Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


ANTONIONI, Michelangelo: KUŽELNÍK U TIBERU.
Přel., uspoř. a úvod. text Eva Zaoralová, typo Vladimír Nárožník.
Praha, Odeon, 1989. 1. vyd.
8°, 294 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství celostr. čb. a bar. vyobr. - Intaktní stav.
<Kód: BD57622> Cena: 190,- Kč

BENEDETTI, Aldo de: DOBROU NOC, PATRICIE!
Komedie o třech dějstvích ve čtyřech obrazech.
Přel. Květa a Jan Makariovi, doslov Pavel Grym, scénické návrhy Jindřich Dušek, obálka Jiří Blažek.
Praha, Orbis, 1957.
8°, 98 str. Pův. brož.
Hry lidového jeviště, sv. 47. - Obálka se znaky mírného použití, místy poznámky režiséra a podtržený text červeným perem nebo tužkou.
<Kód: BD58913> Cena: 5,- Kč

BERGMAN, Ingmar: FILMOVÉ POVÍDKY.
Přel. Zbyněk Černík, Dagmar Hartlová a Jiří Osvald, doslov Jiří Cieslar, přebal, vaz. a graf. úpr. Michal Cihlář.
Praha, Odeon, 1988. 2. vyd.
8°, 478 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 588. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BD32974> Cena: 65,- Kč

BERGMAN, Ingmar: FILMOVÉ POVÍDKY.
Přel. Zbyněk Černík, Dagmar Hartlová a Jiří Osvald, doslov Jiří Cieslar, přebal, vaz. a graf. úpr. Libor Fára.
Praha, Odeon, 1982. 1. vyd.
8°, 416 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 588. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD16384> Cena: 120,- Kč

BOHOVÉ SE SMĚJÍ.
Vybral, přel. a předml. Ferdinand Stiebitz, uspoř. a pozn. Radislav Hošek, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 249 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 351. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BD47115> Cena: 60,- Kč
CLAUDEL, Paul: DEN SEDMÝ ODPOČINKEM.
Přel. František Odvalil, ilustr. Vlastislav Hofman.
Praha, Ladislav Kuncíř, 1920.
8°, 82 str. Vazba dobová nedokončená - ořezaný knižní blok se zlacenou horní ořízkou.
Družstvo přítel studia, sv. 6. - Obálka není vevázána. Makulatury ušpiněny, knižní blok intaktní.
<Kód: BD53239> Cena: 170,- Kč
COCTEAU, Jean: LIDSKÝ HLAS. Hra o jednom dějství.
Přel. Jan Kučera.
Praha, Adolf Synek, 1932.
8°, 33 str. Vaz. pův. pap.
Omnia, sv. 18. - Hřbetní část vazby chybí, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD18939> Cena: 20,- Kč

ČAPEK, Josef: ZEMĚ MNOHA JMEN. Hra o třech dějstvích a proměně.
Obálka a graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1923. 2. vyd.
8°, 78 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 62. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD48354> Cena: 340,- Kč

ČAPEK, Karel: BÍLÁ NEMOC.
Drama o třech aktech ve čtrnácti obrazech.
Doslov Jan Kopecký, režijní pozn. Anna Procházková, obálka Zdeněk Seydl.
Praha, Orbis, 1962.
8°, 89 str., 12 str. režijní poznámka na příl. Pův. brož.
Divadlo, sv. 1. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní, metodická příloha jako nová.
<Kód: BD69003> Cena: 110,- Kč
ČAPEK, Karel: LOUPEŽNÍK. Komedie.
Praha, Fr. Borový, 1941.
8°, 4 sv. Pův. brož.
Sv. 1. Sešit 101, str. 1-32.
Sv. 2. Sešit 102, str. 33-64.
Sv. 3. Sešit 103, str. 65-96.
Sv. 4. Sešit 104, str. 97-124.
Lidové vydání díla Karla Čapka. - Obálky se znaky pouze nepatrného použití, knižní bloky nerozřezány a téměř intaktní.
<Kód: BD41199> Cena: 80,- Kč
ČAPEK, Karel: MATKA. Hra o třech dějstvích.
Praha, Fr. Borový, 1945. 6. vyd.
8°, 115 str. Vaz. dob. pap.
Spisy bratří Čapků, sv. 41. - Vazba dobová papírová, zlacený popis a jednoduché horizontální linky na hřbetu. - Obálka není vevázána, vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BD69162> Cena: 40,- Kč
ČAPEK, Karel: MATKA. Hra o třech dějstvích.
Přebal František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1945. 6. vyd.
8°, 115 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy bratří Čapků, sv. 41. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BD12820> Cena: 80,- Kč
ČAPEK, Karel: VĚC MAKROPULOS. Komedie o třech dějstvích s přeměnou.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1929. 6. vyd.
8°, 110 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 57. Spisy bratří Čapků, sv. 14. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BD41200> Cena: 130,- Kč
( ČAPEK, Karel - ČAPEK, Josef )
KAREL ČAPEK / JOSEF ČAPEK. ZE SPOLEČNÉ TVORBY.
Sest. Emanuel Macek, doslov Zdeněk Pešat, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1982.
8°, 426 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy Karla Čapka, sv. 2. - Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BD23118> Cena: 45,- Kč
ČAPKOVÉ, bratří: ADAM STVOŘITEL. Komedie o sedmi obrazech.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1929. 5. vyd.
8°, 92 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 160. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD16549> Cena: 220,- Kč
ČAPKOVÉ, bratří: ZE ŽIVOTA HMYZU.
Komedie o třech aktech s předehrou a epilogem.
Přebal O. Sekora.
Praha, Fr. Borový, 1932. 6. vyd.
8°, 106 str. Pův. brož. s přebalem
Spisy bratří Čapků, sv. 16. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BD21017> Cena: 360,- Kč

( GOETHE, J. W. )
FAUST. Der Tragödie erster und zweiter Teil von Goethe.
Einleitung von Reinhard Buchwald.
Stuttgart, Alfred Kröner, ohne Jahr [1940].
8°, 375 S. Orig. Ganzleiwand mit Umschlag.
Umschlag in sehr gut erhalten, Einband fast intakter, Buchblock intakter.
<Code: BD16312> Preis: 390,- CZK

GORKIJ, Maxim: JEGOR BULYČOV. Hra o třech aktech.
Přel. Bohumil Mathesius, obálka Jindřich Štýrský.
Praha, František Švejda, 1935. 1. vyd.
8°, 65 str. Pův. brož.
Centrum, sv. 33. - Velmi dobrý stav.
<Kód:BD13266> Cena: 280,- Kč

HOLBERG, Ludvig: KOMEDIE.
Přel. Božena Kollnová-Ehrmannová a Milada Kalinová, předml. Radko Kejzlar, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 263 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 318. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BD68140> Cena: 90,- Kč

HONZL, Jindřich: ROMÁN LÁSKY A CTI. Dramatická montáž.
Obálka a graf. úpr. František Muzika, kresba Bohumil Němec.
Praha, Fr. Borový, 1941. 1. vyd.
8°, 85 str., 8 čb. vyobr. na příl. Pův. brož.
Umění a život, sv. 3. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BD18970> Cena: 270,- Kč
IBSEN, Herik: PEER GYNT.
Dramatická báseň o deseti obrazech.
Volně zprac. Boh. Mathesius, obálka Čeněk Pražák.
Praha, Máj, 1949. 2. vyd.
8°, 185 str. Pův. brož. s přebalem.
Divadelní knihovna Máje, sv. 4. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BD26459> Cena: 135,- Kč
( JARRY, Alfred )
ALFRED JARRY. UBU KRÁLEM A JINÉ HRY A PRÓZY.
Přel. Prokop Voskovec a Luděk Kubišta, předml. Ludvík Kundera, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 331 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 258. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BD44743> Cena: 160,- Kč
KÁLIDÁSA - HRUBÍN, František: ZTRACENÝ PRSTEN.
Podle překladů dramatu Abhidžňánašakuntalá zpracoval František Hrubín, předml. Ivo Fišer, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1961.
8°, 122 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 260. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BD12824> Cena: 70,- Kč

KLEIST, Heinrich: ROZBITÝ DŽBÁN. Veselohra v jednom dějství.
Přel. Pavel Eisner.
Praha, Orbis, 1954.
8°, 188 str. Pův. brož.
Divadelní edice, hry klasické. - Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BD14811> Cena: 60,- Kč

KOŽÍK, František: DON QUIJOTE PŘICHÁZÍ. Hra o třech dějstvích.
Obálka Josef Hochman.
Praha, Fr. Borový, 1941. 1. vyd.
8°, 123 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: BD41828> Cena: 140,- Kč

KOŽÍK, František: PŘÁTELSTVÍ. Hra o třech dějstvích.
Obálka Jan Šprachta.
Praha, A. Neubert, 1948. 1. vyd.
8°, 76 str. Pův. brož.
Nová scéna, sv. 101. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD54011> Cena: 80,- Kč

KOŽÍK, František: SHAKESPEARE. Divadelní hra o 8 obrazech.
Kresba na obálce a frontispis Fr. Troestr.
Praha, Fr. Borový, 1940.
8°, 135 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD64773> Cena: 60,- Kč

KRÁSNOHORSKÁ, Eliška: HUBIČKA. Prostonárodní opera o dvou jednáních podle povídky Karoliny Světlé. Hudbu složil Bedřich Smetana.
Sest. doslov naps. Mirko Očadlík, kresba na obálce M. Aleš, graf. úpr. a ob. Jiří Bursík.
Praha, Mladá fronta, 1952.
16°, 94 str. Pův. brož.
Květy české poezie, sv. 14. - Obálka se znaky mírného použití, papírový štítek s číslem evidenčním na hřbetu. Knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD38905> Cena: 30,- Kč
KVAPIL, Jaroslav: MEMENTO.
Lyrická trilogie s prologem.
Praha, J. R. Vilímek, 1896.
16°, 62 str. Vaz. dob. cpl.
První vydání. - Podpis autora na titulním listu. Vazba dobová celoplátěná červená. Na obou deskách ozdobný rámec slepotiskem, zlacený popis a viněty na přední desce, mramorované ořízky. - Podpis vlastníka s datem před patitulem, vlastnické razítko na přední předsádce, titulním listu, na str. 8, 28, 43 a 62. str. Vazba i knižní blok s minimálními stopami použití.
<Kód: BD25714> Cena: 990,- Kč
KVAPIL, Jaroslav: PRINCEZNA PAMPELIŠKA. Pohádka.
Praha, Nakladatelské družstvo Máje, 1918.
4°, 122 str. Pův. brož.

Exemplář číslo 183 z neurčeného počtu výtisků. - Podpis autora na patitulu. - Obálka se znaky použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BD57403> Cena: 190,- Kč

LANGER, František: ANDĚLÉ MEZI NÁMI.
Legenda o třech jednáních a epilogu.
Graf. úpr. a obálka František Muzika.
Praha, Štorch-Marien, 1931.
8°, 105 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 304. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD11036> Cena: 110,- Kč
LANGER, František: DVAASEDMDESÁTKA.
Hra o dvou dílech na námět Olgy Scheinpflugové.
Obálka Eduard Milén.
Praha, František Borový, 1937.
8°, 88 str. Pův. brož.
Knihy F. L., sv. 5. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD52944> Cena: 180,- Kč

LANGER, František: JISKRA V POPELU.
Aneb pocta Shakespearovi. Komedie o pěti dějstvích.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Fr. Borový, 1948. 1. vyd.
8°, 95 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BD16007> Cena: 50,- Kč

LANGER, František: VELBLOUD UCHEM JEHLY. Veselohra o třech dějstvích.
Obálka Josef Čapek.
Praha, Fr. Borový, 1934. 4. vyd.
8°, 93 str. Pův. brož.
Žatva, sv. 6, Knihy Františka Langera, sv. 2. - Obálka i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BD64044> Cena: 220,- Kč

LEGÁTOVÁ, Květa: PRO KAŽDÉHO NEBE.
Předmluva Ludvík Kundera, foto Miro Švolík, graf. úpr. Joachim Dvořák.
Praha, Labyrint, 2003. 1. vyd.
8°, 166 str. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Jako nové.
<Kód: BD32657> Cena: 125,- Kč
MAETERLINCK, Maurice: MODRÝ PTÁK.
Přel. Svatava Bartošová, předml. František Götz, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1963.
8°, 161 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 301. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BD11214> Cena: 150,- Kč
( MACHIAVELLI, Niccolo )
NICCOLO MACHIAVELLI. MANDRAGORA. BELFAGOR.
Přel. a předml. naps. Jaroslav Pokorný, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1956.
8°, 151 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 122. - Přebal téměř intaktní, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BD51682> Cena: 130,- Kč
MENANDROS: ČÍ JE TO DÍTĚ? DĚDEK.
Přel., torzo dobásnil a předml. naps. Vladimír Šrámek, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 140 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 329. - Přebal téměř intaktní, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: BD36035> Cena: 60,- Kč

( MOLIÉRE)
MOLIÉRE: NESMRTELNÁ SLOVA. Česko-francouzský text.
Přel. a úvod naps. Vítězslav Tichý.
Praha, Bohuslav Hendrich, 1932.
8°, 127 str. Pův. brož.
Bibliotéka Henriada, č. 139 - 144. - Obálka se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD53880> Cena: 80,- Kč

( ORDEI, Ascanio )
VĚRNÍ MILENCI. Pastýřská pohádka od Ascania Ordei, zhudebněná Guasparrem Torrellim.
Přel. J. K. a A. W., graf. úpr. Jindra Vichnar.
Praha, Čeští madrigalisté, 1941.
8°, 31 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní jako nový.
<Kód: BD58250> Cena: 230,- Kč
PEROUTKA, Ferdinand: OBLAK A VALČÍK.
Kolektivní drama o dvanácti obrazech.
Praha, Fr. Borový, 1948. 1. vyd.
8°, 72 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná modrá, zlacený popis a viněta na přední desce. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD61022> Cena: 60,- Kč
POLLOCK, Channing: THE FOOL. A Play in four Acts.
New York and London, Brentano's, no date [1922].
8°, 176 pp. Orig. all-cloth.

The front endpaper is inscribed and signed by the Author. - First edition. - Binding in very good condition, Textblock fast intact.
<Code: BD35099> Price: 950,- CZK

ROSTAND, Edmond: CYRANO DE BERGERAC.
Heroická komedie o pěti aktech.
Přel. Jaroslav Vrchlický, jazyková revize a ed. pozn. Gustav Francl, doslov Fr. Götz, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Rastislav Michal.
Praha, Orbis, 1968.
8°, 253 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Divadlo, ilustrovaná řada, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD36757> Cena: 65,- Kč
ROSTAND, Edmond: CYRANO Z BERGERACU.
Přel. Jaroslava Vrchlický, úpr. textu Jindřich Hořejší, přebal Bedřich Votruba.
Praha, Nakladatelské družstvo Máje, 1947. 2. vyd.
8°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Divadelní knihovna, sv. 1. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD31487> Cena: 110,- Kč

ROSTAND, Edmond: CYRANO DE BERGERAC.
Heroická komedie o pěti aktech.
Přel. Jaroslav Vrchlický, jazyková revize a ed. pozn. Gustav Francl, doslov Fr. Götz, ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Rastislav Michal.
Praha, Orbis, 1968.
8°, 253 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Divadlo, ilustrovaná řada, sv. 3. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD59371> Cena: 55,- Kč

SABINA, Karel: PRODANÁ NEVĚSTA.
Komická zpěvohra ve třech jednáních.
Uspoř. a doslov naps. Mirko Očadlík, graf. úpr. Jiří Bursík.
Praha, Mladá fronta, 1951.
16°, 86 str. Pův. brož.
Květy české poezie, sv. 5. - Obálka se znaky mírného použití, pap. štítek s rkp. číslem na hřbetu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD63299> Cena: 10,- Kč
SACHS, Hans: MASOPUSTNÍ HRY A ŠPRÝMY.
Předml. Euard Goldstücker, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1957.
8°, 289 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 148. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní téměř intaktní.
<Kód: BD50112> Cena: 90,- Kč
SHAKESPEARE, William: BENÁTSKÝ KUPEC. Komedie o 20 scénách.
Přel. E. A. Saudek, doslov Zdeněk Stříbrný, přebal a vaz. Zdeněk Sklenář.
Praha, Orbis, 1964. 1. vyd.
8°, 189 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Divadelní hry. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD61023> Cena: 80,- Kč
SHAKESPEARE, William: HAMLET KRÁLEVIC DÁNSKÝ.
Přel. E. A. Saudek, ilustr. Josef Šíma, přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Týfa.
Praha, Československý spisovatel, 1981. 1. vyd.
8°, 163 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - V textu 20 čb. celostr. ilustr. - Přebal se znaky mírného použití, zejm. v horní i dolní části hřbetu a v rozích, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BD54738> Cena: 190,- Kč
( SHAKESPEARE, William )
MYŠLENKY ZE SHAKESPEARA.
Z překladů J. V. Sládkových sestavil a úvod napsal Karel Engelmüller.
Praha, J. Otto, bez data vyd. [1916].
16°, 72 str. Pův. brož.
Světová knihovna, č. 1229-30. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD48670> Cena: 30,- Kč
SHAKESPEARE, William: OTHELLO.
Přel. E. A. Saudek, doslov Zdeněk Stříbrný, vaz. a graf. úpr. Lucie Weisbergrová.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 139 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 186. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD41126> Cena: 30,- Kč
SHAKESPEARE, William: ROMEO A JULIE.
Přel. Josef Topol, ilustr., přebal a vaz. Jiří Trnka, graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Orbis, 1964.
8°, 141 str., 4 bar. ilustr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Divadlo, ilustrovaná řada, sv. 2. - V textu množství čb. ilustr. - Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BD14414> Cena: 160,- Kč
SHAKESPEARE, William: SEN NOCI SVATOJANSKÉ. Hra v pěti dějstvích.
Přel. Erik A. Saudek, ilustr. a typo Karel Svolinský, vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, Evropský literární klub, 1938.
4°, 124 str., 8 bar. litografií na příl. Vaz. pův. polokožená.
Podpis vlastníka na přední předsádce. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BD25722> Cena: 260,- Kč
( SHAKESPEARE, William )
SHAKESPEARE IN DEUTSCHER SPRACHE.
Herausgegeben, zum Teil neu übersetz Friedrich Gundolf.
Berlin, Georg Bondi, 1925. 2. Aufl. der neuen Ausg.
8°, 3 Bde. Orig. Ganzleiwand.
Bd. 1. S. 473.
Einband fast intakter. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock fast intakter.
Bd. 2. S. 530.
Einband fast intakter. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock fast intakter.
Bd. 3. S. 414.
Einband fast intakter. Unterschrift mit Daten auf Titelblatt. Buchblock fast intakter.
<Code: BD53881> Preis: 2400,- CZK
( SHAKESPEARE, William )
WILLIAM SHAKESPEARE. KOMEDIE.
Přel. Josef Václav Sládek, předml., vysvětlivky a pozn. Otakar Vočadlo, přebal a vaz. Václav Bláha, graf. úpr. Ladislav Vlasák.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. KOMEDIE I. Bouře. Dvé šlechticů veronských. Veselé ženy windsorské. Veta za vetu. Komedie plná omylů. Mnoho povyku pro nic. Marná lásky snaha. 662 str.
Sv. 2. KOMEDIE II. Sen noci svatojánské. Kupec benátský. Jak se vám líbí. Zkrocení zlé ženy. Konec vše napraví. Večer tříkrálový. Zimní pohádka. 676 str.
Český překlad, sv. 5. a 6. - Přebaly ve velmi dobrém stavu, vazby a knižní bloky intaktní.
<Kód: BD41373> Cena: 480,- Kč

SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: GUAYANA. Drama o třech dějstvích s předehrou.
Přebal Helena Zenklová.
Praha, Neubert, 1945.
8°, 74 str. Vaz. soukr. koženka s pův. přebalem.
Nová scéna, sv. 71. - Zadní str. přebalu ušpiněna.
<Kód: BD49506> Cena: 40,- Kč

SCHILLER, Friedrich: WALLENSTEINS LAGER. DIE PICCOLOMINI. WALLENSTEINS TOD.
Leipzig, Verlag Philipp Reclam jun., 1972. 3 Aufl.
8°, 309 S. Orig. Pap.
Reclams Universal-Bibliothek, Bd. 41. - Fast intakter.
<Code: BD31019> Preis: 90,- CZK
SLANSKÝ, K. W.: JAN SLEPÝ.
Historický truchloděj w pěti jednáních.
Praha, Jaroslav Pospíšil, 1847.
8°, 118 str. Vaz. pův. pap.
<Kód: BD25715> Cena: 1200,- Kč
Zobrazí zvětšení.
Zobrazí zvětšení.
První vydání. - Před titulem přípis: "Darem od P. T. skladatele. František Šír." Na titulu podpis A. V. Vinařického (?). - Množství skvrn od vlhkého skladování. Obálka se znaky použití. Dobrý stav.
Pozn.: K. W. Slanský vl. jm. Karel Alois Vinařický (1803 - 69). Kněz, básník, překladatel, pedagog, národní buditel - blízký spolupracovník Františka Ladislava Čelakovského.

STRINDBERG, August: KRÁLOVNA KRISTÝNA. Historická hra o čtyřech dějstvích.
Přel. F. V. Krejčí, obálka Vlastislav Hofman.
Praha, B. M. Klika, 1922.
8°, 91 str. Pův. brož.
Zátiší. - Číslo evidenční na patitulu, podpis vlastníka na titulu. Velmi dobrý stav.
<Kód: BD57639> Cena: 380,- Kč

( ŠALDA, František Xaver )
F. X. ŠALDA. DRAMATA.
Sest. Emanuel Macek, přebal a typo dle osnovy Karla Teige.
Praha, Československý spisovatel, 1957. 1. vyd.
8°, 344 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Soubor díla F. X. Šaldy, sv. 5. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BD51371> Cena: 140,- Kč

ŠANTÁN S ČERVENOU LUCERNOU ANEB AT ŽIJE BAJ-KAJ-LAJ!
Kuplety , deklamace a sólové výstupy z let 1847 - 1919.
Uspoř. Josef Kotek, typo Milan Jaroš,
Praha, Československý spisovatel, 1985. 1. vyd.
8°, 269 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BD49514> Cena: 65,- Kč
ŠANTÁN S ČERVENOU LUCERNOU ANEB AT ŽIJE BAJ-KAJ-LAJ!
Kuplety , deklamace a sólové výstupy z let 1847 - 1919.
Uspoř. Josef Kotek, typo Milan Jaroš,
Praha, Československý spisovatel, 1985. 1. vyd.
8°, 269 str. Vaz. pův. celopl. s přebalem.
Klub přátel poezie, výběrová řada. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD29534> Cena: 55,- Kč

ŠRÁMEK, Fráňa: HAGENBEK. Komedie o 3. dějstvích.
Graf. úpr. V. H. Brunner.
Praha, Fr. Borový, 1920.
8°, 114 str. Pův. brož.
Jeviště, sv. 1. - Obálka se znaky mírného použití, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: BD25717> Cena: 190,- Kč

TŘI SMETANOVSKÁ LIBRETA. Prodaná nevěsta. Dalibor. Hubička.
Uspoř. Rudolf Havel, přebal s použitím kresby Karla Svolinského, vaz. a graf. úpr. Milan Hegar.
Praha, Odeon, 1975. 1. vyd.
8°, 161 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 375, členská prémie. - Přebal se znaky nepatrného použití, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: BD64105> Cena: 40,- Kč

TYL, Josef Kajetán: KUTNOHORŠTÍ HAVÍŘI ANEB KRVAVÝ SOUD.
Činohra o pěti jednáních.
Doslov Josef Beneš, přebal a vaz. Jiří Ledr.
Praha, SPN, 1957.
8°, 89 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Mimočítanková četba. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BD29849> Cena: 30,- Kč

VECCHI, Horatio: L'AMFIPARNASO. První zpívaná komedie (1594).
Přel a úvod naps. Alfons Waisar.
Praha, Pražské pěvecké komorní sdružení, 1933.
8°, 48 str. Pův. brož.
Obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BD48679> Cena: 140,- Kč

VĚTRNÝ MLYNÁŘ A JEHO DCERA.
Kabaretní scény a hry bohémské družiny Jaroslava Haška.
Uspoř. Radko Pytlík, ilustr. Zdeněk Mézl, typo Milan Kopřiva.
Praha, Československý spisovatel, 1976. 1. vyd.
8°, 235 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BD62795> Cena: 60,- Kč

VLACH, Jakub: TÁBOŘI.
Tragedie synů božích na hoře Tábor za jitra, poledne a západu.
Obálka, ilustr. a graf. úpr. Ladislav Šaloun.
Královské Vinohrady, Arnošt Kvasnička, 1920.
8°, 75 str. Pův. brož.
Duch času, sv. 10. - Dolní roh zadní strany obálky odtržen, knižní blok nerozřezán a intaktní.
<Kód: BD64405> Cena: 120,- Kč
VOSKOVEC & WERICH: BALADA Z HADRŮ.
Divadlo o prokletém básníkovi v 15 obrazech.
Praha, Fr. Borový, 1936.
8°, 91 str. Pův. brož.
Obálka se znaky mírného použití, knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BD69051> Cena: 900,- Kč
WILLY, Colette: SEDM ROZHOVORŮ ZVÍŘAT.
Přel. Jarmil Krecar, předml. Francis Jammes.
Královské Vinohrady, František Adámek, 1913.
8°, 84 str. Vaz. dob. ppg.
Zobraz zvěten.

Moderní bibliotéka, roč. 12, sv. 1. - Podpis Jarmila Krecara za titulem. - Vazba dobová, polopegamen, zlacený popis a jednoduché horizontální linky na hřbetu, desky potaženy papírem károvaného vzoru v barvách hnědé, černé a bílé. Hnědá horní ořízka, šitý kapitálek. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BD25716> Cena: 850,- Kč

WILDE, Oscar: PRO LÁSKU KRÁLOVU.
Přel. Marie Dohnalová, graf. úpr. Jaroslav Benda.
Praha, Josef Boš, 1925.
8°, 58 str. Vaz. dob. ppl.
Vazba dobová poloplátěná tmavá vínově červená, zlacený věcný název a dvě viněty na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé a šedé, menší plátěné rohy. - Obálka není vevázána, vazba a knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: BD31699> Cena: 280,- Kč
ŽIVNÝ, Jiří: MOTÝLEK. Komedie ve třech dějstvích.
Pův. litografie ve front. Jan Štursa.
Praha, Kamilla Neumannová, 1917.
8°, 77 str. Pův. brož.
Čeští autoři, sv. 24. - Obálka mírně poškozena v dolní části hřbetu, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: BD38160> Cena: 360,- Kč
Technická podpora.