Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

AMIEL, Fréderic H.: Z DŮVĚRNÉHO DENÍKU.
Přel. a úvod naps. Růžena Thonová.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1929.
8°, 116 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada, č. 53 - 57. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN26217> Cena: 65,- Kč
AMIEL, Fréderic H.: Z DŮVĚRNÉHO DENÍKU.
Přel. a úvod naps. Růžena Thonová.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1929.
8°, 116 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada, č. 53 - 57. - Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok z větší části nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: FN51409> Cena: 120,- Kč
ARCHA. Měsíčník pro literaturu, umění, kulturu a život.
Olomouc, Družina literární a umělecká.
8°, 7 sv. Vaz. dob. polopl. fialová., zlac. popis na hřbetech, mramorované ořízky.
Roč. 6/1918.
Red. Karel Dostál Lutinov, František Hrachovský, František Střížovský.
Přivázáno:
ARCHIV LITERÁRNÍ. Prameny dějin české literatury katolické. Příloha k revui Archa.
Red. Vilém Bitnar. Čís. 1 - 10. 151 str.
Roč. 7/1919.
Red. Karel Dostál Lutinov, František Hrachovský, František Střížovský, Ladislav Zamykal.
Čís. 1 - 12. 379 str.
Přivázáno:
ARCHIV LITERÁRNÍ. Prameny dějin české literatury katolické.
Čís. 11 - 17. Str. 152 - 327.
Roč. 8/1920.
Red. Karel Dostál Lutinov, František Hrachovský, František Střížovský, Ladislav Zamykal.
Čís. 1 - 12. 395 str., 7 čb. vyobr. na příl. [3 pův. dřev. Ferdiš Duša]
Přivázáno:
ARCHIV LITERÁRNÍ. Čís. 1 - 11. 176 str.
Roč. 9/1921.
Red. Karel Dostál Lutinov, František Hrachovský, František Střížovský, Ladislav Zamykal.
Čís. 1 - 12. 360 str., 1 pův. čb. dřev. Ferdiše Duši na příl.
Přivázáno:
ARCHIV LITERÁRNÍ. Čís. 12 - 16. Str. 177 - 295.
Roč. 10/1922.
Karel Dostál Lutinov, František Hrachovský, František Střížovský, Ladislav Zamykal.
Čís. 1 - 12. 447 str., 1 pův. čb. dřev. Ferdiše Duši na příl.
Přivázáno:
ARCHIV LITERÁRNÍ. Prameny dějin české literatury katolické. Příloha k revui Archa.
Red. Vilém Bitnar. Čís. 17 - 19. Str. 297-387.
Roč. 11/1923.
Red. Vilém Bitnar.
Čís. 1 - 12. 512 str., 6 čb. vyobr. na příl.
V textu 10 vyobr., mj. celostr. čb. pův. dřev. Josefa Váchala: "Sestra Mechtilda Magdeburská".
Roč. 12/1924.
Red. Emanuel Masák. Čís. 1 - 12. 439 str.
Podpisy majitele na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41568> Cena: 7000,- Kč
Revue Archa založil Karel Dostál - Lutinov jako náhradu za časopis Nový život. Archa vycházela od roku 1912 do r. 1948. V letech 1912 až 1917 je vydavatelem Karel Dostál Lutinov v Prostějově. V roce 1917 se spojil okruh autorů Archy s olomouckou Družinou literární a uměleckou. Společně zveřejnili prohlášení katolických spisovatelů českých zemí, které je antimanifestem k Manifestu českých spisovatelů z května 1917. Archiv literární ( 1919 - 1922 ). Literárně historický časopis. Příloha k revue Archa, od roku 1923 splynul s Archou, od r. 1924 jen jako rubrika.
( ARISTOTELÉS )
ARISTOTELOVA METAFYSIKA.
Přel. F. Joklík a František Krejčí.
Praha, Česká akademie věd a umění, 1927.
8°, 273 str. Pův. brož.
Filosofická bibliotéka, 1. tř. ČAVU, ř. 2, č. 5. - V dolní části hřbetu obálka mírně poškozena.Velmi dobrý stav.
<Kód: FN34502> Cena: 660,- Kč
BAGIN, Anton: APOŠTOLÉ SLOVANŮ CYRIL A METODĚJ A VELKÁ MORAVA.
Přel. Miroslav Rajmon, ilustr. Mikuláš Klimčák, přebal, vaz. a graf. úpr. František Bosák.
Praha, Ústřední církevní nakl., 1982.
8°, 164 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN12827> Cena: 80,- Kč
BAIERLEIN, Josef: KATHOLISCHES ANDACHTS - BUCH.
Auf alle Tage Jahres nach der Reihenfolge des bürgerlichen kalenders hauptsächlich bearbeitet nach nen "Lebensbildern Der Heiligen" von P. Theodor Stabell O. S. B. aus dem Stift St. Peter in Salzburg. Ein Erbauungsbuch für das katholische Volk mit einer familien-Chronik, einem Abritz der katholischen Lehre von der Verehrung und Anrufung der heiligen, nebst zahlreichen Buntbildern und Text-Illustrationen.
Wien, Carl Jacoby 1909.
4°, 928 S., 25 einfarb. und 9 farb. Abb. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: FN11099> Preis: 1300,- CZK
BARTOŠ, F. M.: SVĚTCI A KACÍŘI.
Praha, Husova československá evangelická fakulta bohoslovecká, 1949.
8°, 334 str. Pův. brož.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 11. - Obálka mírně ušpiněna, místy text podtržen obyčejnou tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN61088> Cena: 90,- Kč
BENEŠ, Josef: DESCARTESOVA METODA VE VĚDÁCH A VE FILOSOFII.
Praha, Česká akademie věd a umění, 1936.
8°, 327 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN16238> Cena: 590,- Kč
DIE BIBEL ODER DIE GANZE HEILIGE SCHRIFT DES ALTEN UND NEUEN TESTAMENTS. Nach der deutschen Übersetzung D. Martin Luthers.
Berlin, Brit. und Ausl. Bibelgesellschaft, 1925. Durchgesehene Ausg.
8°, 800 und 272 S. mit 8 farb. Karten. Orig. Ganzleiwand.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN26659> Preis: 390,- CZK
BIBLER, Vladimir: MYŠLENÍ JAKO TVORBA.
Přel. Šimon Steffal, doslov Jiří Vaněk, obálka a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Mladá fronta, 1975.
8°, 250 str. Pův. brož.
Prameny, sv. 48. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN13660> Cena: 125,- Kč
BLÁHA, Arnošt Inocenc: FILOSOFIE MRAVNOSTI.
Brno, A. Píša, 1922.
8°, 282 str. Pův. brož. v tzv. slepé obálce.
Píšovy vědecké příručky, sv. 3. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN62744> Cena: 190,- Kč

BOURGET, Paul: STUDIE ZE SOUČASNÉ PSYCHOLOGIE.
Přel. J. Mauer.
Praha, Josef Pelcl, 1903.
8°, 222 str. Vaz. dobová ppl.
Kritická knihovna, sv. 20. - První české vydání. - Vazba dobová, poloplátěná černá, zlacený popis a ozdobné horizontální linky na hřbetu, desky potaženy papírem v několika tónech šedé, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN47935> Cena: 580,- Kč

BRETŠNAJDR, Zdeněk: PRYČ OD ŘÍMA A HUSOVA NÁRODNÍ CÍRKEV.
K prohloubení oslav Husových a k charakteristice jeho oslavovatelů.
Praha, Tisková liga, 1904.
8°, 120 str. Pův. brož.
Husitsví ve světle pravdy, roč. 1, č. 3 a 4. - Obálka se znaky použítí, zadní starna téměř oddělena, množství trhlin na obvodu, odtržené rohy. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN56302> Cena: 100,- Kč

BRETŠNAJDR, Zdeněk: SV. JAN Z POMUKA A MISTR JAN HUS.
Praha, Tisková liga, 1909.
8°, 64 str. Pův. brož.
Husitsví ve světle pravdy, roč. 6, č. 1 a 2. - Obálka se znaky použítí, pravý horní roh přední str. odtržen. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN24765> Cena: 80,- Kč
BUDDHISTISCHER KATECHISMUS.
Zur Einführung in die Lehre des Budha Gotamo.
Von Subhadra Bhikschu.
Berlin, Schwetschke und Sohn, 1902.
8°, 85 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Insel-Bücherei Nr. 870. - Einband in sehr gut erhalten, Unterschrift auf Titelblatt, Buchblock fast intacter.
<Code: FN64198> Cena: 95,- Kč
BUĎ VŮLE TVÁ.
Slovo, vytrysklé z hlubin rodu, své matce útěchou podává poutník.
Nová Říše na Moravě, Žofie Harbichová, 1927.
8°, 8 str. Pův. brož.
Přední a zadní strana obálky se znaky použití a oddělena od knižního bloku. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN63121> Cena: 60,- Kč
BŮH MLUVÍ KE SVÝM DĚTEM. Texty z bible.
Texty Eleonore Beck, ilustr. Miren Sorne.
Königstein, Kirche in Not, 1991.
8°, 96 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: FN16196> Cena: 10,- Kč

CARREL, Alexis: ČLOVĚK, TVOR NEZNÁMÝ.
Přel. Vladimír Tůma.
Praha, Julius Albert, 1948. 3. vyd.
8°, 257 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená tmavě hnědá, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu s pěti vazy, desky potaženy světlehnědým plátnem, hnědá horní ořízka. Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN66924> Cena: 420,- Kč

CARUS, Paul: DAS EVANGELIUM DES BUDDHA.
Illustr. O. Kopetzky.
Chicago und London, The Open Court Publishing Company, 1919. 2. Aufl.
4°, 335 S. Zeit Halbleinwand.
Stempel auf impressum, Dedikation auf Schmutztitel. Sehr gut erhalten.
<Kód: FN51427> Preis: 330,- CZK

COMTE, Auguste: COURS DE PHILOSOPHIE POSITIVE.
Paris, Schleicher Fréres, 1907- 1908. 5e édition.
8°, 3 vol. Brochure originale.
Vol. 1.  Tome I. 410 p.
Vol. 2.  Tome II. 380 p.
Vol. 3.  Tome III. 445 p.
Librairie C. Reinwald. - Trés bon.
<Code: FN66944> Prix: 360,- CZK

ČAPEK, Norbert, F.: NÁLADA A JEJÍ VĚDOMÉ TVOŘENÍ.
Průvodce do radostného života.
Předml. K. J. Hapšl, přebal M. Šimonková-Elgrová.
Brno, Ant. Vaďura, 1947. 4. vyd.
8°, 202 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Podepsaná dedikace autora předmluvy a nakladatele, dat. 1947, před patitulem. Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: FN18977> Cena: 440,- Kč
ČAPEK, Vladimír: HISTORIE BIBLE.
Uspoř. a doslov Luděk Svrček, graf. úpr. Jan Bárta.
Praha, Advent, 1990. 3. upr. vyd.
8°, 127 str. Vaz. pův. lamino.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: FN63122> Cena: 90,- Kč
ČESKÁ MYSL. Časopis filosofický. Orgán Jednoty filosofické v Praze. Ročník II.
Red. František Čáda, František Drtina a František Krejčí.
Královské Vinohrady, Jan Laichter, 1901.
8°, 472 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená tmavěhnědá, slepotisk a zlacený věcný název na hřbetu, desky potaženy olivově zeleným papírem tmavějšího tónu, kožené rohy, šité kapitálky, mramorované ořízky. Kožené části vazby mírně odřené, zlacení ve hřbetu značně setřeno. Vlastnické razítko na přední předsádce a na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN48193> Cena: 1800,- Kč
ČESKÁ MYSL. Časopis filosofický. Orgán Jednoty filosofické v Praze. Ročník III.
Red. František Čáda, František Drtina a František Krejčí.
Královské Vinohrady, Jan Laichter, 1902.
8°, 474 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená tmavěhnědá, slepotisk a zlacený věcný název na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, kožené rohy, šité kapitálky, mramorované ořízky. Kožené části vazby nepatrně odřené, zlacení ve hřbetu značně setřeno. Vlastnické razítko na přední předsádce a na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN48194> Cena: 1800,- Kč
ČESKÁ MYSL. Časopis filosofický. Orgán Jednoty filosofické v Praze. Ročník IV.
Red. František Čáda, František Drtina a František Krejčí.
Královské Vinohrady, Jan Laichter, 1903.
8°, 474 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená tmavěhnědá, slepotisk a zlacený věcný název na hřbetu, desky potaženy olivově zeleným papírem tmavějšího tónu, kožené rohy, šité kapitálky, mramorované ořízky. Kožené části vazby nepatrně odřené, zlacení ve hřbetu značně setřeno. Vlastnické razítko na přední předsádce a na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN48196> Cena: 1800,- Kč

ČÍTANKA Z DĚJIN FILOZOFIE. Pro 4. ročník středních škol. Evropské filozofické myšlení.
Sest. Květoslav Growka, obálka Oldřich Pošmurný.
Praha, Fortuna, 1994. 1. vyd.
8°, 72 str. Pův. seš.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN60744> Cena: 10,- Kč

DACÍK, Reginald M.: BŮH V JEŽÍŠI KRISTU.
Graf. úpr. Antonín Medek.
Olomouc, Na hlubinu, 1939.
8°, 138 str. Pův. brož.
Krystal, sv. 42. Věrouka pro laiky, sv. 3. - Místy se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN47936> Cena: 230,- Kč

DAMOM, Cyron: ORIENTÁLNÍ MAGIE A METHODY HYPNOTISMU, TELEPATHIE, CVIČENÍ SÍLY VŮLE, MAGICKÉHO UZDRAVOVÁNÍ, OKKULTNÍCH VĚD A ZÁZRAKŮ STARÉHO ORIENTU. S ČÁSTÍ SPECIELNÍ A VÝŇATKEM Z TALMUDU.
Dle původních přednášek prof. Dra Cyrona Damoma zpracovali, zredigovali, doplnili a pro české vydání upravili Kodym za pomoci arch. K. Fencla
.
Praha, vlastním nákladem, bez data vyd.
8°, 72 str. Pův. brož.
Úplný systém okkultních nauk, sv. 6. - Obálka ušpiněna, ve hřbetu poškozena. Knižní blok místy ušpiněn. Dobrý stav.
<Kód: FN29502> Cena: 180,- Kč

DAMOM, Cyron: POSTHYPNOTICKÁ SUGESCE, CVIČENÍ SÍLY VŮLE, POSÍLENÍ CHARAKTERU, SEBEANALYSY A SÍLY KONCENTRAČNÍ.
Podle původních přednášek prof. Dra Cyrona Damoma zpracovali, zredigovali, doplnili a pro české vydání upravili Kodym za pomoci arch. K. Fencla
.
Praha, vlastním nákladem, bez data vyd.
8°, 112 str. Pův. brož.
Úplný systém okkultních nauk, sv. 7. - Obálka ušpiněna, knižní blok místy ušpiněn. Dobrý stav.
<Kód: FN29503> Cena: 210,- Kč

DAMOM - KOBLES - STANLEY: ÚVOD DO PSYCHYCKÝCH NAUK A VĚD O SUGESCI, HYPNOTISMU, TELEPATHII, OSOBNÍM MAGNETISMU, ZKOUMÁNÍ A ROZBOR CHARAKTERU A PROBUZENÍ UTAJENÝCH SIL PODVĚDOMÍ.
Dle původních přednášek profesora dra Cyrona Damoma, dra. Koblese a Stanleye zpracovali a zredigovali a pro české vydání upravili arch K. Fencl a Kodym
.
Praha, vlastním nákladem, 1932.
8°, 79 str. Pův. brož.
Úplný systém okkultních nauk, sv. 1. - Obálka ušpiněna, v dolní části hřbetu poškozena. Dobrý stav.
<Kód: FN29504> Cena: 190,- Kč

DAMOM - KOBLES - STANLEY: HYPNOTISMUS, TELEPATHIE, OSOBNÍ MAGNETISMUS A OVLÁDÁNÍ LIDÍ PSYCHICKÝMI SILAMI.
Dle původních přednášek profesora dra Cyrona Damoma, prof. Koblese a Stanleye zpracovali, doplnili a zredigovali arch K. Fencl a Kodym
.
Praha, vlastním nákladem, bez data vyd.
8°, 171 str., 18 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Úplný systém okkultních nauk, sv. 2. - Obálka ušpiněna, v dolní části hřbetu poškozena. Knižní blok místy ušpiněn. Dobrý stav.
<Kód: FN29505> Cena: 235,- Kč
DEWEY, John: REKONSTRUKCE VE FILOSOFII.
Autorizovaný překlad s dodatky o pragmatismu Josef Schützner.
Praha, Sfinx - Bohumil Janda, 1929.
8°, 211 str. Vaz. dob. cpl.
Škola vševědná, sv. 24, Nové cíle, sv. 317. - Vazba luxusní, dobová celoplátěná červenohnědá, zlacený popis a trojité horizontální linky na hřbetu, jednoduchý rámec slepotiskem na přední desce, červenohnědá horní ořízka. - Vazba intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: FN21651> Cena: 750,- Kč

DIGHA-NIKAYA. Die Lange Sammlung der Lehrreden.
Berlin, Neu-Buddhistischer Verlag, 1920.
8°, 295 S. Zeit Halbleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: FN13061> Preis: 390,- CZK

DORSEY, G.: PROČ SE CHOVÁME JAKO LIDSKÉ BYTOSTI.
Populární výklad behaviourismu.
Přel. Jaroslav Kříž, obálka Emanuel Frinta, graf. úpr. A. Chlebeček.
Praha, Dělnické nakl., 1946. 1. vyd.
8°, 212 str. Pův. brož.
Knihovna světové literatury. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN55503> Cena: 330,- Kč
DURYCH, Jaroslav: CESTA SVATÉHO VOJTĚCHA.
Praha, Vyšehrad, 1947. 2. vyd.
8°, 97 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN50394> Cena: 90,- Kč
( EHMER, Emme )
DIE NACHT VON BETHLEHEM. Erzählungen, Betrachtungen und Gedichte zusammengestellt von Emme Ehmer.
Einband und Typo Hans Jürgen Kessler, Vignetten Kurt Löffler.
Berlin, Evangelische Verlagsanstalt, 1969.
8°, 64 S. Orig. Pap.
Einband in sehr gud erhalten, Buchblock intakter.
<Code: FN16174> Preis: 25,- CZK
( EHRENBERG, Johann Nepomuk Volkamer )
REISEN JESU CHRISTI. Nach dem Französischen bearbeitet; mit der Geschichte der Juden von Salomo bis zu ihrer gänzlichen Zerstreuung.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1836.
8°, 218 S., mit 1 Grundriß und Karte im Anhang. Orig. Pap.
Umschlag etwas schmutzig. Sehr gut erhalten.
<Code: FN51042> Preis: 800,- CZK
( EHRENBERG, Johann Nepomuk Volkamer )
REISEN JESU CHRISTI. Nach dem Französischen bearbeitet; mit der Geschichte der Juden von Salomo bis zu ihrer gänzlichen Zerstreuung.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1836.
8°, 218 S., mit 1 Grundriß und Karte im Anhang. Orig. Pap.
Umschlag in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: FN51043> Preis: 1600,- CZK

ENGELS, Friedrich: K FILOSOFII DĚJIN.
Sest. a přel. J. Stolz a Junius, obálka L. Svášek.
Praha, Rudolf Rejman, 1946. 2. vyd.
8°, 54 str. Pův. brož.
Pospolitost, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN28761> Cena: 40,- Kč

( EPIKTETÉTOS )
STOIKA EPIKTETA RUKOVĚŤ MRAVNÍCH NAUČENÍ.
Přel., úvod a pozn. naps. František Drtina.
Praha, Jan Laichter, 1930.
8°, 108 str. Pův. brož.
Otázky a názory. - Nerozřezáno, obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN52730> Cena: 145,- Kč
FAHOUN, Ladislav: FILOSOFICKÁ PROPEDEUTIKA. Díl první. Psychologie.
Přepracovala A. Dratvová.
Praha, Česká grafická unie, 1927. 2. přeprac. vyd.
8°, 150 str. Vaz. pův. ppl.
Dvě razítka knihkupce a podpis vlastníka na titulní straně. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41129> Cena: 135,- Kč
FAHOUN, Ladislav: FILOSOFICKÁ PROPEDEUTIKA. Díl druhý. Logika.
Praha, Česká grafická unie, 1920.
8°, 148 str. Vaz. pův. ppl.
Dvě razítka knihkupce a podpis vlastníka na titulní straně. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41130> Cena: 135,- Kč

FAJR, František: HEGELOVA FILOSOFIE SVĚTOVÉ MOUDROSTI.
Praha, Václav Petr, 1940.
8°, 33 str. Pův. brož.
Svazky úvah a studií, č. 19. - Nerozřezáno. Knižní blok intaktní, obálka ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN48919> Cena: 75,- Kč

FEUERBACH, Ludwig: PODSTATA KŘESŤANSTVÍ.
Přel. Zbyněk Sekal.
Praha, SNPL, 1954. 1. aut. vyd.
8°, 470 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Živé odkazy, řada 2, sv. 15. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, v předmluvě text místy podtržen tužkou, zbývající část knižního bloku intaktní.
<Kód: FN58391> Cena: 170,- Kč

FOERSTER, Friedrich Wilhelm: VĚČNÉ SVĚTLO.
Několik časových kapitol o náboženských a kulturních otázkách naší doby.
Přel. Emanuel Žák.
Praha, Kropáč & Kucharský, 1936.
8°, 77 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN48920> Cena: 50,- Kč
FREUD, Sigmund: VORLESUNGEN ZUR EINFÜHRUNG IN DIE PSYCHOANALYSE.
Berlin, Gustav Kiepenheuer, 1933.
8°, 523 S. Orig. Ganzleiwand.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN51428> Preis: 330,- CZK
GILLET, Martin Stanislav: VÝCHOVA KARAKTERU.
Přel. Prokop Švach.
Olomouc, Na hlubinu, 1932. 2. vyd.
8°, 127 str. Pův. brož.
Krystal, sv. 13. - Vazba dobová modro šedá imitace pergamenu, zlacený popis na hřbetu, rámec slepotiskem na přední desce. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN53819> Cena: 340,- Kč
GOMPERZ, Theodor: STAROIONŠTÍ FILOSOFOVÉ PŘÍRODNÍ.
Přel. a úvod. text St. Krotký.
Praha, Alois Hynek, bez data vyd.
8°, 118 str. Pův. brož.
Pestrá knihovna, sv. 107-108. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN36033> Cena: 120,- Kč
( GORAZD II. - vl. jm. PAVLÍK, Matěj )
BISKUP GORAZD PAVLÍK: O KRISI V CÍRKVI ČESKOSLOVENSKÉ.
Otázka pravoslavné církve v Československu.
Předmluva Alois Krejčí.
Praha, Lidová Tribuna, 1924.
8°, 50 str. Pův. brož.
Pravoslavný episkop sv. Gorazd II., český a moravsko-slezský, narozen 26. května 1879, mučednicky zemřel 4. září 1942, vlastním jménem Matěj Pavlík. - Obálka i knižní blok se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN61089> Cena: 220,- Kč
( GORAZD II. - vl. jm. PAVLÍK, Matěj )
MALÝ, P.: ŽIVOT SV. CYRILA A METODĚJE A JEJICH POMĚR K ŘÍMU A CAŘIHRADU.
K 1050. výročí úmrtí sv. Metoděje.
Bez místa vyd., vl. nákl., 1936.
8°, 232 str. Pův. brož.
Pravoslavný episkop sv. Gorazd II., český a moravsko-slezský, narozen 26. května 1879, mučednicky zemřel 4. září 1942, vlastním jménem Matěj Pavlík, pseudonym P. Malý - Razítko a dvojí číslo evidenční na přední straně obálky, podpis vlastníka a číslo evidenční na titulní straně, knižní blok nerozřezán, ale s několika razítky.
<Kód: FN49690> Cena: 550,- Kč
GREENFIELD, John: MOC S VÝSOSTI.
Přel. Josef Dobeš.
Praha, Josef Dobeš, 1936.
8°, 108 str., 4 čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná ve dvou tónech hnědočervené. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN14562> Cena: 170,- Kč
HELFERT, Joseph Alexander: MISTR JAN HUS ANEB POČÁTKOVÉ CÍRKEVNÍHO ROZDVOJENÍ V ČECHÁCH.
Praha, František Řivnáč, 1857.
8°, 287 str. Vaz. dob. pkž.
Spisy musejní, sv. 56. - Vazba dobová polokožená černá, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy papírem světlejšího tónu, menší kožené rohy. - Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41182> Cena: 1250,- Kč
HELLO, Arnošt: DEN PÁNĚ.
Přel. Josef Krlín, obálka a titulní list František Vík.
Praha, Družstvo Přátel Studia, 1923.
8°, 52 str. Vaz. dob.
Vazba dobová světle zelená imitace pergamenu, zlacený popis na hřbetu, rámec slepotiskem na přední desce. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN53820> Cena: 270,- Kč
HELLO, Ernest: VYBRANÉ ESEJE.
Přel. Josef Florian, kresba Zbyšek Sion, doslov Vladislav Zadrobílek.
Praha, Trigon, 1991.
8°, 131 str. Pův. brož.
Rubín. - Intaktní stav.
<Kód: FN63140> Cena: 40,- Kč
HERČÍK, Ferdinand: ŽIVOT NA RUBY. Deset úvah o životě.
Typo Jaroslav Šváb.
Praha, L. Mazáč, 1945.
8°, 285 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná, hnědá. Zlacený popis a ozdobné viněty na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem několika tónů hnědé, plátno na předních hranách obou desek. obálka není vevázána, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN56455> Cena: 180,- Kč

HERDER, Gottfried Johann: LISTY NA PODPORU HUMANITY.
Přel. Jan Binder.
Praha, Český klub, 2003.
16°, 267 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: FN31063> Cena: 110,- Kč
HOCHMANN, František: SVAZEK DVANÁCTI KMENŮ.
Ilustr. a graf. úpr. Ladislav Svatoš.
Praha, Ústřední církevní nakladatelství, 1988. 1. vyd.
8°, 214 str. Pův. brož s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: FN58230> Cena: 130,- Kč
HÖFFDING, Harald: PSYCHOLOGIE IN UMRISSEN AUF GRUNDLAGE DER ERFAHRUNG.
Übersetzt von F. Bendixen.
Leipzig, O. R. Reisland, 1901. 3. Aufl.
8°, 485 S. Halbleder der Zeit.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN7493> Preis: 820,- CZK
HRANIČKA, Jaroslav: JAN XXII.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Svoboda, 1966.
8°, 180 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN46106> Cena: 35,- Kč
HRDLIČKA, Kašpar, Melichar: ŘEČI PASTÝŘSKÉ K LIDU KŘESŤANSKÉMU.
Díl 2, 3, 4, 5.
Praha, Bohumil Haas a Josef Kraus, 1807-1821.
8°, 4 svazky. Vazba dobová, celokožená hnědá, ve hřbetu zdobená. Červený a světle hnědý štítek s popisem, ozdobné linky, tlačítka, zlacení.
Sv. 1. Díl II. 474 str.
Vazba místy mírně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Díl III. 514 str.
Vazba místy nepatrně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Díl IV. 583 str., portrét autora, rytina G. Döblera, ve front.
Vazba místy nepatrně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Díl V. 757 str.
Vazba místy mírně odřená, razítko na titulní straně, drobné skvrny od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN51453> Cena: 4400,- Kč
HREJSA, Ferdinand: DĚJINY KŘESŤANSTVÍ V ČESKOSLOVENSKU.
Praha, Husova českosl. evangelická fakulta bohoslovecká, 1947-50.
8°, 6 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Doba předhusitská. 322 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 1. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, text místy podtržen obyčejnou, červenou a modrou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 2. Hus a husitství. (Čechové v zápasu o ryzí křesťanství). 368 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 2. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, text místy podtržen perem. Velmi dobrý stav.
Sv. 3. Rokycana, Husitský král. Počátky Jednoty bratrské. (Čechové dospívají k ryzímu křesťanství). 278 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 4. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka před titulem, knižní blok částečně nerozřezán, text ojediněle podtržen perem. Velmi dobrý stav.
Sv. 4. Za krále Vladislava a Ludvíka. Před světovou reformací a za reformace. 365 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 6. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu, text ojediněle podtržen červenou tužkou. Velmi dobrý stav.
Sv. 5. Za Ferdinanda I. (1526-1564) Počátky protireformace. 429 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 9. - Obálka se znaky mírného použití, číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu, knižní blok částečně nerozřezán. Velmi dobrý stav.
Sv. 6. Za krále Maxmiliána II. 1564-1576. (Česká konfese). 399 str.
Spisy Husovy československé evangelické fakulty bohoslovecké, řada A, sv. 14. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok částečně nerozřezán. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN66928> Cena: 1200,- Kč
HROMÁDKA, Josef Lukl: CESTY PROTESTANTSKÉHO THEOLOGA.
Praha, V. Horák, 1927.
8°, 153 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN31260> Cena: 60,- Kč

HROMÁDKA, Josef Lukl: KATOLICISM A BOJ O KŘESŤANSTVÍ.
Red. V. K. Škrach.
Praha, Bursík & Kohout, 1925.
8°, 271 str. Pův. brož.
Myšlenky a zájmy doby, sv. 6. - Obálka se znaky mírného použití, v horní části hřbetu přelepeno papírovou lepící páskou, podpis vlastníka před titulem. knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN60199> Cena: 290,- Kč

HROMÁDKA, Josef Lukl: KATOLICISM A BOJ O KŘESŤANSTVÍ.
Red. V. K. Škrach.
Praha, Bursík & Kohout, 1925.
8°, 271 str. Pův. brož.
Myšlenky a zájmy doby, sv. 6. - Obálka se znaky mírného použití, pravý horní roh přední strany téměř odtržen, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN25349> Cena: 310,- Kč

( HUS, Jan )
M. JAN HUS, BETLÉMSKÉ POSELSTVÍ.
Sest., přel. a pozn. Anna Císařová-Kolářová, obálka a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Jan Laichter, 1947.
8°, 2 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Svazek první. 294 str, 4 čb. vyobr. na příl.
Sv. 2. Svazek druhý. 303 str, 4 čb. vyobr. na příl.
Sloupové pamětní, sv. 4. - Obálky se znaky mírného použití, zejm. v horních a dolních částech hřbetu, čísla evidenční na předních str. Podpis vlastníka a čísla evidenční na titulu a patitulu, text ojediněle podtržen perem.Velmi dobrý stav.
<Kód: FN36714> Cena: 260,- Kč
( HUS, Jan )
M. JAN HUS JAKO UNIVERSITNÍ PROFESOR. Výbor z jeho projevů.
Sest. Evžen Stein, revize textů Bohumil Ryba, obálka a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Jan Laichter, 1948.
8°, 132 str. Pův. brož.
Sloupové pamětní, sv. 5. - Obálka se znaky mírného použití, text ojediněle podtržen perem. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN36745> Cena: 120,- Kč
HUS, Jan: OBRANY V KOSTNICI. (1414-1415).
Přel. V. Flajšhans.
Praha, J. Otto, 1916.
8°, 91 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1253-54. Obran Husových sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN25347> Cena: 140,- Kč

HUS, Jan: OBRANY VE VYHNANSTVÍ. (1413-1414).
Přel. V. Flajšhans.
Praha, J. Otto, 1916.
8°, 90 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1248-49. Obran Husových sv. 2. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN25348> Cena: 110,- Kč

HUSITSKÉ SKLADBY BUDYŠÍNSKÉHO RUKOPISU.
Uspoř. Jiří Daňhelka, úvod. text. Josef Macek, obálka Jaroslav Smutný.
Praha, Orbis, 1952.
8°, 230 str., 1. rozkl. tab. na příl. Pův. brož.
Památky staré literatury české, sv. 16. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN24311> Cena: 240,- Kč

CHALUPNÝ, Emanuel: LOGIKA VĚD. Základní orientace.
Viněty Jan Konůpek, typo Josef Sonberg.
Praha, Jan Pohořelý, 1945.
8°, 89 str. Vaz. dob. ppl.
Přátelství, sv. 15. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN36938> Cena: 120,- Kč

CHUEJ-NENG: TRIBUNOVÁ SÚTRA ŠESTÉHO PATRIARCHY.
Přel., úvod, pozn., vysvětlivky a slovníček Oldřich Král, graf. úpr. Hana Keslová.
Praha, SOdeon, 1988.
8°, 107 str. Pův. brož.
Světová četba, sv. 553. - Obálka i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN41590> Cena: 95,- Kč

JANOUŠEK, František: EVANGELIUM POKOJE.
Pokoj a mír v Novém zákoně. Dar i úkol. 
Praha, Ústřední církevní nakl., 1983.
8°, 114 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Teologické studie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN66056> Cena: 40,- Kč
JEŽ, Cyril: OSOBNÍ BŮH A NÁBOŽENSTVÍ.
Praha, Česká liga akademická, 1923.
8°, 157 str. Pův. brož.
Knihovna Života, sv. 1. - Obálka se znaky použití, podpis vlastníka na titulu, knižní blok nerozřezán, velmi dobrý stav.
<Kód: FN15869> Cena: 220,- Kč

KADEŘÁVEK, Eugen: JE-LI SPOR MEZI VĚDOU A VÍROU?
Praha, vl. nákl., 1914.
8°, 68 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN46360> Cena: 130,- Kč
KADEŘÁVEK, Eugen: JE-LI SPOR MEZI VĚDOU A VÍROU?
Praha, vl.nákl., 1914.
8°, 68 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, rukopisná poznámka a knihovnické razítko na titulu, str. 2 až 68 ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN66929> Cena: 120,- Kč

KANT, Immanuel: VON DER MACHT DES GEMÜTS. Dritter Abschnitt.
Leipzig, Felix Meiner, ohne Jahr.
8°, S. 144 - 166. Orig. Pap.
Taschenausgaben der Philosophischen Bibliothek, Nr. 42. - Umschlag fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: FN52151> Preis: 15,- CZK

KARR, Alphonse: HRST PRAVDY. Filosofické úvahy.
Přel. Jaroslav Dvořáček.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1932.
8°, 131 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada, č. 58 - 63. - Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok z větší části nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: FN53877> Cena: 85,- Kč

KARR, Alphonse: HRST PRAVDY. Filosofické úvahy.
Přel. Jaroslav Dvořáček.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1932.
8°, 131 str. Vaz. do. cpl.
Bibliotéka Henriada, č. 58 - 63. - Vazba dobová celoplátěná vínově červená, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu. Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN53238> Cena: 80,- Kč
KLÍMA, Otakar: ZARATHUŠTRA.
Překlady ukázek z díla Anna Zahradníčková a Bohumil Mathesius, obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964.
8°, 218 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 6. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN49455> Cena: 85,- Kč

KLÍMA, Otakar: ZARATHUŠTRA.
Překlady ukázek z díla Anna Zahradníčková a Bohumil Mathesius, obálka Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964.
8°, 218 str. Pův. brož.
Portréty, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN58371> Cena: 65,- Kč

KNIHA JÓBOVA.
Přel. Vilém Závada a Stanislav Segert, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1968.
8°, 133 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada, sv. 53. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN22751> Cena: 90,- Kč
KOMENSKÝ, Jan Amos: HISTORIE O TĚŽKÝCH PROTIVENSTVÍCH CÍRKVE ČESKÉ.
Úvod. text Miloslav Kaňák, obálka Alena Novotná-Gutfreundová, graf. úpr. Emil Cimbura.
Praha, Nakladatelské družstvo Blahoslav, 1952.
8°, 253 str. Pův. brož.
V textu Hollarův portrét J.A.K. a čtyři titulní listy starých vyd. Historie z let 1756, 1844, 1869 a 1870. - Obálka se znaky mírného použití, zejm. v horní části hřbetu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN63186> Cena: 130,- Kč
KOMENSKÝ, Jan Amos: KŠAFT UMÍRAJÍCÍ MATKY JEDNOTY BRATRSKÉ.
Brno, Českobratrské knihkupectví, 1945.
8°, 30 str. Pův. brož.
Pravda páně vítězí, sv. 2. - Dvě razítka a trojí číslo evidenční na přední straně obálky, razítko na titulní straně, text místy podtržen červenou tužkou.
<Kód: FN63187> Cena: 55,- Kč
( KOMENSKÝ, Jan Amos )
KŠAFT UMÍRAJÍCÍ MATKY JEDNOTY BRATRSKÉ, KTERÝMŽ (V NÁRODU SVÉM DOKONÁVAJÍCH) SVĚŘENÉ SOBĚ OD BOHA POKLADY MEZI SYNY A DĚDICĚ SVÉ ROZDĚLUJE LÉTA PÁNĚ 1650 J. A. K. Nyní znovu vydán v Praze léta 1928.
Doslov Jiří V. Klíma.
Praha, Komenský, 1928.
8°, 48 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, zejm. ve hřbetu. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63189> Cena: 190,- Kč

KOMENSKÝ, Amos Jan: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE.
Sest. Antonín Škarka, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1970.
8°, 212 str. Vaz. pův. cpl. s pap. přebalem a ochr. folií.
Klub čtenářů, sv. 287. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN19620> Cena: 220,- Kč

KOMENSKÝ, Amos Jan: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE.
Sest. Jaroslav Kolár, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Disman.
Praha, Odeon, 1984.
8°, 195 str., 13 celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 287. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN13193> Cena: 250,- Kč

KONIÁŠ, Antonín: VEJTAŽNÍ NAUČENÍ.
Sest. a doslov naps. Milan Kopecký, přebal a graf. úpr. Evžen Navrátil.
Brno, Blok, 1995. 1. vyd.
16°, 185 str. Pův. brož. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: FN10871> Cena: 140,- Kč

KORÁN.
Přel. a předml. Ignác Veselý
Praha, Orientální bibliotéka, 1913 [-1925].
8°, 590 str., 2 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Orientální bibliotéka, Výbor klassických spisů východních národů, sv. 2. - V textu 5 čb. vyobr., čb. ozdobné rámce a viněty. - Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN47128> Cena: 1650,- Kč
KOSIDOWSKI, Zenon: PŘÍBĚHY MRTVÉHO MOŘE.
Přel Josef Vlášek, předml. Blahoslav Hruška, přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Pošmurný.
Praha, Práce, 1988. 2. vyd.
8°, 497 str., 40 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN11821> Cena: 50,- Kč
KOZÁK, J. B.: MASARYK FILOSOF.
Praha, Svaz národního osvobození, 1925.
8°, 75 str. Pův. brož.
Knihovna Svazu národního osvobození, sv. 14. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok půběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: FN14356> Cena: 110,- Kč
KOZÁK, J. B.: V BOJI O DUCHOVNÍ HODNOTY.
Praha, ČIN, 1930.
8°, 177 str. Pův. brož.
Program, sv. 13. - Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN14449> Cena: 130,- Kč

KÖHLER, Joachim: TAJEMNÝ ZARATHUSTRA.
Biografie Friedricha Nietzscheho.
Přel. Ingeborg Fiala-Fürst a kol., přebal Petr Palarčík, typo Michal Rusek.
Olomouc, Votobia, 1995.
8°, 400 str., 31 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: FN66329> Cena: 330,- Kč

KRATINA, Ferdinand: PSYCHOLOGIE.
Brno, Komenium, 1947.
8°, 269 str. Pův. brož.
Pedagogické studium, sv. 16. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN57204> Cena: 260,- Kč
KRATOCHVÍL, Stanislav: PODSTATA HYPNÓZY A SPÁNEK.
Příspěvek k teorii hypnózy.
Obálka Jaromír Jarkovský.
Praha, Academia, 1972. 1. vyd.
8°, 217 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok čistý, ale text místy podtržen perem.
<Kód: FN69021> Cena: 130,- Kč

KURZER HISTORISCHER BERICHT, ...
a )
KURZER HISTORISCHER BERICHT VON DER HEILIGEN JUNGFRAUEN, UND MARTIRIN PAULINA, WELCHE IM JAHR 302. UNTER DIOCLETIANO, ...
b ) HEILIGE WOCHEN ODER TAGLICHE ANDACHT ZU IHREN DER HEILIGEN JUNGFRAUEN UND MARTYRIN PAULINA UND SONDERN TROST ALLER INNWOHNER DER KÖNIGLICHEN HAUPT STADT OLLMÜTZ IN MÄHREN.
Troppau, Johan Wenzl Schindler, 1743.
8°, 32 str. Vaz. dob. pap.
Text gotikou, arabské stránkování, stránkové kustody, iniciály. - Ve hřbetu slepeno papírovou páskou. - Průběžně se znaky použití a ušpiněno, dobové rukopisné poznámky.
<Kód: FN58333> Cena: 200,- Kč

KÜLPE, Oswald: EINLEITUNG IN DIE PHILOSOPHIE.
Leipzig, Hirzel, 1915. 7. Aufl.
8°, 389 S. Orig. Ganzleiwand.
Einband in sehr gut erhalten, Text auf einige Plätze unterzeichnet.
<Code: FN45008> Preis: 160,- CZK
LAMARCK, Jean: ZOOLOGISCHE PHILOSOPHIE. Mit Einleitung und einem Anhang: Das phylogenetische System der Tiere nach Haeckel.
Übertr. Heinrich Schmidt.
Leipzig, Alfred Kröner, ohne Jahr [1909].
8°, 118 S. Zeit Halbleder mit Jugendstilornamentik.
Kröners Volksausgabe. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock fast intakter.
<Code: FN25812> Preis: 750,- CZK
LANGE, Albert Friedrich: GESCHICHTE DES MATERIALISMUS UND KRITIK SEINER BEDEUTUNG IN DER GEGENWART.
Leipzig, Philipp Reclam jun., ohne Jahr [1875].
16°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. Erstes Buch. Geschichte des Materialismus bis auf Kant. 567 S.
Bd. 2. Zweites Buch. Geschichte des Materialismus seit auf Kant. 710 S.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN36750> Cena: 800,- CZK

DAS LEBEN BUDDHAS.
Ein chinesisches Holzschnittfragment 22 farbige Tafeln.
Herausgegeben von Martin Gimm.
Leipzig, Insel-Verlag Anton Kippenberg, 1980. 2. Aufl.
8°, 59 S. Orig. Pap.
Insel-Bücherei Nr. 870. - Einband in sehr gut erhalten, Buchblock intacter.
<Code: FN64200> Cena: 90,- Kč
LEHRS, Ernst: MENSCH UND MATERIE. Ein Beitrag zur Erweiterung der Naturerkenntnis nach der Methode Goethes.
Frankfurt am Main, Vittorio Klostermann, 1966. 2. erweiterte Auf.
8°, 476 S., 3 Taf. im Anhang. Orig. Ganzleiwand.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: FN66422> Preis: 650,- CZK

LEPKA, Josef: SV. ALOIS A JEHO ŽIVOTNÍ PROGRAM.
Sv. Hostýn, Hlasy Svatohostýnské, 1927.
16°, 71 str. Vaz. dobová cpl.
Vazba dobová celoplátěná fialová, zlacený popis na hřbetu a jednoduchý rámec na přední desce. Vazba se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN51634> Cena: 90,- Kč

LÉVI-STRAUSS, Claude: MYŠLENÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ.
Přel. Jiří Pechar, přebal, předsádky, typo a vaz. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1971.
8°, 399 str., 8 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Dílna, sv. 34. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: FN51635> Cena: 220,- Kč

LOUŽIL, Jaromír: IGNÁC JAN HANUŠ. Studie s úkázkami z díla.
Přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Melantrich, 1971. 1. vyd.
8°, 292 str., 28 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Odkazy, sv. 30. - Vazba i knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN41308> Cena: 450,- Kč
LUPÁČ, Martin: HÁDÁNÍ O KOMPAKTÁTECH.
Uspoř., úvod a pozn. A. Císařová-Kolářová, doslov F. M. Bartoš, obálka Alena Novotná-Guttfreundová.
Praha, ÚCN, 1953.
8°, 644 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63190> Cena: 80,- Kč
( MALIARIK, Ján )
JÁN MALIARIK A J. QUO VADIS ČECHOSLOVAKIA?
Bez uvedení místa vydání, vlastním nákladem, 1925.
8°, 216 str. Vaz. dob. ppl.
Knihovna celozemského universálního státu, sv. 1. - Vazba dobová poloplátěná, olivově zelená, desky potaženy škrobovým papírem několika tónů hnědé a šedé, menší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Vazba se znaky mírného použití, obálka není vevázána, rkp. dedikace na patitulu, knižní blok průběžně v téměř intaktním až velmi dobrém stavu.
<Kód: FN14468> Cena: 290,- Kč

( MALIARIK, Ján )
JÁN MALIARIK A J. QUO VADIS ČECHOSLOVAKIA?
Bez uvedení místa vydání, vlastním nákladem, 1925.
8°, 216 str. Pův. brož.
Knihovna celozemského universálního státu, sv. 1. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN62756> Cena: 450,- Kč

MARANATHA, O. S.: TVŮRČÍ MLČENÍ.
Meditační příručka pro začátečníky v přeměně tělesného vědomí.
Přel. Pavla Moudrá a V. Procházka.
Praha, B. Kočí, 1932.
8°, 156 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, zejm. v horní a dolní části hřbetu. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41593> Cena: 420,- Kč

MARCUS AURELIUS Antoninus: HOVORY K SOBĚ.
Přel. Rudolf Kuthan, předml. Ludvík Svoboda, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1975.
8°, 194 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 1. - Přebal, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN53629> Cena: 120,- Kč
MARDEN, Orison Swett: STRŮJCE SVÉHO ŠTĚSTÍ.
Přel. Gustav Žďárský a Antonín Klášterský.
Praha, J. R. Vilímek, 1925.
8°, 227 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná modrá, desky potaženy škrobovým papírem rostlinného vzoru a několika tónů hnědé, plátěné rohy. - Vazba ve velmi dobrém stavu. Razítko vlastníka na patitulu, číslo evidenční na patitulu a titulu, text průběžně místy podtržen nebo jinak označen modrou a červenou tužkou, ojediněle drobné skvrny.
<Kód: FN30659> Cena: 140,- Kč
MATIEGKA, Jindřich.: DUŠE A TĚLO.
Theorie o vztahu duševní činnosti k tělesné povaze.
Praha, F. Topič, bez data vyd. [1913].
8°, 95 str. Pův. brož. s přebalem.
Duch a svět, sv. 3. - Přebal se znaky použití, zejména v horní a dolní části hřbetu a v rozích, obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní, vyjímečně velmi dobrý.
<Kód: FN59364> Cena: 180,- Kč
MÁCHA, Karel: JEAN-JACQUES ROUSSEAU.
Graf. úpr. Jiří Hanák.
Brno, Petrov, 1992.
8°, 119 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: FN36490> Cena: 80,- Kč
MÁNEK, Jindřich: BIBLE V ČESKÝCH ZEMÍCH.
Praha, Ústřední církevní nakl., 1975. 1. vyd.
8°, 79 str. Pův. brož..
Skriptum pro Husovu československou bohosloveckou fakultu v Praze. - Text místy podtržen perem. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN69547> Cena: 60,- Kč

MIKLÍK, Konstantin: KRITICKÉ STUDIUM.
Ilustr. Josef Kapinius.
Tasov, Marie Rosa Junová, 1947.
8°, 80 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN61356> Cena: 220,- Kč

NOVÁK, Mirko: HODNOTY A DĚJINY.
Praha, Družstevní práce, 1947.
8°, 188 str. Vaz. pův. celopl. bez přebalu.
Dobrý stav.
<Kód: FN632> Cena: 95,- Kč

NOVOTNÝ, Václav: MISTR JAN HUS.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [kol. r. 1905].
8°, 62 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1000. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN48922> Cena: 65,- Kč

OPASEK, Anastáz: DVANÁCT ZASTAVENÍ.
Vzpomínky opata břevnovského kláštera.
Uspoř. Marie Jirásková, foto Ivan Pinkava, graf. úpr. Robert Novák.
Praha, Torst, 1992. 2. vyd.
8°, 322 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: FN57144> Cena: 90,- Kč
PALACKÝ, František: OBRANA HUSITSTVÍ.
Přel. a úvod naps. F. M. Bartoš.
Praha, CČS, 1926.
8°, 72 str. Pův. brož.
Blahoslav, sv. 4. - Číslo evidenční na přední straně obálky, ojediněle text podtržen červenou tužkou. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63192> Cena: 65,- Kč
PECKA, Dominik: ČLOVĚK A TECHNIKA.
Obálka František Sysel.
Praha, Vyšehrad, 1969. 1. vyd.
8°, 63 str. Pův. brož.
Orientace, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN10317> Cena: 40,- Kč
PETR, Jan: TAJEMSTVÍ ŽIVOTA A SMRTI.
Praha, Melantrich, 1924.
8°, 122 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná šedá, zlacený popis a ozdobné horizontální liky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech modré a fialové, střední plátěné rohy. - Pap. štítek s číslem evidenčním na před. předsádce. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41372> Cena: 250,- Kč
PISCHEL, Richard: LEBEN UND LEHRE DES BUDDHA.
Leipzig, B. G. Teubner, 1910. 2. Aufl.
8°, 126 S. Orig. Ganzleiwand.
Aus der Natur und Geisteswelt, Bd. 109. - Sehr gut erhalten.
<Kód: FN21350> Preis: 180,- CZK
PLATON: MENON.
Přel., úvod a pozn. naps. Jaroslav Hrabák.
Praha, J. Otto, bez data vyd.
16°, 88 str. Vaz. dobová celopl. hnědá s černým popisem na hřbetu a přední desce.
Světová knihovna, sv. 1129. - Vazba i knižní blok intaktní.
Přivázáno:.
PLATON: FAIDROS ČILI O KRÁSE.
Přel., úvod a pozn. naps. G. Olivet.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [1911]
Předmluva 21 str., text.105 str.
<Kód: FN6962> Cena: 160,- Kč

PREL, Karel du: ZÁHADA ČLOVĚKA.
Úvod ve studium tajných věd.
Přel. Pavel Projsa.
Praha, Hejda & Tuček, bez data vyd.
8°, 104 str., 1 rozkl. tab. na příl. Pův. brož.
Podpis vlastníka na titulu, obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN29007> Cena: 345,- Kč
PROCHÁZKA, Jindřich: KŘESŤANSTVÍ A SOCIALISMUS. Studie největších současných poudů.
Bez místa vyd., Bratrská Jednota Chelčického Biblický Kroužek v Chicagu, bez data vyd.
8°, 23 str. Pův. brož.
Traktáty Br. Jednoty Chelčického, č. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN54125> Cena: 80,- Kč

PROCHÁZKA, Leopold: BUDDHA A JEHO UČENÍ.
Přebal Josef Hodek.
Plzeň, vl. nákl., 1926.
4°, 224 str. Sešité archy vloženy v pův. pap. obálce a přebalu.
Přebal mírně poškozen v horní a dolní části hřbetu, méně na okrajích, obálka téměř intaktní, sešité archy průběžně téměř intaktní až intaktní, částečně nerozřezáno.
<Kód: FN52871> Cena: 1150,- Kč
PROCHÁZKA, Leopold: BUDDHISMUS SVĚTOVÝM NÁZOREM, MORÁLKOU A NÁBOŽENSTVÍM.
Přebal Josef Hodek.
Praha, Fr. Borový, 1928.
4°, 210 str. Sešité archy vloženy v pův. pap. obálce a přebalu.
Přebal nepatrně poškozen v horní a dolní části hřbetu, na okrajích a v rozích, obálka téměř intaktní, sešité archy průběžně téměř intaktní.
<Kód: FN52855> Cena: 950,- Kč
RIBOT, Théodule: PSYCHOLOGIE POZORNOSTI.
Přel. J. Mauer.
Praha, Josef Pelcl, 1901.
8°, 111 str. Vaz. dob. cpl.
Knihovna rozhledů, sv. 38. - Vazba dobová celoplátěná s vevázanou obálkou, černý popis a ozdobné viněty na hřbetu a přední desce. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN41131> Cena: 230,- Kč
ROSTOHAR, Mihajlo: PSYCHOLOGIE JAKO VĚDA O SUBJEKTIVNÍ SKUTEČNOSTI.
Brno, Společnost pedagogického musea, 1950. 1. vyd.
8°, 243 str., 23 bar. a čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Knihovna SPM, sv. 18. - Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN36492> Cena: 320,- Kč
ROUSSEAU, Jean - Jacques: DUMY SAMOTÁŘSKÉHO CHODCE.
Přel. Karel Šafář, předml. Jan Navrátil, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1962.
8°, 169 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 283. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: FN44745> Cena: 90,- Kč

RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Erster Band.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1831.
8°, 210 S. Orig. Pap.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN51044> Preis: 1400,- CZK

RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Der Acten I. des Werkes II. Band.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1832.
8°, 293 S. Orig. Pap.
Sehr gut erhalten.

<Code: FN51045> Preis: 1400,- CZK

RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Der Acten II. des Werkes III. Band.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1832.
8°, 331 S. Orig. Pap.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN51046> Preis: 1400,- CZK

RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Der Acten III. des Werkes VI. Band.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1833.
8°, 267 S. Orig. Pap.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN51049> Preis: 1400,- CZK
RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Der Acten VI. des Werkes V. Band.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1834.
8°, 240 S., mit 1 Taf. Orig. Pap.
<Code: FN51050> Preis: 1400,- CZK

RUINART, Theodorich: ACTEN DER ERSTEN MARTIRER.
Nach den ältesten Ausg. und Handschriften kritisch gesammelt und beleuchtet. Mit einer allgemeinen polemischen Einleitung. Aus dem Lateinischen übersetzt nach der Amsterdamer Ausgabe des Heinrich Wettstein vom Jahre 1713.
Sechster Band. Zweite Abtheilung.
Wien, Verlag der Mechitaristen-Congregations-Buchhandlung, 1836.
8°, S. 289 - 599. Orig. Pap.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN51051> Preis: 1400,- CZK

RUSKIN, John: SESAME AND LILLIES. Three lectures.
Leipzig, Bernhard Tauchnitz, 1906.
8°, 271 pp. Contemporary half leather.
Collection of British Authors, vol. 3861. - Contemporary green half leather with marbled boards, spine decorated in gilt, top edge in gilt. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: FN61286> Price: 800,- CZK
RUSKIN, John: SÉZAME A LILIE. Tři přednášky.
Přel. a úvod. pozn. naps. F. X. Šalda.
Praha, J. Otto, 1901.
16°, 226 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědá s černým popisem na hřbetu, desky potaženy bar. pap. v několika tónech hnědé, větší plátěné rohy. - Vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN2700> Cena: 110,- Kč

RUSKIN, John: SÉZAME A LILIE. Tři přednášky.
Přel. a úvod. pozn. naps. F. X. Šalda.
Praha, J. Otto, 1901.
16°, 226 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná cihlově červená, plátno až do 1/3 obou desek, černý popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé a zelené, menší plátěné rohy. - Vazba i knižní intaktní.
<Kód: FN2701> Cena: 230,- Kč

ŘEČTÍ ATOMISTÉ.
Přel. Karel Svoboda, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1980. 2. přeprac. vyd.
8°, 365 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 43. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN63100> Cena: 180,- Kč
SEDLÁK, Jan: M. JAN HUS.
Praha, Dědictví sv. Prokopa, 1915.
8°, 378 str., text. příl. 353 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná tmavě modrá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech modré a šedé, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Razítko vlastníka na titulu, vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: FN15299> Cena: 1250,- Kč
( SENECA, Lucius Annaeus )
LUCIUS ANNAEUS SENECA. VÝBOR Z LISTŮ LUCILIOVI.
Přel. Bohumil Ryba, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1969. 1. vyd.
8°, 282 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 4. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN16378> Cena: 130,- Kč

SCHELER, Max: O STUDU.
Přel. a doslov naps. Jaromír Loužil, přebal a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Mladá fronta, 1993. 1. vyd.
8°, 171 str. Pův. brož. s přebalem.
Váhy, sv. 7. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN52658> Cena: 130,- Kč

SCHOPENHAUER, Arthur: METAFYSIKA LÁSKY A HUDBY.
Přel. Vítězslav Tichý.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1944.
8°, 116 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada, č. 341 - 348. - Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN56456> Cena: 110,- Kč
( SLAMĚNÍK, František )
STARÉ TISKY ČESKÝCH BIBLÍ. Stručný popis těchto památek podává Frant. Slaměník.
Přerov, Tiskařské a vydavatelské družstvo Obzor, 1919. 1. vyd.
8°, 80 str. Pův. brož.
Máj, sv. 396. - Razítko vlastníka na titulu.Velmi dobrý stav.
<Kód: FN51655> Cena: 350,- Kč
SOUČEK, Rudolf: CHARAKTER. Pokusy o analysu osobnosti.
Praha, Česká grafická unie, 1946. 1. vyd.
8°, 156 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN38019> Cena: 120,- Kč
SOUČEK, Rudolf: PSYCHOANALYSA.
Praha, Česká grafická Unie, 1948. 3. přeprac. a dopl. vyd.
8°, 76 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN60203> Cena: 190,- Kč

SOUKUP, F. A.: JUBILEUM EVOLUCIONISMU. Na paměť 50. výročí evolucionismu a stých narozenin Darvinových.
Praha, Lidové nakladatelství, 1911.
16°, 168 str. Vaz. dob. cpl.
Sebevzdělání, sv. 11. - Vazba dobová celoplátěná červená, černý popis na hřbetu a přední desce. - Téměř intaktní stav.
<Kód: FN17438> Cena: 90,- Kč

SPISAR, Alois: DĚJINY NÁBOŽENSTVÍ PŘED KRISTEM.
Kroměříž, Kopecký, 1921.
8°, 313 str. Pův. brož.
Podpis vlastníka na přední str. obálky. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN57966> Cena: 170,- Kč
SPISAR, Alois: POČÁTKY VÍRY KŘESŤANSKÉ.
Praha, Tiskové a nakladatelské družstvo CČS, 1926.
8°, 107 str. Pův. brož.
Blahoslav, sv. 5. - Obálka ve velmi dobrém stavu, razítko a rkp. dedikace perem před titulem, knižní blok nerozřezán.
<Kód: FN58392> Cena: 130,- Kč

STARÝ ZÁKON. KNIHY PROROCKÉ IV. Malí proroci.
Přel. Václav Bogner, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Blažek.
Praha, Česká katolická Charita a Ústřední církevní nakl., 1985.
8°, 210 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN18351> Cena: 90,- Kč

SVOBODA, Emil: LIDÉ A SKUTKY.
Graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Edvard Fastr, 1945.
8°, 158 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Nový život, sv. 1. - Dobrý stav.
<Kód: FN11530> Cena: 90,- Kč
SVOBODA, Emil: ŽIVOT A MYŠLENKA. O ideách toho, co jest a co se děje.
Graf. úpr. František Muzika.
Praha, Štorch Marien, 1928.
8°, 140 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 204. - Obálka ušpiněna, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: FN67058> Cena: 180,- Kč
SVOBODA, Zdeněk: TAK BŮH MILOVAL SVĚT.
Ilustr. Jana Wienerová, graf. úpr. František Bosák.
Praha, Ústřední církevní nakladatelství, 1985. 1. vyd.
8° podél, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. TAK BŮH MILOVAL SVĚT I. 86 str.
Velmi dobrý stav.
Sv. 2. TAK BŮH MILOVAL SVĚT II., III. 87 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN57647> Cena: 60,- Kč

SWERDLING, Jan: POVINNOSTI MANŽELŮ, RODIČŮ, HOSPODÁŘŮ A PODDANÝCH KŘESTANSKÝCH. Z písma svatého vytažené, ...Dárek k domácímu vzdělání pro ty, jenž v stav manželský vstupují.
Brno, Tratzler, 1827.
8°, 174 str. Vaz. dob. pap.
Vlastnické razítko na titulu, přední předsádka, titul a str. 1 - 13 poškozena v dolním rohu červotočem, titulní strana mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN51454> Cena: 1900,- Kč

ŠIMSA, Jaroslav: V DUCHU T.G.M.
Obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Jan Laichter, 1946. 1. vyd.
8°, 187 str. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 83. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63124> Cena: 170,- Kč
ŠTÍTNÝ ZE ŠTÍTNÉHO, Tomáš: O LÁSCE.
Uspoř. Libuše Čudová a Marie Novotná.
Tábor, Sbor Husův, 1940.
8°, 23 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63199> Cena: 90,- Kč

THORMEYER, Paul: PHILOSOPHISCHES WÖRTERBUCH.
Leipzig und Berlin, Teubner, 1916.
8°, 96 S. Orig. Halbleinwand.
Aus der Natur und Geisteswelt, Nr. 520. - Erste Ausgabe. - Unterschrift auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Kód: FN27322> Preis: 230,- CZK

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: KRESŤANSKÉ UČENIE.
Přel. Albert Škarvan.
Žilina, Dušan Makovický, 1899.
8°, 100 str. Pův. brož.
Poučná bibliotheka, sv. 1. - Razítko knihovny na titulní straně. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN43299> Cena: 290,- Kč

TRINE, Ralph Waldo: WAS ALLE WELT SUCHT.
Stuttgart, Engelhorn Nachf., 1917.
8°, 204 S. Orig. Ganzleiwand.
Unterschrift mit daten auf Titelblatt. - Sehr gut erhalten.
<Code: FN63888> Preis: 80,- CZK

( TŘEBÍZSKÝ, Václav Beneš )
POMNĚNKY VE VÍNEK NEBESKÝ DCERÁM ČESKÝM.
Úplná modlitební kniha, již sepsal Václav Beneš Třebízský.
Uspoř. Jan Lebeda, ilustr. Arnošt Hrabal.
Praha, Bohuslav Rupp, 1947.
16°, 298 str. Vaz. pův. cpl.
Téměř intaktní stav.
<Kód: FN45813> Cena: 160,- Kč

UČENÍ NÁBOŽENSTVÍ KŘESŤANSKÉHO. B. Část ideová. Přijato I. řádným sněmem církve československé dne 28. až 30. března 1931.
Církev československá, 1948.
8°, 28 str. Pův. brož.
Sbírka sněmovních usnesení církve československé. - Velmi dobrý stav.
<Kód: FN63890> Cena: 10,- Kč

ÚLEHLA, Vladimír: ZÁHADA SMRTI. Úvaha biologova.
Obálka Jaroslav Šváb, graf. úpr. František Ketzek.
Praha, Alois Svoboda, 1945. 1. vyd.
8°, 124 str. Pův. brož.
Průhledy, sv. 1. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: FN66941> Cena: 90,- Kč
UŠENIČNIK, Aleš: KNIHA O ŽIVOTĚ.
Přel. Alois Jašek - Studýnský, životopis aut. Fr. Grivec.
Olomouc, Matice Cyrilo-Metodějské, 1922. 2. vyd.
8°, 203 str., 28 str. pozn. na příl. Vaz. cpl. modrá.
Pedagogická akademie, sv. 6. - Pravý horní roh titulního listu odtržen, zbývající část knižního bloku intaktní, vazba též.
<Kód: FN41525> Cena: 140,- Kč
( VÁŇA, Jan )
DOBA A JEJÍ LIDÉ. Z anglických spisovatelů vybral a přeloži Jan Váňa.
Praha, J. Otto, bez data vyd.
16°, 84 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná hnědá s černým popisem na hřbetu a přední desce. - Vazba i knižní blok intaktní.
<Kód: FN26211> Cena: 95,- Kč
VÁŇA, Jan: IDEÁLY VĚDY A VÍRY.
Praha, J. Otto, bez data vyd.
16°, 114 str. Vaz. dobová cpl. hnědá s černým popisem na hřbetu a přední desce.
Světová knihovna, sv. 1015-16. - Vazba i knižní blok intaktní.
<Kód: FN58231> Cena: 90,- Kč
VĚRNI ZŮSTANEME. Proslovy na Národní pouti CČS do Hodonína 14. až 16. září 1945. J. Vyskočil, dr. F. Kovář, dr. M. Novák, dr. Prokop Drtina, V. Vyšohlíd.
Hodonín, Rada starších církve československé, 1945.
8°, 29 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: FN61127> Cena: 160,- Kč
VOLTAIRE: FILOSOFICKÝ SLOVNÍK. Čili rozum podle abecedy.
Přel. Emma Horká.
Praha, Jan Laichter, 1929.
8°, 393 str. Pův. brož.
Otázky a názory, sv. 60. - Číslo evidenční perem na přední str. obálky a na první str. Velmi dobrý stav.
<Kód: FN11244> Cena: 220,- Kč
( VOLTAIRE, Francois Marie )
FRANCOIS MARIE VOLTAIRE. VÝBOR Z DÍLA.
Přel. Hana Horká, úvodní studie Vladimír Čechák, obálka a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Svoboda, 1978. 1. vyd.
8°, 262 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN32992 Cena: 140,- Kč
VOROVKA, Karel: AMERICKÁ FILOSOFIE.
Autorizovaný překlad s dodatky o pragmatismu Josef Schützner.
Praha, Sfinx - Bohumil Janda, 1929.
8°, 442 str. Vaz. dob. cpl.
Škola vševědná, sv. 25, Nové cíle, sv. 311. - Vazba luxusní, dobová celoplátěná červenohnědá, zlacený popis a trojité horizontální linky na hřbetu, jednoduchý rámec slepotiskem na přední desce, červenohnědá horní ořízka. - Vazba intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: FN21659> Cena: 850,- Kč
VROUCNÉ VZDECHY K PÁNU JEŽÍŠI A PANNĚ MARII.
Kniha modlitební a povzbuzující pro katolíky všech stavů k spojení se slavným spasitelem a jeho nebeskou matkou, od kněze světského.
Vimberk, J. Steinbrener, bez data vyd. [80. - 90. léta 19. stol.].
16°, 352 str., ocelorytina ve frontispisu. Vaz. pap., zdob. slepotiskem a obou deskách, žlutá ořízka, mosazná spona.
Velmi dobrý stav.
<Kód: FN51455> Cena: 260,- Kč

( WALLMANN, Anneliese )
HELLER SCHEIN IN ALTE HERZEN.
Vom Müdesein - Vom Vertrauen - Vom Lob und Dank.
Zusammenstellung Anneliese Wallmann. Fotos Herbert Linde und Karl Heinz Mai.
Berlin, Evangelische Verlagsanstalt, 1967.
8°, 164 S. 8 sw. Abb. im Anhang. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: FN56026> Preis: 25,- CZK

ZÖLLNER, Friedrich: VIERTE DIMENSION UND OKKULTISMUS.
Aus den "Wissenschaftlichen Abhandlungen" ausgewählt und herausgegeben von Rudolf Tischner.
Leipzig, Oswald Mutze, 1922.
8°, 123 S. mit 8 sw. Taf. im Anhang. Orig. Halbleiwand.
Sehr gut erhalten.
<Code: FN56356> Preis: 190,- CZK
Technická podpora.