Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


ALAIN - FOURNIER: KOUZELNÉ DOBRODRUŽSTVÍ.
Přel. Tamara Sýkorová, přebal Ervín Urban, graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Mladá fronta, 1974. 4. vyd.
8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem
Eva, sv. 11. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ58939> Cena: 20,- Kč

ALEXANDER, Jan: POHÁDKY Z CELÉ AFRIKY.
Ilustr. Rudolf Šváb, typo Vojtěch Hanč.
Praha, Družstevní práce, 1941.
8°, 229 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Do života, sv. 30. - Přebal se znaky pouze nepatrného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ36091> Cena: 280,- Kč

( ANDERSEN, Hans Christian )
ANDERSEN, H. K.: OBRÁZKOVÁ KNIHA BEZ OBRÁZKŮ.
Praha, Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství - Ant. Svěcený, bez data vyd. [1913].
8°, 75 str. Pův. brož.
Lidová knihovna, roč. 9, sv. 9, č. 39. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ11204> Cena: 60,- Kč.

ANDERSEN, Hans Christian: POHÁDKY.
Přel. Gustav Palllas, ilustr. Jiří Trnka, graf. úpr. Gabriela Dubská.
Praha, Albatros, 1981.
4°, 248 str.. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství bar. celostr. i menších ilustr. - Intaktní stav.
<Kód: BZ18212> Cena: 190,- Kč

( ANDERSEN, Hans Christian )
ANDERSENOVY POHÁDKY. Světové vydání. Sv. 2.
Přel. Jaroslav Vrchlický, ilustr. Hans Tegner.
Praha, Šolc a Šimáček, 1923, 2. vyd.
4°, 171 str. Vaz. pův. cpl.
V textu množství celostranných i menších černobílých ilustrací. - Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ36100> Cena: 360,- Kč

( ANDERSEN, Hans Christian )
VYBRANÉ ANDERSENOVY POHÁDKY.
Přel. Gustav Pallas, ilustr. Artuš Scheiner.
Praha, Vojtěch Hrách, bez data, 2., nově zredigované vyd.
4°, 159 str., 12 bar. celostr. ilustr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Tři ilustrační přílohy uvolněny z knižního bloku a následně běžnou manipulací poškozeny na okrajích. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ67407> Cena: 330,- Kč

ANDREJEV, Leonid: JIDÁŠ IŠKARIOTSKÝ A JINÍ.
Přel. Stanislav Minařík.
Praha, Alois Srdce, 1918.
8°, 94 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56318> Cena: 155,- Kč

ANDREJEV, Leonid: POVÍDKA O SEDMI OBĚŠENÝCH.
Přel. Ludmila Dušková, předml. Jarmila Fromková, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, 137 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 177. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ51399> Cena: 80,- Kč

APULEIUS, Lucius: PROMĚNY ČILI ZLATÝ OSEL.
Přel. Ferdinand Stiebitz, ilustr. Cyril Bouda.
Praha, B. Kočí, 1928.
8°, 274 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok nerozřezán. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ36517> Cena: 330,- Kč

( ARIOSTO, Ludovico )
ARIOST'S RASENDER ROLAND.
Neu übersetzt von Hermann Kurtz, illustr. Peter Carl Geissler.
Stuttgart u. Pforzheim, Hoffmann u. Dennig Finck, 1840 - 41.
8°, 3 Bde. Halbleder der Zeit hellbraun, Rückentitel und reicher floraler Rückenvergoldung, marmorierte Deckel, grün und dunkelgrau.
Bd. 1.  S. 456 mit 1 Stahlstich in Front.
Stempel und zwei Unterschriften mit Daten auf Titelblatt, vorderer Innendeckel mit
Exlibris. Papier etwas stockfleking. Deckel leicht berieben.
Bd. 2.  S. 468 mit 1 Stahlstich in Front.
Stempel und zwei Unterschriften mit Daten auf Titelblatt, vorderer Innendeckel mit
Exlibris. Papier etwas stockfleking. Deckel leicht berieben.
Bd. 3.  S. 474 mit 1 Stahlstich in Front.
Stempel und zwei Unterschriften mit Daten auf Titelblatt, vorderer Innendeckel mit Exlibris. Papier etwas stockfleking. Deckel leicht berieben.
Sehr gut erhalten.

<Code: BZ58346> Preis: 1800,- CZK

AUCASSIN A NICOLETTA.
Přel. Adolf Holk.
Praha, Jan Laichter, 1909.
8°, 52 str. Pův. brož.
Žeň z literatur, sv. 21. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ26417> Cena: 35,- Kč

AUCASSIN A NICOLETTA.
Přel. Hanuš Jelínek, přebal a graf. úpr. Lucie Weisbergrová.
Praha, Odeon, 1969.
8°, 68 str. Pův. brož. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 271. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ69014> Cena: 40,- Kč
AUCASSIN A NICOLETTA. Starofrancouzská povídka.
Přel. a úvod. studii naps. O. F. Babler, ilustr. a graf. úpr. Petr Dillinger.
Zbraslav, Eduard Beaufort, 1947.
8°, 70 str. Vaz. pův. ppl.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ69013> Cena: 130,- Kč
BABEL, Isaak: RUDÁ JÍZDA.
Přel. a předml. naps. Jan Zábrana, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 199 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 352. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ50068> Cena: 130,- Kč
BARRÉS, Maurice: KOLETTA BAUDOCHEOVÁ. Příběh městské dívky.
Přel. Emanuel Blahovec.
Praha, Kamilla Neumannová, 1910.
8°, 102 str. Pův. brož.
Knihy dobrých autorů, sv. 67. - Obálka se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ70041> Cena: 120,- Kč

BENGTSSON, Frans Gunnar: ZRZAVÝ ORM.
Plavci na západ. Doma a znovu na lodi.
Přel. Nina Neklanová a Božena Kollnová-Ehrmannová, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Kopřiva, ilustr. Adolf Born.
Praha, Odeon, 1985.
8°, 458 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 547. - Jako nové.
<Kód: BZ28951> Cena: 150,- Kč

BENSON, Robert Hugh: THE KING'S ACHIEVEMENT.
London, Burns Oates & Washbourne, no date [1944].
8°, 372 pp. Orig. all-cloth.
Very good condition.
<Code: BZ56019> Price: 25,- CZK
( BENTZEL-STERNAU, Karl Christian Ernst von)
DAS GOLDNE KALB. Eine Biographie.
Gotha, Beckerscher Buchhandlung, 1802.
8°, 2 Bde. Orig. Pap.
Bd. 1. Erster Band. 320 S.
Bd. 2. Zweyter Band. 304 S.
Erstausgabe. - Sehr gut erhalten.
<Code: BZ34516> Preis: 3600,- CZK
BIGGERS, Earl Derr: VRAŽDA V HONOLULU.
Přel. František Jungwirth, ilustr., přebal a vaz. Jaroslav Fišer, graf. úpr. Jan Wild.
Praha, Mladá fronta, 1986. 1. vyd.
8°, 221 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Smaragd, sv. 109. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ67032> Cena: 10,- Kč
( BJÖRNSON )
BJÖRNSTJERNE BJÖRNSON: POVÍDKY. Řada III.
Přel. Mil. Krausová-Lesná.
Praha, Jan Laichter, 1912.
8°, 359 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná černá, desky potaženy papírem v několika tónech šedé, plátěné rohy. - Rkp. dedikace na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ40344> Cena: 20,- Kč
BLOCH, Jean - Richard: KURDSKÁ NOC.
Přel. Edgar Knobloch, předml. Vladimír Brett, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 207 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 317. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BZ44728> Cena: 90,- Kč
BOCCACCIO, Giovanni: KOŠ ANEB BLUDIŠTĚ LÁSKY.
Přel. Josef Bartoš.
Královské Vinohrady, Sfinx, 1919.
8°, 133 str. Vaz. dob. ppl.
Nové cíle, sv. 10. Knihy milkování, lásky a vášní, sv. 1. - Vazba dobová poloplátěná zelená, desky potaženy zeleným papírem tmavějšího tónu, plátěné rohy. Obálka F. Koblihy není vevázána, list str. 97 a 98 uvolněn.
<Kód: BZ53221> Cena: 40,- Kč
BOCCACCIO, Giovanni: MALÝ DEKAMERON.
Přel. Radovan Krátký, obálky a graf. úpr. Oldřich Pošmurný.
Praha, Československý spisivatel, 1992.
8°, 2 sv. Pův. brož.
Sv. 1. MALÝ DEKAMERON 1. Aneb podoby lásky. 215 str.
Sv. 2. MALÝ DEKAMERON 2. Aneb obratnosti lásky. 195 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ46402> Cena: 90,- Kč
( BORCHERT, Wolfgang )
WOLFGANG BORCHERT. SMUTNÝ STUDENÝ SVĚT. Výbor z díla.
Sest., přel. a předml. Josef Čermák, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1976.
8°, 323 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 465. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ52622> Cena: 140,- Kč
BOULLE, Pierre: FOTOGRAF.
Přel. Tomáš Kybal, doslov Josef Hajný, fotografie Eva Hejdová, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Mladá fronta, 1970. 1. vyd.
8°, 125 str., 4 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 395. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ61061> Cena: 30,- Kč

BOY - ED., Ida: HEIMKEHRFIEBER. Roman aus dem Marineoffiziersleben.
Stuttgart, Engelhorn, 1904.
8°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1.  160 S. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt.
Bd. 2.  158 S. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt.
Engelhorns Algemeine Roman Bibliothek, 21. Jahrgang. - Einband und Buchblock fast intakter.
<Code: BZ56020> Preis: 120,- CZK

BRECHT, Bertolt: HISTORKY O PANU KEUNEROVI.
Přeložil Rudolf Vápeník, doslov Ludvík Kundera, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Bláha.
Praha, SNKLU, 1963. 1. vyd.
16°, 65 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal nepatrně ušpiněn, na zadní straně malý kousek natržen. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ11470> Cena: 80,- Kč

BRECHT, Berchtolt: TŘÍGROŠOVÝ ROMÁN.
Přel. Jaroslav Zaorálek a Břetislav Mencák, doslov Ludvík Kundera, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, SNKLU, 1962. 3. vyd.
8°, 350 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová knihovna. - Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ60345> Cena: 20,- Kč

BRINK, André: DLOUHÉ BÍLÉ SUCHO.
Přel. Eva Masnerová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Odeon, 1985. 1. vyd.
8°, 308 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Galérie moderních autorů. - Intaktní stav.
<Kód: BZ51934> Cena: 55,- Kč

BULGAKOV, Michail: ŽIVOT PANA MOLIÉRA.
Přel Alena Morávková, ilustr. Dagmar Bromová, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Lidové nakladatelství, 1979. 1. vyd.
8°, 181 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ23490> Cena: 80,- Kč

BULWER-LYTTON, Edward George Earle: ERNEST MALTRAVERS.
Leipzig, B. Tauchnitz jun., 1842.
8°, 388 pp. Orig. half leather.
Collection of British Authors, vol. 18. - Orig. publisher's brown half leather with brown cloth boards, spine decorated in gilt, marbled edges. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: BZ34517> Price: 1200,- CZK

BULWER-LYTTON, Edward George Earle: THE LAST DAYS OF POMPEII.
Illustr. Hablot Knight Browne.
London, New York and Melbourne, Ward, Lock & Co., Limited, no date [contains preface to 1834 and 1850 editions].
8°, 400 pp., 3 b/w plates. Contemporary half leather.
Contemporary black half leather, spine decorated in gilt, leather corners, grey cloth boards, marbled endpapers, top edge gilt. Small stain to edges. Ownership signature and stamp on title-page. Very good condition.
<Code: BZ25278> Price: 1100,- CZK
( BÜRGER, Gottfried August )
PŘÍHODY BARONA PRÁŠILA. Vykládá se o pozoruhodných a nevšedních dobrodružstvích loveckých, válečných i z cest, jak je podle jeho vlastního vypravování zapsali G. A. Bürger a W. Beck.
Přel. B. Beneš-Buchlovan, ilustr. A. Moravec.
Praha, Josef Hladký, 1924.
8°, 193 str. Vaz. pův. ppl.
Pěkné čtení mládeži, sv. 1. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně téměř intaktní až intaktní.
<Kód: BZ36117> Cena: 450,- Kč

CALDWELL, Erskine: TABÁKOVÁ CESTA. BOŽÍ POLÍČKO. TRÁPENÍ V ČERVENCI.
Přel. A. J. Šťastný, doslov Jaroslav Hornát, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Odeon, 1966. 1. vyd.
8°, 437 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 226. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ48772> Cena: 90,- Kč

CERVANTES SAAVEDRA, Miguel de: DUCHAPLNÝ RYTÍŘ DON QUIJOTE DE LA MANCHA. I. S původními dřevoryty Q. Manesa.
Přel. Hugo Kosterka, 51 pův. dřev. Q. Manes.
Praha, Družstevní práce, 1924.
8°, 251 str. Vaz. pův. pkž.
Živé knihy, sv. 8. - Vazba původní nakladatelská, polokožená hnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy tmavě šedým papírem, zlacená viněta na přední desce, drobné kožené rohy. - Kožené části vazby místy se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ38162> Cena: 380,- Kč
CERVANTES SAAVEDRA, Miguel de: DUCHAPLNÝ RYTÍŘ DON QUIJOTE DE LA MANCHA. II. S původními dřevoryty Q. Manesa.
Přel. Hugo Kosterka, 26 pův. dřev. Q. Manes.
Praha, Družstevní práce, 1924.
8°, 303 str. Vaz. pův. pkž.
Živé knihy, sv. 11. - Vazba původní nakladatelská, polokožená hnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy tmavě šedým papírem, zlacená viněta na přední desce, drobné kožené rohy. - Kožené části vazby místy se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ38163> Cena: 240,- Kč

COOLEN, Antoon: TEMNÉ SVĚTLO.
Přel. J. R. Vonka, přebal, vaz. a front. Toyen.
Praha, Plzákovo nakl., 1942.
8°, 280 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Nesmrtelní našeho věku. - První vydání. - Přebal se znaky mírného použití, na zadní str. razítko knihkupce. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ41541> Cena: 120,- Kč

( ČECHOV, Anton Pavlovič )
A. P. ČECHOV: "A CHCE SE ŽÍT..."
Přel. Vojtěch Gaja, Martin Šíma a Anna Zahradníčková, kresba na vaz. a na titulu Jindřich Mahelka.
Praha, Vyšehrad, 1949.
8°, 745 str. Vaz. pův. cpl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ69327> Cena: 120,- Kč
( ČECHOV, Anton Pavlovič )
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV. ČTYŘI OSUDY.
Přel. Emanuel Frynta a Jaroslav Hulák, ilustr. Benjamin M. Basov, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1984.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ70362> Cena: 90,- Kč
( ČECHOV, Anton Pavlovič )
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV. HOŘKÉ HUMORESKY.
Sest., přel. a doslov naps. Jaroslav Hulák, ilustr. Bohumil Franc, přebal, předsádka, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Lidové nakl., 1980.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Trojka, velká řada, sv. 31. - V textu množství čb. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ70363> Cena: 170,- Kč
( DE COSTER, Charles )
CHARLES DE COSTER. VÝBOR Z DÍLA VE DVOU SVAZCÍCH.
Přel. Jaroslav Zaorálek, Pavel a Olga Bojarovi, pozn. Alena Hartmanová, ilustr. a přebaly Vojtěch Tittelbach, vaz. Lucie Weisbergrová, graf. úpr. Václav Rein.
Praha, SNKLHU, 1953.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1.  FLANDERSKÉ LEGENDY. SVATEBNÍ CESTA. 304 str.
Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
Sv. 2.  ČTENÍ O ULENSPIEGELOVI, O JEHO REKOVNÝCH, VESELÝCH A SLAVNÝCH PŘÍHODÁCH A O LAMMOVI GOEDZAKOVI V ZEMI FLANDERSKÉ A JINDE. 492 str.
Přebal se znaky použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ58944> Cena: 40,- Kč
DENKER, Henry: LÉKAŘI.
Přel. Eva Masnerová, ilustr. Milan Erazim, přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Pošmurný.
Praha, Svoboda, 1984. 1. vyd.
8°, 363 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ67590> Cena: 10,- Kč
( DICKENS, Charles )
THE LIFE AND ADVENTURES OF NICHOLAS NICKLEBY BY CHARLES DICKENS.
Illustr. Robert Seymour.
London, Chapman & Hall, no date [189?]
8°, 515 pp., 8 full page illustr. plate. Orig. all-cloth, dark red.
Globus-Bibliothek, Doppelband, English. - Very good condition.
<Code: BZ45810> Price: 290,- CZK

DOSTOJEWSKI, F. M.: DIE BRÜDER KARAMASOFF.
Übersetz Karl Nötzel.
Leipzig, Insel, ohne Jahr [1921].
8°, 3 Bd. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. Erster Band. 515 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock in sehr gut Zustand.
Bd. 2. Zweiter Band. 423 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock in sehr gut Zustand.
Bd. 3. Dritter Band. 485 S.
Einband in sehr gut Zustand, Unterschrift mit Daten auf Titelblatt, Buchblock in sehr gut Zustand.
<Code: BZ45051> Preis: 120,- CZK

DOSTOJEVSKIJ, Fjodor Michajlovič: CHUDÍ LIDÉ. HRÁČ.
Přel. Zdeňka Bergrová a Ruda Havránková, ilustr. Karel Tessig, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Lidové nakl., 1979.
8°, 239 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ70364> Cena: 140,- Kč

DOUGHTYOVÁ, Louise: OHNĚ V TEMNOTĚ.
Přel. Jiří Ogrocký, obálka Eliška Mikšová.
Brno, Barrister & Principal, 2007. 1. vyd.
8°, 317 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: BZ11099> Cena: 170,- Kč
DOWSON, Ernest: VZPOMÍNKY EGOISTOVY.
Přel. Ivan Hejm, předmluva Arth. Symonse.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1912.
8°, 80 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, roč. 11, sv. 3. - Obálka se znaky nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<<Kód: BZ45393> Cena: 190,- Kč
DYGASINSKI, Adolf: HODY ŽIVOTA. Povídka.
Přel. Marie Calma, ilustr. Antoni Gawinski.
Brno, Barvič & Novotný, bez data vyd. [1911]. 2. vyd.
8°, 180 str., 9 jednobarev. vyobr. na příl. Vaz. pův. celopl. modrá, zlac. popis na hřbetu, slepotisk a zlacení na před. desce.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ35121> Cena: 450,- Kč
EDSCHMID, Kasimir: ŠESTERO ÚSTÍ. Povídky.
Přel. Bohuslav Reynek, ilustr. a graf. úpr. Vlastislav Hofman.
Praha, Ladislav Kuncíř, 1920.
8°, 109 str. Nedokončená, dobová vazba - ořezaný knižní blok se zlacenou horní ořízkou.
Obálka není vevázána. Makulatury ušpiněny, knižní blok intaktní. Dobrý stav.
<Kód: BZ46303> Cena: 160,- Kč
ERENBURG, Ilja: NEOBYČEJNÁ DOBRODRUŽSTVÍ JULIA JURENITA A JEHO ŽÁKŮ.
Přel. Vlasta a Jaroslav Tafelovi, doslov Jiří Taufer, ilustr. Adolf Hoffmeister, typo Vladimír Šmerda.
Praha, Odeon, 1966.
8°, 208 str., 16 bar. vyobr. [12 rozkl.] na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 217. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ32520> Cena: 140,- Kč
ERENBURG, Ilja: NEOBYČEJNÁ DOBRODRUŽSTVÍ JULIA JURENITA A JEHO ŽÁKŮ.
Přel. Vlasta a Jaroslav Tafelovi, doslov Jiří Taufer, ilustr. Jiří Šalamoun a předsádky, přebal, vaz. a graf. úpr. Pavel Hrach.
Praha, Lidové nakladatelství, 1984.
8°, 461 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Trojka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ63091> Cena: 120,- Kč

ERENBURG, Ilja: PÁD PAŘÍŽE.
Přel. Raisa Novotná, Ilustr. Josef Liesler, přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Mladá fronta, 1963.
8°, 484 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 19. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ8549> Cena: 50,- Kč
ERENBURG, Ilja: PÁD PAŘÍŽE. Román.
Přel. Raisa Novotná, přebal Karel Teissig, graf. úpr. František Mašek.
Praha, Práce, 1947.
8°, 614 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ34218> Cena: 80,- Kč

ERSKINE, John: ZAČÁTEK CESTY.
Přel. Drahomíra Hlínková, doslov Eva Masnerová, graf. úpr., přebal a vaz. Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 405 str., 8 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ18717> Cena: 60,- Kč

ERSKINE, John: ZAČÁTEK CESTY.
Přel. Drahomíra Hlínková, doslov Eva Masnerová, graf. úpr., přebal a vaz. Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 405 str., 8 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Intaktní stav.
<Kód: BZ17540> Cena: 95,- Kč

( EZOP )
V. R. KRAMERIUS. OBNOVENÝ EZOP ANEB NOVÉ EZOPOVY BÁJKY
Uspoř. Rudolf Havel, přebal, vaz. a graf. úpr. Zbyněk Kočvar.
Praha, Odeon, 1986.
8°, 215 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ16195> Cena: 90,- Kč

FAULKNER, William: POBERTOVÉ.
Přel. Jiří Valja, přebal a vaz. Karel Vodák, graf. úpr. Ludmila Zapletalová.
Praha, Odeon, 1967. 2. vyd.
8°, 266 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Soudobá světová próza, sv. 222. - Přebal se znaky použití, knihovnické razítko na předním přídeští, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ60346> Cena: 10,- Kč
FRANCE, Anatole: OSTROV TUČŇÁKŮ.
Přel. Radovan Krátký, přebal a vaz. Adolf Born.
Praha, SNKU, 1963.
8°, 234 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 173. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ43286> Cena: 40,- Kč
FRANK, Bruno: CERVANTES.
Přel. Pavel Levit, přebal, graf. úpr. a vaz. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1935. 2. vyd.
8°, 280 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Živé knihy A, sv. 128. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ13023> Cena: 290,- Kč
FRANCOUZSKÉ POHÁDKY.
Charles Perrault, Marie-Catherine d´Aulnoy, Jeann-Marie Leprince de Beaumont.
Přel. František Hrubín, Tamara Sýkorová a Gustaf Francl, ilustr. Markéta Prachatická, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Odeon, 1990.
8°, 347 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 619. - Jako nové.
<Kód: BZ28954> Cena: 135,- Kč
FÜRNBERG, Louis: SETKÁNÍ VE VÝMARU.
Přel. František Marek, obálka, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Odeon, 1972. 1. vyd.
16°, 142 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Intaktní stav.
<Kód: BZ52820> Cena: 155,- Kč
FÜRNBERG, Louis: SETKÁNÍ VE VÝMARU.
Přel. František Marek, obálka, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Odeon, 1972. 1. vyd.
16°, 142 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem a ochr. folií.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ21140> Cena: 80,- Kč
GESSNER, Salomon: SCHRIFTEN. Erster Band.
Zürich, Orell, Gessner, Füesslin und Comp.,1770.
8°, 268 S. Mit Titelkupfer. Zeit Halbleder.
Zeit Halbleder, mit floraler Rückenvergoldung, fünf Bünden, leicht abgeschürft. - Unterschrift mit Daten vor und auf Smutztitel. Papier etwas stockfleking. Sehr gut erhalten.
<Code: BZ16670> Preis: 800,- CZK
GESSNER, Salomon: SCHRIFTEN. Dritter Band.
Zürich, Orell, Gessner, Füesslin und Comp.,1772.
8°, 224 S. Mit Titelkupfer und Kupfervignetten. Zeit Halbleder.
Zeit Halbleder, mit floraler Rückenvergoldung, fünf Bünden, leicht abgeschürft. - Unterschrift mit Daten vor und auf Smutztitel. Papier etwas stockfleking. Sehr gut erhalten.
<Code: BZ16671> Preis: 800,- CZK
GLINSKI: POLSKÉ BAJKY.
Přel. B. Prusík.
Praha, Jan Laichter, 1913.
8°, 102 str. Vaz. pův. pap.
Žeň literatur, sv. 48. - Číslo evidenční a podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ49011> Cena: 110,- Kč
GREENE, Graham: HONORÁRNÍ KONZUL. DOKTOR FISCHER ZE ŽENEVY ANEB VEČÍREK S TŘASKAVINOU.
Přel. František Frölich a Hana Žantovská, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1987. 1. vyd.
8°, 356 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 575. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ13156> Cena: 20,- Kč
GRIMM, Gebrüder: KINDER UND HAUSMÄRCHEN.
Ilustr. Dagmar Berková.
Praha, SPN, 1965.
8°, 125 S., 5 farb. Abb. und 39 S. Wörterbuch. Orig. Einband.
Sehr gut erhalten.
<Kód: BZ2198> Preis: 50,- CZK

GRIN, Alexandr: NACHOVÉ PLACHTY.
Přel. Miloš Noha, přebal, vaz. a front. Vojtěch Kubašta.
Praha, Svobodné slovo - Melantrich, 1958.
8°, 469 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ51327> Cena: 140,- Kč

( HAUFF, Wilhelm )
WILHELM HAUFFS SÄMTLICHE WERKE. In sechs Bänden. Mit Bildnis und einer Biographie Hausffs von Adolf Stern.
Leipzig, Max Hesse, ohne Jahr [um 1905].
8°, 2 Bde. Orig. Ganzleiwand mit Jugendstilornamentik.
Bd. 1.  Erster Band 228 S. mit Porträt in Frontispice. Zweiter Band 304 S. Dritter Band 224 S.
Unterschrift mit Daten auf Titelblatt und Inhalt. Sehr gut erhalten.
Bd. 2.  Vierter Band 192 S. Fünfter Band 288 S. Sechster Band 254 S. 
Unterschrift mit Daten auf Titelblatt und Inhalt. Sehr gut erhalten.
<Kód: BZ12406> Preis: 400,- CZK

( HESSE, Hermann )
HERMANN HESSE. KLINGSOROVO POSLEDNÍ LÉTO A JINÉ PRÓZY.
Přel. Karel Čechák a Rio Preisner, předml. Eduard Golstücker, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 244 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 273. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BZ44736> Cena: 130,- Kč
HEWLETT, Maurice: ROZKOŠNÁ LÁSKA.
Přeložil Daďa Chaloupka, předmluva H. D. Davraye a B. Kozakiewicz.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1909.
8°, 80 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, roč. 8, sv. 2. - Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ45401> Cena: 190,- Kč
HOCHHUTH, Rolf: LÁSKA V NĚMECKU.
Přel. Hanuš Karlach, doslov Milan Richter, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Lutterer.
Praha, Svoboda, 1984. 1. vyd.
8°, 283 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ13160> Cena: 20,- Kč

HORNUNG, E. W.: RAFFLES THE AMATEUR CRACKSMAN.
London, Readers Library Publishing Company, no date [1921].
8°, 253 pp. Orig. all-cloth.
Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Kód: BZ38124> Cena: 80,- CZK

HOUGHTON, Claude: CHRISTINA.
Leipzig, Bernhardt Tauchnitz, no date [1936].
8°, 236 pp. Orig. pap.
Tauchnitz Edition of British and American Authors, vol. 5251. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Kód: BZ31295> Price: 90,- CZK
HUGO, Victor: DĚLNÍCI MOŘE.
Přel. Bohuslav Rovenský, ilustr. Jan Zrzavý, graf. úpr. Zdeněk Sklenář.
Praha, SNKLHU, 1960.
8°, 374 str., 12 bar. celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ47205> Cena: 65,- Kč
HUGO, Victor: DĚLNÍCI MOŘE.
Přel. Bohuslav Rovenský, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1969.
8°, 420 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová knihovna. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ60726> Cena: 30,- Kč
HUGO, Victor: DER GLÖCKNER VON NOTRE DAME.
Übersetz von André Kerr.
Berlin, Schreiter, ohne Jahr [um 1928].
8°, 392 S. Orig. Ganzleiwand ohne Umschlag.
Einband in sehr gut erhalten. Unterschrift mit Daten und Exlibris.
<Kód: BZ37256> Preis: 25,- CZK
HUSAJN, Taha: VOLÁNÍ HRDLIČKY.
Přel. Ivan Hrbek, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 185 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 336. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ10039> Cena: 90,- Kč
CHAMISSO, Adalbert von: PODIVUHODNÝ PŘÍBĚH PETRA SCHLEMIHLA.
Přel. Jiří Konůpek, ilustr. a přebal Jan Konůpek, typo Josef Sonberg.
Praha, Václav Petr, 1941.
8°, 104 str., 16 čb. celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Atom, sv. 117. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ28002> Cena: 140,- Kč
CHAMISSO, Adalbert von: PODIVUHODNÝ PŘÍBĚH PETRA SCHLEMIHLA.
Přel. Oskar Reindl, doslov Jiří Stromšík, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Odeon, 1981.
16°, 182 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Skvosty německé literatury. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ60099> Cena: 95,- Kč

CHEDIDOVÁ, Andrée: ŠESTÝ DEN.
Přel. Josef Pospíšil, doslov Jaroslav Putík, obálka a graf. úpr. Jiří Balcar.
Praha, SNKLU, 1962. 1. vyd.
8°, 128 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ57649> Cena: 25,- Kč

IUVENALIS, Decimus Iunius: SATIRY.
Přel. Z. K. Vysoký, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1972.
8°, 315 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 13. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ21013> Cena: 85,- Kč
JACKSON, Charles: ZTRACENÝ WEEKEND.
Přel., pozn. a doslov Vilém Werner, přebal Eduard Hofman
Praha, ELK, 1948. 1. vyd
8°, 271 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Svět, výběrová řada. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ34623> Cena: 160,- Kč

JAMMES, Francis: ANÝZOVÉ JABLKO.
Přel. J. O. Novotný, obálka Cyril Bouda.
Praha, Srdce, bez data vyd.
8°, 77 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ34221> Cena: 95,- Kč
JOUVE, Jean Piere: HEKATÉ.
Přel. Růžena Thonová, obálka F. Muzika.
Praha, S. V. U. Mánes, 1932.
8°, 197 str. Pův. brož.
Knihy Mánesa, sv. 9. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ27638> Cena: 85,- Kč
( JOVKOV, Jordan )
JORDAN JOVKOV. STAROPLANINSKÉ POVĚSTI.
Přel. Zdeněk a Věra Urbanovi, uspoř. a předml. Zdeněk Urban, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 128 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 298. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ21693> Cena: 90,- Kč

JOYCE, James: PORTRÉT UMĚLCE V JINOŠSKÝCH LETECH.
Přel. Aloys Skoumal, předml. Miroslav Jindra, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1983.
8°, 300 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 517. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ52627> Cena: 140,- Kč

KAFKA, Franz: AMERIKA.
Přel. Dagmar Eisnerová, předml. Pavel Reimann, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1962.
8°, 353 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 275. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ10040> Cena: 95,- Kč

KAFKA, Franz: ZÁMEK.
Přel. Vladimír Kafka, přebal a vaz. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1989. 4. vyd.
8°, 405 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová knihovna. - Přebal v téměř intaktním stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ51454> Cena: 160,- Kč
KASSAK, Fred: V NEDĚLI SE NEPOHŘBÍVÁ.
Přel. Eva Hapnerová, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Mladá fronta, 1964. 1. vyd.
8°, 96 str. Pův. brož.
Kapka, sv. 71. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ67591> Cena: 10,- Kč
KAŽDÝ CHVILKU TAHÁ PILKU.
Na motivy starých bajek vypravuje Jaromír Jech.
Ilustr. Eva Natus-Šalamounová, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1988. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 163. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ32314> Cena: 35,- Kč
KELLER, Gottfried: SEDM LEGEND.
Přel. Bedřich Beneš-Buchlovan, dřevoryty Karel Němec.
Praha, Josef Hladký, 1924.
8°, 94 str. Vaz. dob. ppl.
Kruh 1000, sv. 1. - Vazba dobová poloplátěná šedá, zlacený popis a ozdobné horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech fialové a hnědé, menší plátěné rohy, šedá horní ořízka. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ41137> Cena: 185,- Kč
KEROUAC, Jack: ANDĚLÉ PUSTINY.
Přel. a pozn. Edita Drozdová, přebal Petr Palarčík, typo Jaroslava Slavíková.
Olomouc, Votobia, 1995.
8°, 328 str. Vaz. pův. lamino s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: BZ43120> Cena: 170,- Kč
KESEY, Ken: VYHOĎME HO Z KOLA VEN.
Přel. Jaroslav Kořán, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Odeon, 1988. 3. vyd.
8°, 274 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: BZ16672> Cena: 90,- Kč Rezervováno

KINGSLEY, Charles: VZHŮRU PŘES OCEÁN.
Vyprávění o cestách sira Amyase Leigha, rytíře z Burroughu v hrabství Devonském, za vlády Její královské Milosti královny Alžběty.
Přel. Slávka Pobertová, ilustr. František Turek, přebal, vaz. a graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Práce, 1980.
8°, 509 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Živé dědictví. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ24518> Cena: 110,- Kč

KIPLING, Rudyard - BALESTIER, Wolcott: NAULAHKA, DAS STAATSGLÜCK.
Erster Band.
Übersetzt Emmy Becher.
Stuttgart, Engelhorn, 1900.
8°, 166 S. Orig. Ganzleiwand.
Engelhorns Algemeine Roman Bibliothek, 16. Jahrgang. - Einband sehr gut erhalten. Buchblock fast intakter.
<Code: BZ56023> Preis: 25,- CZK

KOLOWRAT, Ernest: ZPOVĚDI NEVĚDOMÉHO HŘÍŠNÍKA.
Z angl. přel. Ivana Jílovcová-Fieldová, přebal a typo Vladimír Nárožník.
Praha, Český spisovatel, 1995.
8°, 265 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: BZ57432> Cena: 130,- Kč

( KRASZEWSKI, Józef Ignacy )
ULANA. Povídka z Podlesí od J. I. Kraševského.
Přel. Coelestin Frič.
Praha, Otto, bez data vyd. [kol. 1885].
8°, 156 str. Vaz. dob. pkž.
Spisy pro zábavu a poučení, sv. 44. - Vazba dobová polokožená černá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, kožené rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ48135> Cena: 450,- Kč

KRISTEN, Tom: ZMIZELÉ OBLIČEJE.
Sest. a přel. František Frölich, obálka a graf. úpr. Miroslav Habr.
Praha, SNKLU, 1962. 1. vyd.
8°, 101 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ61074> Cena: 20,- Kč
LAGERKVIST, Pär: TRPASLÍK.
Přel. a předml. naps. Radko Kejzlar, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 201 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 342. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní
<Kód: BZ50069> Cena: 80,- Kč
LANGERLÖF, Selma: CHRISTUSLEGENDEN.
Übertr. Francis Maro.
München, Albert Langen, ohne Jahr.
8°, 264 S. Orig. Pap.
Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Sehr gut erhalten.
<Code: BZ19164> Preis: 180,- CZK
LONDON, Jack: BÍLÝ DEN.
Přel. A. J. Šťastný, pozn. Olga Špilarová, ilustr. Zdeněk Majzner, přebal a vaz. Karol Rosmány, graf. úpr. Vladimír Vácha.
Praha, Mladá fronta, 1978. 1. vyd.
8°, 319 str., 16 str. ilustr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 297. - Intaktní stav.
<Kód: BZ70384> Cena: 80,- Kč
LORRAIN, Jean: PAN DE BOUGRELON.
Přeložil a úvod napsal Jarmil Krecar.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1912.
8°, 93 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, ročník 11, sv. 4. - Obálka se znaky mírného použití, v horní a dolní části hřbetu poškozeno. Dobrý stav.
<Kód: BZ45399> Cena: 145,- Kč
LÚKIÁNOS: O BOZÍCH A LIDECH.
Přel. Václav Bahník, Milada Říhová a Ladislav Varcl, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1981. 1. vyd.
8°, 398 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 45. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ12641> Cena: 100,- Kč
LÚKIANOS: PRAVDIVÉ VÝMYSLY.
Přel. Ladislav Varcl, Zdeněk K. Vysoký a Václav Bahník, doslov Alena Frolíková, ilustr. Adolf Born, typo Milan Kopřiva.
Praha, Odeon, 1983.
8°, 222 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 479. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ36299> Cena: 70,- Kč

LÚKIANOS: PRAVDIVÉ VÝMYSLY.
Přel. Ladislav Varcl, Zdeněk K. Vysoký a Václav Bahník, doslov Alena Frolíková, ilustr. Adolf Born, typo Milan Kopřiva.
Praha, Odeon, 1983.
8°, 222 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 479. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ51419> Cena: 120,- Kč

LÚKIÁNOS: ŠLEHY A ÚSMĚVY.
Sest. a přel. Ladislav Varcl, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1969. 1. vyd.
8°, 312 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 3. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ53619> Cena: 110,- Kč

LÚKIÁNOS: ŠLEHY A ÚSMĚVY.
Sest. a přel. Ladislav Varcl, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1969. 1. vyd.
8°, 312 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ36263> Cena: 90,- Kč

MACAULAY, Rose: CREWSKÝ VLAK. Román.
Přel. Miloslav Houska, obálka a vaz. Josef Čapek.
Praha, Družstevní práce, 1929.
8°, 235 str. Vaz. pův. nakl., cpl. s veváz. obálkou.
Živé knihy A. - Intaktní stav.
<Kód: BZ55081> Cena: 480,- Kč
MAILER, Norman: OHEŇ NA MĚSÍCI.
Přel. a doslov naps. Michael Žantovský, přebal, vaz. a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
8°, 414 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Galérie moderních autorů. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ51935> Cena: 60,- Kč

MARTIN DU GARD, Roger: STAROSVĚTSKÁ FRANCIE.
Přel. Břetislav Štorm, doslov A. J. Liehm, ilustr. Eduard Hájek, přebal Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 122 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Ilustrované novely, sv. 88. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ14500> Cena: 40,- Kč

MARRYAT, Captain: THE PRIVATEER´S - MAN. One hundred years ago.
Leipzig, B. Tauchnitz jun., 1846.
8°, 302 pp. Orig. half leather.
Collection of British Authors, vol. 56. - Orig. publisher's brown half leather with brown cloth boards, spine decorated in gilt, marbled edges. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: BZ25279> Price: 1300,- CZK
MATTHEWS, Jack: KOUZLO OSOBNOSTI.
Přel. Gabriela Nová, obálka Adolf Born.
Praha, Odeon, 1976. 1. vyd.
8°, 218 str. Pův. brož.
Čtení na dovolenou, sv. 12. - Dvě skvrny na zadní straně obálky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ69331> Cena: 5,- Kč

MATTHIESSEN, Peter: HRÁČI NA VINICI PÁNĚ.
Přel. a doslov naps. Šimon Pellar, přebal, vaz. a graf. úpr. Drahomíra Macounová.
Praha, Odeon, 1983. 1. vyd.
8°, 354 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 498. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ14511> Cena: 20,- Kč

MAUGHAM, Somerset W.: VESELICE ANEB KOSTLIVEC VE SKŘÍNI.
Přel. Irena Moravcová, přebal a graf. úpr. Vladimír Janský.
Praha, Práce, 1975. 1. vyd.
8°, 218 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Erb, modrá řada. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ67592> Cena: 25,- Kč
MAURIAC, Francois: KLUBKO ZMIJÍ.
Přel. Josef Heyduk, předml. Helena Vondrášková, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 222 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 299. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ51694> Cena: 60,- Kč
MAUROIS, André: UTRPENÍ MLADÉHO WERTHERA.
Přel. Jindřich Hořejší.
Praha, Adolf Synek, 1930.
8°, 40 str. Vaz. pův. pap.
Omnia, sv. 2. - Vazba se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ65328> Cena: 60,- Kč
MAY, Karel: POUŠTÍ A PRÉRIÍ.
Přel. Alena Hartmanová, doslov Jan Ryska, ilustr. Zdeněk Burian, obálka Jan Žbánek.
Praha, Albatros, 1987.
8°, 211 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: BZ67593> Cena: 30,- Kč

MERESCHKOWSKI, Dimitri Sergejewitsch: LEONARDO DA VINCI.
Historischer Roman aus der Wende des fünfzehnten Jahrhunderts.
Übersetz Carl von Gütschow.
Berlin, Deutsche Buch-Gemeinschaft, ohne Jahr.
8°, 3 Bd. Halblederbände der Zeit mit Goldprägung am Buchrücken.
Bd. 1. S. 383.
Einband in sehr gut Zustand, Buchblock fast intakter.
Bd. 2. S. 384 - 762.
Einband in sehr gut Zustand, Buchblock fast intakter.
<Code: BZ45055> Preis: 220,- CZK

MEYER - SCHARFFENBERG, Fritz: LÁSKA JOHANY OLSENOVÉ.
Přel. Jana Pecharová, přebal a vaz. Leo Novotný, graf. úpr. Milan Albich.
Praha, Lidové nakl., 1980. 1. vyd.
8°, 254 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihy srdce, sv. 82. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ67033> Cena: 10,- Kč

MŇAČKO, Ladislav: JAK CHUTNÁ MOC.
Přel. Gustav Hajčík a Zdeněk Koňák, obálka Josef Kalousek.
Praha, Československý spisovatel, 1968.
8°, 171 str. Pův. brož.
První vydání - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ15873> Cena: 70,- Kč

MŇAČKO, Ladislav: JAK CHUTNÁ MOC.
Přel. Gustav Hajčík a Zdeněk Koňák, obálka Josef Kalousek.
Praha, Československý spisovatel, 1968.
8°, 171 str. Pův. brož.
První vydání - Obálka se znaky použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ61064> Cena: 10,- Kč
MNAČKO, Ladislav: NOČNÍ ROZHOVOR.
Přel. Gustav Hajčík a Zdeněk Koňák, obálka a graf. úpr. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd.
8°, 218 str. Pův. brož.
Spirála. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ15020> Cena: 60,- Kč
MŇAČKO, Ladislav: SMRT SI ŘÍKÁ ENGELCHEN.
Přel. Zuzana Bělinová, obálka, titulní kresba a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Mladá fronta, 1961.
8°, 229 str. Pův. brož.
Kapka, sv. 40. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ11133> Cena: 40,- Kč
MŇAČKO, Ladislav: SMRT SI ŘÍKÁ ENGELCHEN.
Přel. Zuzana Bělinová, doslov Břetislav Truhlář, ilustr. Karel Teissing, přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Naše vojsko, 1962.
8°, 296 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 9. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ26416> Cena: 60,- Kč
MŇAČKO, Ladislav: WIE DIE MACHT SCHMECK. Roman.
Übert. Erich Bertleff.
Wien und Müchen, Fritz Molden, ohne Jahr [1967].
8°, 270 S. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Umschlag in sehr gut erhalten, Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: BZ11092> Preis: 90,- CZK
NESTROY, Johann: AFORISMY.
Přel. Taťána Peřinová, ilustr. Václav Pokorný, typo Antonín Sochůrek.
Praha, Podroužek, 1942.
8°, 26 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ28961> Cena: 190,- Kč
NOURISSIER, Francois: HÁJEMSTVÍ V OBLACÍCH.
Přel. Věra Dvořáková, doslov Jaroslav Fryčer, přebal, vaz. a graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Odeon, 1986. 1. vyd.
8°, 537 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová próza, sv. 391. - Jako nové.
<Kód: BZ48775> Cena: 110,- Kč
NOWAK, Měrćin: VYPRÁVĚNÍ LUŽICKÉHO VŠUDYBYLA.
Přel. Zora Beránková, předml. Antonín Frinta, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 227 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 345. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ51720> Cena: 180,- Kč

O MODRÉ VOLAVCE.
Pohádky Indiánů Severní Ameriky vypravuje Oldřich Kašpar.
Ilustr. Eva Bednářová, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1984. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ32315> Cena: 35,- Kč

O MODRÉ VOLAVCE.
Pohádky Indiánů Severní Ameriky vypravuje Oldřich Kašpar.
Ilustr. Eva Bednářová, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1984. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ17542> Cena: 30,- Kč

O MOUDRÉ PASTÝŘCE.
Na motivy burjatských lidových pohádek vypráví Jaroslava Bitzanová.
Ilustr. Marie Červenková, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1987. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 159. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ32317> Cena: 30,- Kč

O RYBÁŘSKÉ DÍVCE A MOŘSKÉM MUŽI.
Na motivy irské pohádky vypravuje Zdeňka Psůtková.
Ilustr. Michal Kudělka, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 169. - Intaktní stav.
<Kód: BZ32318> Cena: 35,- Kč

ONDREJOV, Ľudo: ZBOJNICKÁ MLADOST.
Přel. Marie Kornelová, přebal, předsádky a ilustr. Osvald Klapper.
Praha, SNDK, 1966. 3. vyd.
8°, 199 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu 55 barevných kreseb. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: BZ64103> Cena: 180,- Kč

ORLAN, Pierre Mac: KREV. MARKÉTA NOCI.
Přel. Věra Petříková, obálka Ladislav Süss.
Praha, Vlad. Čečelín, 1927.
8°, 111 str. Pův. brož.
Průlom, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ55629> Cena: 390,- Kč
ORLAN, Pierre Mac: NÁBŘEŽÍ MLH.
Přel. Marie Janů, Růžena Steklačová a Gréta Mašková, doslov Jaroslav Fryčer, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Nárožník.
Praha, Odeon, 1983.
8°, 363 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ21769> Cena: 50,- Kč
PAIVA, Marcelo Rubens: BYL JSEM DAUN.
Přel. Alena Mrázová.
Praha, Mladá fronta, 1992.
8°, 182 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: BZ67597> Cena: 30,- Kč
PAUSTOVSKIJ, Konstantin: LERMONTOV.
Přel. Ervína Moisejenková, doslov Kamil Bednář, ilustr. Pavel Šimon, obálka a graf. úpr. Method Kaláb.
Praha, Svět sovětů, 1956. 1. vyd.
8°, 54 str. Pův. brož.
Jako nové.
<Kód: BZ12114> Cena: 90,- Kč
PAUSTOVSKIJ, Konstantin: ROMANTICI.
Přel. Zdenka Psůtková, ilustr. Vladimír Tesař, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Mladá fronta, 1968. 2. vyd.
8°, 200 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Kapka, ilustrovaná řada, sv. 71. - Přebal se znaky použití, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ13167> Cena: 10,- Kč
PAUSTOVSKIJ, Konstantin: O SAMOTĚ S PODZIMEM.
Přel. Zdeňka Psůtková, graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Albatros, 1982. 1. vyd.
8°, 328 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
KMČ. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ15136> Cena: 55,- Kč
PERRAULT, Charles: POHÁDKY.
Přel. František Hrubín, ilustr. Jiří Trnka, graf. Úpr. Václav Rein.
Praha, SNKLHU, 1960.
8°, 155 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Nesmrtelní, sv. 47. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ14428> Cena: 155,- Kč
PETRONIUS: HOSTINA U TRIMALCHIONA.
Přel. Karel Hrdina, předml. Bořivoj Borecký, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 80 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 208. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ36038> Cena: 50,- Kč

PETRONIUS: SATIRIKON.
Milostné a veselé příhody Encolpia a jeho přátel za doby Neronovy.
Přel. Karel Hrdina, Radislav Hošek a Ferdinand Stiebitz , přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1971.
8°, 197 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 9. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ16733> Cena: 50,- Kč
PETRONIUS: SATIRIKON.
Milostné a veselé příhody Encolpia a jeho přátel za doby Neronovy.
Přel. Karel Hrdina, Radislav Hošek a Ferdinand Stiebitz , přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1971.
8°, 197 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 9. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ37470> Cena: 60,- Kč
PĚT PORTUGALSKÝCH NOVEL. Mário de Sá-Carneiro. Branquinho da Fonseca. Carlos de Oliveira. Ferreira de Castro. Hélia Correia.
Uspoř. Pavla Lidmilová, přel. Marie Adámková, Vlasta Dufková, Pavla Lidmilová a Eugen Spálený. Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1987.
8°, 291 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ14400> Cena: 10,- Kč
PIRANDELLO, Luigi: SVATEBNÍ NOC.
Přel. Václav Bahník, přebal a vaz. Magdaléna Urbánková-Martínková, graf. úpr. Vladimír Hübl.
Praha, Melantrich, 1989.
8°, 277 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Panoráma, sv. 76. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ67035> Cena: 10,- Kč
POHÁDKA O ŠŤASTNÉM CHÁNSTVÍ.
Na motivy kalmyckých pohádek vypravuje Olga Krejčová.
Ilustr. Jiří Běhounek, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1984. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 144. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ32321> Cena: 20,- Kč
POHL, Frederik: THE MERCHANTS' WAR.
Jacket artwork Izumi Inoue.
New York, St. Martins' Press, 1984. 1. ed.
8°, 206 pp. Hardcover with jacket .
Very good condition.
<Code: BZ58207> Price: 90,- CZK
PRÉVOST, Antoine Francois: MANON LESCAUT.
Přel. Jaroslava Votrubová-Koutecká, ilustr. a vaz. Cyril Bouda.
Praha, Odeon, 1972.
16°, 318 str. Vaz. pův. cpl. s ochr. folií.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ67409> Cena: 60,- Kč

PRIESTLEY, J. B.: SELF SELECTED ESSAYS.
Leipzig, Bernhardt Tauchnitz, 1932.
8°, 287 pp. Orig. pap.
British and American Auth., vol. 5067. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: BZ32679> Price: 90,- CZK

RASPUTIN, Valentin: POSLEDNÍ LHŮTA. LOUČENÍ.
Přel. Dagmar Šlampová, ilustr. Milan Erazim.
Praha, Lidové nakl., 1981.
8°, 384 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ14516> Cena: 20,- Kč

RENARD, Jules: POVÍDKY Z PŘÍRODY.
Přel. Klementa Laubová, úvod Jarmil Krecar.
Královské Vinohrady, Adámek, 1912.
8°, 72 str. Pův. brož.
Moderní bibliotéka, roč. 10, sv. 5. - Nerozřezáno, obálka se znaky mírného použití, místy skvrny od vlhkého skladování. Dobrý stav.
<Kód: BZ58593> Cena: 80,- Kč

ROLLAND, Romain: OKOUZLENÁ DUŠE.
Praha, Rudolf Škeřík, 1928 - 1934.
8°, 7 sv. Vaz. pův. nakl., cpl.
Sv. 1. Přel. Josefa Hrdinová, ilustr. Vladimír Silovský, vaz. Hana Dostalová. 193 str.
Sv. 2. Přel. Josefa Hrdinová, vaz. Hana Dostalová. 346 str.
Sv. 3. Přel. Jaroslav Zaorálek, vaz. Hana Dostalová. 225 str.
Sv. 4. Přel. Jaroslav Zaorálek, vaz. Hana Dostalová. 157 str.
Sv. 5. Přel. Josefa Hrdinová, vaz. Hana Dostalová. 349 str.
Sv. 6. Přel. Jaroslav Zaorálek, vaz. M. Králová. 291 str.
Sv. 7. Přel. Jaroslav Zaorálek, vaz. M. Králová. 295 str.
Symposion, sv. 34, 35, 36, 37, 75 76, 77. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56353> Cena: 770,- Kč
ROLLAND, Romain: OKOUZLENÁ DUŠE.
Přel. Josefa Hrdinová a Jaroslav Zaorálek, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1974. Ed. Světová knihovna.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. OKOUZLENÁ DUŠE I. 702 str.
Sv. 2. OKOUZLENÁ DUŠE II. 716 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ18689> Cena: 160,- Kč
ROSENBAUM, Edward: DOKTOR. Jak chutná vlastní medicína.
Přel. Karla Šmídová.
Praha, Šulc a spol., 1993. 1. vyd.
8°, 195 str. Pův. brož.
Intaktní stav.
<Kód: BZ67600> Cena: 20,- Kč
RUSINEK, Michal: S BARIKÁDY DO ÚDOLÍ HLADU. Románová reportáž.
Přel. Anetta Balajková-Heczková, přebal, vaz. a graf. úpr. Petr Tučný.
Praha, Mír, 1950. 1. vyd.
8°, 130 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Členská edice Míru, sv. 4. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ12847> Cena: 90,- Kč

SALTYKOV-ŠČEDRIN, Michail Jevgrafovič: STOHLAVÁ SAŇ.
Sest. Miloslav Jehlička, přel. Jaroslav Hulák, ilustr. Adolf Born, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Lidové nakl., 1974. 1. vyd.
8°, 334 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Trojka, sv. 10. - V textu množství celostr. bar. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ61361> Cena: 130,- Kč

SAROYAN, William: VZPOMÍNKY NA LIDI, KTERÉ JSEM MĚL, NĚKDY, RÁD.
Přel. Věra Pourová, přebal a graf. úpr. Luboš Drtina.
Praha, Eminent, 1994. 1. vyd.
8°, 233 str. Vaz. pův. pap. s přebalem
Jako nové.
<Kód: BZ28215> Cena: 120,- Kč
SARTRE, Jean - Paul: SLOVA.
Přel. Dagmar Steinová, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd.
8°, 126 str. Pův. brož.
Kapka, sv. 79. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ61212> Cena: 110,- Kč
SEGHERSOVÁ, Anna: VÝLET MRTVÝCH DÍVEK.
Přel. Helena Helceletová, ilustr., přebal a vazba Jiří John, graf. úpr. Ludmila Zapletalová.
Praha, SNKLU, 1965. 2. vyd.
16°, 76 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ14225> Cena: 140,- Kč
SETON, Ernest Thompson: DVA DIVOŠI.
Ilustr. E. T. Seton, přel. Libuše Bubeníková a Jiří Valja.
Praha, Albatros, 1971.
8°, 377 str. Vaz. pův. lamino.
Knihy odvahy a dobrodružství, sv. 60. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ10445> Cena: 60,- Kč
SCHERFIG, Hans: ZTRACENÁ OPICE.
Přel. Jan Rak, obálka A. Holičková.
Praha, Odeon, 1967. 1. vyd.
8°, 81 str. Pův. brož.
Soudobá světová próza, malá řada. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ48779> Cena: 40,- Kč
SILONE, Ignazio: CHLÉB DOMOVA.
Graf. úpr. Ladislav Sutnar, přebal a vaz. Antonín Pelc.
Praha, Družstevní práce, 1937.
8°, 400 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vazba a knižní blok jako nové, přebal na přední straně, v dolní části hřbetu, asi 2 cm natržen, v dolním rohu nepatrně poškozen.
<Kód: BZ13024> Cena: 430,- Kč

SINCLAIR, May: HISTORY OF ANTHONY WARING.
Leipzig, Bernhardt Tauchnitz, 1927.
8°, 280 pp. Orig. pap.
Tauchnitz Edition of British and American Authors, vol. 4799. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: BZ31290> Price: 90,- CZK

SMUULL, Juhan: LEDOVÁ KNIHA. Antarktický cestovní deník.
Přel. Tereza Silbernáglová, doslov Stanislav Bártl, ilustr., přebal a vaz. Kamil Lhoták.
Praha, SNKLU, 1961. 2. vyd.
8°, 298 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 140. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56903> Cena: 40,- Kč
SOSATEC DLOUHONOSKA A PECÁK CHUNDELÁČ.
Telč, Jaroslav Hončík, bez data vyd. [kol. 1930].
8°, 8 str. Volné listy s textem i na zadní str. obálky.
Pohádkový sborníček. Nová sbírka nejoblíbenějších pohádek, vydávaná pomocí našich nejosvědčenějších pohádkářů, sv. 17. - Podle ruské pohádky. - Místy skvrny.
<Kód: BZ59375> Cena: 5,- Kč

STEINBECK, John: BYLA KDYSI VÁLKA.
Přel. Vladimír Stuchl, přebal, vaz., front. a graf. úpr. Jiří Kolář.
Praha, Naše vojsko, 1965.
8°, 176 str., 12 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dokumenty, sv. 138. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ56202> Cena: 90,- Kč
STEINBECK, John: BYLA KDYSI VÁLKA.
Přel. Vladimír Stuchl, přebal, vaz., front. a graf. úpr. Jiří Kolář.
Praha, Na?še vojsko, 1965.
8°, 176 str., 12 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dokumenty, sv. 138. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ18683> Cena: 60,- Kč
STEINBECK, John: HROZNY HNĚVU.
Přel. Vladimír Procházka, přebal, vaz. a ilustr. Antonín Pelc, graf. úpr. Zdenek Sklenář.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 405 str., 9 bar. celostr. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 175. - Ilustrace reprodukovány technikou hlubotisku. Přebal a vazba se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ62155> Cena: 95,- Kč
STEINBECK, John: ... JEJICH JE KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ.
Přel. Zdenka Wattersonová, obálka a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Kvasnička a Hampl, 1947.
8°, 117 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ36774> Cena: 90,- Kč
STEVENSON, Louis Robert: TREASURE ISLAND.
Designed by Y. Krasny.
Moscow, Foreign Languages Publishing House, 1956.
8°, 274 pp. Orig. all-cloth.
As new.
<Code: BZ14536> Cena: 100,- CZK
STONE, Irving: ŘECKÝ POKLAD.
Přel. Adolf Felix, doslov Vladimír Vavřínek, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Jiskra.
Praha, Odeon, 1981. 1. vyd.
8°, 171 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 470. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ46322> Cena: 60,- Kč
STONE, Irving: ŽÍZEŇ PO ŽIVOTĚ. Román o Vincentu Van Goghovi.
Přel. Jarmila Emmerová, doslov Luděk Novák, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Melantrich, 1985.
8°, 438 str., 32 bar. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Světová próza. - Jako nové.
<Kód: BZ11134> Cena: 80,- Kč
STONE, Irving: ŽÍZEŇ PO ŽIVOTĚ. Román o Vincentu Van Goghovi.
Přel. Zdeněk Urbánek, doslov Luděk Novák, přebal, vaz. a graf. úpr. Ladislav Svatoš.
Praha, Odeon, 1968.
8°, 523 str., 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život a umění, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ23179> Cena: 65,- Kč
SVĚT EZOPSKÝCH BAJEK.
Přel. Václav Bahník, Rudolf Kuthan a Jiří Valeš, předml. Dagmar Bartoňková, přebal, vaz. a graf. úpr. Leo Novotný.
Praha, Svoboda, 1976.
8°, 594 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Antická knihovna, sv. 35. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BZ54974> Cena: 130,- Kč
( TATARKA, Dominik )
DOMINIK TATARKA. SÁM PROTI NOCI.
Sest. a doslov naps. Ján Mlynárik, přel. Jarmila a Ivan Binarovi, přebal, vaz. a graf. úpr. Karel Haloun.
Praha, Evropský literární klub a Arkýř, bez data vyd. [1990]. 2. vyd.
8°, 95 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ64227> Cena: 80,- Kč
TATARKA, Dominik: PANNA ZÁZRAČNICE.
Přel. Zdeněk Eis, předml. Stanislav Šmatlák, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1968.
8°, 119 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 395. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BZ38462> Cena: 110,- Kč
THÁKUR, Rabíndranáth: POSLEDNÍ BÁSEŇ.
Přel. a předml. Dušan Zbavitel, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 154 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 266. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ10091> Cena: 80,- Kč
TIMMERMANS, Felix: ADRIAAN BROUWER.
Přel. Olga Krijtová, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Obelisk, 1970. 1. vyd.
8°, 109 str., 30 čb. reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56201> Cena: 75,- Kč
TIMMERMANS, Felix: PETR BREUGEL. Co jako vůně zavanulo z jeho díla.
Přel. Rudolf J. Vonka, obálka Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1934.
8°, 365 str. Pův. brož.
Živé knihy B, sv. 30. - Vyobrazení na přílohách chybí. Obálka i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ13026> Cena: 90,- Kč
TOLSTOJ, A. K.: KNÍŽE STŘÍBRNÝ. Vypravování z časů Ivana Hrozného.
Přel. Božena Popová.
Praha, J. Otto, 1925.
8°, 399 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná hnědá, plátno až do jedné třetiny obou desek, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu. Desky potaženy mačkaným papírem, barveným v několika tónech hnědé, velké plátěné rohy. Slepotisk s florálními motivy na hřbetu, obou deskách a na rozích. - Intaktní stav.
<Kód: BZ55974> Cena: 390,- Kč
( TOLSTOJ, Lev Nikolajevič )
DODATKY K ROMÁNU VZKŘÍŠENÍ HR. L. N. TOLSTÉHO. Dle vydání Vladimíra Čertkova přeložil P. Papáček.
Praha, J. Otto, 1900.
8°, 77 str. Pův. brož.
Obálka se znaky použití, zejm. ve hřbetu, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ52796> Cena: 10,- Kč
TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: VZKŘÍŠENÍ.
Přel. Taťjana Hašková, přebal, vaz. a graf. úpr. Jaroslav Šváb.
Praha, Odeon, 1967.
8°, 408 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 232. - Přebal zdařile restaurován v horní části hřbetu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ36266> Cena: 65,- Kč

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: VZKŘÍŠENÍ.
Přel. Pavel Papáček.
Praha, J. Otto, bez data vyd. 2. vyd.
8°, 512 str. Vaz. pův. cpl.
Ruská knihovna, sv. 33. - Razítko vlastníka na titulu a poslední straně. Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ3326> Cena: 90,- Kč

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: VZKŘÍŠENÍ. Román o třech dílech.
Přel. Josef Hora, ilustr. A. V. Slavíček.
Praha, Melantrich, 1930.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl I. 255 str., 3 bar. celostr. ilustr. na příl.
Sv. 2. Díl II. a III. 324 str., 2 bar. celostr. ilustr. na příl.
Melantrichova knižnice, sv. 20 a 21. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ63092> Cena: 95,- Kč

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič: VZKŘÍŠENÍ. Román o třech dílech.
Přel. Josef Hora, ilustr. A. V. Slavíček.
Praha, Melantrich, 1930.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl I. 255 str., 3 bar. celostr. ilustr. na příl.
Sv. 2. Díl II. a III. 324 str., 2 bar. celostr. ilustr. na příl.
Melantrichova knižnice, sv. 20 a 21. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ70387> Cena: 140,- Kč
TRAVEN, B.: ČESAČI BAVLNY.
Přel. Anna Vovsová, přebal, vaz., front. a graf. úpr. František Kraus.
Praha, Svoboda, 1984.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ54779> Cena: 25,- Kč

TRAVEN, B.: KARETA.
Přel. Anna Vovsová.
Praha, Svoboda, 1978.
8°, 237 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ29650> Cena: 25,- Kč
TRAVEN, B.: LÉKAŘ BANDITŮ.
Přel. Rudolf Vápeník, ilustr. Jindřich Kovařík, obálka a graf. úpr. Zbyněk Sekal.
Praha, SNDK, 1967. 1. vyd.
8°, 69 str., 4 bar. celostr. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: BZ49992> Cena: 50,- Kč
TRAVEN, B.: VZPOURA POVĚŠENCŮ.
Přel. Anna Vovsová.
Praha, Svoboda, 1974.
8°, 281 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ54785> Cena: 25,- Kč
TURGENĚV, Ivan Sergejevič: LOVCOVY ZÁPISKY.
Přel. Josef Pelíšek, ilustr., přebal a vaz. Karel Štika, graf. úpr. Ludmila Forstová.
Praha, SNKLHU, 1957.
8°, 373 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 66. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ70058> Cena: 125,- Kč
TURGENĚV, Ivan Sergejevič: LOVCOVY ZÁPISKY.
Přel. Josef Pelíšek, ilustr., přebal a vaz. Karel Štika, graf. úpr. Ludmila Forstová.
Praha, SNKLHU, 1957.
8°, 373 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 66. - Jako nové.
<Kód: BZ63887> Cena: 220,- Kč
TURGENĚV, Ivan Sergejevič: ZÁHADNÉ POVÍDKY.
Přel. K. Dušková, T. Hašková, J. Hulák, E. Moisejenková, A. Nováková a Z. Psůtková, doslov Miloslav Jehlička, ilustr. Pavel Nešleha, graf. úpr. Pavel Hrach.
Praha, Lidové nakl., 1990.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Trojka, velká řada, sv. 55. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ70370> Cena: 125,- Kč
TWAIN, Mark: TOM SAWYER DETECTIVE.
Leipzig, Bernhard Tauchnitz, no date.
8°, 255 pp. Orig. pap.
Tauchnitz Edition of British and American Authors, vol. 3184. - Ownership signature with date on title-page. Very good condition.
<Code: BZ61287> Price: 90,- CZK
UDATNÝ MUZIKANT.
Na motivy pohádek Ludwiga Bechsteina vypravuje František Hrdlička.
Ilustr. Josef Mištěva, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1987. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 162. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ32322> Cena: 25,- Kč
VERNE, Julius: TAJEMSTVÍ PRALESA. Osm set mil po řece Amazonce.
Přel. Zdeněk Hobzík, ilustr. Zdeněk Burian.
Praha, J. R. Vilímek, 1942.
8°, 232 str., 10 čb. vyobr. na příl. [3 rozkl.]. Vaz. pův. cpl.
Vazba se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BZ67909> Cena: 1500,- Kč
VILOVIC, Djuro: TŘI HODINY.
Přel. Jaroslav Závada, typo Stanislav Kohout, přebal a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, ELK, 1939.
8°, 225 str. Vaz pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ29535> Cena: 60,- Kč
VITTORINI, Elio: GARIBALDÝNKA.
Přel. a doslov naps. Alena Wildová, obálka Karel Vodák.
Praha, SNKLU, 1966. 1. vyd.
8°, 102 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ48786> Cena: 90,- Kč

VOLTAIRE: CANDIDE.
Přel., úvod a pozn. naps. Radovan Krátký, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Svoboda, 1949.
8°, 188 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 14. - Obálka a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ41595> Cena: 185,- Kč

VOLTAIRE, F. M. A.: ZAGID ČILI OSUD. Východní povídka.
Přel. Rudolf Souček.
Praha, B. Kočí, 1910.
16°, 138 str. Vaz. dob. ppl.
Sebevzdělání, sv. 6. - Vazba dobová poloplátěná červená, plátno až do jedné třetiny obou desek, černý popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé a zelené, menší plátěné rohy. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ17429> Cena: 280,- Kč

VONNEGUT, Kurt Jr.: MECHANICKÉ PIANO.
Přel. Jaroslav Kořán, doslov Josef Jařab, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1979. 1. vyd.
8°, 334 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 444. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ14429> Cena: 95,- Kč
VRIES, Theun de: HAYDNOVA HLAVA.
Přel. Olga Krijtová, přebal, vaz. a graf. úpr. Andrej Krátky.
Praha, Odeon, 1990. 1. vyd.
8°, 329 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 623. - Intaktní stav.
<Kód: BZ46408> Cena: 60,- Kč

VRIES, Theun de: SKŘETI Z PODSVĚTÍ.
Přel. Olga Krijtová, přebal, vaz. a graf. úpr. Oldřich Hlavsa.
Praha, Odeon, 1984. 1. vyd.
8°, 411 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 512. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BZ18352> Cena: 85,- Kč

WELLS, George Herbert: PRVNÍ LIDÉ NA MĚSÍCI.
Přel. Dagmar Knittlová, bar. koláže, přebal, návrh vazby a doslov Adolf  Hoffmeister, graf. úpr. Vladimír Šmerda.
Praha, SNKLU, 1964. 
8° podél, 152 str., 18 vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56345> Cena: 95,- Kč
WEST, Nathanael: PŘÍTELKYNĚ OSAMĚLÝCH SRDCÍ.
Přel. Olga Špilarová, obálka a graf. úpr. Pavel Růt.
Praha, Volvox globator, 1995.
16°, 77 str. Pův. brož.
Malá řada, sv. 10. - Jako nové.
<Kód: BZ18260> Cena: 20,- Kč
WEST, Nathanael: PŘÍTELKYNĚ OSAMĚLÝCH SRDCÍ. DEN KOBYLEK.
Přel. Olga Špinarová, předml. Martin Hilský, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1982.
8°, 284 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 514. - Přebal a obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BZ69023> Cena: 60,- Kč
WILDE, Oskar: RYBÁŘ A JEHO DUŠE. DÍTĚ HVĚZDY.
Pův. dřev. Vladislav Burda.
Vršovice, Jan Toužimský, 1922.
8°, 81 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná tmavěhnědá, zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech světlehnědé, plátěné rohy. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ18729> Cena: 220,- Kč
ZWEIG, Arnold: MLADÁ ŽENA Z ROKU 1914. Román.
Přel Ivan Olbracht, vstupní kresba a návrh vazby Emanuel Frinta, obálka Ladislav Sutnar.
8°, 356 str. Vaz. pův. cpl. nakl. s vevázanou obálkou.
Před titulem vlepena menší autorova fotografie. Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ13027> Cena: 570,- Kč

ZWEIG, Stefan: NETRPĚLIVOST SRDCE.
Přel. Božena Koseková, přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Grygar.
Praha, Odeon, 1984.
8°, 333 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ51654> Cena: 75,- Kč
ZA HOROU SKLENĚNOU.
Maďarské lidové pohádky vypráví Milan Navrátil.
Ilustr. Milada Kudrnová-Papežová, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 172. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ53820> Cena: 20,- Kč
ZA HOROU SKLENĚNOU.
Maďarské lidové pohádky vypráví Milan Navrátil.
Ilustr. Milada Kudrnová-Papežová, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 172. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BZ17544> Cena: 25,- Kč

ZVÍŘÁTKA V LESNÍM KRÁLOVSTVÍ. Podle německého originálu zpracoval František Šálek.
Ilustr. E. Kutzer.
Jaroměř, ARS, 1943. 1. vyd.
4°, 31 str. Vaz. Pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BZ56131> Cena: 240,- Kč

Technick podpora.