|
Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.
|
14. ZÁŘÍ 1937.
Fotografie Jaroslav Císař, básně Vítězslav Nezval a Otokar Fischer.
Brno, Akciová moravská knihtiskárna Polygrafie.
8°, nestr. Volné archy v pův. pap. obálce, svázáno černou tkanicí.
Soukromý tisk. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB56033> Cena: 220,- Kč
|
APOLOGIA. Neb Obrana ode mne Karla staršího z Žerotína
ku panu Jiříkovi z Hodic 1606.
Vyškov na Moravě, Obzina, 1939.
8°, 43 str. Vaz. pův. pap.
Exemplář číslo 281 z 333 výtisků na ručním losínském papíře. - Vazba téměř intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BIB66913> Cena: 2700,- Kč Rezervováno
|
AUCASSIN A NICOLETTA. Starofrancouzská povídka.
Přel. a úvod naps. O. F. Babler, ilustr. a graf. úpr. Petr Dillinger.
Zbraslav, Eduard Beaufort, 1947.
8°, 70 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
|
|
|
Přednostní exemplář 72 ze 100 číslovaných výtisků. - Podpis překladatele a výtvarníka v tiráži. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
<Kód: BIB14836> Cena: 390,- Kč
|
ACHMATOVOVÁ, Anna: PŮLNOČNÍ ZRCADLA.
Vybrala a přeložila Hana Vrbová, doslov Vladimír Novotný, vazba, front. a graf. úpr.Sylvie Vodáková.
Praha, Odeon, 1976. 8°, 202 str. Vaz. pův. ckž.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB28341> Cena: 330,- Kč
|
ANTICKÉ POVÍDKY.
Přel. Ferdinand Stiebitz, upr. Hana Dostalová.
Brno, Jan V. Pojer, 1930.
8°, 101 str. Pův. brož. bez přebalu.
Atlantis, sv. 6. - Výtisk na antiku čísl. 151 - 350, tento exemplář bez čísla. - Obálka a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BIB69326> Cena: 140,- Kč
|
AUTRATOVÁ,
Lída: PÍSEŇ O ERBU MĚSTA LITOMYŠLE.
Ilustr. Věra Fridrichová.
Brno,
Rovnost, 1948.
8°,
nestr. Volné archy v pův. obálce.
Ex. č. 70 z 1200 výt. - Číslo evidenční a ex libris na záložce obálky. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB10062> Cena: 65,- Kč
|
AYALA, Pérez Ramón de: PROMETHEUS. Novela s básněmi.
Přel. Zdeněk Šmíd, typo Oldřich Menhart.
Brno, Jan V. Pojer, 1941.
8°, 74 str. Pův. brož.
Atlantis, sv. 53. - Ex. č. 346 z 350 výt. na ofsetu. Obálka se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB9472> Cena: 190,- Kč
|
( BABLER, František Otto )
VÁNOČNÍ TISK S RUKOPISNÝM PŘÍPISEM.
Bablerův tisk bez uvedení místa a data vyd.
Rozkl. list 210 x 295 mm.
|
|
|
V levé části latinský text Aurelia Prudentia Clemense, vpravo překlad O. F. Bablera, uprostřed dřevoryt z knížky hodinek, Paříž, Geofroy Tory, 1527 a rukopisný Bablerův přípis. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB41511> Cena: 950,- Kč
|
BALZAC, Honoré de: FACINO CANE.
Přel. Miloš Bukvář, dřevoryt Ludvika Smrčková.
Břeclav, 1935. Soukr. tisk pro účastníky 7. schůzky moravských knihomilů a exlibristů.
8°, 29 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Ex. č. 67 z neurčeného počtu. - Částečně nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB28449> Cena: 140,- Kč
|
BEDNÁŘ, Kamil: PRAHA POD KŘÍDLY VÁLKY.
Obálka a pův. litografie Josef Liesler, graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Václav Petr, 1945. 1. vyd.
8°, 69 str., 6 pův. litografií na příl. Pův. brož.
Zadní strana obálky nepatrně ušpiněna, před front. rkp. přípis: Vánoce 1945. Zlín 22. 12. a podepsáno. Knižní blok nerozřezán a téměř intaktní, přílohy intaktní.
<Kód: BIB60344> Cena: 750,- Kč
|
BENEŠ, Edvard: ŠEST LET EXILU A DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY.
Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45.
Obálka Karel Svolinský.
Praha, Orbis, 1946. 3. vyd.
8°, 486 str. Vaz. dob. pkž.
Stopami dějin. - Vazba polokožená Jan Rajman, dat. 1946. Bílá vepřovice, šedý štítek se zlaceným popisem na hřbetu s pěti vazy, zlacenými vertikálními linkami a bohatým zdobením slepotiskem. Desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší kožené rohy, zlacená horní ořízka, textilní záložka. Knihařova značka před zadním přídeštím. - Hřbet, patrně kouřem z krbu, mírně zahnědlý, rkp. dedikace v tiráži. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB20357> Cena: 1700,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: REPUBLIKA PŘED SVATÝM PETREM.
Dřevoryty Otto Matoušek.
Moravská Ostrava a Frýdlant nad Ostravicí, Bohuslav Bezecný a František Opavský, 1930.
8°, 16 str. Vaz. pův. pap.
Jeden z 250 číslovaných výtisků, číslo exempláře nečitelné. - V textu 4 čb. celostr. dřevoryty. obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB66938> Cena: 180,- Kč
|
( BEZRUČ, Petr )
PETR BEZRUČ. ŠEST BÁSNÍ.
Dřevoryty Stanislav Menšík, graf. úpr. Antonín Medek.
Olomouc, Ústřední národní výbor, 1947.
4°, 22 str. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Losínský ruční papír, ex. č. 636 z 800 výt. - V textu čtyři celostr. čb. dřevoryty. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB70013> Cena: 220,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: SLEZSKÉ PÍSNĚ.
Dřev. Bohdan Lacina, graf. úpr. Oldřich Menhart.
Praha, SNKLHU, 1957.
16°, 189 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 4. - Číslo evidenční na patitulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB33652> Cena: 90,- Kč
|
BEZRUČ, Petr: SLEZSKÉ PÍSNĚ.
Obálka, ilustrace a iniciály Petr Pištělka.
Jekatěrinburg, Odbočka Čs. Národní rady v Rusku, 1918.
8°, 128 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba celoplátěná hnědočervená, dle poznámky ruského knihaře na přední předsádce, z roku 1919. Zlacený popis a dvě viněty na hřbetu, zlacený popis v ozdobném rámci na přední desce. - Barva hřbetu mírně vybledlá působením světla, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB66939> Cena: 1200,- Kč
|
BIEBL, Konstantin: NOVÝ IKAROS.
Vaz., předsádky a ilustr. František Gross, graf. úpr. Václav Bláha, doslov Vladimír Justl.
Praha, Odeon, 1968.
16° podél, 88 str. Vaz. pův. ckž.
Vazba i knižní blok intaktní.
<Kód: BIB64392> Cena: 640,- Kč
|
BOCCACCIO, Giovanni: DEKAMERON.
Přel. Arnošt Procházka a A. Pokorný, litografie na přílohách, ve front. a na přebalech Václav Mašek.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1938.
8°, 2 sv. Vaz. pův. ppl. s přebaly.
Sv. 1. Část první. 527 str., 23 pův. jednobar. lito na příl.
Sv. 2. Část druhá. 401 str., 14 pův. jednobar. lito na příl.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB14838> Cena: 1800,- Kč
|
( BODONI, Giambattista )
MANUÁL TYPOGRAFICKÝ NAPSAL GIAMBATTISTA BODONI. S přílohami.
Přel. Miloslav Novotný, úvod. slovo vdovy Bodoniové, předml. Bodoni, doslov Arthur Novák.
Praha, Arthur Novák, 1928.
8°, 41 str., předml. 20 str., nestr. příl. [12], 2 str. doslov. Volné archy bez obálky.
Knihy o knihách, sv. 5. - Jeden z 500 nečísl. exemplářů. - Archy nerozřezány a v téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB27712> Cena: 720,- Kč
|
BRATRSKÁ POESIE.
Sest. a přel. Jiří Wolker, red. Vojtěch Měrka.
Košice, Štanglerová, bez data vyd. [kol. r. 1925]. 8°, 63 str. Vaz. dob. ckž.
Jihoslovanská knihovna, sv. 1. - Vazba dobová celokožená, světlehnědá kůže, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu, kubizující rámec a viněta slepotiskem na přední desce, jednoduchý rámec slepotiskem na zadní desce. Vazba místy mírně odřená, ve spodní hřbetní části přední desky stopy po vlhkém skladování. Podpis vlastníka na titulu a patitulu. Dobrý stav.
<Kód: BIB53029> Cena: 350,- Kč
|
BŘEZINA, Otokar: HUDBA PRAMENŮ.
Praha, S.V.U. Mánes, 1927. 4. vyd.
8°, 106 str. Vaz. pův. cpl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB66940> Cena: 390,- Kč
|
( BŘEZINA, Otakar )
Z DÍLA OTAKARA BŘEZINY. Výbor básní z knih, k němuž připojeny básně z let 1895-1899, jež nebyly pojaty do knih a nové básně, vzniklé po roce 1901.
Uspoř. a předml. naps. Emanuel Lešehrad, typo M. Kaláb.
Praha, Alois Srdce, 1927.
8°, 118 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná červená, zlacený popis a dvojité horizontální linky na hřbetu, desky potaženy škrobovým papírem v několika tónech fialové, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB18215> Cena: 480,- Kč
|
BUCKOVÁ, Pearl S.: ROZDĚLENÝ DŮM.
Přel. Q. Palička, ilustr. a vaz. Toyen, graf. úpr. A. Chvála.
Praha, V. Čejka, 1936. 8°, 410 str. Vaz. pův. cpl.
Edice dobré knihy. - Vazba i knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB58531> Cena: 190,- Kč
|
|
BYRON, Gordon lord: DON JUAN.
Přel. a upr. Tomáš Vondrovic, ilustr., vaz., předsádky a pouzdro Jan Jedlička.
Praha, Lyra pragensis, 1969. 1. vyd.
Kolibří vyd., 108 str., Vaz. pův. ckž.
Lyra pragensis, sv. 1. - Intakní stav.
<Kód: BIB68047> Cena: 380,- Kč
|
CARCO, Francis: ŽIVOT MISTRA VILLONA.
Přel. Jaroslav Zaorálek.
Praha, Rudolf Škeřík, 1927.
8°, 208 str. Vaz pův. cpl.
Symposion, sv. 29. -
Ex. č. 406 z 500 výt na pap. Japan Banzay. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB62463> Cena: 380,- Kč
|
CICERO, Marcus Tulius: CATO STARŠÍ O STÁŘÍ.
Přel. Václav Bahník, ilustr., vaz. a předsádky Ludmila Jiřincová.
Praha, Supraphon, 1975. 1. vyd. Kolibří vyd., 117 str. Vaz. pův. ckž. Pův. pap. pouzdro.
Lyra pragensis, sv. 13. - V textu 8 celostr. ilustr. - Vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BIB22078> Cena: 390,- Kč
|
|
COURTHION, Pierre: DELACROIX. Román malíře - hrdiny.
Přel. Jaroslav Zaorálek, deník sest. a přel. M. Jiránek, vaz. Karel Svolinský.
Praha, Rudolf Škeřík, 1940. 8°, 307 str., 13 čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl.
Symposion, sv. 131. - Ex. na papíře Antik. - Vyobrazení reprodukována technikou hlubotisku. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB66012> Cena: 190,- Kč
|
|
CYRIL, Josef: NEZNÁMÉ ZPĚVAČCE. (Psáno roku 1923).
Hradec Králové, Emanuel Hrubý, 1934.
8°, 13 str. Vaz. pův. pap.
Soukromý tisk. - Ex. č. 58 ze 125 výt. na holandu. - Podpis nakladatele v tiráži. - Skvrny na obálce. Dobrý stav.
<Kód: BIB46524> Cena: 350,- Kč
|
ČAPEK, Karel: CESTA NA SEVER. Pro větší názornost provázená obrázky autorovými a básněmi jeho ženy.
Uspoř. Miroslav Halík, doslov František Branislav, graf. úpr. a obálka Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1955. 14. vyd.
8°, 275 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená, tmavěmodrá s pěti vazy, zlacenými vinětami a štítkem na hřbetu, desky potaženy mačkaným papírem barveným v několika tónech světlemodré.
<Kód: BIB63183> Cena: 550,- Kč
|
ČECH, Svatopluk: MODLITBA NA ŘIPU.
Ilustr. a graf. úpr. Eduard Milén.
Brno, A. Píša, 1938.
8°, 15 str. Vaz. pův. pap.
Soukromý tisk. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB10064> Cena: 60,- Kč
|
ČECH, Svatopluk: PÍSNĚ OTROKA.
Graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, SNKLHU, 1955.
8°, 99 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 6. - Jako nové.
<Kód: BIB64410> Cena: 190,- Kč
|
|
ČECH, Svatopluk: PÍSNĚ OTROKA.
Graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, SNKLHU, 1955.
8°, 99 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 6. - Intaktní stav.
<Kód: BIB45011> Cena: 150,- Kč
|
ČELAKOVSKÝ, František Ladislav: OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH.
S ilustracemi Mikoláše Alše, typo A. B. Kohout.
Praha, Sfinx, 1934. 2. vyd. 4°, 99 str. Vaz. pův. cpl. Kart. ochr. pouzdro.
Ex. č. 38 na ruč. pap. Zanders. - Vazba původní celoplátěná, vínově červená, zlacený popis na hřbetu a viněta na přední desce. - Intaktní stav.
<Kód: BIB63735> Cena: 550,- Kč
|
ČELAKOVSKÝ, František Ladislav:
OHLAS PÍSNÍ RUSKÝCH. OHLAS PÍSNÍ ČESKÝCH.
Kresby Mikoláš Aleš, graf. úpr. a vaz. Oldřich Menhart.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 198 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 15. - Intaktní stav.
<Kód: BIB27445> Cena: 190,- Kč
|
ČTYŘLÍSTEK JARNÍ 1662.
Uspoř. a pozn. Josef Vašica, typo Oldřich Menhart.
Brno, Edice Akord, 1943.
8°, 101 str. Pův. brož.
Akord, sv. 30. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB31523> Cena: 180,- Kč
|
DELTEIL, Joseph: DON JUAN.
Přel. Jaroslav Zaorálek, kresby Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1931.
8°, 160 str. Vaz. dob. polopergamen.
Symposion, sv. 51. - Exemplář číslo 12 ze 40 na papíře Van Gelder, celkem 440 výt. - Vazba dobová, hnědý pergamen, zlacený popis na hřbetu a jednoduchá horizontální linka po celé šířce přední desky. Desky potaženy plátnem barvy perganemu. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB20358> Cena: 880,- Kč
|
|
DEML, Jakub: ŠLÉPĚJE XVI.
Tasov na Moravě, Pavla Kytlicová, 1931.
8°, 78 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB52827> Cena: 490,- Kč
|
|
DEML, Jakub: MÉ SVĚDECTVÍ O OTOKARU BŘEZINOVI.
Typo Jan Horák, vaz. Vít Obrtel.
Praha, Rudolf Škeřík, 1931.
8°, 554 str. Vaz. pův. cpl.
Plejada, sv. 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB63216> Cena: 650,- Kč Rezervováno
|
DICKENS, Charles: ŽIVOT NAŠEHO PÁNA.
Přel., pozn. a vys. Rudolf Tschorn, ilustr. Gustav Doré, typo A. V. Hrska.
Praha, L. Mazáč, 1935.
4°, 95 str. Pův. brož. Kart. ochr. pouzdro.
Knihovna radostného mládí, sv. 1. - V textu 12 celostr. ilustr. - Obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BIB51318> Cena: 490,- Kč
|
DRAHOKAMY V TRÁVĚ.
Sest. a přel. Miroslav Oplt, ilustr. vaz. předsádky, pouzdro a graf.úpr. Hermína Melicharová.
Praha, SNKLU, 1963. Kolibří vyd., 93 str. Vaz. pův. ckž., pův. pap. pouzdro.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB27425> Cena: 170,- Kč
|
DURYCH, Jaroslav: PLÍŽENÍ A POUTI.
Praha, Melantrich, 1932.
8°, 407 str. Vaz. pův. polopergamen.
Spisy Jaroslava Durycha, sv. 10. - Červený štítek se zlaceným popisem na hřbetu, desky potaženy červeným papírem, zlacená horní ořízka. - Podpis autora před patitulem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB51749> Cena: 480,- Kč
|
|
DYK, Viktor: MILÁ SEDMI LOUPEŽNÍKŮ.
Uspoř. Zina Trochtová, ilustr., vaz., předsádky a pouzdro Vladimír Tesař, graf. úpr. Hana Blažejová.
Praha, Odeon, 1977.
Kolibří vyd., 76 str. Vaz. pův. ckž. Pův. pap. pouzdro.
Jako nové.
<Kód: BIB27446> Cena: 220,- Kč
|
DYK, Viktor: ZÁPAS JIŘÍHO MACKŮ.
Graf. úpr. a kresba Cyril Bouda.
Česká Třebová, František Lukavský, 1928.
8°, 97 str. Pův. brož.
Ed. F. Lukavského, sv. 21. - Ex. č. 65 z 330 výt. - Poškozeno neumělým pokusem o vlepení knižního bloku do obálky, obálka se znaky použití. Dobrý stav.
<Kód: BIB10065> Cena: 90,- Kč
|
ELPL, Mirek: DON QUIJOTE PŘED KOSTELEM.
Ilustr. a graf. úpr. Petr Dillinger.
Družstvo Moravského kola spisovatelů v Brně, 1944. 1. vyd.
8°, 23 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
|
|
|
Podpis autora, dat. 1946, na titulním listu. - Obálka mírně ušpiněna, volné listy intaktní.
<Kód: BIB14839> Cena: 540,- Kč
|
EXUPÉRY, Antoine de Saint: CITADELA.
Přel. a pozn. naps. Josef Petráš, ilustr., vaz. a předsádky Kamil Lhoták.
Praha, Supraphon, 1975.
Kolibří vyd., 85 str., Vaz. pův. ckž. Pap. ochr. pouzdro.
Lyra pragensis, sv. 14. - Vazba i knižní blok jako nové.
<Kód: BIB69007> Cena: 650,- Kč
|
FLORIAN, Miroslav: DRUHÝ DECH.
Ilustr., vaz. a typo Zdeněk Sklenář.
Praha, Československý spisovatel, 1968. 1. vyd. 16°, 145 str. Vaz. pův. ckž.
Malá edice poezie. - Intaktní stav.
<Kód: BIB22091> Cena: 180,- Kč
|
GIDE, André: SAUL.
Přel. Josef Marek, dřevoryty a graf. úpr. Josef Marek.
Stará Říše, A. L. Stříž, 1918.
8°, 119 str. Pův. brož.
Dobré Dílo, sv. 47. - Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB35888> Cena: 220,- Kč
|
GLAZAROVÁ, Jarmila: ADVENT. Román.
Ilustr. Jiří Trnka.
Praha, Melantrich, 1941.
8°, 231 str., 12 bar. a čb. vyobr. na příl. Vaz. Jan Rajman.
Ilustrované romány Melantricha, sv. 2. - Vazba Jan Rajman, celoplátěná s aplikací světlehnědé imitace pergamenu, okraje u přední ořízky překlopeny na způsob holandské vazby. Zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta na přední desce. Knihařova značka před zadním přídeštím.Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB13231> Cena: 550,- Kč
|
GOGOL, Nikolaj Vasiljevič: PLÁŠŤ.
Přel. Anna Nováková, pozn. Jana Neumannová, ilustr., vaz. a předsádky Josef Liesler.
Praha, Supraphon, 1975.
Kolibří vyd., 101 str., Vaz. pův. ckž. Pap. ochr. pouzdro.
Lyra pragensis, sv. 15. - Vazba i knižní blok jako nové.
<Kód: BIB63921> Cena: 450,- Kč
|
|
GOGOL, Nikolaj Vasiljevič: ŽIVOT.
Přel. O. F. Babler, graf. úpr. O. Menhart.
Kroměříž, Karel Kryl - Varietas, 1947.
8°, 11 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk k novému roku 1948. - Obálka téměř intaktní, volné listy intaktní.
<Kód: BIB31037> Cena: 140,- Kč
|
|
GUDMUNDSSON, Kristmann: PŘEDJAŘÍ. Román.
Přel. K. V. Rypáček, ilustr. a graf. úpr. Cyril Bouda.
Praha, Topičova edice, 1947. 3. vyd.
8°, 145 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená světle hnědá, popis na hřbetu slepotiskem, pět vazů, desky potaženy papírem v několika tónech hnědé, hnědá horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB31524> Cena: 210,- Kč
|
HALAS, František: O JEDNÉ ZÁVISTI.
Graf. úpr. a tři dřevoryty Bohdan Lacina.
Frenštát pod Radhoštěm, Jan Jelínek, 1948.
8°, nestr. Volné archy v pův. pap. obálce.
Stolístek, sv. 7. Halasiana, sv. 1. - Jeden z 250 nečíslovaných výtisků. - Obálka téměř intaktní, volné archy intaktní.
<Kód: BIB67045> Cena: 560,- Kč
|
HALAS, František: PODZIM.
Brno, katedra české a slovenské literatury a literární vědy na filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, 1984.
8°, 7 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Příležitostný tisk. -
Ex. č. 31 z 50 výt. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB51765> Cena: 480,- Kč
|
|
HAMSUN, Knut: VIKTORIE. Historie lásky.
Přel. Hugo Kosterka, přebal a ilustr. Toyen.
Praha, Alois Hynek, 1943. 2. vyd. 8°, 118 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Podpis vlastníka na přední předsádce. - Vazba, knižní blok i přebal intaktní.
<Kód: BIB26342> Cena: 990,- Kč
|
HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel: EPIGRAMY.
Obálka, ilustrace a iniciály Petr Pištělka.
Jekatěrinburg, Odbočka Čs. Národní rady v Rusku, 1919.
8°, 42 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba celoplátěná hnědočervená, dle poznámky ruského knihaře na přední předsádce, z roku 1919. Zlacený popis a dvě viněty na hřbetu, zlacený popis v ozdobném rámci na přední desce. - Obálka není vevázána, vazba i knižní blok téměř intakní.
<Kód: BIB67047> Cena: 850,- Kč
|
HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, Karel: TYROLSKÉ ELEGIE.
Dřevoryty Karel Štika.
Praha, Vilém Šmidt, 1940.
8°, 21 str. Volné archy v pův. obálce.
Bibliofilská edice Kytice, sv. 6. - Ex. č. 86 ze 100 výt. - Intaktní stav.
<Kód: BIB56318> Cena: 1500,- Kč
|
|
( HÁVOVÁ, Jana - HÁVA, Jiří )
BÁSNĚ JANA HÁVOVÁ GRAFIKA JIŘÍ HÁVA.
Autorká kniha, grafika i text sítotiskem, bez místa a data vyd.
8°, nestr. [4 dvojlisty s grafikou a textem]. Volné listy v pův. pap. obálce.
Čtyři grafiky autorem signovány a datovány 1985. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB41824> Cena: 1000,- Kč
|
HORA, Josef: JARNÍ VÍTR.
Ilustr. a graf. úpr. V. Michal.
Praha, Melantrich, 1933.
8°, nestr. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Soukromý tisk přátelům Listů pro umění a kritiku . - Přebal se znaky použití, v tiráži a za tiráží drobné skvrny. Dobrý stav.
<Kód: BIB21479> Cena: 45,- Kč
|
HORA, Josef: ZAHRADA MRTVÝCH.
Praha, Krýsa, bez data vyd. [1945].
8°, 13 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Parnasie, sv. 21. - Jako nové.
<Kód: BIB13928> Cena: 190,- Kč
|
CHALOUPKA, František: NASTAVENÝ ČAS.
Ilustr. a graf. úpr. Jindřich Mahelka.
Zbraslav, František Chaloupka, 1958.
8°, nestr. [12]. Vaz. pův. pap.
|
|
|
Soukromý tisk. - Podpis autora a nakladatele v tiráži, ve front. sign. výtvarníka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB31692> Cena: 260,- Kč
|
JANOUŠKOVÁ, Adéla: ŠEPTEM. A jiné básně.
Ilustr. Jan Halla, typo Rajmund Zbořil, doslov O. F. Babler.
Blansko, Závodní klub ROH ČKD, 1979.
8°, 30 str. Volné archy v pův. obálce.
Podpis autorky v tiráži, dedikace před patitulem podepsaná Bablerovi. - Nerozřezáno. Intaktní stav.
<Kód: BIB26551> Cena: 160,- Kč
|
JIRÁSEK, Alois: BALLADA Z ROKOKA.
2 pův. lepty, 16 kreseb a návrh vazby Adolf Kašpar.
Praha, J. Otto, 1926.
8°, 44 str. Vaz. pův. pap. A. Jelínek.
Vazba pův. papírová A. Jelínek, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta na přední desce, zlacená horní ořízka, šité kapitálky. - Na přední předsádce a přídeští stopy po vložení novinového výstřižku, knižní blok i vazba téměř intaktní.
<Kód: BIB46528> Cena: 380,- Kč
|
|
JOUHANDEAU, Marcel: ASTAROTH ANEB NOČNÍ NÁVŠTĚVNÍK.
Přel. Bohuslav Reynek, 4 litografie a graf. úpr. Karek Vik.
Brno, J. V. Pojer, 1930.
8°, 67 str. Pův. brož.
Atlantis, sv. 7. - Exemplář číslo 214 na antiku. - Obálka se znaky mírného použití, zejm. v horní části hřbetu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB14843> Cena: 650,- Kč
|
K POCTĚ ZBRAŇ PRAPORU!
21. květen - 21., 23. a 30. září 1938. Berchtesgaden - Godesberg - Mnichov v tvorbě v tvorbě českých a slovenských básníků.
Uspoř. Kamill Resler, ilustr., graf. úpr. a obálka Cyril Bouda.
Praha, Václav Petr, 1945.
8°, 397 str., 5 pův. bar. celostr. litografií na příl. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB58378> Cena: 550,- Kč
|
KALLINIKOV, Josif: LEV TOLSTOJ. TRAGEDIE SEXUÁLNÍ.
Přel. Miloš Vaněk, vaz. Toyen.
Praha, Rudof Škeřík, 1931.
8°, 310 str., 7 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Symposion, sv. 56. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB18912> Cena: 220,- Kč
|
KARLA STARŠÍHO ZE ŽEROTÍNA PRVNÍ LIST MĚSTU PŘEROVU Z R. 1600.
Sest. E. Kvasnička, graf. úpr. Bohumil Krs.
Soukromý tisk pro účastníky 6. sjezdu mor. knihomilů v Přerově 1934.
4°, 17 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Exemplář č. 122 z neuvedeného počtu výtisků. - Podpis výtvarníka v tiráži. - Ojediněle, na okrajích, náznaky skvrn od vlhkého skladování. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB61116> Cena: 490,- Kč
|
KOLLÁR, Ján: O KNÍHTLAČIARSTVE.
Předmluva Boris Bálent, graf. úpr. Dušan Šulc.
Bratislava, Slovenská Grafia, 1948.
8°, 26 str. Pův. brož.
Ex. č. 464 z 1000 výt. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB25953> Cena: 180,- Kč
|
|
KOMENSKÝ, Jan Amos: KŠAFT UMÍRAJÍCÍ JEDNOTY BRATRSKÉ.
Ilustr. Jan Konůpek, typo Karel Dyrynk, revize textu dle berlínského vydání z r. 1757 Josef Krumpholc.
Hranice, Josef Hladký, 1933.
4°, nestr. [46]. Vaz. pův. pap. Pap. ochr. pouzdro.
Prapor, sv. 3. - Ex. č. 105 ze 150 výt. na ruč. pap. Pietro Miliani Fabriano. - Hřbetní část pouzdra poškozena, fialová barva místy vybledlá působením světla. Obálka též ve hřbetu vybledlá. Knižní blok jako nový.
<Kód: BIB51706> Cena: 2800,- Kč
|
|
KOUDELÁK, Josef: NÁŠ ROD. Verše.
Bez místa vyd., vl. nákl., 1930.
8°, 20 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Soukromý tisk na ručním pap. Zanders. Jeden ze sta číslovaných exemplářů, tento bez čísla. - Přebal a obálka pošk. v dolní části hřbetu, knižní blok průběžně ve velmi dobrém až téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB68041> Cena: 190,- Kč
|
KOŽÍK, František: JAN AMOS KOMENSKÝ. Muž touhy.
Obálka a graf. úpr. Jiří Rathouský, ilustr. z dobových rytin.
Praha, Orbis, 1969.
8°, 36 str. Volné listy v pův. obálce.
Novoroční tisk 1970. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB31482> Cena: 70,- Kč
|
KREJČÍ, František Václav: ZROZENÍ BÁSNÍKA. Úvod do české literatury.
Praha, Zář, bez data vyd. [1907].
8°, 94 str. Vaz. dob. pap.
Vazba dobová papírová s květinovým vzorem v šedé, modré a hnědé barvě. Černý štítek se zlaceným popisem na hřbetu, skryté pergamenové rožky, pergamenové vyztužení hlavic. - Ex libris, dřevoryt Františka Koblihy, na předním přídeští. Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok poznamenán stářím méně kvalitního papíru, co do použití manipulací téměř intaktní.
<Kód: BIB12024> Cena: 950,- Kč
|
KŘIČKA, Jaroslav: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ V LÉTECH 1892 A DALŠÍCH.
Uvod a doslov Josef Mikulec, linoryty a graf. úpr. Jiří Šebek.
Nové Město na Moravě, Horácké muzeum a galerie, 1969.
8°, 22 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: BIB15871> Cena: 140,- Kč
|
|
LÁBEK, Ladislav: TRAKTÁT O PLZEŇSKÝCH IMPRESORECH.
Plzeň, Grafické závody Pour a spol., 1947.
8°, nestr. Vaz. pův. pap.
Soukromý tisk pro sjezd faktorů čs. knihtiskáren. -
Ex. č. 45 ze 700 výt. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB56126> Cena: 650,- Kč
|
LANGERLÖFOVÁ, Selma: ANNA SVÄRDOVÁ.
Přel. Karel Rypáček, obálka, dřevoryty a vaz. Antonín Majer.
Praha, Družstevní práce, 1930. 8°, 265 str. Vaz. pův. ckž.
Nesmrtelní, sv. 7. - Vazba původní celokožená, modrá, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta na přední desce, zlacená horní ořízka. - Intaktní stav.
<Kód: BIB43073> Cena: 950,- Kč
|
LANGERLÖFOVÁ, Selma: LÖWENSKÖLDŮV PRSTEN.
Přel. Karel Rypáček, doslov Josef Knap.
Turnov, Muller a spol., 1927. 8°, 125 str. [+22]. Vaz. pův. ckž.
Sever a východ, sv. 24. - Vazba původní celokožená, modrá, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta na přední desce, zlacená horní ořízka. - Intaktní stav.
<Kód: BIB69055> Cena: 850,- Kč
|
|
LANGERLÖFOVÁ, Selma: ÚTĚK DO EGYPTA. Z povídek a legend Selmy Langerlöfové,přeložených K.V. Rypáčkem a V.Vaněčkovou.
Kresby a typo Karel Svolinský.
Hranice, Družstvo knihtiskárny, bez data vyd. Soukr. tisk k novému roku 1931.
8°, 17 str. Volné arch v pův. pap. obálce.
Jeden z 250 nečísl. výt. na ručním pap. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB55757> Cena: 390,- Kč
|
LEBRAU, Jean: DĚTSTVÍ, SKLENĚNÉ PTÁČE.
Přel. Leopold Vrla, dřevoryty a typo Bohdan Lacina.
Brno, Jan V. Pojer, 1948. 8°, 50 str. Vaz. dob. pkž.
Atlantis, sv. 75. -
Nečíslovaný exemplář. - Vazba dobová polokožená, světle hnědá. Zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mačkaným barveným papírem, drobné kožené rohy, žlutá horní ořízka. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB13125> Cena: 290,- Kč
|
LEBRAU, Jean: KRAJ, KDE SE STÝSKÁ PO STÍNU.
Přel. Leopold Vrla a Jan Zahradníček, dřevoryty a typo Pavel Šimon.
Brno, Jan V. Pojer, 1948.
8°, 169 str. Volné archy v pův. obálce.
Atlantis, sv. 70. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB68049> Cena: 125,- Kč
|
LEGENDY O NEVĚSTKÁCH SVĚTICÍCH.
Přel. Ferdinand Stiebitz, dřev. a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Brno, Jan V. Pojer, 1932.
8°, 138 str. Vaz. pův. pap.
Atlantis, sv. 15. - Nečíslovaný exemplář. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB58933> Cena: 330,- Kč
|
LEGENDY O NEVĚSTKÁCH SVĚTICÍCH.
Přel. Ferdinand Stiebitz, dřev. a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Brno, Jan V. Pojer, 1932.
8°, 138 str. Vaz. pův. pap.
Atlantis, sv. 15. - Exemplář číslo 113 na bílém velínu s razítkem majitele Františka Venery, prvního ředitelem Domu umění v Brně, významného organizátora, atd. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB35168> Cena: 820,- Kč
|
LĚSKOV, Nikolaj Semjonovič: LOUPEŽNÍK SELIVAN. Pugalo.
Přel. Josef Heyduk, dřevoryty Michael Florian, typo František Balcar.
Brno, Jan V. Pojer, 1948. 1. vyd. 8°, 133 str. Vaz. dob. pkž.
Atlantis, sv. 73. -
Nečíslovaný exemplář. - Vazba dobová polokožená, světle hnědá. Zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mačkaným barveným papírem, drobné kožené rohy, žlutá horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB49123> Cena: 280,- Kč
|
LĚSKOV, Nikolaj Semjonovič: LOUPEŽNÍK SELIVAN. Pugalo.
Přel. Josef Heyduk, dřevoryty Michael Florian, typo František Balcar.
Brno, Jan V. Pojer, 1948. 1. vyd.
8°, 133 str. Volné archy v pův. obálce.
Atlantis, sv. 73. -
Ex. č. 32 z 800 výt. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB41513> Cena: 140,- Kč
|
LUTHER, Arthur: DÉMON. Bouřlivý život básníka M. Lermontova. Román.
Přel. Jiřina Rybová a Josef Hora, ilustr. Karel Svolinský.
Praha, Rudolf Škeřík, 1941.
8°, 495 str. Vaz. dob. pkž. Kart. ochr. pouzdro.
Symposion, sv. 140. - Nečíslovaný exemplář na papíře Antik. - Vazba dobová polokožená červená, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem šedé a červené barvy. - Intaktní stav.
<Kód: BIB11139> Cena: 380,- Kč
|
MAHEN, Jiří: KNÍŽKA O ČESKÉM CHARAKTERU.
Obálka a graf. úpr. Josef Čapek.
Vyškov na Moravě, František Obzina, 1924.
8°, 136 str. Pův. brož.
Obzinovy tisky, sv 10. - Obálka na zadní straně nepatrně ušpiněna, na titulním listu a částečně i na patitulu světlehnědé zabarvení, patrně způsobené od vlhkého skladování a vloženého papíru, zbytek knižního bloku je téměř intaktní.
<Kód: BIB13235> Cena: 360,- Kč
|
|
MACHAR, J. S.: DIOCLETIAN.
Praha, M. Kliková, nedat. 8° podél, nestr. [11]. Vaz. pův. cpl.
Výbor krásných básní, sv. 1. - Ex. č. 11 z neuvedeného počtu. - Přední deska vazby, předsádky, titulní strana i každá strana textu v ozdobném rámci. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB21328> Cena: 190,- Kč
|
|
MAJAKOVSKIJ, Vladimír: 150,000.000.
Přel. Bohumil Mathesius, pův. litografie, obálka a typo Václav Mašek.
Praha, Melantrich, 1945.
4°, 103 str. Pův. brož.
V textu množství celostr. litografií. - Obálka v dolní a horní části hřbetu se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB18346> Cena: 180,- Kč
|
MAJEROVÁ, Marie: LOŇSKÉ JARO.
Ilustr. a graf. úpr. Slavoboj Tusar.
Praha, Grafický klub československý, 1921.
16°, 14 str. Vaz. pův. pap.
Novoroční tisk pro členy klubu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB21691> Cena: 260,- Kč
|
|
MARGINÁLIE. 1980/1985.
Sborník k sedmdesátému pátému výročí Spolku českých bibliofilů.
Sest. Karel Cvejn, obálka a typo Martin Dyrynk.
Praha, Památník národního písemnictví, 1985.
8°, 212 str. Volné archy v pův. obálce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB15724> Cena: 190,- Kč
|
MASARYKOVÁ - G., Alice: DOPISY DO VĚZENÍ.
Viněty a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Československý červený kříž, bez data vyd. [1920].
16°, 107 str. Pův. brož.
Částečně nerozřezáno, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB65977> Cena: 300,- Kč
|
MATHESIUS, Bohumil: LI PO. Dvacet tři parafráze starého čínského básníka.
Předml. Jaroslav Průšek, dřevoryty František Kobliha, typo Method Kaláb.
Praha, Rudolf Kmoch, 1942.
8°, 51 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Klub 777 bibliofilů, sv. 9. - Drobné skvrnky na obálce, volné listy téměř intaktní.
<Kód: BIB45022> Cena: 230,- Kč
|
MATUŠKA, Alexander: PROFILY. Päť essayí.
Bratislava, Vydavaťelstvo Elánu, 1946.
8°, 124 str. Pův. brož.
|
|
|
|
Komorná knižnica, sv. 14. - Ex. č. 164 z 1800 ex. na similijapanu. Podpis autora v tiráži. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB16027> Cena: 195,- Kč
|
( MÁCHA, Karel Hynek )
K. H. MÁCHA. DENNÍK MNICHŮV A JINÉ PRÁCE.
Uspoř. a doslov Fr. Krčma.
Praha, Kamill Resler, 1930.
16°, 59 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Soukromý tisk. - Jeden ze 111 exemplářů na velínu, bez frontispisu Václava Maška. - Přebal téměř intaktní, knižní blok částečně nerozřezán a intaktní.
<Kód: BIB47000> Cena: 420,- Kč
|
|
( MÁCHA, Karel Hynek )
KAREL HYNEK MÁCHA. BÁSNĚ.
Sest. Karel Janský a Karel Dvořák, doslov Jan Petrmichl.
Praha, Orbis, 1951.
8°, 242 str. Vaz. Jan Rajman.
Národní knihovna, sv. 25. - Vazba světle hnědá imitace pergamenu s okraji překlopenými na způsob holandské vazby, červený štítek se zlaceným popisem na hřbetu. Knihařova značka na zadním přídeští, dat. 1951. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB35169> Cena: 660,- Kč
|
|
MÁCHA, Karel Hynek: MÁJ.
Sest. Karel Jánský, vaz., ilustr. a graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, SNKLHU, 1956. 16°, 69 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 35. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB35170> Cena: 140,- Kč
|
MÁCHA, Karel Hynek: MÁJ.
Uspoř. Emanuel Svoboda, ilustr. Mikoláš Aleš, typo a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, Evropský literární klub, bez data vyd. [1936].
4°, 121 str. Vaz. pův. imitace pperg.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB25197> Cena: 760,- Kč
|
MÁCHA, Karel Hynek: MÁJ.
Uspoř. Emanuel Svoboda, ilustr. Mikoláš Aleš, typo a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, Evropský literární klub, bez data vyd. [1936].
4°, 121 str. Vaz. pův. imitace pperg. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB63099> Cena: 490,- Kč
|
MEDEK, Rudolf: ZBOROV.
Vaz., dřev. ve front. a graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Kamila Neumannová, 1927.
8°, 23 str. Vaz. pův. pperg.
Ex. č. 488 z 500 výt. - Vazba původní polopergamen, ve hřbetu zdobeno zlacením, desky potaženy červeným plátnem, zlacená viněta na přední desce, zlacená horní ořízka, šité kapitálky. - V tiráži soukromá rkp. dedikace. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB25006> Cena: 420,- Kč
|
|
MEREDITH, George: DIANA NA ROZCESTÍ.
Přel. Josef Hrůša, ilustr. Jan Rambousek.
Praha, Rudolf Škeřík, 1928. 8°, 476 str. Vaz. pův. cpl.
Symposion, sv. 31. - Ex. č. 324 z 500 výt. na pap. Japan Banzay. - Ex libris na předním přídeští. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB47218> Cena: 140,- Kč
|
( MOZART, Amadeus Wolfgang )
WOLFGANG AMADEUS MOZART.
Umělcův život v dopisech, zprávách a vzpomínkách současníků.
Přel. W. H. a V. Č., graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, soukromý tisk Edice Archa, 1937.
8°, 77 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Ex. č. 28 z 245 výt. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB53028> Cena: 330,- Kč
|
|
NECHVÁTAL, František: DARY LÁSKY.
Ilustr. Antonín Strnadel..
Německé na Moravě, Jan Jelínek, 1939.
8°, 33 str. Vaz. pův. pap.
Soukromý tisk Jana Jelínka č. 6. -
Ex. č. 75 ze 120 výt. - Velmi
dobrý stav.
<Kód: BIB21562> Cena: 290,- Kč
|
NEJEDLÝ, Zdeněk: BOŽENA NĚMCOVÁ.
Vazba a graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 183 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 25. - Intaktní stav.
<Kód: BIB10068> Cena: 90,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: BALLADA DĚTSKÁ.
Přepsal a vyzdobil Jaroslav Benda.
Praha, Družstevní Práce, 1926.
8°, nestr. [ 5 ]. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Soukromý tisk DP, sv. 1. - Ex. č. 1213 z 1500 výt. - Drobná skvrna, pronikající z vnitřní strany přebalu do tiráže a na poslední str. bez tisku. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB36248> Cena: 95,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: MALOSTRANSKÝ FEUILLETON.
Dřevoryty a graf. úpr. Slavoboj Tuzar.
Praha, F. Topič, 1916.
8°, 45 str. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba se znaky pouze nepatrného použití v horní části hřbetu, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB6013> Cena: 650,- Kč
|
NERUDA, Jan: MALOSTRANSKÝ FEUILLETON.
Dřevoryty a graf. úpr. Slavoboj Tuzar.
Praha, F. Topič, 1916.
8°, 45 str. Vaz. pův. pap. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB64411> Cena: 850,- Kč
|
( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. ČTYŘI KNIHY BÁSNÍ. Písně kosmické. Balady a romance. Prosté motivy. Zpěvy páteční.
Sest. Felix Vodička, vaz., graf. úpr. a ilustr. Václav Sivko.
Praha, SNKLHU, 1959. 1. vyd.
16°, 206 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 16. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB58175> Cena: 190,- Kč
|
( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. ČTYŘI KNIHY BÁSNÍ. Písně kosmické. Balady a romance. Prosté motivy. Zpěvy páteční.
Sest. Felix Vodička, vaz., graf. úpr. a ilustr. Václav Sivko.
Praha, SNKLHU, 1959. 1. vyd.
16°, 206 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 16. - Intaktní stav.
<Kód: BIB64412> Cena: 320,- Kč
|
|
NERUDA, Jan: ZPĚVY PÁTEČNÍ.
Tři celostr. lepty Jan Konůpek, typo Karel Dyrynk.
Hranice na Moravě, Hladký, 1928.
4°, 29 str. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Rozmarýn, sv. 3. - Ex. č. 111 z 225 výt. na ruč. pap. Umbria. - Podpis výtvarníka, typografa a nakladatele v tiráži. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB12814> Cena: 3900,- Kč
|
NERVAL, Gérard de: CHIMÉRY.
Přel. a doslov Jan Tomeš, front. František Tichý, graf. úpr. a přebal Jiří Švengsbír.
Praha, Odeon, 1966.
16°, 40 str. Volné archy v pův. pap. obálce a přebal.
Intaktní stav.
<Kód: BIB22094> Cena: 390,- Kč
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: DVĚ NEZNÁMÉ BÁSNĚ.
Doslov Bohumil Novák, obálka a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel a Památník národního písemnictví, 1955. 1. vyd.
8°, 19 str. Volné archy v pův. kart. obálce.
Soukromý tisk ke slavnostnímu otevření Síně S. K. N. a 80. výročí básníkových narozenin. - Nerozřezáno. Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB66013> Cena: 450,- Kč
|
NEUMANN, Stanislav Kostka: VÁLČENÍ CIVILISTOVO.
Obálka a graf. úpr. Josef Čapek.
Vyškov na Mor., Obzina, 1925.
8°, 96 str. Pův. brož.
Obzinovy tisky, sv. 13. -
Ex. č. 817 z 1350 výt. - Obálka, místy přesahující knižní blok až o 10 mm, na okrajích pomačkaná. Knižní blok nerozřezán a v téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB13236> Cena: 770,- Kč
|
NEZVAL, Vítězslav: SBOHEM A ŠÁTEČEK. Básně s cesty 1933.
Ilustr. Vladimír Tesař, typo a vaz. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 16°, 204 str. Vaz. pův. ckž.
Malá edice poezie. - Jako nové.
<Kód: BIB46409> Cena: 290,- Kč
|
NOVÁK, Arne: MOTIVY ZE SPANILÉ ZEMĚ SVATOSTI A UMĚNÍ.
Praha, Drégr, 1940.
8°, 145 str. Pův. brož.
Corona, sv. 17. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB33213> Cena: 150,- Kč
|
OPAT GERAZIM A LEV JORDÁN.
Zápis zlomku života opata Gerazima, mnicha palestinského, vybraný z X. knihy "Poustevnických dějin ze VI. století.
|
Přel. Josef Papica.
Vyškov, Al. Báňa, 1930.
8°, 10 str. Vaz. dob. pap.
|
|
|
Ruční měditiskový Zanders. - Soukromý tisk účastníkům 6. bibliofilského večera dne 8. listopadu 1930. - Vazba dobová s hlubokou brážkou dle Bradela, potažená mramorovaným papírem v několika tónech modré a šedé, modrý štítek se zlaceným popisem na hřbetu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB11818> Cena: 890,- Kč
|
O´SULLIVAM: DVACET LET SE ROSTE.
Přel. Vlad. Vendyš, graf. úpr., 2str. titul a vaz.Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1934. 8°, 347 str. Vaz. pův. cpl.
Symposion, sv. 82. - Ex. č. 125 z 300 výt. na pap. Simili Japan. - Ex libris na předním přídeští. - Mírně vybledlá barva na hřbetu, Knižní blok intaktní.
<Kód: BIB69027> Cena: 340,- Kč
|
PAMĚTNÍ LIST DEVÁTÉ SCHŮZKY SKUPINY MORAVSKÝCH KNIHOMILŮ VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ 16. 5. 1937.
Uspoř. Bedřich Beneš Buchlovan, dřevoryty Ferdiš Duša, typo Ruda Kubíček. 4°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk pro účastníky schůzky. - Ex. č. 38 z 200 výt. - Obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
<Kód: BIB24560> Cena: 690,- Kč
|
|
PAMĚTNÍ LIST TŘETÍ SCHŮZKY MORAVSKÝCH BIBLIOFILŮ A EXLIBRISTŮ V UHERSKÉM HRADIŠTI.
Red. Bedřich Beneš Buchlovan, ilustr. a graf. úpr. Ruda Kubíček.
4°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk pro účastníky schůzky. - Jeden ze 170 nečíslovaných výtisků - Obálka i volné listy téměř intaktní.
<Kód: BIB63231> Cena: 750,- Kč
|
PECKA, Dominik: SKRYTÉ PAPRSKY.
Olomouc, Dominikánská edice Krystal, 1933. 8°, 140 str. Vaz. dob. cpl.
Krystal, sv. 14. - Vazba celoplátěná černá, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta na přední desce, žlutá horní ořízka. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB56634> Cena: 580,- Kč
|
PHILIPPE, Charles Louis: MARCIPÁNEK.
Typo a titul V. H. Brunner, ilustr. a návrh vaz. Emanuel Frinta.
Praha, Družstevní práce, 1926. 8°, 145 str. Vaz. pův. ckž.
Živé knihy B, sv. 2. - Vazba původní nakladatelská, celokožená, tmavě hnědá, s vevázanou obálkou. Zlacený popis na hřbetu, slepotisk na obou deskách, zlacená horní ořízka. - Intaktní stav.
<Kód: BIB69057> Cena: 1450,- Kč
|
PLETKA, Václav: DO ČÍŠKY VĚTY KRŮPĚJ SLOVA SKANE...
Brno, vl. nákl. Soukromý tisk k 1. lednu 1941. 8°, 16 str. Volné listy v pův. pap. obálce, svázáno tkanicí.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB66014> Cena: 220,- Kč
|
PRAVDA VÍTĚZSTVÍ. Heslo všichni pamatujte.
Ilustr. a graf. úpr. Bohumil Krs.
Přerov, F. a K. Bartoš, V. Chajda, B. Krs a H. Sekera, 1936.
4°, 13 str. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. -
Losínský ruční papír, dedikace H. Sekery v tiráži. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB12369> Cena: 100,- Kč
|
PRIVILEGIUM OLDŘICHA KORTELANGA Z LÉTA PÁNĚ TISÍCÍHO SEDM DESÁTÉHO SEDMÉHO, KTERÝM BYLO MĚSTO VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ PROPUŠTĚNO Z ODÚMRTI.
Přel. a sest. S. Romportl, ilustr. a graf. úpr. Ruda Kubíček.
Spořitelna města Valašské Meziříčí, 1937. Soukr. tisk pro účastníky 9. sjezdu Skupiny moravských knihomilů.
4°, nestr. [6]. Volné archy v pův. pap. ob.
Ex. č. 4 z neuvedeného počtu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB55297> Cena: 450,- Kč
|
PSELLOS, Michael: CHRONOGRAFIE. (976 - 1077).
Přel. Jaroslav Skalický.
Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1940.
8°, 286 str., 1 bar. vyobr. na příl. Volné listy v pův. pap. obálce.
Dobré Dílo, sv. 139. - Nečíslovaný exemplář. - Obálka se znaky mírného použití, archy nerozřezány, místy usazený prach na okrajích listů. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB41548> Cena: 690,- Kč
|
RACEK, Jan: ANTONÍN DVOŘÁK A MORAVA.
Vzpomínková črta k stému výročí mistrova narození.
Graf. úpr. Cyril Bouda.
Praha, Topič, 1941.
8°, 54 str.,10 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová polokožená bílá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, červené a zelené.- Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB11680> Cena: 370,- Kč
|
RODINNÁ KRONIKA.
Brno, Průboj, 1940. Folio, 176 str. Vaz. pův. cpl.
Ex. č. 924 z neurčeného počtu. - Téměř každá strana vyzdobena ilustracemi Josefa Mánesa a Mikoláše Alše s citáty významných osobností a místem pro zápis. - Intaktní stav.
<Kód: BIB9476> Cena: 650,- Kč
|
ROLLAND, Romain: BEETHOVEN A PENÍZE.
Polička, František Popelka, 1946.
8°, 14 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. -
Ex. č. 271 ze 410 výt. - Intaktní stav.
<Kód: BIB562> Cena: 280,- Kč
|
ROLLAND, Romain: DOBRÝ ČLOVĚK JEŠTĚ ŽIJE.
Přel. Jaroslav Zaorálek, kresby Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1929. 2. vyd.
8°, 261 str. Vaz. dob. pperg.
Symposion, sv. 38. - Exemplář číslo 12 ze 50 na papíře Van Gelder, celkem 550 výt. - Vazba dobová, hnědý pergamen, zlacený popis na hřbetu a jednoduchá horizontální linka po celé šířce přední desky. Desky potaženy plátnem barvy perganemu. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: BIB20783> Cena: 750,- Kč
|
|
ROLLAND, Romain: OKOUZLENÁ DUŠE.
Praha, Rudolf Škeřík, 1928 - 1934.
8°, 7 sv. Vaz. dob. pkž.
Sv. 1. Přel. Josefa Hrdinová, pův. dřev. Vladimír Silovský. 193 str.
Sv. 2. Přel. Josefa Hrdinová. 346 str.
Sv. 3. Přel. Jaroslav Zaorálek. 225 str.
Sv. 4. Přel. Jaroslav Zaorálek. 157 str.
Sv. 5. Přel. Josefa Hrdinová. 349 str.
Sv. 6. Přel. Jaroslav Zaorálek. 291 str.
Sv. 7. Přel. Jaroslav Zaorálek. 295 str.
Symposion, sv. 34, 35, 36, 37, 75 76, 77. - Ex. č. 144 z 500 výt. - Vazby dobové jednotné polokožené, červené, zlacené popisy na hřbetech, desky potaženy červeným plátnem tmavějšího tónu, světle červené horní ořízky - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB64417> Cena: 2200,- Kč
|
( RONSARD, Pierre de )
PIERE DE RONSARD. LÁSKY A JINÉ VERŠE.
Přel. Vladimír Holan a Alena Hartmanová, výbor uspoř. a předml. naps. Josef Kopal, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1956.
8°, 154 str. Vaz. soukr. pkž. Kart. ochr. pouzdro.
Světová četba, sv. 131. - Vazba polokožená červená, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech červené a šedé, plátěná záložka. Mistrovské dílo, bohužel bez značky knihaře. - Intaktní stav.
<Kód: BIB11065> Cena: 350,- Kč
|
ROSENBACH, A. S. W.: NEUVEŘEJNITELNÉ MEMOÁRY.
Unpublishable Memoirs.
Praha, Method Kaláb, 1925.
8°, 24 str. Vaz. dob. pap.
|
|
|
Soukromý tisk na památku 1. bibliofilského večera dne 31. října 1925. - Vazba dobová s hlubokou brážkou dle Bradela, potažená mramorovaným papírem v barvách neapolské žluti a šedé, zelený štítek se zlaceným popisem na hřbetu. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB64423> Cena: 1400,- Kč
|
RUSKÁ LÁSKA.
Titulní list a viněta v textu František Kobliha.
Královské Vinohrady, Ludvík bradáč, 1921.
8°, 44 str. Vaz. dob. pperg.
Vazba dobová, polopergamen, zlacený popis na hřbetu z bílého pergamenu, desky potaženy mačkaným papírem, barveným hnědou, zlacená horní ořízka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB68038> Cena: 390,- Kč
|
SABINA, Karel: BÁSNĚ.
Sest. Jan Thon.
Praha, Jan Laichter, 1911. 8°, 360 str., 3 čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Vybrané spisy Karla Sabiny sv. 1. - Vazba dobová, polokožená, zlacený popis na hřbetu s pěti vazy, přední a zadní deska potažena mramorovaným papírem v několika tónech hnědé a temně červeným potiskem rostlinných motivů, větší kožené rohy. Zlacená horní ořízka, šité kapitálky. - Kožené části vazby místy mírně odřené. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB18992> Cena: 2200,- Kč
|
SEDLÁŘ, F. X. - PEJCHL, Tadeáš: BYSTŘICKÉ PÍSNIČKY.
Ilustr. Antonín Hála a Josef Kachlík, graf. úpr. F. X. Sedlář.
Brno, Soukromý bibliofilský tisk F. X. Sedláře, 1947.
8°, 37 str. Vaz. dob. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB68050> Cena: 280,- Kč
|
SEDLOŇ, Michal: VĚTÉVKA MIMOSY.
Dřevoryt ve front. František Kobliha, obálka Václav Fiala.
Praha, Vysočina, 1946. 1. vyd.
8°, 27 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Hořec, sv. 5. - Ex. č. 314 z 500 výt. - Obálka téměř intaktní, volné listy intaktní.
<Kód: BIB53812> Cena: 370,- Kč
|
SEIFERT, Jaroslav: KONCERT NA OSTROVĚ.
Ilustr. Josef Wagner, graf. úpr. Josef Wild, pouzdro a vaz. Václav Sivko.
Praha, Českoslovesnký spisovatel, 1967. 16°, 122 str. Vaz. pův. ckž. Pap. ochr. pouzdro.
Malá edice poezie. - Jako nové.
<Kód: BIB6746> Cena: 390,- Kč
|
|
SEIFERT, Jaroslav: ODLÉVÁNÍ ZVONŮ.
Ilustr., vaz. a typo Zdeněk Sklenář.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 16°, 83 str. Vaz. pův. ckž.
Malá edice poezie. - Jako nové.
<Kód: BIB18643> Cena: 280,- Kč
|
SLÁDEK, Josef Václav: AMERICKÉ OBRÁZKY A JINÁ PRÓSA.
Uspoř. a úvod napsal Ferdinand Strejček.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [1914].
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. Kart. ochr. pouzdro.
Sv. 1. Str. 314.
Sv. 2. Str. 352.
Jeden z přednostních nečíslovaných výtisků. - Vazba původní nakladatelská celoplátěná, olivově zelená, zlac. popis na hřbetu a před. desce, zlac. horní ořízky. Pouzdro potaženo jávanským batikovaným papírem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB48554> Cena: 1800,- Kč
|
SLAVÍK, Jindřich Maria: NAD PROPASTÍ.
Graf. úpr. Aljo Beran.
Olomouc, Čeněk Beran, 1937.
8°, 30 str. Pův. brož.
|
|
|
|
Plamen, sv. 10. - Podpis autora v tiráži. - Veršovaná dedikace před patitulem - pět řádků sign. L. R. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB27319> Cena: 140,- Kč
|
SLOWACKI, Juliusz: ANHELLI.
Přel. Josef Matouš, graf. úpr. a pův. dřev. František Kobliha.
Praha, Jan Pohořelý, 1946. 8°, 96 str. Vaz. dobová, pperg. s vevázanou obálkou.
Kotnov, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB9970> Cena: 330,- Kč
|
SMIL FLAŠKA Z PARDUBIC: NOVÁ RADA.
Přebásnil František Vrba, dřevoryty Antonín Strnadel.
Praha, Družstevní práce, 1940. 1. vyd.
8°, 104 str. Pův. brož.
Obálka na okrajích pouze nepatrně pomačkaná, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: BIB17170> Cena: 290,- Kč
|
SMIL FLAŠKA Z PARDUBIC: NOVÁ RADA.
Přebásnil František Vrba, dřevoryty Antonín Strnadel.
Praha, Družstevní práce, 1940. 8°, 104 str. Vaz. dob. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB20617> Cena: 90,- Kč
|
SMIL FLAŠKA Z PARDUBIC: NOVÁ RADA.
Přebásnil František Vrba, dřevoryty Antonín Strnadel.
Praha, Družstevní práce, 1940. 2. vyd. 8°, 104 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB22600> Cena: 125,- Kč
|
STAROANGLICKÉ BALLADY.
Přel. J. Vondráček, dřevoryty J. Rambousek.
Praha, Svoboda a Solař, 1926.
8°, 28 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Poklad, sv. 1. - Jeden z pěti set nečíslovaných exemplářů. - Obálka poškozena v horní a dolní části hřbetu, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: BIB64042> Cena: 520,- Kč
|
SYLLABA, Ladislav: CESTOU K SVOBODĚ. (1914 - 1926).
Graf. úpr. Karel Dyrynk, vaz. Cyril Bouda.
Praha, Topič, 1937. 8°, 155 str., 3 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. pkž. Kart. ochr. pouzdro.
Exemplář číslo 155 ze 400 výtisků. - Vazba téměř intaktní. Na předním přídeští nalepen výstřižek z novin. Knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BIB69024> Cena: 650,- Kč
|
SYNGE, John, M.: ARANSKÉ OSTROVY.
Přel. Karel Mušek a František Pastor.
Stará Říše, Marta Florianová, 1929.
8°, 241 str. Pův. brož.
Dobré Dílo, sv. 98. -
Ex. č. 508 z 1380 výt. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB60026> Cena: 140,- Kč
|
ŠALDA, František Xaver: ANTONÍN SOVA. Essay.
Graf. úpr. V. H. Brunner.
Praha, Štorch-Marien, 1924.
4°, 31 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 81. -
Ex. č. 549 z 1000 výt. na pap. Japan Bansay. - Podpis s datem před frontispisem. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB14215> Cena: 380,- Kč
|
( ŠALDA, František Xaver )
F. X. ŠALDA. VÝCHOD I NÁVRAT. Osm básní z let 1911 - 1936.
Sest. a pozn. naps. Bohumír Lifka, ilustr. a graf. úpr. Karel Svolinský.
Praha, Jaroslav Picka, 1957.
8°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce.
Ruční papír Pannekoek - Holland. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB53921> Cena: 470,- Kč
|
( ŠALDA, František Xaver )
PANYCHIDA ZA F. X. ŠALDU.
XVIII. neprodejný soukromý tisk Kmene, klubu nakladatelů v Praze, věnovaný účastníkům tryzny na paměť F. X. Šaldy, konané 4. května 1937.
8°, 16 str. Vaz. pův. pap.
Ruční papír Pannekoek Holand. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BIB19518> Cena: 130,- Kč
|
|
|
ŠALDA, F. X. - DURYCH, Jaroslav: ÚKOLY ČEŠSTVÍ.
F. X. Šalda: Češství a Evropa. Jaroslav Durych: Češství v Evropě.
Dřevoryt Vojtěch Michal.
Praha, Melantrich. Soukromý tisk k Novému roku 1937.
8°, 24 str. Pův. sešit.
Číslovaný exemplář s vepsaným jménem majitele v tiráži. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB27074> Cena: 80,- Kč
|
ŠPÁLOVÁ, Sonja: KNÍŽE BÁSNÍKŮ.
Ilustr. a graf. úpr. Václav Mašek.
Praha, Literární a umělecký klub, 1941.
4°, nestr. [27]. Vaz. pův. pap.
Výroční premie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB26401> Cena: 120,- Kč
|
ŠTULC, Václav: NA TATRÁCH A POD TATRAMI.
Břevnov, Karel Dvořák, 1918.
16°, 40 str. Vaz. dobová cpl.
Ex. č. 260 z 320 výt. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB46951> Cena: 430,- Kč
|
TÁBORSKÝ, František: SONATA.
Bez místa a data vyd. [1931].
8°, 19 str. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Podpis autora s přípisem na patitulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB26555> Cena: 370,- Kč
|
|
|
TENEROMO, I. ( Izák Borisovič Fajnermann ) :
ŽIVÁ SLOVA L. N. TOLSTÉHO ZA POSLEDNÍCH 25 LET JEHO ŽIVOTA.
Přel. Karel Frypés.
Praha, J. R. Vilímek, nedat. [1920].
8°, 2 sv. Vaz. dob. pkž.
Sv . 1. 309 str. Podpis majitele na titulu.
Sv . 2. 331 str. Podpis majitele na titulu.
Vazba dobová, jednotná, polokožená, temně fialová, ve hřbetech zlacená, šité kapitálky, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB45028> Cena: 1600,- Kč
|
TINAN, Jean de: PŘÍKLAD NINONY DE LENCLOS MILOVNICE.
Přel. Jaroslav Zaorálek, graf. úpr. a obálka Karel Teige.
Praha, Jan Fromek, 1928. 8°, 97 str. Vaz. dob. cpl.
Odeon, sv. 7. - Ex. č. 338 z 550 výt. - Vazba dobová celoplátěná hnědá s vevázanou obálkou. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB49840> Cena: 190,- Kč
|
|
TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: O BRATRU PALEČKOVI. Povídka.
Přel. a doslov naps. Josef Kopta, dřevoryty Karel Štika.
Praha, Klub socialistické kultury, 1950.
8°, 26 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. - V textu 8 čb. dřev. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB62766> Cena: 80,- Kč
|
TOMAN, Karel: POHÁDKY KRVE.
Graf. úpr. a vazba František Kysela.
Praha, Fr. Borový, 1928.
|
|
|
8°, 60 str. Vaz. pův. ckž.
Soubor veršů Karla Tomana, sv. 1. - Ex. č. 99 ze 600 výt. - Vazba původní nakladatelská, celokožená, červená. Zlacený popis a viněta na přední desce, zlacená horní ořízka. - Podpis autora na patitulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB33496> Cena: 850,- Kč
|
TOMAN, Prokop: SBĚRATELSKÉ EPIŠTOLY.
Ilustr. Max Švabinský, typo Rudolf Hála.
Praha, Prokop Toman ml., 1941.
4°, 114 str. Volné listy v pův. pap. obálce.
Protos, sv. 7. - Exemplář číslo 119 z 350 výt. - Obálka se znaky mírného použití, archy nerozřezány a téměř intaktní.
<Kód: BIB41549> Cena: 950,- Kč
|
TRAGICKÉ VTEŘINY. Vzpomínání na presidenta osvoboditele.
Hudba Vilém Tauský, verše Čeněk Neshyba, prózy Otakar Peterka, kresby František Bílkovský.
Brno, Moravské nakladatelství, 1937.
4°, 28 str. Volné listy v pův. obálce.
Dedikace Otakara Peterky v tiráži. -Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB41726> Cena: 120,- Kč
|
UHER, Josef: KAPITOLY O LIDECH KOČOVNÝCH.
llustr., graf. úpr. a vaz. Vladimír Rocman.
Praha, Odeon, 1970. 8°, 218 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 54. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB12895> Cena: 280,- Kč
|
UHER, Josef: ŠEDIVÝ PTÁK. KRAJINA POD HORAMI.
Dřevoryty a graf. úpr. Emanuel Ranný.
Štěpánovice u Tišnova, Emanuel Ranný, 1941.
8°, nestr. [22]. Volné archy v pův. pap. obálce.
Soukromý tisk. - Ex. č. 4 ze 120 výt. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB11066> Cena: 1800,- Kč
|
VERŠE O PRAHE.
Typo, obálka a výběr fotografií Zdenek Seydl, fotografie J. Pacovský, V. Reichmann, B. Straka, V. Jírů, J. Prošek, L. Sitenský, D. Hochová, K. Plicka, Z. Martinovský, V.Chochola, J. Jeníček.
Slovenský spisovateľ, 1960.
4°, 47 str., 24 bar. repro fotografií na příl. Pův. brož. s rozkl obálkou.
Fotografie reprodukovány technikou hlubotisku. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB53692> Cena: 150,- Kč
|
VESELÝ, Adolf: KNIHA INTERIEURŮ. Básně.
Dřevoryt ve front. František Kobliha.
Praha, Fr. Švejda, 1913. 8°, 63 str. Vaz. dob. pkž.
Spisy Adolfa Veselého, sv. 2. - První vydání. - Vazba dobová polokožená modrá, zlacený popis a ozdobné viněty na hřbetu, desky potaženy šedohnědým papírem. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB41828> Cena: 650,- Kč
|
VIGNY, Alfred de: SMRT VLKA. LA MORT DU LOUP.
Přel. Karel Šafář, dřevoryt Jan Konůpek, graf. úpr. Karel Fiala.
České Budějovice, Družstevní práce, 1945.
8°, nestr. [20]. Volné archy v pův. pap. obálce.
Ex. č. 56 z 250 výt. na japanu. Obálka se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu, knižní blok včetně celostranného dřevorytu intaktní.
<Kód: BIB67049> Cena: 450,- Kč
|
VILLON, Francois: MALÁ ZÁVĚŤ.
Přel. Adolf Gajdoš, typo a dřevoryty Michael Florian.
Praha, Šmidt, 1945.
8°, 49 str. Pův. brož.
Klenba, sv. 2. - Číslo evidenční na předním přídeští, podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB57428> Cena: 120,- Kč
|
VLAST. Tři básně Otakara Theera, Antonína Sovy, Viktora Dyka.
Litografie Václav Mašek, typo Vil. Ambrosi, doslov Pavel Eisner.
Praha, Grafické umělecké závody V. Neubert a synové, 1936.
4°, 21 str. Vaz. pů. pap.
Soukromý tisk. -
Dedikace Karla Neuberta v tiráži. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB29601> Cena: 120,- Kč
|
|
VLČEK,
Karel: PROHRANÉ DEŠTĚ. Soubor pros.
Ilustr. a graf. úpr. Petr Dillinger.
Brno,
Novina, 1936.
4°,
26 str. Sešité archy v pův. obálce.
Ex. č. 1 z 50 výt. na ručním papíře Van Gelder. - Obálka
se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB17061> Cena: 2500,- Kč
|
|
VOLTAIRE: CANDIDE.
Přel. G. J. Altstern, pův. litografie Ed. Milén.
Brno, Grafický klub, 1925.
8°, 173 str. Vaz. dob. ckž.
Vazba dobová celokožená zelená, zlacený popis na hřbetu, zlacená viněta v ozdobném rámci na přední desce, dvojitý rámec na zadní desce, zlacená horní ořízka. - Obálka není vevázána, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB69025> Cena: 750,- Kč
|
|
VRCHLICKÝ, Jaroslav - ŠVABINSKÝ, Max: PÍŠŤALA PANOVA.
Výběr ilustrací Anna Volavková, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Českoslovesnký spisovatel, 1973. 1. vyd.
4°, 38 str. Pův. brož. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Bohemia.- Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB27447> Cena: 220,- Kč
|
WILDE, Oscar: BALADA O ŽALÁŘI V READINGU.
Přel. a doslov naps. František Vrba, ilustr., pouzdro a vaz. Pravoslav Sovák.
Praha, Odeon, 1967.
Kolibří vyd., 76 str. Vaz. pův. cpl. Pap. ochr. pouzdro.
Intaktní stav.
<Kód: BIB27435> Cena: 190,- Kč
|
WILDE, Oscar: OBRAZ DORIANA GRAYE.
Přel. Ant. Tille a Jar. Borecký.
Praha, N.D.M., bez data vyd. [1905].
8°, 331 str. Vaz. dob. cpl.
|
|
|
|
Vazba dobová celoplátěná, modrošedá s hnědočerveným abstraktním vzorem, zlacený popis, trojité linky a florální secesní viněta na hřbetu, zlacený popis a secesní florální viněta na přední desce. Zaoblené rohy, mramorované ořízky. - Vazba témeř intaktní, na str. 3 dedikace výtvarníka, ... Klaudia Bechného nastávající manželce, dat. 1912 a podepsáno. knižní blok téměř ntaktní.
<Kód: BIB47143> Cena: 450,- Kč
|
|
WINTER, Zikmund: MISTR KAMPANUS.
Uspoř. Miloslav Novotný, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1940. 15. vyd.
8°, 492 str., 12 vyobr. na příl. Vaz. dob. pkž.
Dílo Z. W., sv. 1. - Vazba dobová polokožená, přírodní vepřovice se čtyřmi vazy, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy světle hnědým papírem.
<Kód: BIB18730> Cena: 480,- Kč
|
( WOLKER, Jiří )
DÍLO JIŘÍHO WOLKERA.
Uspoř. A. M. Píša, ilustr. M. Vořechová - Vejvodová.
Praha, Václav Petr, 1929. 4. vyd.
8°, 329 str. Vaz. dob. ckž.
Vazba dobová celokožená hnědá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu se čtyřmi vazy. Slepotisk na přední desce, zlacená horní ořízka. - Hřbet působením světla mírně vybledlý, dedikace před patitulem. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB41401> Cena: 590,- Kč
|
( WOLKER, Jiří )
DÍLO JIŘÍHO WOLKERA.
Uspoř. A. M. Píša, ilustr. M. Vořechová - Vejvodová.
Praha, Václav Petr, 1929. 4. vyd. 8°, 329 str. Vaz. dob. pkž. Kart. ochr. pouzdro.
Vazba dobová polokožená hnědá, zlacený popis, ozdobné linky a viněta na hřbetu se čtyřmi vazy. Mačkaný hedvábný papír barvený hnědou na obou deskách, kožené rohy. Zlacená horní ořízka, šité kapitálky. - Obálka není vevázána, papír na deskách vazby místy nepatrně odřený, na patitulu přípis perem: "Vánoce 1929".
<Kód: BIB43267> Cena: 650,- Kč
|
( WOLKER, Jiří )
JIŘÍ WOLKER. BALADY.
Uspoř. a doslov naps. A. M. Píša, vaz. a ilustr. Jindřich Wielgus, graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, Odeon, 1967.
16°, 96 str. Vaz. pův. ckž.
Skvosty, sv. 19. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB26410> Cena: 160,- Kč
|
|
( WOLKER, Jiří )
JIŘÍ WOLKER. DĚTI. Próza z pozůstalosti.
Uspoř. Miloslav Novotný.
Praha, Václav Petr, 1930.
8°, nestr. Vaz. pův. pap.
Soukromý tisk účastníkům 6. bibliofilského večera. Ruční papír Van Gelder. - Intaktní stav.
<Kód: BIB27596> Cena: 450,- Kč
|
WOLKER, Jiří: POVÍDKY A POHÁDKY.
Ilustrace žáků školy M. Švabinského. Obálka a titulní list Vojtěch Tittebach, 13 pův. celostr. čb. dřevorytů Václav Tauer, Miloš Malina, Karel Jílek, Antonín Hála, Vojtěch Michal, Vladimír Sýchra, Jarosl. Nejedlý, Cyril Bouda, Vasyl Kassian, Václav Fiala a Kamil Zvelebil.
Praha, Václav Petr, 1925.
4°, 95 str. Pův. brož.
Exemplář číslo 808 z 1000 výtisků. - Obálka se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu, razítko vlastníka před patitulem, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: BIB56401> Cena: 1800,- CZK
|
|
WÖHRLE, Oskar: BALDAMUS A JEHO DOBRODRUŽNÝ ŽIVOT.
Přel. Václav Nechleba, graf. úpr., front. a vaz.Toyen.
Praha, Rudolf Škeřík, 1933. 8°, 347 str. Vaz. pův. cpl.
Symposion, sv. 63. - Ex. č. 132 z 300 výt. na pap. Simili Japan. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB69028> Cena: 290,- Kč
|
XENOFON: HOSTINA.
Přel. J. Hrůša.
Praha, Hendrich, 1941.
8°, 125 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada č. 109 - 114. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BIB68042> Cena: 190,- Kč
|
|
YEATS, William Butler: TAJEMNÁ RŮŽE. Povídky.
Přel. Jaroslav Skalický, dřevoryty Bohdan Lacina, typo Rudolf Hála.
Brno, Jan V. Pojer, 1947.
8°, 175 str. Volné archy v pův. obálce.
Atlantis, sv. 70. - Ex. č. 67 ze 400 výt. na antiku. - Rozkládací obálka ve velmi dobrém stavu, volné listy intaktní.
<Kód: BIB56408> Cena: 490,- Kč
|
Z VĚČNÝCH POKLADNIC POESIE NĚMECKÉ.
Sest. a přel. Otto F. Babler.
Olomouc, Lidové závody tiskařské a nakladatelské, 1928.
8°, 35 str. Vaz pův. pap.
Hlasy. - Ex. č. 138 z 500 výt. Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB38798> Cena: 330,- Kč
|
ZAHRADNÍČEK, Jan: VELIKONOČNÍ ZAHRADA.
Litoryt ve front. (sign.) a graf. úpr. Vladimír Lavický.
Třebíč, Pavel Čapek, 1991.
8°, nestr. [3]. Volné listy v pův. pap. obálce.
Intaktní stav.
<Kód: BIB34988> Cena: 140,- Kč
|
|
ZAKLÁDACÍ LISTINA KRÁLOVSKÉHO MĚSTA UHERSKÉHO HRADIŠTĚ Z ROKU 1257.
Latinský text přehlédl Ant. Breitenbacher, čes. překlad Jos. Novák, iniciály a znaky Ruda Kubíček.
Uherského Hradiště, Městská rada, 1930.
4°, nestr. [8]. Sešité archy v pův. pap. obálce.
Ex. č. 62 z 200 čísl. výtisků na papíře Van Gelder Zonen.Věnováno účastníkům 3. sjezdu bibliofilů a exlibristů v Uherském Hradišti. - Obálka téměř intaktní, knižní blok na okrajích některých listů s náznaky skvrn od vlhkého skladování a průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: BIB67913> Cena: 1600,- Kč
|
ZAVŘEL, Josef: TYPOGRAF SI ZPÍVÁ.
Ilustroval, graficky upravil a vysadil typograf Josef Zavřel, úvodní slovo Emanuel Hrbek.
Brno, Jíchovo nakladatelství, 1946.
8°, nestr. Vaz. pův. pap.
Podp. autora na patitulu. - Obálka mírně ušpiněna. Dobrý stav.
<Kód: BIB9033> Cena: 155,- Kč
|
ZÁPISNÍK MOTIVŮ BEDŘICHA SMETANY.
Sest.,předml. a pozn. naps. Mirko Očadlík, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Melantrich, 1942.
4°, 73 str. Vaz. Jan Rajman.
Ex. č. 805 z 1000 výt. - Přiloženo faksimile žádosti Bedřicha Smetany o místo ředitele konservatoře hudby v Praze. - Vazba Jan Rajman, celoplátěná s aplikací světlehnědé imitace pergamenu, okraje u přední ořízky překlopeny na způsob holandské vazby. Zlacený popis na hřbetu, faksimile podpisu Bedřicha Smetany na přední desce. Knihařova značka před zadním přídeštím. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB26340> Cena: 950,- Kč
|
|
ZÁVADA, Vilém: CESTA PĚŠKY.
Praha, Melantrich, 1937.
8°, 78 str. Volné archy v obálce.
Poesie, sv. 22. - Podpis autora na patitulu. - Exemplář na ručním papíře Vergé Blanck Pannekoek, bez čísla (deset číslovaných výtisků). - Archy jsou částečně nerozřezány, obálka přiložena. - První a poslední strana mírně ušpiněna. Velmi dobrý stav.
<Kód: BIB40813> Cena: 950,- Kč
|
|
ZÍBRT, Čeněk: Z DĚJIN ČESKÉHO KNIHTISKAŘSTVÍ.
K novému vydání upravil Antonín Dolenský, graf. úpr. Josef Mrkvička.
Mladá Boleslav, Hejda & Zbroj, 1939.
4°, 140 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná modrá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy šedým papírem. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BIB56413> Cena: 580,- Kč
|
ZPOVĚĎ ARCHIPOETOVA. Z Carmina burana.
Přel. Rudolf Mertlík. pův. litografie Petr Dillinger.
Třebechovice pod Orebem, Antonín Dědourek, 1946. 1. vyd.
8°, nestr. Volné listy v pův. pap. obálce.
Krása, sv. 1. - Ruční papír. - Nerozřezáno. Intaktní stav.
<Kód: BIB18045> Cena: 490,- Kč Rezervováno
|
|