novotný, typo, přebal a vaz. Oldřich Menhart.
Praha, ELK, 1948.
8°, 311 str., 6 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Národní klenotnice, sv. 35. - V textu množství čb. vyobrazení. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ38338> Cena: 390,- Kč
LETSCHER, Abraham: CHRONIK DER STADT IGLAU 1563 - 1685.
Herausgegeben Franz Wurzinger.
Iglau, ohne Verlag, 1912.
8°, 94 S. Orig. broschiert.
Mitteilungen des Iglauer Museumsvereines, Folge 2. - Umschlag in sehr gut erhalten. Buchblock fast intakter.
<Kód: HMZ38125> Preis: 1400,- CZK
LEVY, Alan: PRAŽSKÉ PEŘEJE.
Přel. Igor Hájek, fotografie Jane Randolf Jackson, obálka a graf. úpr. Karel Vilgus.
Praha, Primus, 1991.
8°, 324 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ57651> Cena: 110,- Kč
LINDBLAD, Jan: ZELENÝM RÁJEM.
Přel. Božena Köllnová-Ehrmannová, graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1977. 1. vyd.
8°, 211 str., 16 str. bar. vyobr. a 1 mapa na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ60212> Cena: 45,- Kč
( LINDEMANN, Frido )
LES GRANDS HISTORIENS FRANCAIS CONTEMPORAINS.
Choisies et annotées par Frido Lindemann.
Kiel et Leipzig, Lipsius & Tischer, 1929.
8°, 66 p., 14 illustrations hors-texte. Brochure originale.
Französische und englische Schullektüre, Bd. 62. - Trés bon.
<Code: HMZ56399> Prix: 40,- CZK
LISIEUX.
Suvenýrové album.
Bez místa vyd., nakladatele a data vyd. [kolem r. 1930].
8° podél, 20 pohlednic s fotografickými pohledy a perforací na odtržení, francouzské popisky. Vaz. pův. papírová.
Podpis s datem na přední straně obálky. Pohlednice téměř intaktní.
<Kód: HMZ48315> Cena: 80,- Kč
LIŠKA, Karel - MUCHA, Ludvík: KLÍČ K NAŠIM MĚSTŮM.
Ilustr. Karel Liška, přebal a graf. úpr. Oldřich Pošmourný.
Praha, Práce, 1979. 1. vyd.
8°, 252 str., 136 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kamarád. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58957> Cena: 50,- Kč
LIŠKA, Karel - MUCHA, Ludvík: KLÍČ K NAŠIM MĚSTŮM.
Ilustr. Karel Liška, přebal a graf. úpr. Oldřich Pošmourný.
Praha, Práce, 1979. 1. vyd.
8°, 252 str., 136 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kamarád. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ69329> Cena: 65,- Kč

LÍBAL, Dobroslav: MIKULOV. Městská památková rezervace.
Fotografie Č. Šíla a J. Petrů, mapa Eva Polášková, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1970.
8°, 32 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ17894> Cena: 80,- Kč

LOUBAL, František: VELKÁ BRITANIE A JEJÍ IMPERIUM.
Historicko-zeměpisná studie.
Brno, Novela, 1945.
8°, 54 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, zejm. na zadní straně. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ52674> Cena: 45,- Kč

LOURDES. La Basilique et la Ville.
Suvenýrové album - leporelo.
Strasbourg, Des Arts photomécaniques, bez data vydání [kol. r. 1930].
16° podél, 12 listů s fotografickými pohledy, francouzské popisky. Obálka pův. pap.
Podpis s datem na obálce, obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: HMZ17835> Cena: 65,- Kč
LUDWIG, Emil: BISMARC.
Přel. Pavel Levit.
Praha, Melantrich, 1931.
8°, 589 str., 8 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Historica, sv. 2. - Přebal chybí, obálka a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ41136> Cena: 110,- Kč

LUDWIG, Emil: BISMARCK. Geschichte eines Kämpfers.
Berlin, Wien, Leipzig, Paul Zsolnay, ohne Jahr [1932].
8° , 558 S. mit 20 sw. Kupfertiefdruckbildern im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Ungekürzte Sonderausgabe. - Erste Ausgabe. - Einband in sehr gud erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ41482> Preis: 560,- CZK

LUDWIG, Emil: GOETHE.
Přel. Jan Münzer.
Praha, Melentrich, 1932.
8°, 2 sv. Vaz. dob. ppl.
Sv. 1. Část první. 354 str., 10 vyobr. na příl.
Sv. 2. Část druhá. 428 str., 14 vyobr. na příl.
Historica, sv. 3 a 4. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Vazba dobová poloplátěná hnědá. Zlacený popis a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16175> Cena: 320,- Kč

LUDWIG, Emil: GOETHE. Geschichte eines Menschen.
Berlin, Wien, Leipzig, Paul Zsolnay, ohne Jahr [1931].
8° , 743 S. mit 21 sw. Kupfertiefdruckbildern im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Ungekürzte Sonderausgabe. - Einband in sehr gud erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ41483> Preis: 420,- CZK
LUDWIG, Emil: NAPOLEON.
Přel. Karel Hoch.
Praha, Melantrich, 1932. 2. vyd.
8°, 589 str., 18 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Historica, sv. 6. - Přebal chybí, obálka natržena nebo poškozena v dolní i horní části hřbetu, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ41137> Cena: 95,- Kč
LUDWIG, Emil: PAMĚTI MARŠÁLA JOFFREA.
Přel. V. J. Hauner.
Praha, Melentrich, 1933.
8°, 2 svazky. Pův. brož.
Sv. 1. KNIHA I. 414 str., 10 vyobr. a 10 map na příl.
Sv. 2. KNIHA II. 410 str., 10 vyobr. a 5 map na příl.
Z války a revoluce, sv. 12 a 13. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. -Přebaly chybí, obálky a knižní bloky ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ65607> Cena: 190,- Kč

LUDWIG, Emil: VILÉM II.
Přel. Karel Jíše.
Praha, Melantrich, 1932. 3. vyd.
8°, 421 str., 21 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Z války a revoluce, sv. 1. - Přebal chybí, obálka a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ25822> Cena: 110,- Kč

LÚTZOW: ČECHY. Nástin historický.
Přel. Josef Jul. David, předml. T. G. Masaryk, úvod Arnošt Denis.
Hradec Králové, Melichar, 1925. 2. vyd.
8°, 438 str. Pův. brož.
Melicharova bibliotéka, sv. 13. - Nerozřezáno. Téměř intaktní stav. - První vydání českého překladu bylo zkonfiskováno.
<Kód: HMZ36084> Cena: 380,- Kč

MACEK, Josef: KDOŽ JSÚ BOŽÍ BOJOVNÍCI.
Čtení o Táboře v husitském
revolučním hnutí.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1951. 1. vyd.
8°, 342 str., 11 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 14. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ21356> Cena: 230,- Kč

MACEK, Josef: KDOŽ JSÚ BOŽÍ BOJOVNÍCI.
Čtení o Táboře v husitském
revolučním hnutí.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1951. 1. vyd.
8°, 342 str., 11 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 14. - Přebal mírně poškozen v horní a dolní části hřbetu a v rozích, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ59392> Cena: 180,- Kč
MACEK, Josef: KDOŽ JSÚ BOŽÍ BOJOVNÍCI.
Čtení o Táboře v husitském
revolučním hnutí.
Přebal, graf. úpr. a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Melantrich, 1951. 1. vyd.
8°, 342 str., 11 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Odkaz minulosti české, sv. 14. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ65608> Cena: 140,- Kč
MACHOVEC, Milan: TOMÁŠ GARRIGUE MASYRYK. Studie s ukázkami z Masarykových spisů. S dokumentárními obrazovými přílohami.
Přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Melantrich, 1968. 2. vyd.
8°, 282 str., 25 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Odkazy pokrokových osobností naší minulosti, sv. 24. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ11962> Cena: 125,- Kč

MANITIUS, Max - RUDEL, Th. - SCHWAHN, Walter: ILLUSTRIERTE WELTGESCHICHTE.
Auf Grund der neusten Forschungen und eingehender Berücksichtigung der Kulturgeschichte bis zur neunsten Zeit dargestellt. Zeit dargestellt.
Berlin, Neufeld & Henius, ohne Jahr [1900].
4°, 2 Bde. 47 sw. und farb. Taf. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. Erster Band. 506 S.
Bd. 2. Zwelter Band. 603 S.
Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ27321> Preis: 940,- CZK

MAREČKOVÁ, Marie: SPOLEČENSKÁ STRUKTURA PREŠOVA V 17. STOLETÍ.
Brno, Univerzita J. E. Purkyně, 1984. 1. vyd.
8°, 157 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy filozofické fakulty, č. 252. - Jako nové.
<Kód: HMZ36294> Cena: 240,- Kč

( MASARYK, Jan )
NA PŮL ŽERDI. Jan Masaryk odešel.
Fotografie Rosegnal, Marco a Hanka, red. Jiří Žák.
Praha, Svoboda, bez data vyd. [1948].
4°, nestr. [28]. Pův. sešit.
Zrcadlo doby, sv. 1. - Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ23502> Cena: 120,- Kč

MASARYK VE FOTOGRAFII. 118 obrazů.
Text Karel Čapek, graf. úpr. Oldřich Kerhart.
Praha, Orbis, 1947. 8. vyd.
4°, 118 vyobr., úvod. text a doslov. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Podpis vlastníka na přední předsádce, knižní blok , vazba i přebal téměř intaktní.
<Kód: HMZ41782> Cena: 270,- Kč

MASARYKOVÁ, Alice: VZPOMÍNÁM ...
Praha, Vladimír Žikeš, 1948. 1. vyd.
8°, 22 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ31585> Cena: 70,- Kč
MATHESY, František: POHLEDY ZE STARÉ PRAHY.
Praha očima včerejška i dneška.
Ilustr. Emil Kabát, obálka Libuše Richtrová.
Praha, Klub českých turistů, 1946.
8°, 177 str. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ65609> Cena: 340,- Kč

MAZIÉRE, Francois: TAJEMSTVÍ VELIKONOČNÍHO OSTROVA.
Oči se dívají na hvězdy.
Přel. Miloslav Jirda, fotografie Jaroslav Šikl, mapy a plánky Karel Zpěvák.
Praha, Orbis, 1974. 2. vyd.
8°, 198 str., 22 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: HMZ31306> Cena: 80,- Kč

MÁŠA, Rudolf: CESTOVNÍ INFORMACE A PŘEHLED TUR PO VYSOKÝCH TATRÁCH SE SEZNAMEM VÝŠKOVÝCH BODŮ CHAT, JEZER A POD.
Louny a Praha, Edvard Fastr, 1936.
8°, 42 str. Pův. sešit.
Příloha k Fastrově mapě Vysokých Tater 1:50.000 aut. Karla Kuchaře. - Obálka se znaky použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ53244> Cena: 20,- Kč

MÁŠA, Rudolf: VYSOKÉ TATRY.
Malý úplný průvodce po našich i polských Vysokých Tatrách, po Bielských Tatrách a po východních Liptovských holích pro zdatné i méně zdatné turisty.
Praha, Klub československých turistů, 1933.
8°, 80 str. Pův. brož.
Knižnice Klubu československých turistů, sv. 7. - První vydání. - V textu množstní čb. kreseb. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: HMZ17455> Cena: 170,- Kč
MERHOUT, Cyril: O MALÉ STRANĚ.
Její stavební vývoj a dávný život.
Obálka a vaz. Eduard Hnilička, graf. úpr. Josef Prchal.
Praha, Orbis, 1956. 1. vyd.
8°, 163 str., 62 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Pragensia. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ16> Cena: 280,- Kč
METROPOLITNÍ CHRÁM SVATÉHO VÍTA.
K šestistému výročí položení základu novostavby dómu. 1344 - 1944.
Zdeněk Wirth, František Kop, Václav Ryneš, obálka, předsádky a graf. úpr. V. Kubašta.
Praha, Vyšehrad, 1945. 1. vyd.
8°, 105 str., 7 vyobr. na příl. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ70085> Cena: 650,- Kč

MICHALOV, K. B.: ZKÁZA JAVOŘÍČKA. Dokument o utrpení českého lidu z historického roku, kdy skončila druhá strašná válka světová.
Obálka Aljo Beran.
Olomouc, Vyjídák, 1945. 1 vyd.
8°, 48 str., 6 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ48158> Cena: 180,- Kč
K. B. Michalov = Karel Bartuška.

MÍKA, Alois: ČESKOSLOVENSKÉ DĚJINY V OBRAZECH.
Graf. úpr. Bohumil Vančura.
Praha, SPN, 1971. 1. vyd.
8°, 480 str., 917 čb. a bar. vyobr. v textu. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ21570> Cena: 60,- Kč

MINULOST NAŠEHO STÁTU V DOKUMENTECH.
Přebal a vaz. Roman Rogl.
Praha, Svoboda, 1971. 1. vyd.
8°, 333 str., 38 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř ntaktní stav.
<Kód: HMZ70053> Cena: 160,- Kč

MIREAUX, Émile: ŽIVOT V HOMÉRSKÉ DOBĚ.
Přeložil a doslov napsal Ladislav Vidman, přebal, vaz. a graf. úpr. Aleš Křejča.
Praha, Odeon, 1980. 1. vyd.
8°, 263 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. a bar. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ13902> Cena: 220,- Kč

MIŠKOVSKÝ, Jozef: RODINNÁ KRONIKA ROTTOVSKÁ 1630 - 1930.
Praha a Bratislava, J. Otto, 1930.
8°, 86 str. Vaz. pův. cpl.
Vydáno na památku stoletých narozenin Karoliny Světlé-Rottové. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ59398> Cena: 130,- Kč
MLYNÁŘ, Zdeněk: MRÁZ PŘICHÁZÍ Z KREMLU.
Přebal a vaz. Bedřich Rose, typo Marie Roseová.
Praha, Mladá fronta, 1990. 1. vyd.
8°, 283 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Archiv, sv. 62. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ31307> Cena: 60,- Kč
MOMMSEN, Theodor: RÖMISCHE GESCHICHTE.
Berlin, Weidmannsche Buchhandlung, 1888-89. 8 Aufl.
8°, 3 Bde. Zeit Halbleder.
Bd. 1. S. 944, mit einer zerlagbar Militärkarte.
Unterschrift auf Titelblatt. Einband und Buchblock fast intakter.
Bd. 2. S. 463.
Unterschrift auf Titelblatt. Einband und Buchblock fast intakter.
Bd. 3. S. 711.
Unterschrift auf Titelblatt. Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ34527> Preis: 3900,- CZK

MONTANELLI, Indro: DANTE A JEHO DOBA.
Přel. Alena Hartmanová, doslov Jaroslav Kudrna, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
8°, 260 str., 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život a umění, sv. 44. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ41594> Cena: 110,- Kč
MOSCATI, Sabatino: ŽIVOUCÍ MINULOST. Aspekty a problémy, charakteristické rysy a panaučení z každodenního života ve starověkém světě.
Přel. Zdeněk Frýbort, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Panorama, 1984. 1. vyd.
8°, 321 str., 16 str. bar. a 16 str čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví, řada Velké civilizace. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ32249> Cena: 170,- Kč
MOSCATI, Sabatino: ŽIVOUCÍ MINULOST. Aspekty a problémy, charakteristické rysy a panaučení z každodenního života ve starověkém světě.
Přel. Zdeněk Frýbort, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Panorama, 1984. 1. vyd.
8°, 321 str., 16 bar. a 16 čb. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví, řada Velké civilizace. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ61211> Cena: 135,- Kč
MUCHA, Jiří: OHEŇ PROTI OHNI.
Přebal, vaz. a graf. úpr. a front. Jiří Kolář.
Praha, Naše vojsko, 1966. 2. přeprac. vyd.
8°, 343 str., 48 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dokumenty, sv. 142. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ11077> Cena: 220,- Kč
MÜLLER, František: KRÁSENSKO.
Dějiny moravské vesničky, vandalsky zpustošené německými okupanty...
Provodov, vlastním nákladem, 1946.
8°, 203 str., 56 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ62760> Cena: 580,- Kč
MUŠKA, Eugen: VLASKÝ DVŮR V KUTNÉ HOŘE.
Praha, Hejda a Tuček, 1900.
8°, 60 str., 11 čb. rozkl. vyobr. a 1 plán na příl. Vaz pův. pap.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ41578> Cena: 750,- Kč
NÁRODNÍ ALBUM.
Sbírka podobizen a životopisů českých lidí, prací a snahami vynikajících i zasloužilých. S ornamentem J. Filipiho, A. Häuslera, St. Hudečka, J. Klárka, K.V. Mutticha, K. Röhlinga, V. Skrušného, V. Stretiho, K. Štapfra, B. Wachsmanna, J. Weiskirchnera.
Praha, Vilímek, bez data vyd. [1899].
Folio podél, 280 str. vyobr. a 354 sloupců životopisy. Vaz. nová cpl.
Nakladatelská značka před titulem od Alfonse Muchy. - Vazba nová, velmi zdařile a citlivě provedená, celoplátěná tmavě modrá se zlaceným popisem a dvěmi vinětami na přední desce. - Vazba intaktní, knižní blok téměř intaktní.
V textové části Životopisy, obsahuje jedna strana tři sloupce.
<Kód: HMZ68918> Cena: 800,- Kč
NEUMANN, Stanislav Kostka: FRANCOUZSKÁ REVOLUCE. Populární dějiny bojů francouzské společnosti na sklonku 18. století.
Graf. úpr. a vaz. A. Chlebeček.
Praha, Fr. Borový, 1929 - 1930.
8°, 3 sv. Vaz. pův. cpl. bez přebalů.
Sv. 1. DÍL PRVNÍ. ZÁPAS S KRÁLOVSTVÍM. 540 str., 29 vyobr. na příl.
Sv. 2. DÍL DRUHÝ. ZÁPAS S OBČANSKOU REAKCÍ. 532 str., 17 vyobr. na příl.
Sv. 3. DÍL TŘETÍ. ZÁPAS S DEMAGOGIÍ A KORUPCÍ. 532 str., 19 vyobr. na příl.
Knihy dalekých obzorů, sv. 6, 7, 8. - Vazby a knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: HMZ21572> Cena: 420,- Kč

NIEDERLE, Lubor: SLOVANSKÉ STAROŽITNOSTI.
Praha, Bursík & Kohout, 1902-13.
4°, 2 sv. Vaz. dob. pkž. a ppl.
Sv. 1. Díl I. Svazek I. PŮVOD A POČÁTKY NÁRODA SLOVANSKÉHO.
Str. 205, 3 bar. rozkl. mapy na příl. Vaz. dob. pkž.
Historická bibliotéka, sv. 4. - Vazba dobová polokožená hnědá, slepotisk a zlacení na hřbetu, značně již setřené, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, menší kožené rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky mírného použití, knihovnické razítko na patitulu, číslo evidenční a dvě knihovnická razítka na titulu, za titulem razítko a číslo evidenční, v textu několik historických knihovnických razítek, knižní blok čistý.
Sv. 2. Díl I. Svazek II. ŽIVOT STARÝCH SLOVANŮ. Základy kulturních starožitností slovanských.
Str. 897. Vaz. dob. ppl.
V textu 148 čb. vyobr. a 61 čb. tab. - Vazba dobová poloplátěná černá, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé a červené, plátěné rohy, mramorované ořízky. - Na hřbetu vazby dva papírové štítky s čísly evidenčními, číslo evidenční a dvě knihovnická razítka na titulu, za titulem razítko a číslo evidenční, v textu několik historických knihovnických razítek, knižní blok čistý.
<Kód: HMZ31059> Cena: 1200,- Kč

( NORDENSKJÖLD, Otto )
K JIŽNÍ TOČNĚ. Dva roky ve sněhu a ledu. Díl. 1.
Otto Nordenskjöld, J. Gunnar Andersson, C. A. Larsen, A. K. Skottsberg.
Red. překladu Jiří Guth.
Praha, J. Otto, 1909.
8°, 331 str., 1 bar. rozkl. mapa na příl. Vaz. pův. nakl. cpl.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ23185> Cena: 340,- Kč

NOVÁ ŘÍŠE.
Text Miroslava Nováková, fotografie V. Buček a K. Svoboda.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1971.
16°, text nestr. [8]. Pův. sešit.
Obálka s fotografiemi a textem na vnitřních i vnějších stranách. - Jako nové.
<Kód: HMZ17895> Cena: 90,- Kč

NOVOTNÝ, Antonín: O PRAZE MLÁDÍ F. L. VĚKA.
Ilustr. V. Kubašta.
Praha, Vladimír Žikeš, 1940.
8°, 275 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství dvoubar. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ15865> Cena: 190,- Kč

NOVOTNÝ, J. O.: STŘEDNÍ SLOVENSKO. Kulturněhistorické kapitoly. Díl první.
Praha, Mazáč, 1937.
8°, 363 str., 95 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Nerozřezáno. Obálka se znaky použití. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ48159> Cena: 160,- Kč

OBČANSKÉ FÓRY. Pražský podzim 1989.
Uspoř. Jaromír Hořec a Ivan Hanousek.
Praha, Česká expedice a Odeon, 1990. 1. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ43280> Cena: 40,- Kč

OBECNÍ SNĚM VE VÍŠKOVĚ.
Vyškov, F. Obzina, 1937.
8°, 21 str., 3 čb. rozkl. vyobr. na příl. Pův. brož.
Soukromý tisk. - Vlastnické razítko na předním přídeští. Dobrý stav.
<Kód: HMZ100> Cena: 85,- Kč
OPOČENSKÝ, Jan: KONEC MONARCHIE RAKOUSKO-UHERSKÉ.
Praha, Orbis a Čin, 1928.
8°, 801 str. Vaz. pův. cpl.
Publikací archivu Ministerstva zahraničních věcí ČSR, řada 1, číslo 5. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ41367> Cena: 440,- Kč

OPOČENSKÝ, Jan: KONEC MONARCHIE RAKOUSKO-UHERSKÉ.
Praha, Orbis a Čin, 1928.
8°, 801 str. Vaz. pův. cpl.
Publikací archivu Ministerstva zahraničních věcí ČSR, řada 1, číslo 5. - Knižní blok intaktní, vazba ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ56849> Cena: 720,- Kč

OTTMANN, Victor: DIE RIVIERA: NIZZA UND MONTE CARLO.
Bielefeld - Leipzig, Velhagen & Klasing, ohne Jahr [1911]. 2. Aufl.
4°, 34 S. Orig. Pap.
Volksbücher, Nr. 78. - Mit 37 Abb. darunter 9 in farb. und 1 Übersichtskarte im Text. - Umschlag sehr gut, Buchblock intakter.
<Code: HMZ44372> Preis: 170,- CZK

OTTMANN, Victor: DIE RIVIERA: SAN REMO UND MENTONE.
Bielefeld - Leipzig, Velhagen & Klasing, ohne Jahr [1911]. 2. Aufl.
4°, 34 S. Orig. Pap.
Volksbücher, Nr. 70 - Mit 32 Abb. darunter 6 in farb. und 1 Übersichtskarte im Text. - Umschlag sehr gut, Buchblock intakter.
<Code: HMZ44373> Preis: 170,- CZK

PACHTNER, Fritz: AUGUST BORSIG STAVITEL LOKOMOTIV.
Přel. Jiří Streit.
Praha, Orbis, 1944. 2. vyd.
8°, 229 str., 23 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož. 
Obálka se znaky použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ41840> Cena: 180,- Kč
PALACKÝ, František: DĚJINY NÁRODU ČESKÉHO V ČECHÁCH A NA MORAVĚ.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1939.
8°, 6 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. Od pravěkosti až do roku 1253. Str. 702, 12 str. vyobr. na příl.
Sv. 2. Od roku 1253 až do roku 1403. Str. 679, 14 str. vyobr. na příl.
Sv. 3. Od roku 1403 až do roku 1431. Str. 623, 14 str. vyobr. na příl.
Sv. 4. Od roku 1431 až do roku 1457. Str. 610, 14 str. vyobr. na příl.
Sv. 5. Od roku 1457 až do roku 1500. Str. 807, 16 str. vyobr. na příl.
Sv. 6. Od roku 1500 až do roku 1526. Str. 704, 13 str. vyobr. na příl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56446> Cena: 580,- Kč

PALACKÝ, František. STRUČNÉ DĚJINY PRAHY.
Sest. Amadeo Molnár, přebal, vaz. a graf. úpr. Pavel Hrach.
Praha, Odeon, 1983.
8°, 92 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 502. - V textu množství bar. a čb. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ38340> Cena: 30,- Kč

PARAY-LE-MONIAL. La Basilique.
Suvenýrové album.
Chalon sur Saone, Fréres Bourgeois, bez data vyd. [kol. r. 1930].
8°, 20 pohlednic s fotografickými pohledy a perforací na odtržení, francouzské popisky. Vaz. pův. pap.
Obálka se znaky použití, podpis s datem na přední straně. Pohlednice téměř intaktní.
<Kód: HMZ48316> Cena: 80,- Kč
( PARIS )
PLAN DE PARIS EN 12 COUPURES.
Principales Curiosites, Paris en 8 Jours, Tramways, Autobus, Theatres et Concerts, Environs de Paris.
Paris, Hachette, 1924. 14eme édition.
8°, 35 p. Nombreux plan en couleurs hors-texte. Relié toilé.
Trés bon.
<Code: HMZ56425> Prix: 320,- CZK
PARIS UND UMGEBUNG.
Berlin, Grieben - Verlag Albert Goldschmidt, 1930. 19. Aufl.
8°, 294 S., 13 Kart. und 7 Grundrissen im Anhang. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Griebens Reiseführer, Bd. 21. - Einband und Buchblock fast intakter.
<Kód: HMZ56042> Preis: 60,- CZK

PAUKERT, Jiří: STÁTNÍ ZÁMEK JAROMĚŘICE.
Fotografie Jindřich Secký a J. Petrů, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1971.
8°, 31 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ17896> Cena: 80,- Kč

PECKA, Karel: MOTÁKY NEZVĚSTNÉMU.
Graf. úpr. Karel Hanák.
Brno, Atlantis, 1990.
8°, 399 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ54415> Cena: 60,- Kč
PEKAŘ, Josef: DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ.
Obálka a graf. úpr. Nina Roháčová.
Praha, Akropolis a Agentura TIP Š, 1991. 2. vyd.
8°, 247 str., 2 čb. mapy na příl. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ14808> Cena: 50,- Kč

( PEKAŘ, Josef )
JOSEF PEKAŘ. Z DUCHOVNÍCH DĚJIN ČESKÝCH.
Výbor z díla uspoř. Josef Klik, graf úpr. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1941.
8°, 369 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Dílo Josefa Pekaře, sv. 1. - Vazba dobová polokožená, šedá s pěti vazy a zlac. popisem na hřbetu, desky potaženy olivově zeleným plátnem světlejšího tónu, menší kožené rohy, šedá horní ořízka. Obálka je vevázána. Ex libris na předním přídeští. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ47938> Cena: 380,- Kč

PEKAŘ, Josef: KNIHA O KOSTI. Kus české historie.
Doslov František Kutnar, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Českoslovesnký spisovatel, 1970.
8°, 341 str., 45 vyobr. na příl. a 2 rozkl. mapy. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ36529> Cena: 220,- Kč

PEKAŘ, Josef: FR. PALACKÝ.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [kol. r. 1912].
8°, 160 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1025-1026. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ48923> Cena: 135,- Kč

PEKAŘOVSKÉ STUDIE.
Sest. Eva Kantůrková, přebal Jiří Staněk.
Praha, Academia, 1995. 1. vyd.
8°, 193 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ43855> Cena: 95,- Kč

PETERSEN Eugen: VOM ALTER ROM.
Leipzig, Seemann, 1904. 3. verbesserte u. vermehrte Aufl.
8°, 185 S. Orig. Pap.
Berühmte Kunststätten, No. 1. - Mit 150 sw. Abb. im Text. - Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ14427> Preis: 180,- CZK

PETR, František: PO STOPÁCH HAVLÍČKOVÝCH V NĚM. BRODĚ.
Německý Brod, Městské museum, 1935.
8°, 64 str., 8 str. monochrom. vyobr. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, v textu místy poznámky tužkou.
<Kód: HMZ69020> Cena: 90,- Kč

PETR Z MLADENOVIC: ZPRÁVA O SOUDU A ODSOUZENÍ M. J. HUSI V KOSTNICI.
Přel. V. Flajšhans.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [kol. 1916].
8°, 141 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1296-97. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ10201> Cena: 125,- Kč

PETRÁŇ, Josef: STAROMĚSTSKÁ EXEKUCE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Nerad.
Praha, Mladá fronta, 1985. 2. vyd.
8°, 315 str., 40 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kolumbus, sv. 58. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ12676> Cena: 85,- Kč

PETRICKIJ, Willy: SVĚTLO V PRALESE.
Život a dílo Alberta Schweitzera.
Přel. Eva Dolejšová, doslov Eduard Wondrák, graf. úpr. R. Kunová.
Praha, Albatros, 1985. 1. vyd.
4°, 269 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Životopisy, sv. 19. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ12499> Cena: 125,- Kč
PETRŮ, Jaroslav: STÁTNÍ HRAD BUCHLOV.
Dějiny stavební a umělecký vývoj a význam hradního areálu.
Fotografie Jan Jevický, Jiří P. Kříž, Dalibor Kusák, A lexandr Paul, Ctibor Sedláček a Jindřich Secký, kresby K. Liška, K. Hlávka, J. Houžvič a J. Petrů, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1982.
8°, nestr. [32], 50 bar. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58427> Cena: 130,- Kč
PETRŮ, Jaroslav: STÁTNÍ ZÁMEK MILOTICE.
Fotografie Jindřich Secký a J. Petrů, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1971.
8°, 32 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ17897> Cena: 80,- Kč
PFLUG - HARTTUNG, Julius: WELTGESCHICHTE. Die Entwicklung der Menschheit in Staat und Gesellschaft, in Kultur und Geistesleben.
Illustr. Carl Langhammer.
Berlin, Ullstein & Co, 1905 - 1910.
4°, 6 Bde. Orig. Halbleder.
Bd. 1.  GESCHICHTE DES ALTERUMS. 631 S.
Bd. 2.  GESCHICHTE DES MITTELALTERS. 639 S.
Bd. 3.  GESCHICHTE DES ORIENTS. 653 S.
Bd. 4.  GESCHICHTE DER NEUZEIT. Das religiöse Zeitalter 1500 - 1650. 629 S.
Bd. 5.  GESCHICHTE DER NEUZEIT. Das politische Zeitalter 1650 - 1815. 643 S.
Bd. 6.  GESCHICHTE DER NEUZEIT. Das nationale und sociale Zeitalter seit 1815. 625 S.
Alle Bände reich illustriert mit zahlr. Abb. im Text, Ktn. und Farb. taf. - Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ56459> Preis: 6600,- CZK
PILÁT, Jan: DŽAVÁHARLÁL NÉHRÚ.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1967.
8°, 220 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 22. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ23589> Cena: 60,- Kč
PILÁT, Jan: DŽAVÁHARLÁL NÉHRÚ.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1967.
8°, 220 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 22. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ10884> Cena: 80,- Kč

PILÁT, Jan: MAHÁTMA GÁNDHÍ.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1963. 1. vyd.
8°, 235 str. Pův. brož.
Portréty. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ49519> Cena: 80,- Kč

PITAVAL, Francois Gayot de: SLAVNÉ KRIMINÁLNÍ PŘÍPADY.
Výbor sest. a přel. Antonín Rausch, ilustr. Miroslav Váša, přebal a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Orbis, 1967. Dotisk 2. vyd.
8°, 241 str., 16 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Osudy, fakta, objevy. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ54776> Cena: 50,- Kč

PLESKÝ, Methoděj: DĚJINY 4. STŘELECKÉHO PLUKU PROKOPA VELIKÉHO 1917 - 1920.
Praha, vl. nákl., 1927.
4°, 388 str., 10 bar. rozkl. map na příl. Vaz. pův. cpl.
V textu množství čb. reprodukcí fotografií. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ61553> Cena: 650,- Kč

PLICKA, Karel - POCHE, Emanuel: 7 PROCHÁZEK PRAHOU. Fotografický průvodce městem.
Vaz. a graf. úpr. Zdeněk Rossmann.
Praha, Orbis, 1966. 1. vyd.
8°, 207 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Pragensia. - V textu 481 fotografií reprodukovaných hlubotiskem. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ27453> Cena: 120,- Kč

PLUDEK, Alexej: ČESKÝ KRÁL KAREL.
Fotografie Alexandr Paul st., obálka a graf. úpr. Přemysl Pospíšil a Miroslav Rada.
Praha, Panorama, 1978. 1. vyd.
8°, 148 str., 16 str. bar. a 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ43722> Cena: 85,- Kč

PLUDEK, Alexej: ČESKÝ KRÁL KAREL.
Fotografie Alexandr Paul st., obálka a graf. úpr. Přemysl Pospíšil a Miroslav Rada.
Praha, Panorama, 1979. 2. vyd.
8°, 126 str., 32 bar. a čb. str. vyobr. na příl. Pův. brož.
Stopy, fakta, svědectví. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ25823> Cena: 80,- Kč
PLUDEK, Alexej: KRÁLEVIC, KRÁL, CÍSAŘ. Vyprávění o Karlu IV.
Doslov Jiří Spěváček, graf. úpr. Jiří Blažek.
Praha, Albatros, 1988. 2. vyd.
8°, 172 str., 48 str. bar. vyobr. na pří. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Životopisy, sv. 8. - Jako nové.
<Kód: HMZ52171> Cena: 85,- Kč

PLUTARCH: GRIECHISCHE HELDENLEBEN. Themistokles. Perikles. Alkibiades. Alexander. Pyrrhos.
Übertr. u. hrsg. Wilhelm Ax.
Leipzig, Kröner, 1933. 
8°, 280 S. Orig. Ganzleiwand.
Kröners Taschenausgabe, Bd. 66. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock intakter.
<Code: HMZ40121> Preis: 180,- CZK

POPELOVÁ, Jiřina: DĚJINY A HODNOCENÍ.
Praha, Václav Petr, 1940.
8°, 33 str. Pův. brož.
Svazky úvah a studií, č. 26. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ65611> Cena: 90,- Kč
POSPÍŠIL, František: ETNOLOGICKÉ MATERIÁLIE Z JIHOZÁPADU U. S. A.
( Antropo-geografické hodnocení studijní cesty k SW-Indiánům na podkladě
přírodovědeckém. )
Brno, vlastním nákladem, 1933.
8°, 256 str. Pův. brož.
Podpis autora na obálce. Dedikace autora na titulním listu. - Obálka se znaky mírného použití, na zadní straně razítko: "Prof. Dr. Francois POSPÍŠIL directeur de la section ethnographique du Musée, ... ( Mor. Zem. Museum ) BRNO, ..." V textu 255 černobílých vyobrazení. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ17942> Cena: 1600,- Kč
Zobrazí zvětení
Zobrazí zvětení

POULÍK, Josef: PEVNOST V LUŽNÍM LESE.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Novotný.
Praha, Mladá fronta, 1967. 1. vyd.
8°, 198 str., 4 str. bar. vyobr. a rozkl. nákres na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kolumbus, sv. 39. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ48160> Cena: 95,- Kč
POULÍK, Josef: PRŮVODCE PO SLOVANSKÝCH VÝZKUMECH U DOLNÍCH VĚSTONIC POD PAVLOVSKÝMI VRCHY.
Graf. úpr. V. Hank, fotografie J. Škvařil.
Praha a Brno, Státní archeologický ústav, 1952. 1. vyd.
8°, 16 str. Pův. sešit.
Drobné tisky Státního archeologického ústavu, sv. 4. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ15292> Cena: 180,- Kč
POULÍK, Josef: PRŮVODCE PO VÝZKUMECH NA STAROSLOVANSKÉM HRADISKU STARÉ ZÁMKY U LÍŠNĚ.
Graf. úpr. V. Hank, fotografie J. Škvařil.
Praha a Brno, Státní archeologický ústav, 1949. 1. vyd.
8°, 15 str., 4 str. text na příl. Pův. sešit.
Drobné tisky Státního archeologického ústavu, sv. 1. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ15293> Cena: 90,- Kč
POULÍK, Josef: PRŮVODCE PO VÝZKUMECH NA ŽURÁNI U BRNA.
Graf. úpr. V. Hank, fotografie J. Škvařil.
Praha a Brno, Státní archeologický ústav, 1952. 1. vyd.
8°, 16 str. Pův. sešit.
Drobné tisky Státního archeologického ústavu, sv. 3. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ15294> Cena: 190,- Kč
POULÍK, Josef: VELKÁ MORAVA - CYRILOMETODĚJSKÁ MISE.
Graf. úpr. Vladimír Hübl.
Praha, Melantrich, 1987, dotisk.
4°, 40 str. Pův. sešit.
Slovo k historii, č. 2. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ70068> Cena: 50,- Kč
POULÍK, Josef: VELKOMORAVSKÉ HRADIŠTĚ MIKULČICE.
Obálka a graf. úpr. Ludmila Klimešová.
Brno, Krajské nakladatelství, 1962. 2. vyd.
Zobrazí zvětení
8°, 78 str., 21 vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ61732> Cena: 120,- Kč
POUPA, Otakar: CLAUDE BERNARD.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1967.
8°, 196 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 23. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ49431> Cena: 85,- Kč
PRAG. PRAHA.
Suvenýrové album - leporelo.
Praha, VKVK, bez data vyd. [30. léta].
8° podél, 10 čb. pohlednic v pův. pap. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ28222> Cena: 100,- Kč

( PRAHA )
SOUBOR DVACETI POHLEDNIC.
Foto Vítovec.
Praha, Nakl. Rudolfa Kmocha, bez data vyd.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ51641> Cena: 140,- Kč

Zobrazí zvětšení.

Sv. Vít, Svatovítská gotika, Svatovítská růžice, Jižní portál Sv. Víta, Sv. Vít - detail, Jižní portál Sv. Jiří na Hradě, Věže vyšehradského chrámu Sv. Petra a Pavla, Portál Sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Sv. Ignác na Karlově nám., Portál Sv. Ignáce na Karlově náměstí, Sv. Josef v Praze III, "U Křížovníků", Vchod do Strahovského kláštera, Klášter na Strahově, Portál Maltézského kláštera, Portál Lorety, Věž Lorety, Věže kostela Sv. Jana na Skalce, Kostelík na Bílé hoře (vyobr.), Štít klášterního kostela "U Milosrdných".

( PRAHA )
SOUBOR TŘÍ POHLEDNIC.
PRAG. Prošlé poštou 1908.
PRAHA. Pohled od průchodu v hladové zdi. Prošlé poštou [1907].
PRAHA. Staroměstská mostecká věž. Prošlé poštou [1908], "dlouhá adresa".
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51642> Cena: 120,- Kč

Zobrazí zvětšení.

( PRAHA )
SOUBOR TŘÍ POHLEDNIC.
PRAHA. Hradčany. Prošlé poštou 1902, "dlouhá adresa".
PRAHA. Panorama Hradčan. Prošlé poštou [1908].
PRAHA. Staroměstská mostecká věž a klášter Křížovníků. Prošlé poštou [1921].
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51643> Cena: 100,- Kč

Zobrazí zvětšení.
PRAHA.
Suvenýrové album - leporelo.
Praha, KO-PRA, bez data vyd. [30. léta].
16° podél, 12 čb. fotografií v pův. pap. obálce.
Obálka ve velmi dobrém stavu, fotografie intaktní.
<Kód: HMZ28223> Cena: 80,- Kč
PRAŽSKÝ HRAD VE STŘEDOVĚKU. Katalog výstavy konané pod záštitou pana presidenta republiky Dr. Edvarda Beneše ve dnech od 28. června do 15. října 1946 v letohrádku v Královské zahradě na hradě pražském.
Graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, bez udení nakl., 1946.
8°, nestr. [16] soupis, 27 str. text, 16 čb. vyobr. a 4 rozkl. plány na příl. Pův. brož.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku, plány litografie. - Obálka se znaky mírného použití, soupis, text a přílohy téměř intaktní.
<Kód: HMZ27454> Cena: 380,- Kč
PREUSS, Karel: CHRESTOMATIE K DĚJINÁM STAROVĚKU. I. Texty k dějinám Číny a Indie.
Praha, SPN, 1982. 1. vyd.
4°, 232 str. Pův. brož.
Skripta pro posluchače fakulty pedagogické a filozofické Univerzity Karlovy. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ29533> Cena: 60,- Kč
PRŮŠKOVÁ, Vlasta: LIDÉ A VĚCI V JAPONSKU.
Praha, Orbis, 1941. 1. vyd.
8°, 291 str., 31 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Fotografie na přílohách jsou reprodukovány technikou hlubotisku. V textu množství čb. vyobr. - Přebal chybí, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ27921>> Cena: 130,- Kč
PŘEHLED DĚJIN ČESKOSLOVENSKA.
Hl. red. Jaroslav Purš a Miroslav Kropilák,
Praha, Academia, 1980 - 1982. 1. vyd.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. Str. 645, 8 map, 12 bar. a 68 čb. vyobr. na příl.
Sv. 2. Str. 645, 7 map, 8 bar. a 72 čb. vyobr. na příl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56940> Cena: 190,- Kč
RACKL, Hans Wolf: PONORY DO MINULOSTI.
Přel. Libuše Nosková, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Schicker.
Praha, Mladá fronta, 1966. 1 vyd.
8°, 252 str., 36 čb. a bar. str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Kolumbus, sv. 31. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ69024> Cena: 70,- Kč
RANKE, Leopold von: WELTGESCHICHTE. Auswahlband aus den Werken "Weltgeschichte" und "Deutsche Geschichte im Zeitalter der Reformation".
Berlin, Safari, ohne Jahr [1940].
8°, 542 S. Orig. Ganzleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: HMZ21353> Preis: 230,- CZK
REIMS.
Suvenýrové album.
Paris, Yvon, bez data vyd. [kol. r. 1930].
16° podél, 20 pohlednic s fotografickými pohledy a perforací na odtržení, francouzské popisky. Vaz. pův. pap.
Několik skvrn a podpis s datem na přední desce. Dobrý stav.
<Kód: HMZ8320> Cena: 65,- Kč

RICORDO DI FIRENZE. 32 Vedute.
Souvenir album - concertina book.
Milano, Sormani, no date.
8°, 32 colored photograph, each plate is captioned on obverse in Italian with an extended caption on reverse in Italian, French, English and German. Map on endpapers. The embossing and color illustrations on the cover. Orig. pap.
Very good condition.
<Kód: HMZ28219> Cena: 160,- CZK

RICORDO DI NAPOLI. 32 Vedute.
Souvenir album - concertina book.
Milano, Sormani, no date.
8°, 32 colored photograph, each plate is captioned on obverse in Italian with an extended caption on reverse in Italian, French, English and German. Map on endpapers. The embossing and color illustrations on the cover. Orig. pap.
Very good condition.
<Kód: HMZ28220> Cena: 160,- CZK
RICORDO DI POMPEI. 32 Vedute.
Souvenir album - concertina book.
Milano, Sormani, no date.
8°, 32 bw. photograph, each plate is captioned on obverse in Italian with an extended caption on reverse in Italian, French, English and German. Map on endpapers. The embossing and color illustrations on the cover. Orig. pap.
Very good condition.
<Kód: HMZ28221> Cena: 140,- CZK
RICHTER, Stanislav: ŘÍŠE FARAÓNŮ. Čtení o starém Egyptě.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Polák.
Praha, Vyšehrad, 1973. 1. vyd.
8°, 203 str., 33 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky použití, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ40357> Cena: 30,- Kč
RODR, Josef: PŘÍBĚHY Z DALEKÝCH KRAJIN.
Typo Jaroslav Cheben.
Hradec Králové, Kruh, 1986. 1. vyd.
8°, 577 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem. 
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ10885> Cena: 130,- Kč
( ROSELIEB, Hans )
SPANISCHE WANDERUNGEN. Ein Reisebericht von Hans Roselieb. Mit einer Einführung von Prof. Dr. Helmolt.
Berlin, Deutsche Buch-Gemeinschaft, 1926.
8°, 366 S. mit 16 sw. Abb. im Anhang. Orig. Halbleder.
Einband und Buchblock in sehr gutem Zustand.
<Code: HMZ51357> Preis: 225,- CZK

ROZEHNAL, Miroslav: LEDOVCE POD JIŽNÍM KŘÍŽEM. Hory a lidé Patagonie.
Přebal Jiří Macák, fotografie Miroslav Rozehnal, mapy a grafy Václav Morch.
Praha, Olympia, 1979. 1. vyd.
8°, 274 str., 28 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cestopisy. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ47329> Cena: 80,- Kč
RYPKA, Jan: ÍRÁNSKÝ POUTNÍK.
Přebal a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Družstevní práce, 1947.
8°, 433 str., 131 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Svět, Nová řada, sv. 42. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ22828> Cena: 180,- Kč

RYPKA, Jan: ÍRÁNSKÝ POUTNÍK.
Přebal a vaz. Jaroslav Šváb.
Praha, Družstevní práce, 1947.
8°, 433 str., 131 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Svět, Nová řada, sv. 42. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ16177> Cena: 330,- Kč

ŘIVNÁČŮV PRŮVODCE PO KRÁLOVSTVÍ ČESKÉM. I. Čásť popisná.
Praha, František Řivnáč, 1882.
8°, 619 str., 26 str. textu a rozkl. tab. na příl. Vaz. pův. cpl.
Vazba původní celoplátěná červená, zlacený popis na hřbetu a přední desce. - Papírový štítek s číslem evidenčním na hřbetu, vazba se znaky mírného použití, číslo evidenční a knihovnické razítko na titulním listu, tři razítka a číslo evidenční za titulem, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ68919> Cena: 950,- Kč
SBORNÍK PŘÍSPĚVKŮ K DOBĚ PODDANSKÉHO POVSTÁNÍ ROKU 1680 V SEVERNÍCH ČECHÁCH.
Uspoř. Marie Vojtíšková.
Praha, Tisková, ediční a propagační služba místního hospodářství, 1980. 1. vyd.
8°, 299 str., 64 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Účelový náklad pro Okresní archív Česká Lípa. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ38341> Cena: 120,- Kč
SEDLÁČKOVÁ, Milena - HLAVÁČOVÁ, Milada: STÁTNÍ ZÁMEK RÁJEC LYSICE.
Fotografie D. Kusák, Zdeněk Prchlík, V. Buček, V. Fyman, O. Hilmerová, J. Petrů a Č. Šíla, plánky A. Žlábek, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1971.
8°, 32 str. Pův. sešit.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ17899> Cena: 80,- Kč
SEJBAL, Jiří: DĚJINY PENĚZ NA MORAVĚ.
Fotografie Milan Hofer, graf. úpr., přebal a vaz. Karel Zeman.
Brno, Blok, 1979. 1. vyd.
8°, 209 str., 70 vyobr. [3 bar.] a 68 tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Zobrazí zvětení
Studia numismatica et medailistica, sv. 3. - Podpis autora před titulem. - Přebal téměř intaktní , vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ41753> Cena: 490,- Kč
SCHNEIDER, Manfred: WANDERFAHRTEN DURCH SPANIEN. Mit 63 Bildern nach Aufnahmen des Verfassers.
Stuttgart, Walter Hädecke. 1927.
8°, 254 S., 63 s/w Abb. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: HMZ60343> Cena: 180,- CZK
SCHWEIZ.
Berlin, Grieben - Verlag, 1926.
8°, 264 S. mit 13 Karten. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Griebens Reiseführer Bd. 24. Kleine Ausgabe. - Umschlag sehr gut erhalten, Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: HMZ56455> Preis: 420,- CZK

SÍS, Vladimír - VANIŠ, Josef: TIBET.
Přebal, vaz., předsádky, viněty a graf. úpr. Václav Bláha.
Praha, Naše vojsko, 1958. 1. vyd.
4°, 152 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, zejm. v horní části hřbetu, na zadní straně dvakrát natržen. vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní, vyjma str. 52-53, která je na dolním okraji asi 2 cm natržena.
<Kód: HMZ54743> Cena: 180,- Kč

SKALSKÝ, Gustav: STRUČNÝ PŘEHLED VÝVOJE ČESKÉHO MINCOVNICTVÍ.
Praha, Historický spolek, 1937.
8°, 30 str., 5 tab. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ41368> Cena: 180,- Kč
SKLENÁŘ, Karel: ZA BRANOU MINULOSTI. S archeology po Evropě.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Drchal.
Praha, Panorama, 1978. 1. vyd.
8°, 231 str., 32 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56841> Cena: 130,- Kč

SKUTIL, Josef: PAVEL JOSEF ŠAFAŘÍK A ARCHEOLOGICKÉ PAMÁTKY.
Brno, vlastním nákladem, 1940.
8°, 106 str., 1 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Dedikace autora před titulem. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ55678> Cena: 370,- Kč

SKÝBOVÁ, Anna: ČESKÉ KRÁLOVSKÉ KORUNOVAČNÍ KLENOTY.
Fotografie Alexandr a Prokop Paul, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Panorama, 1982. 1. vyd.
4°, 95 str., 20 str. resumé na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství bar. celostr. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ39073> Cena: 180,- Kč
SLACH, Miroslav: ZEPTEJ SE ORLŮ.
Vyprávění o mládí Jana Evangelisty Purkyně.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 251 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Životopisy, sv. 19. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ12588> Cena: 120,- Kč
SLÍPKA, H. J.: BISKAJSKÁ DRAMATA. Deset reportáží z bojové činnosti 311 čs. bombardovací peruti z let 1943 a 1944.
Fotografie E. Stein.
Praha, Orbis, 1945. 1. vyd.
8°, 46 str., 9 str. vyobr. na příl. Pův. brož.
Knihovnička odvahy, sv. 3. - Obálka se znaky použití, celý knižní blok průběžně se skvrnou od čisté vody, a to v části u delší ořízky.
<Kód: HMZ14382> Cena: 10,- Kč

SLOVNÍK ANTICKÉ KULTURY.
Sest. Jaromír Bělský, Helena Businská, Vilém Krejčí, Pavel Kucharský a Čestmír Vránek.
Praha, Svoboda, 1974.
4°, 717 str., 96 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská knižnice. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ21006> Cena: 350,- Kč

SOBOTKA - SOBOTECKO
Fotografie Miloslav Bureš.
Portfolio patnácti reprodukcí fotografií Sobotky a okolí.
Sobotka-Libáň, V. Mrva, bez data vyd. [20. léta].
18 x 24 cm, volné listy v pův. pap. obálce s chlopněmi a bar. vyobr. na přední straně.
Přední strana obálky odtržena, přiložena, chlopeň na delší zadní straně natržena v ohybu až do poloviny délky. Reprodukce ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: HMZ51644> Cena: 320,- Kč

SOLŽENICYN, Alexandr: SOUOSTROVÍ GULAG. 1918-1956. Pokus o umělecké pojednání.
Přel. Kruh překladatelů Praha, obálky Miloslav Havlíček, graf. úpr. Antonín Chmel.
Praha, Jaroslav Hanzel - OK CENTRUM, 1990.
8°, 3 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Díl. 1., část I., II. 356 str., 6 str. čb. vyobr. na příl.
Sv. 2. Díl. 2., část III., IV. 349 str.
Sv. 3. Díl. 3., část V., VII. 317 str., 14 str. čb. vyobr. na příl.
Jako nové.
<Kód: HMZ17458> Cena: 280,- Kč
SOUČKOVÁ, Jana: STAROVĚKÝ PŘEDNÍ VÝCHOD.
Přebal, vaz., graf. úpr. a mapky Bedřich Forman.
Praha, Mladá fronta, 1979. 1. vyd.
8°, 315 str., 32 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velké epochy kultury, sv. 3. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ25188> Cena: 110,- Kč

SOUKUP, František: 28. ŘÍJEN 1918.
Předpoklady a vývoj našeho odboje domácího v československé revoluci za státní samostatnost národa.

Praha, Svěcený a Orbis, 1928.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl I. 570 str., 12 vyobr. na příl.
Sv. 2. Díl II. Str. 571 - 1251, 17 vyobr. na příl.
Na titulu obou svazků rukopisný a podepsaný přípis Františka Soukupa, datovaný 28. říjen 1928. - Vazby ve velmi dobrém stavu, knižní bloky téměř intaktní.
<Kód: HM17943> Cena: 4800,- Kč
Zobrazí zvětení
Zobrazí zvětení

SPĚVÁČEK, Jiří: VÁCLAV IV. 1361-1419. K předpokladům husitské revoluce.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Anna Kubů.
Praha, Svoboda, 1986. 1. vyd.
8°, 773 str., 152 bar. a čb. vyobr. na příl . Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ26197> Cena: 260,- Kč

SPUNDA, Franz: GRIECHISCHE REISE.
Mit Federzeichnungen von J. Wentscher und 24 Bildtafeln.
Berlin, Deutsche Buchgemeinschaft, ohne Jahr [1926].
8°, 326 S. mit 24 sw. Abb. im Anhang. Orig. Halbleder.
Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ50471> Preis: 260,- CZK

STALETÁ PRAHA IX.
Sborník Pražského střediska státní památkové péče a ochrany přírody.
Sest. Zdislav Buříval, přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Ficenec.
Praha, Panorama, 1979. 1. vyd.
8°, 348 str. Vaz. pův cpl. s přebalem.
Přebal seznaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ17952> Cena: 90,- Kč
STANĚK, Josef: FRANTIŠEK PALACKÝ.
Brno, Vydavatelský odbor Ústředního spolku učitelského na Moravě a ve Slezsku, 1922.
8°, 32 str. Pův. seš.
Svědomím českých dějin, roč. 3, č. 9 - 10. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ18590> Cena: 60,- Kč

STÁTNÍ HRAD BUCHLOV.
Sest. a úvod. studii naps. Jaroslav Petrů, fotografie J. Secký, graf. úpr. V. Švalbach.
Praha, Orbis, 1971.
8°, text nestr. [8] a 12 čb. fotografií. Pův. pap. rozkl. ob.
Obálka s fotografiemi na vnitřních i vnějších stranách. - Text, fotografie i obálka jako nové.
<Kód: HMZ24526> Cena: 120,- Kč

STÁTNÍ ZÁMEK MILOTICE.
Sest. a úvod. studii naps. Jaroslav Petrů, fotografie J. Secký, graf. úpr. V. Švalbach.
Praha, Orbis, bez data vyd. [1971].
8°, text nestr. [8] a 12 čb. fotografií. Pův. pap. rozkl. ob.
Obálka s fotografiemi na vnitřních i vnějších stranách. - Text, fotografie i obálka jako nové.
<Kód: HMZ24527> Cena: 120,- Kč

STEHLÍK, Miloš: BRNO HISTORICKÉ.
Přel. Jaroslav Černicyn, Frido Bunzl a Ludmila Prousková, fotografie L. Buček, J. Secký, M. Mácha, M. Pavliňák, O. Samek , J. Šťáva, O. Hilmerová Č. Šíla, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1970.
8°, 32 str. Sešit s pův. obálkou.
Obálka s textem, fotografiemi a plánkem na vnitřních i vnějších str. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ24528> Cena: 135,- Kč
STEINBACH, Karel: SVĚDEK TÉMĚŘ STOLETÝ.
Zprac. Viktor Fischl.
Praha, SPN, 1990. 1. vyd.
8°, 101 str., 21 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: HMZ27438> Cena: 65,- Kč
STIELERS HAND-ATLAS. 254 Haupt- und Nebenkarten in Kupferstich. Von Grund auf neubearbeitet unter Leitung von Prof. Dr. H. Haack in Justus Perthes' Geographischer Anstalt.
Gotha, Justus Perthes, 1925. 10. Aufl. Hundertjahr-Ausgabe.
Folio, 254 farbigen Karten auf 108 Kartenblättern, 315 S. Namenverzeichnis zu Stielers Hand-Atlas. Halbleder der Zeit mit Rücken- und Vorderdeckelvergoldung.
Sehr gut erhalten.
<Code: HMZ31251> Preis: 4800,- CZK
STINGL, Miloslav: NEZNÁMOU MIKRONÉSIÍ.
Fotografie Miloslav Stingl, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín, mapy Olga Vyleťalová.
Praha, Svoboda, 1976. 1. vyd.
8°, 519 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Členská knižnice. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ54424> Cena: 80,- Kč
STOCKÝ, Albín: ČECHY V DOBĚ KAMENNÉ.
Praha, Jan Štenc, 1924.
8°, 25 str., 50 tab. na příl. Vaz. pův. pap.
Vazba se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok jako nový.
<Kód: HMZ43675> Cena: 380,- Kč
SVĚDECTVÍ KOUNICOVÝCH KOLEJÍ.
Uspoř. Jaroslav Zatloukal, přebal a graf. úpr. Karel Burian, fotografie na přebalu Zdeněk Minařík.
Brno, Klub Kounicových kolejí, 1946.
8°, 118 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Svědectví a dokumenty, sv. 2. - První vydání. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ16179> Cena: 190,- Kč
SVITÁK, Ivan: MONTAIGNE.
Překlady ukázek Alena Šabatková, obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964.
8°, 170 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 15. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ38342> Cena: 85,- Kč

ŚWIDERKOVÁ, Anna: HELADA KRÁLŮ.
Přel. Josef Vlášek, předml. a pozn. Ilona Páclová, přebal a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1972. 1. vyd.
8°, 383 str., 32 str. čb. a bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Stopy, fakta, svědectví. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ12636> Cena: 90,- Kč

ŠEMBERA, František: DĚJINY STŘEDOVĚKÉ.
Praha, J. Otto, 1879 - 1891.
8°, 4 sv. Vaz. dob. ppl.
Sv. 1. Od konce století pátého až po Karla Velikého.
Předml. Jos. Jireček. 565 str.
Místy skvrny vzniklé vlhkým skladováním nebo kyselostí papíru, prasklina v horní části hřbetu a přední desky, razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 2. Od Karla Velikého až do začátku válek křižáckých.
Str. 708.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu, razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 3. Doba nadvlády papežské začátku válek křižáckých.
Str. 768.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu, razítko vlastníka na titulní straně.
Sv. 4. Doba nadvlády papežské začátku válek křižáckých. Pokračování.
Str. 769 - 1520.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu, razítko vlastníka na titulní straně.
Dějepis všeobecný. - Vazba jednotná, dobová poloplátěná hnědá, plátno až do poloviny obou desek, desky potaženy papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy, mramorované ořízky.
<Kód: HMZ50090> Cena: 2400,- Kč
ŠIMÁK, J. V.: KRONIKA ČESKOSLOVENSKÁ. I. Doba stará. Od časů nejstarších do reformace.
Přel. Václav Bahník, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Vesmír, bez data vyd. [1921].
8°, 237 str. Vaz. pův. cpl.
Vazba původní celoplátěná tmavě modrá, slepotisk na hřbetu a přední desce. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ58372> Cena: 340,- Kč

ŠIMKO, Jožo - LIPTÁK, Fero: VYSOKÉ TATRY. Turistický sprivodca.
Úvod. text G. Nedobrý.
Liptovský Sv. Mikuláš, Klub slovenských turistov a lyžiarov, bez data vyd. [1947] 2., dopl. vyd.
8°, 102 str., 6 monochrom. vyobr. a 1 čb. rozkl. mapa na příl. Pův. brož.
V textu množství čb. vyobr. - Slovenský jazyk. - Velmi dobrý stav. - Přiložena označená jízdenka "Tatranská elektrická vicinálna dráha".
<Kód: HMZ17456> Cena: 190,- Kč

ŠKUTINA, Vladimír: ČESKÝ ŠLECHTIC FRANTIŠEK SCHWARZENBERG.
Vaz. Milan Cimburek.
Praha, Rozmluvy, 1990. 2. vyd.
8°, 271 str. Vaz. pův. lamino.
Rozmluvy, sv. 6. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ15867> Cena: 80,- Kč

ŠOLC, Václav: POD CHILSKÝMI SOPKAMI.
Přebal a vaz. Miloslav Fulín.
Praha, Orbis, 1969. 1. vyd.
8°, 174 str., 32 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ48161> Cena: 60,- Kč

ŠOLLE, Zdeněk - GAJANOVÁ, Alena: PO STOPĚ DĚJIN.
Češi a Slováci v letech 1848 - 1938.
Přel. Vladimír Špinka, obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1969. 1. vyd.
8°, 309 str. Pův. brož.
Malá moderní encyklopedie, sv. 67. - Obálka se znaky mírného použití, dedikace na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ57127> Cena: 85,- Kč

ŠTĚRBA, Otakar - ŠTĚTINA, Jaromír: OD PRAMENŮ K OCEÁNU.
Fotografie František Sláma, Otakar Štěrba a Jaromír Štětina, mapy Karel Zpěvák. Přebal a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Panorama, 1986. 1. vyd.
8°, 239 str., 48 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ70042> Cena: 40,- Kč

ŠTÍCHA, Vojtěch: LISTOVÝ PŘEHLED DĚJIN MĚSTA BRNA.
Brno, vl. nákl., 1933. 1. vyd.
4°, 19 str., 1 plán na příl. Pův. seš.
Obálka a volná příloha se znaky mírného použití, text téměř intaktní.
<Kód: HMZ51466> Cena: 90,- Kč

ŠUSTA, Josef: PO DVACETI LETECH.
Praha, Melantrich, nedat. Soukromý tisk k Novému roku 1938.
4°, 13 str. Pův. seš.
Nerozřezáno, místy skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
<Kód: HMZ16178> Cena: 65,- Kč

TACITUS, Publius Cornelius: LETOPISY.
Přel. Antonín Minařík, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1975.
8°, 554 str., 2 rozkl. tab. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 27. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ21007> Cena: 110,- Kč

( TACITUS, Publius Cornelius )
TACITOVY LETOPISY.
Přel. František Kott.
Praha, Edvard Grégr, 1888. 2. vyd.
8°, 621 str. Vaz. dob. cpl.
Bibliotéka klassikův řeckých a římských. - Vazba dobová celoplátěná hnědočervená, zlacený popis a trojité horizontální linky na hřbetu, zlacený popis na přední desce. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ56345> Cena: 90,- Kč
TANDRA, Ferdinand: KULTURNÍ STYKY ČECH S CIZINOU AŽ DO VÁLEK HUSITSKÝCH.
Praha, Král. Česká Společnost Náuk, 1897.
8°, 436 str. Vaz. dob. pkž.
Spisův poctěných jubilejní cenou Král. České Společnosti Náuk, sv. 8. - Vazba dobová polokožená černá, zlacený popis a horizontání linky na hřbetu, desky potaženy černým papírem, menší kožené rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ16892> Cena: 2200,- Kč
TELČ.
Text Jaroslava Petrů, fotografie Jiří Hepner , Pavel Michálek, Jindřich Secký a Vladimír Fyman, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Brno, Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody, 1971.
8°, 12 str. Pův. sešit.
Obálka s fotografiemi a textem na vnitřních i vnějších stranách. - Intaktní stav.
<Kód: HMZ17902> Cena: 80,- Kč
THOMA, Zdeněk: TOULKY PO JAPONSKU.
Fotografie Zdeněk Thoma, mapa Milada Zpěváková, přebal a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Panorama, 1980. 2. dopl. vyd.
8°, 243 str., 32 str. čb. a 16 str. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Cesty. - Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ25189> Cena: 95,- Kč

TIHELKA, Karel: PRŮVODCE PO VÝZKUMECH PRAVĚKÝCH SÍDLIŠŤ NA CEZAVÁCH U BLUČINY U ŽIDLOCHOVIC.
Graf. úpr. J. Pospíšil, fotografie J. Škvařil.
Praha a Brno, Státní archeologický ústav, 1950. 1. vyd.
8°, 23 str. Pův. sešit.
Drobné tisky Státního archeologického ústavu, sv. 2. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ31063> Cena: 180,- Kč

TICHÁ, Zdeňka: KRONIKY VÁLEČNÝCH DOB.
Lamentací země moravské. Paměti prostějovské. Kocmánkovy paměti. Harantovy paměti.
Typo Milan Kopřiva.
Praha, Mladá fronta, 1975. 1. vyd.
4°, 27, 6, 86 a 22 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ31308> Cena: 120,- Kč
( TORZO )
Torzo kalendáře z neurčeného tisku. Duben až prosinec a Hvězdářská praktika.
Místo vydání neurčeno, bez data vyd. [1782-3].
8°, nestr. [32]. Ve hřbetní části svázáno třemi vazy.
Text gotikou, tisk dvoubarevný, černý a červený, živá záhlaví, množství drobných vinět, v části Hvezdářských praktik stránkové kustody. - Poškozeno skvrnami, ušpiněno manipulací, zejm. na okrajích, dolní vnitřní roh předposledního listu chybí.
<Kód: HMZ16893> Cena: 200,- Kč
TRINIUS, August Horat: DER RHEIN.
Bielefeld - Leipzig, Velhagen & Klasing, ohne Jahr [1910]. 2. Aufl.
4°, 34 S. Orig. Pap.
Volksbücher, Nr. 88. - - Umschlag sehr gut, Buchblock intakter.
<Code: HMZ44375> Preis: 210,- CZK
TROCKIJ, Lev: DĚJINY RUSKÉ REVOLUCE 1905-1917.
Přel. Vl. Burian, přebal, vaz. a typo K. Teige.
Praha, Fr. Borový, 1934-36.
8°, 3 sv. Vaz. pův. cpl. bez přebalů.
Sv. 1. REVOLUCE 1905. 468 str.
Knihy dalekých obzorů, sv. 15. - V textu 201 čb. vyobr. - Množství drobných skvrn na obou deskách vazby, skvrna na delší ořízce. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. ÚNOROVÁ REVOLUCE. 626 str.
Knihy dalekých obzorů, sv. 16. - V textu 227 čb. vyobr. - Množství drobných skvrn na obou deskách vazby, knižní blok téměř intaktní.
Sv. 3. ŘÍJNOVÁ REVOLUCE. 954 str.
Knihy dalekých obzorů, sv. 17. - V textu 294 čb. vyobr. - Množství drobných skvrn na obou deskách vazby, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ54131> Cena: 1200,- Kč

TŘEŠTÍK, Dušan: POČÁTKY PŘEMYSLOVCŮ.
Přebal Jiří Ledr.
Praha, Academia, 1981. 1. vyd.
8°, 111 str. Pův. brož. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56842> Cena: 220,- Kč
TUREK, Rudolf: POČÁTKY ČESKÉ VZDĚLANOSTI.
Ilustr. Eva Smrčinová, typo Zdeněk Stejskal.
Praha, Vyšehrad, 1988.
8°, 228 str., 60 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ58171> Cena: 180,- Kč
UHER, Jindřich: ARGONAUTI Z MORAVY.
Předml. František Kožík, fotografie Pavel Mára.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 1. vyd.
8°, 263 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ10887> Cena: 80,- Kč

UPROSTŘED STOLETÍ.
Sest. Arno Linke, úvod miloš Pohorský, ilustr. Karel Müller, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1975. 1. vyd.
8°, 223 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slunovrat, prémie. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ14856> Cena: 10,- Kč

URBAN, Klement - ZPĚVÁK, František: UČEBNICE ZEMĚPISU PRO VYŠŠÍ TŘÍDY STŘEDNÍCH ŠKOL. S 38 obrázky v textu.
Praha, Česká grafická Unie, 1947.
8°, 201 str. Pův. brož. bez obálky.
Místy skvrny.
<Kód: HMZ17399> Cena: 10,- Kč
ÜRÖGDI, György: TAK ŽIL STARÝ ŘÍM.
Přel. Ladislav Hradský, přebal a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Orbis, 1971. 1. vyd.
8°, 258 str., 56 str. bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna Orbis, sv. 9. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ56851> Cena: 130,- Kč
VAILLANT, George, C.: AZTÉKOVÉ. Původ, vzestup a pád národa Aztéků.
Přel. Václav Šolc, přebal, vaz. a graf. úpr. Soňa Valoušková.
Praha, Orbis, 1974. 1. vyd.
8°, 254 str., 10 bar. a 54 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Stopy - fakta - svědectví. - V textu množství čb. vyobr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ9486> Cena: 195,- Kč
VELČOVSKÁ, Libuše: JAN AMOS KOMENSKÝ. Život a dílo.
Úvodní text Jan Pavelčík.
Uherský Brod, Muzeum J. A. Komenského, 1970.
8°, 31 str. Pův. sešit.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: HMZ65399> Cena: 20,- Kč
VELKÁ MORAVA. 1000 let tradice státního a kulturního života.
Text A. Hejna a A. Dostál, chronologická tab. a mapa L. Havlík, graf. úpr. Karel Pánek.
Katalog výstavy, Praha, Vladislavský sál, červenec - září 1964.
8°, nestr. [16], rozkl. orientační plán na příl. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ34622> Cena: 20,- Kč
VENEZIA. Il Palazzo Ducale. Serie 1.
Suvenýrové album.
Fotografia Anderson, bez data vyd. [kol. r. 1930].
8° podél, 20 pohlednic s fotografickými pohledy a perforací na odtržení, italské popisky. Vaz. pův. pap.
Rukopisné překlady do češtiny u italských textů. - Obálka se znaky mírného použití.
<Kód: HMZ48317> Cena: 65,- Kč
VLASTIVEDNÝ SLOVNÍK OBCÍ NA SLOVENSKU.
Uspoř. Encyklopedický ústav Slovenskej akadémie vied, přebal, vaz. a graf. úpr. Viera Miková.
Bratislava, Veda, 1977-78. 1. vyd.
4°, 3 svazky. Vaz. pův. cpl. s přebaly
Sv. 1. VLASTIVEDNÝ SLOVNÍK OBCÍ NA SLOVENSKU I. 526 str.
Text slovensky. - V textu množství čb. vyobr. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 2. VLASTIVEDNÝ SLOVNÍK OBCÍ NA SLOVENSKU II. 517 str.
Text slovensky. - V textu množství čb. vyobr. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 3. VLASTIVEDNÝ SLOVNÍK OBCÍ NA SLOVENSKU III. 532 str.
Text slovensky. - V textu množství čb. vyobr. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ13659> Cena: 1200,- Kč

VLASTIVĚDNÝ VĚSTNÍK MORAVSKÝ. Ročník 30. Sešit 2.
Hl. Red. Vladimír Nekuda, obálka Ladislav Včelař.
Brno, Musejní spolek, 1978.
8°, str. 129 - 256, 1 rozkl. čb. plán na příl. Pův. brož.
Velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ28764> Cena: 45,- Kč

VLČEK, František J.: POVÍDKA MÉHO ŽIVOTA. Historie amerického Čecha.

United States of America, Cleveland, Vlchek Tool Co.,1928.
8°, 362 str. Vaz. dob. cpl.
Ve frontispisu původní oceloryt a rukopisná autorova dedikace.
Zobrazí zvětení
Vazba dobová celoplátěná černá, zlacený popis na hřbetu a přední desce, červené ořízky. Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: HMZ31536> Cena: 1350,- Kč
VOJTÍŠEK, Václav: STAROMĚSTSKÁ RADNICE V PRAZE A JEJÍ PAMÁTKY.
Nákl. důchodů obce hlavního města Prahy, 1936. 3. opr. vyd.
8°, 32 str., 10. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ41292> Cena: 60,- Kč

( VRATISLAV Z MITROVIC, Václav )
PŘÍHODY VÁCLAVA VRATISLAVA Z MITROVIC.
Uspoř. Jiří Daňhelka, přebal, vaz. a typo Oldřich Menhart.
Praha, Československý spisovatel, 1950.
8°, 209 str., 4 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Národní klenotnice, sv. 44. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ32651> Cena: 170,- Kč
VŠETEČKA, Jakub:
PRŮVODCE JIČÍNSKEM A PRACHOVSKÝMI SKALAMI.
Jičín, Spolek turistů, 1925. 2. zcela propracované vyd.
8°, 100 str. [+ 10 str. reklamní příl.], bar. rozkl. mapa na příl. Vaz. pův. pap.
Razítko, knihkupectví a papírnictví Otakar Klos v Jičíně, na zadní desce. Téměř intaktní stav.
<Kód: HMZ65061> Cena: 550,- Kč

( WIEN )
SOUBOR TŘÍ POHLEDNIC.
Wien. Albrechtsplatz. Prošlé poštou [1903].
Wien. Neue Hof-Burg. Prošlé poštou [1903], "dlouhá adresa".
Wien. Stefaniebrücke. Prošlé poštou [kol. r. 1905], "dlouhá adresa".
Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51645> Cena: 120,- Kč

Zobrazí zvětšení.

( WIEN )
SOUBOR TŘÍ POHLEDNIC.
Wien. Deutschmeister-Denkmal. Prošlé poštou 1907.
Wien. Oper. Prošlé poštou 1906, "dlouhá adresa".
Wien. Riesenrad. Prošlé poštou 1902, "dlouhá adresa".
Místy se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ51646> Cena: 90,- Kč

Zobrazí zvětšení.

( WIEN )
SOUBOR TŘÍ POHLEDNIC.
Wien. Parlament. Prošlé poštou 1908.
Wien. Schönbrunn. Prošlé poštou 1905, "dlouhá adresa".
Wien. Schönbrunn. Prošlé poštou [1905], "dlouhá adresa".
Třetí pohlednice asi 1 cm natržena, druhá místy se znaky mírného použití, první téměř intaktní.
<Kód: HMZ51647> Cena: 90,- Kč

Zobrazí zvětšení.
( WOLNY, Gregor )
DIE MARKGRAFSCHAFT MÄHREN. Topographisch, statistisch und historisch geschildert von Gregor Wolny.
IV. Band. Hradischer kreis.
Mapa Conr. Schenkl.
Brno, Winiker, 1846. 2. vyd.
8°, 552 str., bar. rozkl. mapa na příl. Vaz. dob. ckž.
Vazba dobová celokožená černá, zlacený popis a dvě viněty na hřbetu. - Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: HMZ14551> Cena: 3500,- Kč Rezervováno

Z BOHATSTVÍ STÁTNÍHO OBLASTNÍHO ARCHIVU V BRNĚ.
Sest. a úvod naps. Libuše Urbánková, předml. Ladislav Doubek, fotografie Anna Pecková-Sedláková, graf. úpr. Josef Bohdálek.
Brno, Státní oblastní archiv, 1984.
4°, 342 str. Pův. brož.
V textu množství reprodukcí a vyobrazení. - Obálka téměř intaktní, v knižním bloku místy skvrny, patrně vzniklé v tiskárně archivu, protože tento je nečtevaný a jako nový.
<Kód: HMZ66949> Cena: 350,- Kč

Z MALÝCH ZAČÁTKŮ.
J. Borovička, M. Gebauerová, M. V. Gebauerová, K. Lhoták, K. Mašek, A. Novák, Renata
Tyršová, A. Wenig.
Praha, Jan Laiter, 1918.
8°, 380 str. Vaz. dob. pkž.
<Kód: HMZ39605> Cena: 950,- Kč
Zobrazí zvětení
Pěkné knihy pro mládež, sv. 1. - Podpis Renaty Tyršové na titulu. - Vazba dobová polokožená hnědá. Zlacený popis na hřbetu, barevné plátno s rostlinným motivem na obou deskách. - Velmi dobrý stav.
ZA SVOBODU.
Obrázková kronika československého revolučního hnutí na Rusi 1914 - 1920.
Uspoř. Otakar Vaněk a Vojta Holeček, red. Rudolf Medek.
Praha, Otakar Vaněk a Vydavatelství Za svobodu, 1924 - 1929.
4°, 4 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl. 1. Česká družina. 1914-1916. Díl 2. Československá brigáda. 1916-1917. 825 str., 10 bar. vyobr. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Díl. 3. Pod vedením prof. T. G. Masaryka. 1917-1918. 896 str., 8 bar. a 1 čb. vyobr. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Díl. 4. Anabase. 1918-1920. 891 str., 8 bar. a čb. vyobr. na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Díl. 5. Od Volhy na Urál. Magistrála. Návrat do vlasti. 1918-1920. 900 str., 10 bar. a čb. vyobr. a 1 bar. rozkl mapa na příl.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ54133> Cena: 2400,- Kč

ZAMAROVSKÝ, Vojtěch: NA POČÁTKU BYL SUMER.
Přebal a graf. úpr. Jan Schicker, ilustr. Antonín Jukl.
Praha, Mladá fronta, 1966. 1. vyd.
8°, 302 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kolumbus, sv. 34. - Velmi dobrý stav.
<Kód: HMZ21302> Cena: 85,-