Zpět na obsah krásné literatury.
Slovník výrazů a zkratek. Nákupní řád. Nákupní řád. Rezervace. Objednávka.

Vše v tomto katalogu je ihned dostupné v prodejně nebo zásilkou.

Obchod bude v pátek 18. května uzavřen.
Internetové objednávky, přijaté během této doby, budou vyřízeny v pondělí 21. května.
The shop will be closed on Friday 18th May.
Internet orders placed during this period will be processed and dispatched from Mon. 21th.


AUGUSTA, Josef: ZTRACENÝ SVĚT.
Ilustr. Zdeněk Burian.
Praha, SPN, 1972. Dotisk 4. vyd.
8°, 170 str., 7 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. lamino.
Knižnice všeobecného vzdělání mládeže. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC51766> Cena: 80,- Kč

BASS, Eduard: KÁZÁNÍČKA.
Obálka Milan Hegar.
Praha, Fr. Borový, 1946. 2. vyd.
8°, 252 str. Pův. brož.
Žatva, sv. 62. - Jako nové.
<Kód: BC66045> Cena: 180,- Kč

BASS, Eduard: LIDÉ Z MARINGOTEK. Příběhy jedné noci.
Praha, Fr. Borový, 1948.
8°, 278 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC18659> Cena: 120,- Kč

BASS, Eduard: PRAŠIVÁ ULICE.
Uspoř. Ladislav Khás, obálka Václav Sivko, typo Karel Král.
Praha, Fr. Borový, 1949. 1. vyd.
8°, 302 str. Pův. brož.
Žatva, sv. 71. - Knižní blok nerozřezán. Téměř intaktní stav.
<Kód: BC18661> Cena: 280,- Kč

BEDNÁŘ, Kamil: POHÁDKY ZA OPONOU. Pohádky a vyprávěnky na motivy našich i světových oper a baletů.
Ilustrace, přebal a vaz. Věra Brázdová, graf. úpr. J. E. Jiránek.
Praha a Bratislava, Panton, 1966. 1. vyd.
8°, 251 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC9024> Cena: 90,- Kč
BENEŠ, Jan: DISPROPORCE.
Přebal, vaz. a typo Oldřich Hlavsa s použitím kresby Jana Krejčího.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 154 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 73. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC48018> Cena: 95,- Kč
BOČEK, Jaroslav: DEN PRO CÍSAŘE A JINÉ LIDI.
Ilustr. Miroslav Váša, typo Pavel Hrach.
Praha, Československý spisovatel, 1984. 1. vyd.
8°, 295 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC13149> Cena: 20,- Kč
BOŠEK, Pavel: REDUTÁNÍ.
Předmluva Josef Škvorecký, ilustr. Jiří Šlitr, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 96 str., 2 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
HU-SA. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC39530> Cena: 120,- Kč
BOŠEK, Pavel: REDUTÁNÍ.
Předmluva Josef Škvorecký, ilustr. Jiří Šlitr, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1970. 1. vyd.
8°, 96 str., 2 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
HU-SA. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18918> Cena: 60,- Kč
BRANALD, Adolf: DĚDEČEK AUTOMOBIL.
Ilustr., přebal, vaz. a předsádky Kamil Lhoták.
Praha, SNDK, 1955. 1. vyd.
8°, 256 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze mírného použití, z vnitřní strany vlepeny novinové výstřižky o knize. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC41686> Cena: 330,- Kč
BRANALD, Adolf: DĚDEČEK AUTOMOBIL.
Ilustr., přebal, vaz. a předsádky Kamil Lhoták.
Praha, SNDK, 1958. 2. vyd.
8°, 256 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knižní blok intaktní, přebal v dolní části hřbetu protržen ve tvaru rovnostranného trojúhelníku a délce strany 10 mm, přičemž jedna strana zůstává nepoškozená.
<Kód: BC63094> Cena: 190,- Kč
BURIAN, Jan: COKOLIV O DÁNSKU.
Obálka Ivan Prokop, fotografie Jan Burian.
Praha, Primus, 1992.
8°, 101 str. Pův. brož..
Poslední tři listy poněkud neurvalým způsobem vytrženy a přiloženy, částečně oddělena i zadní strana obálky.
<Kód: BC69329> Cena: 5,- Kč
ČAPEK, Josef: LELIO. PRO DELFÍNA.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1929. 3. vyd.
8°, 123 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 104. Spisy bratří Čapků, sv. 4. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC32578> Cena: 120,- Kč
ČAPEK, Josef: MÁLO O MNOHÉM.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1929. 2. vyd.
8°, 84 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 72. Spisy bratří Čapků, sv. 11. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC31579> Cena: 120,- Kč
ČAPEK, Josef: NEJSKROMNĚJŠÍ UMĚNÍ.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1930. 3. vyd.
8°, 90 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 17. Spisy bratří Čapků, sv. 7. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC31580> Cena: 120,- Kč
ČAPEK, Josef: POVÍDEJME SI, DĚTI.
Ilustr. Josef Čapek, vaz. a graf. úpr. Olga Pavalová.
Praha, SNDK, 1968. 3. vyd.
8°, 71 str. Vaz. pův. lamino.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27919>> Cena: 80,- Kč
ČAPEK, Josef: STÍN KAPRADINY.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1930. 2. vyd.
8°, 150 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 254. Spisy bratří Čapků, sv. 27. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC31581> Cena: 120,- Kč
ČAPEK, Karel: ANGLICKÉ LISTY.
Pro větší názornost provázené obrázky autorovými.
Praha, Fr. Borový, 1934.
8°, 151 str. Vaz. pův. cpl. Kart. ochr. pouzdro.
Spisy bratří Čapků, sv. 19. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC56429> Cena: 260,- Kč
ČAPEK, Karel: ANGLICKÉ LISTY.
Pro větší názornost provázené obrázky autorovými.
Londýn, Geoge Allen & Unwin Limited, 1941.
8°, 151 str. Vaz. pův. ppl.
Štítek s číslem evidenčním na hřbetu, na předním přídeští knihovnická kapsička na katalogizační lístek a perem číslo evidenční. Knihovnické razítko a č. ev. na str. 8.
<Kód: BC32975> Cena: 45,- Kč
ČAPEK, Karel: BOŽÍ MUKA. Kniha novel.
Titul a graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1924. 2. vyd.
8°, 108 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 83. - Vazba dobová celoplátěná světlehnědá, obálka není vevázána. Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC60314> Cena: 170,- Kč
ČAPEK, Karel: CESTOPISY I. II.
Uspoř. Jarmila Víšková, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1980.
8°, 2 sv. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. CESTOPISY I. Italské listy. Anglické listy. Výlety do španěl. 288 str.
Sv. 2. CESTOPISY II. Obrázky z Holandska. Cesta na sever. 305 str.
Spisy Karla Čapka, sv. 4 a 5. - Vazby a knižní bloky jako nové, přebaly téměř intaktní.
<Kód: BC6012> Cena: 160,- Kč
( ČAPEK, Karel )
DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE. Pro děti napsal, nakreslil, fotografoval a zakusil Karel Čapek.
Graf. úpr. Olga Pavalová.
Praha, Albatros, 1988.
8°, 52 str. text, str. 53 až 82 čb. vyobr. Vaz. pův. lamino.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC18324> Cena: 75,- Kč

( ČAPEK, Karel )
DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE.
Pro děti napsal, nakreslil, fotografoval a zakusil Karel Čapek.
Graf. úpr. Olga Pavalová.
Praha, Albatros, 1988.
8°, 52 str. text, str. 53 až 82 čb. vyobr. Vaz. pův. lamino.
Intaktní stav.
<Kód: BC56123> Cena: 95,- Kč

( ČAPEK, Karel )
DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE. Pro děti napsal, nakreslil, fotografoval a zakusil Karel Čapek.
Graf. úpr. Olga Pavalová.
Praha, Albatros, 1988.
8°, 50 str. text, str. 53 až 82 čb. vyobr. Vaz. pův. lamino.
Klub mladých čtenářů. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC19872> Cena: 40,- Kč
ČAPEK, Karel: ITALSKÉ LISTY. Feuilletony.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1930. 8. vyd.
8°, 89 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 68. Spisy bratří Čapků, sv. 15. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC13184> Cena: 120,- Kč

ČAPEK, Karel: JAK SE DĚLAJÍ NOVINY.
Brno, Lidové noviny, 1937.
8°, 37 str. Pův. brož.
Obálka se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok nerozřezán a téměř intaktní.
<Kód: BC53816> Cena: 140,- Kč

ČAPEK, Karel: KALENDÁŘ. (Jak je rok dlouhý).
Obálka František Muzika.
Praha, Fr. Borový, 1940.
8°, 219 str. Pův. brož. s přebalem.
Spisy bratří Čapků, sv. 45. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18343> Cena: 330,- Kč

( ČAPEK, Karel )
KAREL ČAPEK. BOŽÍ MUKA, TRAPNÉ POVÍDKY.
Sest. Jarmila Víšková, doslov Hana Kučerová, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1981.
8°, 235 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Spisy Karla Čapka, sv. 1.. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC46327> Cena: 60,- Kč
( ČAPEK, Karel )
KAREL ČAPEK. POZDRAVY.
Sest. Miloš Pohorský, přebal a vaz. Karol Rosmány, graf. úpr. Vladimír Vácha.
Praha, Mladá fronta, 1979. 1. vyd.
8°, 437 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 314. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC70091> Cena: 40,- Kč
ČAPEK, Karel: KNIHA APOKRYFŮ.
Ilustr. Cyril Bouda, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1983.
4°, 227 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Slunovrat, Ilustrovaná řada. - V textu množství bar. celostr. a menších vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC24513> Cena: 135,- Kč
ČAPEK, Karel: O NEJBLIŽŠÍCH VĚCECH. Feuilletony.
Obálka, menší linoryt na titulu a graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1925.
8°, 121 str. Pův. brož.
Aventinum, sv. 119. - První vydání. - Obálka mírně poškozena v horní a dolní části hřbetu a na okrajích, knižní blok průběžně téměř intaktní až velmi dobrý.
<Kód: BC52830> Cena: 650,- Kč
ČAPEK, Karel: OBRÁZKY Z DOMOVA.
Ilustr. Karel Čapek, sest. Miroslav Halík, doslov Vítězslav Kocourek, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1954.
8°, 131 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Žatva, sv. 135. - Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23117> Cena: 55,- Kč
ČAPEK, Karel: OBRÁZKY Z DOMOVA. S kresbami autorovými.
Uspoř. Miroslav Halík, doslov Vítězslav Kocourek, graf. úpr., přebal, vaz. a předsádky Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1959. 3. vyd.
8°, 148 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Dílo bratří Čapků. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC25820> Cena: 110,- Kč
ČAPEK, Karel: PRVNÍ PARTA.
Praha, Fr. Borový, 1940.
8°, 253 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem. Kart. ochr. pouzdro.
Spisy bratří Čapků, sv. 40. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba intaktní, podpis vlasníka před patitulem.
<Kód: BC19514> Cena: 270,- Kč
ČAPEK, Karel: TOVÁRNA NA ABSOLUTNO. Román-feuilleton.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1925. 2. vyd.
8°, 167 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 99. Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacené dvojité rámce na přední desce, uprostřed červená iniciála Č. - Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC58126> Cena: 240,- Kč
ČAPEK, Karel: VÝLET DO ŠPANĚL. Osvětlený obrázky autorovými.
Uspoř. Miroslav Halík, obálka a graf. úpr. Karel Král.
Praha, Fr. Borový, 1948.
8°, 185 str. Vaz. dob. ppl.
Spisy bratří Čapků, sv. 26. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, zlacený popis, viněty a horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy, žlutá horní ořízka. Obálka je vevázána. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC58127> Cena: 320,- Kč

ČAPEK-CHOD, K. M.: KAŠPAR LÉN MSTITEL. Román.
Ilustr. a vaz. Otakar Mrkvička.
Praha, Fr. Borový, 1944.
8°, 295 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Žatva, sv. 56. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC18667> Cena: 550,- Kč

ČAPKOVÉ, bratří: ZÁŘIVÉ HLUBINY A JINÉ PROSY. LÁSKY HRA OSUDNÁ.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1930. 3. vyd.
8°, 157 str. Vaz. dob. cpl.
Aventinum, sv. 89. Spisy bratří Čapků, sv. 2. - Vazba dobová celoplátěná modrá. Zlacený popis na hřbetu, zlacený jednoduchý rámec na přední desce. - Obálka není vevázána.Vazba v téměř intaktním stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC31584> Cena: 120,- Kč
ČEP, Jan: DĚRAVÝ PLÁŠŤ.
Praha, Melantrich, 1935. 2. vyd.
8°, 162 str. Pův. brož. bez přebalu
Úroda, sv. 62. - Obálka i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC65321> Cena: 80,- Kč
ČEP, Jan: LÍSTKY Z ALBA.
Ilustr. Jaroslav Novák, obálka Eduard Milén, typo Antonín Jero.
Brno, Josef Stejskal, 1944. 1. vyd.
8°, 57 str. Pův. brož.
Ed. malých próz, sv. 2. - Množství čb. celostr. ilustr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC46104> Cena: 140,- Kč
ČEP, Jan: LETNICE.
Obálka Jaroslav Hošek.
Praha, Vyšehrad, 1947. 4. vyd.
8°, 154 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC48019> Cena: 65,- Kč
ČEP, Jan: ROZPTÝLENÉ PAPRSKY. Essaye, proslovy a meditace.
Olomouc, Dominikánská edice Krystal, 1946. 1. vyd.
8°, 137 str. Pův. brož.
Obálka se znaky nepatrného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56431> Cena: 290,- Kč
ČERNOVESKÝ, Josef: KNÍŽKA PRO OBVESELENÍ MLÁDEŽE.
V němčině sepsaná od R. G. Salcmanna a nyní ponejprv češtinou vyložená.
Praha, Kašpar Widtmann, 1815.
8°, 228 str. Vaz. dob. pap.
Vazba dobová papírová, mramorovaná v několika tónech šedé. Papírový štítek s rukopisným popisem na hřbetu. - Text gotikou, stránkové kustody. - Volné vypravování Josefa Černoveského podle R. G. Salcmanna. - Nevýznamné poškození červotočem průběžně mimo text, razítko na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC61236> Cena: 14.000,- Kč
ČESKÉ HUMORESKY.
Výbor uspoř. Jaroslava Janáčková, ilustr. Cyril Bouda, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1983. 1. vyd.
8°, 341 str. Vaz. pův. lamino s přebalem.
Slunovrat, prémie. - Intaktní stav.
<Kód: BC51453> Cena: 40,- Kč
ČESKOSLOVENSKÝ FEJETON / FEJTÓN. 1975-1976.
Uspoř. Ludvík Vaculík, obálka Hana Pavlátová, graf. úpr. Petr Joachimsthal.
Praha, Novinář, 1990. 1. vyd.
8°, 150 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC21424> Cena: 85,- Kč

( DEML, Jakub )
JAKUB DEML. RODNÝ KRAJ.
Sest. Miloš Dvořák a Bedřich Fučík, přebal, vaz. a typo Jiří Blažek.
Praha, Československý spisovatel, 1967. 1. vyd.
8°, 211 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky pouze mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23119> Cena: 50,- Kč
DRNÁK, Vladimír: HLAVOU PROTI ZDI.
Graf. úpr. a vaz. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1934.
8°, 337 str. Vaz. pův. cpl.
Živé knihy A, sv. 112. - Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC13020> Cena: 170,- Kč
ELPL, Mirek: HVĚZDY NEHASNOU V POPELU.
Přebal a ilustr. Milan Zezula.
Brno, Krajské nakladatelství, 1959. 1. vyd.
8°, 230 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Pův. brož.

V textu množství celostranných ilustrací. - Podpis autora na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69111> Cena: 180,- Kč

FIKER, Eduard: TŘÍOKÝ JEZDEC.
Ilustr. Gustav Krum.
České Budějovice, Růže, 1970.
8°, 90 str. Pův. brož.
Statečná srdce, sv. 14. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC28636> Cena: 10,- Kč

FOGLAR, Jaroslav: BOJ O PRVNÍ MÍSTO.
Kresba Milan Zezula, graf. úpr. a přebal Viktor Šafář.
Brno, Blok, 1969.
8°, 101 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23282> Cena: 60,- Kč

FOGLAR, Jaroslav: CHATA V JEZERNÍ KOTLINĚ.
Ilustr. Marko Čermák, obálka James Janíček, graf. úpr. Jan Hejda.
Praha, Albatros, 1989.
4°, 79 str. Pův. sešit.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC24166> Cena: 45,- Kč

FOGLAR, Jaroslav: ZÁHADA HLAVOLAMU.
Obálka a front. Milan Zezula, graf. úpr. Viktor Šafář.
Brno, Blok, 1970. 5. vyd.
8°, 227 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC51769> Cena: 80,- Kč

FOGLAR, Jaroslav: ZÁHADA HLAVOLAMU.
Přepodivný příběh ze života "Rychlých šípů."
Ilustr. J. Fischer.
Praha, Jan Kobes, bez data vyd. [1941]. 1. vyd.
8°, 198 str., 4 celostr. čb. vyobr. na příl. Vaz. dob. ppl.
Knihy Táborového ohně. - V textu množství čb. ilustrací. - Vazba dobová poloplátěná modrá, zlacený popis a jednoduché horizontální linky na hřbetu, desky potaženy mačkaným papírem barveným hnědou a červenou. - Obálka není vevázána. Na str. 132 text přelepen papírovou páskou, zbývající část knižního bloku téměř intaktní.Vazba téměř intaktní.
<Kód: BC67912> Cena: 1200,- Kč
FRIED, Jiří: POVĚST.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966.
8°, 126 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC48025> Cena: 80,- Kč

FUKS, Ladislav: NEBOŽTÍCI NA BÁLE. Malá humoreska.
Přebal a vaz. František Freiwillig.
Praha, Československý spisovatel, 1972. 1. vyd.
8°, 150 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC55912> Cena: 85,- Kč

( GELLNER, František )
FRANTIŠEK GELLNER. TICHÝ ŽIVOT A JINÉ PRÓZY. Povídky, črty, fejetony.
Uspoř. a předml. naps. Bohumil Svozil, graf. úpr. František Muzika.
Praha, Odeon, 1967.
8°, 244 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 376. - Přebal ve velmi dobrém stavu, obálka intaktní, knižní blok jako nový.
<Kód: BC44740> Cena: 160,- Kč
GLAZAROVÁ, Jarmila: ADVENT.
Doslov Josef Strnadel, přebal, vaz. a graf. úpr. Jan Solpera.
Praha, Odeon, 1979.
8°, 220 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 434. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC52094> Cena: 40,- Kč
GOLOMBEK, Bedřich - VALENTA, Edvard: TRAMPOTY ESKYMÁCKÉHO NÁČELNÍKA V EVROPĚ. Nejtěžší léta Jana Welzla.
Ilustr. Eduard Milén, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Chotěnovský.
Praha, Odeon, 1971. 2. vyd.
8°, 171 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 305. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC62712> Cena: 80,- Kč

GOLOMBEK, Bedřich - VALENTA, Edvard: TRAMPOTY ESKYMÁCKÉHO NÁČELNÍKA V EVROPĚ. Nejtěžší léta Jana Welzla.
Ilustr. Eduard Milén, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Chotěnovský.
Praha, Odeon, 1971. 2. vyd.
8°, 171 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 305. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC62148> Cena: 40,- Kč

HALAS, František: JÁ SE TAM VRÁTÍM.
Ilustr. a graf. úpr. Eduard Milén.
Brno, Knihovna Lidových novin pro své odběratele k Novému roku 1949.
4°, 11 str. Volné archy v pův. pap. obálce.
Nerozřezáno. Téměř intaktní stav.
<Kód: BC23585> Cena: 100,- Kč
HAŠEK, Jaroslav: POVÍDKY I. II.
Uspoř. Radko Pytlík.
Praha, Československý spisovatel, 1988.
8°, 2 svazky. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Sv. 1. POVÍDKY I. 431 str.
Sv. 2. POVÍDKY II. 408 str.
Klenotnice, sv. 1, 2. - Intaktní stav.
<Kód: BC59036> Cena: 90,- Kč
HAVLASA, Jan: VZDÁLENÍ PŘÍBUZNÍ. Krajanské historie jihokalifornské.

Praha, Beaufort, bez data vydání [kol. r. 1911].
8°, 304 str. Vaz. dob. cpl.
Dedikace autora na titulu. - Vazba dobová celoplátěná olivově zelená, zlacený popis a jednoduché horizontální linky na hřbetu, zlacený popis

Zobrazí zvětšení.
na přední desce. - Obálka není vevázána, vazba i knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC13111> Cena: 390,- Kč
HAVLASA, Jan: SOUOSTROVÍ KRÁSY. Jihomořský román.
Ilustr. Ladislav Šaloun.
Praha, Jan Havlasa, 1919.
8°, 166 str. Pův. brož.
První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC26323> Cena: 80,- Kč

HÁLEK, Vítězslav: MUZIKANTSKÁ LIDUŠKA.
Ilustr. a graf. úpr. Václav Mašek.
Praha, Vilém Šmidt, 1940.
16°, 80 str. Pův. brož.
Ratolest, sv. 2. - Nerozřezáno. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18655> Cena: 95,- Kč

HOFFMEISTER, Adolf: DALEKOHLED ANEB KDO NEVĚŘÍ, AŤ TAM BĚŽÍ.
Ilustr. Adolf Hoffmeistr.
Praha, SNDK, 1966. 3. upr. a rozš. vyd.
8°, 166 str., 19 bar. celostr. ilustr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub mladých čtenářů. - Přebal s pouze nepatrnými znaky použití, vazba a knižní blok jako nové.
<Kód: BC64079> Cena: 240,- Kč

HOFFMEISTER, Adolf: MRAKODRAPY V PRALESE.
Ilustr., vaz. a přebal Adolf Hoffmeister, typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 229 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC53016> Cena: 65,- Kč

HOFFMEISTER, Adolf: OBRATNÍK KOZOROHA. Román.
Graf. úpr. Josef Čapek.
Praha, Štorch-Marien, 1926.
8°, 61 str. Vaz. dob., pkž.
Aventinum, sv. 122. - Vazba dobová, polokožená tmavě hnědá. Zlacený popis na hřbetu, desky potaženy mačkaným papírem ve světlejším tónu hnědé, zlacená horní ořízka. Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC18988> Cena: 380,- Kč
HOLUB, Miroslav: ANDĚL NA KOLEČKÁCH. Poloreportáž z USA.
Přebal a vaz. Zdenek Seydl, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 2. rozš. vyd.
8°, 109 str., 12 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 34. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC13244> Cena: 95,- Kč
HOLUB, Miroslav: ANDĚL NA KOLEČKÁCH. Poloreportáž z USA.
Přebal a vaz. Zdenek Seydl, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 2. rozš. vyd.
8°, 109 str., 12 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 34. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC61016> Cena: 110,- Kč
HOLUB, Miroslav: ANDĚL NA KOLEČKÁCH. Poloreportáž z USA.
Přebal a vaz. Zdenek Seydl, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 3. rozš. vyd.
8°, 109 str., 12 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 34. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18730> Cena: 80,- Kč

HORA, Josef: HLINĚNÝ BABYLON.
Ilustr. Ant. Chlebeček.
8°, 31 str. Vaz. dob. cpl. červená.
Obálka není vevázaná. Vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC34005> Cena: 190,- Kč

HOSTOVSKÝ, Egon: DOBROČINNÝ VEČÍREK.
Ilustr. Oldřich Kulhánek.
Praha, Melantrich, 1990.
8°, 172 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC11495> Cena: 55,- Kč

HOSTOVSKÝ, Egon: DŮM BEZ PÁNA.
Přebal Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1937. 2. vyd.
8°, 255 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Živé knihy A, sv. 153. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC13021> Cena: 660,- Kč
HOSTOVSKÝ, Egon: ÚKRYT.
Obálka a typo Karel Teige.
Praha, Melantrich, 1946.
8°, 129 str. Pův. brož.
Knižní blok poněkud hrubě rozřezán, obálka čistá. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC31513> Cena: 290,- Kč
HRABAL, Bohumil: CHCETE VIDĚT ZLATOU PRAHU? Výbor z povídek.
Výbor sest. Vítězslav Rzounek, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1988.
8°, 461 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna české prózy 1945 - 1985. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC21327> Cena: 50,- Kč
HRABAL, Bohumil: MŮJ SVĚT.
Sest. Jaromír Pelc, ilustr. Karel Sládek, přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Vácha.
Praha, Mladá fronta, 1989.
8°, 372 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj. - V textu 17 celostr. vyobr. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC21329> Cena: 45,- Kč
HRUBÍN, František: DOUŠEK ŽIVOTA.
Vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1949. 1. vyd.
8°, 47 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC48026> Cena: 70,- Kč
( HRUBÍN, František )
FRANTIŠEK HRUBÍN VYPRAVUJE POHÁDKY Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI.
Ilustr. Jiří Trnka.
Praha, Albatros, 1985. 7. vyd.
4°, 88 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC25326> Cena: 90- Kč

HRUBÍN, František: U STOLU.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Lucie Weisbegrová.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, nestr. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 83. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC48029> Cena: 90,- Kč
HRUBÍN, František: U STOLU.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Lucie Weisbegrová.
Praha, SNKLHU, 1958.
8°, nestr. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 83. - Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC51015> Cena: 60,- Kč
HRUBÍN, František: ZLATÁ RENETA.
Přebal, vaz., předsádky, kresby a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 110 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC68905> Cena: 60,- Kč

JOHN, Jaromír: MOUDRÝ ENGELBERT. Láskyplný román.
Doslov Vítězslav Kocourek, přebal a vaz. Richard Lander, typo Antonín Dvořák.
Praha, Československý spisovatel, 1956.
8°, 381 str., 16 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC26015> Cena: 35,- Kč
JOHN, Jaromír: NOVÝ DÉMOKRITOS.
Sest. Marie Krulichová a Milena Vinařová, ilustr. Vladimír Tesař, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1986. 1. vyd.
8°, 198 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23120> Cena: 120,- Kč
JOHN, Jaromír: VEČERY NA SLAMNÍKU.
Sólové výstupy, zpovědi, banality a sentimentality.
Ilustr. a přebal Josef Lada.
Praha, Československý spisovatel, 1952. 1. vyd.
8°, 299 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, sv. 95. - V textu množství čb. ilustrací. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC70007> Cena: 120,- Kč

KALINA, Vladimír: GALANTNÍ POKLESKY LUDVÍKA ŠOTOLKY.
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Nagaj,
Praha, Československý spisovatel, 1983. 1. vyd.
8°, 145 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
HU-SA. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC61070> Cena: 40,- Kč

KANTŮRKOVÁ, Eva: JAN HUS. Příspěvek k národní identitě.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Michal Houba.
Praha, Melantrich, 1991. 1. vyd.
8°, 466 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Česká próza. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC14567> Cena: 150,- Kč
( KARAFIÁT, Jan )
BROUČKOVA POZŮSTALOST. 30 pohádek od Jana Karafiáta.
Ilustr. Julius Wolf.
Praha, Kalich, 1922. 5. vyd.
8°, 153 str. Vaz. dob. cpl.
Vazba dobová celoplátěná, ve hřbetu a v rozích světle fialová, desky potaženy fialovou tmavého tónu. Obálka je vevázána. - Vazba i knižní blok se znaky mírného použití a ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC61099> Cena: 170,- Kč
KILIANOVÁ, Eva - SIROVÁTKA, Oldřich: NA VEVEŘÍ DEVĚT VĚŽÍ.
Pověsti z Brněnska.
Ilustr. a vaz. Alois Mikulka, graf. úpr. Viktor Šafář.
Brno, Krajské nakl., 1962. 1. vyd.
8°, 112 str. Vaz. pův. lamino.
Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní vyjma tiráže, kde jsou zapsána dvě telefoní čísla perem.
<Kód: BC68906> Cena: 170,- Kč

( KLES, Petr )
PETRA KLESA POZŮSTALÉ SPISY PRÓZOU I VERŠEM.
Uspoř. Karel Sezima, ilustr. Václav Mašek, graf. úpr. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1931. 2. vyd.
8°, 244 str. Vaz. pův. cpl.
Generace, sv. 7. - Vazba původní celoplátěná nakladatelská s vevázanou obálkou. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18677> Cena: 280,- Kč

KLIČKA, Benjamin: JARO GENERACE. Román.
Dřevoryty Jan Rambousek.
Praha, Družstevní práce, 1928.
8°, 271 str. Vaz. dob. pkž.
Tři knihy soudobé kultury. - Vazba dobová polokožená hnědá, desky potaženy jávanským batikovaným papírem zelené barvy, zlacený popis na hřbetu, větší kožené rohy, textilní záložka. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC19515> Cena: 330,- Kč

KLIKA, Stanislav: TŘETÍ VE HŘE. Vypravování nespolečenského člověka.
Praha, Stanislav Klika, 1920.
8°, 109 str. Vaz. dob. pap. v několika tónech hnědé.
Knihy nové vlajky, sv. 3. - Knižní blok intaktní, vazba v téměř intaktním stavu.
<Kód: BC31089> Cena: 225,- Kč

KLÍMA, Ivan: MILENCI NA JEDNU NOC.
Fotogram na přebalu Miroslav Váša, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Českoslovesnký spisovatel, 1964. 1. vyd.
8°, 87 str. Vaz. pův. cpl.
Život kolem nás, malá řada, sv. 10. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC60316> Cena: 180,- Kč

KLÍMA, Ivan: MOJE ZLATÁ ŘEMESLA.
Graf. úpr. Rostislav Pospíšil.
Brno, Atlantis, 1990. 1. vyd.
8°, 223 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27052> Cena: 40,- Kč

KOLÁŘ, Jiří - HIRŠAL, Josef: ENŠPÍGL.
Ilustr. Kamil Lhoták, graf. úpr. Jaromír Zápal.
Praha, SNDK, 1968. 2. vyd.
8°, 127 str., 8 str. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub mladých čtenářů. - V textu množství drobných ilustr. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC51589> Cena: 140,- Kč

KONRÁD, Karel: EPIŠTOLY K NESMĚLÝM MILENCŮM.
Ilustr. František Tichý, přebal, vaz. a typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1967.
8°, 58 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal poškozen v horní části hřbetu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC18239> Cena: 80,- Kč

KOPTA, Josef: MARTA, MARIE, HELENA. Novela.
Obálka a ilustr. Josef Kaplický.
Praha, ČIN, 1930. 3. vyd.
8°, 114 str. Vaz. dob. pap.
Kruh drobné beletrie, řada 2, sv. 11. - Vazba dobová, desky potaženy jávanským batikovaným papírem hnědé a černé barvy, obálka je vevázána. Téměř intaktní stav.
<Kód: BC11132> Cena: 380,- Kč
KOSTRHUN, Jan: BESEDA SE ČTENÁŘI. (Písemná příprava).
Ilustr., přebal, vaz. a graf. úpr. Vladimír Nagaj.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 1. vyd.
8°, 219 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
HU-SA. - Přebal téměř íntaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC48788> Cena: 60,- Kč
( KOVÁŘÍK, Vladimír )
JIŘÍKOVO VIDĚNÍ A JINÉ PŘÍBĚHY, KTERÉ PODLE DIVADELNÍCH HER JOSEFA KAJETÁNA TYLA DĚTEM VYPRAVUJE VLADIMÍR KOVÁŘÍK.
Ilustr. Miloslav Troup, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Albatros, 1973.
8°, 275 str., 17. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap. s přebalem.
Klub mladých čtenářů. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC60317> Cena: 55,- Kč
KOŽÍK, František: JOSEF MÁNES.
Doslov Blahoslav Dokoupil, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1987.
8°, 511 str., 48 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna české prózy 1945 - 1985. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18930> Cena: 50,- Kč

KOŽÍK, František: JOSEF MÁNES.
Doslov Blahoslav Dokoupil, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1987.
8°, 511 str., 48 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna české prózy 1945 - 1985. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC41296> Cena: 55,- Kč

KOŽÍK, František: JOSEF MÁNES.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Svatopluk Klír.
Praha, Naše vojsko, 1958. 2. vyd.
8°, 597 str., 32 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC41534> Cena: 60,- Kč

KOŽÍK, František: JOSEF MÁNES.
Doslov Blahoslav Dokoupil, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1987.
8°, 511 str., 48 čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna české prózy 1945 - 1985. - Jako nové.
<Kód: BC48790> Cena: 90,- Kč

KOŽÍK, František: KRONIKA ŽIVOTA A VLÁDY KARLA IV., KRÁLE ČESKÉHO A CÍSAŘE ŘÍMSKÉHO.
Graf. úpr. Miloslav Fulín.
Praha, Československý spisovatel, 1981. 1. vyd.
8°, 339 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: BC27776> Cena: 80,- Kč
KOŽÍK, František: NORMÁLNÍ OBRAZ SRDCE.
Ilustr. Dagmar Bromová.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 2. vyd.
8°, 197 str. Vaz. pův. cpl.
Knihovna lidové četby, sv. 164. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18929> Cena: 10,- Kč

KOŽÍK, František: SEJDEME SE?.
Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1938.
8°, 251 str. Pův. brož.
Nová knihovna, sv. 7. - První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56790> Cena: 170,- Kč

KRAMERIUS, Matěj Václav - KRAMERIUS, Václav Radomil: KNIHA JOSEFOVA.
Uspoř. Miloslav Novotný, doslov Vincy Schwarz, ilustr. V. Barvitius, P. Maixner, J. Mánes, a K. Svoboda, typo a vaz. Jindřich Štýrský.
Praha, ELK, 1941.
8°, 239 str. Vaz. pův. ppl. bez přebalu.
Národní klenotnice, sv. 21. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC26516> Cena: 65,- Kč

KRATOCHVÍL, Miloš V.: DOBRÁ KOČKA, KTERÁ NEMLSÁ. Wenceslaus Hollar Bohemus.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Roman Rogl, obr. část sest. Gabriela Kesnerová.
Praha, Odeon, 1976.
8°, 253 str., 48 reprodukcí na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 389. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC26463> Cena: 145,- Kč
KRATOCHVÍL, Miloš V.: MISTR JAN.
Přebal a vaz. Miroslav Váša.
Praha, Československý spisovatel, 1952. 2. vyd.
8°, 174 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, sv. 96. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC49703> Cena: 60,- Kč

KRATOCHVÍL, Miloš V.: OSAMĚLÝ RVÁČ.
Doslov Miroslav Petříček, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1968.
8°, 319 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klíč, sv. 78. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC33486> Cena: 60,- Kč

KRATOCHVÍL, Miloš V.: PODIVUHODNÉ PŘÍBĚHY A DOBRODRUŽSTVÍ JANA KORNELA.
Ilustr., přebal a vaz. Václav Junek.
Praha, Československý spisovatel, 1956. 3. vyd.
8°, 297 str., Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, sv. 170. - Jako nové.
<Kód: BC61067> Cena: 150,- Kč
KRATOCHVÍL, Miloš V.: ŽIVOT JANA AMOSE.
Doslov Josef Hrabák, přebal, vaz. a typo Roman Rogl.
Praha, Československý spisovatel, 1984. 3. vyd.
8°, 243 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Vybrané spisy Miloše V. Kratochvíla. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC58362> Cena: 70,- Kč

KŘESŤAN, Rudolf: MYŠ V 11. PATŘE ANEB FEJETONY O PŘEKVAPENÍCH VŠEDNÍHO DNE.
Doslov Miroslav Horníček, ilustr. Vladimír Nagaj, obálka a graf. úpr. Karel Divina.
Praha, Práce, 1980. 1. vyd.
8°, 255 str. Pův. brož.
Kamarád. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC14517> Cena: 20,- Kč

KŘÍŽ, Ivan: PRVNÍ DEN MÉHO SYNA.
Přebal a vaz. Zdenek Seydl, fotomontáž M. Váša a B. Straka, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1963. 1. vyd.
8°, 122 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 32. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC36536> Cena: 80,- Kč

KUNDERA, Ludvík: ODJEZD. Novela.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Zeigler.
Praha, Mladá fronta, 1967. 1. vyd.
8°, 74 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V horním rohu zadní str. přebalu vytrženo asi 15 x 5 mm. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56433> Cena: 110,- Kč
KUNDERA, Milan: DRUHÝ SEŠIT SMĚŠNÝCH LÁSEK.
Fotografie Jiří Škoch a Lubomír Kubáč, přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966. Dotisk 2. vyd.
8°, 78 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, malá řada, sv. 16. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC63928> Cena: 220,- Kč
LACINA, Václav: MĚŠŤANSKÉ BESEDY.
Ilustr., obálka a předsádky Evžen Seyček, typo Josef Paták.
Praha, Československý spisovatel, 1953. 1. vyd.
8°, 130 str. Pův. brož.
Knižní blok nerozřezán a intaktní, obálka téměř intaktní.
<Kód: BC41823> Cena: 60,- Kč

LEVOČSKÝ, Pavel: KRÁLEVIČOVA BRADA.
Ilustr. Otto Ušák.
Bez uvedení nakl. údajů, reklamní tisk Otta-Mydlík.
16°, nestr. [8]. Pův. seš.
V textu 3 bar. celostr. ilustr., reklama jen na zadní str. obálky. - Se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC59365> Cena: 35,- Kč

LOUKOTKOVÁ, Jarmila: DOMA LIDÉ UMÍRAJÍ.
Kresba na přebalu a frontispis Jan Maget, přebal a vaz. Ladislav Vorba.
Praha, Československý spisovatel, 1981. 1. vyd.
8°, 489 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Intaktní stav.
<Kód: BC26410> Cena: 55,- Kč
LUSTIG, Arnošt: BÍLÉ BŘÍZY NA PODZIM.
Přebal a vaz. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd.
8°, 85 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 54. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC34008> Cena: 160,- Kč
MAHEN, Jiří: CO MI LIŠKA VYPRÁVĚLA.
Pohádky s obrázky Františka Hlavici.
Praha, B. Kočí, 1922.
8°, 162 str., 7 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. pap.
Dedikace ilustrátora za titulem. - Vazba se znaky mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC68233> Cena: 850,- Kč
MAHEN, Jiří: RYBÁŘSKÁ KNÍŽKA.
Předml. Vladimír Justl, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLHU, 1959.
8°, 202 str. Pův. brož s přebalem.
Světová četba, sv. 210. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC51717> Cena: 50,- Kč

MAREŠ, Jan: TŘI ORLÍ PERA.
Ilustr. Josef Novák.
Praha, SNDK, 1968. 2. vyd.
8°, 114 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihy Jana Mareše pro mládež, sv. 3. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC64080> Cena: 30,- Kč

MAREŠ, Stanislav: ČAS MILOSTI. Šest kusů pro Magdalenu.
Obálka a graf. úpr. Jiří Rathouský.
Praha, Mladá fronta, 1965. 1. vyd.
8°, 63 str. Vaz. pův. cpl.
Mladé cesty, sv. 13. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC59008> Cena: 180,- Kč
MARTÍNEK, Vojtěch: PRO ČESKÉ DIVADLO. Jedenácz miniatur.
Obálka Fr. Hlavica.
Brno, Moravský legionář, 1937.
8°, 62 str. Pův. brož.
Buditelé a průkopníci, sv. 11. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23858> Cena: 70,- Kč
MARTÍNEK, Vojtěch: TROJÍ CESTA BLAŽEJE POTĚŠILA.
Ilustr. a graf. úpr. František Süsser.
Brno, Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1944. 2. vyd.
8°, 419 str., 23 bar. vyobr. na příl. Pův. brož. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, obálka a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC11051> Cena: 50,- Kč
MAŘÁNEK, Jří: BARBAR VOK.
Přebal Jaroslav Šváb, vaz. Ladislav Sutnar.
Praha, Družstevní práce, 1949. 6. vyd.
8°, 181 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Živé knihy, sv. 165. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27048> Cena: 55,- Kč
MAŘÁNEK, Jiří: ROMANCE O ZÁVIŠOVI.
Ilustr. Miroslav Váša, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1973. 5. vyd.
8°, 186 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, ilustrovaná řada, sv. 17. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC67606> Cena: 20,- Kč
MAŠÍNOVÁ, Leontina: NESMRTELNÝ POUTNÍK.
Přebaly, vaz. a front. Karel Vodák.
Praha, Melantrich, 1969. 2. vyd.
8°, 3 sv.. Vaz. pův. cpl. s přebaly.
Sv. 1. Díl 1. MLADÁ LÉTA JANA ÁMOSE. 235 str.
Sv. 2. Díl 2. DO LABYRINTU SVĚTA. 312 str.
Sv. 3. Díl 3. PLANOUCÍ POCHODEŇ. 504 str.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23860> Cena: 180,- Kč
( MÁCHA, Karel Hynek )
DÍLO KARLA HYNKA MÁCHY. Díl druhý. Próza. Cikáni.
Uspoř. a pozn. Fr. Krčma, graf. úpr. Cyril Bouda.
Praha, Fr. Borový, 1928.
8°, 381 str. Vaz. dob. cpl.
Pantheon, sv. 51. - Vazba dobová celoplátěná modrá, zlacený popis a jednoduché horizontální linky na hřbetu. - Vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC13276> Cena: 150,- Kč
MEDEK, Rudolf: OHNIVÝ DRAK. Román z války.
Praha, J. R. Vilímek, 1935. 13. vyd.
8°, 302 str. Vaz. pův. cpl.
Legionářská epopeja, sv. 1. - Vazba téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC11480> Cena: 60,- Kč
MEDEK, Rudolf: VELIKÉ DNI. Román z války.
Praha, J. R. Vilímek, 1935. 12. vyd.
8°, 463 str. Vaz. pův. cpl.
Legionářská epopeja, sv. 2. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC11481> Cena: 80,- Kč

MENGER, Václav: JAROSLAV HAŠEK. Zajatec číslo 294217. Román.
Typo St. Kohout.
Praha, Sfinx, 1934.
8°, 309 str. Vaz. pův. cpl.
Nové cíle, sv. 619. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC11052> Cena: 30,- Kč

MIKLÍK, Josef: POHÁDKY O JEŽÍŠKOVI.
Ilustr. Pavel Černý.
Praha, Vincentinum, 1940.
8°, 92 str. Vaz. pův. ppl.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56126> Cena: 190,- Kč

MRŠTÍK, Alois: ROK NA VSI. Kronika moravské dědiny.
Praha, Nakladatelské družstvo Máje, 1903 - 1904.
8°, 9 sv. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. 389 str.
Sv. 2. Str. 390 - 548.
Sv. 3. 136 str.
Sv. 4. 97 str.
Sv. 5. 215 str.
Sv. 6. 102 str.
Sv. 7. 120 str.
Sv. 8. 107 str.
Sv. 9. 121 str.
První vydání. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56140> Cena: 900,- Kč

NEFF, Vladimír: VYHNANÍ Z RÁJE. Román.
Graf. úpr. Ed. Milén.
Brno, Lidová tiskárna, 1940.
8°, 221 str. Vaz. dob. ppl.
Knihovna Lidových Novin, roč. 4, sv. 3. - Vazba dobová poloplátěná červená, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech červené, větší plátěné rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC11055> Cena: 20,- Kč

NERUDA, Jan: DROBNÉ KLEPY.
Uspoř. Ignát Herrmann.
Praha, F. Topič, 1892 - 1893.
8°, 3 svazky. Vaz. dob. pkž.
Sv. 1. DROBNÉ KLEPY I.
Praha, F. Topič, 1892. Str. 312.
Sv. 2. DROBNÉ KLEPY II.
Praha, F. Topič, 1892. Str. 298.
Sv. 3. DROBNÉ KLEPY III.
Praha, F. Topič, 1893. Str. 273.
Sebrané spisy Jana Nerudy, sv. 1-3. - Vazby jednotné, dobové polokožené tmavěhnědé, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé žluté a červené, kožené rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC58366> Cena: 900,- Kč
( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. OBRÁZKY.
Výběr z próz uspoř. Felix Vodička., přebal, vaz. a graf. úpr. Miroslav Habr.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 275 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 211. - Přebal se znaky pouze mírného použití, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC13942> Cena: 40,- Kč

( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. OBRÁZKY.
Výběr z próz uspoř. Felix Vodička., přebal, vaz. a graf. úpr. Miroslav Habr.
Praha, SNKLU, 1965.
8°, 275 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 211. - Jako nové.
<Kód: BC64081> Cena: 95,- Kč

( NERUDA, Jan )
JAN NERUDA. TŘI POVÍDKY MALOSTRANSKÉ.
Sest. a úvod napsal Arne Novák.
Praha, Topičova edice, 1947.
8°, 45 str. Pův. brož.
Sbírka souvislé četby školní, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC30998> Cena: 40,- Kč
NERUDA, Jan: MENŠÍ CESTY.
Uspoř. Ignát Herrmann.
Praha, F. Topič, 1894.
8°, 399 str. Vaz. dob. pkž.
Sebrané spisy Jana Nerudy, sv. 6. - Vazba dobová, polokožená tmavěhnědá, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé žluté a červené, kožené rohy, mramorované ořízky. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC58367> Cena: 300,- Kč
NEUŽIL, František: ŘEZENSKÉ ORTELY.
Přebal, vaz. a kresba na titulu Jaroslav Šerých, graf. úpr. Bohuslav Blažej.
Praha, Vyšehrad, 1988. 2. rozš. vyd.
8°, 317 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Soudobá próza. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC58164> Cena: 40,- Kč
NEUŽIL, František: ZNAMENÍ ŠELMY. Román.
Přebal, frontispis a vazba Josef Liesler.
Praha, Dělnické nakladatelství, 1947. 1. vyd.
8°, 313 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.

Křižovatky, řada A, sv. 1. - Dedikace autora na titulu. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69112> Cena: 280,- Kč

NĚMCOVÁ, Božena: BABIČKA. Obrazy z venkovského života.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Praha, ČGU, 1916. 2. lidové vydání.
4°, 240 str. Pův. brož.
V textu množství barevných a černobílých ilustrací, celostranných i menších. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69028> Cena: 460,- Kč
NĚMCOVÁ, Božena: BABIČKA. Obrazy z venkovského života.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Praha, ČGU, 1918. 3. lidové vydání.
4°, 240 str. Vaz. dobová, ppl. s vevázanou obálkou.
V textu množství barevných a černobílých ilustrací, celostranných i menších. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, plátěné rohy. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69032> Cena: 320,- Kč
NĚMCOVÁ, Božena: BABIČKA. Obrazy z venkovského života.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Praha, ČGU, 1941. 20. vyd.
4°, 241 str. Vaz. pův. cpl.
V textu množství barevných a černobílých ilustrací, celostranných i menších. - Jako nové.
<Kód: BC66295> Cena: 950,- Kč

NĚMCOVÁ, Božena: CHUDÍ LIDÉ A JINÉ POVÍDKY.
Ilustr., přebal a vaz. Josef Vodrážka, graf. úpr. J. R. Vávra.
Praha, L. Mazáč, 1932.
4°, 298 str. Vaz. pův. cpl., nakl. s veváz. přebalem.
V textu množství čb. vyobr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC12838> Cena: 60,- Kč

NĚMCOVÁ, Božena: POHORSKÁ VESNICE. Povídka ze života lidu venkovského.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Praha, ČGU, 1939.
4°, 241 str., 16 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC27056> Cena: 480,- Kč
NĚMCOVÁ, Božena )
VYBRANÉ SLOVENSKÉ POHÁDKY BOŽENY NĚMCOVÉ.
Uspoř. František Bartoš.
Telč, Emil Šolc, bez data vyd.
8°, 109 str., 6 bar. celostr. Ilustr. Na příl. Vaz. dob. ppl. s nalepenou obálkou na přední desce.
Více uvolněných listů, místy ušpiněno. Dobrý stav.
<Kód: BC56127> Cena: 190,- Kč

NOVÝ, Karel: POTULNÝ LOVEC.
Ilustr. Mirko Hanák, graf. úpr. Antonín Svoboda.
Praha, SNDK, 1963.
8°, 168 str. Pův. cpl. s přebalem.
V textu množství menších a celostranných ilustrací. - Jako nové.
<Kód: BC50570> Cena: 170,- Kč

NOVOTNÝ, Josef: ROK NA KANADSKÉ VSI.
Ilustr. František Turek, přebal a graf. úpr. Vladimír Janský.
Praha, Práce, 1980. 3. vyd.
8°, 245 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Erb, červená řada, roč. 10. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC67612> Cena: 20,- Kč

OLBRACHT, Ivan: BRATR ŽAK. Román komediantského osudu, lásky a zrady.
Doslov Miloš Pohorský, přebal, vaz. a graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Praha, Odeon, 1974.
8°, 158 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 347. - Obálka ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC62149> Cena: 25,- Kč

OLBRACHT, Ivan: BRATR ŽAK.
Praha, Melantrich, 1938.
8°, 185 str. Vaz. dob. ppl.
Melantrichova laciná knihovna, sv. 10. - Vazba tmavěmodrá, zlac. popis a dvojité horizont. linky na hřbetu, desky potaženy pap. abstraktního vzoru a několika tónech modré, menší plátěné rohy. - Obálka není vevázána. Vazba i knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC26518> Cena: 80,- Kč
OLBRACHT, Ivan: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK.
Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1963.
8°, 179 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klíč. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC14264> Cena: 40,- Kč
OLBRACHT, Ivan: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK.
Přebal Milan Hegar, graf. úpr. Alois Chvála.
Praha, Československý spisovatel, 1953.
8°, 226 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Spisy Ivana Olbrachta, sv. 8. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC14263> Cena: 95,- Kč
OLBRACHT, Ivan: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK.
Přebal a vaz. Rudolf Havel.
Praha, Naše vojsko, 1968.
8°, 192 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 117. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC60729> Cena: 50,- Kč
OLBRACHT, Ivan: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK. Román.
Praha, Melantrich, bez data vyd.
8°, 251 str. Vaz. pův. cpl. bez přebalu.
Úroda, sv. 47, Spisy Ivana Olbrachta, sv. 7. - Vazba a knižní blok ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC14265> Cena: 60,- Kč
OLBRACHT, Ivan: NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK. GOLET V ÚDOLÍ. HORY A STALETÍ.
Ilustr. Ota Janeček, přebal, vaz. a graf. úpr. Olga Pavalová.
Praha, Naše Vojsko, 1959.
8°, 624 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18934> Cena: 30,- Kč
OLBRACHT, Ivan: ŽALÁŘ NEJTEMNĚJŠÍ. Román.
Praha, Fr. Borový, 1916.
8°, 189 str. Vaz. dob. pkž.
Žatva, sv. 1. - První vydání. - Vazba dobová polokožená šedá. Štítek se zlaceným popisem na hřbetu, desky potaženy papírem šedočerného geometrického vzoru, větší kožené rohy, šedá horní ořízka, plátěná záložka. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC19516> Cena: 450,- Kč
PALKOVSKÝ, Břetislav: HOSTITEL ZE STRŽE.
Uspoř. Miroslav Halík, graf. úpr. Přemysl Rolčík.
Středisko státní památkové péče a ochrany přírody Středočeského kraje, 1969.
8°, nestr. [8]. Volné listy v pův. pap. obálce z ručního papíru.
Čapkova Strž, sv. 1. - Obálka téměř intaktní, volné listy jako nové.
<Kód: BC63198> Cena: 30,- Kč
PÁRAL, Vladimír: GENERÁLNÍ ZÁZRAK.
Doslov Vladimír Novotný.
Praha, Odeon, 1989. 2. vyd.
8°, 414 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC26017> Cena: 40,- Kč
PÁRAL, Vladimír: MLADÝ MUŽ & BÍLÁ VELRYBA. Malý chemický epos.
Přebal, vaz. a front. Milan Grygar.
Ústí nad Labem, Severočeské nakl., 1973. 1. vyd.
8°, 166 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69330> Cena: 80,- Kč
PÁRAL, Vladimír: MUKA OBRAZNOSTI.
Kresba na přebalu a v textu Jan Černý, přebal a vaz. Jan Solpera.
Praha, Československý spisovatel, 1980. 1. vyd.
8°, 400 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC69331> Cena: 80,- Kč
PÁRAL, Vladimír: VÁLKA A MNOHOZVÍŘETEM.
Ilustr. Oldřich Kulhánek, obálka a graf. úpr. Milan Kopřiva.
Praha, Československý spisovatel, 1988. 2. vyd.
8°, 344 str. Pův. brož.
Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC40360> Cena: 40,- Kč
PÁRAL, Vladimír: ZEMĚ ŽEN.
Přebal, vaz. a graf. úpr. Milan Jaroš, fotografie na přebalu Vilém Reichmann.
Praha, Československý spisovatel, 1987. 1. vyd.
8°, 420 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC14817> Cena: 80,- Kč

PAZOUREK, Vladimír: RŮŽE PRO CHARÓNA.
Ilustr. Sylvie Vodáková, přebal, vaz. a graf. úpr. Josef Kalousek.
Praha, Československý spisovatel, 1979. 1. vyd.
8°, 109 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC35888> Cena: 180,- Kč

PECKA, Dominik: MATKA BOŽÍ V TRNÍ.
Kresba V. H. Brunner, typo St. Vrbík.
Olomouc, Družina literární a umělecká, 1940. 2. vyd.
8°, 243 str. Pův. brož.
Podpis autora na titulu. - Obálka mírně ušpiněna, knižní blok čistý a bez závad. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC32018> Cena: 220,- Kč
PEKÁREK, Svatopluk: PASÁŽ LUNA.
Přebal s fotografií Františka Schöblinga a vaz. Zdenek Seydl.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 2. vyd.
8°, 149 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, sv. 44. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56436> Cena: 75,- Kč

PIŤHA, Petr: PAMĚŤ A NADĚJE. Z pověstí Čech a Moravy.
Ilustr. Jiří Anderle, graf. úpr. Zdeněk Ziegler a Alan Záruba.
Praha, Karolinum, 2003. 1. vyd.
4°, 387 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
V textu množství bar. reprodukcí. - Jako nové.
<Kód: BC32659> Cena: 390,- Kč

PLUDEK, Alexej: FARAÓNŮV PÍSAŘ.
Dosl. Otakar Chaloupka, typo Rostislav Vaněk.
Praha, Československý spisovatel, 1986. 5. vyd.
8°, 456 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna české prózy 1945-1985. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC62350> Cena: 40,- Kč

POHÁDKY O POKLADECH.
Vypravuje Oldřich Sirovátka, ilustr. Lucie Dvořáková, obálka a graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1988. 1. vyd.
8°, 31 str. Pův. seš.
Korálky, sv. 164. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC16203> Cena: 25,- Kč

POLÁČEK, Karel: HEDVIKA A LUDVÍK.
Ilustr. Antonín Pelc.
Praha, Grafoprint-Neubert, 1993.
4°, 152 str. Pův. brož.
Retr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC26411> Cena: 20,- Kč
POPELÁŘ, Bohumír J.: URBÁŘ POVĚSTÍ BRNĚNSKÝCH.
Ilustr. a přebal H. Polášek, vaz. Antonín Jero.
Družstvo Moravského kola spisovatelů, 1946. 1. vyd.
8°, 204 str., 12 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Vinice, sv. 11. - V textu množství čb. celostr. ilustr. - Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC25819> Cena: 330,- Kč
PRAWDA, František: POWÍDKY Z KRAJE.
Praha, Jaroslav Pospíšil, 1851.
8°, konlovut 2 sv. Vaz. dob. pkž.
Swazek prwní. 128 str.
Swazek druhý. 126 str.
Vazba dobová polokožená hnědá, desky potaženy mramorovaným papírem hnědé, červené a zelené barvy, větší kožené rohy. - Papír na obou deskách vazby se znaky značného použití. Číslo evidenční a jméno slepotiskem na přední předsádce, knižní blok průběžně místy mírně ušpiněn, zejm. kol. titulních listů obou dílů.
František Prawda, vl. jm. Vojtěch Hlinka, nar. 1817 v Nekrasíně nedaleko Jindřichova Hradce, zemřel v Hrádku r. 1904. Kněz, vychovatel, česky píšící spisovatel, vlastenec.
<Kód: BC51909> Cena: 2800,- Kč

PROCHÁZKA, Antonín: NOKTURNO.
Ilustr. A. V. Procházka, obálka Eduard Milén, typo Antonín Jero.
Brno, Josef Steskal, 1944. 1. vyd.
8°, 52 str. Pův. brož.
Edice malých próz, sv. 4. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC50016> Cena: 90,- Kč

REMEŠ, Jan: O LIDU SPORTOVNÍM.
Ilustr. Jan Remeš, graf. úpr. Ed. Milén.
Blansko, Karel Jelínek, 1946. 1. vyd.
8°, 259 str. Pův. brož.
Zrcadlo smíchu, sv. 1. - Obálka téměř intaktní, knižní blok intaktní.
<Kód: BC13120> Cena: 60,- Kč
ŘEZÁČ, Václav: POPLACH V KOVÁŘSKÉ ULIČCE.
Ilustr. Josef Čapek, graf. úpr. Ivan Urbánek, doslov Václav Stejskal.
Praha, Albatros, 1971. 4. vyd.
8°, 131 str. Vaz. pův. lamino.
Klub mladých čtenářů. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC51770> Cena: 60,- Kč

ŘEZÁČ, Václav: SVĚDEK.
Obálka Josef Hochman.
Praha, Fr. Borový, 1946. 3. vyd.
8°, 391 str. Pův. brož.
Žatva, sv. 46. - Jako nové.
<Kód: BC66046> Cena: 220,- Kč

ŘÍHA, Václav: NOVÁ POVÍDKA O TŘECH PODIVNÝCH TOVARYŠÍCH.
Praha, Jan Laichter, 1929.
8°, 109 str. Pův. brož. s přebalem.
Žeň z literatur, sv. 66. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC49091> Cena: 90,- Kč
SEKORA, Ondřej: ČMELÁK ANINKA.
Ilustr. Ondřej Sekora.
Praha, Albatros, 1968. 3. vyd.
8°, 107 str. Vaz. pův. lamino.
Klub mladých čtenářů. - Vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC67425> Cena: 110,- Kč
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: BALADA Z KARLÍNA. Román.
Přebal O. Mrkvička.
Praha, Fr. Borový, 1947. 2. vyd.
8°, 160 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, sv. 12. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC39270> Cena: 240,- Kč
SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: BALADA Z KARLÍNA. Román.
Přebal O. Mrkvička.
Praha, Fr. Borový, 1947. 2. vyd.
8°, 160 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, sv. 12. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC61017> Cena: 120,- Kč
SCHULZ, Karel: PENÍZ Z NOCLEHÁRNY.
Uspoř., pozn. a vysvětlivky Jarmila Víšková., přebal, front. a graf. úpr. Jarmila Totušková.
Praha, Vyšehrad, 1974. 3. vyd.
8°, 83 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, obálka a knižní blok intaktní.
<Kód: BC61100> Cena: 60,- Kč
SOVA, Antonín: O MILKOVÁNÍ, LÁSCE A ZRADĚ. Povídky a črty. Díl 1.
Praha, Grosman a Svoboda, nedat. [1909].
8°, 158 str. Vaz. dob. cpl.

Slunečnice, sv. 1. - Podpis autora před patitulem. - Vazba dobová celoplátěná modrá, zlacený popis, trojité horizontální linky a viněty na hřbetu na hřbetu, zlacené viněty na přední desce, mramorované ořízky. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC13112> Cena: 770,- Kč

Zobrazí zvětšení.

STEKLAČ, Vojtěch: DOBRODRUŽSTVÍ TAJNÉHO AGENTA PANKRÁCE TANGENTA.
Ilustr. Václav Kabát, přebal a vaz. Milan Kopřiva.
Praha, Československý spisovatel, 1985. 1. vyd.
8°, 174 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Zlatý klíček. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC59366> Cena: 40,- Kč

STRNADEL, Josef: NOC V PATÁCH.
Přebal, vaz. a typo Václav Rein, kresba na obálce Ota Janeček.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 1. vyd.
8°, 103 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC70057> Cena: 65,- Kč

SUCHL, Jan: POHÁDKY Z IGLŮ.
Ilustr. Josef Paleček, graf. úpr. Václav Kučera.
Praha, Albatros, 1987. 1. vyd.
8°, 220 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití, vazba a knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC61561> Cena: 60,- Kč

ŠALDA, František Xaver: DŘEVORYTY STARÉ I NOVÉ.
Uspoř. Josef Čermák.
Praha, Československý spisovatel, 1960. 2. vyd.
8°, 206 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Soubor díla F. X. Šaldy, sv. 6. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27064> Cena: 190,- Kč
ŠALDA, František Xaver: ZIVOT IRONICKÝ A JINÉ POVÍDKY.
Uspoř. Václav Černý, typo Karel Teige.
Praha, Melantrich, 1949. 6. vyd.
8°, 233 str. Vaz. pův. ppl. s přebalem.
Soubor díla F. X. Šaldy, sv. 3. - Přebal se znaky použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27065> Cena: 125,- Kč

ŠAMLA, Jiří Vítězslav: KOUZELNÝ VLAK. Drobné prózy.
Ilustr. a přebal František Malý.
Brno, Joža Jícha, 1944. 1. vyd.
8°, 101 str. Pův. brož. s přebalem.
Přebal se znaky mírného použití. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC23613> Cena: 190,- Kč

ŠKUTINA, Vladimír: PĚT KOTOULŮ NAZAD. Humoresky z pravěku sportu.
Ilustr. a obálka Jaroslav Malák.
Praha, Státní tělovýchovné nakladatelství, 1955. 1. vyd.
8°, 84 str. Pův. brož.
Téměř intaktní stav.
<Kód: BC18678> Cena: 90,- Kč
ŠKUTINA, Vladimír: TAK UŽ JSEM TADY S TÍM VÁPNEM, PANE WERICHU!
Obálka Jan Brychta, ilustr. Jan Kristofori.
Praha, Rozmluvy, 1990.
8°, 159 str. Vaz. pův. lamino.
Intaktní stav.
<Kód: BC51329> Cena: 40,- Kč
ŠKVORECKÝ, Josef: SEDMIRAMENNÝ SVÍCEN.
Ilustr., vaz. a přebal František Hudeček.
Praha, Naše vojsko, 1965. 2. vyd.
8°, 129 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Živé knihy, sv. 53. - Vazba a knižní blok téměř intaktní, přebal ve velmi dobrém stavu.
<Kód: BC59010> Cena: 120,- Kč
ŠMILOVSKÝ, A. V.: JEHLA.
Ilustr. Karel Štěch.
Praha, Vilém Šmidt, 1942.
8°, 41 str. Vaz. pův. ppl.
Ratolest, sv. 9. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC56712> Cena: 110,- Kč
ŠMÍD, Jan: ČISTÉ RADOSTI MÉHO ŽIVOTA.
Ilustr. Miloslav Jágr, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1988. 3. vyd.
8°, 381 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
HU-SA. - Téměř intaktní stav.
<Kód: BC48791> Cena: 50,- Kč
ŠOLC, Václav: SNY A ZLATO INDIÁNŮ.
Ilustr. Josef Novák, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Albatros, 1989. 1. vyd.
8°, 213 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Obnovené obrazy. - Intaktní stav.
<Kód: BC25327> Cena: 80- Kč
ŠOTOLA, Jiří: MALOVANÝ DĚTI.
Ilustr. Jindřich Pileček, přebal, vaz. a graf. úpr. Zdeněk Ziegler.
Praha, Mladá fronta, 1983. 1. vyd.
8°, 143 str., 3 rozkl. bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Máj, sv. 410. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC70010> Cena: 30,- Kč
ŠTĚPANÍK, Jaroslav: VYPRÁVĚNÍ BRNĚNSKÉHO DRAKA.
Ilustr. Václav Houf.
Brno, Kulturní a informační centrum, 1994.
8°, 129 str. Vaz. pův. pap.
Vazba se znaky pouze mírného použití, knižní blok téměř intaktní.
<Kód: BC51400> Cena: 40,- Kč

ŠTĚPANÍK, Jaroslav: VYPRÁVĚNÍ BRNĚNSKÉHO DRAKA.
Ilustr. Václav Houf.
Brno, Kulturní a informační centrum, 1994.
8°, 129 str. Vaz. pův. pap.
Vazba se znaky pouze nepatrného použití, knižní blok intaktní.
<Kód: BC14420> Cena: 50,- Kč

ŠTOLBA, Josef: PRALES. Obraz ze života mexických indiánů.
Ilustr. Viktor Oliva.
Praha, J. Otto, 1892. 2. vyd.
8°, 103 str. Vaz. dob. pkž.
Vazba dobová, polokožená tmavěhnědá, zlacený popis a ozdobné linky na hřbetu, desky potaženy mramorovaným papírem v několika tónech hnědé, větší kožené rohy, mramorované ořízky. - Vlastnické razítko na titulu a poslední straně. Vazba, zejména v kožených částech, místy mírně odřená. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC27066> Cena: 440,- Kč

ŠUPINATÉ SNY.
Uspoř. Hana Müllerová, ilustr. Adolf Born, typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1983.
4°, 177 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Knihovna lidové četby, prémie. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC13647> Cena: 85,- Kč
TOMAN, Josef - TOMANOVÁ, Miroslava: SOKRATES.
Ilustr. Karel Teissig.
Praha, Československý spisovatel, 1987.
8°, 441 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Žatva, ilustrovaná řada, sv. 49. - Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC14819> Cena: 60,- Kč
TOMEČEK, Jaromír: VUÍ SE SMĚJE.
Ilustr. Mirko Hanák, graf. úpr. Zdeněk Mlčoch.
Praha, SNDK, 1968. 4. vyd.
8°, 130 str., 8 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Zobrazí zvětení
Podpis autora na titulu. - Vazba a knižní blok intaktní, přebal téměř intaktní.
<Kód: BC10269> Cena: 220,- Kč
TOMEČEK, Jaromír: ZÁVAŽÍ ČASU.
Fotografie Sláva Šochl, Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Fr. Borový, 1972. 1. vyd.
8°, 137 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC26021> Cena: 90,- Kč
TOMEČEK, Jaromír: ZÁVAŽÍ ČASU.
Fotografie Sláva Šochl, Přebal, vaz. a typo Zdenek Seydl.
Praha, Fr. Borový, 1972. 1. vyd.
8°, 137 str., 24 str. čb. vyobr. na příl. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal téměř intaktní, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC60318> Cena: 125,- Kč
TREFULKA, Jan: NÁLEZY PANA MINUSE.
Graf. úpr. a vaz. Zdenek Seydl, typo Miloslav Fulín.
Praha, Československý spisovatel, 1966. 1. vyd.
8°, 112 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Život kolem nás, malá řada, sv. 23. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18267> Cena: 140,- Kč
TRNKA, Jiří: ZAHRADA.
Ilustr. Jiří Trnka, graf. úpr. Lumír Ševčík.
Praha, Albatros, 1985. 4. vyd.
4° podél, 109 str. Vaz. pův. lamino.
Téměř ntaktní stav.
<Kód: BC18680> Cena: 190,- Kč
VACULÍK, Ludvík: JARO JE TADY. Fejetony z let 1981 - 1987.
Obálka a graf úpr. Bedřich Skála.
Praha, Mladá fronta, 1990. 2. vyd.
8°, 262 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC13128> Cena: 50,- Kč
VACULÍK, Ludvík: SEKYRA.
Typo Oldřich Hlavsa.
Praha, Československý spisovatel, 1969. 3. vyd.
8°, 175 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Přebal ve velmi dobrém stavu, vazba a knižní blok intaktní.
<Kód: BC43145> Cena: 80,- Kč
VACHEK, Emil: KOVADLINA. Román.
Praha, J. Otto, 1923.
8°, 304 str. Vaz. dob. ppl.
První vydání. - Vazba dobová poloplátěná hnědá, plátno až do jedné třetiny obou desek, zlacený popis a horizontální linky na hřbetu. Desky potaženy mačkaným papírem, barveným v několika tónech hnědé, velké plátěné rohy. Slepotisk s florálními motivy na hřbetu, obou deskách a na rozích. - Intaktní stav.
<Kód: BC55977> Cena: 470,- Kč
VALENTA, Edvard: STAROU CESTOU.
Přebal a vaz. František Tichý.
Praha, Československý spisovatel, 1958.
8°, 294 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC26022> Cena: 60,- Kč
VANČURA, Vladislav: HRDELNÍ PŘE ANEBO PŘÍSLOVÍ.
Předml. Jiří Opelík, ilustr. Adolf Born, přebal, graf. úpr. a vaz. Josef Týfa.
Praha, Odeon, 1979.
8°, 185 str. Vaz. pův. cpl. s přebalem.
Klub čtenářů, sv. 441. - V textu množství bar. celostr. ilustr. - Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18935> Cena: 30,- Kč
VIKA, Karel: LIDÉ Z PŘEDMĚSTÍ.
Praha, Nakladatelství knih Karla Viky, bez data vyd. [1924].
16°, 2 svazky. Vaz. pův. cpl.
Sv. 1. Díl I. 227 str.
Podpis spisovatele před titulem, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně místy mírně ušpiněn.
Sv. 2. Díl II. Str. 228 - 447.
Podpis spisovatele před titulem, vazba ve velmi dobrém stavu, knižní blok průběžně místy mírně ušpiněn.
<Kód: BC68232> Cena: 440,- Kč

VOJÍŘ, R. F.: KYTIČKA POHÁDEK O ZVIŘÁTKÁCH.
Ilustr. R. F. Vojíř.
Praha, Vojtěch Šeba, bez data vyd.
4°, 93 str., 3 bar. celostr. ilustr. na příl. Vaz. pův. polopl.
Rkp. dedikace před titulním listem, na srt. 55-56 utržen horní roh, asi 20 x 25 mm. Velmi dobrý stav.
<Kód: BC18217> Cena: 180,- Kč

( WEINER, Richard )
RICHARD WEINER. PRÁZDNÁ ŽIDLE A JINÉ PRÓZY.
Výbor uspoř. a předml. naps. Jaroslav Mrnka, graf. úpr. František Muzika.
Praha, SNKLU, 1964.
8°, 198 str. Pův. brož. s přebalem.
Světová četba, sv. 335. - Přebal a obálka ve velmi dobrém stavu, knižní blok intaktní.
<Kód: BC61566> Cena: 70,- Kč

WINTER, Zikmund: MISTR KAMPANUS. Historický obraz.
Ilustr. Adolf Kašpar.
Praha, J. Otto, 1927.
8°, 291 str. Vaz. pův. nakl. cpl., bohatě zdobená.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC31529> Cena: 95,- Kč

ZÁKOUTSKÝ, Karel: V ZAČAROVANÉ ŘÍŠI. Pohádky a legendy.
Ilustr. V. Klimánek.
Praha, Jan Svátek, 1925.
8°, 155 str., 4 bar. vyobr. na příl. Vaz. pův. ppl.
Vazba se znaky mírného použítí, na patitulu vlastnické razítko. Dobrý stav.
<Kód: BC27067> Cena: 450,- Kč

ZEMEK, Oldřich: SRDCE NIPONU. Povídky.
Brno, Literární středisko, 1931. 2. vyd.
8°, 153 str. Pův. brož.
Zobrazí zvětšení.

Spisy Oldřicha Zemka, sv. 3. - Podpis autora na titulu. - Menší hnědá skvrna na přední straně obálky, knižní blok v téměř intaktním stavu.
<Kód: BC57404> Cena: 390,- Kč

ZEYER, Julius: ZAHRADA MARIÁNSKÁ.
Ilustr. a obálka Jitka Vrbová.
Praha, Vyšehrad, 1972.
8°, 130 str. Pův. brož.
Velmi dobrý stav.
<Kód: BC12604> Cena: 30,- Kč
Technick podpora.